This is only a print version to view the full version of the theme, click HERE

Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Pakty tajne i kroniki - Pakt "Pakt pomocy Aztecko Sulejmańskiej" (pawelt)

LDeska - 2009-10-26, 23:51
Post subject: Pakt "Pakt pomocy Aztecko Sulejmańskiej" (pawelt)
Pakt numer 291, założony 2009-07-03 09:43:08 przez pawelt (Imperium Pawła)

Nazwa paktu: Pakt pomocy Aztecko Sulejmańskiej

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
Marw

LDeska - 2009-10-26, 23:51

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-03 09:44:26
Hej
Co tam się u was dzieje?
Powinieneś mieć już inżyniera i odpalaj proch.
Muszkiety sulejmana są nie do zatrzymania przez obecne jednostki.

Gdzie ty w ogóle jesteś? Może jacyś rycerze by zajrzeli do cheosa z drugiej strony :)

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-03 09:55:40
Witam
Cheos zaatakował mnie bez uprzedzenia. Trochę mój błąd bo zostawiłem miasto tylko z jednym łucznikiem a drugi na górce obok obserwował teren.
Proch będę miał w tej turze z wielkiego inżyniera. Miałbym wcześniej ale nie chciałem ryzykować że mi inny wielki wyskoczy. Zaraz wezmę się za produkcję Janczarów.

Nie wiem jak Ci dokładnie opisać moje położenie.
Tu masz prowizoryczną mapę z położeniem znanych mi krajów.

Plewana nie jestem pewien. Wiem że jest gdzieś tam na zachodzie. Wszelka pomoc militarna jest mile widziana.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-03 10:02:21
OK. Ja mam trochę daleko, ale zahariena namawiaj na nożyk na cheosa.

Muszkiety masz super, bo tylko muszkietami można z nimi walczyć.
Przechodź na niewolnictwo i ścinaj na maxa ludków.
W stolicy nikt ci ich nie ruszy. Zainwestuj też w kulturkę (suwak procentowy).

Ja gram sulejmanem w pbemie od renesansu i to jest zdecydowanie najlepsza nacja na tą erę.

Drugiego wielkiego koniecznie wyhoduj artystę i trzeciego też. Jeden pójdzie na nacjonalizm (draft muszkietów), drugi na bombe kulturową.

Tyle mogę na razie pomóc. Powodzenia.

ps. Moi rycerze kręcą się w okolicy stickova na razie.

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-03 10:07:35
Z Zahareinem rozmawiałem ale on chyba właśnie jest po stronie cheosa bo nic mi nie odpisał.
Przejście na niewolnictwo to niestety tura w plecy ale chyba będę musiał. I dzięki za rady dot. wielkich.
A od Stoickova do mnie to już nie masz daleko.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-03 10:09:01
To jak możesz to wycinaj lasy. Byle by na 1 muszkieta starczyło od razu.
Ruszyć jednego muszkieta w stolicy to min 3 rycerze :) .

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-03 10:19:21
lasy są już gotowe do wycinki:) Właśnie tak ustawiłem robotników. Co prawda miałem w planach co innego za to zbudować ale teraz zrobię janczarów.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-03 10:22:26
rób, a za kilka tur to ty będziesz oblegał stolicę cheosa :D

ps. pamiętaj, że w stolicy masz +75% za młotki. Liczy się to do wycinki lasów, pracy na kopalniach i wycinki ludzików.

Ale uważaj, bo nadwyżka młotków (powyżej 2x produkcji) przepada. Lepiej nie wycinać wszystkiego na raz, bo za dużo młotków będzie. Najlepiej wycinać tak, żeby co turę wyskakiwał janczar i była zawsze nadwyżka, ale nie większa niż kolejny janczar.

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-03 10:27:01
Dzięki za podpowiedzi:) Staram się o tym wszystkim pamiętać tylko nie zawsze dobrze policzę:)

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-09 11:25:07
Hej i jak tam idzie wojowanie?

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-09 11:49:45
Średnio. Niestety random jest po jego stronie i ma sporą przewagę w woju. Janczarów narobiłem kilku i mogę się nimi co prawda długo bronić, ale nie mam gdzie się dalej rozwijać. Produkcja też mi mocno siadła. W drugim mieście mam bardzo mało młotków bo głównie są tam zalewy i brak lasów. Miała tam być farma wielkich. A przy stolicy już wszystkie wyciąłem. Na dodatek nikt nie chce mu wjechać od tyłu. Także na razie szykuje się walka o przetrwanie. :( Będę musiał przejść na niewolnictwo i ścinać ludzi.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-17 10:26:36
Hej, widzę że jednak żyjesz? To dobrze, janczarami możesz jeszcze namieszać :)
Mam nadzieję, że będziemy w dobrych stosunkach, tak jak ja jestem w dobrych stosunkach z rudim i cheosem.

Masz może mapkę aktualniejszą? Mogę jak coś ci podać co jeszcze tam nie wiesz, o ile sam będę wiedział.

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-17 10:34:13
Witaj

jak widzisz żyję i staram się rozwijać :) Ja też mam nadzieję że będziemy w dobrych stosunkach. Z Rudim mam spoko a z Cheosem teraz już też :) Dogadaliśmy się i obecna opcja jest całkiem dobra.
Mapy mam w miarę aktualne prawie całego świata. Regularnie się wymieniam z kilkoma osobami. Jak wejdę do dyplo do dam wymianę map.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-17 10:39:15
Ale mi chodzi o tą fajną mapkę co tutaj wklejałeś :)

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-17 11:36:21
A tej fajnej mapki to już dawno nie uaktualniałem :)

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-22 10:34:26
hej i co tam się u was dzieje?
Zostało ci w ogóle jakieś miasto? :)

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-22 10:50:12
Miasta mam i się rozwijam:) Teraz akurat wraz z Arabem wojujemy z Grecją Peryklesa:)
A co tam u was?

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-30 15:29:21
hej, a co wy tak wojujecie dookoła?
Nawet rudiemu się dostanie? :D

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-30 15:52:15
No zwyzywał nas od dresiarzy to dostanie:) Chcesz się przyłączyć do imprezy? ;)

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-31 11:34:04
Witaj
Chciałbym się dowiedzieć jakie są Twoje obecne stosunki z Rudim? Czy masz coś przeciwko temu że go zaatakowaliśmy? On naciskał mnie mocno kulturowo i wiem że zbierał siły do ataku na mnie. A najlepszą obroną jest atak:)
Może to co teraz napisze nie będzie zbyt eleganckie ale masz teraz dobrą okazję by zająć część jego ziem. Rudi wojska ma mało a sporo miast. Wystarczy byśmy się mogli nimi podzielić niskim kosztem.

pawelt (Imperium Pawła) 2009-07-31 11:35:31
A jaki podział miast proponujesz i co po zjechaniu rudiego, kogo chcecie atakować?

Marw (Imperium Marwa) 2009-07-31 11:44:14
Ja już zająłem jedno miasto, Cheos zaraz weźmie stolicę. Ty mógłbyś zająć miasta Rudiego przy Twojej granicy. Nie mam teraz pod ręka dokładnych map ale na pewni podzielimy się sprawiedliwie:)
Po likwidacji zagrożenia ze strony Rudiego nie chcemy iść już dalej na południe. Cheos ma sporo ciekawych miejsc na północy swojego państwa. Ja też mam w planach inne kierunki ;) Poza tym przyda się trochę odpoczynku od wojaczki:) Więc po likwidacji Rudiego granica między nami mogła by być spokojna.