Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Zgłaszanie gier do rankingu Civ4 - 2010-03-07 ponti - plewan_79

plewan_79 - 2010-03-07, 21:37
Post subject: 2010-03-07 ponti - plewan_79
1. ponti ()
2. plewan_79 ()
Mapa:
Mapa: Konty z przesmykiem od razu

hmm co by tu napisać.

Nawalaliśmy się strasznie, nawet 2 razy miasto spalilem no i Ponti odpalil 36 tur Złotego Wieku.

Na szczeście wygrywałem na wodzie i jakoś ten okres przetrwałem, aż techy przeważyły no i trzeba było się zmyć gdy pojawiły się Niszczyciele.

O dziwo podniosłem się technologicznie, choć strata spora, zrobiłem Oxford, Statuę i............ postanowiłem walczyć na wodzie i iść w niszczyciele. No i to był głupi pomysł bo Ponti przezbroił co miało pałkę, dzidę czy coś tam i zwalił mi to na kontynent. Było jeszcze ok - miałem karabiny maszynowe, ale brakło siły uderzeniowej w postaci kawalerii. Była bliziutko, ale ja szwędałem się po jakiś węglach i to mnie zgubiło.

No nie sprawiłem się :)

Zwalę na stolicę ;) Niedawno mądrzyłem się Laremu, że stolice nad wodą są kijowe bo na dłuższą metę z wody wyciągnie się dużo mniej niż z chatki. No i kuźwa właśnie morską walnąłem :/ Przez przypadek - postawiłem na krawędzi szarego i surprise :przestraszony: ... woda.

Nie umiem grać z produkcyjną stolicą. Chatki to mój świat.

A poza tym Ponti był lepszy :)

Gratki i do rewanżu!

pawelt - 2010-03-07, 21:40

gratki ponti
na kontach to chyba lepiej grać bez AS

barnaba - 2010-03-07, 21:42

kim graliscie?
jakos jak nie bylo tego wybierania nacji ludzie wpisywali a teraz jakas neismialosc i tajemnice

ponti - 2010-03-07, 21:48

Ja mialem produkcje marna,tez stolice nad wodą ale wiecej zarełka.

ponizej opis:

Masakra gra.Dawno nie grałem tak ciekawych kontów.Szala przewalała sie na obie strony.Ja zaczałem kiepsko,mialem za duzo miast na poczatek i zaciazylo mi strasznie utrzymanie.Ale po piramidzie juz pieknie wszystko rozkwitło.potem bo mialem ogrody i piramide i gralem filem ,zrobilem z inzynierow maussoloss,potem poszedlem w GL i zrobilem.Zaczeli sie sypac wielcy wiec odpalilem zlote wieki dogonilem i przegonilem plewana.Zabralem liberke zbudowalem taj maal i wtedy plewan majac u mnei szpiega gdzie widzial wszystko mnie zaatakowal :przestraszony: :przestraszony imal sporą przewage w armii ,myslalem ze 100 tysiecy roznicy w woju to jednak mial we flocie bo mial jej sporo a okazuje sie ze narboil dzial i grenadow.ja na zlotym wieku upgradowalem co sie dalo +300 zlotka ale za poźno i port z 80% armii poszedl w cholere.zabolalo ale postanowilem ze zaboli wiecej.Mialem 5 tur do demokracji. Emancypacja mocno zabolała potem Plewana bo nie mial nacjonalizmu nawet.W tym czasie plewan zdecydowal sie na rajd na drugi port,wyslal sporo ale bylem gotowy
Nacjonalizm ,mur z kasy.upgrade woja i heroic epic obok daly rady i sie wybronilem .plewan od tej pory juz nie istnial w armii ,pomimo ze mial morze ciagle.W koncu wyprzedzilem go o kilka techow majac juz kirasjerow urodzili mi sie szpiedzy. Frajersko stracilem Statue Wolnosci.Widzac ze ma do niej turke ruszylem szpieg ai nie mogl zrobic zniszczenia produkcji lub niezadowolenia.... wkurzylem sie :) Zaczalem odlatywac kawaleria niszczyciele,odzyskalem choc ze stratami morze bo zanim podeszly destroyery wybil mi liniowce.Potem nastapil desant przebroilem jednostek za ponad 7 tysiecy zlota w dwoch fazach ale jak wyladowal desant to echhh konkretnie pierdykniecie :) to plewan oddal mi miasto po czym spalilem następne. :) w koncu jak zaczałem palic mu chatki armia to zdecydowal sie na atak na stack wtopil armie i poddal :)

Graliśmy turniejowo na od razu.Gralismy mój PERYKLES na Plewana PETERA obaj filozofem :)

plewan_79 - 2010-03-07, 22:09

teraz sobie myślę, ze trzeba było grać jak Marti i Jaco - stukać cuda w stolicy, skoro była produkcja, a chatek więcej się nie dało.

Taka stolica jest fajna na początku - po Kolosię i Latarni - widać było moją przewagę w techach. Z czasem jednak zwyczajnie nie wyrabiała - 274 nauki to kicha, na tym etapie.

Ponti nie chwaliłeś się klejnotami pod Spartą ;)

ponti - 2010-03-07, 22:21

wyskoczyły w trakcie gry klejnoty pod Spartą :) tak kiedy szedłem w nacjonalizm :)

tutaj pare screenow.

Moja stolica marna produkcyjnie przez wiekszosc gry,zrobilem ogrody a potem cudaki z inzynierow,dobrze ze universal suffrage pomógł

tutaj moj stack

demo:

cholerni szpiedzy

wojo

złoto

produkcja

meca - 2010-03-07, 23:32

Ponti ten lasek koło stolicy to czemu nie obrobiony? :P

Plewan tej stolicy to nie miałeś znowu takiej złej, bo i nauka były i produkcja też :)

pawelt wrote:
na kontach to chyba lepiej grać bez AS

Miło to słyszeć :) Ja o AS po ostatnim teamie to się nawet nie wypowiadam. Najśmieszniejsze jest tylko to, że miłośnicy AS po pojawieniu się kałowej mapy chcą ją restartować :rotfl:

barnaba - 2010-03-08, 00:30

restarty map to porazka a tak milo sie gra na biednych mapach
As ma jedna zalete ze mozna wybrac kto jest na lini frontu i tyle na tym zalety sie koncza

ponti - 2010-03-08, 12:20

Konty na chodzonego to tez czysty przypadek,ale zaczynam sie coraz bardziej do tego przekonywać.Advanced ma swoje wady jednak,mapę mozna czasem tak kijową dostac ze porażka.
bombel79 - 2010-03-08, 12:26

plewan!!! czemu nie postawiles epicow? przeciez to jest podstawa!!!
ponti - 2010-03-08, 12:31

Epiki to jeszcze jak cie moge zwłaszcza National jest taki sobie bo za często generuje artystów ale Moai to sie zdziwiłem ze nie miał :szok: tak samo jak Heroicznego ....
plewan_79 - 2010-03-08, 12:37

z Nationalem rzeczywiście jakoś nie nie było czasu - ale za to miłem 5 stoczni i 3 Akademie Wojskowe :)
pawelt - 2010-03-08, 12:44

No też mnie to zdziwiło, plewan i nie ma w stolicy NE i moi? Znany filozof i młotkarz.
meca - 2010-03-08, 15:42

ponti wrote:
Konty na chodzonego to tez czysty przypadek

Dlaczego czysty przypadek? A już w ogóle dlaczego czysty przypadek w teamach, gdzie na mapie tiny w kilka tur masz odkrytą całą mapę? I w końcu czy to większy czysty przypadek niż stawianie stolicy na skraju widoczności w AS?

bummbummbamm - 2010-03-08, 15:58

Nie no Meca jest prawda w tym ze z AS nie ma przypadku (chociaz czasem stawia sie na fart via kraniec widocznosci) a bez AS ten przypadek jednak jest bo wszystko zalezy od ruchow setem - natomiast ja jestem zdecydowanie za graniem bez AS - i kontow i LD bo jest zwyczajnie ciekawiej.
barnaba - 2010-03-08, 16:18

chodzi pewnie o to ze nie wiadomo czy mape zrestartowac odrazu :)
dlatego tez wole grac start z niuchaniem szybcej gry sie zaczynaja i nie ma marudzenia ze mapa kiepska