Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Zgłaszanie gier do rankingu Civ4 - 2006-08-26 Domel vs Cola

domel - 2006-08-27, 20:58
Post subject: 2006-08-26 Domel vs Cola
1 Cola (Wang Kong)
2 Domel (Ragnar)

Cóż to był za pojedynek :D jeden z moich dłuższych. Walka gospodarcza była ostra, nie odstawałem na krok od Coli, a populacje to czasami nawet 2x większą miałem :rotfl: , ale co z tego, jeśli w moim państwie mieszkały same głąby, bo Cola mnie prześcignął o 4-5 dość istotnych techów. W sumie walki jakieś zaciętej nie było jedynie na morzu. Cola przypłynął pierwszy, aby sprawdzić pole pod swój desancik, ale go przegoniłem tracąc polowe swojej floty, potem podpłynąłem do niego a tam pancerniki już czekały (dzięki bogu Wikingowie mają +1 ruchu i udało mi się większą częścią floty uciec). Po wynalezieniu niszczycieli jeszcze w życiu nie widziałem, aby tak wielka flota mojego przeciwnika uciekała tak szybko aż bym mógł przysiąść, że się za nią kurzyło.

Spróbowałem raz desantu na jeden port Coli, ale wyszła z tego wielka lipa. A bym zapomniał Cola też mi raz desant zrobił i nawet nie zauważyłem jak podpłyną pod mój mały port. Zaatakował z wody chyba 1 armatą i 2 grenadierami mojego 1 berserkera, który był tak wkurzony, że mu się przeszkadza w leczeniu kaca, że wpierdzielił tym jednostkom :rotfl: chciał się rzucić jeszcze na galeon, ale go ludność miasta powstrzymała :D .

Potem każdy siedział u siebie na wyspie i dłubał w tych swoich miasteczkach, aż Cola zaczął wydłubał broń masowego rażenia, a że z każdą zrzuconą bąbką oddalała się możliwość wynalezienia recyklingu to poddałem.

Dzięki za grę.