Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Zgłaszanie gier do rankingu - 2011-04-14 RicoRG - Cholernik

Cholernik - 2011-04-14, 00:20
Post subject: 2011-04-14 RicoRG - Cholernik
1. RicoRG (Wu Zetian)
2. Cholernik (Montezuma)
Mapa: LD Mirror Pangaea

Nacje random, od początku przycisnąłem Rica, spychając go w stronę stolicy swoimi wojownikami. Co jak się okazało odcinając go od jedynych złóż żelaza na mapie. Niestety armia została rozbita i miasto koło żelaza Rico postawił. Od razu ruszyłem 2 swordami na nowo powstałe miasto, po chwili dosłałem longów. Miasto zdobyłem, ale z radości na krótko się cieszyłem. Konnica wsparta generałem odbiła miasto i trzeba było się bronić. Niestety popełniłem błąd i zamiast siedzieć nowymi longami pod swoimi terenami podszedłem wprost na rzeź. Przez co nie miałem się czym bronić i straciłem miasto z żelazem. W tym momencie widziałem że może być ciężko i dość szybko gra się zakończy. Ale Rico ustatkował się w moim byłym mieście, ja odkryłem rycerstwo i szedłem w stronę strzelców. Sytuacja w miastach była 4 do 2 na korzyść Rica, musiałem coś zrobić bo ciężko by było w dobie strzelców i dział. Na szybkiego zrobiłem 4 rycerzy, wsparłem ich 2 kusznikami i generałem i całą tą armią przez wodę (był przepływ wkoło mapy) zdesantowałem się pod stolicą chińską. Niestety Rico miał tam Cho-Ku-Nu oraz jednego rycerza na szybkiego dosłał i atak się nie powiódł (choć miasto było na niskim czerwonym już). Po tym była już równia pochyła. Rico wyczekał do artylerii i podszedł pod miasto me. Broniłem się dzielnie, ale w końcu opór mój okazał się nieskuteczny. Dzięki za grę i do następnej.

RicoRG - 2011-04-14, 00:30

poczatak gry opisany doklacnie jak bylo ale nie moglem isc za ciosm mimo ze w cholernika miescie dokupilem longa bo mielismy juz odkrytych rycerzy i kusze probowalem podejsc przez podwujne pasmo gorskie bo takie bylo tylko dojscie to mie ostrzeliwal kuszami i dobijal by rycerzami wiec postanowilem popracowac nad rozwojem faktycznie o malo nie zdobyl mi stolicy ale po doswiadczeniach z mairem zawsze cos tam zostawiam fajnie mi sie gralo posmakowalem ataku w koncu zagralem ofensywniej zawsze mi sie wydawalo ze przewaga 1 longa to nie przewaga ale roznica jest masakryczna
ps .petycja do larego :
milo by było lary jak zglosil bys mi 3 zalegle gry1 w civ IV i 2 w civ V co prawda nie gram dla chwaly ale ja zglaszam wszystko jak leci probowalem sie z toba porozumiec na czacie ale nie odpowiadales

giggs - 2011-04-14, 08:42

RicoRG wrote:
ja zglaszam wszystko jak leci

To miło słyszeć Rico, zatem bądź tak dobry i zgłoś naszą zaległą, bo wisi tylko jedna a druga wsiąkła w odmetach Twojej pamięci :) .

Cholernik - 2011-04-14, 09:12

Moja jedna partyjka z rico też wisi ;)
.... i teraz temat się zmieni na anonse kto, gdzie, komu gry nie zgłosił :)

RicoRG - 2011-04-14, 17:52

przelicz dobrze bo wszystkie zglaszalem po fakcie jak rozmawialismy na pw i potwierdziles ze jest ok zglaszalem gry przed zqaczeciem nastepnej
Cholernik - 2011-04-14, 21:28

Partyjka przed mą klęską. Ja Mongolia, ty USA. Po odkuciu żelaza, stwierdziłeś że wtopa i gramy następną.