Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Zgłaszanie gier do rankingu Civ4 - 2006-09-19 meca - LDeska

LDeska - 2006-09-19, 21:42
Post subject: 2006-09-19 meca - LDeska
1. meca
2. LDeska

Ja Ragnar, Meca Inka. Nastawiał kupę cudaków, a ja rozwijałem miasta. Graliśmy bez umów, ale były dwie kratki oceanu między nami. Wymyśliłem sobie przesmyk przez wielkiego artystę... nie wiem kto to wymyślił ale to w ogóle nie działa!! :(
Wielki artysta dał 4000 punktów i nie objął ani jednej kratki oceanu więcej :( a ja w tym czasie miałem już triremy, berserków, słonie, katapultę i trebuszety w porcie... a tu :przestraszony: :szok:
No i wtedy zrobiłem drugi błąd - zamiast biec do astro, to ja wymyśliłem sobie że z liberalizmu ją wezmę :mur: no i w sumie skisiłem na całej linii - mimo że przez całą grę miałem więcej GNP (Wiking od Inki :rotfl: ) to do astro Meca doszedł ok. 12 tur wcześniej. Nic dziwnego - naliczyłem sobie że powinienem był ominąć 6 techów, i to dość drogich niektórych.
Na usprawiedliwienie dodam że nie mogłem się skupić bo jutro mam lot do Dublina - jak się powiedzie to następnych kilka lat stamtąd będę klikał :) ale KAC'a nie opuszczę! :rotfl: Myślę że nawet nie zauważycie różnicy ;)

Beny - 2006-09-19, 21:52

LDeska wrote:
Wymyśliłem sobie przesmyk przez wielkiego artystę... nie wiem kto to wymyślił ale to w ogóle nie działa!! Wielki artysta dał 4000 punktów i nie objął ani jednej kratki oceanu więcej a ja w tym czasie miałem już triremy, berserków, słonie, katapultę i trebuszety w porcie... a tu

Hehe, jakbym siebie słyszał z miesiąc temu

meca - 2006-09-19, 21:59

No jakbyś wpadł do mnie wtedy tym całym arsenałem to zobaczyłbyś tylko puste miasta lub z jednym Quechua :orany: Z tym złotem to zawaliłem na początku. Zbyt późno zacząłem stawiac chatki koło stolicy. Zbudowałem szybko latarnię i ciągnąłem całą kasę na morzu. Gdy stawiałem pierwsze Cottage to Ty już pewnie miałeś Towny :D Cały czas się bałem, że weźmiesz chemię z Liberalizmu i nie zdążę z atakiem. Jeśli się nie mylę to też nie miałeś Feudalizmu, bo sam go wymyślałem dopiero pod koniec gry :)

Ps. Udanej kariery na wyspach :)