Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Zgłaszanie gier do rankingu Civ4 - 2006-12-14 Modrzew + marba - martinpol + borys

Martin - 2006-12-14, 20:29
Post subject: 2006-12-14 Modrzew + marba - martinpol + borys
1. Modrzew + marba
2. martinpol + borys

Parodia na Pangei, worior rozwalił woriora w stolicy!!!!!!! i po greze

Modry - 2006-12-14, 20:32

Po grze było jak tylko zobaczylismy ze wzieliscie na jeziorkach Victorie i Inke na mega zaprawionych w dzungli Manse i Szake. Troche nas zlekzewazyliscie przyznajcie?
borys - 2006-12-14, 21:45

troche to chyba zamalo powiedziane...
No ale mielisie i tak sporo szczescia :(
Dzieki za gre liczymy jutro na rewanz :)

LDeska - 2006-12-14, 22:49

Niesamowite :D gratki dla wygranych! Ech, kiedy ja zagram :(
meca - 2006-12-14, 22:52

Niesamowite jest to, jak szybko ta gra została zgłoszona :D
Martin - 2006-12-15, 09:47
Post subject: odp
Tak Meca czekamy z Borysem na twojego posta z gry teamowej z Lbednarem. Po tym jak wyjechałeś caravelą na nasze terytorium kulturowe, a była umowa od galeonów. Oczywiście przepraszano nas za to ale jak umowa to umowa. Zresztą mamy taką przewage, że już jest po grze. Ale coś kolega Meca niekwapi sie do dokończenia gry :przestraszony:
Poczekamy bo idzie weekend więc może znajdziecie czas na danie posta co? Złamaliscie zasady, więc zostaje wam tylko rewanż.

meca - 2006-12-15, 10:55

Ojjj kolega Martin znów się popłakał :rotfl: No wyżal się jeszcze troszeczkę :D
Nie wiem dlaczego miałbym dawac posta, skoro mamy dokończyc tą grę. Pisałem już, że w tym tygodniu mogę to zrobic jedynie po 22, ale zapomniałem, że Borys o tej godzinie już słodko lula w łóżeczku ;)

Ps. Raz jeszcze gratuluję szybkiego zgłoszenia gry! :) Tak trzymac panowie :D

Ps. 2 A ja myślałem, że Martin potrafi skleic tylko 2 zdania w poście (typu: "Był przesmyk. Zwaliłem"). A tu proszę ;)

Martin - 2006-12-15, 10:58

Rozkrręcam sie :) A posta powinieneś dac bo złamaliście umowe!!!! Ale to już niech ocenią inni czy powineneś dać posta czy nie. Proszę o wypowiedź innych graczy :) Zobaczymy co na to powiedzą. :rotfl:
LDeska - 2006-12-15, 11:20

Ja uważam tak: jeżeli to wjechanie karawelą spowodowało wypowiedzenie wojny, to powinni zgłosić. Takie wywołanie wojny powoduje że można kontrolować sytuację - przeglądać historię wykresów siły, produkcji, kasy itp w demografii. Jeżeli ktoś odkryje alfabet to można też sprawdzać jakie techy ma już przeciwnik których my nie mamy. To są bardzo ważne informacje.
Jeżeli wojna już była wywołana, to jednorazowe wjechanie karawelą nie powinno powodować złamania umowy. Ale tylko jeżeli było jednorazowe, przypadkowe i nic nie spowodowało. Z tego co wiem to wjechanie karawelą nie może niczego zniszczyć - ona nie ma opcji zniszczenia sieci rybackich ani innych ulepszeń na morzu. Jednak są dwie rzeczy które są ważne: po pierwsze szpiegostwo - sprawdzenie co przeciwnik ma w portach - i to się kwalifikuje do złamania umowy a po drugie blokowanie zasobów przez karawelę - miasto nie może na nich pracować. To też jest złamanie umowy, ale tego tu jak zrozumiałem nie było bo przeprosili, czyli nie blokowali portu przez kilka tur.

W tym przypadku, skoro Martin twierdzi że i tak mają grę wygraną to ja bym dokończył tą grę.

Peter - 2006-12-15, 11:42

I to jest argument aby nie grac z umowami :P
borys - 2006-12-15, 11:55

mimo to kochany Leszku gralismy dalej, i dajemy im baty :)
ok ja dzis mam czas to o 22 tak meca???

meca - 2006-12-15, 12:02

Po pierwsze to nie jest odpowiedni topic na rozpoczynanie podobnych dyskusji. Po drugie to jest argument dla osób lubujących się w grach z umowami, żeby stworzyc osobny topic i jasno spisac regulamin gier z umowami (co jest dozwolone, a co nie). Bo mnie jakoś nie rusza, że np. Leszek uważa, że powinniśmy zgłosic tą grę. Na jakiej podstawie? Do czego się w tym przypadku odnosi? Stwórzmy jasne i przejrzyste zasady, a wtedy będziemy mogli pisac co jest złe a co nie, kto złamał zasady itd. Bo dla mnie umowa od Galeonów znaczy i wiele i nic i nijak się do niej ustosunkowac.
A na zakończenie wyjasnie jak było w tym przypadku. Mieliśmy 4 tury do Astro, więc wziąłem Caravelkę i zacząłem pływac po oceanie, żeby zobaczyc ile nas dzieli do przeciwników. Jeśli umiejętnie się nią pływa, to widac zarys kulturki przeciwnika, jednak nie wywołuje się wojny. I ja tak robiłem. Płynąłem sobie w dół wzdłuż tej kulturki, jednak natknąłem się na cypel i stało się. Wielka katastrofa!!!! :rotfl: Oczywiście zaraz potem wycofałem Caravelkę, no ale przecież umowa została złamana :)
Co do gry to przeciwnicy faktycznie mają przewagę i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po dokończeniu gry dac posta.
W tym miejscu proszę o zaprzestanie wszelkich komentarzy w stylu LDeski (co to jest złamanie umowy), żeby nie zaśmiecac forum. Jak chcecie to założy się osobny topic, gdzie spiszemy święte postanowienia Wielkiej Umowy Galeonowej :D

LDeska - 2006-12-15, 13:30

No Meca - od tego jest forum żeby się wypowiadać. Martin pytał co inni o tym sądzą, to napisałem. A wątek oddzielny można zrobić, ale w samoobronie (:)) dodam że było to już omawiane i to co napisałem nie jest tylko moją opinią.

Generalnie powinniśmy więcej rzeczy pisać w oddzielnych wątkach bo już nieraz tak miałem że potem nie da się takich informacji wyszukać... zrobię taki wątek w odpowiednim miejscu.

borys - 2006-12-15, 14:25

Mielismy nie pisac, ale chce powiedziec ze Lesiu, znow masz racje w 100% coraz bardziej wiedze w Tobie...... :)
Martin - 2006-12-15, 15:14
Post subject: odp
Została naruszona granica kulturowa i wywołana wojna. Okazało sie kto co ma i kto szykuje desant, a o to chodzi przy akcji galeonowej. :)
Więc..... Przykro mi bardzo ale ja musiałem dawac tak 2 posty po złamaniu umowy!!!! A jak mnie to ktos zrobił to cisza, hmmmm, iekawa sprawa.

borys - 2006-12-15, 16:55

no Meca co Ty nato??? Marin dajmy spokuj i tak mamy wygrana :)
Ja prosze Meca o dokonczenie, a to co napisal Martin wes se do serca, o ile CI zalezy na honorze...

Beny - 2006-12-15, 17:13

A już był taki spór, o to czy zgłaszać po złamaniu umowy. Wniosek był taki: Umowy są sprawą wewnętrzną miedzy graczami i to, że ktoś złamie umowę nie powoduje automatycznie przegrania.
LDeska - 2006-12-15, 19:06

Ale dlaczego nie powoduje? To jakiś żart - przecież zasady gry to nie tylko to co się da ustawić w opcjach. Ja się nie zgadzam z takim podejściem. Jak by ktoś mnie najechał wojskiem na galerach przy umowie galeonowej to by spokojnie wygrał ale na pewno bym czegoś takiego nie zgłosił.
Peter - 2006-12-15, 20:05

To nie zart.
Nie ma jak udowodnic czy umowa zostala zawarta, ani na jakich zasadach.
Byl juz ten problem, zabawy w komisje i wyszlo ze takie umowy sa wewnetrzna sprawa graczy, tak samo jak wielkosc czy rodzaj mapy.
Do rankingu gre zglasza ten co przegral i tyle... a jak ktos taka umowe zlamie to zawsze mozna to opisac na forum i z takim delikwentem zawieranie umow w przyszlosci to juz inna historia..... jesli ktokolwiek bedzie chcial zawierac...

LDeska - 2006-12-15, 21:06

Ja nie zmieniam zdania - w takiej sytuacji, gdyby ktoś złamał umowę i dzięki temu wygrał to nie zgłosiłbym gry. Wszystko tutaj jest wewnętrzną sprawą graczy, nawet to że gra się odbyła. Przecież zapis gry nie jest żadnym dowodem - mogę takich sto zrobić że niby z Peterem wygrałem :) i tak i tak liczy się słowo gracza, więc nie widzę powodu dlaczego umowy są nieważne z punktu widzenia rankingu...
Cola - 2006-12-15, 21:48

Leszek... najpier ustal czym jest umowa galeonowa... o nic więcej nie proszę
meca - 2006-12-15, 22:25

borys wrote:
no Meca co Ty nato??? Marin dajmy spokuj i tak mamy wygrana Wesoly
Ja prosze Meca o dokonczenie, a to co napisal Martin wes se do serca, o ile CI zalezy na honorze...

:rotfl: Borys opamiętaj się, bo przez Ciebie dostaję skurczów brzucha!! :rotfl:

LDeska wrote:
No Meca - od tego jest forum żeby się wypowiadać.

Jasne, tylko w odpowiednim miejscu :) Zobacz jaki jest temat tego topiku, a o czym my tutaj rozmawiamy. Wchodzi sobie jakiś delikwent żeby poczytac o grze, a tu taki bajzel. Do tego dyskusja na ten temat powtarzałaby się w przyszłości w innych wątkach, bo nikt nie wiedziałby o tym. I tak w kółko. Ten sam temat w kilku miejscach. Dlatego cieszę się, że założyłeś osobny topic na ten temat. Tam możemy dyskutowac do woli :)

borys - 2006-12-16, 11:04

niebylo CIe kochany o 22 a czekalem czekalem czekalem...
meca - 2006-12-16, 12:34

Czy my się umawialiśmy? A może znów coś do mnie pisałeś a ja o tym nie wiem? I nie pisz do mnie kochany. Tak to możesz się zwracac do swoich chłoptasiów!
LDeska - 2006-12-16, 13:48

No i Borysku z tego powodu wczoraj przerwałeś grę?? No załamujesz mnie... a ja potem przez dwie godziny siedziałem i oglądałem film bo nie było chętnych do gry :( dopiero się bliźniaki odezwały jak już musiałem wychodzić zaraz z domu :(