This is only a print version to view the full version of the theme, click HERE

Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Pogawędki różniste - Potrzebuje naprawde pomocy

Lary33 - 2011-07-21, 10:50
Post subject: Potrzebuje naprawde pomocy
Ludzie ratunku bo oszaleje. Niech mi ktos pomoze. Mama dSL - a i jak podłacze bezposrednio kablem do kompa to chodzi ok. czyli 2 Mb/sek , ale jak podłacze przez router (nowiusienki) to lipa spada prędkośc do 200 kB/sek czy to przez kabel czy to prze wirelesie. no masz ci los o co chodzi. Kabelek połaczeniowy pomiędzy modem a routerem wymieniłem
hechter - 2011-07-21, 11:02

Hehe, mam podobny problem.
Router Wifi z podłączeniem kompów przez kabel.
Po kablu smiga, po wifi różnie, czasem jest, czasem nie ma.

Lary33 - 2011-07-21, 11:33

ale ja mam problem takze przez kabel i router. Przy podłaczeniu kablowym bezpośrednio do modemu śmiga
Marw - 2011-07-21, 11:42

Lary33 wrote:
ale ja mam problem takze przez kabel i router. Przy podłaczeniu kablowym bezpośrednio do modemu śmiga

A masz możliwość przetestować inny router? Może ten jest jakiś zwalony?

Lary33 - 2011-07-21, 11:43

miałem dlinka ale miałem to samo. i myslałem ze router mi padł, weic kupiłm cisco. Ale największy problem jet z wirelesem
bloodmage - 2011-07-25, 06:22

Ja napiszę w czym potrzebuję pomocy:
Jaki język programowania/w czym napisać grę na przeglądarkę i teraz co mniej więcej jest pilne do napisania:
- założenie konta
- dwie bazy danych jedna stała powiedzmy A, druga B zbudowana z kont graczy plus dane z bazy A
- w czym zrobić statystyki z bazy B
Więcej napisać nie mogę na tą chwilę. Pisałem kiedyś w html, trochę poczytałem o javie ale tak naprawdę nigdy do niej nie siadłem. Co mnie jeszcze ciekawi to jak rozwiązać opcje płatne w grze.

VGT - 2011-07-25, 06:54

bloodmage wrote:
Ja napiszę w czym potrzebuję pomocy:
Jaki język programowania/w czym napisać grę na przeglądarkę i teraz co mniej więcej jest pilne do napisania:
- założenie konta
- dwie bazy danych jedna stała powiedzmy A, druga B zbudowana z kont graczy plus dane z bazy A
- w czym zrobić statystyki z bazy B
Więcej napisać nie mogę na tą chwilę. Pisałem kiedyś w html, trochę poczytałem o javie ale tak naprawdę nigdy do niej nie siadłem. Co mnie jeszcze ciekawi to jak rozwiązać opcje płatne w grze.

Chodzi o gry typu o-game, travian, wolni farmerzy itp.?

Większość z nich będzie napisana w PHP. Potrzebujesz dobrej znajomości:
- PHP - cała logika odpowiedzialna za wyświetlanie strony będzie w tym napisana
- HTML, CSS - widok
- JavaScript - sporo rzeczy jest realizowane po stronie przeglądarki, więc JS mocno wykorzystywany (najlepiej poznać jakiś framework typu jQuery, który od razu załatwi Ci kwestię Ajax'a, z którego też sporo będziesz korzystał)
- Baza danych - dobry projekt bazy danych będzie bardzo ważny, żeby przy większym ruchu nie stała się zbyt wąskim gardłem aplikacji. Najpopularniejsze w tego typu zastosowaniach będą MySQL lub PostgreSQL.
- opcjonalnie java/c++/inny - obliczenia/operacje na bazie itp rzeczy wykonywane okresowo po stronie serwera można spokojnie napisać w dowolnym języku, z którym się najlepiej czujesz. Może to także być PHP, jeśli nic innego nie jest dla Ciebie bardziej kuszące.

Opcje płatne: choćby wirtualny portfel przy każdym koncie użytkownika. Zasilanie odbywa się przez płatności online typu dotpay (udostępniają api, z którym programista może się dogadać i obsłużyć portfel na stronie/grze). Płatności zgarną swój %, reszta idzie dla Ciebie ;)

PS. Istnieje względem PHP sporo alternatyw, ale jakoś w Polsce to ten język przoduje, jeśli chodzi o rozwiązania web'owe.

bloodmage - 2011-07-25, 07:36

ogame travian raczej nie, mechanikę gry mam stworzoną w excelu która działa, tylko głupio wrzucić coś takiego na stronę. Może doprecyzuję: co zastąpiłoby excel tak aby wrzucić to przejrzyście na stronkę do tego elementy grafiki? Nie będzie tu wydobycia surowców, upływającego czasu jak np. w ogame ani walki.
VGT - 2011-07-25, 07:45

Trochę zbyt ogólnikowe/abstrakcyjne informacje dla mnie, żeby odpowiedzieć na 100%, ale myślę, że nadal lista z mojego pierwszego posta (może jedynie nieco krótsza).

Wszelkie dane, jakie zgromadziłeś w Excelu, przeniesiesz do bazy danych (może trochę wymagać przeprojektowania sposób ich przechowywania zależnie od tego, jak to rozwiązałeś). Ich wyświetlenie to, odczytanie z bazy za pomocą PHP i wyświetlenie za pomocą HTML. Interakcja z użytkownikiem, to klikanie w linki na stronie + obsługa reakcji na kliknięcia w PHP.

Lary33 - 2011-07-25, 08:27

Marw wrote:
Lary33 wrote:

A masz możliwość przetestować inny router? Może ten jest jakiś zwalony?

chyba moze jednak tak . Oddaje go do sklepu dzisiaj bo jzu nei mam cierpliwości

hechter - 2011-07-25, 08:43

Ja ze swoim pojechałem do sklapu dla idiotów, ale powiedzieli, żębym bepzośrednio się kontaktował z Asusem :D
giggs - 2011-07-25, 08:46

Trzeba być odważnym, by kupować w MM :| . Właśnie ze względu na beznadziejny serwis.

P.S. A jak jeździsz do MM w Gdańsku to daj cynk można się przy okazji umówić na piwo.

Marw - 2011-07-25, 08:54

giggs wrote:
Trzeba być odważnym, by kupować w MM :| . Właśnie ze względu na beznadziejny serwis.

Przecież w wielu przypadkach masz gwarancję producenta. Więc niezależnie gdzie kupisz sprzęt to kontaktujesz się z Tym samym serwisem.

Lary33 - 2011-07-25, 09:01

Marw a podłaczyłes sie wtedy zdalnie?
giggs - 2011-07-25, 09:04

Marv masz rację, ale gwarancja a serwis to co innego. Kupisz sobie dajmy na to taki zestaw komputerowy, zepsuje Ci się idziesz do sklepu na podstawie gwarancji zestawu oni Ci go zdiagnozują i "ewentualnie" naprawią. W takim MM to możesz panią/pana w tym wiecznie oblężonym boksie serwisowym pocałować w tylną cześć ciała, wtedy może będziesz miał nikłe szanse na ludzkie potraktowanie :) .