This is only a print version to view the full version of the theme, click HERE

Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

PAKTY NIE(TAJNE) - Pakt "anty Sumer(bartq, czajmen, bobek, dzia, scooby)&q

Shaka[D14] - 2011-11-18, 21:51
Post subject: Pakt "anty Sumer(bartq, czajmen, bobek, dzia, scooby)&q
Pakt numer 1244, założony 2011-07-09 19:07:53 przez ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America )

Nazwa paktu: anty Sumer(bartq, czajmen, bobek, dzia, scooby)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: ScoobyDoo
Barteq
Bobek1971
czajmen
dzia

Shaka[D14] - 2011-11-18, 21:51

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-09 19:15:03
Witam sąsiadów hegemomna leadera-sumerów. że on jest leaderem to chyba każdy o tym wiem i nie ma watpliwości, w pojedynkę będzie lykał sąsiadów jak przystawki, ma wielkie GNP, produkcje, jedzenie, i wielką armie. Wkrótce pewnie będzie miał kasty (nie wiem kiedy odkryje ale może byc to 65-70 tura. Powiedzmy więc, że 70.
Niech każdy się wypowie, czy chce być w tej koalicji i JAK MA ONA WYGLADAĆ, ile armii, może wystrugać do 70maks 75 ( doscie wraitha do jednego z sasiadów).
Czy będzie miał catsy itp. Krótka piłka, albo wszyscy gramy do jednej bramki (sumerskiej bramki) albo no cóż czekamy na odstrzał.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-09 19:16:12
pakt ten zostal stworzony na prośbe bobka :) .

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-09 20:27:48
Za paktem jestem na pewno. Wielkosc armii itp. moge podac pozniej - na pewno powinno to byc z 15 moze 20 jednostek. Do kast mi daleko... Minusem jest, ze Wraith obserwuje droge moja do niego, wiec musialbym isc napierw do ciebie Scooby, a pozniej skrecic na polnoc.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-09 20:45:57
niech każdy napisze co zrobić jesli sasiada zaatakuje wraith?.

Ja z czajmenem, moje dogi + catsy plus jego armia mozemy isć od dolu, ale wg mnie wchodzimy wszyscy, każdy tnie armie i pakuję się w niego. Ja mogę miec miec na połnocmy fronice za 30 jednostek, z kastami. My z czajmeneme jestesmu aggr wiec wraith z nami będzie miał cięzko :) , jak wygląda sytuacja u góry i jak sobie to wybrażacie?

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-10 00:04:26
Tu Czarny August
no cóż tak jak przedmówcy jestem za ścisłym związkiem naszych państw...po prostu sytuacja jest taka, że jak w kogoś wjedzie Sumer to jak pozostali nie wjeda mu w plecy to kwestia czasu jest jak zje kolejnego sasiada. Od tej chwili rzeklbym musi byc jasna deklaracja w naszym gronie kto z nami na smierc i zycie a kto sie woli wycofac?
Ja deklaruję, żę jak kogoś Wraitj z tych wymienionych sasiadów zaatakuje ide do niego by oslabic moc ataku na innego..inaczej jesli cala moca wejdzie w kogos to pozamiatane. Trzeba jasno sie okreslic..nie ma czasu Panowie ..potem bedzie jak w historii juz bywalo walce sie rozrosnie i przeorze wszytsko w kolo...

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-10 12:24:08
Czarny Agust a ty ile będziesz mógł miec armii i kiedy będziesz mial katsy ?

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-10 12:33:21
Katsy - katapy czy caste ? :)
jak nie bede widział jasnej deklaracji innych sasiadów trzeba bedzie założyc osobny pakt tych co chca sie wspierac w razie agresji Sumera.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-10 21:46:57
wrzucam poglądowego screena

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-10 21:55:47
dostałem od niego ofertę utrzymania paktu o nieagresji do 85 tury - do was tez przesłał takie oferty - może dowiemy się kto ma być następnym celem.

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-10 21:56:15
Przedewszystkim,to nie my czekamy az któregoś z nas zaatakuje(to byłoby frajerstwo) to my mamy miec wszystko pod kontrolą i zaplanowac i skoordynować atak
Nie mówcie mi ze sojusz 5państ,największy w tej grze nie da rady,to Wraith ma się bać.
Teraz kwestia katap-wydaje mi się ze Skubi i ja dojdziemy dość szybko i bedziemy mogli juz kilka wystawic,natomiast Czajmen i Bobek-nie wiem jak jest u was sytuacja ale podejrzewam ze z badaniami nie najlepiej wiec chyba nie ma sensu zebyscie czekali,wasze wojska wtedy wspomagałyby atak,główne siły wezme na siebie ja i Skubi

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-10 21:57:05
o,do mnie nic nie doszło

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-10 22:29:11
1.kto jest nad wraithem na tym obrazku?, może warto go dorzucić do paktu?
2. dzia ja się z tobą nie zgadzam nawet jak nie macie katap musicie wyjść jednostkami z miast aby jego blokować, bo inaczej dzia zostaniesz zmieciony, na jego polach
3, ja tam dostałem ofertę

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-10 22:45:07
Nie wiem kto jest bezpośrednim sasiadem wraitha u górze,wiem ze tam jest Kacowski i Lukgin,ale zaden z nich nie był zainteresowany kiedy zagadywałem
Skubi,zakładasz ze bede celem ataku-no to mozliwe
2.Skoro sie nie zgadzasz zaproponuj cos jako jeden z głównych udziałowców i twórca packu;)
3.Mozliwe ze będe jego celem,ale cos mi sie to wydaje dziwne skoro ma duzo łatwiejsze cele blizej.Zobaczymy,ale jesli wyjdzie wojskiem w moim kierunku to reszta bedzie spacer a nie wojne.Tylko czy którys z was jest gotowy złamac pakt?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-10 23:14:57
nie wiem dzia czy ty będziesz celem, może nim być także bobek (non agr), tym bym sie kierowal, macie obaj sporo miast i nie ma pojęcia jakie macie armie, wiem jaką ma wraith. Granic jego nie widze i nie wiem co on ma czy charioty czy te swoje sępy(vulture). Dzia a ty będziesz mial katsy na czas?, wg mnie plan może być jedynie taki, Wraith wchodzi na jednego, trzeba mu pozwolić wejsce armia w państwo (np 3 tury w głąb w tym samymy czasie wszyscy wjedzają, tym co maja na niego innego wyjscia nie ma, widzisz dzia jego produkcje GNP i croopy widzisz ile tego ma, :) , raczej :( , wg mnie możecie zapomniec o wjedzie bezposrednim na jego teren, tzn uprzedzający atak, trzeba go wciągnąć, no niestety, ktoś musi być przynęta (tzn musi nie musi i tak będzie celem, a może być przynętą).
Atak na wtaitha jest mocno ryzkowny, bo to nie larry, on ma już gotowe kupę armi, ma 7 dużych miast, ma produckje może sciąć lasy, i niestety się naprawdę dobrze obronić. Nawet dzia jesli my mamy tylko katsy, z pomocą czajmena, to on przesunie 70% armi w naszą stroną, ze strony bobka starczy 30% procent (on nie wiem kiedy będzie miał kasty). Wg mnie kluczem do tego jest to, że on musi przyjąć pierwsze uderzenie kastami. Tak mi sie wydaje :) , smialeś sie z mojego planu ale niestety dzia, wg mnie na logikę, ty jestes celem.
Acha i kwestia, czy razem solidarie (tu dobrzeby także i lukiego i kacwoskiego wciągnąć nawet jak nie chca atakowac) odrzucamy pakt o nieagresji z wratihem, aby nie czuł się pewny, zresztą na jego miejscu jako leader to nawet na jawnym nie czyłbym się pewny.

Taki jest moje zadnie opiszcie jak wy wyobrażacie sobie wspołne działania, aha czas tyka

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-11 01:45:05
Ja strategiem wojennym nigdy nie byłem ..podporządkuję się planom wojennym czy to obronnym wspolnoty czy też agresywnym wyprzedzajacym. Do katapek jeszcze mam trochu ;)

Barteq (Barteq) 2011-07-11 02:14:23
1. Cel ataku:
Wraith proponował mi wspólny atak. Co prawda nie podał celu, ale biorąc pod uwagę fakt, że mamy tylko 2 wspólnych sąsiadów, i że jednym z nich jest Skubi (który jest dość daleko, jest dość słabo przeskautowany i ma bardzo niewygodne, dla sępów, pieski), można sobie łatwo wszystko dopowiedzieć, w kogo celuje. Oczywiście odmówiłem i teraz pytanie - czy znalazł kogoś innego do pomocy (tu pytanie do Dzia, czy ma taką szansę), czy uderzy sam, lub czy zmieni cel. W każdym razie, jeździ po granicy, jak tuż przed atakiem na Kinga (akurat wtedy obok przechodziłem wariorem).
2. Plan ataku:
Tu właśnie powstaje najważniejsze pytanie. Jak Wraith stoi z nauką - kiedy dokładnie będzie miał katapy i jak jest rozwinięty w koniach (słonie, horse archery). Jeśli będzie miał katapy (co jest niestety bardzo prawdopodobne), to chyba rzeczywiście trzeba go będzie gdzieś zaprosić. Jeśli nie da się wciągnąć, to można jeszcze rozważyć wejścia chmarą małych oddziałów (pełna partyzantka :P ), w celu rozwalenia mu gospodarki.
3. Sąsiedzi u góry:
Wydaje mi się, że Kacowski powinien mieć granicę i nie wiem, gdzie dokładnie jest Domel. Kacowski jest chyba mocno wystraszony. Jedyny sposób, to chyba, nastraszyć go bardziej :D .
4. Moja armia:
Na dzisiaj, bardzo ciężko mi oszacować, czym Was wspomogę. Mam niestety duży problem na tyłach - jako jedyny graniczę z Faustem - i nie wiem, jak bardzo będę mógł się odkryć (a stosunki mam z nim dość napięte). W sumie, mam, na dzisiaj najmniejszy interes ze wszystkich, w ataku na Wraitha, bo praktycznie z nim nie graniczę (i nie widzę dla siebie łupów z tej wojny, poza jakąś kaską). Wiem jednak, że jeśli teraz nic się nie zrobię, to później zapłacę znacznie większą cenę. Dlatego pomogę też, czym tylko będę mógł...
Zresztą mam potworny ból głowy, bo tworzy się również sojusz przeciwko Faustowi.

Barteq (Barteq) 2011-07-11 02:38:12
W każdym razie, jeśli nie zostanę przez Fausta zaatakowany (mam nadzieję, że Bodek nie będzie szalał za Pita :P ), nie wycofam się z udziału w walce. Co do katap, to nie mam czasu na dokładne analizy i nie wiem, czy zdążę. Mogę być lekko spóźniony :( . Zależy, kiedy dokładnie nastąpi nasz atak.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-11 12:23:15
Ja jestem gotowy w każdej chwili - widzę jeden rydwan stojący na górce, która jest w linii prostej on = ja (górka na mapie jest w połowie czerwonej strzałki). Po za tym nic nie widziałem, więc jego siły pewnie są wyżej. Ja powoli przegrupuje swoje jednostki i postaram się podejść nimi trochę bliżej w stronę scoobego. Mam tez kolo niego dwóch warriorow, wiec zrobię sobie spacerek nimi :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-11 17:26:06
wrzucam pogladowo demo moje,Skubiego i Wraitha zebyscie mieli jakis ogląd

u mnie matma za 8-9turek,konstrukcja ok.15
Wraith racej bedzie miał szybciej,pytanie tylko o ile?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-11 17:27:17
nie wgrał sie 3ci screen z produkcja i nie chce sie załadowac:/

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-11 17:30:06

jak widac poszedł w produkcje dziad

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-11 22:06:46
a co panowie powiecie na to
JAWNY PAKT, cala nasza piatka dorzucimy jeszez lukeigo, niech wjedze aby straszyć. Sojusz piszemy pakt przeciwko hegemonowi- sumerii, Warunki, jesli
suemria atakuje jednego inni wypowiadaja wojne sumerri i atakuja ja?
Co wy na to?
Kto podpisze taki pakt, odpiwedzi tak lub nie

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-11 22:21:12
Dla mnie jak najbardziej pasi. Czarny August

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-11 23:20:25
ma nadziej ze nie zadrzy ręka nikomu jak JAWNIE popisze pakt i tzeba bedzie kliknac declera war i scinac ludzikow :D i wysyalc na front

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-11 23:39:50
dobra panowie moze wpakjcie w sumera punkty sprziegowskie bedziecie widzieli co odkrywa,
EWEWNTULANIE mozna spobowac zrzuta kasy dla jedneog on pakuj 100% w szpeigostwo i widzimy demo wratih co odkrywa miast itp?
Co o tym sadsdizece (tzeba sie bedzie ponitego zapytac)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-12 01:32:49
Pomysł ze zrzutką na szpiegowanie dobry,tylko jak mówisz trzeba Pontiakusa zapytać.Ja mam na niego troche spy,ale co odkrywa to musiałbym mocno podniesc nakłady na spy bo na mnie ma juz sporo pkt.
Co do paktu,no ok.ale co nam to da?Wraith wtedy nikogo nie zaatakuje tylko będzie się na maxa okopywał,to juz wole zeby na mnie poszedł
Wolałbym zeby taka deklaracja zaistniała tutaj,powiedzmy taki tajny pakt

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-12 09:31:04
Ja daje tajną, a jak będzie zgoda to i dam JAWNA.
Czego oczekuje od koalicjantów (min):
1.JESŁI WRAITH MNIE ATAKUJE, WY WYCHODZICIE WOJSKIEM Z MIAST, ARMIĄ POD JEGO GRANICE, TAK, ŻEBY WIDZIAŁ JA. Wrzucie sobie do armi 1 chariotra pormo wycyfoanie sie i (+1) widzenia (na barbach da sie ubic). Musiecie rzucic sporo z 15-20 jednostek aby czuł oddech kolacji. Zrobcie droge workami( to priorytet) aby moc przerzucic armie pod jego granice. To spowoduje, że będe miał lzej, , mam swordy za 2 tury, to będę się zajadle bronił. Wtedy nie może on wrzucic
całej armi będzie musiał podzielic I TU JEST NASZA SZANSA, MUSI PODZIELIC ARMIE!

2. Wypowiedzenie wojny przeciwko sumerii

3. Pokazanie screenów, że wasza armia jest pod granicą (min 1 tura od jego granicy), to jest KONIECZNE

15 -20 jednostek każdego z was pod jego granicą daje bardzo duzo, powoduje ze musi zabezpieczyć panstwo, nie musicoe wchodzić za duże ryzko, no chyba zę miasto ma słabo bronione a wiecie ze armia jest gdzieś indziej, WAZNE ABY STALO

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-12 11:24:04
ogolnie to skanujcie jego teren wchodźcie na gorki obok niego, obojetnie co on mówi i jak wam grozi :D . Naszą zaletam jest ilość, wspolne działanie, nie ruszy na przeciez wszystkich na raz.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-12 11:27:09
Ja mam 2 warriorow w poblizu i widze pewne sily - dwa robole z obstawa majace albo wybudowac droge do mnie, albo szykuje sie na kolejne miasto.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-12 11:42:15
jak zobaczycie katsy dajcie znac, ruszajcie sie po granicy wojskami wtedy jest to trudniej odkryc

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-12 21:04:47
Mam juz pewien plan ustalony i strategie długofalową.
Kurde,Skubi,a jesliby tak połączyć stack naszych wojsk i jeszcze czajmena,myslisz ze niedalibysmy rady?Owszem,on ma sporo produkcji,ale spójrz na miasta,nie ma ich wiecej od ciebie,a jedzenia ma nawet mniej

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-12 23:07:59
wlasnie o to chodzi dzia ze wydaje mi sie ze nie, ile masz armi?
kotry jestes ?, bobek ile ma armi, za murami w swoich miastach, myslisz za damy rade ? na jego terenie?

A strategie dlugofalową poslucham.

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-12 23:11:03
na razie przy granicy trzymam czułki. Nic od mojej strony z ruchu wojska Sumerkisego nie widac.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-13 09:00:49
panowie, my tu gadu gadu, a czas (turki) lecą. atakujemy jakoś za chwilę czy czekamy na jakiś sygnał na niebie?

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-13 15:19:48
Niestety u mnie wynikła niespodziewana sytuacja,pozatym prawdopodobne są przecieki i Wraith dowiaduje sie od kogos o naszych poczynaniach.Nie mówie ze na bank tak jest ,ale mam pewne podejrzenia.
Zdaje się czajmen ze on ci zaproponował pakt i czeka na twoja odpowiedz,u mnie tak samo,zaproponował i czeka na odpowiedz.
Bobek,jak z toba,czy gadałes z Wraithem?Szczerze mówiąc to na jego miejscu uderzałbym własnie w słabych i napuchnietych zulusów
Nie wiem cholera co tu robić,strasznie nie szczęśliwie sie u mnie zlozyło(wyjechał kluczowy dla mnie partner) z drugiej strony i byc moze bedzie mała przepychnka,takze na ta chwile nie moge wystawic wojska na sumera.
Moze podpiszmy te pakty z nim i przygotujmy sie na wojne kiedy upłynie ich termin?sam nie wiem..

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-13 15:22:44
Ja tak za 3-4tury powinienem wiedziec juz dużo więcej,min.czy bedze w stanie szybko wycofać wojsko z terenu gdzie zaiskrzyło i przezucić w rejon sumera

A wogóle u mnie wychodzą pierwsi szturmowcy,fajna sprawa

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-13 16:33:21
Ja sugeruje nie podpisywać, albo wszyscy albo NIKT :)

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-13 16:40:23
Writh sie do mnie odzywał. pytał o granice bo zblizamy sie do siebie. Tylko tyle.

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-13 19:43:26
no mnie się pytana czy coś postanowiłem w sprawie naszego porozumienia - podejrzewam, iż może coś przeczuwać. jak każdy mówi nie, to znaczy, że coś jest na rzeczy...

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-14 00:16:24
odpisalem mu że naszą granicę bedą zabezpieczały siły bezpieczenstwa. Mus to mus.

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-14 21:29:54
bobek dostales propozycje pokoj?
a dzia a ty? wraith non stop trzepie armie...

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-14 23:11:59
Ja dostałem,ale jeszcze zwlekamy z podpiszem
W tej turze wypowiedziałem wojne domelowi,ale to nie jest prawdziwa wojna tylko powiedzmy konflikt graniczny,choć zależy jak Domel zareaguje.
Moze Wraith sie skusi i pomysli ze opłaci mu sie mnie w tym momencie zaatakować
Cały czas obawiam sie ze wspólne podpisanie jawnego spowoduje tylko ze sie wkopie w glebe tak ze go nie ugryziemy
Zobaczymy jak to sie potoczy wszystko..

Barteq (Barteq) 2011-07-15 02:57:41
Chciałbym zaproponować następujące rozwiązanie - popisujemy tajny, defensywny pakt przeciw Wraithowi, który ma mieć największy priorytet (ze wszystkich paktów), i który odtajniamy na forum głównym, w przypadku ataku Wraitha. Każdy, kto chce, podpisuje sobie umowę z Wraithem na własną rękę, ale w przypadku ataku, wywiązuje się z treści naszego paktu i natychmiast wypowiada wojnę (i zaczyna walkę).

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-15 10:59:12
Dla mnie ok:

mozna podpisać ze wraithem, ci którzy dostąpią tej łaski pana niech podpisują.
Mam nadzieje ze wam starczy odwagi ...

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-15 18:11:34
Możęcie być spokojni o Czarnego Augusta. Jemu ręka nie zadrży.
Co do propozycji Barteqa - jak najbardziej rozsądna. Mimo wszytsko wokół jego granic wystawić czujki zmotoryzowane by w razie czego dac czas na przygotowanie kontruderzen na innych odcinkach niż ofiara Sumera :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-15 21:22:18
Zatem ja z nim nie podpiszę,ba ,moze go jeszcze sprowokuje,chociaz to troche rydzykowne z mojej strony,bo jeszcze sie z Domelem nie dogadałem
A pakt tajny owszem,podpisuje-w przypadku ataku sumeri na któregoś z uczestników paktu Japonia wypowiada Wraithowi wojne i wysyła pomoc wojskową zgodnie z ustaleniami na tajnym

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-18 16:09:45
OK.Podpisuje z Wraithem pakt-to uśpi jego czujność i pewnie bedzie szukał okazji do kolejnego ataku ,prawdopodobnie na bobka.
Pakt by był do 90tury,czyli tyle ile potrzebuje na dojście do konstrukcji i zrobienie paru katap i słoni.Jesli Bartek sie zgodzi to bysmy wystawili wspólny stack.
Drugi by poszedł od dołu-czajmena i Skubiego.Tylko kiedy u was panowie katapy?
Jesli Wraith nie idzie jeszcze w konstrukcje to mysle ze najlepiej uderzac jak najwcześniej.Albo inaczej-najpierw uderzenie Skubi/czajmen pare tur potem Ja/Bartek?
Skubi,co o tym myslisz,wkoncu ty jestes prócz mnie głównym udziałowcem przedsięwzięcia;)
Ech,zeby mozna było zobaczyc co on odkrywa..ale on chyba juz sady buduje bo strasznie trudno go szpiegowac

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-18 16:12:29
bobek,co do ciebie
Jeśli masz serio wojne z Rihiterem i Wraith sie zdecyduje ci "pomóc" to obawiam sie ze nie masz szans,zwłaszcza przy tej taktyce jaka dotad stosowałes:(
ale nie martw się,pomścimy cię;)
Naprawde nie wiem czym sie kierujesz idąc w tak intensywną kolonizacje mając za sąsiadów tak mocnych i agresywnych sasiadów

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-18 19:01:01
Tak zaatakował mnie Rihter....co do writha jeszcze nie wiem ale jak tu czytam zapewne też..no nic muszę im być chociaż kością w gardle......kto z was ma ich za sasiadów i chce cos im nabroic ma okazje :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-19 00:01:44
hehe,no prosze,to sygnatariuse paktu sie tłuka między soba,no jak tak to bedzie wyglądac..
;/

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-19 17:33:11
No przyjaciel też wszedł...ja swego czasu jak zaatakował go wraith dałem mu czas by się wybronił..nie docenił tego ;)

czajmen (Czajmen Stalin / Rosja ) 2011-07-19 23:09:53
bobek wtedy mnie nie było :) teraz pozostaje mi okazje wykorzystać.

Bobek1971 (Bobek1971 Oktawian August/Zulu ) 2011-07-19 23:41:04
spoko ..tak jest gra Panowie Władcy kto nie korzysta ten moralizuje :) Na razie odbiłem co mi zabrałes nie wiem czy znowu odbiłeś :)

dzia (dzia Hatszepsut / Aztec ) 2011-07-30 23:19:26
ok panowie,lider ma juz 16 miast,2x więcej od drugiego fausta
czy zamierzamy coś z tym zrobić?

ScoobyDoo (ScoobyDoo Ragnar /Native America ) 2011-07-30 23:23:33
dzia czarny agust jest martwu stworz nowy pakt