This is only a print version to view the full version of the theme, click HERE

Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

PAKTY NIE(TAJNE) - Pakt "草單" (geo)

Shaka[D14] - 2011-11-18, 21:51
Post subject: Pakt "草單" (geo)
Pakt numer 2115, za這穎ny 2011-09-06 22:00:52 przez geo (geo Gilgamesz/ Mali )

Nazwa paktu: 草單

Zaproszone do paktu nacje:
Tw鏎ca: geo
Rihiter
Siewi

Shaka[D14] - 2011-11-18, 21:51

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-06 22:11:46
Witam,
Pod捫aj帷 za sugesti Rihitera wi捫 pakt dla nas 3.
Na wst瘼ie chc podzieli si z Wami aktualn sytuacj.

1.) Faust wie o akcji "Egipskie 鄴速ko".
2.) Dowiedzia si o niej od jednego z graczy i to nie by nikt z nas. Btw po jego reakcji dowiedzia si tego samego wieczoru!
3.) Kiedy pakt si rozpada wr鏂i do mnie Faust z informacj, 瞠 na niego knuj.
4.) Potwierdzi貫m, NIKOGO nie zdradzaj帷. Napisa貫m, 瞠 wszyscy si na mnie wypieli i oskar篡貫m przed nim Siwiego o zdrad (cho mia貫m innego typa - sorry, 瞠 nie ostrzeg貫m).
5.) Aktualnie mam podpisany pakt na 9 tur z Egiptem i nic w kronice.
6.) W wojsku jestem o krok od armii Fausta (jestem 2) i armia p鎩dzie na niego chyba, 瞠 mnie kto zaatakuje.
7.) O tym, 瞠 chc dalej walczy wiecie TYLKO wy, reszta ju ma pewno嗆, 瞠 to rezygnacja i akcji nie ma.
8.) Faust strasznie miesza i mota, teraz jest super przyjacielem. Swoimi tekstami oskar篡 wielu nikogo nie podaj帷.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-06 22:18:24
Chc go troch u酥i, czekaj帷 na gotowo嗆 - WASZ gotowo嗆.
Dajcie zna kiedy, ruszamy.
Ja b璠 got闚.
Siwi - stacka podstawi貫m Ci do wgl康u, nie ca貫go w zesz貫j turze.
By u酥i czujno嗆 wynajmuj woja 6 sztuk Babilonii - spodziewam si, 瞠 to ju posz這 do Egiptu. (Wynajmuj, znaczy nie szykuj si do wojny).

Je郵i jest co o co chcecie spyta walcie z prosto z mostu. Jeste鄉y idealnymi sojusznikami. Nie ma lepszego geograficznie miejsca i zdusimy szuj Egipsk.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-06 22:23:15
Ufam Rihiterowi, i zamierzam by wobec niego lojalny. A Rihiter r璚zy za Ciebie, Geo.
C騜, pozostaje mi przeprosi, 瞠 zw徠pi貫m. Faust powiedzia mi, 瞠 to Ty jeste 廝鏚貫m przeciek闚.
BTW. To by這 "Egipskie Zi馧ko" ;)
BTW2. R璚z, 瞠 z tego paktu nie b璠zie przeciek闚.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-06 22:34:17
Ja te ufam Rihiterowi, cho w陰郾ie teraz... oskar瘸m go przed Faustem, "瞠 NIC ZUPEΛIE NIC nie mam z wojny i zostawi mnie id帷 na Ottoman闚".
Pisz z lapcia wi璚 nie mam map, ale zamieszcz swoje. (Czy w og鏊e posiadamy mapy?)
Aktualnie zak豉dam, 瞠 mam w pe軟i bezpieczne ty造, wi璚 rusz wszystkim czego nie wida dla Harama, Wrighta i Czajmena.
Rihiter zaplanuj kiedy a my ruszymy.

Nie wiem jak ukry si przed szpiegami, by nie widzia, 瞠 mam armi. :/

Btw ja za 2 tury zaczn trzepa Macki.
Mo瞠 w kolejnej turze zdajmy sobie raport kto wchodzi i jak.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-07 02:21:49
Witam.

Jak Geo wiesz, a teraz r闚nie i Ty Siewi, musz zniszczy Ottomana zanim b璠 m鏬 skupi si na walce gdzie indziej. Szczeg鏊nie z Egitem, bo Egipt mam dok豉dnie po przek徠nej w stosunku do Ottoman闚. Oni zreszt maj zbyt blisko do mojej stolicy bym m鏬 ich zostawi przy 篡ciu. Zaznacz tutaj, 瞠 stolica moja jest w stanie wyrzuca z siebie s這nia z 2 promo co tur bez 瘸dnego 軼inania. Wa積e miasto.

Pok鎩 z Egiptem by to niestety r闚nie warunek jaki postawi豉 mi Babilonia, stoj帷 armi na mojej granicy.

Co wa積e jednak, r闚nie nie rezygnuj z dzia豉 przeciw Egiptowi. Uwa瘸m, 瞠 jest zagro瞠niem dla nas wszystkich i jest bezwzgl璠nie wyrachowany. Nie ufam mu nic a nic.

Geo s逝sznie zauwa篡, 瞠 jeste鄉y dla siebie we tr鎩k 鈍ietnymi sojusznikami. Nie graniczymy ze sob, lub graniczymy minimalnie. Wszyscy we trzej jeste鄉y s御iadami zar闚no Egiptu jak i Babilonii, kt鏎zy s gro幡i i wsp馧pracowali ze sob (czy nadal s, to trudno orzec*).

*W豉dca Babilonu wymuszaj帷 na mnie pok鎩 pisa, 瞠 w ten spos鏏 sp豉ci d逝g, jaki mia u Egipcjanina. Teraz ju pono nie ma.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-07 20:09:49
Od strony Fausta mam ju stack 50 jednostek.
Siewi, kiedy b璠ziesz got闚 i czym idziesz.
Btw - nie wierzcie w 瘸dne rzeczy kt鏎e Wam wklej lub zacytuj.
Rozmawiajcie m康rze... Zachowawczo.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-07 20:20:59
Przekonuj Scoobiego do operacji. W najbli窺zym czasie, ale nie wiem kiedy wreszcie si uda.
W dw鎩k raczej nie powinni鄉y uderza.
I jak zachowa si Haram w przypadku ewentualnej wojny?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-08 20:22:16
Musimy zrobi mi璠zy nami defensywny przed.
Bo nie wiem co zrobi, ja si przed nim kompletnie ods豉niam.
Czuj 瞠 boi si miesza, boma Kartagin i Ciebie na plecach.
Ale on jawnych nie 豉mie, wi璚 mo瞠 wystarczy podpisa.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-08 20:23:02
Scooby to szuja nie wiem czy w og鏊e warto z nim gada.
A je郵i ju to k豉ma.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-08 20:28:21
Geo, prorok z Ciebie :D
To, przez pomy趾, Scooby wstuka do paktu ze mn i Dziadem, nomen omen o eksterminacji Domela
"testowalem na multi,
Nie da sie tak zrobi, zeby ja mogl z tob wzi帷 pokoj i od razu OB.
MOje jednostki musz zosta teleperowane.

Wiec widze tak opcje.
Ja whcodz razemz siewim,
ty loggujesz sie pierw
siewi 2
ja 3.
Po ruchu siewiego ja wypowiadam wojne siewi(on nie moze miec jednostki na tym samym polu co ja, bo bedzie teleport). Uderzam na siewiego tym co mam.
Jest wojna 1vs 1 vs1.
PO uderzeniu biore pokoj z toba a ty spokojnie dobijasz siewiego.
Jest jeden s豉by punkt. Siewi musi pope軟i bl康.

ALternatywqa jest taka ze sam wybijasz siewiego."

W ca這軼i plan jest taki zapewne - wykrwawiamy si z Domelem, on zajmuje jego stolic i narzuca mi warunki oddania 1, 2 miast. Przynajmniej.

Ta zdrada mnie po prostu zwali豉 z n鏬. Zaraz si oczywi軼ie poprawi, i napisa貫m jakie 10 powod闚 dlaczego atak na mnie to samob鎩stwo. Dziad m闚i, 瞠 jest ze mn, Domel te przyj掖 do wiadomo軼i, 瞠 chce go wydyma.
Widzia貫m nowe nazwy miast Geo, czyli te graniczysz ze Scoobym. Skoro sytuacja jest taka, nie wiem czy on nie b璠zie nowym zagro瞠niem, i czy przypadkiem Imperator Wraith nie chcia豚y mie kilku nowych miast...

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-08 20:31:23
Ja rozumiem atak od ty逝, ale k豉manie w 篡we oczy o byciu sojusznikiem? C騜, chyba b璠 musia spr鏏owa trudnego po篡cia ze Scoobym :D

Ta, my郵 瞠 te defensywne to bardzo dobre pomys造, powstrzymaj Harama.
PS. Nie chc by jak Scooby, b璠 dotrzymywa pakt闚 :D

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-08 22:55:20
Czyta貫 co odwali mi Egipt? To te by豉 super cham闚a. Oni s siebie warci, ale w徠pi 瞠by si skumali, bo to tak jakby si dwie hieny zesz造 nad 軼ierwem. Pogryz si o to 軼ierwo i ju. Pisz rzecz jasna o Suwerjamanie i Ragnarze :]

Je瞠li chodzi o Scoobiego, to na razie powstrzymajcie si od jakich ostrych jazd i prowokowania go. On jest mnie i Rosji potrzebny aby trzyma w szachu Sumer闚, 瞠by przypadkiem nie przysz這 im do g這wy wej嗆 od ty逝 w Rosj. Sko鎍zy si wojna w Turcji to b璠zie luzik.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 14:58:51
Nawi您uj帷 do tego co pisa mi Siewi na tajnym:

Pakt defensywny tr鎩stronny: Francja, Mali, Kartagina - to jest co co proponowa貫m ju dawno temu i uwa瘸m, 瞠 powinni鄉y to zrealizowa. B璠zie to jasny sygna dla naszych potencjalnych przeciwnik闚, czyli Babilonii i Egiptu, 瞠 ewentualny atak i wojna b璠zie jednoznaczny z atakiem na ca陰 tr鎩k. Po陰czy bym ten pakt tak瞠 z rozmieszczeniem unit闚 sojuszniczych w przygranicznych miastach, aby wojna by豉 wywo豉na automatycznie i przez nich.

Nie mam w chwili obecnej planu atakowa na 瘸den z tych kraj闚, ale defensywny to inna sprawa. Daje nam jedn przewag - nie mog nas zaskoczy. To bardzo wiele.
Do akcji na Egipt wr鏂imy. Egipt ewidentnie stawia obecnie na rozw鎩, wida to po wyborze tech闚. P璠zi do Liberalizmu, robi帷 po drodze same niemilitarne technologie. W sumie mogliby鄉y to wykorzysta, ale to wymaga planowania.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-11 17:36:07
Egipt buduje teraz armi opart na s這niach. Bez Macek i Kusznik闚.
Potem techy militarne nadrobi, ale b璠zie mia troch s豉bego woja.
Je郵i woja jest bardzo daleko, to nie buduj teraz armii i postaram si cho troch zredukowa strat ekonomiczn. Bo za du穎 woja teraz mam.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 17:44:38
W豉郾ie. Musimy zadecydowa. Czy zbieramy si na jak捷 wojn teraz? Czy odbudowujemy gospodarki r闚nocze郾ie chroni帷 sobie we 3 wzajemnie plecy?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-11 17:54:34
Siewi idzie na Scoobiego, wi璚 chyba nic z ataku na Egipt.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 20:39:17
Okej. To teraz za豉twi spraw ze Scoobym, my podgonimy troch eko, a potem b璠zie dost瘼ny na akcj gdzie indziej.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-11 20:45:28
No wi璚, jak m闚i貫m nie id na Scoobiego.
Przynajmniej ci篹ko mi i嗆, maj帷 pod granic ca陰 armi Harama.
Wi璚 Geo - szczerze? - nie chcesz zgodzi si na defensywn obron, bo dogada貫 si z Haramem?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 21:33:14
Przecie Geo nie pisa nic, 瞠 si nie zgadza na pakt defensywny tr鎩stronny. Przynajmniej jak nic nie widz takiego.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 21:35:24
Tak btw... gdyby nie ten stack Harama to atakowa by na Scoobiego?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 21:49:33
A w豉郾ie. Mam propozycj. Wci捫 si dok豉dnie nie 豉pi w tym jak gdzie dok豉dnie jest i z kima ma jakie granice. Dlatego proponuj aby鄉y si powymieniali we tr鎩k mapami. Je瞠li 瘸den z nas nie ma tech papier, to powymieniajmy si screenami (zrobionymi na widoku kultury, z wysoko軼i tu poni瞠j chmur). Stworzymy sobie w ten spos鏏 map ca貫go 鈍iata tak aby si ka盥y doskonale orientowa kto gdzie siedzi. Logistyka to podstawa ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-12 09:20:21
Pr鏏owa貫m wybada Harama, no i kierunki ma 2 - Siwi b康 Rihiter.
Co do Defensywnego jestem otwarty. Pytanie czy idziesz na Scoobiego?
Je郵i idziesz to podpisujemy Defa i... (Haram widzi m鎩 stack od strony Londynu ,ale wa積iejsze jest, 瞠 wie na co si zdecyduje :)
Co do za豉twienia spraw - musia貫m wycofa kontyngent od Harama.
Ale by這 mi potrzebne wywiedzie si co i jak.
Nie potrafi rozgry潭 jak si zachowa.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-12 09:20:59
Rihiter zaproponuj jaki wz鏎 map, by鄉y wiedzieli co i jak.
A my skupmy si na jaki sensownych podzia豉ch ziem Egiptu.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-12 09:42:03
Odkry貫m kawa貫k jego ziem, p騧niej szpieg pad. B璠 robi tur to porobi screeny itp.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-12 11:24:50
Od Twojej strony Rihiter ( na zachodzie) ma po jednym spirze w mie軼ie, wszystko wci庵n掖 do tej d簑ngli. Mo瞠 przy poparciu rz康闚 Kartaginy i Mali wycofa ten stack i nie b璠 zmuszony go niszczy.

Co do Scoobyego...c騜, zbiera si banda ㄊsego, my郵, 瞠 Scooby nie prze篡je. Mo磧iwe, 瞠 zaj掖bym przy niewielkim oporze z jedno czy dwa miasta.

I c騜...stukam wojsko w ca造m kraju. Przez to, niestety, techy zaczynaj i嗆 niemi這siernie d逝go, ale lepszy to od bycia martwym.

Aha, i Egipt zachowuje si przyja幡ie. Idzie do liberalizmu, nadal nie ma 瘸dnych nowoczesnych jednostek bojowych. Negocjujemy konwersj i popraw stosunk闚. Wydaje si by niezwi您any z akcj Harama. Ale skoro Domel wytyka mi, 瞠 mam zagro穎n wschodni granic, to Faust tym bardziej wie co si dzieje.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-12 12:21:42
Stack jak mo瞠sz zniszczy to niszcz. Bym si nie zastanawia. P騧niej mo瞠sz wraca do negocjowania ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-12 16:10:33
Widz 瞠 sojusz zaczyna dzia豉.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-14 23:03:17
Haram trzyma armi dalej k. Borsippy. 40 wojak闚 w sumie, wycofa HA oraz kilka katap na wsch鏚.
Za to w okolicy ma ju 2 galery i trirem. Wojna morska czy co?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-14 23:11:26
Mo瞠 na mnie nie trzymam bronionych miast.
Albo Rihiter nad wod.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-15 00:00:59
Mam z Haramem jawny do 140 tury. Wygl康a mi na takiego co nie 豉mie pakt闚.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-15 21:30:02
Zgadzam si.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-15 22:00:32
Hmmm. Panowie mam pewn refleksj. Mianowicie podejrzenia moje budzi to, 瞠 zbroj si bardzo dwaj gracze: Wraith i Faust. Czy oni przypadkiem si nie zgadali? Mo瞠 si okaza, 瞠 zaatakuj r闚nocze郾ie, nawet r騜ne cele, ale robi帷 zamieszanie w dw鏂h cz窷ciach 鈍iata zapewni sobie spok鎩 w ataku. Co o tym s康zicie?

Zbrojenia Fausta s wybitne. Ewidentnie jego armia jest ju za du瘸 na jego pa雟two wi璚 mam spor pewno嗆, 瞠 planuje jaki atak.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-15 22:03:41
Je瞠li chodzi o plany Wraitha, to jestem wprowadzony w nie. Raczej. I lada dzie wybuchnie wojna.
Faust idzie po liberk, niezbyt w techy wojskowe. Ale i on, i Haram maj ogromne armie. Ko這 mojej granicy i na zapleczu Twojej zachodniej trzyma 40 jednostek, wycofa 10 na wsch鏚.

Jeszcze nie widz szpiegami Fausta.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-15 23:01:55
Jakie zatem Wraith ma plany? Mo瞠sz nam to przekaza?
Do嗆 s one wa積e, bo przemieszczam stacka do Rosji aby broni na wszelki wypadek ataku ze strony Sumeru.

Druga sprawa, to co powoduje, 瞠 jeste w nie wprowadzony?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-16 08:33:25
W za這瞠niu, Sumeria nale篡 ze mn do paktu, w kt鏎ym omawiamy atak na Scoobiego. C騜, Scooby mnie zdradzi, a Wraith okaza si bardzo ch皻ny do wsp馧pracy :)
Mam tylko obawy co do separatystycznego pokoju i przysz這軼i powojennej, ale staram si walczy z pesymizmem.

Z tego co Wraith pisa, Scooby przesun掖 10 wojak闚 nowoczesnych w okolice Jakucka Czajmena, obawia si, 瞠 zaatakuje. Sam Wraith zamieszcza przej嗆 przez Rosj, liczy na to, 瞠 Czajmen nie zerwie OB ani nie wypowie wojny.

Nie chcia貫m wycieka informacjami, bo jak razem wsp鏊nie robili鄉y tur, to Faust co o tym m闚i, i nie wiem czy tak z pupy wzi掖 atak na Scoobiego czy jednak co si dowiedzia.
Scooby jest teraz zaskoczony, tylko sprytnie opowiada, 瞠 um闚i si z Wraithem nad wojn pozorowan. No ile mo積a k豉ma...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-16 20:41:58
caly czas myslalem ze Wraith chce zaatakowac rosje i mawet sie juz do obrony rosji ustawialem. Dawaj znac o takich akcjach, stad do Fausta ani nigdzie indziej nie wycieknie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-16 22:19:33
Moim zdaniem zgadzam si z Siewim.
Wright i Faust s dogadani. Gdy atak na Egipt by o krok do Wright zdradzi.
Przy okazji zabezpieczaj帷 Fausta i anga簑j帷 Niemcy do rzekomej wojny ze Scoobim na dniach. To by pic, potrzebny by Faust si wyzbroi. Co robi.
Moim zdaniem sytuacja jest dwojaka
1.) Faust i Haram czaj si na Siewiego albo na Richitera.
2.) Czaj si na mnie. Faust i Wright po dw鏂h frontach, a Haram blokuje Siewiego i Rihitera. Nie wiedzie czemu Wright ma ju 163 spy kolby na mnie.
Wright ma r闚nie 3 front na mnie.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-17 21:57:48
Ale czy Wraith jest dogadany z Faustem to ci篹ko powiedzie, pono pa豉j do siebie gor帷...niech璚i ;)
Mam pogl康 - np. armia rycerzy Wraitha obok s豉bo bronionego miasta Scooby.
W tej turze powinna zdoby to miasto.
Jedno spalone miasto.
Zdrada czai si wsz璠zie, Faust i Haram mogli si dogada, ale my郵, 瞠 podczas tej wojny Wraith nie planuje jeszcze skoku w bok.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-18 20:26:54
Mo瞠 i racja, faktycznie wojna zacz皻a.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-19 18:50:51
Pany sojuszniki. Jestem teraz w Hiszpanii na urlopie. Dost瘼 do neta mam, ale ograniczony. Tel, wiadomo. Jest ale drogo. Tak瞠 b璠 komunikowa si przez forum tylko no i max 1-2 dziennie. Nie mniej jednak stara b璠 si jak najkonkretniej.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-20 12:09:47
Co tak cicho? :D
Domel wykorzysta zast瘼stwo, i zaj掖 miasto. Mog teraz z nim wzi望 pok鎩, ale chyba go wyko鎍z.
Co do Scoobiego, to on ma racj. Ta wojna mo瞠 za bardzo wzmocni Sumera, ale chyba ko軼i zosta造 rzucone, Rubikon przekroczony.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-20 21:16:48
W og鏊e si zbieramy, na kogo czy najpierw rozw鎩.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-21 13:23:11
Sko鎍z Turcj i b璠 my郵a o "zbieraniu si". Dajcie mi 3-5 tur, d逝瞠j nie b璠zie trzeba.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-21 20:19:17
No to co konkretnego.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-21 22:52:24
Haram 豉dnie si rozwija, przystopowa zbrojenia. Faust dalej si zbroi. Chyba nie s zgadani co do ataku, tylko si boj.
Haram ostatnio do mnie pisa, 瞠 na pewno mogliby鄉y si dogada, tylko przesz這嗆 jest troch przeszkod. C騜, przyzna貫m racj. :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-22 23:24:29
:]

Kogo klepn望 trzeba, to jest pewne ^^

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-27 04:47:21
Panowie. Wr鏂i貫m z urlopu. Znowu jestem normalnie online i do dyspozycji.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-28 18:18:27
Hmmm, Haram wrzuci slavery + theocracy, podjecha w ostatniej turze mocno w wojsku. Czy瘺y planowa jak捷 wojn? Wiecie co Panowie w tej kwestii?

Siewi, kontrolujesz jego stack szpiegusem?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-28 22:09:27
Faust te lekko do g鏎y.
Podpytam Harama...

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-28 22:48:49
Tak, Wnuczek w moim imieniu kontroluje stacka.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-28 23:10:54
Haram, widzi, 瞠 Ottoman sko鎍zony, Siewi te ju wolny. Boi si, bo czuje 瞠 jest nast瘼ny.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 00:52:29
Tak Ci powiedzia? ;]
No 豉dnie.

My Panowie musimy podj望 jakie kroki. W te albo we wte. Babilon albo Egipt. Przyznam szczerze, 瞠 bardziej po drodze jest mi Egipt, pomimo tego, 瞠 Babilon wydaje si mie wi瘯szy potencja i tym samym by wi瘯szym zagro瞠niem na przysz這嗆. Ale po prostu Haram gra poczciwie, bez przekr皻闚, bez k豉mstw. W sumie mi造 s御iad, s這wny. Egipt to wiadomo...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 00:54:47
Z drugiej strony jak zaproponowa貫m obecnie przed逝瞠nie paktu NaP Babilonii (mamy do 140), to odm闚i Haram. Zastanawiaj帷e.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 01:00:31
O, w豉郾ie widz wpis Harama. Babilon wypowiedzia wojn Francji...
Siewi, nie masz mo磧iwo軼i samodzielnie poprowadzi wojny? 字ednio ufam umiej皻no軼i militarnym Wnuczka po tym jak si broni przed Egiptem...

Trzeba Panowie jaki plan wymy郵i. Ja za 5 tur mam koniec paktu z Babilonem, a za 6-7 tur b璠 m鏬 stawia rycerzy. W zwi您ku z atakiem Babilonu planuj Ci Siewi wesprze, ale najlepiej by這 by tak za ~10 tur. Jak to wygl康a u Ciebie? Zdzier篡sz tyle, czy trzeba jak najszybciej?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-29 09:18:58
Szczerze m闚i帷, to ja si przeprowadzam, dlatego nie mog prowadzi kampanii.
Wnuczek ju zacz掖 narzeka :D
Je郵i Egipt si nie w陰czy...ale si pewnie w陰czy.

Wg. danych od Wnuczka 29 powinien pa嗆 Domel.
A, ps. Haram chce dw鏂h miast za pok鎩. Skromnie, jak na jego potencja.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-29 09:28:48
I nie wiem sk康 si wzi窸y te dane, ale Wnuczek m闚i, 瞠 Geo w razie wojny zaatakuje Rihitera.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 10:13:31
Nom, te takie co mi powiedzia...
Geo?

Co do 2 miast, to m康rze Haram chce. Wie, 瞠 豉dowanie si w d逝gotrwa陰 kampani z krajem, kt鏎y nie jest zacofany to mo瞠 by na d逝窺z met kaplica. A tak to urwie 2 miasta za frajer i b璠zie po strachu. Ma造mi 造瞠czkami, a wytrwale i skutecznie.

Pisa te, 瞠 Babilon wszed ok. 50 jednostkami chyba. No to 50 jednostek to jest ****, a nie zagro瞠nie. Przecie Ty te masz tam armie.
Kurde, na prawd lepiej by這 by tam da kogo kto umie walczy, bo Wnuczek to nie budzi mojej pewno軼i w tym temacie.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-29 11:19:13
Czyli Wnuczek si z Wami komunikuje, dobrze.
Mam nadziej, 瞠 Wnuczek da rad. W og鏊e, to chcia豚ym mu da woln r瘯. Chocia widzia armi Harama szpiegiem, nie 軼ina, a teraz pisze, 瞠 wpakowa貫m go w g闚no.

Mo瞠 da rad, poza tym nie ma alternatywy. Je瞠li zabi豚y Domela, to Domela, cho troch to karko這mna konfiguracja.

50 jednostek, ten stary stack. To jest armia :D Przerzucaj帷 od Domela armi zebra這by si 70 jednostek, ale troszk to zajmie.

I co tu robi - mobilizujemy si造? Mo積a by odda miasta i potem si o nie upomnie, ale skoro m闚isz o slavery, theocracy a widz sporo 軼inek to raczej 鈔edni pomys.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 13:11:09
Gdyby znalaz si inny gracz... powiedzmy, pewniejszy :P , to reflektujesz? Czy ju trzymasz si Wnuczka?

Co do dzia豉, rozwa瘸my z Geo mo磧iwo軼i. Trzeba si liczy z akcjami Fausta, kt鏎y na pewno nie b璠zie sta z boku i patrzy jak *** Babilon. Z kolei jak ju pisa貫m, jeszcze 4 tury mam NaP z Babilonem i chc to zachowa do ko鎍a, skoro jest tak blisko. P騧niej zbieram si na interwencj ale musimy wszystko om闚i i zaplanowa.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 13:13:35
Btw, skoro Wnuczek pisze, 瞠 go wpakowa貫 w g闚no, to najwidoczniej nie czuje si pewnie i za ch皻ny do grania chyba nie jest.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-29 13:37:33
Je瞠li nominowa貫m Wnuczka, to trzymam si go przez przyzwoito嗆.
Personalnie wola豚ym jakiego rzezimieszka. Domel, Lary. Tyle, 瞠 Lary jest zaj皻y D6, pyta貫m, Domel 篡je i jest w徠pliwy...je瞠li Wnuczek zrezygnuje to oczywi軼ie powo豉m kogo innego.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 14:40:33
M闚i o kim z zewn徠rz, ale my郵帷ym i otwartym na rady sojusznik闚.
Nie zrozumcie mnie 幢e, Wnuczek to fajny gracz. Szanuj go. Ale nie czuj pewno軼i o jego umiej皻no軼i militarne. Swoj nacj przer積掖 solidnie. Obawiam si powt鏎ki.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-29 16:57:01
Potrzebuj informacji czy ju wypowiedzia wojn czy to dopiero zrobi.
Tura x-1 pierwszy Wnuczek, drugi Haram
Tura x (wypowiedzenie wojny?) pierwszy Haram, drugi Wnuczek

Zarz康z cofk albo zamro瞠nie jego wojsk. No chyba, 瞠 dopiero teraz wypowie wojn. To tak na pocz徠ek tej wojny, 瞠by za szybko mu nie posz這.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 17:55:37
Nie zwr鏂i貫m uwagi jak robi貫m tur. Ale je瞠li z turami jest jak piszesz, to pewnie zrobi to dopiero teraz.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-30 21:44:55
Wybaczcie panowie, ale nie wiem co si dzieje.
Ja tez wol Egipt t逝c. B璠zie czysto. A Haramowi kolejnego nie przed逝輳, je郵i sytuacja polityczna b璠zie tak wygl康a.

W ramach wyja郾ie zapyta貫m Harama o co mu chodzi這 z wjazdem w Rihitera, powiedzia, 瞠 zgodnie z defensywnym powinienem tak zrobi. I o to mu chodzi這.