Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Pakty już nie tajne - Pakt "Rozmowy 2 ludów azjatyckich" (Cholernik)

wnuczus - 2012-07-24, 19:09
Post subject: Pakt "Rozmowy 2 ludów azjatyckich" (Cholernik)
Pakt numer 2022, założony 2011-07-25 22:33:45 przez Cholernik (Cholernik)

Nazwa paktu: Rozmowy 2 ludów azjatyckich

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Cholernik
VGT

wnuczus - 2012-07-24, 19:09

Cholernik (Cholernik) 2011-07-25 22:41:03
Witaj o Wielki Gandhi. Liczę na dobre stosunki sąsiedzkie, owocny handel, oraz wymiany kulturowo-handlowe. Mam nadzieję również, ze wysłannik Indii wróci się w kierunku skąd przybył, gdyż dalej nie ma co zwiedzać, a takie kręcenie się przy granicy powoduje tylko niepotrzebne zamieszanie i mam nadzieję że prośba ma zostanie pozytywnie rozpatrzona. Pozdrawiam Ramkhamhaeng

VGT (VGT) 2011-07-26 15:51:48
Witaj Ramkhamhaeng,

Przepraszam za poślizg w odpowiedzi, ale ledwo co poznałem Pismo i jeszcze nie opanowałem tych wszystkich nowych technologii komunikacji.
Jednak już zaległości nadrobiłem, z wiadomością się zapoznałem i poinstruuję moich zwiadowców, aby wracali do domu. Również liczę na pokojowe i pozytywne kontakty zarówno dyplomatyczne jak i handlowe.

Pozdrawiam,
Gandhi

Cholernik (Cholernik) 2011-08-01 17:47:55
Witaj o Wielki Gandhi. Co lud Hinduski by powiedział na temat wymiany handlowej surowców luksusowych? Tak aby nasze stosunki sąsiedzkie jeszcze bardziej przybliżyć? Ja ze swojej strony mogę zaproponować czystą Syjamską bawełnę. Przemyśl tą propozycję, pozdrawiam Ramkhamhaeng.

VGT (VGT) 2011-08-01 21:34:09
Witaj Ramkhamhaeng. Cieszy nas bardzo propozycja handlowa, która z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze relacje.
Najazdy barbarzyńskich ludów na nasze ziemie sprowadziły pewne trudności w pozyskaniu surowców z naszych terenów. Jednak sytuacja wydaje się być już opanowana i w ciągu kilku dni powinniśmy być w stanie zaproponować dostawę doskonałej jakości kości słoniowej.
Jeśli Ramkhamhaeng uzna tą propozycję za zadowalającą, poinstruujemy naszych kupców, aby wystosowali odpowiednią ofertę, gdy tylko będzie ona możliwa do realizacji.

Pozdrawiam,
Gandhi

VGT (VGT) 2011-08-18 13:52:13
Witaj Ramkhamhaeng. Cieszy nas niedawne przedłużenie naszych umów handlowych. Na poczet utrzymywania pozytywnych stosunków sąsiedzkich mogę zaproponować kolejne dobra od naszego narodu. Nasi robotnicy rozpoczęli prace na kolejnych plantacjach przypraw, co pozwala nam na pozyskiwanie tego surowca w ilościach większych, niż nasz lud potrzebuje. Jeśli mieszkańcy Twoich miast byliby zainteresowani tym surowcem, jesteśmy chętni do kolejnych umów handlowych.

Pozdrawiam,
Gandhi

Cholernik (Cholernik) 2011-08-18 14:08:25
Witaj zachodni sąsiedzie. wieczorem sprawdzę, czy będę w stanie coś "sensownego" zaproponować w zamian, w każdym razie będę miał to na uwadze.

Cholernik (Cholernik) 2011-11-17 01:27:29
Witam ponownie Gandhi, widziałem że zwiedzasz sobie świat malutką łupinką. Byłbym wdzięczny o jakichkolwiek informacjach nt spotkanych jednostkach państw ościennych na morzach i oceanach. Chcę wiedzieć czy zło się nie czai gdzieś poza zasięgiem mej floty.
Pozdrawiam Ramkhamhaeng

VGT (VGT) 2011-11-17 22:59:53
Witaj,

Jak do tej pory jedyne jednostki, jakie spotkałem, to kilka angielskich statków, który przynajmniej w trakcie moich eksploracji pływały jedynie na swoich wodach terytorialnych

Cholernik (Cholernik) 2011-11-24 18:49:43
Witam, Ponieważ szykuję się do końcowego rozstrzygnięcia, proponuję jako dobry sąsiad dostawienie kilku miast, tak aby ptk nabić, co wiąże się z skokiem w punktacji. 2 miejscówki są wręcz idealne do zasiedlenia, przy jednej jest lux, przy drugiej Gibraltar. Przemyśl to Ganghi, dużo czasu do końca nie zostało (liczę oczywiście iż ta informacja w świat nie pójdzie) :)
Pozdrawiam Ramkhamhaeng

VGT (VGT) 2011-12-03 16:54:28
W odpowiedzi na prośbę o otwarte granice pomiędzy naszymi krajami pragnę poinformować, że Indie preferują nie wzniecać niepotrzebnego napięcia z Francją i Anglią, które z pewnością by zaistniało, gdyby Twoje wojska mogły schronić się w naszych granicach. Dlatego też chcemy, aby nasz teren pozostał neutralny w tym konflikcie.

Cholernik (Cholernik) 2011-12-03 23:51:29
Chciałem tylko lotniskowcem przepłynąć przez twe wody, bliżej terenów biorących udział w konflikcie. Armią lądową nie mam zamiaru wchodzić na tereny hinduskie, a posiadając lotnictwo tak czy siak mam teren nad ziemiami hinduskimi rozświetlony. Chciałem tylko użyć północnych krańców wód zatoki do tranzytu mego lotniskowca i to tyle. Przemyśl to ponownie, nic więcej nie planuje w tym rejonie robić. Odmowę również zaakceptuję i inaczej ruchy swych wojsk rozplanuję.