Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Pogawędki różniste - Profesor Miodek

meca - 2007-04-20, 20:19
Post subject: Profesor Miodek
// LDeska - wydzielone z forum turniejowego bo nie na temat :)

To może zapytajcie profesora Miodka co o tym sądzi? :D

Modry - 2007-04-23, 19:46

Tu profesor Miodek. Pisze pod pseudonimem modrzewia bo ukrywam sie przed prawicowymi bojówkami, które uwzieły się na mnie od czasu kiedy wyszło , że jestem kapusiem. A Wałęsa przyżekał mi , że wszystkie moje teczki poszły z dymem, ale zrobił mnie w barana jak to sie hehe mówi. Zatem odnosząc się do tematu. Słowo poznanie jak sama nazwa wskazuje pochodzi od słowa poznanie, które oznacza czynność zwaną poznaniem czyli użytkownik poprawcie mnie jak dobrze mówie Cola miał racje pisząc że poznanie nie może obyć się w sposób niebespośredni chyba że jest wynikiem głębokiej aberacji psychicznej zwanej uczeniem się. Natomiast jeśli chodzi o masonów to sam kiedyś troche polowałem i raz trafiłem nawet masona ale podkulił ogon i uciekł i padł dopiero jak nasypaliśmy arszeniku do paśnika. Także z doświadczenia mego skromnego profesorskiego wiem że mason bywa niebezpieczny i potrafi nieźle dziabnąć i trzba zachowywać szczególną attencję jak sie idzie do lasu...
Tyle ja Profesor Jan sprzedawałem kolegów bezpiece Miodek

Beny - 2007-04-23, 20:16

hehe :)

OffTop

Wpada Kubuś Puchatek do Krzysia i mówi:
- Że Kłapouchy kapował, mogę zrozumieć. W końcu to osioł. Że Prosiaczek też mogę zrozumieć, przecież to świnia. Ale żeby Miodek?!?

End OffTop

LDeska - 2007-04-24, 10:10

A ja lubię Miodka :) Jako że wydzieliłem temat to już nie będzie zbaczanie z tematu turnieju więc możemy sobie popisać :)

Nie wiem jak wy, ale ja mam 31 lat i mam już dość tej lustracji. Niech się nasze szacowne premiery wezmą wreszcie za coś co nam pomoże tu i teraz, a nie obierają za swój główny cel działalności wygrzebywanie z archiwów kto 30 lat temu składał raport na milicji... Nie macie też takiego wrażenia że zamiast reformy służby zdrowia, edukacji, rolnictwa, podatków, budowy autostrad (i teraz stadionów :P ) to ci decydenci zajmują się tylko sobą i swoimi notowaniami? Kurczę - półtora roku i ani jednej ustawy nie przyjęli która by coś ulepszyła z tych rzeczy o których pisałem... (no dobra - była jedna ustawa obniżająca składkę rentową czy emerytalną, ale to była obniżka tak mała, że i tak płacę więcej, bo pomimo obniżenia stawki procentowej podstawa poszła tyle w górę że co miesiąc płacę więcej :) )

ponti - 2007-04-24, 13:39

Miodek jest ok kiedys ktos sie go zapytal jakby inaczej powiedział wyraz "porachuje" powiedział prosto

- już czas Panowie :)

Modry - 2007-04-24, 13:45

Ja mam 22 lata i cholernie cieszę się z tego co robią kaczory. Tego właśnie trzeba: przywrócenia elementarnej sprawiedliwości społecznej. Pokazania tego kto był kanalią i tego kto się nie ugiął. Powoli wychodzimy z tej chorej sytacji gdzie ofiary mają gorzej od katów i tych którzy piszą peany na ich cześć wide. Szymborska( jak i 80% literatów).
Trzeba dokonać rozrachunku z przeszłością :oni to robią i wielu ludziom sie to nie podoba.
Pozycja Polski na arenie międzynarodowej znacznie wzrosła( tylko nie piszcie proszę , że się z nas śmieją, bo to , że się śmieją oznacza że u nas dzieje sie lepiej).
Ale wracając do lustracji to pis i koalicjanci są jedynym środowiskiem , które jest w stanie to zrobić i to robi przy ogromnym wrzasku mediów i "autorytetów moralnych" jak Adam Michnik i reszta bandy z gazety wyborczej i ogólnie z tego różowego salonu.
@ Leszku czy uważasz , że która kolwiek partia dokona zmian w gospodarce? Jesteśmy w Uni tu niestety króluje socjal i podatki conjawyżej mogą wzrosnąć a każda obniżka to ewenement... Czy może partia Tuska coś w tej kwesti zrobi? Mała lekcja histori: Tusk miał kiedyśą taką partie KLD sie nazywała i to mni. on dokonał czegoś co nazwano złodziejską prywatyzacją czyli wyprzedaniem majątku narodowego za bezcen. Tusk osobiście odpowiada za sprzedaż najbardziej rentownej fabryki Żywaca, która przynsiła cholerne zyski dla Państwa. Ale nie przeszkodziło mu to za malutką cene wyprzedać ją hainekenowi...
Tuskowi nie ufam bo PO to partia biznesmenów, dla których liczy się tylko swój własny interes co już udowodnili w przeszłości.

meca - 2007-04-24, 14:20

Modrzew wrote:
Czy może partia Tuska coś w tej kwesti zrobi?

Modrzew wrote:
czy uważasz , że która kolwiek partia dokona zmian w gospodarce?

Modrzew wrote:
Tusk osobiście...

Modrzew wrote:
Tusk miał kiedyśą taką partie...

Modrzew wrote:
Tuskowi nie ufam bo PO to partia biznesmenów...

Napisz wprost, ze jesteś kaczorem, a nie się tu Tuskiem zasłaniasz :D ;)

LDeska - 2007-04-24, 14:30

No to się politycznie zrobi :)
Niestety wychodzi na to że z moich znajomych jesteś dopiero drugą osobą której to się podoba (a ta pierwsza ma ok. 50 lat). Kto ich wybrał? Chyba że teraz większość się wstydzi jak zobaczyła co robią...
Zacznijmy po kolei - gdzie jest ta elementarna sprawiedliwość społeczna? Na razie widzę tylko kontrolowane przecieki od Macierewicza do prasy... archiwów IPN nie otworzyli - czemu? Boją się? Otóż nie - chcą mieć tego asa w rękawie, kto jest niegrzeczny, to dostanie teczką w twarz. No i nie mogę zdzierżyć - jak można mówić o elementarnej sprawiedliwości mając za wicepremiera przestępcę albo nacjonalistę? Mnie to bardzo boli, bo tracę poczucie szacunku dla własnego rządu...
Rozrachunek z przeszłością - ależ oczywiście, ale to nie może być podstawowa działalność rządu! Podstawową działalnością rządu jest w tej chwili dla mnie walczyć z bezrobociem (ale nie poprzez wyganianie młodych za granicę), zreformowanie oświaty, służby zdrowia, systemu podatkowego, rolnictwa, rozbudowa infrastruktury. A co zrobił ten rząd? Przez 1,5 roku zajmuje się lustracją.
Co do zmian w gospodarce - uważam że PO jest jedyną partią która to może zrobić. Chociaż nawet SLD zrobiło więcej niż PiS la gospodarki - przypomnę Ci że to właśnie nielubiany strasznie Miller wprowadził liniowy podatek 19% dla firm w Polsce (CIT), z którego ja teraz zresztą korzystam :P a co zrobił nasz aktualny rząd w podatkach? Na razie nic, zapowiedział reformę na 2009 rok - dziwnym zbiegiem okoliczności na koniec swojej kadencji, czyli "po nas choćby i potop"
Co do eurolandu - tak się składa że w Unii są niższe podatki niż u nas, oprocentowanie jest czasami wyższe, ale progi są o tyle wyższe że efektywnie płacisz mniej... Pamiętasz chryję z Polakami którzy pracują w Wielkiej Brytanii? Twierdzili że są podwójnie opodatkowani... a wcale tak nie jest. Ta poprzednia umowa przewidywała tylko, że jak ktoś pracuje w Anglii i płaci tam podatki, to w Polsce musi dopłacić różnicę między podatkiem wyliczonym według polskich stawek a tym co zapłacił w Anglii. No i tam pracuje taki człowiek fizycznie i wpada w niski próg podatkowy a u nas w 40% :) i musi dużo dopłacać... Czyli w Polsce od tej samej kwoty płaci się znacznie więcej podatków. Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Rumunia, nawet Ukraina i Rosja mają już podatki liniowe - ten podatek liniowy to nie jest żaden złoty środek który wszystko uleczy, ale na pewno powinno się to wprowadzić.
Co do prywatyzacji Żywca - nie wiem, pierwszy raz słyszę, więc nie będę się wypowiadał. Podaj linki jak masz, to poczytam...
No i odnośnie przeszłości - czy ja się mylę, czy aktualny prezydent był już ministrem sprawiedliwości i prezesem Najwyższej Izby Kontroli? I to nie miesiąc tylko wiele lat... Czemu wtedy nie dokonał tej elementarnej sprawiedliwości? Co robił w przeszłości Macierewicz i Lepper to nie będę wspominał...

Modry - 2007-04-24, 15:34

Meca pisze:
Quote:
Napisz wprost, ze jesteś kaczorem, a nie się tu Tuskiem zasłaniasz

O widze ze nawet Włosi Polskiego pochodzenia włączają się do dyskusji ;)
Tak jestem za pisem nie ukrywam tego....

Leszku o gospodarce mam nikłe pojęcie dlatego nie chcę się wdawać w dyskusje...

Pytasz:
Quote:
gdzie jest ta elementarna sprawiedliwość społeczna?

Kto jak nie pis chce odebrać emerytury sbekom? Kto chce osądzić zbrodniarzy stanu wojennego? W interesie każdego innego nie byłoby zrobienie tego. Ale pis to robi i chwała mu za to...
Quote:
jak można mówić o elementarnej sprawiedliwości mając za wicepremiera przestępcę albo nacjonalistę?

Lepper ma wyrok za wysypywanie gorszej jakości zboża z niemiec na tory. Już swięty Tomasz z Akwinu pisał , że jeśli władza jest nikczemna i działe przeciw narodowi to należy się jej sprzeciwić( a że była to jego trampolina do kariery to już inna sprawa). Pozatym ojcem Leppera jest balcerowicz i to jemu należy dziękować za niego...

Lepszy gierytych nacjonalista niż miller stary komuch...

Quote:
archiwów IPN nie otworzyli - czemu? Boją się? Otóż nie - chcą mieć tego asa w rękawie, kto jest niegrzeczny, to dostanie teczką w twarz

Noi czemu sie dziwisz co w tym nienaturalnego?

Quote:
Co do prywatyzacji Żywca - nie wiem, pierwszy raz słyszę, więc nie będę się wypowiadał. Podaj linki jak masz, to poczytam...

Tego nie znajdziesz w zmanipulowanym internecie. Polecam Ci poczytać prawicowych publicystów. Szczególnie Łysiaka , który świetnie ich punktuje. Ale Ziemkiewicz też jest niezły chociaż ostatnio spuścił z tonu...

meca - 2007-04-24, 15:37

Modrzew wrote:
O widze ze nawet Włosi Polskiego pochodzenia włączają się do dyskusji

Włosi polskiego pochodzenia z francuskimi korzeniami, dokładnie rzecz biorac :D

Modrzew wrote:
Tak jestem za pisem nie ukrywam tego....

Teraz już wiem to na pewno, bo do tej pory to tylko o PO pisałeś :)

Saluti,
Jacques Mertin :)

LDeska - 2007-04-24, 16:11

Modrzew - sęk w tym że ludzie w większości zgadzają się z tym żeby zabrać emerytury eSBekom i takie tym podobne (chociaż podobno większość była przeciwna sądzeniu Jaruzelskiego). Tu chodzi o kwestię miary - jak się robi z tego jedyną działalność rządu to coś jest nie tak. Problem w tym że PiS nie liczył na wygraną, nie miał programu gospodarczego ani ludzi do jego przeprowadzenia - zresztą widać po tym, kto teraz jest ministrem finansów.
Co do Leppera - tutaj też widzę że masz braki. Otóż nie o wysypywanie zboża chodzi. To jest karygodne, ale nie za to Lepper został skazany i przesiedział w więzieniu kilka miesięcy (z 1,5 roku które dostał o ile pamiętam). Lepper rozpoczął swoją działalność od tego że z koleżkami zlinczowali wyznaczonego przez sąd syndyka. Rozebrali gościa, ogolili mu głowę, polewali wodą, chłostali witkami, ganiali w takim stanie po miejscowości (Kobylnica koło Słupska). Facet niestety nie wytrzymał nerwowo i potem popełnił samobójstwo. I za to Lepper jest nazywany przestępcą, a nie za wysypywanie zboża, bo za to nie został osądzony, bo się zasłania immunitetem (w czym mu pomaga ta Prawa i Sprawiedliwa partia). Tutaj masz link do Rzeczpospolitej, bo rozumiem że linkiem do Wyborczej byś wzgardził ;) : http://www.rzeczpospolita...bory01_a_3.html

Quote:

Przed ośmioma laty Lepper i jego ludzie wywlekli z siedziby lokalnych władz burmistrza Praszki. Obwozili burmistrza, który jest inwalidą, po miejscowym rynku na taczce. W 1994 roku "Samoobrona" wychłostała witkami i ogoliła głowę zarządcy gospodarstwa w Kobylnicy. Za tę akcję Lepper trafił na dwa miesiące do więzienia w Czarnem.

Tutaj mi się bardzo podoba - właściwy człowiek na właściwym miejscu:

A propo lepszy niż stary komuch... chyba nie pamiętasz kim jest Lepper - przecież do były dyrektor PGR-u, typowy stary komuch... oto Endrju 1 Maja 1999 świętujący z Millerem, Borowskim, Oleksym i Waniek (z tego samego artykułu):

No i teraz pomyśl sobie że ja przejeżdżam codziennie do pracy obok budynku Rady Ministrów i on tam siedzi w środku... albo czasami muszę zjeżdżać z drogi bo na sygnale jadą czarne BMW a w środku ten burak siedzi...

Co do wachlowania teczkami - ja nie tak pojmuję sprawiedliwość :) według mnie prawo ma być takie samo dla każdego, a nie że jak ktoś popiera PiS to jego teczki nie ujawnimy, a jak nie popiera, to ujawnimy.

A internet jest zmanipulowany, ale przez kogo? Przez ludzi po prostu - widzisz, na przykład tutaj możesz pisać co chcesz i dzięki temu poprawiać ten internet... żartuję oczywiście - chodzi mi o to że internet jest najmniej zmanipulowanym medium, bo każdy chętny może napisać co chce.

Modry - 2007-04-24, 17:24

Piszesz Leszku:

Quote:
Problem w tym że PiS nie liczył na wygraną, nie miał programu gospodarczego ani ludzi do jego przeprowadzenia - zresztą widać po tym, kto teraz jest ministrem finansów.

Ninstrem finasów jest fachowiec. Nie wiem czy wstąpiła do pisu , ale napewno nie wywodzi sie z platformy jak to sugerujesz. Jest poprostu profesorem ekonomi. Czyli jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Pozatym tak krytykowałeś gospodarkę za żądów kaczorów. A to przecież gilowska z platformy trzyma ster ;)

Jeśli chodzi o Leppera to w życiu mi nie przyszłoby do głowy że będę go bronił , no ale od czasu do czasu trzxba być adwokatem diabła...

Piszesz:

Quote:
A propo lepszy niż stary komuch... chyba nie pamiętasz kim jest Lepper - przecież do były dyrektor PGR-u, typowy stary komuch...

Widze że nie rozumiesz pojęcia stary komuch. NA tej zasadzie to Jerlcyn też był starym komuchem bo był w parti? Albo papież jest faszystą bo był w hitlrjugent?

Stary komuch to ktoś dla kogo intelektualnymi idolami są Marks i Lenin i póżniejsi ich epigoni czy cała banda lewizny filozoficznej.
Lepper jest zwykłym watażką do wynajęcia. Rozrabiaką politycznym, zwykłym oportunistą.
Quote:
A internet jest zmanipulowany, ale przez kogo? Przez ludzi po prostu

no przecież nie przez świnie i tygrysy:)

Dla mnie większym przypałem będzie jak Po zrobi( a na 100% zrobi) kolaicje z Sld i resztą bandy niż to co jest teraz...

LDeska - 2007-04-24, 18:10

No to ja nie rozumiem co piszesz... to w końcu Gilowska jest czy nie z PO? Bo raz piszesz
Quote:
Nie wiem czy wstąpiła do pisu , ale napewno nie wywodzi sie z platformy jak to sugerujesz.
a drugi raz
Quote:
A to przecież gilowska z platformy trzyma ster

Oczywiście Gilowska była w PO ale się obraziła jak chcieli jej sprawę postawić przed sąd partyjny. Ja sugerowałem że PiS nie był przygotowany do przejęcia władzy, bo nie miał kandydatów na premiera, ministra finansów ani zdrowia.
Definicja starego komucha chyba jest dopasowana do Twoich potrzeb... przecież Lepper nie tylko był w partii, on dalej się posługuje tymi socjalnymi hasłami. Zresztą PiS tak naprawdę ma dużo bliżej do SLD niż do PO. I tak się przedstawiał podczas kampanii. Pamiętasz spot z lodówką? Pamiętasz nowe słowo w polityce "liberał"? Ten podział stawia po jednej stronie - socjalnej PiS, LPR, SO i SLD, a po drugiej PO. Gdyby nie różnice ideologiczne, to taka by teraz była koalicja, bo jeśli chodzi o podejście do gospodarki to mają takie samo - rozdać wszystko.
Jeszcze sobie przypominam słynne głosowanie nad wczęsniejszymi emeryturami dla górników (różnice między uzbieranym kapitałem a tym zagwarantowanym w ustawie pokrywa państwo). Pod sejmem stali wtedy górnicy i rzucali śrubami w sejm. I co? Wszystkie partie oprócz PO głosowały za emeryturami... a teraz cytat z Rejsu "I kto za to płaci? Pan płaci, ja płacę, społeczeństwo..." :)

Dobra koniec polityki - wchodź na xfire, bo mam ochotę kogoś sprać ;)

Lary33 - 2007-04-24, 21:32

Modrzew nie obraż się ale jesteś pierwszą inteligentną osobą, jaka znam, która popiera PIS. Coś w tym chyba jest. I jeszcze bronisz Leppera????? Jestem w szoku. Powiem Ci coś. Jestem zwolennikiem "grubej kreski" Mazowieckiego. Mnie interesuje przyszłośc a nie jakies durne rozliczanie dla celów politycznych. Przecież lustracja, aborcja to są tematy aby odciągnąc ludzi od innych problemów. Mnie w Pisie wkurza to że tylko gadaja o tym co zrobią a nic nie robią. Jest takie powiedzenie " Ta która krowa dużo ryczy to mało mleka daje" i tak jest u nas z PISem. Dobra nie pisze więcej bo się zdenerwowałęm tylko :P
Peter - 2007-04-25, 09:16

Stary kawal mi sie przypomnial:
- Kiedy bedzie lepiej?
- Juz bylo..

LDeska - 2007-04-25, 11:37

No a ja wykrakałem - dzisiaj po drodze do pracy.... :) musiałem zjeżdżać bo przemknęło czarne BMW na sygnale jak by się paliło :D to chyba była siódemka, bo mniejszymi się nie tłuką po drogach. A w środku pewnie ten burak siedział, ech zgroza ;)
Boix - 2007-04-25, 14:53

A ja podobnie jak Modrzew jestem za PiSem . Co prawda koalicja z LPRem i Samoobroną na dobre im nie wychodz,i to jednak w końcu wziął się ktoś do roboty i wytępia komunistyczne układziki i kolesiostwo.

LDeska wrote:
Ja sugerowałem że PiS nie był przygotowany do przejęcia władzy, bo nie miał kandydatów na premiera, ministra finansów ani zdrowia.

Ale to chyba dobrze, że nie wybrali jakiegoś posła ze swojej partii na to stanowisko, zwłaszcza takiego, który nie ma zielonego pojęcia co w danym resorcie się dzieje.Wybrali wybitnych fachowców, ludzi którzy posiadają szeroką wiedzę z danego tematu.

LDeska wrote:
resztą PiS tak naprawdę ma dużo bliżej do SLD niż do PO.

A ja pamiętam zupełnie coś innego. Gdy przeczytałem ten fragment, automatycznie w pamięci odszukałem program Lisa "Co z tą Polską", realizowany w krótkim czasie przed wyborami. Gdy jeszcze PiS z Platformą miał tworzyć koalicję. Poszczególne partie przedstawiały swoje programy. Po ich wysłuchaniu Lis stwierdził, że PiSowi bliżej jest do Samoobrony i LPR, niż do PO, a PO, że do SLD.

Ldeska wrote:
Pamiętasz nowe słowo w polityce "liberał"? Ten podział stawia po jednej stronie - socjalnej PiS, LPR, SO i SLD, a po drugiej PO.

Nie jest to takie nowe słowo. A odnośnie tych partii, to z tego co wiem to PiS jest partią liberalno-konserwatywną, a PO liberalną.
Liberalizm polega na jak najmniejszym ingerowaniu struktur administracji państwowej w "działanie" państwa. A więc polega przede wszystkim na prywatyzacjach. Nie tylko państwowych przedsiębiorstw, ale także służby zdrowia, szkół, uczelni wyższych itp

LDeska wrote:
eszcze sobie przypominam słynne głosowanie nad wczęsniejszymi emeryturami dla górników (różnice między uzbieranym kapitałem a tym zagwarantowanym w ustawie pokrywa państwo). Pod sejmem stali wtedy górnicy i rzucali śrubami w sejm.

Sory ale tym mnie już wkur*** Bez urazy ale nie masz żadnego pojęcia o pracy górnika. Ja żyje od 22 lat na Śląsku, mój ojciec jest emerytowanym górnikiem, połowa moich kumpli to górnicy, miałem już kilka praktyk zawodowych na kopalni, a do tego większość prac, które przygotowuje na swoją specjalizację, jaką jest BHP opieram na górnictwie i wiem coś o tym. To cholernie, a nawet mało powiedziane cholernie, kur*** ciężka praca. Zjazd od 400 do ponad 1000m pod ziemię, prawie 40 stopniowa temperatura, w większości miejscach zapylenie na poziomie takim, że nie widać własnej ręki i jakby to było mało najwięcej zagrożeń z wszystkich zawodów (jak chcecie poczytać o tym więcej odsyłam do stronki: http://www.wug.gov.pl/index.php?zagrozenia ). Jak pytałem się kumpli jak tam jest , odpowiadali : syf, pot kapie z chu** i to jest sama prawda. Wychodząc pod sejm walczyli o to, co się im zdecydowanie należy. Czy wiesz, że przeciętnie górnik dożywa 65 roku życia?... i co??..ma pracować do 65 roku i od razu zjechać na 1,5 metra??...

Lubię Cię Leszek, ale tutaj nie masz racji, a na pewno nie w tej ostatniej kwestii.

bombel79 - 2007-04-25, 15:30

hm... moze ze wzgledu na fakt, ze siedze w tym interesie na dobre, mam zupelnie skrzywiony odbior... przezylem Tanie Panstwo, przezylem Zasob Kadrowy, przezylem lustracjie...
ech... "co Cie nie zabije to Cie zwmocni" :)

meca - 2007-04-25, 16:42

I pomyślec, że to ja zapoczątkowałem ten jakże gorący temat :) A mogłem napisac w swoim poście "zapytajcie tego, no tego z brodą długą, tego jęzkoznawcę, no wiecie kogo" ;) Swoją drogą ktoś pamięta jak on się nazywa?
LDeska - 2007-04-25, 17:38

Mam pewne obawy co do tego tępienia układzików - nikt mi nie odpowiedział na pytanie czemu tego nie zrobił obecny prezydent jak był ministrem sprawiedliwości i szefem NIK-u. No ale samo tępienie tych układów jest oczywiście dobrą sprawą - ja się boję tylko że jest to na pokaz, zamkną przy błysku fleszy 100 osób a skorumpowanych 9900 zostanie na wolności...

Co do wzięcia Gilowskiej i Religi, to zgadzam się że to dobrze że ich wzięli. Szkoda że prawie cała reszta to takie "eksperty" jak Giertych, Lepper, Aumiller (przecież on był z SLD), Fotyga, Kalata, Szczygło, Wasserman i Wiechecki.

Nie zgadzam się że programowo PO bliżej do SLD - weźmy propozycje podatków (ale to obgadane) więc weźmy reformę służby zdrowia: PiS i SLD chcą centralnego budżetu dla zdrowia, PO chce zdecentralizowania tej opieki (źródło: http://www.po.org.pl/_fil...ram/program.pdf strona 21). To SLD cofnęło reformę Buzka i powróciło do centralnego finansowania zdrowia, a PiS to podtrzymuje i w kampanii mówiło o tym że służba zdrowia będzie finansowana centralnie. A ja na przykład chciałbym móc płacić więcej, ale w razie czego mieć lepszy standard niż to co teraz mamy szpitalach. Ale teraz nie mogę mojej składki przeznaczyć na wybrany szpital. Muszę ją wpłacać do wspólnego worka, a co potem się z tymi pieniędzmi dzieje.. nie wiem.

Quote:
A odnośnie tych partii, to z tego co wiem to PiS jest partią liberalno-konserwatywną, a PO liberalną.

Ja się z tym nie zgodzę. PiS - co widać po programie jest partią socjalną, PO (po tym jak Rokita w niej został) przechyla się właśnie w stronę liberalno-konserwatywnej (bo zgadzam się że była wcześniej liberalną). Dla mnie partia liberalna to taka która chce jak najwięcej swobody pozostawiać obywatelom - żeby sami decydowali, a socjalna to taka która uważa że wie lepiej i to ona dzieli między ludzi. Niestety dla mnie tu już za blisko do komuny...

Odnośnie górników - źle mnie zrozumiałeś. Ja nie mam nic przeciwko temu żeby oni odchodzili na emerytury wcześniej. Nie uważam też że ich praca jest łatwa ani nie jest tak, że ich nie poważam. Tylko kurka czemu mam ja im płacić za te wcześniejsze emerytury?? Tego nie mogę zrozumieć i to właśnie uchwalili wtedy w tym cyrku na Wiejskiej. Może nie wszyscy wiedzą, więc napiszę: Sejm uchwalił że górnicy mogą odejść wcześniej na emeryturę, natomiast niezależnie od tego ile sobie odłożyli pieniędzy na emeryturę, to dostanę nie mniej niż ileś tam. I tego nie rozumiem - ja jestem za tym żeby każdy, nie tylko górnik mógł sobie odejść na emeryturę kiedy chce. Tylko niech ma tej emerytury tyle ile sobie wypracował, a nie że taki górnik rzuci śrubą w Sejm to dostanie kasę od państwa. Tak to każdy teraz będzie robił - hutnicy, nauczyciele, lekarze itd.
Najlepsze było to co niedawno przeczytałem - żeby zbudować stadion na Euro 2012 muszą najpierw wywalić z niego tych handlarzy co teraz tam handlują mydłem i powidłem. No to się obrazili i powiedzieli że zrobią tak jak górnicy, przyjdą pod Sejm i zrobią rozróbę - ale to już w ramach żartu chyba, bo było napisane że mówił o tym "poważny biznesmen w dresach, sprzedający spinki i coś tam jeszcze" :)

P.S. Chyba zrobimy ankietę na koniec naszej dyskusji :)

Boix - 2007-04-25, 18:25

ok, może i masz sporo racji. Tylko powiedz mi czemu PO zrezygnowało z koalicji z PiSem, dokładnie wtedy, gdy Tusk i jego partia przegrała wybory? Jakoś przed nimi różnice programowe nie były problemem. Uważam,że lepiej by było gdyby do niej doszło, no i teraz nie musieliby się użerać z takim Romanem i Andrzejem i rozdawać im stołków.
meca - 2007-04-25, 18:46

Boixos wrote:
Tylko powiedz mi czemu PO zrezygnowało z koalicji z PiSem

To oczywiste :) Następne wybory wygrywa opozycja. Gdyby weszli w koalicję z PISem to mogliby zapomniec o dojściu do władzy przez najbliższe kilka lat, tak jak teraz to się stanie z PISem :)

LDeska - 2007-04-25, 18:53

Ja nie czuję się ich adwokatem, nie należę do tej partii, ani do żadnej innej... :) więc to będzie tylko moja opinia.
Moim zdaniem to nie PO zrezygnowało, tylko PiS, a teraz odwraca kota ogonem. Prosty przykład - PiS stwierdził po wyborach że marszałkiem Sejmu może być poseł PO. PO zgłosiło Komorowskiego, to PiS powiedział że ten nie może być i dał PO listę posłów z PO których PiS poprze :zdziwko: i się pokłócili...
Za jakiś czas trzeba było wybrać wicemarszałków. Wtedy SO zgłosiła oczywiście Leppera. PiS się zgodził, zagłosował za i Lepper przez długi czas był wicemarszałkiem (potem go wymienili na panią Genowefę co robiła studia z parapsychologii w Moskwie i ona jest wicemarszałkiem z SO teraz :D ). Na pytanie do PiS'u czemu się zgadzają żeby przestępca był wicemarszałkiem Sejmu odpowiedź była że nie mogą przecież narzucać innej partii kogo desygnują na wicemarszałka... :niepewny:
To pokazuje że PiS chciał się pokłócić, bo jak taki PGR'owiec w gumiakach dla nich jest OK, a Komorowski który razem z posłami PiS'u siedział w więzieniu za czasów Solidarności nie jest OK, to mi to nie pasuje...

Beny - 2007-04-25, 19:55

meca wrote:
A mogłem napisac w swoim poście "zapytajcie tego, no tego z brodą długą, tego jęzkoznawcę, no wiecie kogo" Swoją drogą ktoś pamięta jak on się nazywa?

Jerzy Bralczyk :)

LDeska wrote:
Najlepsze było to co niedawno przeczytałem - żeby zbudować stadion na Euro 2012 muszą najpierw wywalić z niego tych handlarzy co teraz tam handlują mydłem i powidłem.

Coś czuje, że nie są w stanuie ich wywalić :P

meca - 2007-04-25, 23:07

Są, są. Tego lata wygasa umowa na dzierżawę obiektu. 100000 ludków straci źródło dochodu, ale co tam :)
Lary33 - 2007-04-26, 08:25

Ja w temacie górników. Jak jakieś prywatne przedsiębiorstwo ma kłopoty finansowe to plajtje i nikt sie nie przejmuje pracownikami. Na jkaiego grzyba ja i wielu innych obywateli musza doplącać od ponad 18 lat do nierętownych kopalni (ok od 2 lat juz ręntowne są niektóre). Poszlo na to miliardy złotych. Dlaczego mam na to placić. Wcześniejsze emerytury dla gorników ok ale powinno sie utworzyc specjalny fundusz na który płaciły by kopalnie. Koniec kropka. Nierentowne kopalnie zamykać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Peter - 2007-04-26, 09:09

Kwestia skali Lary... jak zdycha maly to tego nie widac i nie slychac i nikt sie tym oczywiscie poza zdychajacym nie przejmuje.... a jak ma zdechnac duzy to juz sa przeliczane glosy poparcia w sondarzach przedwyborczych...
hechter - 2007-04-26, 11:06

http://media.wp.pl/kat,38...=1177577783.529

Wszystko na temat pisu...

Modry - 2007-04-26, 19:17

@Hechter
Noi co w tym złego , że pis chce sie pozbyć czerwonych z armi?
To bardzo dobra wiadomość. Coparawda cały artykuł pisany jest w formie sensacji. Conajmniej jakby przestępstwem było umieszcznie swoich ludzi armi czy spółkach skarbu państwa. Każda partia tak robi. Nie rozmumiem czy jest coś w tym niewłaściwego?

Jeszcze jedno. Polecam wszystkim nauke historii!!! Wtedy wszystko dla was byłoby łatwiejsze do zrozumienia. Bez znajomości historii człowiek jest jak malutkie dziecko, które może stwierdzić conajwyżej , która ciocia jest ładniejsza. A polityka to nie konkurs piękności( chociaż zdecydowna większość głupiego społeczeństwa taką właśnie zasadą sie kieruje wybierając swoich kandydatów)

@Leszku
Kolesie z PO charatkeryzują się wyjątkową skłonnością do nieuczciwych lub na wpółuczciwych interesów w czym rzeczywiście są podobni do waszych stołecznych, a w przyszłoście krajowych, koalicjantów z SLD... Ale jaśli pamięta się wydarzenia z początku lat dziewięćdziesiątych to wcale nie jest to dziwne. A konserwatywny czador, którym zasłania twarz Platforma wkrótce zniknie.
Piszesz , że pod względem gospodarczym PiS i Sld są po jednej a PO po drugiej stronie.
Kolejna zasłona dymna. Mogę się tu i teraz z Tobą założyć, że o wprowadzeniu podatku liniowego PO zapoimni szybciutko po wyborach ( o ile już nie zapomniała). Koalicjant wam na to nie pozwoli!
Dziwisz sie , że nie masz znajomych którzy są za pisem. Wszystko zależy od województwa.
50% moich kolegów i kolerzanek z uniwersytetu jest za pisem. Warszawka jest opanowana przez PO( co mnie zresztą nie dziwi , że społeczność stołeczna nabiera się na ''świałe'' hasła i wielce Europejskie postawy waszych polityków i popierających ich autorytetów moralnych typu Prof Miodek. Tak samo północ kraju. Ale przyjedź na połódnie lub na wschód to zobaczysz zupełnie inny obraz Polski.

Piszesz dlaczego Kaczyński nic nie zrobił jak był wiele lat ministrem sprawiedliwości. Po pierwsze sprawował on władze niespełna 1,5 roku i zasłynął twardą ręką w walce z przestępczością. Ludzie mu to zapamiętali dla tego to on mimo swej szkaradnej aparycji wygrał z Pieknym Donaldem. Ale spadek porzestępczości nie był na rękę pewnym ludziom a i kaczyński szykował sie do prezydentury warszawy.

Pozatym PO już rządziło tylko Pod inną nazwą: Unia Wolności i Aws. To te środowista po kompletnej i całkowicie zasłużonej klęsce zrodziły ten twór zwany platformą. ( Proszę nie pisz ze to Pis wywyodzi się z Aws-u bo tylko MALUTKA grupa secejsonistów z Kaczyńskim należała( niestety) do tej pseudoprawicowej parti jaką był AWS).

Jak patrze na i słucham wyborców Platformy to ich poglądy mogę podsumować zdaniem agenta o pseudonimie Bolek Lecha Wałęsy : jestem za a nawet przeciw.

Lary33 - 2007-04-26, 21:28

Czyli rozumiem, ze rządy UW i cała III RP to klęska ?!?!??!?! Powiem Ci cosModrzew jestem ze WSCHODU!! i nie znam nikogo kto byłby za PiSem (moze sie z tym kryją nie wiem) A wracajac do rządów AWS i UW niestety za sznurki pociągła tam Krzaklewski i na całe szczęście było kilku ministrów z UW, ktorzy swojimi decyzjami, działaniami mieli ogromny wpływ na to że Polska jest w tym miejscu gdzie jest, a PiS chce to wszystko zaprzepaścić. A rząd Olszewskiego to dopiero była porażka. A czy Wałęsa był Bolkiem czy nie bolkiem , dla mnie nie ma znaczenia. Ważne jest rozliczanie przeszłości, jezęli chodzi o ludobójstwo ale czy ktoś donosił czy nie donosił to dla mnie osobiście nie ma znaczenia. A weź Modrzew pod uwagę ze ja troche żyłem (jako dziecko ) w poprzednim ustroju , a ty chyba nie, więc nie wiem skąd ta nienawisć i polowanie na czarownice.
LDeska - 2007-04-27, 10:28

Modrzew - to nie jest tak że można wymienić sobie wywiad i kontrwywiad i to nie będzie miało wpływu na armię. Polecam też naukę historii ;) - dlaczego ZSRR przegrał wojnę z Polską w 1920 a potem miał takie problemy na początku wojny z Niemcami? Jednym z powodów były czystki wśród oficerów armii. Tu jest podobnie, chociaż nikt naszych agentów nie zabija, tylko się ich zdekonspirowało.

Co do kolesi z PO - na pewno w każdej partii są złodzieje, też w PiS'ie. Chodzi o to żeby ich od razu demaskować i wywalać. Takie działanie PO było powodem obrażenia się Gilowskiej (mimo że jak twierdziła nic nie miała na sumieniu - i ja jej nawet wierzę, tylko trzeba było poddać się procedurze jak każdy w partii). Znowu to działanie było powodem procesów które koledzy Piskorskiego z Warszawy wytoczyli PO - bo zostali wywaleni. Dzisiaj twarzą PO w Warszawie jest Pitera, której chyba nikt nie może podejrzewać o bycie w UKŁADZIE czy też szarej sieci itp...

Jeszcze a propo "układu warszawskiego" - skoro tak źle nam tutaj było, to czemu PO cały czas tutaj wygrywa? Odpowiedź jest prosta - myśmy już kaczkę mieli za prezydenta. Teraz pytanie: budżet Warszawy jest co roku taki sam. Za działania "układu warszawskiego" zbudowano dwa mosty - świętokrzyski i siekierkowski, tunel Wisłostrady i jeszcze kradli podobno sporo. Za takiego samego okresu rządów PiS'u w Warszawie zbudowano zero mostów, zero tuneli i nikt nie kradł. Pytanie - co się stało z pieniędzmi? Tutaj ludzie są wkurzeni, a ja to już szczególnie bo codziennie stoję w korkach na moście Grota-Roweckiego, a pamiętam jak dziś, co zrobił kaczka w pierwszych dniach urzędowania - zbadał ruch na stołecznych mostach żeby sprawdzić gdzie most budować (mimo że dawno było ustalone że Most Północny ma być budowany). Wyszło że most Grota jest najbardziej obciążony i mieli go robić. W ciągu tych 4 lat urzędowania kaczka nie tylko nie zbudował mostu, nie rozstrzygnął nawet przetargu na budowę mostu, więcej - nie rozstrzygnął nawet przetargu na PROJEKT tego mostu. Po prostu nie zrobił nic przez 4 lata oprócz Muzeum Powstania Warszawskiego. Typowo po pisowsku - uderzył w patriotyczną nutę, ale nie zrobił nic konkretnego dla ludzi.

Odnośnie preferencji politycznych to naprawdę - jest na odwrót, wszystkie sondaże o tym mówią, ale i bez tego to widać - u mnie w pracy na przykład czasami rozmawiamy o polityce i nie ma tam nikogo kto by popierał naszą obecną władzę.
Tutaj jest badanie statystyczne które to potwierdza:
http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2007/K_034_07.PDF
Quote:
Platforma Obywatelska, jeśli chodzi o swoich potencjalnych sympatyków, wciąż
zachowuje ten samo społeczno-ekonomiczny profil (zob. tabele aneksowe). Jako
reprezentanta swych interesów i poglądów najczęściej wskazują to ugrupowanie ludzie
młodzi – między 18 a 24 rokiem życia (61%), częściej niż inni w ten sposób myślą o nim
ludzie z wykształceniem wyższym (66%) lub co najmniej średnim (52%). Częściej także
widzą w tej partii swego reprezentanta mieszkańcy dużych miast (powyżej 100 tys. ludności).
Skłonność badanych do identyfikowania się z tym ugrupowaniem wyraźnie rośnie wraz
z poziomem dochodów.

PiS
Quote:
O ile miejsce PO, jeśli chodzi o cechy socjodemograficzne oraz położenie
ekonomiczne potencjalnych zwolenników tej partii, pozostaje to samo co przed dwoma laty,
o tyle w przypadku PiS obserwujemy dość radykalną zmianę jego zaplecza społecznego.
W 2005 roku (a więc wtedy, kiedy aktualna była zapowiedź wspólnego rządzenia po
wyborach) profil elektoratu PiS był podobny do elektoratu PO, czyli obie partie miały swoich
potencjalnych zwolenników mniej więcej w tych samych grupach społecznych i zabiegały
w istocie o dość podobny elektorat, natomiast obecnie sytuacja zupełnie się odmieniła.
Zaufanie do PiS jest obecnie najwyższe w tych grupach, które jednocześnie najczęściej
wyrażają brak zaufania do PO. Jako dobrego reprezentanta swoich interesów i poglądów
widzą w PiS przede wszystkim rolnicy (58%). Częściej niż inni ufają tej partii osoby starsze –
powyżej 65 roku życia, natomiast nieufność stosunkowo najczęściej deklarują osoby młode,
do 34 roku życia. Poczucie identyfikacji z PiS maleje wraz z wielkością miejscowości –
najwyższe jest na wsi i w miastach do 100 tys. ludności, natomiast najniższe – wśród
mieszkańców największych miast. Inaczej niż w 2005 roku przekonanie o dobrej reprezentacji
poglądów i interesów przez PiS jest najwyższe wśród osób z wykształceniem zawodowym,
nieufność natomiast rośnie wraz z poziomem wykształcenia. Najliczniejsi zwolennicy PiS
sprzed dwóch lat – osoby z wyższym wykształceniem – obecnie najczęściej spośród
wszystkich grup nie ufają tej partii.

Czekam na kontrargument że to jest 'wściekły kontratak UKŁADU' ;)

Co do korzeni PiS i PO to są one takie same - nie ma co ściemniać, w AWS byli ludzie i z PiS i z PO, i Kaczyński jak napisałeś nawet też był. Co więcej, Kaczyński był najbliższym współpracownikiem Wałęsy i był w tej grupie co to niby 'zdradziła Polskę' poprzez 'układ okrągłostołowy'. Ech, tragedia - nasz największy międzynarodowy autorytet po Papieżu (czyli Wałęsa) a Polacy sami szargają jego imię - to bardzo smutne. Wałęsa to prosty elektryk, ale ciekawe czy Ty byś ryzykował życiem (bo SB też zabijało - np. ks. Popiełuszkę) gdybyś miał żonę i tyle dzieci... dla mnie mimo swoich błędów Wałęsa zawsze zostanie bohaterem.

I jeszcze jedno - ja sobie nie życzę żeby mi zmieniali numerki przy Rzeczpospolitej. To już jest taka demagogia... żeby utworzyć nową republikę to musi być nowa konstytucja. A tutaj to widzę, że co wybory będzie nowa RP. W tym tempie niedługo będziemy mieć jedenastą RP :)

Boix - 2007-04-27, 18:13

Larry wrote:
Ja w temacie górników. Jak jakieś prywatne przedsiębiorstwo ma kłopoty finansowe to plajtje i nikt sie nie przejmuje pracownikami. Na jkaiego grzyba ja i wielu innych obywateli musza doplącać od ponad 18 lat do nierętownych kopalni (ok od 2 lat juz ręntowne są niektóre). Poszlo na to miliardy złotych. Dlaczego mam na to placić. Wcześniejsze emerytury dla gorników ok ale powinno sie utworzyc specjalny fundusz na który płaciły by kopalnie. Koniec kropka. Nierentowne kopalnie zamykać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

A moim zdaniem nie trzeba zamykać. Kopalnie w ostatnich latach generują zyski. Nawet największa państwowa spółka węglowa KHW trzyma się nieźle. W naszym regionie istnieje i świetnie prosperuje kilka prywatnych kopalń. Te zakłady, które są nierentowne powinny być sprywatyzowane a państwo odcięte od zbędnych wydatków. Jeżeli pozamykalibyśmy kopalnie, wówczas, cena węgla wzrosłaby, a tego też nikt nie chce.
Mieszkam w dzielnicy miasta, w której jest jedna z większych kopalń w Polsce i nie mogę uwierzyć, że kiedykolwiek górnictwo źle funkcjonowało - dziennie po kilkadziesiąt samochodów ciężarowych przyjeżdża po węgiel, do tego kontrakty z elektrowniami i ciepłowniami, nie wiem jak to możliwe :kwasny:
Z jakieś 2 lata temu rozmawiałem z wyżej postawionym człowiekiem na grubie i twierdził, że kopalnie miały długi dzięki państwu, które ustalało ceny węgla, a nie pozwalało kształtować jej przez popyt i podaż.

Co do wątku napisanego przez Leszka odpowiem tyle, że na rządzących lub na tych którzy rządzili zawsze znajdzie się więcej haków. Jestem pewny, że PO wygra przyszłe wybory, ba nawet jestem w stanie zagłosować na nich po to żeby się przekonać, że wcale nie będą lepsi. Zobaczymy co lata ich rządów przyniosą i obym się mylił, ale jestem pewny, że jedno, wielkie gówno. PiS moim zdaniem radzi sobie całkiem nieźle, w końcu ruszyło się coś w budownictwie, a wzrost PKB z 3,5% za rządów SLD do 7-8% aktualnie, też jest niezłym osiągnięciem.

LDeska - 2007-04-27, 19:05

Zgadzam się że kopalni które są rentowne nie powinno się zamykać. Te które są nierentowne powinno się zreformować i sprzedać albo zamknąć - zależnie jaki będzie popyt na węgiel... na razie popyt jest podobno duży, nie tylko w Polsce i dlatego tak się poprawiły wyniki finansowe kopalni.

Co do "zasług" PiS-u to muszę przyznać że dobrze robią to, że nie wtrącają się do tego czego nie umieją, czyli gospodarki. Zajmują się swoją lustracją, walką na własnym podwórku i z "przystawkami" o aborcję, liczą brakujące głosy do przegłosowania każdej ustawy i generalnie nie przeszkadzają gospodarce. A ta rośnie sobie, ale to dzięki ogromnym pieniądzom z Unii i od prywatnych inwestorów zagranicznych, no i też dzięki naszym małym firmom (jak moja ;) ). Natomiast twierdzenie że to dzięki PiSowi jest delikatnie mówiąc nadużyciem...

Tylko jeden prosty przykład - wspomniałeś o budownictwie... pamiętasz jak od ponad 1,5 roku gadają o definicji budownictwa społecznego? Gdyby przyjąć taką jedną głupią ustawę, to mielibyśmy 7% VAT na budownictwo a nie 22% No i co zrobił nasz rząd - przez 1,5 roku tego nie przyjął.. dalej debatują w komisjach czy ma być limit 100 metrów kwadratowych czy 200 :) oto nasz PiS w działaniu...

Beny - 2007-04-27, 19:30

Boixos wrote:
a wzrost PKB z 3,5% za rządów SLD do 7-8% aktualnie, też jest niezłym osiągnięciem.

Z tego co wiem, to "wzrost PKB nie jest zasługą rządów, lecz tego, że w większości Europy rośnie i to jest reakcją łańcuchową" czy jakoś tak ;)

Dobrze, że na wyborach nie miałem 18 lat :D

Boix - 2007-04-28, 17:15

LDeska wrote:
dyby przyjąć taką jedną głupią ustawę, to mielibyśmy 7% VAT na budownictwo a nie 22%

obiło mi się o uszy, że takie są wymogi Unii, a i tak na większość materiałów budowlanych aktualnie jest 7% VAT.

Poczekamy, zobaczymy ;)

ps Czemu ten temat pojawia mi się jako nieprzeczytany, nawet w momencie gdy napisałem posta jako ostatni??

Lary33 - 2007-04-29, 21:36

Boixos 7-8% wzrost nie jest zasługą rządu PiS. Po pierwsze jest to związane z cyklem koniunkturalnym , który w danym momencie jest na fali wznoszącej (przewiduje, ze dzięki cyklowi mamy jakies 4-5%), a także forsie z Unii która nakręca popyt wewnętrzny (konsumpcuyjny i inwestycyjny), ale nie będzie to trwało wiecznie. Dzieki pewnym decyzjom można wzrost cyklu przedłużyć , albo cały cykl splaszczyć. Za to nasi rządzący wolą przejeść ten świetny okres i zobaczyćie (nie chce tu was straszyc) za 2 lata będiemuy mieli inflacje powyzej 10% , co spowoduje spadek PKB do około 3% PKB i znowu wzrost bezrobocia. Bo wybiera sie na prezesa NBP kretyna bez szkoły, na ministrów debili bez szkoły i nie jest ważna wieda i umiejętności danych osób ale partyjna przytnależność. Czyli co mamy teraz w Polsce - te słowa kieruje do Boixosa i Modrzewia, to samo co za PRL-u!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, tylko literki siezmienily z PZPR na PIS, LPR i sAMOOBRONA (napisąłem z małe litery z premedytacją)