Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Zgłaszanie gier do rankingu Civ4 - 2007-09-15 Cola - Morfik

Morfik - 2007-09-15, 23:31
Post subject: 2007-09-15 Cola - Morfik
1. Cola
2. Morfik

Konty od niszczycieli nacje fin bez cudów i bez szpiegów super gra w miarę równo. Elka vs Dariusz1

Cola - 2007-09-17, 12:17

masakra :)

gra była fajna
poczatek chodzenie i badanie miejsca - w końcu stawiamy, a turę później odkrywam miejscówkę ze złotkiem i 3 zalewami + górki i to wszystko nad rzeką. Pomyslałem ze zapewne tam postawił i juz po mnie, ale nieeee, ale nieeee... Morfik postawił prawie tam gdzie ja... moze troszkę lepiej, ale nie w eldorado :)
Morfik się juz potrafi rozwijac i szlismy łeb w łeb prawie - miałem więcej o ściezke do kawalerii i korporację
miałem tez większa produkcję i to zawazyło, bo w momencie destroyerów ja miałem kupę woja i łódki, a Morfik po woriorze i pierwszy CKM oraz 4 sterowce chyba do podgladania ;) (też miałem) Zawazyło tez to, ze Morfik nie skorzystał z cechy filozoficznej zbytnio. To ja miałem pierwszy naukowca (i pierwszego i drugiego - z obu zrobiłem akademie - w stolicy i w eldorado)

Gralismy bez szpiegów, ale przy mojej nieuwadze Morfik caravelką (choc gralismy od destroyerów) wpłynał do mnie i wysadził szpiega i cała grę ogladał co sie u mnie dzieje :)
Ciekaw jestem co by zrobił jakbym zauważył ta caravelkę... pewnie by było, ze sobie źle kliknął ;)
ale szacun za to, że mi sie po grze do tego przyznał.... choc wolę sie nie zastanawiac co by było jakby wygrał :)

dzieki za grę!

---------------------------

a teraz osobny akapit

zaczelismy gre i chodzilismy przez 16 tur szukajac miejscówki bo mapa była bardzo trudna
w końcu po 15 turach Morfik stawia miasto (był hostem) a ja stawiam w 16 turze (fajna miejscówke znalazłem) i mam komunikat że przegrałem przez conquest
miałem lekkie zdziwko, bo wiem ze jest to 10 tur, ale myslałem, ze od postawienia przez przeciwnika
Wtedy Morfik zachował się jak GOŚĆ i nie nalegał na zgłoszenie choć słyszałem, że Borys i Leszek w takich sytuacjach sa nieustępliwi :przestraszony:

Ja rozumiem, ze planowanie miasta w 10 tur to jest tez strategia, ale nie róbnmy sobie jaj z grania - posze Was! Wiele zalezy od tego czy ktos idzie w prawo czy w lewo... no do jasnej ciasnej... dajmy spokój z takimi bzdetami

My dalismy restart i zagralismy grę która opisana jest wyżej.

jeszcze raz Wielkie Dzięki Morfik i SZAC za zachowanie :padam:

Lary33 - 2007-09-17, 12:37

Też tak kiedys miałęm z tym chodzeniem i taka sytuacje jak ty Cola. I przez myśl mi nei przeszło aby ktos chciał abym cos takiego zgłaszał. Oczywiście gdy by sie uparł to bym zgłosił ,ale nigdy przenigdy z takim popaprańcem bym juz nie zagrał.
LDeska - 2007-09-17, 13:12

Cola wrote:
Wtedy Morfik zachował się jak GOŚĆ i nie nalegał na zgłoszenie choć słyszałem, że Borys i Leszek w takich sytuacjach sa nieustępliwi

No teraz to Cola przegiąłeś - NIGDY nie wymagałem od nikogo zgłoszenia w takiej sytuacji. Po raz kolejny oczerniasz sobie mnie na forum, dzięki!

Jak się zapytam od kogo to słyszałeś to pewnie nie będziesz pamiętał, nie? Dzięki - obrzuć błotem a potem napisz że się pomyliłeś.

Lary33 - 2007-09-17, 13:25

To troche w stylu PiS-u :D :rotfl: :rotfl:
Beny - 2007-09-17, 15:37

No sory ale jak jeden postawi w pierwszej turze, a drugi 10 tur łazi i przegrywa to jest coś innego niż jak obaj łażą po 15 i wystarczy postawić wtedy byle gdzie i automatycznie sie wygrywa :)
Cola - 2007-09-17, 17:02

LDeska wrote:
Cola wrote:
Wtedy Morfik zachował się jak GOŚĆ i nie nalegał na zgłoszenie choć słyszałem, że Borys i Leszek w takich sytuacjach sa nieustępliwi

No teraz to Cola przegiąłeś - NIGDY nie wymagałem od nikogo zgłoszenia w takiej sytuacji. Po raz kolejny oczerniasz sobie mnie na forum, dzięki!

Jak się zapytam od kogo to słyszałeś to pewnie nie będziesz pamiętał, nie? Dzięki - obrzuć błotem a potem napisz że się pomyliłeś.

doskonale pamiętam :)
to Morfik mi powiedział, bo przeciez o tym toczylismy gadkę na gorąco
zagaił cos w stylu "ja nie jestem taki jak Borys z Leszkiem. Oni napewno by kazali zgłosić" na to ja (bo mi szczena spadła) "Borys to rozumiem, ale Leszek??" i wtedy Morfik : "...no Leszek to tak na 50%" ...nie wnikałem co to znaczy 50%, ale mniema, ze chodzi o to iż nie naciskasz na 100% na takie zgłoszenie :)

ale Leszku... z tym OCZERNIANIEM to przesadzasz :) ...brzmi to tak jakbys mnie miał zamiar do sądu podać :rotfl:
jeden temat to z kiszeniem turek i to bardzo luźny i zabawowy temat (tak akurat wyszło), a w efekcie mogłem się dowiedziec, że jednak nie tylko ja miałem takie odczucia że kisiłes turki :)
Wyszło, że teraz już tego nie robisz :)
co mnie niezmiernie cieszy :)

a co do tego tematu to jedynie niezręczne zastosowanie skrótu myslowego ;)
a mianowicie postawienie obok Borysa Ciebie i nazwaniem obu Was nieustępliwymi - podczas gdy jak wyjasniłem wyzej Ty jestes nieustępliwy tylko w 50% ;) ...za co przepraszam :padam:

@Ldeska
dlaczego piszesz że obrzucam błotem a potem twierdze ze się pomyliłem?
jeszcze tak chyba nie bylo?? :)

@Lary
retoryka iście PiSowska :D (Lesiu nie denerwuj się ;) )

Cola - 2007-09-17, 17:04

Beny wrote:
No sory ale jak jeden postawi w pierwszej turze, a drugi 10 tur łazi i przegrywa to jest coś innego niż jak obaj łażą po 15 i wystarczy postawić wtedy byle gdzie i automatycznie sie wygrywa :)

ta sytuacja jest szczególnie chora... cos jak zwyrodnienie ;)

LDeska - 2007-09-17, 17:07

Masz u mnie bardzo dużego minusa Cola, nigdy tak nie zrobiłem i nawet by mi to do głowy nie przyszło. Bez odbioru.
Cola - 2007-09-17, 17:53

podać husteczkę?

P.S. jesli to nieprawda to przynajmniej nie dałem sie plotce roznosić bo ogłosiłem to publicznie, a nie ja to powiedziałem tylko Morfik
odrobine logiki Leszku
pomyśl co by było gdybym sobie to tylko usłyszał? Co bym sobie pomyslał?
a jesli bym to przekazywał dalej pocztą pantoflową?
a nie wymagaj ode mnie bym z kazda leciał do Ciebie i pytał czy to prada, bo nic innego bym nie robił....
Morfik powiedzał, ja napisałem, Ty zaprzeczyłes... tak na to patrz

Morfik - 2007-09-17, 18:04

Sorki Leszku cola mnie żle zrozumiał. Pisałem żę na 60% ale później sprawdziłem i się pomyliłem może mówił ale potem napisał że żartował. Więc Ldesko sorka
Cola - 2007-09-17, 18:11

no i cieszę się, że wszystko zostało wyjaśnione i będzie święty spokój, a plotka dalej nie ma szansy iść :)

@Ldeska
i co Leszku - może tak jednak lepiej?

Modry - 2007-09-17, 18:45

eee To ja nie wiem czy w takim wypadku grywać dalej z Leszkiem.. ;) :P :D