Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Zgłaszanie gier do rankingu Civ4 - 2009-03-22 pawelt - King_Chrobry

King_Chrobry - 2009-03-22, 09:40
Post subject: 2009-03-22 pawelt - King_Chrobry
1. pawelt
2. King_Chrobry

Pawelt - Chingis Chan
King_Chrobry - Hammurabi

TBG

Historia się powtórzyła. Mam pod stolicą gości na 2 górkach :( . Stawiam miasto przy ironie - buduje kopalnie, którą zaraz tracę wraz z robotnikiem. :poddaje:

Ps. Bardzo szybko na tej mapce widać mankamenty mojego sposobu gry. I to oceniam na plus ;) (nie trzeba wtedy godzinami kombinować, ażeby przegrać )

pawelt - 2009-03-22, 09:47

Zapakowałem się 2 łukami pod stolicę KCh, który tym się tak przejał, że kupę woja w stolicy budował :P . Ja w tym czasie postawiłem miasto koło koników i kolejne koło żelaza.
Szybko podjechałem rydwanem i łukiem. KCh obrabiał na górce żelazo i dał obstawę 1 łuka. Ja zmiękczyłem go wojem, później atakowałem z za lasu rydwanem (40% miał) i na końcu łukiem (bez strat). Posiłki szły, więc KCh by nie odbił żelaza.

Mapka TBG to mapka która nie wybacza błędów i jest strasznie randomowa.

Pierwsza bitwa decyduje o tym kto będzie przyblokowany.
Postawienie stolicy przy metalu lub konikach, gdy przeciwnik ich nie ma jest równoznaczne z wygraną.
Ogromny random jest z techami początkowymi. Iść w łuki koniki czy metal?
Jak się pójdzie w łuki i je nadrukuje hamując rozwój, a przeciwnik pójdzie w koniki lub miedź, która będzie przy stolicy to po grze.

Wg mnie grasz zbyt mało agresywnie, za mało ścinki łebków i lasów.
Wrogie łuki na własnym terenie są upierdliwe, ale zazwyczaj dużo nie robią.
Poza tym za mało wykorzystujesz łuki babilońskie. Kilka łuków w mieście i jest ono nie do zdobycia do czasów katapek.

bummbummbamm - 2009-03-22, 09:49

"Mam pod stolicą gości na 2 górkach" tez mnie takie cos denerwowalo i teraz po prostu stawiajac stolice staram sie wziac pod uwage taka gorke i byc od niej kratke/dwie :)
King_Chrobry - 2009-03-22, 09:55

pawelt wrote:
Wg mnie grasz zbyt mało agresywnie, za mało ścinki łebków i lasów.

Tak właśnie jest. A więcej ścinam dopiero , gdy już wróg planuje ostateczny atak :(

I miasto drugie - zawsze później od Ciebie mam niestety.

gaston - 2009-03-22, 21:17

tak powinno byc ze masz pozniej drugie miasto od imperialisty