Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Zgłaszanie gier do rankingu Civ4 - 2009-03-25 LDeska - jaCO?!

jaCO?! - 2009-03-25, 20:18
Post subject: 2009-03-25 LDeska - jaCO?!
1. LDeska
2. jaCO?!

Peter vs suryacostam. Chcialem byc sprytny oracle zrobiony ale odwlekalem kila tur do matmy - dwie tury przed matma Lesiu sru oracle i on ma biurko. Potem o ture Hg i pozamiatane do konca:)

hechter - 2009-03-25, 20:27

Widać Jaco, że polubiłeś file, tylko czemu ciągle Peter? W mojeje skromne ocenie lepszy jest Sulejman, bo chociaż bardziej cenię exp od imp, to techy startowe i UB przeważają.
meca - 2009-03-25, 20:31

jaCO?! wrote:
Lesiu sru oracle i on ma biurko.

To takie rzeczy się jeszcze zdarzają? :) Chyba za dużo grałem z Martinem, bo grając z nim najlepszy tech do wzięcia z oracla to monarchia :rotfl:

LDeska - 2009-03-25, 22:19

Grałem obydwie gry sposobem typowego chatkowca - dużo roboli, same chatki. Cudaki zupełnie olałem, poszedłem jedynie po Wyrocznię i Wiszące Ogrody. A zdarzyło się że można było biurko wziąć bo przy stolicy było złoto na którym pracowaliśmy cały czas i to spowodowało że znacznie szybciej techy leciały. Wcześniej budowa Wyroczni była nieopłacalna, kolejne obchatkowane miasto było lepszą inwestycją.
Sposób podpatrzony u MLL jest zabójczy - na pewno nie umiem tego jeszcze tak dobrze wprowadzić w życie jak pierwowzór ale i tak zadziałało bardzo ładnie - naukę miałem dużo większą, nawet nie licząc biurka z Wyroczni.

Dzięki za grę

bummbummbamm - 2009-03-26, 11:27

a jaki to sposob ? :>
ponti - 2009-03-26, 11:34

włąsnie tez jestem ciekaw ;) ,tak samo jak sobie Leszek pogral z OT4E to potem kazdego kosił bo sie dowiedział a nie ujawnił ,taki spryciula.Ja sie tam wiedza dziele i inni tez a on trzyma dla siebie :P
bummbummbamm - 2009-03-26, 11:37

A tak z innej beczki > same chatki,czy to znaczy ze np kopalni nie robicie w ogole ? to na czym w tedy oparta jest produkcja ?
LDeska - 2009-03-26, 14:57

Ale ja o tym pisałem przecież dużo w wątku o MLL, po co się powtarzać? Generalnie robisz robole (minimum 1,5 razy tyle co miast) i osadników. Budujesz chatki tylko, farmy na zasobach albo żeby miasto miało +5 przyrostu na turę, jak dorośnie przerabiasz na chatkę. Produkcję bierzesz przede wszystkim z niewolnictwa. Ot i koniec "sposobu" :)
pawelt - 2009-03-26, 15:03

To co to niby za szczególny za sposób? przecież tak się normalnie zawsze gra. :zdziwko:
LDeska - 2009-03-26, 15:31

Niby tak ale w rzeczywistości wcale nie :) Możemy pyknąć kiedyś konty i zademonstruję o co chodzi. Zwykle się rozdrabniamy na cudaki, niepotrzebne budynki i technologie itd itp. Konsekwencja i chatkowanie wszystkiego co się rusza daje naprawdę niesamowite efekty...
pawelt - 2009-03-27, 08:59

Leszek, nie wiem o co ci chodzi z tym rozdrabnianiem.
Ja tam jadę zawsze po całości :P Ścinam lasy i łebki jak leci bez sentymentu. Budynki buduję tylko takie, które się szybko zwrócą. Specjalizacja miast to podstawa. Musi być miasto komercyjne i produkcyjne i wtedy jest podział na budynki. A roboli to zawsze mam nadmiar :)
Tak więc nie ze mną te numery Bruner... :P

Ale musimy zagrać dla praktyki cosik.

LDeska - 2009-03-27, 10:27

Bardzo dużo zależy od optymalizacji - postawienia poszczególnych miast, kolejności budowania jednostek, wyboru techów. Poniżej zrzuty z naszej gry - to jest chyba ta druga, w której z Wyroczni wziąłem biurko.

demo:

stolica:

państwo:

Pięć miast i osadnik gotowy do postawienia szóstego. Rok 175ne a chatki już całkiem podrosły. Farmy są tylko tam gdzie brakuje jedzenia, za to chatki są nawet na dwóch górkach przy stolicy :oczami:

ponti - 2009-03-27, 14:31

czym to sie rózni od bankiera ? podejrzewam ze poczatkiem poniewaz ja nie scinam ale zasada podobna. poczatke jest najwazniejszy w tej taktyce wiec jetem jego ciekawy bo o efektywna scinke bez farm jakos ciezko mi uwierzyc ,w czyms tutaj haczyk tkwi
LDeska - 2009-03-27, 14:59

Tak jak pisałem - dążysz do nadmiaru 5 :kromka: na turę, jeżeli trzeba - robisz farmy. Spójrz na moje południowe miasto na zrzucie - tam są trzy farmy które właśnie dają +5 żarcia. Jak miasto urośnie i najważniejsze budynki postawi to pojawią się tam chatki oczywiście. Na emancypacji się je podciągnie do miasteczek i dadzą dodatkowy młotek.

Zauważcie też że stolica mimo że jest niezła (ma akademię, jest włączona Biurokracja) to i tak daje tylko połowę nauki całego państwa - zwykle wydaje mi się ta proporcja jest przechylona bardziej na korzyść stolicy. Po włączeniu Wolności Słowa takie państwo jest bardzo silne.

ponti - 2009-03-27, 15:13

Czyli to jest bankier ? :) jedziesz chatki i dajesz free speech ,w sumie zadne odkrycie,sam z siebie uwazam ze jest to dobra taktyka ale nie masz produkcji przez 2/3 gry i slavery tego nie nadrobi bo jednak nie tniesz przy 0 mlotkow ale przy jakiejs ilosci ktora trzeba docinac najlepiej na -1 ludka.

Bombel z filozofem jak pokazal czas umiejetnie zastosowal piekna przeciwwage :D

Centurion - 2009-03-27, 15:15

i na ld bezuzyteczne, jak cie zaleje przeciwnik kombujac: scinka + produkcja to nie wybronisz... (na quiku sie da, na normalu czesciej nie dasz rady raczej..)

nawias specjalnie dla leszka ktory twierdzi ze na quicku sie walczy tak samo jak na normalu :P
edit:
dawaj lechu napinka, a potem powiesz ze troluje i dasz mi ignora :D

LDeska - 2009-03-27, 15:23

Ponti nie wiem czy to bankier, musiałem zajrzeć do twojego opisu aby porównać.

Zrzut z bankiera - tura 124

Zrzut z mojej gry - tura 122

Moim zdaniem widać różnicę w ścieżce techów i różnicę w osiągniętej nauce na turę do tego samego etapu gry (prawie 1,5 raza więcej). Wydaje mi się że kluczem jest różnica w ilości roboli.

ponti - 2009-03-27, 15:34

Tak to wyraznie widac ze u mnie nie ma kto robic chatek , poczatek jest zdecydowanie najwazniejszy poniewaz w bankierze nie scinałem na worki co widac nawet w miescie Konya(dwa pola pracuja na lasach).Faktem jest ze mapa mapie nie równa ale ilosc chatek u Ciebie Leszku jest zdecydowanie większa. Jak wyglada kwestia budowania cudów MLL nastawia sie bardzo mocno na oracle oraz tak jak ja na HG bo jednak rozwoj chatkowy kuleje i HG jest jednym z niezbednikow.Jednak juz tak przesiakłem filozofowaniem ze chetnie bym to zmiksował. :)

Ogolnie zalozenie jest tozsame jednak wykonanie przesiaknietego slavery ladderowca juz zupelnie inne.No trzeba postestowac i tyle. + 5 mówisz ? ok :D

Co do techa z tego co wiem ze MLL ma sciezke bezposrednio do edukacji.Stad inne techy w tym samym czasie.

LDeska - 2009-03-27, 15:50

@Cent - taktyka stawiania wszędzie chatek oczywiście że jest bezużyteczna na LD2, ale już druga część tego czyli dużo roboli (1,5-2 na miasto) już nie. To jest podstawa wygranej w multi.
Po raz setny powtórzę że ladderowcy wszyscy i zawsze grają na szybkiej prędkości a jakoś wybronić się jest trudno i gry nie trwają tam do atomu jak czasem u nas, więc to bzdura że na szybkiej da się wybronić a na normalnej nie. Winna jest zbyt zachowawcza gra.

@Ponti - no właśnie nie wspomniałem przez grzeczność o tych ludzikach co na lasach pracują :oczami: Tylko jednej rzeczy mam wrażenie wszyscy nie rozumieją w tym wątku. Ty też to potwierdzasz pisząc o Wiszących Ogrodach że są potrzebne bo rozwój kuleje... spróbuj sam: pierwszy budynek to spichlerz na który ścinasz lasek. Po matmie więc ten jeden lasek starczy i od razu masz wzrost ze spichlerzem. Dązysz do minimum +5 :kromka: na turę i zobaczysz sam jak szybko miasta wskoczą na duże rozmiary i to pracując na samych chatkach i jednej powiedzmy kukurydzy czy nawodnionym ryżu.
Z prostych wyliczeń wychodzi mi że przy takich warunkach w 16 turze miasto wskoczy na rozmiar "6". Po ścięciu 3 ludzików w 9 tur oni odrosną (ścinać trzeba rzadko ale porządnie i tuż przed wzrostem miasta). Gdyby nie było spichlerza a miasto miałoby przyrostu 3 :kromka: na turę do do "6" rośnie ono 44 tury (w porównaniu z 16 wcześniej). :luka:

ponti - 2009-03-27, 17:41

Jak to dobrze rozwinac to wskoczymy na zupełnie inny poziom gry- tyle na temat a na LD jak najbardziej da sie to zastosowac.
jaCO?! - 2009-03-27, 23:12

Lechosławie nie rob prosze ludziom wody z mozgu porownujac 120 tury i techy - trzeba zaznaczyc ze wpadl ci gratis w postaci biurka gratis wiec nalezalo by ten dosc spory bonus odliczyc w rozwazaniach ;) a bonus spoooooory
LDeska - 2009-03-28, 09:10

Czy ten bonus zmienił choćby o kolbkę wynik który uzyskałem - chodzi mi o ilość kolbek na turę jaką mam? O ile ja się znam na civce to nie. Wynik ten zależy na pewno od mapy - szczególnie od rzek bo one dają dodatkową monetę. Widzę bardzo podobną ilość pól przy rzekach na których mogą pracować chatki, obie mapy mają po 1 złocie - są porównywalne.
ponti - 2009-03-28, 11:27

Leszek jednak nie przesadzaj bo 50% wiecej kasy w stolicy przeklada sie na nauke.
LDeska - 2009-03-28, 13:42

O rany ale ja tu Edukację odkrywam - tak czy siak miałbym już biurko wprowadzone więc nauka na turę byłaby identyczna.