www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Diuna, Cent i Gryf" (LDeska)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   Pakt "Diuna, Cent i Gryf" (LDeska)

Pakt numer 121, zaoony 2009-01-21 11:56:08 przez LDeska (Imperium LDeskaLandii)

Nazwa paktu: Diuna, Cent i Gryf

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: LDeska
barnaba
Centurion
Damroka
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-21 11:57:27
O Wielki Barnabo uzyskae dostp do tajnych zapiskw dyplomatycznych :) ! Mam nadziej e wiesz i w tym gronie wsppracowalimy do tej pory bardzo udanie i mamy nadziej na kontynuacj tej wsppracy.

Czy moesz okreli swoje priorytety na najbliszy czas?

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-01-21 11:58:35
potwierdzam, byy takie rozmowy, wrazie co moemy pokaza :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-21 15:58:10
Sasiedzie zacny Kacapem zwany rad jestem z takiego sasiedztwa i mam nadzieje ze wszystko sie ulozy jak najlepiej.W chwili obecnej informacje z mych ziem zbieram.
Po zapoznaniu sie z sytuacja okresle co i jak dalej czynic bedziemy.

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-01-22 08:13:26
Khmer rwnie pozdrawia nowego wadc Diuny.

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-01-22 08:30:23
A jak idzie wojna Gryfowi? :)

Syszaem e pastwo Hahariena pada... a jak z abojadami?

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-22 09:52:37
Dzisiaj, najdalej jutro Holandia zniknie z mapy, z Francj to pewnie troch duej potrwa...

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-22 10:59:01
Drodzy sasiedzi z tego co widze nasz kraje zyja w zgodzie a i granice sa ustalone i zadnych niesnaskow nie ma.Wszystko wskazuje na to ze najlepiej nam bedzie zyc w pokoju i rozwijac sie wspolnie tak jak od wiekow to czynimy.
W zwiazku z tym mam propozycje dla Gryfa zawarcia traktatu o wspolpracy i spisania go dla dobra ludu.Uklad mozna by rozwiazac lub zmienic z karencja pieciu cykli.Uklad zawieraby zapewnienie o nienaruszalnoci granic i potwierdzenie wczniejsych ustale granicznych oraz porozumienie w sprawie wspolpracy.

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-01-22 12:49:05
Ja jestem za. Chocia jestem ju bardziej sceptyczny do tych umw ni wczeniej, bo zerwanie ich powoduje utrat reputacji jakiego krla czy innego samodzierawcy.
Mam wic nadziej, e jak podpiszemy t umow z okreleniem karencji to bdzie to na powanie, a nie ciemnianie ze zmieniajc si fabu.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-22 13:04:58
To jest powazna kwestia a nie zarty.Nie widze powodu zeby wam nie ufac umowa jest informacja dla mego ludu i innych panstw.Reputacja jest wazna i jesli sobie nie zaufamy to nic nie osiagniemy.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-23 20:09:29
Co Kacapy sadz o pokoju?
Goniec nie wrocil jeszcze a szlaki w tej okolicy chyba bezpieczne.
Dochodza mnie natomiast niepokojace wiesci z wschodu,francuskiego szpiega zlapalem na mych ziemiach.Co ci Francuzi knuja ze az tak daleko sie zapuszczaja?
W zwiazku z tym prosze o przyblizenie sytuacji geoopolitycznej.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-23 22:18:18
Kacapy jak najbardziej s za kontynuacj polityki cisej wsppracy naszych czterech pastw... co do francji - mylisz o Hechterze? On juz niedugo przestanie istnie wic to nie problem...

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-24 10:17:33
W takim razie podpiszmy porozumienie zeby inni wladcy wiedzieli ze wspolpracujemy.
Aztecy knuli przeciwko wam ale zle trafili nie wiem jak mogli myslec o tym ze zapomnimy nasze krzywdy przez nich nam wyrzadzone.Jak mogli myslec ze pozwole im bezkarnie meczyc mnichow buddyjskich zgubili sie idac sciezka cierpienia.
Wyprowadze ich na droge oswiecenia.
Niech poznaja pierwsza z czterech szlachetnych prawd
Prawda o cierpieniu (dukha)
"Narodziny s dukkha, starzenie si jest dukkha, mier jest dukkha; rozpacz, lament, bl i napicie s dukkha; powizanie z niechcianym jest dukkh; rozka z upragnionym jest dukkha; nie osignicie podanego jest dukkha. Pokrtce, pi znikajcych zespow jest dukkha."

Un-gal Eden-lil

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-01-24 11:05:44
Ojej.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-24 16:10:40
A tacy byli milutcy, zieloni, w dungli sobie mieszkali... to co, za ile tur ich nauczymy razem e nie mona tak knu :) ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-25 00:41:57
Zobaczyli czesc mojej armi i stali sie bardzo mili.
Dziekuje za ofiarowana pomoc ale nie ma takiej potrzeby.
Sytuacja jest opanowana.
Jestesmy pokojowym narodem i sprawe mam nadzieje szybko rozwiazemy bez zbednej przemocy.Aztecki wodz wie ze wojna do niczego dobrego nie prowadzi i zdaje sie rozsadnie myslec.
Ale czas pokaze czy nauki buddy sa mu bliskie czy woli krwia ziemie zranic.

Drogi Kacapie dochodza mnie natomiast wiesci ze niepokoje na granicach masz i nowi wrogowie sily zbieraja przeciwko gryfowi prawda to?
Ile w tym prawdy nie wiem ale lepiej miec oczy otwarte.
Skad ta zawisc skad ta zlosc?Niepojete to dla mnie.

Un-gal Eden-lil

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-01-25 01:29:13
Gryf ma yjcych wrogw??? :rotfl:

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-25 10:08:59
Nic o tym nie wiem, mam do komfortow sytuacj pod wzgldem obrony, wojska przemieszczam tak eby mc zareagowa na atak ze wschodu...

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-01-27 20:19:21
hmm... dochodz mnie niepokojcer wieci e Kacapy chc wykorzysta sytuacj i zaatakowa Sumeri? mam nadzieje ze to tylko plotki...?

moze podpiszecie jednak ta karencje 5 turkowa, co?

a Kacapy to wynocha na mongola a nie cos tu knujecie ;) :P

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-27 20:25:33
My mamy swoje problemy na wschodzie, na pewno armii nie przesun teraz na wschd bo Mongo tylko na to czeka...

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-01-27 20:40:22
no mam nadzieje, jak sciemnaisz to przynajmniej bedzie dowod :D :D

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-29 02:59:47
Do Kacapa
Ostrzegaem Ci przed tym atakiem wanie a ty mwie ze sytuacja jest opanowana.
A co do twojej proby to mam teraz problemy z Montezuma i wesprze Ci nie mam jak.
Nie mog te speni drugiej twojej proby jeli ogosibym e moje wojska jad ci wesprze narazibym si na atak od strony moich ssiadw z za wody ktrych nawet dobrze nie znam.Uznaliby ze skoro prowadz dwie wojny to mam ziemie niezabezpieczone.
Napisz prosz jak wyglda sytuacja bo doszy mnie wieci ze dwie armie najechay twoje nowo zdobyte ziemie.Wojna to nic dobrego i wspczuj kademu kto w ni jest wpltany.

Un-gal Eden-lil

Centurion (Imperium CenturionLandii) 2009-01-29 07:51:06
hmm... no mona si byo spodziewa, e si Mongo ruszy wczeniej czy pniej...

Ja ze swojej strony potwierdzam pakt i nie mieszanie si w konflikty na wschd od Niemiec. Zostawianie tam pustej granicy (zdaje si e Khmer widzi jedno z miasteczek pruskich z tamtej strony) jest nieprawdopodobnie wygodne :) Mamy z Chinolem inne problemy i plany :hyhy:

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-29 09:49:02
Oczekuj czego wicej ni nie mieszanie si - sprzedajcie mi kilka jednostek. Przycicie ludzika nic nie kosztuje prawie a pac po 30 zota od topora i 50 od katapki.
Cent - oczekuj e postraszysz Bodka w kronice piszc e idziesz mi na pomoc z wojskiem, co ty na to? Rudi jest z tob w sojuszu, pisa mi e jeeli si zgadzasz to mnie wesprze... omwcie to i wesprzyjcie mnie w kronice. Bodek nie ma za duej armii ale moe mi troch brakn a tego bym si obawia.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-31 18:30:15
Do Kacapa
Ja Un-gal Eden-lil jestem zszokowany takim traktowaniem nie do e nie chcielicie podpisa ze mn traktatu pokojowego jak miaem kopoty na ponocnej granicy.To teraz wyrzucilicie strudzonych wdrowcw i zamknelicie granice co utrudnio im powrot.W obliczu wojny nie tak sie prowadzi dyplomacje wystarczyo powiedzie sowo a opuci bym ziemie.
Doszy mnie te wieci o planowanym ataku na moj pustynie co by tlumaczyo nieche do podpisania pokoju.
Jestem tez zaniepokojony twoim atakiem na moich przyjacil z wschodu braci indian i braci egipcjan ktorzy sa pokojowo nastawieni i nikomu nie wadza.Tak samo jak Sumeria.
Nie podoba mi sie te sposb w jaki chcesz szerzy swoja wiar za pomoca
brutalnej sily i zlota.
Ludno Bobrowa w panice przed zblizajcymi si wojskami poprosia mnie o opieke i zamierzam im pomc.
Dosy z tyrania i przemoc.
Oczywicie chce uniknc wojny za wszelk cen i jesli dobrowolnie oddasz mi pod opieke Bobrowo odstapie od dalszych dziaa i podpisze pokj.
Mam nadzieje ze zechcesz uniknc rozlewu krwi jak ja i postpisz zgodnie z wol ludu.
Ludno sumeryjska juz wkroczya na twe ziemie.

Pogrony w smutku Un-gal Eden-lil

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2009-01-31 20:19:47
Co to za gupoty wygadujesz.
Typowy sp, ktry chce si nachapa w sytaucji kryzysowej ssiada.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: