www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Barnaba-Chrobry" (King_Chrobry)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   Pakt "Barnaba-Chrobry" (King_Chrobry)

Pakt numer 123, zaoony 2009-01-21 12:12:08 przez King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii)

Nazwa paktu: Barnaba-Chrobry

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: King_Chrobry
barnaba
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-21 12:14:24
Oto historia kontaktw naszych nacji :) - (cile tajne);)

pawelt 2009-01-12 19:21:15
to za pakt tajny z nami wszystkimi i pisz jakie masz plany.

King_Chrobry 2009-01-12 16:23:49
problem problem problem

A kto mgby nam pomc ? Masz dobre stosunki z Rudim? - moe on?

Dobrze by byo wogle porozmawiac o wsplnym pakcie - Ty + Ja + Cent i Rudi. Taka jest moja propozycja.

pawelt 2009-01-12 16:15:07
na razie woja nie mam

King_Chrobry 2009-01-12 16:12:35
To jeli osiedli si tutaj Francuz to bdzie jeszcze mniej

A pzreszed tutaj cyplem - wystarczy tylko tam ustawi zapor i si broni. Bo te wojska, ktre s obecnie tutaj raczej duej krzywdy nie zrobi. Ale grozi mi, e idzie wielka armia z pnocy. Ciekawe czy to jego tylko armia, czy moe jeszcze kogo tutaj przyprowadzi. Cho w tej chwili jeszcze nikogo nie wida - zwiadowc tam mam . Rozwa moliwo zorganizowania wsplnej takiej blokady

pawelt 2009-01-12 15:58:11
no teraz nie mam problemw, cho miejsca na rozwj brak

King_Chrobry 2009-01-12 15:55:29
cytat "z leszkiem rozmawiaj, bo lepiej, eby nie wojowa z tob."

Z tymi Kacapami to by chyba falstart.

A z kim masz te problemy sojuszniku ?

pawelt 2009-01-11 17:03:04
ja si e nie mieszam, mam swoje problemy
z leszkiem rozmawiaj, bo lepiej, eby nie wojowa z tob.

King_Chrobry 2009-01-11 10:38:43
Proponowaem mu oddanie mnie tego miasta na dobrych warunkach. On podj negocjacje, ale teraz odbiera wiadomoci bez odpowiedzi. Tak, e nie mog zwleka. Jeli te tereny nie bd moje - to rozwj dalszy prakycznie niemoliwy.

Co do Kacapw nie jestem pewien, ale - jeli natrafiem na Bobrowo ,na 4 populacji, puste - tzn. e mg nagle wysa jakie jednostki w moim kierunku.

Jakie bdzie Twoje stanowsko sojuszniku w momencie zaistnienia konfliktu ? To dla mnie wane jest

pawelt 2009-01-11 10:21:10
myisz e z kacepem si dogada?
Ale kacep ma daleko.
To negocjuj jeszcze.

King_Chrobry 2009-01-11 00:42:02
Z Hechterem si niedogadaem. Tzn. on przerwa rozmowy, milczy. Prawdopodobnie, zakadam, e z kim si dogada i przyjdzie mu z odsiecz. To moe by Kacap. By moe ju wojo w moim kierunku idzie, gdy podszedem wojem pod Bobrowo Kacapa (otwarte granice mamy)- miasto jest puste (?? . A to Bobrowo jest blisko Ciebie - od Highins (lub podobna nazwa).

King_Chrobry 2008-12-31 13:29:52
pewnie nie - ale wtpie eby po rozmowie miasto odda

pawelt 2008-12-31 12:51:50
moe dogadaj si z hechem, bo wojna to nie jest dobry pomys jednak

King_Chrobry 2008-12-31 12:46:21
No tak - to trzeba wojo budowa - a ja teraz zjem si akcj "misjonarze"

pawelt 2008-12-31 12:31:42
No to trzeba bdzie mu te miasto odbi

King_Chrobry 2008-12-31 12:30:11
On przywdrowa tam z dalekiej pnocy

King_Chrobry 2008-12-31 12:22:10
Mona powiedziec, e mied mam drug. Ale dobrze na tym nie wyszedem
kilka pl wyej osiedli si Hechter (widzisz to ?). Miaem tam zamiar postawi miasto - extra tereny (kraby, sonie, krowy). Co teraz zrobimy?

King_Chrobry 2008-12-30 14:35:07
A czy mied jest Ci potzrebna ?

King_Chrobry 2008-12-30 14:33:07
klasztor - sry

pawelt 2008-12-30 14:31:04
witynie czy klasztor?

King_Chrobry 2008-12-30 14:24:22
To si da zrobi -ale musz wybudowa wityni. Tak, e to troch bdzie trwao.

pawelt 2008-12-30 10:31:48
hej, daby rad zrobi po jednym misjonarzu dla centa i rudiego?

pawelt 2008-12-18 10:19:10
hej, moesz tam stawia miasto.
U mnie na razie bryndza. Odbudowuj pastwo.
Nic specjalnego si nie dzieje.

King_Chrobry 2008-12-18 10:17:31
Wreszczie troch gospodarka ruszya. Kieruj si setem w kierunku oazy (i miedzi) na prawo od Ciebie. Takie mielimy ustalenia. OK?

Mam nadziej , e nasze ustalenia obowizuj

Masz jakie plany?

pawelt 2008-11-28 16:36:18
hejka.
Wraitha ju nie ma, wic nie ma co z nim dyplomacji prowadzi.
Mam na granicach spokj, wic moemy si spokojnie rozwija i odbija od dna.

Jak moesz to nie buduj adnych budynkw z kultur w w miecie, bo mi zakosisz zotko i sonie.

Ja bd stawia miasto na lewo od mojej byej stolicy, koo 2x koni i rybkach.

Ty stawiaj miasta na prawo, tam masz konie, mied, oaz.

pzdr.

pawelt 2008-11-26 10:32:05
Kacapy to leszek czy kto inny jeszcze?

Wtpi aby wraith chcia ze mn negocjowa.

King_Chrobry 2008-11-26 10:26:32
I prosze rozmawiaj z Cartagin - od tego zaley czy bdziemy mie stabilizacj w regionie.

King_Chrobry 2008-11-26 10:23:29
Wydaje mi si, e tam na wschodzie bd Kacapy

pawelt 2008-11-26 08:57:24
A wiesz moe kogo mamy po prawej stronie? Masz tam jaki zwiad?
Moe by si z nim skuma?

pawelt 2008-11-26 08:14:46
u mnie to samo. Nie mam roboli, bo przez petera skasowaem. Musze od zera robi robole i sety. Wraith zreszt te.

King_Chrobry 2008-11-26 00:15:23
szkoda - bo nie ma kto pracowac

pawelt 2008-11-25 20:30:12
nie, peter mi je podstawi, to je przejem i skasowaem

King_Chrobry 2008-11-25 20:15:16
apropo roboli - co si stao z robolami Montezumy - Ty je masz ?

pawelt 2008-11-25 19:40:34
ps. dajmy sobie otwarcie granic, to bedziemy mieli wicej kasy z handlu.

pawelt 2008-11-25 19:40:13
Ja na razie prbuj si odbi od dna. Buduj roboli. miasto bd chcia postawi nad wod po mojej lewej.
Nie mam zamiaru nikogo atakowa. NIe mam miedzi, wic nawet nie mam czym.
Ale jak wraith bdzie chcia mnie atakowac, to bd z nim walczy. Ju mam wpraw i uki na kilku promocjach.

King_Chrobry 2008-11-25 18:14:47
Wic tak: Przyszo mi rzdzi nacj agresywn - cho usposobienie mam pokojowe

Wydaje mi si po obserwacji terenw, e w sumie jest sporo miejsca dla nas.

Mam nadal aktualne zoobowizania wobec Cartaginy. Wrath, nie ukrywajc alu spowodu Twojego najazdu jest gotw podj jednak wspprac.

Patrzc na nasze terytoria - to tylko paka - istna pooga Inne nacje "odleciay" pewnie w rozwoju a nasze szybko mog zosta przez nie pokonane Std moja propozycja wsppracy rwnie z Cartagin.

pawelt 2008-11-24 09:15:37
Wic tak:

Podpisujemy pokj na czas nieokrelony plus pakt defensywny.
Ty oddajesz mi moj stolic, w zamian za to odstpi o dziaa wojennych i zaczynamy wspprac.

Jeste na cyplu i jedyny twj kierunek rozwoju to po prawo. Tam jest te 2x mied. Jak ci si uda je zagospodarowa to podrzu mi jedn mied o ile bd jej potrzebowa.

Ja obrobi sonie i jak co bdziemy si nimi wymienia.
Konie masz, ja te, wic luzik.

Trzeba rozstawi czujki po prawo, na barby i inne nacje. Jak moesz to polij tam 1 axa, worriora, a ja pol 2 uki i bdziemy tam kampi na grkach.

Jak moesz to te zrb mi kiedy tam misjonarza, cho jest szansa, e rela rozprzestrzeni si sama.

Na razie tyle.
pzdr

pawelt 2008-11-24 09:10:52
Hej.
Utworzyem ten pakt, ebymy tu wpisywali wszystkie ustalenia i eby byo dla potomnych po zakoczeniu dyplo 4.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-21 15:05:59
Witaj bracie w wierze rad bylbym jak bys mi obajasnil sytuacje geopolityczna i przyblizyl releacje z sasiadami

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-21 19:30:15
Widze ze z misja idziesz do mnie dobrze sie sklada bo stolica bez wiary i Budda nie jest czczony odpowiednio.Mam nadzieje ze szybko nawiazemy wspolprace.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-21 22:11:15
Tego obiecaem Rudiemu - ale zaraz mog Ci przysa do stolicy drugiego :)

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-21 22:11:41
Wsppraca myl, e bdzie :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-22 00:29:47
Rozumiem chinczycy wspominali o tym w zapiskach jesli zalezy wam na bezpiecznej i szybkiej podrozy mozemy szybko przeprowadzic misjonarzy do chinczykow z eskorta naszych swietych soni.Oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie zeby sami wedrowali i nasz piekny kraj poznawali.Mam tez zle wiesci zlapalismy szpiega przy naszej wspolnej granicy gnije w lochu ale nie chce wyjawic swego pochodzenia.Jak myslisz czyj on jest slyszalem ze masz wrogw na wschodzie czy mozliwe jest ze i oni sa moimi wrogami? Troche mnie cala sytuacja niepokoi nakazalem pilnowanie glownych szlakow ale nie wiem czy cos to da gdyz sa bardzo przebiegli.Niech Budda

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-22 15:19:48
Faktycznie ju szpiedzy grasuj ? :zdziwko:

Mysl,e eskorta jest zbdna w wdrwce po tak piknym i bezpiecznym kraju :)

Co do wrogw: prowadz wojn z Francj Chechtera , a wasciwie to tylko przejem miasto, ktre prowokacyjnie zaoy z dala od wasnego kraju, blisko Aztekw granicy. Cho myl,e to moglo byc dziaanie w porozumieniu z Kacapami, ktrzy bardzo przygldaj si tym terenom.

Twj poprzednik- sojusznik - nie chcia sie angaowa w ten konflikt twierdzc e ma za mao wojska.

W tej chwili widz jednak sporo jednostek na Twoim terytorium. Mam nadziej, e nie masz zamiaru zrywa naszego sojuszu :zaniepokojony: .

Myl, e nadszed ju czas- aeby omwic kwestie obronne wobec polityki Kacapw. Mam przeczucie, e ich ekspansja, bdzie zdecydowanie skierowana w naszym kierunku. Co sdzisz o tym bracie ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-22 16:25:04
Mozliwe ze to francuzi wyslali szpiega albo kacapy myslisz ze razem wspoldzialaja?
Tez sie obawiam kacapow gryf moze od dolu zatakowac niestety nie znam przyleglych terenow.Poprzedni wladca przejrzal ich plany i armie obronna zaczal robic na wszelki wypadek.Mam nadzieje ze to ostudzi ich zamiary bo w konflikt nei chce sie mieszac panstwo tzreba odbudowac a sciezka buddy jest daleka od przemocy.
Czy mozemy liczyc na jakis sojusznikw?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-22 16:35:04
Tylko tak przeczuwam. Ale jeli si mamy kogo obawia - to przede wszystkim Kacapw. Dla mnie naturalnym i bliskim sojusznikiem powinien by Bismarck. Dobrze by byo takie porozumienie z nim ustanowi. Rozmawiaem te z Rudim - ale on twierdzi, e dla niego problemem jest w tej chwili Zara, z ktrym graniczy i ktrgo si obawia.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-22 23:18:01
*goniec przyjechal rydwanem i do starczyl listy*
Drogi sasiedzie wladco azteckiej ziemi
Mam dla ciebie wiesci wazne i niepokojace.
Szpieg po przesluchaniach wyznal "dobrowolnie" ze pochodzi z ziem francuskich bedacych pod wladaniem heachtera.Zreszta juz od jakiegosc czasu dochodza mnie takie wiesci jak sie dobrze przyjrzysz tym notatkom ktore znalazlem *widzisz pergamin zapisany identycznymi znakami w rownych ciagach* i popytasz swoich doradcow dowiesz sie ze tylko francuzi posiedli ten talent
Nie wiem co z tym zrobic moze niech narazie zostanie to miedzy nami poinformuje o tym jeszcze wladce Niemiec.
Wnioski z tego sam wyciagnij zastanawia mnie jedno czemu szpieg zostal zlapany na naszych ziemiach skoro ty z nim wojujesz.Co prawda zlapalismy go przy naszej wspolnej granicy i wschodnim trakcie wiec moze chcial sie tylko rozejrzec.Nie zmienia to faktu ze jestem bardzo tym zaniepokojony.
Jesli jest tak jak mowisz czyli ze spiskuja z Kacapami zle to wrozy naszym sprawom.Postanowilem przesunac wojska na poludnie tak zeby Kacap je zauwazyl i miejmy nadzieje ze to ostudzi jego zamiary i maly oddzial wysle tez na wschod zeby ewentualnie cie wesprzec.Jednak armie mam licha wiec na wielkie wsparcie nie licz.Doszly mnie wiesci ze Kacap pokonal kolejne panstwo i ma potezna wyszkolona armie.Masz jakis zwiadowcw na swojej granicy z francuzami trzeba nam wczesniej wiedziec o niebezpieczenstwie.miejmy nadzieje ze wszystko sie ulozy i nie bedzie trzeba sie bronic przed najezdzcami.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-23 13:32:21
*kolejny goniec zdyszany przyby z listem*
Drogi ssiedzie wadco Azteckiej ziemi.
Dotarly mnie wiesci o klopotach Kacapow na wchodnich ziemiach.
Grecja wycofala sie z traktatu i mozliwe ze do wojny sie szykuje.
Wiesz cos o tym?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-23 16:01:05
W kierunku Francji wyl kilka jednostek patrolujcych tamte okolice. Francuz i tak w tej chwili jest , tak myl, w rozterce gdy wojuje na 3 frontach.

Ciekawi mnie jak przymusie szpiega do "dobrowolnych" wyzna ?

O Grecji jeszcze nic nie syszaem konkretnego - ale byaby to dla nas lepiej. Trzeba przeje oficjalne noty dyplomatyczne w tej sprawie.

Rozwa jeszcze jedn spraw teraz. Jak widz posiade umiejtno budowania dziwnych ale skutecznych machin wojennych i wytresowae slonie do tych e samych celw. Moe w tej chwili byoby rozsdnie gdyby zaj si produkcj tych jednostek. A ja budowa bym tradycyjne. I w momencie jakiego konfliktu moglibymy si wspomaga wzajemnie. Czekam na odpowied.

Ture temu zatakowao mnie 2 barb axe. Dobrze, e charioty miaem w tym rejonie. Te barby dziwnie podobne do Kacapw s - czarne takie.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-23 19:43:57
*Kolejny goniec przybyl z pergaminem*
Buddyjska sciezka osmiu prawd sklonila go do wyznan.
A co do barbarzyncow to mnie tez zatakowali kolo twoich ziem. tam gdzie jest granica miedzy nami.Ale to chyba byl rydwan

Twoja propozycja dobra jest jednak w obecnej sytuacji inne sprawy sa wazne a to co mam wystarczy mi do obrony Buduje biblioteki w miastach i inne budynki dla ogolu armia to duze koszty na ktore mnie nei stac a sciezka buddy daleka jest od przemocy i cierpienia.
W drodze ku oswieceniu
Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-23 23:04:09
Oczywicie, e trzeba si rozwija. Ale na wypadek zagroenia mona by tak podzieli si produkcj.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-24 10:38:27
Aztecki bracie.
Z smutkiem oznajmiam ci ze ludnosc pustyni pragnie wyzwolenia swietego miasta.
Podazasz sciezka nienawisci i cierpienia co nie przystoi buddyjskiemy wladcy spiskuszjesz przeciw sasiadom.
Wiemy co tam robisz jak lud meczysz widzimy plany budowy krwawych oltarzy.
i na to pozwolic nie mozemy.
Buddyjscy mnisi ktorych teraz wiezisz miescie zostana uwolnieni a ludnosc ocalona.Mam nadzieje ze wojna bedzie krotka i malo krwi sie rozleje choc znajac wasze krwawe zwyczaje lud wybijesz i wbrew ich woli w zbroje zakujesz.
Armie mam ogromna i szans z nia nie macie w zwiazku z tym mam propozycje abys sie poddal a jedno miasto zachowasz (port na wschodzie).Jesli tak uczynisz wdziecznosc ma bedzie wielka i radosc bo przemocy nie lubie.Bedziesz mial moje wsparcie dla rozwoju na wschodnie rubierze zalozysz tam kolejne miasta i sojusznikiem naszym sie staniesz.
Wiedz ze masz wybor stracic wszystko i skazac lud na ciepienie lub zachowac miasto.I rozwijac sie z dalej w spolpracy z nami.Jaka twa odpowiedz?

Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-24 13:54:15
"Bedziesz mial moje wsparcie dla rozwoju na wschodnie rubierze zalozysz tam kolejne miasta i sojusznikiem naszym sie staniesz." - kolejny raz stan si Twoim sojusznikiem :zdziwko: i czy Wasz nard pamita kto dobrowolnie odstpi Wam stolic?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-24 14:24:06
Ja tylko wiem ze atakowaliscie nasz lud i pierwsze co to cierpienie bylo.Przeszlosc byla minela liczy sie terazniejszosc i przyszlosc.
Z innym wladca rozmawiales i ja za jego czyny i slowa nie odpowiadam choc jego polityke zgodnie z tradycja kontynuuje.
Prawda jest brutalna dla ciebie i dla mnie przyszlo nam zyc w krwawych czasach.
Trudno tez mi mowic o sojuszu jak mam taka przewage ze w proch moge twe panstwo zniszczyc, tylko po co nic z tego dobrego nie wyjdzie.
Wolalbym zachowac wasze obyczaje i ogromna wiedze z zakresie medycyny i zielarstwa.Nie chce Cie oszukiwac ani matac zlym slowem bo nie taka sciezka Buddy jest wiec powiem Ci szczerze jakie dokladnie plany mam.
Oczywiscie jesli sie zgodzisz na takie warunki.Proponuje wam zywot nomada i kolonizatora rubierzy.Jako ze wyrzekam sie agresji na mej drodze chcialbym aby ktos inny walczyl na wschodzie z barbarzynskimi ludami.Proponuje ci droge na wschod tam miasta zakladaj ale nie licz na to ze pozwole ci sie tak rozwinac zebys mogl zagrozic mojemu ludowi.Jesli sie porozumiemy mozesz liczyc na moje wsparcie polityczne militarne i gospodarcze.Bedziesz tez pod moja ochrona i nie bedziesz musial sie obawiac innych Panstw.Chyba jest to lepsze od calkowitego wyniszczenia.Bylbys moim doradca i powiernikiem a twa madrosc przeszla by do historii.Podpisalibysmy pakt i moglbys spokojnie Francja i innymi wrogami sie zajac korzystajac z mojej pomocy.Przemysl to i wybierz madrze szkoda by bylo stracic azteckich sasiadow.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-24 16:44:25
Zaciagnalem jezyka i zerknalem w stare gliniane tablice pamietam ze oddales miasto i z tego co wiem wtedy tez byles w takiej sytuacji jak teraz.Wybrales madrze i dlatego teraz rozmawiamy.Widac los tak chce zebys byl wedrownym narodem i podwaliny wielkiego panstwa robil.Z tym wiekszym szacunkiem sie do ciebie odnosze i wiem ze mozemy sie porozumiec.Kacapy juz ostrze na ciebei szykuja i chca mnie wspomoc w walce z toba ale nie wiedza ze ja do walki nei skory.
Jesli zdecydujesz sie na to co ci proponuje usun wojska z miast i wedruj w strone nowozdobytego portowego miasta.Historia twego ludu moze byc piekna lub twoj lud moze byv historia.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-26 15:41:35
Aztecki Bracie jaka twa decyzja?
Chcesz pokoju czy ku wojnie daysz?
Wybierasz oswiecenie u mego boku czy cierpienie na pustyni?
Kolejne Panstwa chca wziasc udzial w wojnie po mojej stronie i zajac sie ziemiami nad ktorymi sprawowales opieke pod nasza nieobecno.
Sasiedzi twoi o strza zby na te tereny dlatego tez twoja pozycja przetargowa z dnia na dzien jest gorsza.
Zalezy mi na szybkim rozwiazaniu sprawy w zwiazku z tym rozwazam ich oferty.
W chwili obecnej oferuje ci portowe miasto wdziecznosc wielka, pomoc w rozwoju i kolonizacji ziem otaczajacych cie.
Ale jak tak dalej sie bedziesz ociagal to nawet nazw miast twych nie zostawie.
a ty przejdziesz do histori jako ten co swoj lud na stracenie wydal.
Patrzyc nie moge jak marnujesz swa wielka szanse.
Wiedz ze jakbym cie chcial oszukac zaproponowal bym ci dwa miasta albo trzy i pozniej z nienacka zatakowal.A ja ci proponuje uczciwy uklad ktorego dotrzymam.
Jak bys byl czlowiekiem glebokiej wiary jak ja wiedzial bys ze sciezka buddy jest sciezka prawdy.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-26 16:57:40
Podziwiam Twoj trosk o Aztecw. Dzikuj za propozycj ycia w maym rezerwacie. Jednak Najwysza Rada Plemienna postanowia broni i gin z honorem. Jedno portowe miasto to zbyt mao by czu si prawdziwym Azteciem.
Wybieramy wic mier = wolno duszy :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-26 17:13:48
Rozumiem to i szanuje ale cierpie z tego powodu i smutkiem mnie to ogarnia.
A jedno portowe miasto i drugie nowo zalozone przez naszych osadnikow oraz zloto na utrzymanie armi ktra zachowasz do podboju innych ziem?
Moze to cie przekona do ratowania swego ludu.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-26 19:44:07
Zoto byoby mi oczywicie potrzebne - dziki. Ale te chc mie mied niereglamentowan. Czyli drugie miasto pod portem te moje. :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-27 18:59:22
Aztecki bracie
Widze ze masz uzdolnionego generala i to kobiete bardzo dobrze sie sklada mam nadzieje ze osiadzie w tym portowym miescie.Kobieta bystra i na taktyce sie zna.
Bedzie szkolic statki i armie.Nie wysylaj jjej na front bo to bylaby duza strata.
A tak to szybko jaguarow wyszkolisz takich o jakich mi chodzi.
Bardzo dobra to nowina.
Ciesze sie ze wojska twoje opuszczaja miasta.Pora przygotowyac sie do realizacji dalszych planow.
Masz dwoch misjonarzy wiec licze na to ze jednego mi wyslesz do stolicy bo nauki konfucjanskie sie tam szerza co nie smak mi jest
Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-27 20:03:05
Tak wycofuj si do portu i miedzi. Tych misjonarzy chciabym zachowa dla nowo stawianych miast. Tobie Panie bdzie atwiej wyszkoli nowych misjonarzy, Masz przecie wite Miasto. Chyba e podel Ci jednego teraz - a pzniej odlelesz mi nowo-wywiconego. Przypominam si rwnie o rekonpensacie za utracone zoa zota i o wspomnianym osadniku.

Chr'Montezuma

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-28 09:47:20
medialna cisza ? ;)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-28 10:56:51
Do Chr'Montezuma

Mylc o pokojowym przejciu miast nie tak to sobie wyobraaem.
Powiedz mi czemu wymordowae mieszkacw i sia ich na tuaczk skazae?
Ofiarowywaem ci grup sumeryjskich osadnikw wanie po to aby nie zabija swoich mieszkacw ale skoro sam sobie tych ludzi zabrae uwaam ze w tej umowie ju jestemy kwita cho nie tak to miao by i nie podoba mi si to e zmieniasz zasady i umowy niezbyt to dobrze wry naszej wsppracy ale potrafi zrozumie to co czynisz cho okruciestwo w gowie mi si nie mieci.
W stolicy zrobie to samo poow ludnoci sia do przesiedlenia zmusie i do tego jeszcze mnichw sia zmuszasz do wiary.
Umwilimy si na trzy zakony misjonarzy i dwa oddziay doskonale wyszkolonych jaguarw a bd tacy tylko wtedy jeli twj genera w barakach nauczy ich co to walka.
Nie spieszyo mi si z tym bo nie sadziem eby to byo najpilniejsze.
Ale ty postanowie dla siebie najpierw misjonarzy wyszkoli i to sia z moich miast.
Dziwi mnie to bardzo bo twj lud religijny jest i szybko kocioy wybudujesz dziki czemu sowo buddy rozniesie si po twoim pastwie prdzej ni byskawica.
Stolice w tym cyklu chce zaj wiec usu z nich wojska i jednostki nie pozwol na dalsze mordy i wypdzanie ludzi si. Kapani i mnisi jad rydwanami i dotr do tam w nastpnym cyklu.
le zaczynasz wspprace ale wybacz ci jeli wszystko pjdzie zgodnie z planem i ustaleniami.
Wic twoja armia w tym cyklu opuszcza star stolic a kapani ja zajmuj i podpisujemy pokj. Wtedy te bd mg ci zacz wspiera.
Jeden zakon mnichw wdruj do moje stolicy a ty zaczynasz kolonizowa pnocne ziemie.

Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-28 12:23:13
Setlersa trenowaem jeszcze przed Twoim atakiem na Aztecw, tak e szkoda byo eby takiej jednostki nie wyszkoli dla szybkiego nowego osadnictwa. A misjonarz przyda si do szybszego wzrostu kutury w nowych miastach. Sprawdziem w portowym miecie, e nie mog szkol nowego misjonarza (cho przyjem monoteizm - to chyba z powodu utrary witego MIasta - ??) .
Jaguary s niemoliwe w tej chwili gdy nie mam tej technologi jeszcze. Na dodatek spady mi ju dochody w zocie i zapewne gdy przejmiesz stolic bdzie jeszcze gorzej. :(

I nie rozumi - wspominae mi o mojej moliwej ekspansji na pnocny wschd - a teraz Twoje sowa chc mi t moliwo ograniczy. Why?

Nie mog zapomnie zupenie o interesach naszego narodu. Nie chc aby nazwano mnie zdrajc. Cho i takie ju kr o mnie opinie niestety. I moje dziaania nie s naprawd w tej chwili na Sumerw szkod. Zostawiem Ci wszelkie usprawnienia, czy nie tak ?

Wychodz z tych trzech miast (majc wiadomo pewnej przegranej) . Nie walcz - a gdybym podj walk zapewne przej by moje tereny w duo gorszym stanie, a i po stronie Sumeru te zapewne byy by straty. Podjem tak decyzj majc na uwadze dalsz nasz wpprac. Tym bardziej, e jawi si moliwo wsplnej poltyki (mam tu na myli propozycj Grecji, a take ostatnio Mongolii) Wadca Mongolii mia si z Tob Panie kontaktowa. To w tej chwili na tyle. Prosz o reinfo. :padam:

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-28 12:46:06
Do Chr'Montezuma
Skoro rozmawiales Wiesz wiec jakie sa plany. I tego sie trzeba trzymac.
Oczywiscie wspomoge cie w rozwoju na polnocny wschd nie wiem gdzie wyczytale ze chce ci to ograniczyc dla mnie to tez jest celem bo chce abys by zadowolony z rozwoju rzeczy.Teraz trzeba skupi sie na tym abys zdoby nowe ziemie w podoboju.
Rozmawiae z grekami i mongoami wiec wiesz ze szybko trzeba dziaa a twj powolny wymarsz opnia przemieszczanie mojej armii.Im szybciej podpiszemy pokj tym lepiej.Ufam ci ze bardziej to skoordynujesz ruchy wojsk i w tym cyklu zajm twoja stolice.
Co do misjonarzy moe i masz racje przyda ci si silna wiara w nowych miastach wiec z tym mog poczeka do uspokojenia sytuacji.
Wielki bld z jaguarami uczynile to potezna jednostka bardzo skuteczna przeciwko ucznikom w miastach wiem ze nad matematyka pracujesz ale szybciej ja odkryjesz z pomoc zota uzyskanego z podbojw a to bedzie prostsze z jaguarami.
I pamitaj e wysanie na front generaa to by bya ogromna strata i krtkowzroczne dziaanie czeka cie wojna na morzu i po to potrzebujesz go w miecie mam nadzieje ze nie popenisz tego bdu.

Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-28 17:48:16
cytt - "Skoro rozmawiales Wiesz wiec jakie sa plany" - tzn. nie znam tych planw jeszcze, nie zostaem wtajemniczony. Wiem, e ewntualne konkrety mog by dopiero po rozmowie "tamtych" z Tob.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-28 22:01:48

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-28 22:05:37
Jak widzisz pustynia. I na dodatek barby zaloyy na kamieniu. Ognie cienizna. Ale arcie jest. I co lepsze? Przejc to miasto jak jest, czy powinno byc o kratk wyej ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-28 22:43:37
Aztecki bracie sugeruje aby spali to barbarzyskie miasto i postawi swoje wyej jedzenia w tym miecie nie bdzie brakowao a dziki kamienioomowi szybciej budynki postawisz.
Koo wi w przyszoci jaki warsztat moesz postawi.Moliwe ze pod piaskiem jest elazo albo inne skarby.Pod winiami mona by kana dla statkw zrobi.Nie jest tak le jak to wyglda na pierwszy rzut oka.
Miasto due uronie koniecznie wybuduj koci i kapana zatrudnij z ask Buddy to miasto si piknie rozwinie.Biblioteka te by si przydaa aby naukowcy w niej siedzieli i pisma badali.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-31 13:47:16
Zdjem jednego barba - ale jest jeszcze dwch idcych w moim kierunku (2 axe i 1 warrior) - koplikuj plany

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-01-31 13:48:38
kplikuj :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-01-31 20:41:20
Podpisalem zawieszenie broni i pokoj z toba karawana z zlotem tez Jedzie.
Wysylam tez konie jesli sa potrzebne wez je a jeli zaraz bedziesz mia swoj stadnin to wol je zatrzyma bo przydadza sie do obrony granic.
Rusz wojsko na poludnie i osiedl sie tam gdzie planowalismy.
To jest bardzo wazne bo wojska indii zajely juz to miasto kacapow i ruszaja na zachd.
Wiec musisz si tam szybko osiedli.
Moja armia jest w pobliu i przemieszcza si w stron Bobrowa.
Ogosiem wiatu nasz pokj niech wiedz ze wsplpracujemy cile ale nie ma co si wgbia w szczegy.

Un-Gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-01 20:10:32

Moe jednak lepiej postawi miasto przy dostpnych zasobach. Popatrz na mapka i oce to :)

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-02 12:01:21
To co mam zrobi. Jeli postawi tam miasto, gdzie mwie - to bdzie natychmiast strefa sporna. A nie mam tyle wojska zeby przeciwstawi si. Czy przyprowadzisz tam wojska stabilizacyjne ? :)

Ps. kompromitacja - komplikacja :wstyd:

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-02 12:44:48
Mozesz poczekac chwile i postawic jak Indie zajma kolejna miasto wtedy nie beda chcieli sie mieszac w wojny mozesz tez wybrac droge pokoju i postawic miasto nad woda kolo koni i krow tak aby objac wieloryby.Porozmawiaj z Indiami moze.
Sa nastawieni pokojowo

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-02 16:23:51
Widz du armi indyjsk pod samym Bobrowem.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-02 16:30:38
Dziekuje
Wiem o tym podazaja na poludnie ku miescie zwanym krowowem
Z indiami mysle ze sie dogadalem i dobrymi sojusznikami beda o ile za bardzo sie nie rozrosna.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-02 16:36:28
Skoro myslisz, e bdzie dobrym sojusznikiem - to ja miasto postawie jednak nad oaz przy pszenicy droga juz jest) - to szybciej mi to miasto uronie - a pniej ewntualnie tam przy krwkach.

LDeska

Posted: 2009-06-12, 11:17   

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-02 16:47:52
Niby tak ale zauwaz ze ktos moze byc szybszy i tam postawic przed toba a do tego miejsca z zbozem tak szybko nie dojdzie.
Z kacapskim miastem indie cie wyprzedzily zeby nie bylo tak z tamtym.
A jak chcesz koniecznie postawic tam miasto kolo zboza to postaw nad zbozem tak zeby pozniej zrobic kanal dla floty wojsk na tej pustyni.Jak masz jak to zwerbuj szybko drugiego osadnika.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-11 16:15:33
Jak si sprawy maj ssiedzie?
Rozwijasz swe pastwo?
Radzibym uwaa na grecje czasy takie e pastwa szukaja pretekstu do wojny.
Jeli wylesz do grecji buddystw napewno sie polepsza wasze stosunki.Bo brakuje im wiary i lepiej zeby nie zostali chrzecijanami bo byby klopot z tego tylko.
Jak narazie mamy dobre stosunki z egiptem ale sam widzisz ze ich wadca skory do wojny religijnej.Wiec trzeba szybko zbudowac duzy blok pokojowo nastawionych pastw buddyjskich.

Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-11 17:15:34
Miasteczko postawione, misjonarz wysany do Indii, szkol nastpnego misjonarza (dla Ciebie ,czy dla Grecji teraz ?)Musz te pomysle o osadniku nastpnym - ale nie jest atwo o to z perpektywy 3 miast tylko.

Chr'Montezuma

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-11 17:22:11
Dla Grecji wyszkl i w kwesti misjonarzy bdziemy kwita no chybe e zechcesz za moje zoto ich szkoli albo za co innego.
Zycze powodzenia a jak cos trzeba mw.

Un-gal Eden-lil

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-13 18:08:29
Montezumo mam dobre wieci coraz wicej krajw chce przejc na buddyzm widzc w tym gwarancje pokoju.I jest te w tym twoja zasuga.
Co z moj propozycj pokrywania kosztw wyszkolenia misjonarzy?
Czy bedziesz wstanei wyszkolic dla mnie paru jak si rozwiniesz?

Un-gal Eden-Lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-13 18:18:51
Bd to robi. Co do ceny - nie znam aktualnej wartoci rynkowej. Ale myl , e si dogadamy. (chyba, e sam wiesz po ile chodz misjonarze :) )

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-13 18:23:40
Chodza po jednym kroku a czasem skacza jak maj ominc jakie uczki.
Zastanowie si w takim razie i Ci napisz.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-19 09:49:13
przekazaem misjonarza wczoraj :)

Zajem si produkcj "mnniszkw" - a w tym czasie Trewwis skolonizowa ten cypelek z arciem i barbami :(

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-19 09:54:42
Dziekuje za misjonarzy ale myslalem ze odrazu wyslesz ich do grecji.Chyba ze juz wysalales to powiedz mi ile zlota na ich wyszkolenie potrzebujesz.
Indiom place 25 sztuk zlota za robotnikow wiec misjonarze chyba ciut mniej powinni kosztowac.
Zapotrzebowanie jest duze wiele krajw chce nawrci sie na nasz pokojow religi.

Un-gal Eden-lil

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-19 10:42:06
20 goldw ?

do Grecji nie wysaem - mylaem e sam osobicie to zrobisz

A co robimy z tym cypelkiem ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-19 11:09:00
Mysle ze to dobra cena potrzebowa bym 3 takich teraz pierwszego wyslij do grecji do stolicy.A reszte na moje ziemie
a co do cypla to miales go zasiedlic chyba.Tak aby dobre porty byy.
dobrze by bylo jak bys uzy jaguarw do pokonania barbarzyncw
Potrzebna ci pomoc tam?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-19 11:29:59
Ano miaem - ale eby zasiedli potrzeba osadnikw, ktrych nie robiem. Ale teraz to ju konflikt nie z barbami a z Francj Trevissa musiaby by.

Teraz w I kolejnoci to tych barbw obok mnie musze pokona.

I poprosz w takim razie 20 Goldow za tego misjonarza - troche sobie nauk podnios :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-20 10:47:54
Czy Francuzi sie tam osiedlili?
Jesli tak to masz problem i lepiej zebys sie dogadal z nim zaproponuj mu zloto albo osadnika za to miasto dla niego to nie jest oplacalne tak daleko miasto stawiac i jeszcze je bronic a na ladzie nie ma szans z tob.
Ma duzo mniejsza armie niz ty i nie jest w stanie tego obronic ale konfliktu unikajmy on ma wiecej ziemi niz ty i nie potrzebuje tak daleko sie zapuszczac.
Mozesz czesc armi usunac z naszych granic bo cie nie obroni i tak a jak widzisz ja tam wojska nie mam poza miastem przy indiach
Indie nie moga cie zaatakowac bo by musieli ze mna jeszcze walczyc.

A co do misjonarzy mialy byc trzy grupy ale zgodzilem sie na dwie i w tej kwesti jestesmy kwita.
Wiec zloto ci moge dac na nastepnych dopiero ale jak chcesz moge ci dac wczesniej.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-20 15:54:41
Tak si osiedli tam. Oczywicie w tej chwili w konflikt nie wchodz. Zajm si terenem przy pszenicy z barbami. Robi osadnika tak, e chwilowo misjonarzy nie bdzie wicej.

Ok, nic na kredyt :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-20 16:21:50
Rozmawiasz z indiami? Wzne ebycie sie dogadali eby jakiej wojny nie byo.
Pomagajcie sobie on ci moe wyszkoli doskonaych robotnikw w zamian za wojsko.
W konflikt z nim nei wchodz mozna to pokojow zalatwic ale jak teraz mu nie powiesz ze wszedl na twoeje ziemie to pozniej bedzie ci ciezko go wyrzucic a moze odrazu sie dogadacie.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-20 16:25:57
A jakie s relacje rynkowe wymiany robotnika na wojo ?

robol = ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-20 16:38:29
nie mam pojcia dogadaj sie z nim 3 oddzialy jaguarow za dwoch robotnikow to bylby dla ciebie dobry interes tylko nei wiem czy on doceni ich doskonale wyszkolenie

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-21 13:43:08
Mam misjonarza - wysa go bezporednio do Grecji ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-21 14:00:05
Wanie rozmawiam z Grecj na ten temat ale jeszcze odpowiedzi nie dostaem.
Moze sam si zapytaj wadcy Grecji mam nadzieje ze sie zgodzi bo to dobry sojusznik by by i mam nadzieje e chce z nami wsppracowa.
To jest w twoim interesie bo ma silna armie i jest twoim sasiadem przez morze.
I lepiej aby by z nami.Rozmawiaj z nim o wsppracy.
Ja oczywicie koszty wyszkolenia misjonarzy pokryje.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-23 12:00:16
Spaliem to miasto na kamieniu, gdy widziaem e jednostki francuskie (2 koniki) te to chciay zrobi. Nagle w tym rejonie pojawiy si te jednostki mongolskie - 4 keshiki + 2 charioty :szok: i chariot Damroki.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-23 12:03:25
co le zrobiem - bo 3 razy umiescilem ten obrazek - sry

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-23 18:27:52
tez chcieli pewnie spalic to miasto,
masz osadnikw zeby tam postawic nowe miasto?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-23 20:12:02
W pierwszej kolejnosci to przy ironie postawi.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-25 10:48:11
Prawda te jest taka, e Mongolia podbia (zniszczya) Francj Hechtera - tam gdzie na fotce do gry s koniki - to ju teraz jest Mongolia !!!!

Z Indiami nawizaem przyjazne stosunki par tur temu . Ale jednak trzyma du armi w swoim miecie. :niepewny:

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-25 10:51:32

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-25 13:00:20
Indie maj duo wojska i gdzie musz je trzyma.
Mowiem mu eby wzi wojsko z naszych granic i w strone granicy z grecja poprowadzil aby grecje wspierac jakby miaa problemy z sasiadam.
Z mongolia yjemy w zgodzie i nie powinno byc problemw.
Jak wyszkolisz misjonarza wyslij ich na cypel tak abym mg go do Korei statkiem przetransportowac.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-02-27 11:58:59
cutat "Jak wyszkolisz misjonarza wyslij ich na cypel tak abym mg go do Korei statkiem przetransportowac." - tzn gdzie tam koo Francji Trevissa ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-02-28 19:19:37
Tak na ten cypel gdzie granicze z francja.Przekaz mi go to sam go poprowadze

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-01 13:15:07
Przekazany

barnaba (BarnabaLandia) 2009-03-01 13:24:44
Dziekuje wylij prosze misjonarzy jak najszybciej do tej grecji bo podobno ciagle stoja na granicy z indiami a grecja chce przejsc na buddyzm szybko.

Jak wygladaja nasze rozliczenia?Mam ci zaplacic 20 sztuk zlota?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-01 13:40:23
Ok - ju tam wysyam - jak dojd - to zgosz si po dukaty :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-03-02 14:15:27
Rozumiem ze mnisi sa juz w drodze do grecji?
Tak jak ci mwilem to bardzo wazne jest i jak najszybciej trzeba ich nawrocic na pokojow droge oswiecenia.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-05 15:52:19
misjonarza przekazaem Grecji

Mam nastpnego - gdzie go wysa ? - te tam ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-03-05 16:06:56
Wyslij do mnie ale juz moze wiecej nie rob i zajmij sie kolonizacja i obrona polnocnej granicy.Postawiles tam miasta jakies?

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-05 16:17:24
W next tura pale barbow i stawiam miasto

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-08 17:49:44
mam propozycje - a moe tak dwa jaguary za seta ?

Szybciej bym zasiedli ten cypel.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-03-09 14:09:29
To rob teraz osadnikow a pozniej mi zrobisz jaguarow bo myslalem ze juz zasiedliles wszystko.
Zloto albo inne jednostki wchodza w gre.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-09 14:34:35
Pierwszy jaguar ju idzie do Ciebie :)

widze ze mozna mu doda promo - lenik2 - tylko czy po przekazaniu jednostki te prmocje nie gin czasami (bo nie wiem tego)?

Ta jednostka jest gratis :) W ramach wsppracy :)

Mj jeden robol robi drogi do granicy - dla lepszej komunikacji.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-11 08:21:12
Dziki za info dotyczce nadawania nazw jednostkom

A czy ju wiesz jak zmieni nazw pastwa?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-03-11 10:40:12
Nie mam planu chyba oglosze to poprostu.
Za jakis czas planuje turniej rycerski zrobic niestety jak wiesz moi ludzie nie sa wprawieni w walce w zwiazku z tym mam propozycje abys w miescie portowym wybudowal stajnie i wychodowal konnie najlepszej krwi.A ludy pustyni dostarcza uzbrojenie dla nich i wystawimy dwoch znakomitych rycerzy oczywiscie jak na nasz mozliwosci bo konnica chana nie ma sobie rownych

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-15 21:03:16
Poczekajcie jescze na mnie 2 tury

Przez ten reload - oponiem sie - sry

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-28 10:26:11
Mongo stoi w moim miecie - ale w dalszym cigu mi nie przekaza tej jednostki. Tak , e nie mmam wadzy nad axem.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-03-30 20:07:31
Dziki za goldy :)
Misjonarz bdzie z dwie tury.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-04-01 18:26:21
Wiem ze przenosisz stolice ale mam prosbe zalezy mi na jednym rydwanie zrobionym w twojej stolicy zrobie z niego medyka i wysle do chin i etiopi z misja pokojowa zeby leczyc rannych i pomagac obu stronom.A ja niestety nie moge juz robic rydwanow.Wyslij tez do mnie tego lucznika konnego co zrobiles przezbroje ci go na rycerza zeby mogl walczyc w turnieju no i zeby wzmocnil twoja armie.Koszty przezbrojenia to 140 sztuk zlota ktore ja pokryje.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-04-01 21:35:06
Apteczka na rydwanie bdzie za 2 tury :)
Dzikuj bardzo za odostarczone futra :)
Misjonarz Pzekazany :)

Francja wzmacnia teraz ju obron na Korsyce.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-04-01 23:30:45
Porozumialem sie z Khmerem i bedzie z nami wspolpracowal.
Poprosilem go i pozyczy ci 5 robotnikow szybko dzieki temu zrobisz sobie porzadki w rezerwacie.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-04-02 23:06:51
Wielkie dziki :padam:

barnaba (BarnabaLandia) 2009-04-07 13:35:57
Dziekuje za jaguara.Co z tym twoim rycerzem bedzie na turnieju?
Jedz szybko moze wygrasz bo inne panstwa nei wystawily rycerzy

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-04-07 19:24:23
A gdzie si uda tym rycerzem?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-04-07 20:49:16
Do Urbobru tam jest turniej

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-04-16 18:33:55
Donosz:

Temu Francuzowi - to ja ju nie ufam. :(

Zniszczy teraz farm, ktra za tur bdzie w obrbie mojego zakupionego miasta. (a sam wspomina przy tranzakcji, e otzrymuj dodatkowo farm z miastem ) Taniej i lepiej byo zaj te dwa miasta si. A teraz Korsyk obstawi wojskiem i co tu ukrywa - dopuci si prowokacji. Co nie klaruje si ten solidaryzm buddyjski.

Dziki za robotnikw :)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-09 15:00:01
Troche dezinformacji trzeba wiec napisz w kronice zeby Francuz zabieral skauta z twoich ziem.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-17 18:25:33
Mongoly Podchodza coraz blizej,juz przesuneli granice ale z tego co widze nie szykuja sie do ataku jeszcze.Wiec trzeba walczyc o granice.
Dla dobra obu naszych panstw trzeba teraz zrobic unie ludnosc pustyni juz sie zgodzila ale propozycja musi wyjsc od Aztekow.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-18 19:21:04
Chyba uda nam sie wygrac wplywami i przekonac mieszkancow bo juz zyskujemy przewage.niestety widze ze ma w miescie kawalerie i robotnikow wiec atak nastapi lada chwila pewnie.
Wycofaj skauta do miasta zawsze wzmocni troche ochrone.
Unia Pustynna powstala teraz moge budowac drogi u ciebie szybciej sie poruszac widze wszystko jednostki sie lecza szybciej i lepiej sie beda bronic.
Wypowiedz oficjalnie wojne grecji bo jako czlonek uni juz to zrobiles.
Jutro napisze cos o naszej uni w kronice.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-20 01:29:19
Udalo sie przedstawienie na gorce dalo efekty i powiekszyles swe wplywy ale to nie koniec wiec dalej artystow tam trzymaj az uzyskasz znaczna przewage
Trzeba jak najwiecej jednostek dociagnac do tego miasta.Tak aby nie udalo mu sie zajac odrazu.

Spalilem grecji jedno miasto z zaskoczenia wiec trzeba sie liczyc z kontra.
Potrzebuje danych wywiadowczych z RP czy tez z lubelszczyzny.
Dalem ci 100 sztuk zlota zebys szybko inzynierie wymyslil.

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-24 21:33:43
Te katapulty trzeba wycofac bo zniszczy je bardzo latwo jak zaatakuje kawaleria. cofnij je tak aby byly dwa pola od granicy i z wody nie dalo sie ich zniszczyc.
Nie dobrze ze zmieniles ustroj wiem ze cie prosilem zebys przycial ale teraz bedzie trzeba odczekac piec tur do kolejnej zmiany.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-05-31 14:25:42
Mam 1000 pkt sziegowskich ale zmienia ustroju wci nie mog.

dla upewnienia si pytam - "Infuence Civics" - to jest ta opcja ?

barnaba (BarnabaLandia) 2009-05-31 15:26:59
tak
to czekaj jeszcze w tym miescie az ci sie uda a zobacz czy ci czasem kontrwywiadu nie zrobil bo wtedy jest dwa razy drozsze.

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-06-03 07:54:51
Zmiana civika si nie powioda (dwie prby byy)

barnaba (BarnabaLandia) 2009-06-03 09:02:38
no i dobrze bo ja 7 szpiegow stracilem :d

King_Chrobry (Imperium King_ChrobryLandii) 2009-06-03 16:30:26
dzi po wejciu do dyplo okazao si ze straciem wszystkich szpiegw na jego terenie :(

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: