www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Pawelt - Bodek" (pawelt)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Pawelt - Bodek" (pawelt)

Pakt numer 432, zaoony 2009-09-11 14:55:31 przez pawelt (Imperium Pawa)

Nazwa paktu: Pawelt - Bodek

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: pawelt
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-11 14:56:50
Hej, to jest pakt tylko dla nas.

Powiedz mi, jak wyglda sprawa z morzem na zachodzie? Jestemy jako dogadani z debem i plewanem? To jest nasz saby punkt i trzeba tu co zadziaa, bo moemy szybko straci miasta portowe, miasto draftowe i stolic!

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-11 14:59:29
Realnie to jest tak:
W tajemnicy mam cichuutki ukadzik z Debem. On udaje e szykuje desant , ja udaje e sie broni.
Niestey dwa razy zastpi go Domel ktry ukadu nie zna :D i byo cieplutko ale skoczyo si na godwce miast i zniszczonych sieciach rybackich.
Realnie nei wiem jak dugo taki stan potrwa i zupelnie nie mam jak temu przeciwdziaa. Nasze szanse na dojcie do Astro s mniejsze ni BBB do czogw.

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-11 15:02:17
wg mnie trzeba by rudiego cisn, eby do astro doszed.
on moe narobi fregat i przepyn przez nasze forty jak byby naszym wasalem lub moe przy zwykym otwarciu granic?
trzeba by byo to sprawdzi.

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-11 15:03:36
ps. daj jakie screeny i rozpisk co i jak. Jutro i w niedziel mog robi turki, ale nie wiem czy dam rad zgra si z innymi, bo mam napity grafik :D

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-12 09:11:02
moge dzis zrobic jeszcze wiec chyba zrobie teraz.
Jest sporo pisania ...

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-12 09:37:46
spoko, ale po turce daj screeny ze wszystkich frontw

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-13 15:59:23
Az mi gupio tak wystawia tego Celta na smier :(
Naprawd on to ma przeje..ane
Czy wygra u Damroki czy przegra to i tak nie ma znaczenia bo dostanie baty od ktrej ze stron...

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-14 15:23:58
Aha trzeba celtowi obieca miasto po rychu Puong czy jako tak. On sie bardzo go dopomina. I tak nei odstanie bo idziemy z nim na wojn ale niech sie uspokoi i przetrawi jako klsk armii w rzymie :D

Pamitaj Pawe e trzeba szybko wjecha. Ja mu pisz e cofam wojo pod pretekstem na Petera ale nie wiem iel jeszce on to kupi. Wic jedna tura maxymalnie 2 pokoju i wojna koniecznie.
Kawaleria z komando jets super i koniecznie po niej jedzie banda zwykej kawalerii i Celt bedzie w kropce. Bedzi emusial obstawiac mase miast swoich.
Powodzonka

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-18 16:42:26
Ehhh
No sie skusilem na t stolic i zamiast ja spali to j przejem :(
Ju auje swojej decyzji ale tak jako poakoiem si...
No szkoda szkoda, zobaczymy co si wydarzy dalej...
Screeny dam wieczorem

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-18 21:00:00
mona mu zostawi t stolice pust, eby si skusi j odbi, choby jedn jednostk. Wtedy ponownie j zdobywasz i tym razem ju palisz.

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-20 01:19:58
NIE JEST DOBRZE
Qrcze wojowanie sam przeciw wszystkim chyba jednak na zdrowie nam nei wyjdzie ale trudno na brak zabawy nei bedziemy narzeka...
Mamy ju 28 miast.
Drugi Peter ma 14.
Bombel ma 8.
Jeli bymy to utrzymali jakims cudem do koca gry to na bank mamy pierwsze miejsce bo one zaczn pracowa jak tylko si bunty pokocz i zmiadymy wszytskich w punktach okrutnie (teren i populacja doswonie zmasakruje)

ALe teraz gorsze wieci :(
Zebrali si ju naprawd wszyscy z caej okolicy.
Cay czas auj e nei spaliem tej stolicy Celta... ale nic trzeba co wymyle. Kombinuj i myl.
Czekam na jakie ciekawe pomysy :)

A teraz Azteckie siy inwazyjne

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-20 07:35:02
Niech rudi z cheosem napieraj na darka wtedy powstanie drugi front.

Rb na maxa kawaleri we wszystkich miastach. Troch grenw by si te przydao.

Najgorsza jest kultura jarka, bo mog atakowa pierwsi dziaami.

Przydao by si spali zbrojowo. Zrb kilku szpiegw, podelij ich na pola gdzie trzymaj wojsko i w turze ataku zniszcz tam drogi (tylko nie wiem czy si da od razu drogi, czy najpierw trzeba usprawnienia - to wtedy tylko na farmach itp, ale nie na chatkach).

Zmaksuj te artystw w farmie. Jakby si urodzi artysta byo by niele.

Trzeba liczy, e jaki bd popeni.

Widz te wojska petera. Mylaem, e jaki tam ukad z nim masz.
Co w takim razie stoi na przeszkodzie, aby spali mu miasta po prawo?

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-20 11:30:04
ps. czatuj kawaleri komando, a wyjdzie z jakiego miasta. Jest szansa, e zapomni, albo w ogle jeszcze nie wie o tym.

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-21 09:51:19
gwne pytanie brzmi czy opuci maisto Osada wolnoci...
Ono jest na grce i wanie si w nim skoczy bunt....
Hmmm naprawd nie wiem.
Jarek kawaleri moe odbija dowolne z 3 maist frontowych i w sumei musze rozdziela wojo ..
Opuszcza osad wolnoci czy nie??
To jest gwne pytanie, ona stoi w zasigu dzia Petera i Kinga :(

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-21 12:00:01
wycofalem sie ze stolicy jarka i osady wolnosci.
Stolica pozostala pusciutka a osada jest broniona przez 4 rifle i niestety 6 dzial rudiego ktory ruszal sie rpzede mn i nie wiedzial ze bedzie ewakuacja.
ZGranie zaszwankowalo.
Mam nadzieje ze ktos zdobedzie t stolice celta to j odbije i spale..
A co od osady wolnoci to strasznie szkoda ze tak wyszlo bo wlasnie bunt sie skonczyl :( i jets na grce miasto...

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-21 22:04:25
Peter chce negocjowa pokj dla Celta w zamian za jakie maista z powrotem do niego ...
hmmm

Odda co ?? za pokj ??
i co dalej z wojem??
Ja zmaierzam rwnolegle wbijac si do Maxiego zanim go Bombel zje

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-22 07:37:41
ta, oddaj celtowi ze 2 miasta, ale nie stolice!! stolica moe i dla petera.
maxiego trzeba jak najszybciej zjecha.

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-22 13:19:49
ehh no ciko bedzie bo stolice odbij czy mi sie to podoba czy nie.
MJ STRASZNY BD E JEJ NIE SPALIEM OD RAZU :WSTYD:

Mam plan jak upchn jeszcze z 5 maist na tym terenie co ju go wywalczyem wic w iloci maist nadal bedziemy mieli masakre. Ale co z wojem w takimrazi erobi??

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-22 13:21:48
no ale ona ma 60% kultury, bdzie ci wszystkie miasta w okolicy blokowaa. wg mnie trzeba to spali, jak teraz jarek odbije. To jest strategiczne miasto.

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-22 13:23:36
Ale nie da rady spali bo tu podeszli King i Peter w 50 z dziaami. Do tego wstawi tam Celt swoich z 30 a ja nei mam dzia :(

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-22 13:29:15
Ja bym tak atwo nie przystawa na oddawanie miast. Skd wiesz, e to nie jest waie ich plan, eby nas osabi i za 10 tur bdzie noyk.
Ich wojo duo kosztuje u celta, a i nie maj po co za niego walczy. A my si mamy czym broni (tak mi si wydaje).

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-22 13:31:19
Teoretycznie tak
Ale w pratyce kultura celta bedzie nas gnisc potwornie niestey i oni beda sami mogli uderza na dowolne miasto z wlasnej kultury.

Niestey nawet jak dostawi miasto to jego kultura wraca od razu...

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-22 14:27:15
A rudi z cheosem nie mogli by zaatakowa damroki od ich strony???

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-23 11:10:26
Tak zeby uswiadomi powag sytuacji :(

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-23 11:13:49
No widz, ta stolica nas pooya.

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-28 13:29:42
Dobra krkie podsumowanie dla Ciebie Pawe.

Przejem pastwo z 8 maistami i potn armi :D
Nadal mam napotniejsz armi ale miast si zrobio 24.
7 setw jest w produkcji i ju mam wywalczone miejsce na te 7 miast. Licz e jeszcze minimum 1 miasto na wiktorii zdobd. To razem da 32 miasta czyli czterokrotnie wicej ni stan poczatkowy...

Wszedzie robie farmy i wiatraki na gkach. Teren mam aktualnie najwiksyz na wiecie z przewag 50% nad 2 Peterem. Populacja wkrtce wybuchnie tak bomb e normalnie wszyscy z krzese pospadaj.
Armia ma teraz broni tylko tego co ju wywalczone. Jedynie rozwaam prewencyjny atak na Celta, gdy ten zapewne na ostatnie turki szykuje atak na mnie na zasadzie "nic do stracenia". Bombel powinien si dluuuugo broni.
Ja mam pokj z wszystkimi (Maxiego nie licz). Mog atakowa kogo chc za 10 turek a nawet wczeniej bo wystarczy e zerwa waslaizm i mnie umowy Greckie nie dotycz (testowaem dziaa). Rozwaam wsparcie Grecji w ataku na Cheosa. Ja nic od neigo nie mam ale naley si Rudiemu wsparcie jako sojusznikowi.
2 miasta azeckie (Jubilerowice i osada wolnoci) a pod bezporednim zagroeniem z ziemi celta) Dziki Zachd spalony i odbudowne maista maja cho jedn kratk kultury odgradzajc.

W kasie po reformie jest ju niele jestem 4 na wiecie. wymylam masyzne parow. W produkcji ju 2 :) a maista jeszce dobrze nie podrosy. W arciu jest masaka na moj korzy i bdzie tylko rosn miadca przewaga.

DO koca 30 turek.
Jeli nei wydarzy si jaka katastrofa to w cuglach Aztecy dojad na 1 miejscu z olbrzymi przewag nad 2 miejscem. Jedyna moliwo to mega wasalizm wobec Petera przez wszelkei przystawki, wtedy tylko moe nadrobi jako strat punktow

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-09-30 10:44:26
I jak doradzasz Pawe??
I na t wojn z cheosem czy nie ??
Rudi mnie naciska na atakwoanie a mi jest to zupenie nie na rk..
Cheos teraz ma sie wykrwawia na Bomblu to bdzie tylko sabszy. A Zerwanie tego pokoju z Peterem po zaledwie kilku turkach podkurwi go zapewneo ostro.

My Aztecy mamy ju wszystko co jest nam potrzebne do szczcia , mase terenu i mase miat. Teraz niech reszta wiata myli jak nas nadgry.
ALe Rudi naciska na jak najszybysz atak..

pawelt (Imperium Pawa) 2009-09-30 11:24:46
rb jak uwaasz, nie za bardzo si api co si dziej, poza tym ja mam zakwasy po omnicy ;)
jeszcze troch odpoczywam, oglnie gry we wrzeniu to fajna sprawa :)

pzdr

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-10-09 12:13:52
Kolejne podsumowanie dla Krla od namiestnika.
Zerwaem wasalizm z Rudim.
Odpaliem GA
W Punktach masakra :)
W demo masakra :D
W arciu mam wicej o 100% od drugiego, w terenie 50% wicej.
Produkcja dwa razy wiksza ni drugi, tylko w armii mnie Peter przegoni bo zaprzestaem cinki. ALe populacje mam olbrzymi i mog doci w kadej chwili maaaaaaas woja.
Tylko Bombel z BBB dali ciaa i dali si zjecha jak dzieci :( Przez to musz chocia tczowych postraszy wojem eby za szybko si nie przebiajli.
Kilka screenw:

Miast ma dwa razy wicej ni Peter :) niestety nie meszcz si wszytskie na jednym obrazku.

W armi troszk przystopowaem ale nadal jest cakiem konkretna ;)

Za 4 turki kolej i Ckmy

pawelt (Imperium Pawa) 2009-10-09 12:15:56
spoko, a ile tur zostao do koca?

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-10-09 12:18:27
17

pawelt (Imperium Pawa) 2009-10-09 12:49:36
no to jeszcze duo moe si zdarzy :)

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-10-15 13:59:33
Kolejne krtkie newsy:
11 tur do koca, na wiecie wieeelkie zbrojenie.
Celt zbiera armie i licz si z tym e na sam koniec utrace 2 miasta te ktre maj kulture obc pod samymi granicami.
Deb wpyn spor grupk jakie 6 galeonw i nie wiem co zamierza cho z nim negocjuje. Bombel umiera , juz w zasadzie ostatnie miasto chyba ocalao mu i to te najwyej na 2-3 tury.
Ja ju strugam sety eby si zasiedli na terenach po Bomblu :)
Life is brutal jak to si mwi.
Zoty wiek sie skoczy a nadal prowadzimy w demo we wsyztskim nawet w kasie czego si nie spodziewaem.
W armii powrcilimy tez na 1 miejsce i to z przewag ogromn nad 2 miejscem (lekki milion woja rnicy :D )
My mamy ok 4,1 mln a drugi Peter 3,1.
To jest jednak efekt tego e Peter potraci na Bomblu a my tylko dorabiamy wszedzie gdzie sie da.
Oglnie demo wyglda tak masakrujco e jest szansa e na punkty wyprzedzimy Petera pomimo 4 wasali.
A ma si Cheos , Zah i Deb uwolni.
Wystarczy eby uwolni si jeden.
Niestety nauka spada gdy koszt utrzymania woja jest gigantyczny

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-10-20 11:40:52
Kolejne podsumowanie:
6 tur do koca.
Ju osignem prawie maksimum tego co si da wycisna.
Zaoyem kolejne 2 miasta na terenie po Bomblu. One jeszcze troszk urosn reszta ju raczej niewiele. Miejsce w sumie jeszcze na 2 jest ale tczowi mog tu zaatakowa dosownie w ostatniej turze i spali a set drogi i w najlepszym razie a 3-4 tury si robi.
Armia masakryczna:
Ponad 150 pieszych (gwnie rifle) ponad 100 kawalerii, ok. 50 dzia i ze 30 ckmw. Wszedzie produkuje wojo tylko ale ju wicej nei utrzyma gospodarka. Nauka zn jest na 0 jak za starych dobrych czasw gdy przejmowaem stery :D
Produkcja teren i arcie - masakruj.

Musze chyba Damroce jakie miasta popali eby co zgino i jaka kasa wpada. Tym bardziej e ruszy na Celta wic miasta ma sabo bronione (ok 15 rifli w miecie granicznym) i nie ma kolei wic Peter szybko nie nadbiegnie z pomoc.

Jak widz jednak to jest za mao eby na punkty przeskoczy Petera z 4 wasalami.
Tym bardziej e tam wszyscy si zwasalizuj mu jak bdzie jeszcze potrzeba:
Damroka, Martin, King, Maxi - to s wszyscy wasale tylko ukryci, na kade zawoanie Petera si zgosz.

Jedyna moliwoc to zwasalizwoa Grecj i tak trzeba bdzie zrobi.
W sumie to na wasne yczenie to zrobi bo atakujc Cheosa sprowokowa go do pozostania pod opieka Petera i na zo on teraz nie bdzie walczy o wasne punkty i pozycj.
Chyba eby przekona Celta na wasalizm wobec Azteka :) ale po 2 wojnach z naszej strony moe si nie zgodzi ...

pawelt (Imperium Pawa) 2009-10-20 11:51:45
a peterowi nie da si ju nic spali?

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-10-20 12:02:34
Na granicy z Peterem PAT.
Kto pierwszy wlezie wojem dostanie w trbk.
Poza tym mamy granice taaaaaaaaaaakie dugie i nie mog zebra wszytskiego na jednym froncie. Prociej i bezpieczniej popali co jego wasalom lub potencjalnym wasalom. Arabowi, Rzymowi ...

Z ciekawostek to s tylko2 kraje z ktrymi nie mam granicy (Holadnia i Francja).
A z Domelem (Anglia) graniczymy ju od wschodu i od zachodu :)

Naprawd uwaam e wycisnem prawie maxa a jest za mao czasu na przeamanie wojenne.
Tylko dyplomacj sprowokowa kogo do wyjcia z wasalizmu Petera.

pawelt (Imperium Pawa) 2009-10-20 12:08:10
Spoko kombinuj, cho wg mnie dao by si przecign petera w punktach, ale trzeba by wymaksowa jedzenie w miastach.
Szkoda, e bombla ju nie ma, bo on mia duo punktw i mgby ci da poow jako wasal. Wtedy z rudim i moe jarkiem miaby wicej punktw ni peter i reszta.

Jest jeszcze troch czasu to pobaw si w dyplomacje. Ja tam bym ola kto bdzie na pierwszym miejscu i kogo jeszcze stuk na koniec caa armi :)

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-10-26 00:46:14
Melduje wykonanie zadania :D

Bodek (Bodkowy zastpca) 2009-10-26 20:43:16
Tak eby sobie popatrzy po raz ostatni:

Rzut oka z lotu ptaka :) Niestety cae si nie zmiecio ale wiekszo miast wida.

Tu masz stan armii. Troszk ubyo na koniec bo zrobiem kilak atakw ktrych bym normalnie nie zrobu gdyby gra trwaa dalej.

A Tu Demo Azteka na sam koniec.
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version