www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Tajna Kronika Sulejmana (pawelt)" (pawelt)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-01-15, 16:17   Pakt "Tajna Kronika Sulejmana (pawelt)" (pawelt)

Pakt numer 203, założony 2009-05-29 09:20:46 przez pawelt (Pawła Sulejman)

Nazwa paktu: Tajna Kronika Sulejmana (pawelt)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-01-15, 16:17   

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-05-29 09:27:06
Wstęp
Nacja dla mnie sulejman. Chodzi głównie o cechy, ale także o jednostkę specjalną.
1. Fil jest bardzo przydatne, gdyż od renesansu nie ma co się na chatki nastawiać. Choć jak się okazało w teamie odpalanie techów z wielkich jest znacznie mniej efektywne. Na proch trzeba aż 2 inżynierów.
2. Imp to fajna cecha, bonus do osadników jest ważny, gdyż od renesansu są 2,5 raza drożsi. Poza tym szybsi generałowie są fajni, gdyż od greenów można już budować akademię wojskową.

strzelcy zastępujący muszkiety to wspaniałą broń na czasy renesansu. Mają +25% do łuków, ręcznych i konnicy. Do czasów grenów są nie do ruszenia (chyba, że przez katafarki, ale na nie są słonie)

Budynek specjalny sulejmana też jest fajny. MIasta zaczynają już z akweduktami, czyli ma się dodatkowe 2x szczęście. A na takim poziomie trudności to bardzo ważne.

Dla AI Japoniec najlepszy :) Agresywny i całkowicie wojskowy. Tylko, żeby jeszcze umiał mnie bronić w razie potrzeby :/

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-05-29 09:36:09
Początki.
Tereny startowe

AI

Tereny startowe całkiem niezłe. Ale muszę przesunąć seta w bok (tura do tyłu), żeby objąć kuku. Poza tym miasto między 3 górkami, to ryzyko oblężenia. Do tego musiałem robolem się ruszyć w bok, żeby tereny odkryć, czyli 2 tury pracy robola zmarnowane. No i zapomniałem zmienić civiki, czyli kolejna tura do tyłu :/ .
Civiki to: monarchia, biurko, pańszczyzna, merkantyzm, pacyfizm.

Liczę na relę, wtedy będę miał szybko inżyniera i odpalę połowę prochu. Drugą połowę wymyślę ręcznie i będę już bezpieczny. Katafarków też się nie obawiam, bo mam słonie.

Drugim setem idę w poszukiwaniu farmy. Ale japoniec (mój sojusznik :) ) może mnie uprzedzić. Mamy 4x złotko, ale zależy mi bardziej na jedzonku. Samo złotko bez jedzonka mało jest warte.

Na szczęście też żelazo jest blisko. Dla japońca to bardzo ważne. Jego samuraje wymiatają na 4 promocjach po barakach :) .

Na razie sąsiadów nie widać. aż dziwne.

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-06-01 08:56:39
Spotkani sąsiedzi:
Po prawo-dół - de De Gaulle (AI jarecka)
Po lewo od mojego japońca - japoniec (AI bobka)

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-06-04 12:23:07
Sytuacja nie wygląda źle. Jeśli przetrwam jeszcze ze 3 tury, to już się umocnię.

Na lewo mam jarecka ze swoim AI. Miasto jarecka jest powyżej (przez jeziorko z moją stolicą) a jego AI poniżej. AI postawił właśnie drugie miasto koło żelaza.
Na razie wydaje mi się AI nie groźny. Niedługo pewnie wyślę jakiegoś rycerza, ale to będę miał już chmarę słoni.

Na północy tundra, na południu woda więc z tej strony raczej spokój.

Po lewo jest bobek ze swoim AI. Bobek bardziej na dole. Postawił miasto dość blisko nas (mnie i mojego AI) i właściwie między naszymi terenami.

Pomimo, że jareck ma katafarki, to obawiam się bardziej bobka. Trzeba będzie to miasto zdobyć. Być może postawił je na żelazie (do sprawdzenia koniecznie), ma konie i zaraz wjedzie mi rycerzami.

U jarecka muszę szybko sprawdzić, gdzie ma stolicę i jakimi surowcami dysponuje (konie, żelazo).

Na razie robię roboli i chyba za dużo. W stolicy dorabiam 3 a w drugim mieście 1. Łącznie będzie 5. Robole na pańszczyźnie robią drogę w 1 turę. Tak można wjechać sąsiadowi pod stolicę w jednej turze :) . Trzeba mieć zwiad wszędzie.

Za kilka tur podłączam słonie, buduję drogę do drugiego miasta i tam mam żelazo do podłączenia. Koni niestety nie mam, więc nie poszaleję rycerzami.

Za to AI wraca się z kiepawej miejscówki. Idzie do tej fajnej (z 3x końmi, żelazem, miedzią, kukurydzą). Jakby tam postawił miasto by by było fajnie. Dałby mi konie, a sam miałby żelazo do samurajów.

Na szczęście nie widzę w okolicy bombla ani stoickova :D
Ci to pewnie już szaleją rycerzami.

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-06-04 12:54:16

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-06-04 12:55:43
Tura 128

Mam konfu w drugim mieście. Zmieniłem relę (tura anarchii). Kultura mi szybko wzrośnie w drugim mieście i będę widział lepiej okolico koło miasta bobka.

AI niestety nie idzie na tą fajną miejscówkę :( .

Pojawił się scout bombla :przestraszony:

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-06-05 08:31:54
Bobek podszedł scoutem pod moją stolicę i widzi, że nic nie mam. Postraszyłem słoniem, żeby zmykał, ale jest wojowniczo nastawiony. Lepiej, żeby nie odkrył jarecka. Jakby się razem skumali to po mnie.

Mam 5 tur do inżyniera. Muszę go dać na proch (tylko 680 kolbek, na 1200 potrzebnych). Proch będę miał za ok 15 tur. Strasznie długo, ale jak zacznę budować słonie to dam radę.

W drugim mieście po robolu zbuduję bibliotekę i national epic. To miasto będzie farmą naukowców.

Nie mam kontaktu tylko ze stoickovem. Pewnie wsadzi mi nożyk w plecy spod ziemi ;) .

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-06-05 08:45:10
Coś mi się pochrzaniło. Jareck gra HRE. Czyli nie ma katafarków tylko lankasterów.
Czyli nie mam co się obawiać szybkiego wjazdu. Ale słoniami się nie obronię jak przyjdzie lankasterami.
Muszę szybo zbadać gdzie ma stolicę i jakie ma surowce. Być może nie ma żelaza, to luzik.
Drugie miasto jarecka jest po drugiej stronie jeziorka i je widzę. Niestety tam mu rela wyskoczyła i będzie miał mocniejszą kulturę ode mnie. Mógłbym jakiś cud wybudować później lub jakieś budynki. ALe na razie robole i wojo.

Tak samo muszę wybadać bobka. Jak nie ma żelaza to na razie nic mi nie grozi.

Tylko, że mam dylemat co teraz wyciąć. Mam w połowie robola, ale muszę mu tego scouta sprzątnąć, zanim złapie kontakt z jareckiem. Szkoda mi młotków na łuka, ale tak trzeba będzie chyba. Zależy gdzie nim pójdzie.

Byle do prochu.

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-06-05 09:30:35
http://www.fotosik.pl/sho...3010cfc19fb4422
http://www.fotosik.pl/sho...5cbe82d8cd14a65

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-06-09 09:22:49
Wpadłem na pomysł. Jestem tak bystry jak Nysa Kłodzka w zimę :)
Spróbuję szybko wyhodować 2 inżynierów i odpalić proch.

Z tego co widzę jarek nie jest żadnym zagrożeniem. Stolicę ma daleko na cyplu bez produkcji. Drugie miasto koło mnie tylko z brązem i jednego robola.
Gorzej z bobkiem. Wyślę mu szpiega, żeby zobaczyć o ma i ewentualnie spacyfikować.

Byle do prochu (jeszcze z 10 tur).
Wtedy armia muszkietów i poszerzanie granic. Cele są 3. Miasto jarka za jeziorkiem. MIasto jego AI na południowym wschodzie lub miasto bobka wbite klinem w tereny moje i mojego AI.

Na razie szpieguję bobka. W ogóle mam zamiar postawić dużo na szpiegostwo a techy z wielkich. Dzięki szpiegostwu i szpiegom będę dużo widział i spodziewał się zagrożenia.

Rychu coś kombinuje. Pisze, że ktoś z kimś się na zlocie ugadał i szykują podbój. Znając życie to sam się ugadał ze stoickowem lub bomblem i ściemnia. No nic, zobaczymy co z tego będzie.
Wg mnie jestem na razie bezpieczny. Tylko bobek mi zagraża. Ale jak straci miasto koło mnie to już nie będzie taki wojowniczy :) .

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-06-09 09:34:11

pawelt (Pawła Sulejman) 2009-07-19 12:23:49
Ah, zapomniałem o kronice :)
Sytuacja wygląda tak, że pokonałem rzym.
Teraz wojuję z rychem i jarkiem. chciałem przejąć inicjatywę i zaatakować rycha wspomagając się artystą ale chyba wtopię, bo źle zagrałem taktycznie.

Spróbuję się zgadać z jarkiem, może przejdzie na moją stronę. Jak nie to pozostaje mi tylko bronić się.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum