www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Tajna Kronika Sulejmana (pawelt)" (pawelt)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-01-15, 16:17   Pakt "Tajna Kronika Sulejmana (pawelt)" (pawelt)

Pakt numer 203, zaoony 2009-05-29 09:20:46 przez pawelt (Pawa Sulejman)

Nazwa paktu: Tajna Kronika Sulejmana (pawelt)

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: pawelt
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-01-15, 16:17   

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-05-29 09:27:06
Wstp
Nacja dla mnie sulejman. Chodzi gwnie o cechy, ale take o jednostk specjaln.
1. Fil jest bardzo przydatne, gdy od renesansu nie ma co si na chatki nastawia. Cho jak si okazao w teamie odpalanie techw z wielkich jest znacznie mniej efektywne. Na proch trzeba a 2 inynierw.
2. Imp to fajna cecha, bonus do osadnikw jest wany, gdy od renesansu s 2,5 raza drosi. Poza tym szybsi generaowie s fajni, gdy od greenw mona ju budowa akademi wojskow.

strzelcy zastpujcy muszkiety to wspania bro na czasy renesansu. Maj +25% do ukw, rcznych i konnicy. Do czasw grenw s nie do ruszenia (chyba, e przez katafarki, ale na nie s sonie)

Budynek specjalny sulejmana te jest fajny. MIasta zaczynaj ju z akweduktami, czyli ma si dodatkowe 2x szczcie. A na takim poziomie trudnoci to bardzo wane.

Dla AI Japoniec najlepszy :) Agresywny i cakowicie wojskowy. Tylko, eby jeszcze umia mnie broni w razie potrzeby :/

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-05-29 09:36:09
Pocztki.
Tereny startowe

AI

Tereny startowe cakiem nieze. Ale musz przesun seta w bok (tura do tyu), eby obj kuku. Poza tym miasto midzy 3 grkami, to ryzyko oblenia. Do tego musiaem robolem si ruszy w bok, eby tereny odkry, czyli 2 tury pracy robola zmarnowane. No i zapomniaem zmieni civiki, czyli kolejna tura do tyu :/ .
Civiki to: monarchia, biurko, paszczyzna, merkantyzm, pacyfizm.

Licz na rel, wtedy bd mia szybko inyniera i odpal poow prochu. Drug poow wymyl rcznie i bd ju bezpieczny. Katafarkw te si nie obawiam, bo mam sonie.

Drugim setem id w poszukiwaniu farmy. Ale japoniec (mj sojusznik :) ) moe mnie uprzedzi. Mamy 4x zotko, ale zaley mi bardziej na jedzonku. Samo zotko bez jedzonka mao jest warte.

Na szczcie te elazo jest blisko. Dla japoca to bardzo wane. Jego samuraje wymiataj na 4 promocjach po barakach :) .

Na razie ssiadw nie wida. a dziwne.

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-06-01 08:56:39
Spotkani ssiedzi:
Po prawo-d - de De Gaulle (AI jarecka)
Po lewo od mojego japoca - japoniec (AI bobka)

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-06-04 12:23:07
Sytuacja nie wyglda le. Jeli przetrwam jeszcze ze 3 tury, to ju si umocni.

Na lewo mam jarecka ze swoim AI. Miasto jarecka jest powyej (przez jeziorko z moj stolic) a jego AI poniej. AI postawi wanie drugie miasto koo elaza.
Na razie wydaje mi si AI nie grony. Niedugo pewnie wyl jakiego rycerza, ale to bd mia ju chmar soni.

Na pnocy tundra, na poudniu woda wic z tej strony raczej spokj.

Po lewo jest bobek ze swoim AI. Bobek bardziej na dole. Postawi miasto do blisko nas (mnie i mojego AI) i waciwie midzy naszymi terenami.

Pomimo, e jareck ma katafarki, to obawiam si bardziej bobka. Trzeba bdzie to miasto zdoby. By moe postawi je na elazie (do sprawdzenia koniecznie), ma konie i zaraz wjedzie mi rycerzami.

U jarecka musz szybko sprawdzi, gdzie ma stolic i jakimi surowcami dysponuje (konie, elazo).

Na razie robi roboli i chyba za duo. W stolicy dorabiam 3 a w drugim miecie 1. cznie bdzie 5. Robole na paszczynie robi drog w 1 tur. Tak mona wjecha ssiadowi pod stolic w jednej turze :) . Trzeba mie zwiad wszdzie.

Za kilka tur podczam sonie, buduj drog do drugiego miasta i tam mam elazo do podczenia. Koni niestety nie mam, wic nie poszalej rycerzami.

Za to AI wraca si z kiepawej miejscwki. Idzie do tej fajnej (z 3x komi, elazem, miedzi, kukurydz). Jakby tam postawi miasto by by byo fajnie. Daby mi konie, a sam miaby elazo do samurajw.

Na szczcie nie widz w okolicy bombla ani stoickova :D
Ci to pewnie ju szalej rycerzami.

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-06-04 12:54:16

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-06-04 12:55:43
Tura 128

Mam konfu w drugim miecie. Zmieniem rel (tura anarchii). Kultura mi szybko wzronie w drugim miecie i bd widzia lepiej okolico koo miasta bobka.

AI niestety nie idzie na t fajn miejscwk :( .

Pojawi si scout bombla :przestraszony:

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-06-05 08:31:54
Bobek podszed scoutem pod moj stolic i widzi, e nic nie mam. Postraszyem soniem, eby zmyka, ale jest wojowniczo nastawiony. Lepiej, eby nie odkry jarecka. Jakby si razem skumali to po mnie.

Mam 5 tur do inyniera. Musz go da na proch (tylko 680 kolbek, na 1200 potrzebnych). Proch bd mia za ok 15 tur. Strasznie dugo, ale jak zaczn budowa sonie to dam rad.

W drugim miecie po robolu zbuduj bibliotek i national epic. To miasto bdzie farm naukowcw.

Nie mam kontaktu tylko ze stoickovem. Pewnie wsadzi mi noyk w plecy spod ziemi ;) .

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-06-05 08:45:10
Co mi si pochrzanio. Jareck gra HRE. Czyli nie ma katafarkw tylko lankasterw.
Czyli nie mam co si obawia szybkiego wjazdu. Ale soniami si nie obroni jak przyjdzie lankasterami.
Musz szybo zbada gdzie ma stolic i jakie ma surowce. By moe nie ma elaza, to luzik.
Drugie miasto jarecka jest po drugiej stronie jeziorka i je widz. Niestety tam mu rela wyskoczya i bdzie mia mocniejsz kultur ode mnie. Mgbym jaki cud wybudowa pniej lub jakie budynki. ALe na razie robole i wojo.

Tak samo musz wybada bobka. Jak nie ma elaza to na razie nic mi nie grozi.

Tylko, e mam dylemat co teraz wyci. Mam w poowie robola, ale musz mu tego scouta sprztn, zanim zapie kontakt z jareckiem. Szkoda mi motkw na uka, ale tak trzeba bdzie chyba. Zaley gdzie nim pjdzie.

Byle do prochu.

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-06-05 09:30:35
http://www.fotosik.pl/sho...3010cfc19fb4422
http://www.fotosik.pl/sho...5cbe82d8cd14a65

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-06-09 09:22:49
Wpadem na pomys. Jestem tak bystry jak Nysa Kodzka w zim :)
Sprbuj szybko wyhodowa 2 inynierw i odpali proch.

Z tego co widz jarek nie jest adnym zagroeniem. Stolic ma daleko na cyplu bez produkcji. Drugie miasto koo mnie tylko z brzem i jednego robola.
Gorzej z bobkiem. Wyl mu szpiega, eby zobaczy o ma i ewentualnie spacyfikowa.

Byle do prochu (jeszcze z 10 tur).
Wtedy armia muszkietw i poszerzanie granic. Cele s 3. Miasto jarka za jeziorkiem. MIasto jego AI na poudniowym wschodzie lub miasto bobka wbite klinem w tereny moje i mojego AI.

Na razie szpieguj bobka. W ogle mam zamiar postawi duo na szpiegostwo a techy z wielkich. Dziki szpiegostwu i szpiegom bd duo widzia i spodziewa si zagroenia.

Rychu co kombinuje. Pisze, e kto z kim si na zlocie ugada i szykuj podbj. Znajc ycie to sam si ugada ze stoickowem lub bomblem i ciemnia. No nic, zobaczymy co z tego bdzie.
Wg mnie jestem na razie bezpieczny. Tylko bobek mi zagraa. Ale jak straci miasto koo mnie to ju nie bdzie taki wojowniczy :) .

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-06-09 09:34:11

pawelt (Pawa Sulejman) 2009-07-19 12:23:49
Ah, zapomniaem o kronice :)
Sytuacja wyglda tak, e pokonaem rzym.
Teraz wojuj z rychem i jarkiem. chciaem przej inicjatyw i zaatakowa rycha wspomagajc si artyst ale chyba wtopi, bo le zagraem taktycznie.

Sprbuj si zgada z jarkiem, moe przejdzie na moj stron. Jak nie to pozostaje mi tylko broni si.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: