www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2010-03-07 ponti - plewan_79
Author Message
plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 18/18
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2010-03-07, 21:37   2010-03-07 ponti - plewan_79

1. ponti ()
2. plewan_79 ()
Mapa:
Mapa: Konty z przesmykiem od razu

hmm co by tu napisać.

Nawalaliśmy się strasznie, nawet 2 razy miasto spalilem no i Ponti odpalil 36 tur Złotego Wieku.

Na szczeście wygrywałem na wodzie i jakoś ten okres przetrwałem, aż techy przeważyły no i trzeba było się zmyć gdy pojawiły się Niszczyciele.

O dziwo podniosłem się technologicznie, choć strata spora, zrobiłem Oxford, Statuę i............ postanowiłem walczyć na wodzie i iść w niszczyciele. No i to był głupi pomysł bo Ponti przezbroił co miało pałkę, dzidę czy coś tam i zwalił mi to na kontynent. Było jeszcze ok - miałem karabiny maszynowe, ale brakło siły uderzeniowej w postaci kawalerii. Była bliziutko, ale ja szwędałem się po jakiś węglach i to mnie zgubiło.

No nie sprawiłem się :)

Zwalę na stolicę ;) Niedawno mądrzyłem się Laremu, że stolice nad wodą są kijowe bo na dłuższą metę z wody wyciągnie się dużo mniej niż z chatki. No i kuźwa właśnie morską walnąłem :/ Przez przypadek - postawiłem na krawędzi szarego i surprise :przestraszony: ... woda.

Nie umiem grać z produkcyjną stolicą. Chatki to mój świat.

A poza tym Ponti był lepszy :)

Gratki i do rewanżu!
Postaw piwo autorowi tego posta

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-03-07, 21:40   

gratki ponti
na kontach to chyba lepiej grać bez AS

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-03-07, 21:42   

kim graliscie?
jakos jak nie bylo tego wybierania nacji ludzie wpisywali a teraz jakas neismialosc i tajemnice

random Random RANDOM :samobojca:

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-03-07, 21:48   

Ja mialem produkcje marna,tez stolice nad wodą ale wiecej zarełka.

ponizej opis:

Masakra gra.Dawno nie grałem tak ciekawych kontów.Szala przewalała sie na obie strony.Ja zaczałem kiepsko,mialem za duzo miast na poczatek i zaciazylo mi strasznie utrzymanie.Ale po piramidzie juz pieknie wszystko rozkwitło.potem bo mialem ogrody i piramide i gralem filem ,zrobilem z inzynierow maussoloss,potem poszedlem w GL i zrobilem.Zaczeli sie sypac wielcy wiec odpalilem zlote wieki dogonilem i przegonilem plewana.Zabralem liberke zbudowalem taj maal i wtedy plewan majac u mnei szpiega gdzie widzial wszystko mnie zaatakowal :przestraszony: :przestraszony imal sporą przewage w armii ,myslalem ze 100 tysiecy roznicy w woju to jednak mial we flocie bo mial jej sporo a okazuje sie ze narboil dzial i grenadow.ja na zlotym wieku upgradowalem co sie dalo +300 zlotka ale za poźno i port z 80% armii poszedl w cholere.zabolalo ale postanowilem ze zaboli wiecej.Mialem 5 tur do demokracji. Emancypacja mocno zabolała potem Plewana bo nie mial nacjonalizmu nawet.W tym czasie plewan zdecydowal sie na rajd na drugi port,wyslal sporo ale bylem gotowy
Nacjonalizm ,mur z kasy.upgrade woja i heroic epic obok daly rady i sie wybronilem .plewan od tej pory juz nie istnial w armii ,pomimo ze mial morze ciagle.W koncu wyprzedzilem go o kilka techow majac juz kirasjerow urodzili mi sie szpiedzy. Frajersko stracilem Statue Wolnosci.Widzac ze ma do niej turke ruszylem szpieg ai nie mogl zrobic zniszczenia produkcji lub niezadowolenia.... wkurzylem sie :) Zaczalem odlatywac kawaleria niszczyciele,odzyskalem choc ze stratami morze bo zanim podeszly destroyery wybil mi liniowce.Potem nastapil desant przebroilem jednostek za ponad 7 tysiecy zlota w dwoch fazach ale jak wyladowal desant to echhh konkretnie pierdykniecie :) to plewan oddal mi miasto po czym spalilem następne. :) w koncu jak zaczałem palic mu chatki armia to zdecydowal sie na atak na stack wtopil armie i poddal :)

Graliśmy turniejowo na od razu.Gralismy mój PERYKLES na Plewana PETERA obaj filozofem :)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

plewan_79 

pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2010-03-07, 22:09   

teraz sobie myślę, ze trzeba było grać jak Marti i Jaco - stukać cuda w stolicy, skoro była produkcja, a chatek więcej się nie dało.

Taka stolica jest fajna na początku - po Kolosię i Latarni - widać było moją przewagę w techach. Z czasem jednak zwyczajnie nie wyrabiała - 274 nauki to kicha, na tym etapie.

Ponti nie chwaliłeś się klejnotami pod Spartą ;)

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-03-07, 22:21   

wyskoczyły w trakcie gry klejnoty pod Spartą :) tak kiedy szedłem w nacjonalizm :)

tutaj pare screenow.

Moja stolica marna produkcyjnie przez wiekszosc gry,zrobilem ogrody a potem cudaki z inzynierow,dobrze ze universal suffrage pomógł

tutaj moj stack

demo:

cholerni szpiedzy

wojo

złoto

produkcja

Tfurca Gotmuff

meca 

xfire: meca10
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-03-07, 23:32   

Ponti ten lasek koło stolicy to czemu nie obrobiony? :P

Plewan tej stolicy to nie miałeś znowu takiej złej, bo i nauka były i produkcja też :)

pawelt wrote:
na kontach to chyba lepiej grać bez AS

Miło to słyszeć :) Ja o AS po ostatnim teamie to się nawet nie wypowiadam. Najśmieszniejsze jest tylko to, że miłośnicy AS po pojawieniu się kałowej mapy chcą ją restartować :rotfl:

barnaba 

xfire: szczepionka
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-03-08, 00:30   

restarty map to porazka a tak milo sie gra na biednych mapach
As ma jedna zalete ze mozna wybrac kto jest na lini frontu i tyle na tym zalety sie koncza

random Random RANDOM :samobojca:

ponti 

Posted: 2010-03-08, 12:20   

Konty na chodzonego to tez czysty przypadek,ale zaczynam sie coraz bardziej do tego przekonywać.Advanced ma swoje wady jednak,mapę mozna czasem tak kijową dostac ze porażka.

Tfurca Gotmuff

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 62/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-03-08, 12:26   

plewan!!! czemu nie postawiles epicow? przeciez to jest podstawa!!!

ponti 

Posted: 2010-03-08, 12:31   

Epiki to jeszcze jak cie moge zwłaszcza National jest taki sobie bo za często generuje artystów ale Moai to sie zdziwiłem ze nie miał :szok: tak samo jak Heroicznego ....

Tfurca Gotmuff

plewan_79 

Posted: 2010-03-08, 12:37   

z Nationalem rzeczywiście jakoś nie nie było czasu - ale za to miłem 5 stoczni i 3 Akademie Wojskowe :)

pawelt 

Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-03-08, 12:44   

No też mnie to zdziwiło, plewan i nie ma w stolicy NE i moi? Znany filozof i młotkarz.

meca 

xfire: meca10
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-03-08, 15:42   

ponti wrote:
Konty na chodzonego to tez czysty przypadek

Dlaczego czysty przypadek? A już w ogóle dlaczego czysty przypadek w teamach, gdzie na mapie tiny w kilka tur masz odkrytą całą mapę? I w końcu czy to większy czysty przypadek niż stawianie stolicy na skraju widoczności w AS?
Last edited by meca on 2010-03-08, 15:43; edited 1 time in total  

bummbummbamm

Piwa: 3/1
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-03-08, 15:58   

Nie no Meca jest prawda w tym ze z AS nie ma przypadku (chociaz czasem stawia sie na fart via kraniec widocznosci) a bez AS ten przypadek jednak jest bo wszystko zalezy od ruchow setem - natomiast ja jestem zdecydowanie za graniem bez AS - i kontow i LD bo jest zwyczajnie ciekawiej.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum