www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Oddanie miasta Cola - Ponti
Author Message
barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-03-08, 14:51   

ciekaw jestem kiedy bedzie ankieta i kto pierwszy walnie focha

random Random RANDOM :samobojca:
Postaw piwo autorowi tego posta

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-03-08, 14:55   

hehe :) nasz wiat sie krci woko dyplo :) watek wydzielony - pierwszy post z wczoraj o 23:00 i do 15:00 juz 75 odpowiedzi :) najwieksza chyba zadyma z tonami postw bya w tym Dyplo przy Panu Missclick zwany czasem Eksploracj.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2010-03-08, 15:08   

Ale to sie szybko rozejdzie zaden admin nie jest bezposrednio zamieszany
moderator tylko jeden wiec i sila fochow mala.
Domel raz dwa sie z tym upora moze i bez ankiety nawet.

random Random RANDOM :samobojca:

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawi 4 piw(a)
starszy chory sztabowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-03-08, 16:43   

Peter wrote:
Ha, to jak bdziemy poznawa czy wojna jest prawdziwa czy faszywa?
Jak bdzie wiadomo kiedy mozna przekazac miasto za pakj a kiedy nie mona?

Dobre pytanie Peter. Wyobraz sobie na chwile, ze jak podchodzisz pod miasto Damroki, on to dobrze wszystko widzi, ale juz czai sie Bodek ze swoim sojuszniczym wobec Damroki desantem, jednak wypowiada mu wojne wyladowujac swoje wojsko nieopodal miasta. W nastepnej turze okazuje sie, ze Bodek jednak nie zdazy dojsc do tego miasta, a Ty jednak to miasto szybciej zdobedziesz. Wtedy Damroka podpisuje z Bodkiem pokoj i w zamian oddaje to miasto Bodkowi. Wszystko odbywa sie w turze, ktorej miales to miasto zdobyc. Aha, Bodek dodatkowo pisze do Ciebie z prosba, zebys poczekal, az zrobi przed Toba ture. Zeby bylo bardziej bezczelnie Damroka w tym miescie wczesniej scial mury, dla wiekszej wygody Bodka, zeby odeszla Ci ewentualna ochota jego szturmowac. Dodatkowo stolica Damroki jest polozona w ten sposob, ze nie mozesz sie do niej dostac, bez posiadania OB z Bodkiem, ktory za 10 tur legalnie sobie przejmuje stolice Damroki.
Ot, taka hipotetyczna sytuacja, niewiele odbiegajaca od rzeczywistych wydarzen, ktore u nas mialy miejsce, jednak zoptymalizowana do granic mozliwosci i oplacalnosci takiego "manewru". Uwazasz, ze taki walki powinny byc na porzadku dziennym?

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chory sztabowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2010-03-08, 16:59   

Jak dla mnie TIP TOP :) - ja bym sie naprawde przyjzal klauzuli tajnej podpisanej do tego pokoju.

Deb 

Postawi 4 piw(a)
starszy chory sztabowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2010-03-08, 17:16   

No dobra, opisana przeze mnie sytuacja mialaby jakis sens dla Damroki, bo ratuje go przed najezdzca, przynajmniej na te 10 tur. Tak czy siak dochodzi do sztucznej wojny. W naszej sytuacji jednak jest to dodatkowo oddawanie miasta, celem szybszego zakonczenia dyplo. Poza tym ja z Pontim nie mam wojny, tylko pokoj.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
genera broni  Zoty order za specjalne zasugi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Zoty zlotowicz - 10 zlotw  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Zoty gracz w demokracj - GwD1-kapitan 
Posted: 2010-03-08, 17:17   

Panowie czy to jest gorzej niz Damroka z Leszkiem ida sobie w stacku i nagle ubudu z dwch stron na jednego ? :) po prostu nie widzimy problemu :D

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
genera dywizji  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-03-08, 17:34   

Deb ale zrozum e z mojej strony to wcale nie jest szybsze zakoczenie dyplo
i tak bym tego miasta nie mia i tak

Deb uwierz mi i przysigam Ci e nie planowalismy tego wyrachowanie
ja nie jestem takim kolesiem ktry przeczyta sobie regulamin i zacznie kombinowac jak tu zrobic wam na zo (chociaz ciesze sie szczerze ze tak wyszo :) ...tzn to e zrobiem wam na zo)

chciaem w pokoju oddac to miasto Pontiemu i gdyby Ponti nie zdecydowa si mnie dobic (jak napisa) to bysmy pewnie przekazali to miasto i to by byo niezgodne z regulaminem (jakby sie pniej okazao)
a potem chciaem eby wypowiedzia mi wojne i przeja stolic

jedyne co byo niezgodne z regulaminem to to ze Ponti wypowiedzia mi wojne i mnie o tym nie poinformowa :D
dowiedziaem sie o tym bdc w grze (a ture wczesniej mi musia wypowiedziec po moim ruchu)
jak sie zorientowaem e masz konika to szybko do Pontiego zadzwoniem, a e poprosi bys sie ruszy po Nim to juz wredne zagranie, ale przeciez to juz normalka w dyplo :(
a nie zdziwio Cie dlaczego chce zebys sie rusza po nim?

ale jakos o to amanie regulaminu przez Pontiego nie mam do Niego pretensji :P ...tym razem ;) (o to ze nigdzie mi wojny nie wypowiedzia i dowiedziaem sie w grze)

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzyma 9 piw(a)
genera brygady  Brzowy order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 8 zlotw  Srebrny sponsor KAC  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Zoty gracz w demokracj - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2010-03-08, 17:42   

Cola wrote:
jasne e tylko dlatego
jakby sie dao oddac stolic to i ta bym odda Pontiemu :) (z reszt Ponti tez do niej biegnie wiec spieszcie sie :P )

tak sie robi regulamin w ciulika :P

wszystko zgodnie z regulaminem
wojna bya
miasto przekazane
koniec tematu :)

CWWC.... w najlepszej formie :)
w wietle regulaminu jak sie patrzy :)

-----------------
czy wojna bya fikcyjna??
NIE!
Ponrti mia wejsc i zajc miasto ale e zrobibys to jako pierwszy (bo miaes konia) to musiaem mu za pokj oddac to miasto by koalicja chciwosci nie dostaa za duo :)

Ten post chyba najlepiej przedstawia co si wydarzyo. Cola jasno przedstawi motyw dlaczego odda to miasto Pontiemu. Czy jest to CWWC kady ma wasne zdanie w tym temacie, osobicie uwaam e nie jest.

Czy doszo tu do zamania regulaminu to ju ciszy orzech do zgryzienia. Bo niby z jednej strony tak jeli si wemie pod uwag zapis:

Quote:
Zabronione jest przekazywanie miast celem zakoczenia gry!!!
.

Tyle tylko e w tej ten pkt nie odgrywa znaczenia bo Cola w tej turze i tak straciby to miasto wic nie ma jak si na ten pkt powoa.

Kolejny argument e doszo do zamania regulaminu odnosi si do zapisu o sztucznych wojnach, czyli:

Quote:
b) Zabronione jest wywoywanie „sztucznych wojen” ktrych na celu bdzie ingerencja w mechanik gry (np. przesunicia stolicy , niwelowanie niezadowolenia, itp.) lub pominicie Regulaminu;

Czy ta wojna bya sztuczna tego nie udowodnimy bo aby to zrobi musimy mie dowody w postaci zapisw z tajnych lub nagranie z rozmowy telefonicznej gdzie wida wyranie e chopacy wymylili ten wanie sposb przekazania tego miasta lub te musieli by si przyzna e to byo zamierzone. Niestety ani nie mamy zapisw ani nie mamy wgldu do tajnych. Cola i Ponti pisz e nie planowali tego rozegra w ten sposb rozmawiaem rwnie z nimi telefonicznie i potwierdzili e nie byo to planowane. To e tego nie planowali moe wiadczy te to e Ponti wypowiedzia wojn Coli jeszcze zanim si okazao e konny Deba bdzie wstanie zdoby to miasto.

Wic reasumujc, nie widz podstaw aby uzna e doszo do zamania regulaminu, lub te e byo to CWWC ktre planowali gdy brak na to dowodw. Oczywicie wida tu kolesiostwo bo Cola wola odda Pontiemu miasto ni koalicji ktra doprowadzia do ruiny jego pastwo ale to jest sprawa Coli co z nimi robi, byleby robi to zgodnie z regulaminem.

Czyli, cofnicia turki nie bdzie.
Last edited by domel on 2010-03-08, 17:43; edited 1 time in total  

Cola 
WTF?

genera dywizji  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-03-08, 17:46   

ja bym tego kolesiostwem nie nazwa bo przeciez musiabym by idiot eby wolec oddac miasto tym co mnie zrujnowali niz temu kto mnie wspiera

jakby sie to wtedy nazywao?

Cola 
WTF?

Posted: 2010-03-08, 17:58   

tu macie zapisa z tajnych

----------------------------

Cola 2010-03-07 17:40:37
musisz wejsc w tej turze przed Debem bo ma w zasiegu konia to moje miasto od Twojej strony
daem Ci to miasto za pokj - przynajmniej jedno bedzie Twoje
stolica niestety trafi do Cheosa pewnie

Cola 2010-03-06 22:03:22
no dokadnie tak samo sobie pomyslalem a juz napewno stolicy ktra sama potrafi generowac ponad 100 nauki NIE ODDAM

tylko osaniaj sobie plecy eby wojny Ci nie wypowiedzieli
we tam sojusznikw jakos sovbie nakrec

acha... i zjedcie dla mnie azteka i tego padake Chciwego

ponti 2010-03-06 21:38:25
dla mnie ok Cola lepiej zebym ja to mial niz wrog,choc wolalbym zebys zostal

Cola 2010-03-06 21:09:54
widz e Deb jednak strzeli z pupy

robimy w takim razie tak
ja Ci daruje swoja stolic (dorzuc do niej generaa ebys mia z niego pozytek) oraz wypowiadasz mim wojne i zajmujesz to miasto pierwsze od Ciebie

dziekuje za popmoc ale z takimi "sojusznikami" jak Cheos i Deb nie dao rady

pasi takie cu??
-----------------------------------------

do tego dosza rozmowa przez tel bo jak napisaem to zobaczyem ze Pontiego nie ma na forum i moze nie przeczytac wiec zadzwoniem by mu powiedziec o koniku Deba (byem wtedy w grze)

sami widzicie ze chciaem oddac stolic Pontiemu pokojowo (chociaz przeciez nie da sie tego zrobic ale kompletnie o tym nie pomyslalem)

i to byy jedyne rozmowy na ten temat a reszta ot poprostu wysza

Deb 

Postawi 4 piw(a)
Posted: 2010-03-09, 08:57   

Cola wrote:
ja bym tego kolesiostwem nie nazwa bo przeciez musiabym by idiot eby wolec oddac miasto tym co mnie zrujnowali niz temu kto mnie wspiera

jakby sie to wtedy nazywao?

Ja tak samo jak Ponti Cie wspieralem... moralnie ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: