www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 22:25
[MOD] Dyplo5 - wersja pełna
Author Message
pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-03-11, 10:34   

Marw wrote:
pawelt wrote:
W błękitnej lagunie gramy bez moda.

Od kiedy?

No od początku.... przynajmniej tak mi się zdaje :niepewny:
Hmm a może się mylę?

Wydawaje mi się, że gramy bez moda, bo nigdy go nie wgrywałem przed sejwem, chyba że on wgrywa się automatycznie..

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-03-11, 10:37   

:rotfl2:

pawelt 

Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2010-03-11, 10:48   

No dobra, znalazłem gdzieś, że gramy z modem dyplo5.
Heh ta automatyzacja, nic nie trzeba robić a wszystko działa, tylko nie wiadomo jak i dlaczego :D

Czyli wracając do tematu, jeśli to nie zła wersja moda (bo taki komunikat zazwyczaj wyskakuje), to nie wiem co to może być innego, bo jak jest sejw nadpisany, to hasło prosi do poprzedniego gracza.

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-03-11, 11:48   

Wersja na 100% dobra skoro w Dyplo można robić turki. A może Peter masz Win7? Bo na moim nie za bardzo działa uruchamianie civki z przeglądarki po otwarciu pliku - zapisu PBEM

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-03-11, 12:01   

LDeska wrote:
Wersja na 100% dobra skoro w Dyplo można robić turki. A może Peter masz Win7? Bo na moim nie za bardzo działa uruchamianie civki z przeglądarki po otwarciu pliku - zapisu PBEM

U mnie na win7 x86 działało to dobrze. Dopiero po przejściu na wersje x64 nie ładuje mi się automatycznie mod przy otwarciu pliku zapisu. Musze ręcznie odpalać civkę z modem i dopiero wtedy załadować zapis gry.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-03-11, 12:22   

No właśnie tak samo mam :( ja też mam wersję 64b (chyba) bo wątpię żeby nowe kompy z Intel i5 sprzedawali z Win7 w wersji 32b ;)

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 9/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2010-03-11, 12:35   

LDeska wrote:
No właśnie tak samo mam :( ja też mam wersję 64b (chyba) bo wątpię żeby nowe kompy z Intel i5 sprzedawali z Win7 w wersji 32b ;)

Nie takie cuda już widziałem. Najszybciej to sprawdź czy masz katalog "Program files x86" obok normalnego "Program files" lub czy system widzi >=4GB ram (o ile oczywiście tyle posiadasz). Wydaje mi się że to własnie przez zmieniona strukturę katalogów i rejestrów (ile ja się naszukałem gdzie w rejestrach są wpisy civki) mogą być problemy z automatycznym ładowaniem moda.

A tak BTW to wersja x64 dała mi niezłego kopa w porównaniu z x86 - kilka gierek zaczęło mi dużo płynniej działać.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2010-03-11, 16:55   

Nie bałbym się o wersję moda, gdyż ta finalna jest z oczywistych powodów od odpalenia Dyplo5 niezmienna. Przecież może ktoś w międzyczasie zrobić reinstall civ czy całego systemu i musi moda dograć od nowa. Jeżeli go gdzieś nie zapisał, to zawsze może go pobrać z postu #1 tego wątku i musi to oczywiście być mod dokładnie w tej samej wersji, gdzie został użyty w już otwartych i toczących się grach.

Stąd też, jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy niechcący nie podmienił jakiegoś pliku, nie odpala mu się gra itp., najlepiej wykasować cały katalog Dyplo5 w Beyond the Sword/Mods, pobrać ponownie plik z postu #1 i wypakować w to samo miejsce, skąd został usunięty tamten katalog.
Nie ma wtedy najmniejszych szans na to, by zachodziła jakakolwiek niezgodność wersji.

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-03-11, 20:37   

Anion - pierwszy raz na tym kompie zainstalowalem moda.
Odpalilem dyplo i poszlo, nie sprawdzalem juz PBEM, a tu taki kwas wyskakuje jak na obrazku.
Nie mam starych sejwow z blekitnej laguny zeby wgrac jakis poprzedni i sprawdzic czy ostatni jest po prostu uszkodzony.
Znalazlem sejwa pbem z GwD i poszedl z miejsca (gra bez moda) więc to nie jest spowodowane tym ze nie odpala mi komp pbem gier...

W tym kompie lece na Viscie i wpadlem na pomysl żeby odpalic najpierw gre a nastepnie wgrac sejwa... niestety nic to nie dalo :(
Nadal mam ten zabawny komunikat.
Możesz Marw wysłać mi sejwa (przez meila z forum najlepiej) jeszcze raz?
Bo faktycznie to chyba jednak nie mod skoro moge turki w dyplo trzaskac...

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-11, 20:40   

Możesz pobrać przedostatniego save'a jeśli masz linka na e-mailu ;)

LDeska

Posted: 2010-03-11, 20:46   

Ech, ja mam 32b Win7 :zly: jak bym wiedział to bym się zastanowił nad tym zakupem.

Co do moda - u mnie objaw jest taki że w ogóle nie potrafi mi odpalić z przeglądarki civki tak żeby mi wczytało zapis. Proces civki działa w tle ale to wszystko. A jak zgram zapis na dysk i otworzę plik zapisu gry pbem ręcznie przez menu "wczytaj grę" to działa bez zarzutu.

anion 
Civ Moder

xfire: anionex
Helped: 1
starszy plutonowy  Brązowy order za specjalne zasługi - modder forum  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2010-03-11, 20:57   

Peter wrote:
Anion - pierwszy raz na tym kompie zainstalowalem moda.
Odpalilem dyplo i poszlo (...)
Bo faktycznie to chyba jednak nie mod skoro moge turki w dyplo trzaskac...

Objaw doprawdy dziwny.
No ale gdyby był kwas z modem, to na pewno nie dałbyś rady pyknąć turki w D5.
Przy założeniu, że oczywiście admin włączył w D5 opcję "lock modified assets" i nawet najdrobniejsza różnica w plikach moda od razu dyskfalifikowałaby połączenie z grą.

Ja również spróbowałbym jak radzą koledzy - dopaść inny save i spróbować wtedy odpalić.

Peter, sprawdź jeszcze czy na pewno masz moda w Civilization IV\Beyond the Sword\Mods.
Tylko się upewniam, bo niektórzy pakują mod do Moje dokumenty\My Games\Beyond the Sword\MODS (co jest ewidentnie złym pomysłem).
Mod może nie działać prawidłowo również wtedy, jeżeli masz go pod obiema powyższymi ścieżkami.

Dodatkowo dla świętego spokoju otworzyłbym sobie jeszcze w notatniku plik: Moje dokumenty\My Games\Beyond the Sword\CivilizationIV.ini.
Tam wyszukałbym dwie zmienne (DisableFileCaching oraz DisableCaching) i upewniłbym się, że obie wartości po znaku równości mają 1.
Last edited by anion on 2010-03-11, 20:59; edited 1 time in total  

Peter 

generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2010-03-11, 20:59   

Beny wrote:
Możesz pobrać przedostatniego save'a jeśli masz linka na e-mailu ;)

Nie moge gdyż mam konto na googlu a ten jest uprzejmy nie działać dzisiaj poprawnie (nie moge przebic sie do poczty - z rana moglem więc cos u nich pewnie...)

Peter 

Posted: 2010-03-12, 13:02   

Dostalem starszego sejwa ktory na normalnym kompie dzialal bez problrmu... teraz nie ruszyl niestety.

Tak ten komunikat bledu troche sugeruje ze to cos z modem chyba jednak...

No nic jakies dodatkowe sugestie?

PS
A kolejna turke w dyplo spokojnie dalem rade zrobic (jako nowosc pojawil mi sie komunikat tylko ze mam niezgodna wersje z hostem ale przeszlo - pewnie Domel postawil na jakiejs polskiej wersji jezykowej...)

Kto stawial blekitna lagune i na jakiej wersji?
Beny moze Ty?
jka tak weź please spakuj mi może katalog z modem dyplo 5 i podeslij na poczte (bo juz nie wiem co robic :(

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-03-12, 13:55   

Peter wrote:
pewnie Domel postawil na jakiejs polskiej wersji jezykowej...

Pliki językowe nie są w ogóle brane pod uwagę przy wyświetlaniu takiego komunikatu.

Peter wrote:
Kto stawial blekitna lagune i na jakiej wersji?
Beny moze Ty?
jka tak weź please spakuj mi może katalog z modem dyplo 5 i podeslij na poczte (bo juz nie wiem co robic

Się robi :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum