www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2006-12-14 Modrzew + marba - martinpol + borys
Author Message
Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 15/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-12-14, 20:29   2006-12-14 Modrzew + marba - martinpol + borys

1. Modrzew + marba
2. martinpol + borys

Parodia na Pangei, worior rozwalił woriora w stolicy!!!!!!! i po greze

Modry 

xfire: Modrzew
podporucznik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-12-14, 20:32   

Po grze było jak tylko zobaczylismy ze wzieliscie na jeziorkach Victorie i Inke na mega zaprawionych w dzungli Manse i Szake. Troche nas zlekzewazyliscie przyznajcie?
Postaw piwo autorowi tego posta

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2006-12-14, 21:45   

troche to chyba zamalo powiedziane...
No ale mielisie i tak sporo szczescia :(
Dzieki za gre liczymy jutro na rewanz :)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-12-14, 22:49   

Niesamowite :D gratki dla wygranych! Ech, kiedy ja zagram :(

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2006-12-14, 22:52   

Niesamowite jest to, jak szybko ta gra została zgłoszona :D

Martin 

generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-12-15, 09:47   odp

Tak Meca czekamy z Borysem na twojego posta z gry teamowej z Lbednarem. Po tym jak wyjechałeś caravelą na nasze terytorium kulturowe, a była umowa od galeonów. Oczywiście przepraszano nas za to ale jak umowa to umowa. Zresztą mamy taką przewage, że już jest po grze. Ale coś kolega Meca niekwapi sie do dokończenia gry :przestraszony:
Poczekamy bo idzie weekend więc może znajdziecie czas na danie posta co? Złamaliscie zasady, więc zostaje wam tylko rewanż.

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2006-12-15, 10:55   

Ojjj kolega Martin znów się popłakał :rotfl: No wyżal się jeszcze troszeczkę :D
Nie wiem dlaczego miałbym dawac posta, skoro mamy dokończyc tą grę. Pisałem już, że w tym tygodniu mogę to zrobic jedynie po 22, ale zapomniałem, że Borys o tej godzinie już słodko lula w łóżeczku ;)

Ps. Raz jeszcze gratuluję szybkiego zgłoszenia gry! :) Tak trzymac panowie :D

Ps. 2 A ja myślałem, że Martin potrafi skleic tylko 2 zdania w poście (typu: "Był przesmyk. Zwaliłem"). A tu proszę ;)

Martin 

Posted: 2006-12-15, 10:58   

Rozkrręcam sie :) A posta powinieneś dac bo złamaliście umowe!!!! Ale to już niech ocenią inni czy powineneś dać posta czy nie. Proszę o wypowiedź innych graczy :) Zobaczymy co na to powiedzą. :rotfl:

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2006-12-15, 11:20   

Ja uważam tak: jeżeli to wjechanie karawelą spowodowało wypowiedzenie wojny, to powinni zgłosić. Takie wywołanie wojny powoduje że można kontrolować sytuację - przeglądać historię wykresów siły, produkcji, kasy itp w demografii. Jeżeli ktoś odkryje alfabet to można też sprawdzać jakie techy ma już przeciwnik których my nie mamy. To są bardzo ważne informacje.
Jeżeli wojna już była wywołana, to jednorazowe wjechanie karawelą nie powinno powodować złamania umowy. Ale tylko jeżeli było jednorazowe, przypadkowe i nic nie spowodowało. Z tego co wiem to wjechanie karawelą nie może niczego zniszczyć - ona nie ma opcji zniszczenia sieci rybackich ani innych ulepszeń na morzu. Jednak są dwie rzeczy które są ważne: po pierwsze szpiegostwo - sprawdzenie co przeciwnik ma w portach - i to się kwalifikuje do złamania umowy a po drugie blokowanie zasobów przez karawelę - miasto nie może na nich pracować. To też jest złamanie umowy, ale tego tu jak zrozumiałem nie było bo przeprosili, czyli nie blokowali portu przez kilka tur.

W tym przypadku, skoro Martin twierdzi że i tak mają grę wygraną to ja bym dokończył tą grę.

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 43/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2006-12-15, 11:42   

I to jest argument aby nie grac z umowami :P

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2006-12-15, 11:55   

mimo to kochany Leszku gralismy dalej, i dajemy im baty :)
ok ja dzis mam czas to o 22 tak meca???

meca 

Otrzymał 1 piw(a)
Posted: 2006-12-15, 12:02   

Po pierwsze to nie jest odpowiedni topic na rozpoczynanie podobnych dyskusji. Po drugie to jest argument dla osób lubujących się w grach z umowami, żeby stworzyc osobny topic i jasno spisac regulamin gier z umowami (co jest dozwolone, a co nie). Bo mnie jakoś nie rusza, że np. Leszek uważa, że powinniśmy zgłosic tą grę. Na jakiej podstawie? Do czego się w tym przypadku odnosi? Stwórzmy jasne i przejrzyste zasady, a wtedy będziemy mogli pisac co jest złe a co nie, kto złamał zasady itd. Bo dla mnie umowa od Galeonów znaczy i wiele i nic i nijak się do niej ustosunkowac.
A na zakończenie wyjasnie jak było w tym przypadku. Mieliśmy 4 tury do Astro, więc wziąłem Caravelkę i zacząłem pływac po oceanie, żeby zobaczyc ile nas dzieli do przeciwników. Jeśli umiejętnie się nią pływa, to widac zarys kulturki przeciwnika, jednak nie wywołuje się wojny. I ja tak robiłem. Płynąłem sobie w dół wzdłuż tej kulturki, jednak natknąłem się na cypel i stało się. Wielka katastrofa!!!! :rotfl: Oczywiście zaraz potem wycofałem Caravelkę, no ale przecież umowa została złamana :)
Co do gry to przeciwnicy faktycznie mają przewagę i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po dokończeniu gry dac posta.
W tym miejscu proszę o zaprzestanie wszelkich komentarzy w stylu LDeski (co to jest złamanie umowy), żeby nie zaśmiecac forum. Jak chcecie to założy się osobny topic, gdzie spiszemy święte postanowienia Wielkiej Umowy Galeonowej :D

LDeska

Posted: 2006-12-15, 13:30   

No Meca - od tego jest forum żeby się wypowiadać. Martin pytał co inni o tym sądzą, to napisałem. A wątek oddzielny można zrobić, ale w samoobronie (:)) dodam że było to już omawiane i to co napisałem nie jest tylko moją opinią.

Generalnie powinniśmy więcej rzeczy pisać w oddzielnych wątkach bo już nieraz tak miałem że potem nie da się takich informacji wyszukać... zrobię taki wątek w odpowiednim miejscu.

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

Posted: 2006-12-15, 14:25   

Mielismy nie pisac, ale chce powiedziec ze Lesiu, znow masz racje w 100% coraz bardziej wiedze w Tobie...... :)

Martin 

Posted: 2006-12-15, 15:14   odp

Została naruszona granica kulturowa i wywołana wojna. Okazało sie kto co ma i kto szykuje desant, a o to chodzi przy akcji galeonowej. :)
Więc..... Przykro mi bardzo ale ja musiałem dawac tak 2 posty po złamaniu umowy!!!! A jak mnie to ktos zrobił to cisza, hmmmm, iekawa sprawa.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum