www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Instalacja tv, sat i inne...
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-08-17, 15:08   Instalacja tv, sat i inne...

j.w.? Maja mi za tydzien zakladac... na co mam zwracac uwage...???

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-08-17, 15:18   

Jak najwięcej kabli :) (kable są tanie jak barszcz, szczególnie jak sie kupuje całymi rolkami po 100 czy 40 m)
Do każego pokoju kabel antenowy + skrętka (lub dwie). Do salonu dwa kable antenowe (dla PVR).
Wszystkie kable schodzą się gdzieś do skrzynki, najlepiej jak najbliżej anteny sat lub miejsca, gdzie najwygodniej postawić router.

Zwracać uwagę możesz sobie na jkość kabli, chociaż na małych odległościach to nie robi większej różnicy. Jesli kładziesz pod tynkiem to najlepiej taki, który zagwarantuje, że to wytrzyma ze 20 lat, a nie za 3 lata zacznie się tam w ścianie rozkładać ;)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-17, 15:47   

Ja tam wolę jak mam: na strychu tylko stoi router bezprzewodowy a skrętki nigdzie nie mam bo i tak mam dostęp wszędzie bezprzewodowo. Kable antenowe też tylko w jednym miejscu w salonie ale za to mam 3 albo 4 kable bo miałem n i c+.

Opiart 

xfire: Opiart
Helped: 1
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2010-08-17, 16:18   

Uważaj na szczury i myszy, bo te wredne gryzonie mogą w jedną noc zniszczyć kable- będziesz musiał wszystko na nowo zakładać :/
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2010-08-17, 16:41   

Quote:
Ja tam wolę jak mam: na strychu tylko stoi router bezprzewodowy a skrętki nigdzie nie mam bo i tak mam dostęp wszędzie bezprzewodowo. Kable antenowe też tylko w jednym miejscu w salonie ale za to mam 3 albo 4 kable bo miałem n i c+.

Lepiej kabel mieć w ścianie niż nie mieć. Nikt nie każe Ci go używać :) A potem w brodę sobie pluć? To nie jest drogie :)

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-08-17, 17:37   

Beny wrote:

Lepiej kabel mieć w ścianie niż nie mieć.

Leszek ma ściany które grożą katastrofą budowlaną jeśli zostaną obciążone nadmiernie. O ile pamiętam to jest to "kanadyjczyk" w wersji promocyjnej :rotfl:
Sam pisał, że niedrogo kosztowały.
Last edited by Rudi2 on 2010-08-17, 17:38; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-08-17, 17:40   

Bombel trzymaj sie zaleceń Benego i będzie OK

bombel79 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2010-08-17, 20:11   

Beny, ale ja jestem krok dalej... tzn. mam juz kable i gniazdka... teraz czas na anteny, multiswitche itp :)

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2010-08-17, 20:40   

pffff....
antena minimum 80 (nie bierz tych proponowanych przez Nke - juz lepiej kup sobie sam)
multiswitche musisz obadac bo do różnych telewizji polecają co innego
konwerter najlepiej 8 lub 6 i z zezem bo cholera wie kiedy Ci się przyda a różnica w cenie żadna (w ogóle to jest tanie) i koniecznie o tłumieniu minimum 0,3db (najlepiej 0,2db) żebyś mógł na luzaku hdtv odbierać

legenda
konwerter mimo ze ma 8 (6) wyjsc to trzeba brac pod uwage ze to docelowo max 4 (3) odbiorniki TV bo do każdego tunera po 2 (nie biore tutaj pod uwage multiswitcha ale to co napisałem jest rozwiązaniem wyjsciowym i teraz po wyborze switcha sam sobie musisz policzyc)
zez bedzie potrzebny po to by nie kupowac drugiej anteny i spokojnie bedziesz mogl odbierac sygnal z astry i z hot birda

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-17, 21:39   

I dokup też antenę zewnętrzną taką minimum średnicy 5 metrów (nigdy nie wiadomo kiedy się przyda) :rotfl2:
@Opiart - ale ja mam gryzoniowego terminatora v. 2.0 czyli kotkę, już ze 2 myszy złapała a może 3 - tylko że nie w domu a na podwórku. W domu miałem na strychu ale wytrułem i wybiłem łapkami na myszy :atakuje:

Masz rację Rudi, za 200 lat twoje ściany będą dalej stały a moje nie ;) :oczami: :przestraszony:

Beny 

Posted: 2010-08-17, 21:53   

Cola wrote:
antena minimum 80 (nie bierz tych proponowanych przez Nke - juz lepiej kup sobie sam)

Dokładnie, antenę kupuj sam. Jak jesteś burżuj to firmy Corab, a jak nie to byle jaką ;) To tylko kawałek blachy :) Najkorzystniej cenowo wychodzą 80-85.
Cola wrote:
multiswitche musisz obadac bo do różnych telewizji polecają co innego

Pierwsze słyszę.

Quote:
konwerter mimo ze ma 8 (6) wyjsc to trzeba brac pod uwage ze to docelowo max 4 (3) odbiorniki TV bo do każdego tunera po 2 (nie biore tutaj pod uwage multiswitcha ale to co napisałem jest rozwiązaniem wyjsciowym i teraz po wyborze switcha sam sobie musisz policzyc)

Cola. Jeśli masz 8 wyjść z konwertera to nie podłączasz do niego multiswitcha. Do multiswitcha jest konwerter quatro (cztery wyjścia, każde przenosi inne pasmo). Podstawowe pytanie to czy będziesz potrzebował więcej niż 4 kable z sygnałem sat używane jednocześnie? Jeśli tak to można myśleć o multiswitch, jeśli nie to kupujesz konwerter quad i ciągniesz kabel bezpośrednio od konwertera do dekodera i nie potrzeba multiswitcha (a to już jest duża oszczędność).
Zez jak najbardziej, ale wtedy przełączniki diseq (nie są drogie).

Czyli zanim coś jeszcze napiszę to musisz odpowiedzieć na następujące pytania:
1. Ile chcesz mieć jednocześnie działających dekoderów (dokładniej kabli, bo do dekodera można podpinać po dwa)?
2. Czy zależy Ci na zwiększeniu tej liczby w przyszłości?

bombel79 

Posted: 2010-08-18, 07:00   

hm... ja na razie planuje ogladanie tv w 3-4 pomieszczeniach...

tzn. salon (i tam ma byc full wypas), kuchnia (cokolwiek), gabinet tesciowej (cokolwiek albo i mniej :) oraz moj gabinet (fajnie jakby byl full wypas, ale chyba na razie bedzie "cokolwiek")

na razie chyba zdecyduje sie na polsat... chce sprobowac ich internet... na razie, mimo ze slup TP.SA stoi na moim gruncie, 5 m od domu, nie mam stalego lacza...

Beny 

Posted: 2010-08-18, 08:33   

Jeśli "cokolwiek" rozumiesz przez TV naziemną to starczy Ci konwerter quad do sat i masz "tylko" cztery kable z sygnałem TV Sat. Sęk w tym, że tego nie rozbudujesz potem (w przeciwieństwie do multiswitcha) ale jest o wiele tańsze.

bombel79 

Posted: 2010-08-18, 08:40   

Beny, ja bardziej rozbudowane rzeczy beda chcial miec za min. 3-4 lata... dzieciaki sa za male na TV... a w sypialnie niekoniecznie chce miec telewizor... przynajmniej nie w tym wieku :hyhy:

LDeska

Posted: 2010-08-18, 10:02   

A ten polsat to nie jest straszna słabizna jeśli chodzi o ofertę programową? I skoro chcesz taki wypas w salonie no to musi być HD przecież... z tego co ja oglądałem (ale tylko n i c+) to ofertę HD ma lepszą n. Dekoder jest też lepszy (mimo że wiele bym w nim ulepszył).

Ja w ogóle nie chcę telewizorów w innych pomieszczeniach, sypialnia odpada bo ja też tam nie chcę tv oglądać, pokoje dziecięce też długo nie będą potrzebować tv, gabinetu nie mam - starczy mi w jednym miejscu.

Acha a ten internet to jaką drogą będzie? Radiowy?

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum