www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "PAKT TRZEŹWOŚCI UMYSŁU - koalicja antymonopolisty
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   Pakt "PAKT TRZEŹWOŚCI UMYSŁU - koalicja antymonopolisty

Pakt numer 656, założony 2010-01-22 11:50:59 przez Cola (Imperium Cola)

Nazwa paktu: PAKT TRZEŹWOŚCI UMYSŁU - koalicja antymonopolistyczna (Korea, Maya, Mans A., Hamurabi

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Cola
cheos
Deb
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 12:10:59
na wstępie zaznaczę że moja aktywnosc z racji braku czasu będzie ograniczona
piszę to by nie było to odebrane jako knowanie na boku :)

------------------------------
założenie paktu jest takie : "Bombel naszym przyjacielem jest" :)

ale po kolei... wiadomo że Bombel jest nam potrzebny a my Jemu i to pewnie nawet bardziej
dlatego po kolei trzeba ustalić naszą strategię dyplomatyczną długofalową

ja widzę to tak :
1) ja z Hamurabim jedziemy Boudicę w niedługim czasie i mamy granicę z Zulusem z którym zyjemy dobrze (pójdzie to szybko)
2) następnie ja wspólnie z Koreą (i pewnie przy pomocy Bombla) jedziemy Azteka. Musimy tylko tak się postarać by Bombel ugryzł jak najmniej z Azteka. Dzięki temu mamy granicę z Bomblem.
3) potem tak jak tu jestesmy + Bombel namawiamy Zulusa i Pieniążka na zjechanie Egiptu Bodkowego (po to by wyeliminować najwieksze zagrożenie). Zauwazcie że cały czas mamy spokój z Zulusem i Bomblem bo nas potrzebują :)
4) potem próbujemy rozbic blok Holendersko-Zuluski i przy pomocy.... Bombla (a jakże) staramy się namówic jednego na drugiego (w zalezności od tego kto będzie wtedy groźniejszy - czy Pieniążek czy Zulus).
5)Po zjechaniu Zulusa lub Pieniążka mamy pole do popisu. Albo tego co został przy życiu namawiamy na Bombla albo na odwrót
6) koniec końców jedziemy osamotnionego Bombla lub osamotnionego Zulusa lub Pieniażka :)

warunkiem powodzenia jest to byśmy się trzymali razem i nie robili odstępstw od reguł tu zawartych.
Oczywiscie zaangazowanie innych (pomniejszych) Państw wchodzi w grę, ale to będziemy ustalać na bieżąco.

popatrzcie na nasz blok : 3 finansistów, 2 religie, 1 agresywny, 1 protekcyjny CUD, MIÓD i ORZESZKI ;)

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 12:22:46
No jedziemy na tym samym wózku jak widze,planowałem odezwac sie od was w poźniejszym czasie w celu osłabienia lub zjechania Bombla ale przeciez mozemy go wykorzystac bardzo czesto jak planuje Cola,Pontical bedzie zawsze bardzo zainteresowany przede wszystkim osłabieniem Bodka jako mojego bezpośredniego sasiada natomiast wy łacznie z Debem jestescie zainteresowani Bomblem,mam nadzieje ze bede w stanie dogadac sie z Wami na Bodka a ja Wam pomoge z Bomblem,zreszta juz to robie od dawien dawna ale na własna rekę:)szanse na powodzenie tego planu Coli uwazam na bardzo wysoką

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 12:24:21
widac ze Musik nie spał ale orientuje sie bardzo dobrze w sytuacji politycznej choc nie zna jeszcze wszystkich zaleznosci ,z grubsza sie one pokrywają,bardzo wazna sprawa bedzie przede wszystkim utrzymanie pozycji Zulusa do wykonania naszego planu antybomblowego,jezeli zulus sie wysypie głownym celem nie bedzie Bombel ale Bodek.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 12:26:57
przede wszystkim realizujcie swoj plan numer 1 z Hammurabim.ja z Debem realizujemy swoj plan ktory pozwoli nam na szybką realizacje planu numer 2 czyli wojny z Aztekiem

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 12:27:15
DLATEGO bODKA TRZA ZJECHAĆ W MIARĘ WCZESNIE (PO USTALENIU WSPÓLNYCH GRANIC CZYLI ZJECHANIU bOUDICY I aZTEKA)

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 12:27:32
na razie skoncentrujmy sie na pierwszych dwoch punktach.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 12:29:42
dobra wydaje mi sie ze moge wam to jak najbardziej powiedziec,nie jestem z tego dumny a Deb zachowa sie po świnsku ;) ale nie mamy innego wyjscia,bedziemy atakowac Trevissa który graniczy z Bomblem bezposrednio (oczywiscie przy pomocy Bombla : ) to da nam sporo ,mocnego Deba ,w czasie tego ataku bede odpowiedzialny za ochrone panstwa Deba przed Aztekiem a to oznacza ze ogolnie wojska i armie Deb + Ponti + Bombel bedzie gotowa dosc szybko do realizacji pkt 2

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 12:32:52
wiec jezeli macie jechac budike to zróbcie to w ciagu 5 tur

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 12:50:57
TO NIESTETY NIE TAKIE PROSTE, ALE BOUDICĘ MOŻEMY ZAWSZE POJECHAC BO JEST W KLESZCZACH :)
PROBLEM Z ATAKIEM NA BOUDICĘ POWSTAŁ WTEDY GDY BOMBEL NAJPIERW CHCIAŁ ATAKOWAC ATEKA A POTEM NIE I ZNOWU CHCE :)
NO A MY SIE TAK PRZESTAWIAMY Z BIBLITEK NA WOJO I SPOWROTEM :)
W KAZDYM RAZIE CHCĘ POWIEDZIEC ŻE BOUDICA TO NIE PROBLEM

ps PROSZĘ WAS PRZYPILNUJCIE BY BOMBEL SIE NIE NACHAPAŁ NA FRONCIE RZYMSKIM :)
IM MNIE GO UTUCZYMY TYM ŁATWIEJ BEDZIEMY MIEC POTEM

W KAŻDYM RAZIE KOREA NIE MUSI SIĘ MNIE OBAWIAC I MOŻE SPOKOJNIE TO NASZE MIASTO GRANICZNE ZOSTAWIC NAWET PUSTE (MIMO, ŻE POSTAWIŁ NIE TAK JAK GO PROSIŁEM :( )

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 13:00:40
nie ma czym tuczyc Treviss ma 5 miast a rozmawialismy z Bomblem za zabierze dwa ,docelowo chcemy by zabral 1

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 13:11:02
NO I TAK NALEŻY ROZMAWIAĆ :)

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 13:11:29
PAMIETAJCIE ŻE BOMBEL NAS POTRZEBUJE WIEC MOZEMY NA NIM WYWIERAC PRESJE :)

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 13:17:51
Cola wyłacz Caps Locka :)

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 13:17:59
mam wrażenie jakbyś krzyczał

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 13:33:11
to taki okrzyk bojowy :)
a tak serio to fakturki wpisuję i nie chce mi się kliknac ten jeden raz :D

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 15:11:13
czy ktoś z naszych pokusiłby się o zrobienie aktualnej mapy?

cheos (Imperium cheos) 2010-01-22 16:24:38
Nad mapa pomyślę.
może przez weekend zrobię tylko poproszę newsy od was to razem to połączę z moją wiedzą.
Co do wojska to zaczynam produkcję na większą skalę, będę dysponował łucznikami konnymi na stajniach jako wsparcie dla was na różnych frontach.
Ciężką piechotą wolałbym nie ruszać kilka krajów od mych granic :)
Pomyślcie też o czymś dla mnie bo jestem zamknięty: Mali, IM i Mongoł no i Boudoca.
Może Boudoka ?
Bo IM prędko nie ruszymy a i Mongoła pewnie też.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 16:27:57
wydaje mi sie ze kwestia podziałów moze byc decydujaca u nas przy dalszejk wspołpracy ja to widze tak,

Cheos- budika i czesc Bombla,Korea czesc Bombla i czesc Azteka ,Mali czesc Bombla i czesc Azteka,Maja- czesc (zapewne ) Egiptu Bodka

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 16:29:10
wydaje mi sie ze kwestia podziałów moze byc decydujaca u nas przy dalszejk wspołpracy ja to widze tak,

Cheos- budika i czesc Bombla,Korea czesc Bombla i czesc Azteka ,Mali czesc Bombla i czesc Azteka,Maja- czesc (zapewne ) Egiptu Bodka

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 16:42:24
Boudica miała byc dla mnie ale w tej sytuacji oczywiście zgadzam się by zagarnął byłą stolicę Hamurabi no ite ziemie do Zulusa
ja wezmę tylko to jedno miasto Boudicy które jast na południowy zachód ode mnie a na granicy z Aztekiem

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 16:42:40
oczywiscie wsparcie ode mnie Hamurabi dostanie

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 16:54:27
jak w ogole stoicie ze swoimi panstwami ?moja najwieksza duma to 2 produckja na świecie :) w armii marnie nawet nie mam mnie w pierwszej 10 ale Bodek ma tyle co ja woja wiec nie potrzebowalem jakiegos kopa wiekszego

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 16:56:29
na teraz mam juz katapy, za 4 turki słonie

Cola (Imperium Cola) 2010-01-22 18:31:25
ja za 2 tury katapy i slonie bo jazde mam juz wynalezioną
w produkcji 3 wiec jest niezle skoro okupujemy czolowe pozycje :)
w gnp 7 chyba ale nie mam kultury
w armii jestem chyba 9
sądy 2 pierwsze postawione i lecą nastepne i po sądach przerzucam sie na militarną produkcję
rpozumiem że moge zluzować granicę z Koreą z wojska? :)

cheos (Imperium cheos) 2010-01-22 19:50:28
Ja tam jeszcze słabo.
Miasta na szybko poupychałem co by IM terenów kulturą nie zajął i teraz dopiero cokolwiek robię.

Cola (Imperium Cola) 2010-01-26 22:02:53
Panowie na świecie sie wiele dzieje
zdrady, nożyki, walki i IWELKIE ŚCIEMY z wojnami
to dla nas dobra sytuacja
najwazniejsze żebyśmy się trzymali razem i to my będziemy rolowac a nie nas :)
3majmy sie planu a będzie wszystko dobrze
mam nadzieję że wszyscy traktują ten pakt jako nadrzędny i że tu ściem nie będzie

ponti (Imperium ponti) 2010-01-27 10:19:23
mnie szokuje doskonała wrecz znajomosc Bodka co do planow wielu władców.Wrecz niesamowite to jest ze tak ludzie mu ufaja albo robia to celowo.

Cola (Imperium Cola) 2010-01-27 12:29:09
do ,mnie zadne wiesci "bodkowe" nie dochodzą

cheos (Imperium cheos) 2010-01-27 16:28:17
Do mnie też nie.

Cola (Imperium Cola) 2010-01-28 10:17:04
pONTICALU A CO MASZ KONKRETNIE NA MYSLI?
CO WIE?

ponti (Imperium ponti) 2010-01-28 10:34:27
wiedział wczesniej ze zaatakujemy trevissa wiedział ze zulus sprzeda pieniazka

Cola (Imperium Cola) 2010-01-28 12:09:36
o zulusie to nawet ja nie wiedziałem a o trevissie wiedziałem od bombla :)
Bombel chlapie na prawo i lewo bo jak zwykle chce miec wszedzie sojuszników ....a swoja drogą to Bodek może wypuszczac :)
generalnie nie dajmy sie omamiać i konsultujmy i sp4rawdzajmy nasza wiedzę tutaj
tylko żeby nikt nie strzelił z dupy bo jak ten pakt nie wypali to juz nic nie wypali bo jak widzicie wszyscy wszystkich dymaja i kłamia i kabluja ile wlezie :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-02 16:04:21
jak sytuacja na froncie??
Bombel pisze ze już konczycie i ju zmnie na Azteka zagaduje, ale jestem niemal pewien że Azteka na mnie tez wypuszcza :)
ja w kazdym razie robię już tylko wojo i będę tłumaczył wzrost wykresów atakiem na Boudikę (co tez jest prawdą) ale siłą rozpędu wjeżdzamy w Azteka
jak tam Koreańczyku Ty widzisz atak na Azteka?

PS niby to ja miałem rzadziej pisac ale widzę że Wy też niezbyt chętni :(

ponti (Imperium ponti) 2010-02-02 17:06:45
Na razie realizujemy swój plan a wy plan nr.1 jak dojdzie do planu nr2 i 3 bede pisał czesciej.Ja trzymac sie bede tego co tu wszystko napisalismy bo uwazam ze to najrozsadniejsze wysjcie z sytuacji meczy mnie tylko wzrastajaca potega bodka

Cola (Imperium Cola) 2010-02-02 19:49:53
na bodka przyjdzie czas i do tego nam bombel i nawet zulus :)
spokojnie Ponticalu - zajmiemy sie tym niedługo
Bombel po Azteku się będzie nudził :)

Deb (Imperium Deb) 2010-02-02 20:59:07
Tak jest - wojny z Jarkiem i Trevissem dobiegaja konca. Aztek zaczal mnie szpiegowac, mysle, ze Bombel tez go napuszcza i na mnie. Profilaktycznie trzymam pare hwach przy stolicy, ale wojny szybko sie skoncza i bedzie mozna dzialac pelna para, nawet za kilka tur jesli chodzi o mnie.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-02 21:27:42
Bombel napuszcza Azteka na nas i nas na Azteka (z osobna każdego) i ten kto wyrazi wcześniej gotowość tego sojusznikiem będzie bombel :)
ale jednak z nami sie musi liczyć bardziej
no i to stara bomblowa szkoła by z każdym gadać o ataku na kogoś innego po to by każdy dał mu spokój na czas jego okupacji innego panstwa i tak w kółko :)
ten scenariusz sie powtarza co dyplo :)
myślę nawet że podejrzewa coś bo sie z nim ze wszystkim zgadzam nie pytając o nic co do mnie raczej niepodobne :)

Deb (Imperium Deb) 2010-02-02 21:35:13
Ja napisalem Bomblowi, ze atak na Azteka mi sie podoba (w mysl zasady, ze z Bomblem trzeba sie zgadzac zawsze, a robic swoje), D@mian tez o tym wszystko wie, ale ma teraz 10 tur pokoju - Bombel nie w ciemie bity i z ta sztuczna wojna z Aztekiem zrobil niezly majstersztyk.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-02 21:36:42
Damian wie tylko o sztucznej wojnie o naszym planowanym ataku nie wie
tzn wie do Bombla napewno że bedziemy go chcieli jechać ale traktuje to tak jak my zapewnienia Bombla :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-03 19:45:43
dośc znamiennie to wygląda
Aztek i Boudika logują się jednocześnie i zaraz na początku turki jakby chcieli mieć jako pierwsi ruch.... do tego od dwóch tur na górce jak widzicie stoi robol i nic nie robi tylko się gapi zwiekszajac sobie zasieg :)
a to może oznaczać tylko jedno że za turę albo dwie beda chcieli mnie zaatakować i zapewne są dopingowani przez bombla :)
Hamurabi trzymaj rękę na pulsie

PS w miescie Aztek miał 1 axa a już ma 2szt i 1x spear

oto pierwsze screeny bo komiks to jednak komiks ;)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-03 19:47:57
Budika jeszcze jest ? To Beny ? masz ci los to troche ciekawiej i trudniej bedzie.zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie.
Moze nie ma co robolami Aztek robic? :rotfl2:

ponti (Imperium ponti) 2010-02-03 19:55:10
jak nie widac woja to moze rydwnami chca wjechac.bez sensu stawiac robola na te 3 turki,juz mozna normalne wojo.po 2 turach co to by nie było to kazdy bedzie podejrzliwy :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-04 09:27:19
wczoraj odbyło się przypadkowe spotkanie na szczycie z Ponticalem
Koreańczyku!!! Coż to za obawy że niby miałbym Cię atakować?
Nie poznałes mnie na tyle jeszcze?
obstawiaj granicę z Aztekiem bo jak widzisz może byc gorąco i to dosc szybko... w każdym razie szybciej niz planowaliśmy

PS przyjmę ten policzek nieufności i przełknę gorzki smak łez :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-04 09:31:33
nie ma obaw Panowie o atak któregos z nas na siebie ,nie ma co wierzyc propagandzie.

cheos (Imperium cheos) 2010-02-04 09:51:06
Z mojego punktu widzenia walka między nami nie ma sensu.
Stalibyśmy się padliną dla innych.
Co do Azteka przystąpię w takim razie do wycinki wojska, zobaczę jak druga populacja świata zamienia się w armię.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-04 09:58:54
i tak trzeba przyspieszyć zbrojenia bo Boudica jest do wchłonięcia na śniadanie

Deb (Imperium Deb) 2010-02-04 11:53:21
OK, wszystko w porzadku. Sztuczna wojna Bombla z D@mianem jest jednak bardzo dziwna i juz maja pokoj z reszta. Wojna z Trevissem powinna sie skonczyc za 3 tury, podobnie chyba z Jarkiem bedzie. Za 7-8 tur od teraz bede w pelni gotowy.

ponti (Imperium ponti) 2010-02-07 18:36:58
Panowie plan poboczny ALFA wykonany :) teraz mozemy jechac Azteka.Namawiamy Bombla na Azteka :) co z Brennusem?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-07 18:38:19
to bombla trzeba namawiac na Azteka? :)

cheos (Imperium cheos) 2010-02-07 20:37:42
IM tylko czeka na sygnał do ataku.
Uzgodnijcie podział terenów.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-08 21:08:53
Bombel opóźnia atak na Azteka i teraz pytanie czy robi to specjalnie bo szykuje niespodzianke w swoim stylu czy może faktycznie tyle wojo będzie mu szło?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-08 21:15:47
w takim układzie my się zabierzemy za Boudicę i się trochę Aztek moim wykresem odpręży

cheos (Imperium cheos) 2010-02-08 21:44:33
Ja się dostosuję.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-12 15:34:22
wydaje mi się że Bombel wcale nie ma zamiaru atakować Azteka (tzn dołączy sie jak juz będzie po wszystkim i Aztek będzie ledwo zipiał)
Celt i Aztek zaczeli scinac i to jednoczesnie wiec pewnie zostali ostrzezeni :)
wyglada to tak ze Bombel nas opóźniac chce maksymalnie by jak nadłuzej sie bronili a im oczywiscie mowi ze bedziemy ich atakowac (z resztą Aztek wcale się nie krył z tym, że Imperium Milosci przekazuje takie dane :) )

ale Panowie proszę Was bardzo by nie wytykac tego Bomblowi... dajmy mu rozgrywac jego gierke a swoje róbmy :)
usypiajmy jego czujnosc

cheos (Imperium cheos) 2010-02-12 16:14:51
Spoko, niech gra.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-13 21:59:54
Imperium Miłości założył pakt pt "czy ufamy Koreańcowi"
zauważył (jak napisał) że Korea zbiera wojo w okolicach Rzymu.
Proszę Was jeśli to prawda to uspokójcie go czynami, ale nie odzywajcie się że wiecie cokolwiek o tym co napisałem bo chciałbym by myslał jak najdłużej że nasze relacje są chłodne,

Odpisałem Mu że nie zauważyłem niczego niepokojącego ze strony Korei i żebyśmy się skupili na Azteku najpierw a później będziemy dumać co dalej

Cola (Imperium Cola) 2010-02-13 22:00:38
Was napewno też wypuszcza i podpuszcza... podzielcie się wieściami :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-14 00:11:38
bez paniki Panowie - to był miss click i sie zmieniło na confu :(
choc potem do mnie dotarło ze jestem jedyny obok Bodka który wyznaje confu wiec automatycznie stane do wyborów a z racji ze zajmuje odległe miejsce to ludzi beda na mnie głosowac i mozna by pokusic sie o jakies ciekawe "questy" z tego tytułu :)

Deb (Imperium Deb) 2010-02-14 11:27:13
Mam wesele siostry, jak wytrzezwieje, to pomysle i moze cos wymysle ;)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-14 11:31:57
jak to był missclick Cola to moze zażadaj powtórzenia turki ;)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-14 11:31:57
jak to był missclick Cola to moze zażadaj powtórzenia turki ;)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-14 11:47:16
to samo pisałem Bodkowi w dyplo :rotfl2:

Deb (Imperium Deb) 2010-02-14 13:24:59
Teraz to chyba bedzie wysyp missclickow, hehe

Cola (Imperium Cola) 2010-02-16 11:11:14
Koreańczyku zrobiłes ruch po ruchu czyli juz wiadomo że nie zaatakujesz wraz z nami :(
dlaczego milczysz i co zamierzasz??

Deb (Imperium Deb) 2010-02-16 17:26:03
Dopiero co opanowalem sytuacje zwiazana z zawierucha weselna. Zrobilem ruch po ruchu, zeby nie tracic ruchu. Sorry panowie, ale od czwartku nie czytalem tak naprawde ani kroniki, ani tajnych, ani glowy do tego nie mialem. Rzeczywiscie gromadze swoja armie, ale jest ona raczej nieco bardziej na poludnie, blizej nowych wlosci Bombla ;)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-16 20:58:53
czyli jaki jest plan bo sie pogubiłem??

Cola (Imperium Cola) 2010-02-16 21:03:04
kurde Panowie zmiany planów nie są najlepsze
IM jest nam potrzebne w walce z Egiptem Bodkowym i Zulusem i Khmerem a w zamian za to możemy się wystawić na dłuuuugą wojnę i ww trójka stanie się nieosiągalna

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 12:46:29
wyglada na to że Bombel (mimo że każdy go zna) znowu nas ***ł :)
1) mnie i hamurabiego napuszcza na Koreańća zakładając pakt "czy ufamy koreańcowi" a prawdopodobnie jest dogadany z Koreańczykiem i to dosć dobrze
2) Koreańczykowi pociska że pewnie ja sie na Niego szykuję (i stąd ta wiara)
3) na bank jest dogadany z Aztekiem i jest to fikcyjna wojna po to by mnie wciągnąc (myslałem że chciał w to wciagnac Koreańczyka ale widzę z tego że to nie to)

naprawdę założenia tego naszego paktu były super a wygląda na to że sobie nie ufamy.... przez Bombla
pamietajcie że z założenia milismy nnie dawac sie wciagac w gierki tylko sami je powodowac, a jest inaczej :(

czy damy rade cos z tym zrobic jeszcze?

cheos (Imperium cheos) 2010-02-17 21:53:32
No musimy być ostrożni.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 22:26:45
teraz podwójny ruch zrobił tak jak poprzednio przy fikcyjnej wojnie z Aztekiem i tłumaczył sie czasem zniesienia

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 23:11:10
Bombel jak zwykle ściemnił bo nie ma żadnej wojny z Aztekiem :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-17 23:11:47
jezeli to napisał w kronice powinna byc kara za to jak nie ma fizycznie wojny takie jest moje zdanie

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 23:12:30
moje też :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 23:25:21
a ten wpis w kronice że ledwo zażegnał konfliktu z Koreą to o czym to? Na PW pisał mi to samo tylko pare chwil wczesniej

BTW
Panowie co robimy?
widać że Aztek jest komitywie z IM i cała akcja miała na celu wciagniecie mnie żeby potem skontrowac przy pomocy wojsk IM - tak przynajmniej to na teraz wygląda

mam nadzieje ze nie wiedzieliście o tym?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-17 23:47:40
czemu milczycie?
tyle sie napisałem a tu echo :/
Wy tez w tym uczestniczycie?
jesli nie to trzeba pomyślec jak okrążyc temat

cheos (Imperium cheos) 2010-02-18 03:37:53
Ja nie mam pojęcia.
Mam nadzieję, że nie dostanę wjazdu od północy bo wszystko przez te chplerne bezdroża na Celta wysyłam.
Na szczęście jest jeszcze Mongoł co IM jakoś trzyma z tej strony.
Ech ...
Nie mam pojęcia co powiedzieć ale trzeba patrzeć dookoła na ręce, topory, siłę i etc.

ponti (Imperium ponti) 2010-02-18 10:21:57
Ja chce sie trzymac pierwotnego planu by trzymac IM za jaja z kilku stron wszelkie zabawy z Aztekiem i Bomblem osłabiaja nas poźniej.Nie popieram i nie popre Korei w działaniach.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-18 10:50:54
teraz będzie personalnie a nie klimatycznie i sorry za to ale wprost jest najlepiej a sytuacja niestety tego wymaga :(

rozmawiałem własnie z Pontim przez tel i mnie się to w głowie nie miesci wszystko
plan był ustalony i moim zdaniem dobry bo doprowadzał (niskim kosztem) do sytuacji w której mielismy miec granice z Bomblem z trzech stron jakby (Cheos, Deb i ja) i moglismy go kontrolować. Do tego dochodziła granica z Zulusem (za chwilę będzie) i granica z Bodkiem czyli mogliśmy kontrolować moznych tego dyplo.
Nie muszę dodawać że w pojedynkę walka z tymi imperiami to jakieś chore akcje?
Jesteśmy średniaki ale bardzo mocne i z czasem będziemy coraz mocniejsi.
W dodatku w naszym gronie jest 4 sprawdzonych ludzi którzy nie są skłonni do zdrad.
Tymbradziej dziwi mnie sytuacja która się wytworzyła :(

mało brakło a zostałbym wciągnięty w zasadzkę u Azteka i mam nieodparte wrażenie że Deb o tym wiedział.
Podobno Deb woli Azteka na sojusznika niż mnie. Chciałbym sie dowiedziec co za tym przemawia? Jestem mniej pewny od Azteka? Poza tym weź Deb pod uwagę że :
1) Aztek nie będzie juz nigdy potęga bo jest zapóźniony masakrycznie w techach
2) Aztek to jest wieczny sojusznik Bombla i go nie zdradzi nigdy

mając powyższe na uwadze powiedz mi jak chcesz miec sojusz z Aztekiem i jednocześnie ukąsic Bombla?

Deb proszę Cię czy możesz sobie pozwolić na tą jedna maleńką chwilę szczerości ze mną? Chciałbym poznać Twoje stanowisko i stosunek do naszego sojuszu i mnie.

jesli mamy nadal trzymać się razem to trzeba nakreslić jakis nowy plan bo tamto juz nie wypaliło :(

PS przypuśćmy Deb że się dobierzecie do mnie z Aztekiem. Masz część moich miast i co dalej? Nadal chcesz ukąsic Bombla no ale Aztek na to nie pójdzie więc co zrobisz?
Taka polityka kombinacji nie jest wskazana i odbije się czkawką na dłuższą metę.
Dlatego stworzylismy ten pakt żeby się właśnie nie robić w ciula, bo wszyscy w koło to robią i to miała byc nasz siła (że jesteśmy razem i nie siejemy dezinformacji)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-18 10:53:08
Ponti proszę zadzwoń do Deba żeby tu szybko zaglądnął no ja nie mam nr tel (no chyba ze jest na klubowym to ja zadzwonie)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-18 10:59:31
Tyle Deb było gadane że w d4 nie mielismy szansy współpracowac a teraz jest własnie taki układ a Ty go starasz się zbombardowac :(
popatrze że w d1 z Pontim miałem sojusz i zostałem zdradzony (potem sie na szczescie wycofał i miał wyrzuty sumienia ;) )
w d4 bylismy wrogami ale to wszystko z racji geografii i podziałów które sie wczesniej wytworzyły (juz wtedy mówiłes że fajnie byłoby razem współperacowac)

pomóz mi to zrozumiec prosze :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-18 12:17:50
W D1 przeciez ci pomagałem bo zjechalismy wspolnie Stoickova a nie ze cie zdradziłem cos ci sie juz miesza :D

ponti (Imperium ponti) 2010-02-18 12:18:39
Deb jest samodzielnym wladca i robi co chce ja mu nie moge nic narzucic ani nic zrobic tak naprawde.Co zrobi to zrobi po prostu miedzy nami jest sojusz ale nie moge sie wtracac w jego polityke zagraniczna mimo ze sie z nia nie zgadzam

Cola (Imperium Cola) 2010-02-18 12:28:19
w d1 najpierw mnie ze stoickovem zdradziłeś ale szybko sie nawróciłes i jechalismy go razem :)

PS co do Deba to oczywiste jest że sam decyduje o swoim Państwie, ale po coś ten pakt mamy i wydawało mi się że jesteśmy dogadani... a milczenie Deba wcale nie pomaga :(

ja z nikim nie gadam na boku a w tej sytuacji muszę szukać sojuszu gdzies indziej (A NIE CHCĘ, bo ten wydawał się najsensowniejszy)
muszę się do kogos przytulić bo inaczej zginę i najsensowniejszy jest Zulus bo blisko, a to z kolei zaprzecza wszystkiemu co tu napisaliśmy i byłoby bezsensem wiązać się z Zulusem

Deb (Imperium Deb) 2010-02-18 12:28:23
Zwietrzylem, ze Bombel uciekl calym swoim wojskiem z ziem dawnego Rzymu, gdy ja caly czas trzymam tam pokazny stack. Wiem jakie byly ustalenia, ale obecnie mam wojsko gdzie indziej, a Aztek mnie nie zaatakuje jak ja zaatakuje Bombla, co powaznie rozwazam zrobic w tej turze.

Deb (Imperium Deb) 2010-02-18 12:29:33
I skonczie gadac, co bylo we wszystkich poprzednich dyplo ;)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-18 12:33:06
w obecnej sytuacji atak na Bombla jest sensowny zwłaszcza że czesc wojsk ma u Azteka zmierzających do mnie :)

żeby Aztek był naszym sojusznikiem jest pozbycie się Bombla a to nie bedzie łatwe
masz Deb pomysł na to kto jescze mógłby wjechac w Bombla?

PS jesteś pewny że dogadałes się z Aztekiem ze Cie nie zaatakuje? pamietaj ze to sojusznik od wszecgczasów co pokazała juz w tym dyplo druga wojna fikcyjna

Cola (Imperium Cola) 2010-02-18 12:35:22
i proszę Cię Deb ustosunkuj się do tego wszystkiego co napisałem poniżej bo chciałbym poznać Twoje szczere zdanie

ponti (Imperium ponti) 2010-02-18 21:18:41
jakby cos przesuwam wojsko w kierunku Bombla na teraz mam 8 axow 7 sloni i 5 katap polacze w stack i ide

ponti (Imperium ponti) 2010-02-18 21:19:08
dorzuce pare rydwanow i holkanow i troche tego bedzie

Cola (Imperium Cola) 2010-02-18 21:59:49
Bombel mnie zaczał szpiegować
zapytałem go dlaczego a ten mi odpisał że dlatego iz dostał informację ze chcę go zaatakować :rotfl2:
skąd on wymysla takie historie :D
czasem przechodzi samego siebie :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-18 23:23:04
Bombel ścina na potege a co gorsze wygląda na to że sa dogadani z Bodkiem tzn taki niepisany pakt o nieagresji (takie mam odczucia bo da sie to wyczytac z korespondencji z jednym i drugim)
jak wparuja we mnie to będzie miazga tzn bronic sie bede dłuuugo i może nawet odeprę ale zmarginalizuje to moje znaczenie :(
plizz podsyłajcie co sie da

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 00:02:29
Spokojnie Cola,jaki Bodek ,tez widze juz w paranoje wpadasz.Bodek musiałby przejsc przeze mnie zeby cokolwiek zrobic.To ze Bombel ścina ,to mnie dziwi...

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 00:05:22
Scina na potęge? przeciez w tej turce ja wiecej scialem od niego na latarnie morską i koncowke sadu niz Bombel :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 00:05:22
Scina na potęge? przeciez w tej turce ja wiecej scialem od niego na latarnie morską i koncowke sadu niz Bombel :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 00:05:27
nie, nie - o Bodku pisałem tylko w kontekście tego że ma niepisany układ o nieagresji z Bomblem i pewnie razem mysla co tu zrobic z Zulusem
a wparuja do mnie razem z Aztekiem i Celtem pewnie bo Celt ma 15 jednostek i na nic mu juz one
tamto faktycznie zabrzmiało jakby miał Bombel z Bodkiem wparowac :) ...akle to taki skrót myslowy byl

LDeska

Posted: 2010-08-27, 11:39   

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 00:05:52
na potege mialem na mysli ze robi to od dawna i co ture

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 00:06:24
ja tak samo :) ale jakos nikt temu sie nie dziwi

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 00:09:13
myslisz ze sądy wycina które juz dawno ma?? ;)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 00:09:29
normalny rozwoj polegajacy na przyspieszaniu niektórych rzeczy.Na mapce sporo zarcia wiec miasteczka rosna jak na drozdzach.Moze sady konczy albo jakas jednostke docina w koncu sie szykuje na cos i pewnie moze miec wiecej ale nie przesadzajmy

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 00:09:55
ale ma sporo miast,nie musi miec sadow na jakims zadupiu

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 00:10:45
no własnie musi bo przecież te miasta na zadupiu generuja wieksze utrzymanie

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 00:12:35
Mam 13 miast i od poczatku gry czuje ze ciagle nie jest tak jak powinno a to potrzebne granary a to barak a to latarnia a to sad a to biblioteka etc.i szczerze powiem to minie jeszcze drugie tyle zanim to wszystko zbuduje bo w miedzyczasie cos zawsze sie dzieje i trzeba dorzucac woja.Raczej watpie by byl az tak szybki w tym co robi zwlaszcza ze co jak co ale produkcje mam na bardzo wysokim poziomie od dawna i z niczym sie nie wyrabiam

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 00:13:39
niektore miasta sie zdobywa i sa golutkie,watpie zeby w miastach trevissa mial juz np granary

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 00:15:03
nie mowie juz o setach i workach bo po jarku i trevissie miedzy nim a mna sa super tereny i podejrzewam ze wlasnie sie o nie z Bomblem scigamy

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 09:23:00
no zobaczymy jak będzie ja wojo zbieram i czekam na konkrety

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 12:36:03
jak myslicie co Bodek zrobi?
wprowadził dla ściemy a ścina sądy?
czy szykuje się na kogos konkretnego?
a może Efe wreszcie przestał byc dla Bodka sojusznikiem roku? :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 15:03:48
CZY KTOS MOZE POWIEDZIEC COS NA PONIŻSZY TEMAT? masz ci los PRZECIEZ JASNOWIDZEM TO CHYBA BOMBEL NIE JEST

bombel79 2010-02-19 08:36:12
ponti, jesli chcesz mnie zaatakowac bo wazasz ze jestem zaangazowany n innym froncie to... odpusc sobie, nie poto lazlem w dlugie luki zeby ktos mi miasta po trewisie odbijal... poza tym atakowanie drugiego w armii jest chyba nienajlepszym pomyslem... chyba ze jest sie pierwszym

a jak teraz zaatakujesz to zamykasz sobie mozliwosci wspoldzialania za jakies 20-30 tur (a wtedy bede mial dal ciebie bardzo ciekawa propozycje)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 15:05:17
dlugie łuki akurat mam w dupie bo slonie i katapy wystarcza z powodzeniem ale chodzi o sam fakt ze ktos kabluje z nas i nie jest do konca szczery,jakas parodia sie robi poczawszy od panikarskich rzeczy poprzez ewidentne w **** walenie.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-19 15:08:10
a brałes pod uwagę że może podpuszczac? :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 15:08:38
wczoraj wieczorem sie zdecydowałem na atak na Bombla a dzisiaj rano Bombel juz o tym wie,no Panowie - masz ci los MAC !

ponti (Imperium ponti) 2010-02-19 15:09:52
brałem pod uwagę ale za dużo przypadku w odpowiednim momencie i odpowiednim czasie.Wczoraj rano bym go wyśmiał a dzisiaj po prostu uwazam ze ktos z nas grubo wali w ****

cheos (Imperium cheos) 2010-02-20 01:59:17
?

cheos (Imperium cheos) 2010-02-20 03:16:59
Celt się wycofał i obstawiłem stolicę.
Czyli mogę zrobi przegrupowanie, gdzie iść ?

PS
Nie wiem Ponti ale może np. zobaczył twoje wojska lub ktoś z twoich sąsiadów ?
IM codzienni mnie jakimiś newsami zasypuje ale, że tak powiem, puszczam to mimo uszu przytakując.

cheos (Imperium cheos) 2010-02-20 03:17:41
Coś mam się dowiedzieć konkretnego ?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-21 20:06:01
widzicie jak Bombel i Bodek rozgrywaja to w kronice?
i jeden i drugi piszą że wojo takie, siakie i że taki tech a że armia najwieksza na swiecie itd a tak naprawde budynki trzaskają a nikt ich nie atakuje bo jak juz napisał o walijczykach (Bombel) to strach :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-25 09:50:51
czesc zdrajcy :)

Bombel napisał "a Cola musial umrzec bo byl dla mnie zbyt duzym zagrozeniem w regionie... mimo ze na tym za duzo nie zyskam, to przynajmniej pozbede sie zagrozenia... i tyle wielkiej filozofii..."

no to macie frajerzy destabilizację w regionie :)
tylko Ponti czaił co się święci

Deb cały czas ostrzegał że Cheos zdradzi i że mu nie ufa, a sam to zrobił
Cheos do tej pory mówi mi ze niezaatakuje ale ciort go wie

Deb z kolei mówi ze się wycofa jak Cheos nie zaatakuje

PS Panowie Oni naprawdę nie maja tego woja jakos dużo
ostatnia szansa na to żeby pojechac Bombla i Azteka (popatrz Deb ile miast mozesz zyskac a nie jakies marne 2 miasta!!!)
jakby Deb z Cheosem się tylko "przekwalifikowali" to jest na znowu 4 i to z dosc pokaźnymi wojskami

zrozumcie ze jak Bombel sie mnie pozbedzie to juz nic sie nie bedzie działo

patrzcie na punkty i na Państwa
jest Leszek, Bodek, Efe (czyli Bodek) i Bombel JEDYNĄ realną szansą na walczenie z nimi był nasz pakt, pakt naszej czwórki, którzy działajac jako unia mogli z nimi konkurowac i nieźle namieszac
teraz poprostu przekreslacie taka ewentualnosc i w zasadzie mozecie juz przestac grac bo nie zrównoważycie wyzej wymienionej czołówki

tylko Ponti to zakumał?

PS i Bombel który wszystkich w ciula robi od zarania a Wy się dajecie na te głodne kawałki łapać :rotfl2:

cheos (Imperium cheos) 2010-02-25 20:11:52
Jeszcze nie zdrajcy.
Obecnie to już chyba wszyscy dalsi i bliżsi sąsiedzi się do mnie odezwali.
Cóż, tak czy inaczej nie mam wyjścia, po którejś stronie muszę się opowiedzieć.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-25 20:31:48
cos mi sie wydaje że ta wojna będzie miała bardzo duzy wpływ na podział polityczny na świecie :)
cheosie jesli masz mnie zamiar atakować to prosze Cię stań pod miastami i nie atakuj aż wyłuskam z nich wszystko co sie da i utrudnię życie barbnarzyńcom
w zamian obiecuję nie niszczyć usprawnien i tak dalej :)
mysle że to uczciwe? :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-25 23:41:12
no teraz jest idealny moment na to by kontrować :)
Cheos podsyłaj wojo a Deb zmienia front i jedziemy :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum