www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "PAKT TZREZWIOSCI UMYSLU Z OGRANICZONYM ZAUFANIEM&
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:44   Pakt "PAKT TZREZWIOSCI UMYSLU Z OGRANICZONYM ZAUFANIEM&

Pakt numer 692, założony 2010-02-22 13:59:11 przez Cola (Imperium Cola)

Nazwa paktu: PAKT TZREZWIOSCI UMYSLU Z OGRANICZONYM ZAUFANIEM

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Cola
Deb
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:44   

Cola (Imperium Cola) 2010-02-22 14:05:16
zrobiłem ten sam pakt tylko bez Cheosa skoro nie wszyscy mu ufamy :)

stacku Bombla nie widac a wojska Deba są od moich granic pewnie o turę
w obecnej sytuacji możemy
1) atakować Azteka i czekać na rozwój wypadków
a) Bombel przyłączy się do rozbioru Azteka bo sobie nie odpuści
b) pomoże Aztekowi w obronie (w co wątpię)

w obu przypadkach Ponti i czesc wojsk Deba powinni atakowac Bombla

możemy też nic nie robic :D

ale jest tez plan by może namówić Azteka na ataka na Bombla i go we czwórkę jechać (to będzie bardzo ciezkie bo Aztek to wierny kompan a jeszcze nas zdradzi i dopiero sie pokomplikuje)

macie jeszcze jakieś pomysły/opcje?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-22 14:06:56
proponuje inny plan zjechac Bombla wspolnie z Aztekiem i potem zjechac Azteka

ponti (Imperium ponti) 2010-02-22 14:08:09
jakie sa powody zeby nie ufac Cheosowi?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-22 14:15:13
Deb Mu nie ufa i pisze raz do Ciebie a raz do mnie i w dodatku to samo wiec stworzyłem nowy pakt
w dodatku Cheos i tak w obecnym zamieszaniu nie bierze udziału, ale trzeba Mu cos pisac bo za chwilę odczuje że został odsuniety i moze sie zwiazac albo z Bomblem albo z leszkiem a tego bysmy BARDZO nie chcieli :)

PS watpie by Aztek sie zgodził jechac Bombla, a nawet jesli to bedzie sciemnial i wezma nas w pulapke jak juz nasze wosjka przejdą całe Jego Państwo do granicy z IM
ja raczej bym nie ryzykował :)

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 09:41:27
misie co taka cisza?
działamy coś czy mam sie bunkrowac na granicy i wypatrywac skąd przyjdzie atak :/

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 09:54:25
co mam napisac na teraz,ide wojem przez Koreę i tyle

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 10:32:35
no ale jest jakis plan??
gdzie ja sie mam wojem ustawic??

w koncu nie ma decyzji czy jedziemy Azteka czy z Aztekiem Bombla??
jesli to drugie to kto prowadzi trozmowy z Aztekiem?? Czy w ogóle je prowadzimy??

ponti (Imperium ponti) 2010-02-23 10:41:44
własnie to sa pytania na które sam chce znac odpowiedź,czasem mam wrazenie ze to moze nasze armie sa wciagane na rzeź a nie odwrotnie :) i obym sie mylił.

Jest nas trzech głowna role gracie tu z Debem wy obaj,brakuje mi sztabu z prawdziwego zdarzenia screenów,ruchow wojsk planow co do turki gdzie atakowac etc.Wszystko to jest takie o pupe potłuc i wzbudza moja niechec ,zaczynam sie w tym gubic i być podejrzliwy

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 10:59:39
dokładnie takie samo mam odczucie :(
w pakcie z Debem prosił o screena mojego pogranicza z Aztekiem no to wkleiłem ale cisza :(

Deb (Imperium Deb) 2010-02-23 21:48:28
Wykrylem stack Bombla niecale 10 jednostek na terenie Azteka. Niestety nie rozwale go sam, bo za malo wojska wzialem. Bombel mi kazal w tej turze wejsc na pole gdzie on stoi juz z Aztekiem, ktory ma same axy do 15 sztuk.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 22:13:57
widze dokładnie ten stack
poradzimy sobie bez problemu :)
pod warunkiem że nie jest to podpucha na max z Twojej strony bo widzę że szykujesz sie jeszcze łucznikiem konnym w Twoim mieście na granicy ze mną

Cola (Imperium Cola) 2010-02-23 22:18:40
dopiero teraz go zobaczyłes?

PS jesli rozbijemy im to to w zasadzie droga wolna przez Azteka do Bombla :)

Deb (Imperium Deb) 2010-02-24 14:44:25
O takie zapewnienie mi chodzilo. Chociaz, jesli moj lucznik konny, ktory sie zbudowal w przygranicznym miescie stanowi dla Ciebie zagrozenie, to czarno to widze. Ja mam zwiazane rece, a karku Cola nie bede za Ciebie nadstawial, jesli Cheos Cie zaatakuje, a wojska Pontiego sa wiele tur drogi od frontu.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-24 15:48:44
o jakie zapewnienie?
PS
mam rozumiec ze jezeli łucznik konny zbudowany w przygranicznym miescie stanowi zagrozenie dla mnie to znaczy ze musisz atakowac?
a jakby nie stanowił zagrozenia to bys nie atakował?
nie rozumiem tego
Deb proszę Cię pisz jaśniej

a Cheos mnie nie zaatakuje - wręcz przeciwnie

i czym masz zwiazane ręce?

PS2 napisz wprost czy wchodzisz z nimi i zdradzasz mnie czy realizujemy plan?
jesli mnie zdradzasz to musze negocjowac bo mnie wystawiłes do wiatru i nie zostawiłem wojska koło Ciebie (czeka by powitać stack Bombla i Azteka)

Deb (Imperium Deb) 2010-02-26 18:46:13
Worker to akurat zadna strata. Strata jest fakt, ze przez wojne pewnie gdzies Ci Ponti wywalilo wojsko, a miales 3 tury zeby dolaczyc na teren Coli i jakos zorganizowac kontre, bo ja teraz nie moge nic tym swoim stackiem zrobic jak jestem przy Azteku i Bomblu, a oni maja wiecej wojska, a Cola dopiero docina wojsko. Dopiero jak podejdziemy pod miasto, gdzie bedzie Coli stack moge cos sensownego zrobic.
Cola nie obrazaj sie, bo bylem w takiej sytuacji, ze jakbym nie wypowiedzial wojny, to Bombel by mi wjechal z poludnia. Z reszta teraz nie na zarty szykuje kontre na Pontiego, wiec moze cos z tych naszych wojen jednak plynie dobrego, bo Bombel juz wiecej wojska nie wysle do Coli, a stack Bombla kontrujacy Pontiego mozna by rozwalic, pod warunkiem, ze Ponti rzeczywiscie wywolal wojne ze mna zanim wszystko dobrze przemyslal, bo ta wojna na pewno Ci Cola nie pomogla.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 21:35:38
Deb puknij się w czapke
trzepiesz porami bo wszyscy zyskaja a Ty jedyny stracisz na tej wojnie i pociskasz teraz że wejdziesz pod miasto zobaczysz stack itd - typowa gra na czas, a my naiwniacy mamy Ci uwierzyc po tym jak nas dymałeś od poczatku z niewinną miną 9-cio-letniego poznańskiego słowika
jakby Ci umkneło to do wojny dołaczył Cheos i Leszek i Celt, a mi jednostki się nie mnożą x3

jakbys ustalał z nami "sojusznikami" co sie dzieje to bys sie nie musiał zastanawiać bo to my bysmy ich wciagali w pułapke a nie odwrotnie i teraz własnie by szło uderzenie na Bombla i pewnie przy pomocy wiekszej ilosci mocarstw.... no ale to trzeba było zrobić wczesniej.... znacznie wczesniej

napisz Bomblowi że wiecej nie musi wysyłac wojska bo 6vs1 nawet wy dacie sobie radę :rotfl2:
a Ponti że wypowiedział wojnę to mi akurat pomógł a tylko Tobie zaszkodził
może sie nauczysz że zdrada nie popłaca :)

PS po cos Ty w ogóle wchodził w gierke z Bomblem? Naprawde uległes Jego urokowi i "pięknym" słówkom i wizji wspaniałej przyszłości?

Aztek jest poscinany do zera... co mu dadza moje 2 miasta? NIC :)
Celt nie istnieje... przypuścmy że to On dostanie 2 miasta i co zyska?? ...20 punktów?? :rotfl2:
Bombel?? ...dostanie miasto od Azteka i jako jedyny zyska a pewnie weźmie troche twoich miast niedługo :) (i nie zdziwie się jesli Ponti nie jest z Nim juz dogadany)
Ty?? ...to juz ustalone - Ty stracisz :)

ponti (Imperium ponti) 2010-02-26 22:19:47
wyluzuj sie Cola.Tak czy srak mamy *** wiec po co jeszcze dolewasz oliwy do ognia.Deb wie co ma grac i co chce grac i tyle.Mozemyz awrzec pokoj i isc moja armia do ciebie

Deb (Imperium Deb) 2010-02-26 22:40:04
Cola, naprawde przesadzasz. Rozumiem, ze w kronice mozemy sobie dopiekac dla zmylki, ale to co piszesz tutaj jest zupelnie niepotrzebne. Dlaczego nie potrafisz zrozumiec, ze zrobilem to, co musialem, a Pontiemu sam pisalem wczesniej, ze idzie na Ciebie Cheos, LDeska i Beny. Ponti podjal decyzje szkodliwa dla naszego sojuszu niepotrzebnie, byc moze w pierwszej reakcji i chyba zdaje sobie sprawe z tego, ze to byl blad. Wzial pary workerow, rozwalil paru chariotow, OK! Blad ten mozna jeszcze naprawic - jest nas trzech, wszyscy mysla, ze jestesmy skloceni - naprawde uwazam, ze mozna z tego wyjsc z tarcza!
Zasadzke mozemy wciaz zastawic, ale Ponti musi isc teraz bezwzglednie do inzynierii, podalem recepte, dlaczego taka nieufnosc powstala, bo musialem zdobyc na chwile jedno miasto, zeby sie uwiarygodnic tamtym?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 23:17:15
no dobra sorry
na poczatku zaznaczę że decyzje pozostawiam Ponticalowi

a teraz garsć faktów :(
wiecie ile czasu zajmie zanim Ponti dojdzie do inzynierii? :(
jak ja mam sie utrzymac jak armie trzymam w zasadzie w jednym stacku a miasta mam puste?
Cheos zajmie 2 miasta na szybko a potem wejdą w jedno zgrupowanie i musze bronic 4 miast wtedy :(
nie ma bata żebym to wybronil choc woja mam sporo ale no kurna nie ma bata
musiałbym dostac zastrzyk z 30 woja no i oczywiscie twoje by musiało walczyć po "własciwej" (;) ) stronie

zostało trochę czasu do nowej tury
czekam na konkrety
napewno całe wojo musiałbyś puścic od mojego południa
ja musiałbym wycofac się w okolicę stolicy
Ponti musiałby gnac wszystkim co ma od wschodu i wtedy nagle robimy pokój i otwarcie granic (prawdopodobnie musielibysmy razem turkę robic choc przy zawarciu pokoju wyrzuci Cię za moje granice) ...hmm w takim razie musilibysmy byc nadal w stanie wojny ale wtedy nie będziesz mógł korzystac z moich dróg

Cola (Imperium Cola) 2010-02-26 23:19:21
a no i skąd mam wiedziec ze to nie kolejna zmyła zebym nie puszcał woja na Deba i żebym Mu pozwolił wejsc do mojego państwa (tak jak poprzednio)?
jak tak sie stanie to przeciez wyjde na idiote
juz wyszedlem na naiwniaka a jakby to była wypucha to wyjde na naiwniaka-kretyna

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 09:35:51
Ja swojego wojska nie moge juz wiecej wysylac Cola na Twoj front, bo jak dojdzie do pokoju, to mamy teleportacje. Chyba, ze moge Ci zaufac, a Ponti zakonczy wojne ze mna, to w trakcie naszej wojny bedac na Twoim terenie wykrece numer.

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 09:36:40
Niepotrzebnie Cola odbiles to miasto.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 10:35:19
Ty sie mnie pytasz czy mozesz mi zaufać?? :)

------------
do rzeczy :
można zrobić tak :
oddaję Ci miasto (tzn opuszczam a Ty atakujesz i przejmujesz) dzieki temu masz większą mobilnosć ale ja mam 1 miasto mniej do scinania na wojo :(
potem miasto wraca do mnie
ja bunkruję stolicę i jak podejdą pod stolicę to Ty masz stać jakos tak przy mojej stolicy żebys miał ich w zasięgu ataku (1 pole!!!)
wchodzimy wtedy razem do gry i atakujemy razem (w grze obmyslimy jak to zrobić bo będzie tam stał stack połączonych sił koalicji Bomblowej i można wykorzystać wzorem Bodka regulamin czytając go literalnie czyli możesz wybrać który stack atakowac i komu wojne wypowiedzieć bo nie ma w paktach jawnych nigdzie sojuszu oficjalnego :) )
może się tez tak zdarzyc ze nie bedzie to miało znaczenia i możesz miec wojnę z wszystkimi, ale o tym zadecydujemy juz w grze (mój tel 516 027 424)
no i puścimy z dymem ten ich stack a nam zostanie sporo woja

to wszystko co wyżej napisałem dotyczy wojska które wyślesz od mojej strony (tzn od strony naszych granic)

pamiętaj że masz tez stack idący tuż za stackiem Bomblowej koalicji
i ten stack MUSI byc o krok za stackiem Bomblowym i nie moze stać na tym stacku Bo,mblowym bo będzie teleport :( i kolejna wojna na forum :)
tym stackiem oczywiście też będziesz atakował jednoczesnie tylko z tyłu

wkleję mapy to rozrysujemy jak to dokładnie zrobić i policzymy jednostki
ja robolami zrobię siatkę dróg na każdym polu wokół nas by była maksymalna mobilnosc i pole manewru

PS Ponti musi śmigac wojem do mnie i po rozbiciu Bomblowych musimy pomyslec w która stronę iśc i z kims się dogadać (mam nadzieję że pracuje Ponti nad peterem bo napewno Bombla chciałby dorwac :) Peter tez moze wpłynac na Ldeske :)
dużo zalezy od tego ile rzuci na wojne Cheos i Ldeska ale watpie by sie jakos specjalnie babrali bo zdobedą miasta od strony Cheosa bez zbednych strat (puste miasta) w dodatku Bombel jest przekonany o tym że ja nie mam wojska (nie wiem skąd bo mój wykres jest pionowy ostatnio :) )

czy to się wydaje Wam sensowne?
nie mamy zbyt wiele czasu wiec trzeba to dokładnie rozrysowac i policzyc kazdą jednostkę
jak nam to wyjdzie to będzie najlepsza akcja jaka była zrobiona w jakimkolwiek dyplo (tuz obok akcji nukowania przez hedonicum :D )

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 12:43:07
Technicznie wszystko rozumiem i akceptuje. Tylko czy Ponti w to wchodzi, czy woli ze mna walczyc?

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 12:45:03
Miasto przejme w ostatniej chwili, zebys mial czas je scinac. Mysle, ze nie wczesniej niz za 3-4 tury, w zaleznosci od sytuacji.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 13:12:34
wejde i porobie screeny to policzymy ile dokładnie trzeba

ponti (Imperium ponti) 2010-02-27 13:47:54
wchodze w to nie mam wyjscia

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 14:09:58
a może jakies inne propozycje masz?

ponti (Imperium ponti) 2010-02-27 14:15:03
dobra napiszcie mi czarno bialym co mam robic teraz.mam przejmowac twoje miasto Deb i isc o COli ?

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 14:17:29
ja zajme sie planem u mnie a co do miast miedzy Wami to juz poustalajcie

w każdym razie na teraz plan jest prosty : JAK NAJWIECEJ WASZYCH JEDNOSTEK MUSI SIE ZNALEŻĆ NA MOICH ZIEMIACH :)

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 14:27:07
Wiadomo, ze ja bede mial wojne z Cola caly czas i zaatakuje selektywnie. Ponti, musimy pomyslec o tej propozycji przejecia miasta - troche kasy wpadnie, ale po podpisaniu pokoju jest cofka wojska i strata tury. Trzeba to dobrze przemyslec, nie wiem ile kasy wpadnie za to miasto, bo jest slabe. Jak przyspieszy inzynierie o jedna ture, a wojsko cofnie o dwie w sumie, to nie ma interesu.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 14:36:15
nie podpisujcie pokoju
niech myslą że tez macie wojne

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 14:37:52
jesli macie wojne fikcyjną to pilnujcie kolejnosci bo sie skapną jesli nie bedziecie przywioazywac do tego wagi

Deb (Imperium Deb) 2010-02-27 14:47:33
Jak nie podpiszemy pokoju, to Ponti do Ciebie nie dojdzie, bo przez moj teren ma 5 tur drogi do Ciebie. Chodzi o to, ze jak zdobedzie moje miasto, to zyska kase i bedzie mial szybciej inzynierie, ale potem i tak trzeba zrobic pokoj i open borders, wojsko mu sie teleportuje spowrotem pod granice.
Chyba, ze Ponti ma krotsza droge przez swoj teren, ale i tak pokoj musimy zawrzec i oglosic go jutro, albo pojutrze w kronice, zeby Bombel ganial swoim wojskiem raz w jedna, raz w druga strone.

Cola (Imperium Cola) 2010-02-27 15:09:17
działajcie by było dobrze ja juz wklejam moje wypociny :)
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum