www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "SGA (Światowa Giełda Surowców)" (pawelt)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 22:52   Pakt "SGA (Światowa Giełda Surowców)" (pawelt)

Pakt numer 743, założony 2010-03-28 09:31:15 przez pawelt (Imperium pawelt)

Nazwa paktu: SGA (Światowa Giełda Surowców)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
bombel79
Deb
LDeska
Marw
Peter
wnuczus
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 22:52   

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-28 09:37:12
W Rzymie powstała Światowa Giełda Surowców.

Rzym wysyła zapotrzebowanie na: jedwab (silk).
Do zaoferowania mamy: słonie, konie, miedź, żelazo, małże, kuku, krowy, kraby, ryby, świnie, ryż, pszenicę.

Deb (Imperium Deb) 2010-03-28 13:44:25
Dam jedwab za 2-3 tury - zalezy mi na kosci sloniowej, bo ten surowiec wstrzymuje mnie przed atakiem na panstwo konfucjanskie. Problem polega chyba na tym, ze chyba nie mamy ze soba kontaktu i mozliwosci handlu bezposredniego. Jednak mozemy to chyba zrobic za pomoca posrednikow ;)

bombel79 (Imperium bombel79) 2010-03-28 14:48:14
Zarazek zazdrosci posiadanych surowcow... u nas straszna bryndza... ale moze jakos sie odbijemy od dna :)

Deb (Imperium Deb) 2010-03-28 15:11:09
Wiec targu mozemy dobic za posrednictwem Petera - ja mu moge przekazac jedwab, a on jesli ma polaczenie z Pawlem przeaze mi kosc sloniowa. Dodatkowo Peter ma szlak handlowy z Wnuczusiem i wtedy moglbym z nim podpisac pokoj i przez niego by szla wymiana handlowa, gdy wypowiem wojne Angliii (Eli).

Peter (Imperium Peter) 2010-03-28 15:54:50
Jedwab moge tak przekazac (bo mam jedne swoje złoża) ale kości słonowej nie da chyba rady bo mam z importu (a tych importowanych surowców zdaje się że nie można przekazywać dalej).

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-28 17:33:12
deb, jak do ciebie przepłynąć?
Deb jak możesz to daj peterowi jedwab, jak masz nadmiar, ja wezmę od niego. jak do ciebie przypłynę to dam ci od razu słonie.

Leszek, jak przypłynąć do deba? mam kuter koło persa.

Deb (Imperium Deb) 2010-03-28 17:39:26
Mam szlaki handlowe z Peterem i Leszkiem (chyba), wiec mozemy dobic targu za ich posrednictwem, zwlaszcza za posrednictwem Petera, bo pozniej, jak wypowiem wojne Anglii, to handel bedzie przechodzil przez Wnuczusia, ktory ma lacznosc handlowa z Peterem.
Jedwab w nadmiarze bede mial za 2-3 tury.

Deb (Imperium Deb) 2010-03-28 17:42:58
Tylko nie wiem czy handel miedzy Peterem a Wnuczusiem nie opiera sie na Anglii, hehe

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-28 17:45:21
zaproponowałem peter, aby dał mi teraz jedwab. jak nie możesz peter, to nie dawaj, ale bardzo by mi się przydał, bo z marketami daje +2 mordki zadowolenia.

Deb (Imperium Deb) 2010-03-28 18:02:52
Ja jestem sklonny dac jedwab Peterowi za sam transfer i Tobie Pawel za kosc sloniowa, tylko jak pisalem potrzeba na to czasu - jedwabiu w Chinach nie brakuje, tylko trzeba poczekac na zalozenie nowych plantacji kilka tur.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-28 18:08:09
ale żebyś dostał kość słoniową ode mnie musimy mieć kontakt.
Leszek, a ty masz czasem nadmiar słoni, żeby jedne dać debowi?
Ja bym ci jedne dał swoje, deb by dał jedwab peterowi, a peter mi i wszyscy byli by szczęśliwi :)

Deb (Imperium Deb) 2010-03-28 18:12:40
Wlasnie, chyba tylko na tej zasadzie mozemy ze soba skutecznie handlowac, hehe
Ja nawet myslalem o zalozeniu miasta na wyspie Wnuczusia (ktora jest na oko ze dwa-3 razy wieksza od mojej) na terenie, gdzie bedzie dostatek kosci sloniowej, ale to duzo czasu trzeba na to, bo odleglosci spore.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-03-28 18:26:32
utrzymanie takiego miasta będzie koszmarnie drogie.

Deb (Imperium Deb) 2010-03-28 18:29:36
Jasne, ale wczesniej nie widzialem lepszego sposobu na kosc sloniowa.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-04-03 09:19:10
Deb i jak z tym jedwabiem?

Peter, może ty się wymienisz na jedwab za słoniki? Kiedy podłączysz ten jedwab na cyplu na północnym zachodzie u siebie?

Ja mam 3 słonie. Jedne dałem bomblowi bo robi armię na wilhelma i nie mogę mu zabrać. Drugie ma peter. Widzę, że leszek ma 2x słonie.

Deb (Imperium Deb) 2010-04-03 10:22:14
Wlasnie dzisiaj w nocy zaproponowalem wymiane Leszkowi za kosc sloniowa, bo Pawel jestes dla mnie niedostepny i bez karawel sie nie obedzie. Za kilka tur bede mial i tak dodatkowy jedwab.

Peter (Imperium Peter) 2010-04-03 10:47:26
U mnie nowe w miarę miasto tam jest żeby ten cypel objąć, więc to kwestia pewnie jakiś 20 tur (ale popatrzę).

Wysłałem zapotrzebowanie na kamień - na 10 tur potrzebuje, bo jestem bystry chłopak i w połowie Statuy skapowałem się że kamyki mogłyby pomóc przy jej budowie...

Może to nie surowiec, ale co za niefart zupełny że nadal żadna rela do mnie nie dotarła... no co za łajzy, najpierw tylko złoto i ciągle bez reli - dobrze że monarchie będę zaraz wprowadzał bo bym natrąbić mógł miastami wielkości 5-6.

Marw (Imperium Marw) 2010-04-03 10:53:57
Peter jak chcesz to Ci mogę posłać Żydowskiego misjonarza.

Peter (Imperium Peter) 2010-04-03 11:11:09
No tak ciągle liczę że jakaś rela wyskoczy sama... jak masz na zbyciu to wyślij może.
Jak coś innego wyskoczy to najwyżej zawrócisz...

Z drugiej strony kompy się do mnie nie burzą o zmiane reli :)

pawelt (Imperium pawelt) 2010-04-03 11:18:16
Deb, to jak możesz daj nadmiar jedwabiu peterowi, a peter da mi swoje, skoro już masz słonie od leszka.

U mnie rela na początku przeszła do stolicy, ale od tamtego czasu nie chce się w ogóle rozprzestrzeniać.

Ja sobie chyba monarchę daruję na razie. Jak będę miał jedwab, to do 10 miasta mogę dociągnąć. A większych i tak na razie nie potrzebuję.

Co do reli, to ja się właśnie zastanawiam czy by z niej w ogóle nie zrezygnować. Jeden AI mnie kocha, a reszta nienawidzi :/

Peter, a czemu nie zgarnąłeś taoizmu z naukowca??? Miałbyś relę i komuś mógłbyś podesłać. A tak ma ją pers i już krucjaty szykuje na niewiernych.

Peter (Imperium Peter) 2010-04-03 11:31:23
Z rela z naukowca to nie zdążyłem po prostu.

wnuczus (Imperium wnuczus) 2010-04-03 11:47:58
Ja mam ciągle problemy z AI nie chce ciągle podpisać pokoju, a już słoniami naciera...

LDeska (Imperium LDeska) 2010-04-03 12:29:05
Ja dostałem zły zapis - coś Beny skaszanił i pyta o hasło Petera. Zgodzę się na tą wymianę za słonie oczywiście. U mnie reli też nie ma w ogóle ale nie spieszy mi się - wolę nie denerwować kompów.

Peter (Imperium Peter) 2010-04-03 12:59:15
Wysłałem nowego sejwa.

Deb (Imperium Deb) 2010-05-07 19:05:34
Bede potrzebowal marble, niedlugo.

Deb (Imperium Deb) 2010-05-07 19:10:33
Aaaa... Peter, pewnie przez swoja wrodzona skromnosc zapomnial wspomniec, ze dostarczylem mu kamien, o ktory tak bardzo zabiegal ;)

LDeska (Imperium LDeska) 2010-05-07 20:39:34
No ja też słoniki dałem i nie tylko za frajer moim sojusznikom :)

Peter (Imperium Peter) 2010-05-08 07:12:58
A Deb już dawno go zabrałeś... no ale dzięki i za tamte parę tur :)

Deb (Imperium Deb) 2010-05-12 17:45:39
No musialem zabrac, ale bylo i tak dluzej niz zakontraktowane 10 tur, a mialem noz na gardle i musialem scinac mury.
Co do slonikow, to ja komus zaplacilem za nie jedwabiem, ktory mial dojsc chyba wlasnie za kosc sloniowa dla mnie.
W dalszym ciagu poszukuje dostawcy marmuru - zaplace winem, albo wielorybami.

Peter (Imperium Peter) 2010-05-12 17:58:25
Deb - nie było problemu z tym kamieniem, bo już zdążyłem wtedy wybudować co trzeba.
Ja marmur niestety wymieniam na słoniki a drugiego nie mam :(

Deb (Imperium Deb) 2010-05-12 18:03:30
Za jakies 5 tur bede mogl zaplacic kamieniem, ale za okolo 10 bede mial marmur bez laski ;)

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-12 19:26:27
Peter, ty mi chyba dajesz marmur. Obecnie jest mi niepotrzebny, możesz go dać debowi.

Ps. dzięki za mapy, już wiem kogo trzeba bić w pierwszej kolejności - inków.

Peter ścigasz się do liberki z kompami? :D

Peter (Imperium Peter) 2010-05-12 19:32:05
A właśnie mam mapy w zasadzie 90% świata, zapraszam chętnych do wymiany.

Co do ścigania się po liberalizm z kompami to się zastanawiałem nad tym, ale jeszcze nie podjąłem decyzji.

Co do tworzenia armady to jestem gotowy w pierwszym rzucie (powiedzmy za około 10-12 tur) wystawić 4-5 galeonków z mackami... tylko dokąd płyniemy?
Może ratować Deba i Wnuczusia?

bombel79 (Imperium bombel79) 2010-05-12 19:50:55
ja mam amrmur, moge odstapic, przerwalem budowe tadz mahal - na co mi zloty wiek? :rotfl2:

Deb (Imperium Deb) 2010-05-12 19:51:49
No Peter, gdybys sie rzeczywiscie zadeklarowal, to Ele rozlupiemy wspolnie bez dwoch zdan. Niestety walcze na dwoch frontach, rowniez z Mayami, wiec sam na Anglie nie uderze, a Wnuczus pada wlasnie pod naciskiem Eli, bo ja nic nie robie na tym froncie.
Za 10 tur to AI w moim sasiedztwie beda mialy fregaty i proch.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-13 07:01:43
Ja też za ok 10 tur będę mógł wystawić flotę z mackami.
Co prawda ja bym raczej klepał inkę, bo ładniutkie wypasione miasta, ale dla dobra ogółu mogę klepać kogoś innego.
Powinniśmy ich zjechać ilością. Tylko co z katapami? Leszek wyrobisz się w 10 tur? rób same katapy!.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-05-13 23:05:35
Ja w 10 tu rnie mam szans bo astro dopiero zaczynam a to dłużej niż 10 zajmie. Wojsko robię i katapy też ale ty też rób katapy

wnuczus (Imperium wnuczus) 2010-05-15 16:12:46
Właśnie upadła mi znów obrona miałem sporą armie zostały mi 3 miasta, a Eli ma wielką armie jak na moje możliwośći

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-18 09:43:20
Mogę mieć dodatkowy surowiec 1x barwniki i 1x kadzidło.
Z chęcią wymienię na jakiś rozweselacz (klejnoty, srebro, bobry, wieloryby, cukier) lub zdrówko (jelenie, owce).

Jak ktoś coś potrzebuje z tego co mam w nadmiarze, to pisać.

bombel79 (Imperium bombel79) 2010-05-18 09:52:19
mi by sie jakies zdrowie przydalo... powoli wracam do gry... ech... ale opozniony jestem...

PS
ile wyciskacie nauki na turke? ja mam ok 200 kolbek... :(

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-18 10:04:16
Ja mam niewiele więcej, ale ostatnio jadę na 100% nauki, to mam więcej, bo merchantów się dorobiłem.
Bombel, ale za to masz nację org, najlepsza go finie. U mnie koszty doktryn to ok 140 monet na turę. Było by 70 jakbym miał org :) Niezły bonus, 14 dodatkowych chatek.

ps. ja jestem otwarty na wszelakie propozycje handlowe :)

Peter (Imperium Peter) 2010-05-18 10:10:59
Ja wprowadziłem zorganizowana religię teraz i kopara mi opadła bo rachunek za to jest niezły - 15 pieniążków na turę :(

Nie miałem juz rozweselaczy (na wymianę też nic nie ma na razie - za parę tur silk tylko), więc szrpnąłem sie na relę... coś czuje że musze przydrukowac wojo, zanim przyjda po mnie :)

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-18 18:42:19
Peter, a zobacz ile byś zaoszczędził kasy na doktrynie przechodząc z biurokracji na państwo narodowe. U mnie było by to 50 monet :szok:

Peter (Imperium Peter) 2010-05-18 19:42:51
Państwo narodowe to nacjonalizm?
No to jest to niegłupia opcja... tylko że u mnie stolica sporo generuje przychodu, to nie koniecznie musi się opłacać... ale posprawdzam sobie.

bombel79 (Imperium bombel79) 2010-05-18 21:10:02
porabalo was??? jakie panstwo narodowe? przeciez te techy to beda za 100 turek!!! :oczami:

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-18 21:42:07
ja mam średnią stolicę i takie państwo narodowe nawet by mi się opłacało, ale techa nie mam i na razie nie po drodze, choć TM też kuszący, aż dziwne, że jeszcze żaden AI go nie zrobił. Zresztą też dziwne że jeszcze liberka nie odkryta.

Ja i tak naginam po astro i jadę od najmocniejszego AI chyba. Ktoś wie, gdzie jest miasto z latarnią???
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum