www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt " Ambasada Rzymsko (pawelt) - Rosyjska (peter)&quo
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 22:52   Pakt " Ambasada Rzymsko (pawelt) - Rosyjska (peter)&quo

Pakt numer 777, założony 2010-05-19 10:55:06 przez pawelt (Imperium pawelt)

Nazwa paktu: Ambasada Rzymsko (pawelt) - Rosyjska (peter)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
Peter
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 22:52   

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-19 10:58:47
Hej, była by szansa na jednego misjonarza lub dwóch konfu?
Jak potrzebujesz jakiś rozweselaczy lub zdrowia to bierz, co mam w nadmiarze.
Mogę mieć barwniki i kadzidło, ale to byś musiał specjalne zapotrzebowanie dać, bo musiałbym specjalnie plantacje wybudować i miasteczko zniszczyć.

Peter (Imperium Peter) 2010-05-19 11:30:20
Z misjonarzem nie ma problemu.
Zapotrzebowanie na surowce mam olbrzymie gdyż na swojej wyspie to praktycznie mam złoto i dwa silki :(
Zdrowia też już mi zaczyna brakować (stolica), więc obadam co mam i zapotrzebowanie napiszę :)

Co robimy z armadą i zjechaniem ilu się da kompów zanim zablokują nas niszczycielami?
Jak na razie to chyba tylko Ty, ja i Leszek myslimy o tym powaznie (Deb coś się mota), a reszta uważa że jakos to będzie i udaje że nie widzą jak kompy naginają z techami.

Proponuje wspólny pakt z Leszkiem i opracowanie planu działania (gdzie się spotykamy, gdzie płyniemy itd.)
Jako że jesteś najbardziej doświadczony odnośnie zachowania kompów, to proponuje abyś objął przywódctwo w takim sojuszu anty AI (ewentualnie w sojuszu o przetrwanie jak tak dalej będzie szło, ale licze że tymi desantami to ze dwa kompy przynajmniej zdązymy wybić).

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-19 11:49:41
My już z leszkiem mamy plan działania. Ja mam astro za 2 tury, on trochę później.
Wytypowaliśmy inkę, później pacala do zjechania, ale to może się zmienić.
Inkę dlatego, że jest najbardziej zaawansowany technologicznie oraz ma prawdopodobnie wielką latarnię (nie mogę jej na razie zlokalizować, ale wszystko wskazuje, że on ją ma) i św miasto buddyzmu.
Pacal widzę teraz od kogoś dostaje, więc nie wiem jak to będzie w następnej kolejności.

Do inki mamy płynąć na północny wschód ode mnie i leszka. Jak się chcesz przyłączyć to płyń najkrótszą drogą. Każda pomoc się przyda. Chcemy zalać go ilością. Leszek będzie miał katapy i słonie, trochę knechtów i rydwany, ja będę miał knechtów, w tym kilku doborowych na 6 promocjach, katapy, trochę pretów i rydwany. Łącznie na wstępie kilkanaście pełnych galeonów.
Cały czas będziemy też dosyłać posiłki, żeby iść za ciosem.
Dodatkowo leszek ma robić zwiad karawelami z rydwanami z+1 do widoczności. AI chyba jeszcze nie ma fregat, choć nie wiem jak inka stoi, bo nie mam z nim kontaktu. Pytałem deba o inkę, ale jeszcze nie odpisał.

Jak chcesz się przyłączyć to się spiesz. Mamy jedyną szansę do czasu niszczycieli, później zostaje tylko bunkrowanie się, co w moim przypadku jest awykonalne ze względu na brak jednej zwartej wyspy. Poza tym co za przyjemność tak kisić i patrzeć jak AI odlatują?

Ale nie wiem czy tobie się nie opłaca bardziej iść po liberkę i z niej nacjonalizm i walnąć przed AI TM. Nie wiem jak inka i elżbieta, ale pacal cię nie wyprzedzi, nie ma filozofii ani nacjonalizmu, choć jak ty kończy właśnie edukację.

AI na szczęście gra fatalnie i można po kolei palić mu miasta, jednak z niszczycielami nie damy na pewno już sobie rady, bo akurat ich AI robi dużo, więc czas nagli.

Zauważyłem też że na tej mapie AI gra nieco inaczej niż na np pangei. Tutaj wszyscy AI szybko poszli do astro. Podejrzewam też, że szybko pójdą po fregaty i niszczyciele.

Peter (Imperium Peter) 2010-05-19 11:59:33
Ja właśnie odpaliłem złoty i lecę po liberalizm i zastanawiam się czy astro czy nacjonalizm brać jak się uda.
No zobaczymy jest jeszcze trochę czasu do namysłu.
na pewno chcę mieć szybko astro i brać udział w naparzaniu kompów, bo tu nie ma na co czekać.
Ze swojej strony zapakuję macki i wespre przy zalewaniu ilością :)

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-20 10:39:06
i jak?
Inka podobniez idzie teraz po metody naukowe, tylko nie wiem czy przez astro czy chemię. Bo jak ma grenadierów i fregaty, to już za późno raczej.

Peter (Imperium Peter) 2010-05-20 10:51:34
Co do zapotrzebowania to potrzebuje i barwników i kadzidła.

Co do inki to trzeba przynajmniej spróbować.
Ostatecznie mozna galeony ochraniać caravelami, z tego co pamiętam to jak w stacku siedza galeony i caravele to atakowane najpierw są karawelki, więc jak by tak zjarać jakieś porty, to na ladzie może miec co chce a zjedziemy go ilością.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-20 10:53:45
ok, to zgłoś się po barwniki i kadzidło za jakieś 5 tur jak wybuduję plantację.

Mamy w końcu na ciebie czekać, czy nie? w trójkę zawsze raźniej, ale czas nagli...

Peter (Imperium Peter) 2010-05-20 12:34:51
Sztkujcie sami, dopłynę jako wsparcie najszybciej jak się da, bo do liberki jakiś 4-5 tur bedę jechał bo szmal sie konczy...

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-28 14:07:25
hej, kadzidło shandlowałem ince za cukier, więc na razie nie będę miał. dopiero za jakieś 30 tur podłącze następne.

Peter (Imperium Peter) 2010-05-28 14:57:45
Ok.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-05-28 19:56:27
A jak misjonarz?

Peter (Imperium Peter) 2010-05-28 22:27:05
Pamiętam.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-06-03 21:37:14
hej jak możesz to wyślij misjonarza do mojej stolicy

Peter (Imperium Peter) 2010-06-03 22:49:08
Ok.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-06-06 09:03:43
co w końcu z tym misjonarzem? drugą turę kisisz nim w Navajo

Peter (Imperium Peter) 2010-06-06 14:20:53
Idzie.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-07 10:20:19
A co z planem wjazdu do Inki z morza, aktualne czy zawieszone?

pawelt (Imperium pawelt) 2010-06-07 10:41:53
aktualne, flota się zbiera i płynie, ale co do inki to jest nie przesądzone, bo doszedł właśnie do sterowców. Nie wiem czy nie trzeba szukać łatwiejszego celu :/

Peter (Imperium Peter) 2010-06-07 11:41:29
Inka nie ma za dużo miast z tego co patrzyłem, więc najwazniejsze jest zaskoczenie... a kompa to raczej łatwo zaskoczyć, bo nawet jak galeony stoją o kratke od jego terenów to nie się nie przejmuje.

Tak się pytam bo astro już robie i jak nie inke, to bym jakiegoś innego kompa zlał (angoli mam najbliżej), zanim dojda do rifów i niszczycieli.
Co prawda mój wykres woja nie wygląda jakoś szczególnie imponująco na tle angoli, ale to głupi komp jest, więc myślę że uderzając punktowo bym go pojechał.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-06-19 10:48:33
Hej, mam prośbę, jakbyś mg nie niszczyć tej łódki barbw koło wysepki jednokratkowej. Hoduję ją żeby random sobie zmienić.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-19 11:45:47
Ok.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-07-12 18:14:45
Hej, w następnej turce atakujemy wiktorię, więc jak nie chcesz stracić szlaków handlowych z nami, to zerwij pakt defensywny z nią.
Jak możesz, to podaj mi też lokalizację galeonu wiktorii koło st petersburga.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum