www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "INKA - twój wróg" (pawelt)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 22:52   Pakt "INKA - twój wróg" (pawelt)

Pakt numer 792, założony 2010-06-10 09:28:12 przez pawelt (Imperium pawelt)

Nazwa paktu: INKA - twój wróg

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
bombel79
Deb
LDeska
Marw
Peter
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 22:52   

pawelt (Imperium pawelt) 2010-06-10 09:31:29
Panowie, co robimy z inką?
My z leszkiem na razie nie atakujemy go bo jest z byt mocny. We dwóch mamy za mało pary, żeby go mocniej uszkodzić. Inka ma już sterowce i nagina po fregaty i grenów. Ma mocne państwo, dużą produkcję i największą armię. Ma buddyzm, więc deb tylko jest nieco bezpieczniejszy.
Na razie inka atakuje hanibala i kwestia czasu jak go zwasalizuje.

My flotą tłuczemy słabszych AI, ale na inkę trzeba zebrać coś więcej, konkretniejszą ekipę. Więc albo teraz, albo dopiero od niszczycieli (u nas, bo inka będzie je miał dość szybko)

Peter (Imperium Peter) 2010-06-10 09:46:05
Mam juz astro i jestem jak najbardziej za wspólną akcja na Inkę.

bombel79 (Imperium bombel79) 2010-06-10 09:50:25
ja na szybko moze zdjac mu 1 miasto w okolicach MArwa... nawet byloby mi to na reke... kilkanascie jednostek tezm mam w okolicy... bylbym gotowy za jakies 5-8 turek

pawelt (Imperium pawelt) 2010-06-10 09:56:42
teraz nie ma sensu już atakować inki. Straciliśmy pierwszą okazję. Jak dojdzie go fregat (3-5 tur) to by nam galeony poniszczył. Teraz trzeba czekać albo do fregat u nas (o ile on nie będzie już miał niszczycieli) lub do niszczycieli.
ALe można już się przygotowywać. Najlepiej jakby ktoś poszedł prosto po niszczyciele i służył jako obrona floty.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-06-10 10:00:08
Ja pływam z Pawłem więc też jestem za.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-10 10:04:46
Moim zdaniem niszczyciele to kilkadziesiąt tur i zanim je zrobimy, zanim dotrą do inki, to tam bedzie piechota w miastach, jak nie czołgi.

Paweł, czy aj dobrze pamiętam że jak w kompa daje się szpiegostwo, to on je odbija automatycznie zwalniająć nauke?
Jeśli tak to proponuej aby każde państwo ustawiło szpiegostwo na Inke. Jak zacznie odbijać to zwiększymy na 10 czy 20% i cały szmal będzie musiał ładowac w szpiegostwo a nic w nauke, to go powoli dogonimy troche techami wtedy.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-06-10 10:11:30
z tego co zaobserwowałem, to komp nie specjalnie odbija szpiegostwo.
niektóre AI po prostu przeznaczają część budżetu (jakieś 10-20%) na szpiegostwo.

Ja w chili obecnej na pewno nie zaryzykuję ataku na inkę, jak on ma sterowce, kupę galeonów, niedługo fregaty i greny. Dopiero jak sam dojdę do fregat to można pomyśleć, ale sam też na pewno nie będę atakował.
Nawet w kilka osób jest ciężko, bo synchronizacja zawodzi. Ja np musiałem czekać na leszka kilka tur, ale sam i tak nic bym nie zrobił, choć trochę tego woja mam i to nieźle wyszkolonego. Po prostu AI mają miasta z 100% obrony i trzeba mieć kupę katapek do zdjęcia obrony (i żeby obrażenia z flankowania rycerzy się rozkładały) plus dużo słoni do obrony przeciw rycerzom, a tak na prawdę tylko knechci się nadają do szturmu. Więc na prawdę trzeba mieć kupę wojska.

Przy ataku na inkę wg mnie kluczowe jest zaangażowanie deba.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-06-10 10:11:42
Ja zbieram tylko na Inkę od dzisiaj

Deb (Imperium Deb) 2010-06-11 21:45:46
Ja tez moge dac na Inkow, bo co mi tam. Ogolnie cala moja dotychczasowa gra, to jakbym gral sam w sasiedztwie AI. Ja nie mam astro i zamierzam isc po cos mocniejszego, chociaz w ostatecznosci moge dojsc do galeonow w kazdej chwili, ale z powodu Kolosa niespecjalnie mi sie to oplaca i tylko wyzsza koniecznosc mnie do tego skloni.

Peter (Imperium Peter) 2010-06-18 21:30:10
"LDeska 2010-06-10 10:11:42
Ja zbieram tylko na Inkę od dzisiaj"

Leszek - Inka to ten żółty z garnkiem na głowie, a nie czerwony z wąsem ;)

LDeska (Imperium LDeska) 2010-06-18 22:27:15
Kurczę byłem pewny że mam wszystko na Inkę ale rzeczywiście na Petera szło... turka już poszła ale jutro przestawię na Inkę. Bawiłem się w szpiegostwo tak jak Peter - zbierałem tyle żeby widzieć co kto odkrywa idąc od góry w/g punktów.

pawelt (Imperium pawelt) 2010-06-19 11:00:51
My z leszkiem utkneliśmy na razie u wiktorii. Skubana ma miasta z 125% obrony i za 2 tury strzelectwo :szok: .
Jakby ktoś szykował coś większego to dajcie znać. Jak się uwolnimy od wiktorii to możemy płynąc gdzieś indziej. Powinienem mieć już fregaty do tego czasu.

Deb (Imperium Deb) 2010-06-20 12:26:39
Inkowie wynajduja komunizm. Jak wprowadza u siebie panstwo policyjne, to beda mieli mase wojska i to zaawansowanego technologicznie.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum