www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Chiny - Portugalia" (Deb)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 21:52   Pakt "Chiny - Portugalia" (Deb)

Pakt numer 821, założony 2010-08-06 22:42:39 przez Deb (Imperium Deb)

Nazwa paktu: Chiny - Portugalia

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Deb
LDeska
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 20/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-09-23, 21:52   

Deb (Imperium Deb) 2010-08-06 22:46:02
Witam i od razu zwracam sie z prosba.
Mianowicie mam duzy problem z dostepem do wegla, a Twoje panstwo ma go pod duzym dostatkiem, mimo ogolnego swiatowego kryzysu weglowego ;)
Bardzo zalezy mi na czasie, wiec mialbym pytanie czy zamierzasz w najblizszym czasie wynalezc maszyne parowa?

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-07 11:09:01
Na razie nie planuję, strasznie zapóźniony jestem bo moja pierwsza wyspa była bardzo malutka i mam ogromne koszty za kolonie... ale będę pamiętał o tym

Deb (Imperium Deb) 2010-08-07 17:25:12
Hmmm... a czy moglbys postawic miasto i mi je czasowo przekazac w zaznaczonym miejscu?

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-07 19:59:33
No ale czemu mam budować seta z własnych młotków :( ? Możesz sam przecież tam wrzucić miasto... ja nawet nie mam seta więc to by potrwało trochę..

Deb (Imperium Deb) 2010-08-07 22:35:46
Problem polega na tym, ze ja tam nie doplyne, bo nie mam galeonow. Gdybys jednak sie zdecydowal, to mozemy porozmawiac w jaki sposob moglbym sie odwdzieczyc. Wazny dla mnie jest czas, bo wegiel potrzebny mi jest teraz do budowy ironcladow, a pozniej i tak bede bazowal na statkach w oparciu o rope.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-08 13:05:08
Dobra, pomyślimy o rewanżu :) Zacząłem robić seta - zajmie to 4 tury, czyli za 5 albo max 6 tur będziesz miał tam miasto.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-09 14:26:36
To co mi przychodzi do glowy, to jak prawdopodobnie dojdzie do wojny z Ela, to wystawienie miasta, zebys go zdobyl i zgarnal kase i to niezaleznie od ustalen kumu miasto zostanie. Ja bez wegla nie moge robic mocnych lajb, a w przyszlosci i torow. W gre rowniez wchodzi moja pomoc w budowie torow na Twoich przynajmniej w najblizszej przyszlosci zdobycznych terenach. No, ale tej technologii jeszcze nie posiadam i to bedzie kwestia za 10 tur tak na oko liczac.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-09 21:54:10
ok, przyciąłem osadnika, w następnej turze wlezę na górkę a za 2 dostaniesz to miasto

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-12 21:42:47
ok miasto powstanie w następnej turze i od razu ci je przekażę

Deb (Imperium Deb) 2010-08-15 16:07:10
No super, juz moge robic ironclady :)
Dalem winko, bo chyba nie masz, wiec przynajmniej surowcowo jakos bym sie odwzajemnil narazie. Tylko jedna sprawa jeszcze - ja tam nie wysle zadnego wojska i musisz objac protekcja to miasto, a juz widzialem na wschodnim wybrzezu galerke barbow.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-16 21:59:51
Dobra, posłałem słonia tam

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 18:29:10
Pawel mi pisal, ze zaatakowal go Plewan i poniosl jakies tam straty, ktore specjalnie go nie zabolaly, ale jednak chyba juz nie bedzie w stanie zaatakowac Ele na ktora sie szykowalem z nim od jakiegos czasu. Poniewaz byliscie w pakcie defensywnym, to i Ty jestes w stanie wojny z Plewanem, a przynajmniej tak mi sie wydaje. Bez was Eli sam nie zaatakuje.
Tym bardziej, ze teraz flota Plewana sieje postrach i nie wiadomo gdzie wyladuje - moze i u mnie, albo na ktorejs z dawnych wysp Pacala, albo poplynie prosto na Rzym. Nie bede ukrywal, ze zalezy mi na skierowaniu sil Plewana jak najdalej ode mnie i przy okazji rowniez od Ciebie ;)
To wydarzenie moze zmienic uklad sil, mysle ze na nasza korzysc, jesli zrobimy z tego wlasciwy pozytek. Mam pomysl, zeby stworzyc miedzy nami permanent alliance (PA - taki zgodny z mechanika gry) i zawalczyc o wspolne zwyciestwo w tej grze, bo sami nic nie wskoramy, a jak tamci beda sie bili miedzy soba, to szanse, mysle ze jakies mamy ;)
Zeby to bylo mozliwe ktos z nas musi dojsc do komunizmu (ewentualnie faszyzmu), i do tego czasu nie powinnsmy powielac sciezek technologicznych ktore juz mamy, bo bedziesz mial moje technologie za darmo gdy podpiszemy PA, a ja Twoje. Gdybys na to sie zdecydowal najlepszym rozwiazaniem jest zbieranie kasy do czasu podpisania paktu miedzy nami, a potem sensowny rozwoj we dwoch. Rozwijanie technologii w sposob niedublujacy doprowadziloby nas do przewagi, a wojna na linii Pawel-Plewan dalaby nam szanse na wspolne zwyciestwo. Co Ty na to?
PS
W ramach splacania dlugu weglowego wzialem sie za krzewienie konfucjanizmu na swoich ziemiach, poniewaz masz swiete miasto. Przybyly 3 nowe miasta.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-25 20:41:06
Hmm nie robiłem PA jeszcze - to na pewno tak działa? Przecież nie ma wymiany technologii.. Ja teraz idę po niszczyciele ale to szmat czasu jeszcze, wydaje mi się że walka z tymi dwoma hegemonami jest niemożliwa. Na razie zachowuję neutralność i zobaczymy co będzie. Gdyby to co piszesz było na pewno możliwe to jestem za.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 20:58:24
No ja tez pewnosci nie mam. Co ciekawe gramy na modzie, ktory chyba zrobil Plewan, i teraz z nami gra, wiec troche niezrecznie go chyba pytac, hehe

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-25 21:36:00
Plewan moda? Coś ty, gramy na modzie Dyplo5, zrobił go Anion. Ale jestem na 99% pewny (przed twoim postem byłem na 100%) że tak nie można :niepewny:

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 21:46:42
No z tego co pamietam, to PA nie bylo chyba zablokowane, ale to by trzeba sprawdzic w w watku dyplo, a najlepiej autora zapytac.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-25 22:51:04
No nie jest zablokowane ale nie słyszałem żeby to dawało wspólne odkrywanie techów, skąd to wiesz?

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 23:15:58
Tak jest z definicji Permanent Alliance - podpisuje sie to raz z jednym z graczem i tworzy sie wspolne panstwo wspoldzielnie rzadzone - kazdy gra swoja civka, ale techy sa wspolne i surowce tez oraz wojny tez.

Deb (Imperium Deb) 2010-08-25 23:17:42
Ten pakt jest niezrywalny, trwa do konca gry.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-25 23:34:30
Dobra, sprawdzę to na builderze i jak się da to wchodzę

Deb (Imperium Deb) 2010-08-26 00:10:49
OK, jak przetestujesz to bedzie pewnosc na 100%, chociaz moim zdaniem mod na ktorym gramy tego nie rusza.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-26 08:54:53
Przed turką to przetestuję - z domu bo tutaj nie mam civki jeszcze

Deb (Imperium Deb) 2010-08-31 13:30:13
To co - przetestowales?
W przyszles turze powinienem miec juz 5 miast konfucjanskich, co uwazam za uczciwe splacenie wegla, zwlaszcza, ze moje klasztory juz dlugo nie podzialaja, a reszta w rekach randomu i z czasem pewnie jeszcze pare miast u mnie przejdzie na konfucjanizm.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-08-31 14:45:16
Jeszcze nie, postaram się dzisiaj wieczorem. Dzięki za miasta

Deb (Imperium Deb) 2010-09-01 22:08:49
PA jest prawdopodobnie wylaczone w ustawieniach naszej gry, wiec chyba sprawdzanie staje sie bezcelowe. W tej sytuacji postanowilem produkowac nowych misjonarzy konfucjanskich, bo narazie nic lepszego mi do glowy nie przychodzi. Powoli zaczynam doganiac Pawla i Plewana w sensie ekonomicznym, ale tylko dlatego, ze maja wojne. Gdybys jednak i Ty wyszedl na prosta, to mozemy jeszcze zamieszac ;)

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-01 23:21:25
No ja niestety niezbyt widzę moje wychodzenie na prostą... powoli mi te techy idą i wydaje mi się że nie mam jak cokolwiek zmajstrować. Mam fregaty dalej i idę do niszczycieli jak najszybciej od dość dawna - teraz stal odkrywam

Deb (Imperium Deb) 2010-09-02 10:29:36
Scinaj bank w swietym miescie i ogolnie rob budynki ekonomiczne tam - ja bede dalej robil misjonarzy. Na wczoraj skonwertowalem 6 miast, a dzisiaj bede mial 2 nowych misjonarzy. Niszczyciele teoretycznie mialbym za 5 tur, ale pod warunkiem, ze skombinuje rope. Pawel rope shandlowal Ince za jakies hity muzyczne czy cus. To dosc ryzykowne, bo Plewan moze go odciac od ropy nawet, jesli dobrze poglowkuje.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-02 10:43:41
Jasne, pokombinuję i idę do niszczycieli. W miastach robię strzelców żeby mi nikt desantu nie zrobił

Deb (Imperium Deb) 2010-09-02 10:52:59
Tylko dajac Pawlowi surowce pod jego korporacje wzmacniamy jego pozycje bardzo znacznie - w kazdym miescie z korporacja ma juz +20 mlotkow.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-02 11:19:39
Ja mu dałem w ostatniej turze węgiel - to pewnie o korpa mu chodziło :wstyd:

Deb (Imperium Deb) 2010-09-02 11:22:51
No jasne, ale ja tez wtopilem - dalem mu zloto i miedz, ale niedlugo sie to skasuje. Nie dawaj surowcow pod korporacje, wystarczy ze cycka AI.

Deb (Imperium Deb) 2010-09-02 11:24:34
Marw i King pewnie tez mu cos dali.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-02 11:32:52
Ja mu pomagałem od dawna, chroni mnie przed Peterem (Plewanem) więc nie chcę mu kij w szprychy wtykać. Tym bardziej że to raczej wtykanie kija w koło od lokomotywy - pociągu nie zatrzymam a kij może się wysmyknąć i mi oko wybić :) tzn. jestem na jego łasce bo może mi miasta porozwalać bez problemu swoim wojskiem w kilka tur.

Deb (Imperium Deb) 2010-09-02 11:38:13
No wiesz, ja tez tak myslalem, ale Plewan zrobil krok, ktory mozemy wykorzystac dla siebie. Podobno niezle sie wczoraj wytlukli. Jak dojde do niszczycieli, to juz Twoja postawa nie musi byc taka pietaszkowa, z reszta tak samo jak i moja. Trzeba by tylko przypilnowac Marwa i Kinga, zeby surowcow nie dawali, ale ja z nimi w ogole nie rozmawialem jeszcze.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-02 16:46:09
Ja też w ogóle, no na razie się zbroję i liczę że mnie żadne AI nie zaatakuje ani tym bardziej gracz :)

Deb (Imperium Deb) 2010-09-04 11:01:34
King wypowiedzial wojne Pawlowi i jakies miasto chyba spalil.
Tak sie zastanawiam - jeslibysmy teraz wypowiedzieli tez wojne Pawlowi i zdobylbys Nottingham, w ktorym jest Wielka Latarnia, to bys dostal niesamowitego kopa ekonomicznego. Wystarczyloby tylko utrzymac to miasto, podeslalbym pare CKM, to niedalby rady bezposrednio z moza atakowac, a za kilka tur tez bym mial juz wlasne niszczyciele. Moment jest o tyle dobry, ze Pawel swoje wojska przerzucil do Plewana, wiec lepszej okazji chyba juz nie bedzie.

Deb (Imperium Deb) 2010-09-04 16:51:43
Oczywiscie nie wiem, czy moja propozycja jest z rodzaju science-fiction. Poki co mam alternatywny pomysl - zaatakowanie Eli. Mysle, ze pierwszym punktem w planie powinien byc wtedy Liverpool - tez sporo zarobimi, nie narazajac sie przy tym Rzymowi. Tak czy siak - obecnie podejmujemy decyzje o tym czy wygrywa Pawel, chociaz calkiem mozliwe, ze juz sobie to wypracowal.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-06 10:47:49
Ja od dawna z nim współpracuję, nie mam siły na wbijanie nożyka. Poza tym tak jak powiedziałem wcześniej - mam państwo nie do obrony - fregaty i strzelcy a u niego od dawna niszczyciele. Jak podskoczę to samolotami wyczyści wyspy do gołej ziemi więc ja się pogodziłem z tym że on tu już wygrał. Mogę natomiast pojechać na Elę

Deb (Imperium Deb) 2010-09-06 18:30:46
OK, ja tez specjalnie nie widze powodow, zeby mu szkodzic. W takim razie proponuje zabawe z Ela zanim gra sie skonczy. King jest bardziej zacofany od Ciebie, wiec to bylo czyste szalenstwo, a Plewan podobno jest juz praktycznie bez floty. Wszystko wskazuje wiec na to, ze zakonczymy gre przed premiera nowej cywilizacji.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-06 22:23:03
I w sumie dobrze :) to jaki plan tego ataku - masz już jakiś?

Deb (Imperium Deb) 2010-09-06 22:44:56
Wszystko zalezy od tego ile masz wojska, bo statkow, to troche masz. Jesli masz na tej wyspie ze 20 jednostek i katapulty przezbroisz, to mozemy na Ele isc - inaczej, bez Pawla nie ma szans.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-07 00:32:08
I tu dochodzimy do sedna - NIE MOGĘ przebroiź bo nie mam Stali odkrytej ;) za turę ją odkryję ale mam zero kasy - muszę pomyśleć czy opłaci mi się to przebrajać i lecieć na Elę - chyba tak bo mógłbym punktami przeskoczyć jeszcze kogoś... czyli za parę tur możemy powrócić do szczegółowych planów :)

Deb (Imperium Deb) 2010-09-08 16:29:00
A moze Dariusa? Jak bede mial transportery, to juz mi nie straszne odleglosci.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-08 21:42:49
Dla mnie super, ale jak mam zdobywać miasta z piechotą w środku? :) ja mam tylko strzelców...

Deb (Imperium Deb) 2010-09-08 22:23:22
No jak to jak? - dzialami, ktorych chwilowo nie masz, hehe
A Darius ma juz takie wojsko nowoczesne, bo ja mu sie nie przygladalem? To troche dziwne. Z Ela bedzie o tyle latwiej, ze cale moje wojsko pojdzie niemal od razu.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-10 10:07:42
Ja widzę w mieście u niego piechotę... przy pomocy kolegi maxmana da się go chyba jednak zajechać, chociaż nie wiem jak obronić te działa bo nie można nimi z łódek atakować... a na lądzie nam je może wybić, nie?

Deb (Imperium Deb) 2010-09-13 18:47:09
Jezeli chodzi o Ele, to ma juz sporo lotnictwa - jak dla mnie masakra.

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-13 20:58:17
Dla mnie też :oczami: zakończmy to już może, damy Pawłowo marchewkę z wygranie GOTM'a czy jakie tam za to jest odznaczenie :)

Deb (Imperium Deb) 2010-09-15 09:21:09
Jesli chodzi o mnie to sie zgadzam, bo jeszcze wstyd nam potem bedzie, ze AI wygra ;)

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-15 09:36:45
To trzeba na forum jawnym o tym wspomnieć

Deb (Imperium Deb) 2010-09-16 16:26:04
Ha!
Dopiero dzisiaj zobaczylem te marchewki, bo myslalem, ze cos bredzisz ;)

Deb (Imperium Deb) 2010-09-18 18:27:21
Zaproponowalem zakonczenie naszej gry:
http://civilization.org.p...p=147816#147816

LDeska (Imperium LDeska) 2010-09-19 09:18:36
Dla mnie ok - odpisałem
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum