www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2011-04-14 RicoRG - Cholernik
Author Message
Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 53/27
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2011-04-14, 01:20   2011-04-14 RicoRG - Cholernik

1. RicoRG (Wu Zetian)
2. Cholernik (Montezuma)
Mapa: LD Mirror Pangaea

Nacje random, od początku przycisnąłem Rica, spychając go w stronę stolicy swoimi wojownikami. Co jak się okazało odcinając go od jedynych złóż żelaza na mapie. Niestety armia została rozbita i miasto koło żelaza Rico postawił. Od razu ruszyłem 2 swordami na nowo powstałe miasto, po chwili dosłałem longów. Miasto zdobyłem, ale z radości na krótko się cieszyłem. Konnica wsparta generałem odbiła miasto i trzeba było się bronić. Niestety popełniłem błąd i zamiast siedzieć nowymi longami pod swoimi terenami podszedłem wprost na rzeź. Przez co nie miałem się czym bronić i straciłem miasto z żelazem. W tym momencie widziałem że może być ciężko i dość szybko gra się zakończy. Ale Rico ustatkował się w moim byłym mieście, ja odkryłem rycerstwo i szedłem w stronę strzelców. Sytuacja w miastach była 4 do 2 na korzyść Rica, musiałem coś zrobić bo ciężko by było w dobie strzelców i dział. Na szybkiego zrobiłem 4 rycerzy, wsparłem ich 2 kusznikami i generałem i całą tą armią przez wodę (był przepływ wkoło mapy) zdesantowałem się pod stolicą chińską. Niestety Rico miał tam Cho-Ku-Nu oraz jednego rycerza na szybkiego dosłał i atak się nie powiódł (choć miasto było na niskim czerwonym już). Po tym była już równia pochyła. Rico wyczekał do artylerii i podszedł pod miasto me. Broniłem się dzielnie, ale w końcu opór mój okazał się nieskuteczny. Dzięki za grę i do następnej.
Postaw piwo autorowi tego posta

RicoRG 

xfire: ricorg
kapitan  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-04-14, 01:30   

poczatak gry opisany doklacnie jak bylo ale nie moglem isc za ciosm mimo ze w cholernika miescie dokupilem longa bo mielismy juz odkrytych rycerzy i kusze probowalem podejsc przez podwujne pasmo gorskie bo takie bylo tylko dojscie to mie ostrzeliwal kuszami i dobijal by rycerzami wiec postanowilem popracowac nad rozwojem faktycznie o malo nie zdobyl mi stolicy ale po doswiadczeniach z mairem zawsze cos tam zostawiam fajnie mi sie gralo posmakowalem ataku w koncu zagralem ofensywniej zawsze mi sie wydawalo ze przewaga 1 longa to nie przewaga ale roznica jest masakryczna
ps .petycja do larego :
milo by było lary jak zglosil bys mi 3 zalegle gry1 w civ IV i 2 w civ V co prawda nie gram dla chwaly ale ja zglaszam wszystko jak leci probowalem sie z toba porozumiec na czacie ale nie odpowiadales
Last edited by RicoRG on 2011-04-14, 01:51; edited 1 time in total  

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 44/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-04-14, 09:42   

RicoRG wrote:
ja zglaszam wszystko jak leci

To miło słyszeć Rico, zatem bądź tak dobry i zgłoś naszą zaległą, bo wisi tylko jedna a druga wsiąkła w odmetach Twojej pamięci :) .

Cholernik 

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2011-04-14, 10:12   

Moja jedna partyjka z rico też wisi ;)
.... i teraz temat się zmieni na anonse kto, gdzie, komu gry nie zgłosił :)

RicoRG 

xfire: ricorg
kapitan  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-04-14, 18:52   

przelicz dobrze bo wszystkie zglaszalem po fakcie jak rozmawialismy na pw i potwierdziles ze jest ok zglaszalem gry przed zqaczeciem nastepnej

Cholernik 

Posted: 2011-04-14, 22:28   

Partyjka przed mą klęską. Ja Mongolia, ty USA. Po odkuciu żelaza, stwierdziłeś że wtopa i gramy następną.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum