www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji - King Chrobry
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-13, 20:27   Podsumowanie nacji - King Chrobry

King Chrobry -czyli następna niespodzianka Misia.Nie spodziewałem sie ze tak doświadczony gracz odpadnie tak szybko ale jak przeanalizowałem sejwy byłem zaskoczony.

King mial całkiem niezłe tereny poczatkowe sporo produkcji dało sie wycisnąc i Wraith bedzie zadowolony :) starałes sie postawic swoje miasta optymalnie co raczej Ci sie udało chociaz ja postawiłbym je troche inaczej.Najważniejszym jednak błedem przy stawianiu miast było nie objęcie koni.... :zdziwko: choc były one w fatcrossie ale nie miałes CRE co nie byłoby jednak wielkim błedem ,gdyby:

King grał Maya/Mongolia zaczynał z techami polowanie i koło oraz jego UU to keshik.Naprawde zakrawa na ironie fakt ,że zostałes zjechany przez rydwany... A wszystko przez jeden MEGA BŁĄD!!!

Miałes dwie kukurydze oraz w kulturze miast dwa razy owce i krówki w polach które objałes ,zaczynałes z polowanie i koło a pierwszym techem jaki wynalazłes był Animal i zrobiłes to NIE MAJĄC KONI w zasięgu kultury.... :szok: :szok:

Dodatkowo Twój jedyny sasiad był bardzo blisko Ciebie i grał Sumerem czyli oczywistym jest to ze w uzyciu miałby sępy a wiec tym bardziej nalezało od razu isc w Bronze Working.Dodatkowo miałes oba techy dajace ci przeciez spiry a Twoim wyborem było arcydrogie Animal do podłaczenia owieczek i krówek pod stolicą.. Juz agriculture tani tech i dajacy ci zarcie na kukurydzach byłby znacznie lepszy.

I w taki sposób Wraith cie zaatakował a ty nie miałes żadnej jednostki aby sie obronic przed atakiem bo nie zdązyłes pojsc w bronze working ,jak wiadomo krową mozna atakowac ale tylko jak w Monthy Python wystrzelona jest z katapulty ,krowy i owce jednak MajoMongołów nie obroniły... Po prostu cięzki szok :przestraszony: .

Druga sprawa która rzuciła mi sie w oczy w Twojej grze to całkowita biernośc na wydarzenia.Wraith zjechał cie mega szybko bo otoczył Ciebie ze wszystkich stron wojownikami ,skautami ,misiem nawet :) i sobie jeszcze spokojnie robił droge tuż pod Twoim nosem na grasslandzie przy Twojej granicy.A ty nie zrobiłes NIC ,a sorka robiłes sobie seta ... Seta robiłes takze wtedy kiedy nie miałes juz dwoch miast :) Szkoda ze Wraith nie wiedział o tym bo jeszcze by dwa worki zarobił więcej....
Twoi wojownicy za to zwiedzali okolice przed atakiem ale nie w tym miejscu co potrzeba.Nie miałes zadnego skauta na górce obok Wraitha aby zobaczyc co on knuje.Co zreszta nie trzeba sie było domyślić ze zaraz bedzie wjazd...

Nie chce zgadywac ale chyba doswiadczeni gracze za szybko uwierzyli ze ich nic złego nie moze w Misiu spotkać.Wraith jednak czyli Twój sąsiad to wyga kuta na cztery łapy.

minusy

- fatalny bład z wyborem techów
- brak podłączonych koni
- biernosć całkowita na wydarzenia

plusy

nie znajduje...

moja ocena 1/10 (dlatego ze jestes bardzo doswiadczonym graczem)

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-06-13, 20:37   

Chrobry grał mongolią, tak?
Jakie speary bez surowców?
Oj adminie, adminie.
Nie śpieszysz się za bardzo?
Last edited by piteroter on 2011-06-13, 20:42; edited 1 time in total  

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-06-13, 20:43   

Juz poprawione Piter. Bład który zrobił King z wyborem techów nie zmienił praktycznie wiele w moim opisie.

Chrobry grał mongolią, tak? tak

Jakie speary bez surowców? no fakt juz poprawiłem

Miał przywódcę Inka, tak? nie ,robie w miedzyczasie podsumowanie Hechtera który grał Inka

Jacy MajoMongołowie? a Kto ?Anglosasi? :P

Oj adminie, adminie.
Nie śpieszysz się za bardzo? Tak poniewaz mam team o 21:00 :P

Tfurca Gotmuff

King_Chrobry 
* * *

xfire: kingchrobry1
Helped: 1
Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-06-13, 20:56   

ponti wrote:
Nie chce zgadywac ale chyba doswiadczeni gracze za szybko uwierzyli ze ich nic złego nie moze w Misiu spotkać

Właśnie tak mi się wydawało. Postawiłem na gospodarkę. Po animalu obrobiłem 3 farmy- niestety konie pozostawiłem out. A do brązu doszedłem 2/3 turki za późno. tzn Wright za szybko zaatakował :/ W momencie gdy Wright obłożył się paktami, to czułem, że tak to się skończy. Ale też nie miałem już żadnej alternatywy techowej. Na plus :) jeden z sąsiadów oferował nawet pomoc - niestety byłem wtedy na wyjeździe i oferta na tajnym się zmarnowała.
Last edited by King_Chrobry on 2011-06-13, 20:57; edited 1 time in total  

ponti 

Posted: 2011-06-13, 21:00   

Spoko King ,ciesze sie ze zagrałes w Misiu ,szkoda jednak ze niezbyt długo.Mam nadzieje ze bedziesz pomagał Misiom w zastępstwach jezeli tylko czas ci pozwoli.Ale z animalem straszny błąd... Wiem ze miałes kocnepcje na ta gre ale czasem mega rozwoj na poczatku bez myślenia o woju nie jest dobrym pomysłem

Tfurca Gotmuff

King_Chrobry 
* * *

Otrzymał 3 piw(a)
podpułkownik  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-06-13, 21:16   

Tu wyszło byle jak - fakt. Żałuję też trochę pierwszego rozdania Misia. Miałem tam konie, miedź, słonie i kamień w kulturze od samego początku.

Dzięki wszystkim za wspólną namiastkę zabawy w dyplo :padam:
Last edited by King_Chrobry on 2011-06-13, 21:16; edited 1 time in total  

wraith 

xfire: wojtekwrocek
Helped: 3 times
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2011-06-13, 22:20   

Przekopiuję to co pisałem w gadu gadu o dyplo miś:
"Wypowiem się odnośnie ataku Hammurabiego na Pacala.
Jeden z błędów to za dalekie postawienie przez Kinga miasta od koni i pójście w nie , zamiast od razu w bronze.
Ale główny i podstawowy błąd popełnił w zastępstwie Leszek.
Sytuacja wyglądała tak:
miasto Kinga z miedzią + złoto, 5ciu wojów: 2 zaforytfikowanych na miedzi równina, jeden w mieście, 2 na złocie.
Moich wojów 3 (agresywne): 3 kontruje miasto, z czego dodatkowo 1 kontruje miedź - 2 złoto.
Co zrobił Leszek?
Nic.
Zamiast przesunąć tych dwóch wojów z górki ze złotem do miasta lub 1 z miedzi a 1 ze złota, albo nawet dwóch z miedzi i później odbić metal. Zostawił w mieście 1 woja słownie jednego woja, w mieście na RÓWNINIE BEZ KULTURY!!!!
Miałem 30% na zdobycie, zdobyłem, i wszedłem tam wszystkimi 3ma warriorami.
Szczęśliwy random że na 30% zdobyłem mówicie?
To nic, w następnej turze Leszek ze swoim randomem :hyhy: odbija miasto wygrywając 2 walki po 20%!!!!
Ale nic z tego miasto miało bunt, nie obejmowało metalu i nijak nie dało się speara wyciąć :D
Do tego, nie wiem co się stało z workerami, dwóch widziałem którzy mieli lub ścinali las, nagle podczas Leszka zastępstwa znikli, zdaje się że pod klawiszem delete ;) a można było spokojnie nimi uciec przed rydwanami i ciąć lasy choćby na warriorów.
Tyle ode mnie, nie obraź się Leszek ale uważam, że podczas tego zastępstwa dałeś na wiwat :) "

Powtórzę po Pontim, największym błędem Kinga było nie objęcie koni i pójście w nie zamiast od razu w bw, nie miałbym takiego pola manewru w ataku.
Dwa, bliskość naszych terenów nie dawała opcji na pokój. Kingu, naprawdę żałuję że to byłeś akurat Ty ze wszystkich graczy, aż ściskało mnie gdy zdobywałem te miasta, nie była to przyjemność, no ale to gra dyplo i to że bardzo Cię lubię nie mogło tu mieć miejsca i po prostu postąpić jak Hammurabi, kombinować i atakować.
Prawie całe (oprócz bodajże moich 2 warriorów) wojska Sumerii stało pod Twoją granicą i nadal nie sądziłeś że zaatakuje (chyba że to już Leszek zastępował), wtedy należało już ciąć lasy na speary - miałeś bw.
Poza tym to zastępstwo Lecha, które opisałem wyżej, również miało decydujący wpływ na losy nacji.
Co do workerów, to ja ich widziałem tylko raz, chciałem ich złapać ale do tej pory nie wiem co się z nimi stało podobnie jak z 3cim workiem...
Dzięki Kingu..., szkoda że to Ty, cholerne dyplo :P

ponti 

Posted: 2011-06-13, 22:27   

Ja tez cie bardzo lubie King,ogolnie wszyscy Cie lubią Kingu i Hechtera tez lubia oraz Cholernika i Kasztelana :) :D

Tfurca Gotmuff

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 38/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-06-13, 22:36   

Bo wszystkie nasze misie są:)

King_Chrobry 
* * *

Otrzymał 3 piw(a)
Posted: 2011-06-13, 22:49   

wraith wrote:
Co do workerów, to ja ich widziałem tylko raz, chciałem ich złapać ale do tej pory nie wiem co się z nimi stało podobnie jak z 3cim workiem...

Sądziłem do teraz , ze tych dwóch pracuje u Ciebie :zdziwko:

Trzeciego sam wyprowadziłem w końcówce, bo chciałem ewentualnie sprezentować go pierwszej napotkanej po drodze nacji. natknął się jednak na barba :D

Pewnie, że się lubimy :)

geo

starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-06-13, 22:58   

:padam: "Bo wszystkie misie nasze są"

wraith 

xfire: wojtekwrocek
Helped: 3 times
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2011-06-13, 23:21   

King_Chrobry wrote:

Sądziłem do teraz , ze tych dwóch pracuje u Ciebie :zdziwko:

To jednak Lecho wcisnął klawisz "del" :przestraszony:
co on Ci zrobił z nacją ? :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum