www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji Bobka (Aztecy) przez Admina
Author Message
Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-07-06, 16:20   Podsumowanie nacji Bobka (Aztecy) przez Admina

Nadszedł czas na podsumowanie gry naszego naczelnego "pacyfisty" Kacowego czyli Bobka :)
Jeszcze tylko Bobek potem Leszek i chyba już koniec podsumowań ;)

Muszę powiedzieć szczerze że Bobek zagrał całkiem nieźle, jak na pacyfiste.
Naprawdę bez cienia ironii muszę jego grę pochwalić. :padam:
Zagrałeś o niebo lepiej niż w Dyplo4 czy Dyplo5.
Zasadniczą różnicą było to że w tamtch grach zupełnie nie robiłeś armii :D
nawet obronnej a teraz w Dyplo6 - owszem armia na swoim miejscu była.

Zaskoczyłeś mnie tym, naprawdę.
Nawet na samym początku,minning, bronz, axy, speary rydwany - nosz normalnie jakbyś najechał jakiegoś sąsiada to bym podejrzewał że ktoś się podszywa pod Twój nick ;)
Wojsko u Bobka zawsze było, jak sąsiedzi dorabiali to i On dorabiał.
Jak sąsiedzi szli w techy wojenne to i Aztecy szli.
Nie byłeś ani razu bezbronnym ciasteczkiem które tylko czeka aż ktoś je schrupie - BRAWO :zdziwko:
To już kilku takich którzy się uważają za stare wilki miało w tej grze przez większość czasu mniejsze armie od Ciebie, a niektórzy ciągle jeszcze żyją :hyhy:

Oczywiście koncepcja rozwoju którą sobie przyjąłeś jest tak diametralnie różna od mojej że aż mi ciężko ją oceniać. Ja po prostu dostałbym białej gorączki jakbym sobie pomyślał że będę całą gre jechać na 5 miastach. A Tobie to zupełnie nie przeszkadzało, nawet nie myślałeś chyba żeby kogoś podbić. (ale kto tam wie)

W każdym razie pokazałeś mi (podobnie jek Wraith) jak się można rozwijać na małej przestrzeni i bez wizji jakiegokolwiek podboju. Ciekawe doświadczenie.
Otóż na swoich trzech pierwszych miastach dojechałeś aż do Confu :szok:
Nawet nie dostawiłeś 4 i 5 choć miałeś miejsce. Confu ręcznie nie z wyroczni....
Powiedz po co Ci to Confu skoro nigdy nie zacząłeś nawet farmić proroka na Święte Miasto ??
No na trzech miastach przez ponad 50 tur... nawet seta nie zbudowałeś... masz nerwy ze stali.
Ja bym nie wytrzymał i jednak dostawił choć jedno miasto. :)

Następna sprawa to Aztecy czemu wziąłeś Azteków ??
No nie powiesz chyba że dla ich unikalnych bezsurowcowych Jaguarów :D
No dla extra wypasionych azteckich sądów też nie.... bo prawie wcale nie ścinałeś.
No nic nawet budynków czy wojska, ludki dzielnie pracowały w polach albo nawet nie w polach tylko jako specjaliści ale pod batem umierali sporadycznie :[
Cała siła drzemiąca w Azteku to ciągłe i nieustanne batożenie poddanych, no taki urok nacji... na prawdę nie wykorzystać tego wogóle w grze jest dla mnie ............ no delikatnie mówiąc niezrozumiałe.
W zamian za to cechę Filozof swojego przywódcy wykorzystywałeś aż w nadmiarze.
Oto kilka screenów kiedy sobie wchodziłem pooglądać co robił Bobek w miastach:
Stolica :cwaniak:

Tura 112
sąd aztecki nawet nie zbudowany (w kolejce go widać) a ludki zamiast umierać pod pręgierzem to sobie siedzą w bibliotece :D cociekawe nawet nie pracują na bronzie ani na żelazie ani na konikach zamiast tego czytają książki.

W tym samym czasie w drugim mieście siedzą na rynku

Nawet świnek im się nie chce pasać w zagrodzie tylko siedzą i kupczą :szok:
Nie szkoda troszkę tych 6 kromeczek z jednego pola ?? Tak odłogiem ??

Nawet przed samym atakiem Korei dosłownie turki do śmierci:

Święte miasto Konfu tak wyglądało
szkoda tylko że Statuy Moia zbudowałeś w mieście które ma 14 kratek lądu i tylko 6 wody.
Ale i tak ludki siedziały w czytelni.

No dobra skończę te przykłady bo napisałem że grałeś dobrze a podaje przykłady jakbym chciał temu zaprzeczyć, przepraszam, ale ja po prostu nie umiem tak grać i naprawdę ciężko mi oceniać grę na 5-6 miast.

Fakt jest taki że z tej malutkiej krainki goniłeś w techach wielkich tego świata, macki miałeś niewiele po najlepszych, nawet się ścigałeś o Liberkę :szok: :przestraszony: :zdziwko: :szok: :szok:
I to nie na żarty tylko na poważnie.

Produkcja leżała - to fakt
No szkoda że ani razu nei zrobiłeś użytku ze swojej armii.
Mogłeś np uratować Wraitha , miał dużo woja wystarczyłaby Twoja pomoc i by się obronił. Mogłeś stanąć razem z Cule i razem wjechać we Wraitha - też by jakieś zyski były i pożytek z woja.
Mogłeś uderzyć na Leszka gdy walczył z Centem.
Mogłeś iść z Leszkiem na Cule, z Cule na Leszka ...
Jak sam gdzieś pisałeś mogłeś być "języczkiem u wagi". ;)
Ale Ty wybrałeś rolę "cienia języczka"

zostawcie mnie w spokoju to i ja nikomu się nie będę wtrącać.... szkoda

W końcu gdy wszyscy po kolei konsumowali małe kraje znalazł się i ktoś kto napadł na Ciebie.
Nie miałeś prawa się wybronić, za duża przewaga w techach militarnych i mocach produkcyjnych.
Rifle i kawaleria kontra twoje słonie i macki.
Nie oglądałem wojny bo byłem na wyjeździe ale jak widziałem skutki to poraniłeś ostro kawalerzystów i nic poza tym.
Postawa siedzenia cicho w kącie się zemściła.

Nie protestowałeś gdy ginęli Twoi sąsiedzi to i nie miał kto protestować gdy później .......

Ale ogólnie rozwojowo ciekawa gra, pouczająca dla Admina
ale wyjaśnij mi z tym Aztekiem i sądami ... czemu Aztek ???
Postaw piwo autorowi tego posta

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-07-06, 19:00   

Ano Bobek, mogłeś wiele, znacznie wiele więcej niż oddać swoje miasta :zdziwko:

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/264
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-07-06, 21:48   

Bodek wrote:
Nie oglądałem wojny bo byłem na wyjeździe ale jak widziałem skutki to poraniłeś ostro kawalerzystów i nic poza tym.
Postawa siedzenia cicho w kącie się zemściła.

Spaliłem dwa miasta Laremu i oddałem mu same jedynki z nadpsutymi polami.
Liczylem że grę dogra Cule - nie dograł i wówczs mogłem się wszytskiego spodziewać :) i tak też się stało.

Jakby to nie było... podobała mi się rola cienia języczka u wagi.
Po prostu mam inną filozofię na grę. zawsze przed grą staram się zdecydowac jak mój władca będzie grał..zawsze wygrywał pacyfista... Dla mnie frajdą jest sam rozwój mojej nacji ..nawet mimo wielu błedów, słabości dyplomacji..po prostu lubię grać w civkę, lubię grę z różnymi władcami ludzikami, jak wiele uda mi się wytrzymać, przetrzymać :) z drugiej strony inni wcale nie są pewni czy mój pacyfizm jest szczery ;)
Rózne mysli miałem ..łacznie z samobójczym atakiem na stolice Cule gdy ten zaatakował Writha...ale głównie lawirowałem między potęgami, kręciłem dyplomatycznie by skierować uwagę jednego na drugiego ... i się dziwiłem że tak długo nie chą mnie łyknąć :)
Dzięki Bodziu za podsumowanie :) a wszytskim moich kolegom za miło spędzone turki !
Last edited by Bobek1971 on 2011-07-06, 21:48; edited 2 times in total  

Bodek 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-07-07, 09:36   

Bobek1971 wrote:
Spaliłem dwa miasta Laremu i oddałem mu same jedynki z nadpsutymi polami.

Wow
To tego nie widziałem... a gdzie te miasta były i najciekawsze JAK je spaliłeś ??
Zrobiłeś jakiś rajd konnicą na jego teren w głąb czy co??
Puste miasta Lary zostawił ??
W ile koni wjechałeś ??

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-07-07, 10:25   

Nie ma o czym mówić :D zaskoczył mnie tym .

cheos 

starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-07-07, 12:19   

Lary33 wrote:

Lary raczej zaskoczyłeś nie tylko nas ale i samego siebie atakiem na Azteka.
Były puste miasta ale już są odbudowane.

Bodek 

Posted: 2011-07-07, 14:02   

Lary33 wrote:

Jak nie ma o czym mówić
Bobek po raz pierwszy w historii zdobył i spalił komuś miasto w dyplo ... to wręcz sensacja :zdziwko:

cheos wrote:
Były puste miasta ale już są odbudowane.

Hmmm to kto miał puste miasta Bobek czy Lary a kto atakował ...

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/264
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-07-07, 14:04   

ja spaliłem mu dwa miasta bo mialem na zapleczu w miescie Rycerzy i odpowiednio nimi zmanewrowalem i wjechałem w drugieje turze i trzeciej turze wojny:)
spaliłbym i trzecie ale zabrakło z dwóch rycerzy na tyłach.

cheos 

Posted: 2011-07-08, 11:17   

Bodek wrote:
Hmmm to kto miał puste miasta Bobek czy Lary a kto atakował ...

Lary zostawił puste lub prawie puste (1 rif) wypowiadając wojnę.
Tym bardziej było to zaskakujące :hyhy:

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2011-07-08, 14:44   

No włąsnie miał to byc atak z zaskoczenia, zwiad nawaill bo przegapił 2 rycerzy i też byłem zaskoczony. Ale to było miasto 4 i miasto 8 bez jakis rewelacji

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum