www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Potrzebuje naprawde pomocy
Author Message
Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2011-07-21, 10:50   Potrzebuje naprawde pomocy

Ludzie ratunku bo oszaleje. Niech mi ktos pomoze. Mama dSL - a i jak podłacze bezposrednio kablem do kompa to chodzi ok. czyli 2 Mb/sek , ale jak podłacze przez router (nowiusienki) to lipa spada prędkośc do 200 kB/sek czy to przez kabel czy to prze wirelesie. no masz ci los o co chodzi. Kabelek połaczeniowy pomiędzy modem a routerem wymieniłem
Postaw piwo autorowi tego posta

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 14/3
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-07-21, 11:02   

Hehe, mam podobny problem.
Router Wifi z podłączeniem kompów przez kabel.
Po kablu smiga, po wifi różnie, czasem jest, czasem nie ma.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

Lary33 

generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2011-07-21, 11:33   

ale ja mam problem takze przez kabel i router. Przy podłaczeniu kablowym bezpośrednio do modemu śmiga

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 8/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-07-21, 11:42   

Lary33 wrote:
ale ja mam problem takze przez kabel i router. Przy podłaczeniu kablowym bezpośrednio do modemu śmiga

A masz możliwość przetestować inny router? Może ten jest jakiś zwalony?
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

Lary33 

Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2011-07-21, 11:43   

miałem dlinka ale miałem to samo. i myslałem ze router mi padł, weic kupiłm cisco. Ale największy problem jet z wirelesem
Last edited by Lary33 on 2011-07-21, 11:44; edited 1 time in total  

bloodmage 

xfire: DevSeba
Piwa: 9/3
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-07-25, 06:22   

Ja napiszę w czym potrzebuję pomocy:
Jaki język programowania/w czym napisać grę na przeglądarkę i teraz co mniej więcej jest pilne do napisania:
- założenie konta
- dwie bazy danych jedna stała powiedzmy A, druga B zbudowana z kont graczy plus dane z bazy A
- w czym zrobić statystyki z bazy B
Więcej napisać nie mogę na tą chwilę. Pisałem kiedyś w html, trochę poczytałem o javie ale tak naprawdę nigdy do niej nie siadłem. Co mnie jeszcze ciekawi to jak rozwiązać opcje płatne w grze.

VGT 

Piwa: 17/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-07-25, 06:54   

bloodmage wrote:
Ja napiszę w czym potrzebuję pomocy:
Jaki język programowania/w czym napisać grę na przeglądarkę i teraz co mniej więcej jest pilne do napisania:
- założenie konta
- dwie bazy danych jedna stała powiedzmy A, druga B zbudowana z kont graczy plus dane z bazy A
- w czym zrobić statystyki z bazy B
Więcej napisać nie mogę na tą chwilę. Pisałem kiedyś w html, trochę poczytałem o javie ale tak naprawdę nigdy do niej nie siadłem. Co mnie jeszcze ciekawi to jak rozwiązać opcje płatne w grze.

Chodzi o gry typu o-game, travian, wolni farmerzy itp.?

Większość z nich będzie napisana w PHP. Potrzebujesz dobrej znajomości:
- PHP - cała logika odpowiedzialna za wyświetlanie strony będzie w tym napisana
- HTML, CSS - widok
- JavaScript - sporo rzeczy jest realizowane po stronie przeglądarki, więc JS mocno wykorzystywany (najlepiej poznać jakiś framework typu jQuery, który od razu załatwi Ci kwestię Ajax'a, z którego też sporo będziesz korzystał)
- Baza danych - dobry projekt bazy danych będzie bardzo ważny, żeby przy większym ruchu nie stała się zbyt wąskim gardłem aplikacji. Najpopularniejsze w tego typu zastosowaniach będą MySQL lub PostgreSQL.
- opcjonalnie java/c++/inny - obliczenia/operacje na bazie itp rzeczy wykonywane okresowo po stronie serwera można spokojnie napisać w dowolnym języku, z którym się najlepiej czujesz. Może to także być PHP, jeśli nic innego nie jest dla Ciebie bardziej kuszące.

Opcje płatne: choćby wirtualny portfel przy każdym koncie użytkownika. Zasilanie odbywa się przez płatności online typu dotpay (udostępniają api, z którym programista może się dogadać i obsłużyć portfel na stronie/grze). Płatności zgarną swój %, reszta idzie dla Ciebie ;)

PS. Istnieje względem PHP sporo alternatyw, ale jakoś w Polsce to ten język przoduje, jeśli chodzi o rozwiązania web'owe.
Last edited by VGT on 2011-07-25, 06:59; edited 4 times in total  

bloodmage 

xfire: DevSeba
Piwa: 9/3
młodszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-07-25, 07:36   

ogame travian raczej nie, mechanikę gry mam stworzoną w excelu która działa, tylko głupio wrzucić coś takiego na stronę. Może doprecyzuję: co zastąpiłoby excel tak aby wrzucić to przejrzyście na stronkę do tego elementy grafiki? Nie będzie tu wydobycia surowców, upływającego czasu jak np. w ogame ani walki.

VGT 

Piwa: 17/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2011-07-25, 07:45   

Trochę zbyt ogólnikowe/abstrakcyjne informacje dla mnie, żeby odpowiedzieć na 100%, ale myślę, że nadal lista z mojego pierwszego posta (może jedynie nieco krótsza).

Wszelkie dane, jakie zgromadziłeś w Excelu, przeniesiesz do bazy danych (może trochę wymagać przeprojektowania sposób ich przechowywania zależnie od tego, jak to rozwiązałeś). Ich wyświetlenie to, odczytanie z bazy za pomocą PHP i wyświetlenie za pomocą HTML. Interakcja z użytkownikiem, to klikanie w linki na stronie + obsługa reakcji na kliknięcia w PHP.
Last edited by VGT on 2011-07-25, 07:49; edited 2 times in total  

Lary33 

Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2011-07-25, 08:27   

Marw wrote:
Lary33 wrote:

A masz możliwość przetestować inny router? Może ten jest jakiś zwalony?

chyba moze jednak tak . Oddaje go do sklepu dzisiaj bo jzu nei mam cierpliwości

hechter 

xfire: hechter
Piwa: 14/3
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2011-07-25, 08:43   

Ja ze swoim pojechałem do sklapu dla idiotów, ale powiedzieli, żębym bepzośrednio się kontaktował z Asusem :D

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 43/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-07-25, 08:46   

Trzeba być odważnym, by kupować w MM :| . Właśnie ze względu na beznadziejny serwis.

P.S. A jak jeździsz do MM w Gdańsku to daj cynk można się przy okazji umówić na piwo.
Last edited by giggs on 2011-07-25, 08:47; edited 1 time in total  

Marw 

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 8/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-07-25, 08:54   

giggs wrote:
Trzeba być odważnym, by kupować w MM :| . Właśnie ze względu na beznadziejny serwis.

Przecież w wielu przypadkach masz gwarancję producenta. Więc niezależnie gdzie kupisz sprzęt to kontaktujesz się z Tym samym serwisem.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

Lary33 

Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2011-07-25, 09:01   

Marw a podłaczyłes sie wtedy zdalnie?

giggs 

Helped: 2 times
Piwa: 43/39
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-07-25, 09:04   

Marv masz rację, ale gwarancja a serwis to co innego. Kupisz sobie dajmy na to taki zestaw komputerowy, zepsuje Ci się idziesz do sklepu na podstawie gwarancji zestawu oni Ci go zdiagnozują i "ewentualnie" naprawią. W takim MM to możesz panią/pana w tym wiecznie oblężonym boksie serwisowym pocałować w tylną cześć ciała, wtedy może będziesz miał nikłe szanse na ludzkie potraktowanie :) .

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum