www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Cheos-cule" (cule)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "Cheos-cule" (cule)

Pakt numer 1028, zaoony 2011-04-04 13:48:56 przez cule (Cule ( Ragnar / Korea ) )

Nazwa paktu: Cheos-cule

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: cule
cheos
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-15, 21:40   

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-04 13:50:14
Witam, stoj buddysjskim mnichem pod Twoimi granisami Sumerze, otwrz abym mg wej ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-04 21:16:15
Witaj,
Da si zrobi o ile prawowity wadca nie ma nic przeciw.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-05 21:43:21
Mnichem pozwalam zaoy religi przy granicy.
Na wejcie aby zwiedza obecnie si nie zgadzam i odel tak jednostk w trybie natychmiastowej wojny.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-05 21:57:02
Ok, ok, tylko bez bicia prosz ;)

Mnich przyjdzie za par tur, ten w obliczu opnie skierowa si do Inkw :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-05 22:03:48
Wybacz nadmiern ostrono ale z braku wikszych informacji od rodowitego wadcy wol chucha na zimne.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-05 22:13:48
Spoko, woja tam macie conieco wic ba si nie trzeba mojego skromnego ludku :)

Jak nacja wpadnie w Twoje apy to si obgada cilej jak dyplomacj.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-09 22:03:23
Zblia si termin przejcia nacji.
Na 99% to si stanie.
Moemy zacz negocjacje-rozmowy-etc.
Jeszcze staram si rozezna w sytuacji geopolitycznej ale musz ju przyj jak taktyk postpowania itd.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-09 22:18:51
No to moge umieci w pocie jaki punkt zaczepienia ;P

O ile nie masz chci szukania zemsty za majw;) to raczej wojny midzy nami nie maj racji bytu. To taki wstp z mojego punktu widzenia :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-10 01:12:58
Niestety nie mam zarazy przenoszenia zaszoci szczeglnie za zastpstwa.
Kilka Dyplo zaliczyem i raz sojusznik a raz wrg miertelny to norma :)
Co do punktw zaczepienia to raczej Ty powiniene co zaproponowa, bo ja ucz si jeszcze mapy, ssiadw etc.
PS
Odnonie Majw to poszede za moj rad na Bombla i dziki temu sporo zyskae czego Ci oczywicie nie auj nawet teraz.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-10 01:13:42
zarazy = urazu, nie wiem czemu tak napisaem

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-10 09:29:36
To, e nie masz adnej zarazy to te cenne informacja :D

Co do Bombla, to atak z Lukiem planowalimy par tur prze Twoim upadkiem, ale Twoje info o pimie si jak najbardziej przydao ;)

No co ja mog zaproponowa....jest tak, e Luk jest moim sojusznikiem i atakw na niego nie akceptuj. Wojna midzy nami nie ma specjalnej racji bytu wic wydaje si, e najsensowniej bdzie nie wchodzi sobie w parad.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-10 12:30:00
Oby tylko Luk nie spali mi miasta wcinitego w jego granice (postawione przez pierworodnego wadc).
Nie trzymam tam wojska bo nie jest dla mnie jako cenne ale stanowi do powany argument do wojny :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-10 13:55:02
No bo jaki sprytny inaczej, ktry rzdzi Sumerami przed Tob tak je postawi wnie po to eby drani Francuzw...Luk nic nie spali, bo to dobry i pokojowy wadca.

To co, Leszka tuczesz czy jak? ;P

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-10 16:36:25
Zbieram siy obecnie.
Leszek ma 1 armi wiata to tuczenie go moe by niewykonalne obecnie.
Szczeglnie, e ma sporo katapult i soni.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-10 18:25:20
Eee Sumerowie te nie uomki :) A ju do spki z Egiptem dadz rad z palcem w nosie ;)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-13 00:28:56
A wic jednak inna droga. Jak najbardziej godna pochway decyzja, Wikingowie ycz powodzenia na wojnie i jak najmniejszych strat ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-13 00:33:59
Dwch na jednego byo take teraz jest trzech na dwch.
Dzikuj za wsparcie duchowe, czas troch nosa ukrci Egiptowi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-13 00:35:47
Poza tym przyda mi si sojusznik zaawansowany technologicznie z najwiksz armi wiata gdyby co gupiego jakiemu ssiadowi do gowy wpado :]

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-13 00:38:45
A tam, Twoi ssiedzi to zoci ludzie. uduchowieni i filozoficzni, jak jeden m. Nie masz w nich wroga, ani tym bardziej moliwoci do ataku na taki potny i prny militarnie kraj jak Sumeria :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-13 00:41:03
Strzeonego Pan Bg strzee :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-20 12:05:53
Chciaem podeskortowa mnicha buddy, a wlazem niechccy na Twoj grk, nie zabijaj i nie siej paniki w kronice, wyjd w nastpnej turze ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-20 12:16:47
Znam te niechccy ;)
Ok, przemilcz incydent :)
Btw. gratulacje rozwoju.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-20 12:29:00
Jaki tam rozwj. Brn sobie przez przeciwnoci losu i kody rzucane mi pod nogi. Raczej trwam ni si rozwijam :(

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-20 12:33:23
Nie przesadzaj. Chyba nie wszyscy s tak zawzici jak ja, patrzy np. Bombel :]

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 13:46:45
Hej sojuszniku, co mylisz o rozadowaniu napicia w naszej okolicy jakim fajnym pakcikiem czy co? :D

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-27 13:55:25
A moje napicie nie jest naadowane :)
Masz jak konkretn propozycj ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 14:00:24
Kurde to masz stalowe nerwy, ja czuj jak z aur przy granicach moich pnocnych ;) (moe jestem sensytywny :D )

No mylaem przede wszystkim o jakim pakcie o nieagresji, aczkolwiek wszelkie formy wsppracy byyby mile widziane, szczeglnie te militarne :P

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-27 16:53:04
Wiesz, e do koca taki bezinteresowny to ja nie jestem :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 16:58:45
No jasne, pytanie czy w Twoim interesie ley cokolwiek prcz czekania a mj stack wejdzie do Turka eby mu zrobi krzywd? :)

To jak tak od razu przechodzisz do interesw to ja proponuj podzia Turka. Wiem, e nie pozwolisz ebym ja go sobie sam capn, ale Ty te gdzie si musisz rozwija, ja nie dam tkn Luka ani Bobka, wiec zostaje Ci Leszek ;) myl, e lepiej wyjdziesz na ukadzie ze mn, jak masz inne pomysy to wal.

Aha, wiem e masz pakt z Turkiem, odbyoby si to na tej zasadzie, e ja wezm sobie 3 miasta, Ty pozostae dwa jak skoczysz pakt(chyba e jeste gotw go skoczy wczeniej).

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-27 17:06:36
Wczeniej paktu nie chciabym ama.
Leszka oczywicie nie zaatakuje :)
Na pomocy Turcji te niewiele bym zyska poza sawetnym "bi leadera :) ".
Zastanowie si i zobacz jakie to miasta by mi przypady.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-27 17:12:23
No bo uwierz, e do spki z Leszkiem nie cieszylibycie si jak dzieci mogc ubi mj stack ;)

Ale zastanawiaj si tak w miar prdko sojuszniku, nie chciabym przeciga rozmw.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-27 17:20:10
No pewna rado by z tego bya :]
Ale trzeba patrze dugoplanowo :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-29 20:41:00
No i co tam wykombinowae sojuszniku? Leszek ju przyci mj stack wic mona gra w otwarte karty :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-29 21:21:39
Naradzam si z Inkami.
Mwic szczerze twoja inwazja na Turcj popsua nam plany "rozwoju".
Nie mog zostawi prawie pustych miast gdy taki czog bdzie szed w moj stron.
Naprawd nie masz innego ssiada do lania teraz ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-29 21:25:29
Ano nie mam, poza tym nie czarujmy si, jak nie ja to Ty by go wczeniej czy pniej upn, a ja mam ochot mie akademi, ktrej sam sobie nigdy nie wyhoduj. Wasze plany? Nie moja sprawa, ale Wy chyba ju nie macie ssiadw adnych ywych...

Zreszt ja oferowaem pakt o nieagresji i byby wolny jak ptak, nie chciae to czego zwalasz na mnie :P ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-04-29 21:32:04
Ssiadw mamy jeszcze kilku, znaczy Inkowie maj :/
Powanie zastanawiam si nad twoj propozycj tylko:
1) Jak si Turcja wycofa do ostatnich miast to szkoda bdzie wojska abym je zdoby.
2) Co niedobrego iskrzy midzy tob a Wielkim Tykiem. Nie wiem czemu.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-04-29 21:40:29
1. To bdzie kwestia 20 tur (tyle macie paktu) do tego czasu u ja sobie uspokoj nastroje, podpisz pokj z Ink i Ci pomog je zdoby. Alternatyw jest wojna ze mn, z ktrej wyniesiesz najwyej straty, bo nawet jakbycie mi stack dorwali to miast sobie nie pozdobywasz na mnie. No chyba e masz jak jeszcze inn wersj na myli..

2. A bo nie toleruj oszustwa i hipokryzji. Tyek mnie oszuka, nie dotrzyma umowy i nie bdzie midzy nami przyjani. A do tego jeszcze ga na forum e sobie co wymylam i na dodatek opowiada jak to Centa ubi bo amipakt...wiadomo e PODOBNO w dyplo o to chodzi, ale mnie to drani niestety.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 18:26:09
Niezbyt mdrze zagrae.
Nie miaem zamiaru traci wojska w obronie Turcji.
Czy mylisz, e z pomoc Aztekw i Francji przeamiesz moje i Inkaskie wojsko ?
Mam 12 tur zotego wieku i produkcj o 2 mniej ni ty nie mwic, e w zocie a mio :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 18:28:44
Nie wiem o co Ci chodzi, to Ty mi de facto wypowiedziae wojn, dobrze wiesz e nie mogem nic innego zrobi skoro sterczae w miecie Turka. Ja wojny nie chciaem i dlatego do Ciebie pisaem na tajnych. Ty wolae wojn i ok, ale wybr by Twj, a nie mj.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 18:29:57
A co do wojny to nic nie myl. Miaem wybr walczy albo da si szachowa dwm cwaniakom co myl, e bd decydowa czy mog sobie podbi Turcj czy nie, wic wybr by jeden :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 18:31:49
I co z tego, e byem w miecie Turka ?
Przecie nie mamy paktu o wsppracy militarnej tylko o nieagresji.
Czyli sam mi wypowiedziae wojn i przez Ciebie nie bd mia akademii bo zoty odpaliem.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 18:32:54
Zobaczymy ile stracisz w Turcji i czym do mnie dojdziesz.
Mam jeszcze sporo czasu :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 18:37:32
No jeli tak faktycznie jest to to by bd. Mylaem, e liczy si kady pakt jawny :) wojny nie chciaem, bo i po co mi.

No zobaczymy moe ustrugasz jakiego sonia czy dwa, jeli nie miae zych intencji to moja propozycja jest aktualna (inna rzecz, e przez kilka dni nie napisae, e si zgadzasz, a to oznaczao dosy jasno, e si...nie zgadzasz :P )

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 19:02:12
Sonia czy dwa ?
Prosz Ci, sonia mam co tur w stolicy a za chwil znacznie potniejsze jednostki :)
To nie nacja po Martinie gdzie poszed gamo w rel nie majc owiectwa i brzu :/

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 19:22:15
No to jak mwisz, e masz tak dobr stolic to tym lepiej, bdzie dobry up. :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 19:22:43
Zobaczymy w takim razie :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 19:23:57
Ale nie martw si poczekam na to ile stracisz w Turcji.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-03 19:24:36
Ja tam si niczym nie martwi, a ju na pewno nie dobr sieczk :D

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-03 19:31:33
No i dobrze, te to lubi :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 11:40:23
A z ciekawoci to po co palisz miasta zamiast je zdobywa ?
Przecie ta kampania sporo Ci kosztuje a armia oddala si coraz bardziej od rodzimych terenw bez adnych korzyci.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-05 12:16:13
Jeli wyznacznikiem sensu kampanii jest to ile si na niej zarobi to pytanie otwartym pozostaje co robicie w niej Ty i Leszek?

Pal, bo mam inn koncepcj urbanistyczn. Duo nie kosztuje, jednostki ze 25 zota na tur, prawie wszystko zwrci si z upw na miastach.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 13:08:43
Ja z Leszkiem bronimy mojej stolicy :]
Ja mu pomogem to i on mi pomaga.
Akademia posza z dymem a ja nawet swojej si nie doczekaem :/

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-05 13:14:27
Widz, e na tajnych nawet mi bedziesz ciemnia :)

Nic nie bronicie tylko bawicie si w polityk anty-ragnar. Proponowaem spokj, nie chciae, pupe Inki to juz w ogle nie ma o czym gada-od pocztku sieje ferment na forum chocia ju w kadym wskaniku w demo mnie wyprzedza.

Akademie sra pies, terenw Ci boek random nie poskpi to dasz rade bez niej, jako i Wikingowie rad dawa musz.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 13:44:44
Moesz co wicej o tym ciemnianiu ?
Nie dziw si, e polityk Anty-Ragnar uprawiam jak mnie bezpodstawnie zaatakowae.
A to e z Ink si za by bierzecie to tylko atwiej mi poszo aby mnie wspomg jak si za daleko zapdzisz.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-05 14:22:12
A co wicej? Dobrze obydwaj wiemy, e od pocztku chciae broni Turka i ciemnianie mi tutaj w tajnych, e jakbym nie zabi chariota to by palcem nie kiwn jest mieszne. Nie po to oszczdzae sonie od wyprawy na egipt, nie po to odrzucae moj propozycj podziau Turka i nie po to wpychae chariota do pustego miasta eby patrze jak sobie podbijam Turka.

No i wreszcie, gdyby naprawd tak byo to by nie mia teraz nic przeciwko podpisaniu pokoju skoro pisaem, e mylaem e wojn zgodnie z regulaminem musz wypowiedzie. Ale Ty dalej ciemniasz mi tutaj, e si biedny bronisz przed moj agresj, a to bezsensu skoro obaj wiemy jak jest...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 22:40:45
Jakbym od pocztku chcia broni Turka to teraz w jego stolicy byaby moja i Inki armia.
Sonie od wyprawy na Egipt oszczdzaem bo miaem konkretn propozycj iloci wsparcia za konkretne miasto.
Nie robi samobujczych wypraw po nic bo nie ma sensu.
Propozycj odrzuciem bo nie ufam Ci na tyle by pozosta w pakcie z Turkiem w zamian za dwa miasta ktrych nawet nie mgbym zdoby bo nie ami jawnych.
Co do postawy i pokoju to te mi si nie podoba, e dyktujesz warunki. Francji nie ruszaj, Azteka nie ruszaj i jeszcze mnie publicznie oczerniasz.
Ja sobie spokojnie kalkuluj.
Poza tym gram od niedawna w to dyplo i badam relacje jak kady. Domyslam si kto jakie informacje ode mnie Ci przekaza i wiem, e w tym momencie mog jedynie zaufa Ince.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 22:46:04
Co do pokoju jeszcze si nie starlimy (poza strat mojego lekarza o ktrym zapomniaem). Wiem, e masz ju macki i gratki za to.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-05 23:27:59
Ince moesz zaufa do czasu a spojrzy akomie na Twoje tereny...czyli niedugo, bo po drugiej stronie ju nic nie uszczknie (Rudi mu nie da ;P). Ale to nie moja sprawa.

No to jak piszesz w ten sposb to w nastpnej turze moemy podpisywa pokj i zapomnie o sprawie, czy nie?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 23:58:31
A jak mam gwarancj, e jak pokonasz Turcj to nie wyleczysz si i za 10 tur bdziesz chcia jaki odwet na mnie wzi jak ju Inka do domu powrci ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-05 23:59:10
Obecnie masz najwiksz armi na wiecie i to blisko moich granic.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-06 00:26:54
Chcesz gwarancji to podpisa mona pakt jawny. Przecie kiedy Inka i tak wrci do domu wic to adne argument. No chyba, e to taki dobry wujek, e bdzie sta u Ciebie i buli piniondze za Twoje bezpieczestwo ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-06 00:35:40
A co z ewentualnymi dalszymi moliwociami rozwoju ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-06 00:38:55
Podpiszemy pokj, ja podbij od razu Turka i przez admina oddam Ci jedno miasto (w zamian Ty nie przepucisz Inka eby mi tego podboju nie uniemoliwia), a dalej to sie bdzie myle. Moliwoci nie brak.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 17:04:19
Miaem nic nie pisa za te obelgi na forum oglnym ale czuj, e po raz kolejny duch rudowosej obecnie przybrawszy posta Boudiki zawadnie wiatem.
Zbyt rwne mamy siy by ktra ze stron po starciu wysza zwycisko, raczej obie bd przegrane nawet jeeli jakie jednostki zostan. A i Bg random moe mocno da ktrej ze stron popali.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 17:14:40
Teoretycznie moliwoci dla mnie nie brak ale co to za perspektywa: Azteka nie ruszaj, Francji nie ruszaj a po Turku dostaniesz jedno miasto.
Miabym jedno miasto wicej i brak wsparcia oddziaw Turecjich i Inkaskich.
Jeeli mielibymy wsppracowa musiaoby to by jakie konkretne dziaanie dugoplanowe. Za kilka dni koczy si zoty i z powrotem bd w tak zwanej grupie pocigowej. Wojna ze mn to pozwolenie pozostaej dwjce z czowki na rozwj. Inka rozwija miasta a Rudowosa cina wojsko aby szybko przej ssiada.
Pomyl nad jak rozsdn wspprac.
Nie musisz si spieszy, tak czy inaczej bd robi wojsko i spokojnie czeka co dalej. Nie jestem mciwy aby napina si i za wszelk cen spali cokolwiek.

Ukony
Namiestnik Sumerii

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-10 19:32:03
Dla jasnoci-nie byo adnych obelg. Napisaem, e jeste pachokiem Inki, bo wg mnie zachowujesz si irracjonalnie lczc u Turka wojem, za co pacisz, a nic z tego nie masz, podaczas gdy Inek majc najlepsze areko w wiecie nawet nie zetnie jednego wojaka, bo ma w rzyci - po co jak jego granic strzeg ssiedzi? A mocne sowo zostao uyte, bo to jednak wana rzecz co nie? ;)

A w kwestii tematu Rudej, owszem ja ju nie mam wtpliwoci kto wygra D6. Pontiego yknie bez popity niedugo i bdzie mia p globu w rku, a ja bd patrzy, bo Dupa Inki z ssiadem wi moje wojsko.

Turka oferowaem dwa miasta, a nie jedno, teraz ju dwch nie dam, bo przez Ciebie musiaem spali dwa najlepsze i zostao ciernisko. Jako, e sytuacja mnie si nie podoba (nie bez powodu dwukrotnie oferowaem wspprac) zastanowi sie na spokojnie w domu i napisz czy, a jeli tak to jak widz wspprac.

Pozdrawia skromny brodaty Ragnar

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 20:11:16
Dzikuj za odpowied.
Przemyl rwnie swoje przywizanie do Azteka i Francji.
Aztek jest Ci obecnie wierny ale jak dugo ?
Czy nie zmieni frontu jak moja i Inki armia bdzie dwkrotnie wiksza w regionie ni twoja ?
Francuz od kd przejem wadz w Sumerii nie ci ani jednej jednostki. Jeeli kto si poaszcze na jego ziemie (nawet nie mwi o sobie) to ty bdziesz musia go broni.
A wsppraca moe by potrzebna bo jak to mwi gdzie dwch si bije ...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 20:15:05
Z mojego punktu widzenia lepiej si nam opaca aby wojsko Inki wrcio do domu i zajo si jakim ssiadem odbierajc ziemie Rudej co pewnie nie poprawi ich stosunkw.
Nawet paktu by nie mieli gdybym nie pomg ale obecnie jeste oczywicie na moim celowniku i wszelkie dziaania bd kierowa przeciwko tobie.
Take na spokojnie poczekam na odpowied.

Ukony Namiestnik Sumerii

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-10 20:20:58
Gwoli cisoci odnonie pachoka - koszt moich wojsk w Turcji to drobiazg. Wikszo armii i tak mam na swoim terenie :)
Dziki temu mam gwarancj, e nie zaatakujesz. Mam zoty i czas gra na moj korzy, macki i kusze masowo produkuj i jak si zoty skoczy powinienem mie armi wystarczajc aby samodzielnie odeprze twj atak.
Czysta kalkulacja - majc zoty nie musz cina. Jak tu si czu pachokiem :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-11 19:11:40
Dobra, proponuj wsplne dokoczenie Turka, Ty bierzesz to miasto koo Ciebie, ktre odbiera Ci sonie, i ten ry nad Grk Turecka (ktr si spali) - postawisz sobie nad nim miasto ktre ogarnie ten ry i krowy z Twojego terenu. Ja bior to miasto na samym dole nad oceanem, a na terenach ktre ju wydarem dostawiam sobie miasto jak tam ju bdzie mi pasowa.

Pniej podzielimy Francj, Ty dostaniesz 3 miasta, ja 4, jedno postawione kilka tur temu nadaje si tylko do spalenia.

Organizacja-podpisujemy pokj, odprawiasz pupe, ja od razu wchodz tu lub tu (jeszcze nie iwem gdzie mi bardziej bdzie pasowa), Ty sobie czekasz na koniec swoich paktw i doczasz.

W dalszej przyszoci proponuj odwrci si od Inki, zawsze to lepiej eby finy szy pod rami (nie ma rozjazdu technologicznego midzy sojusznikami), ale to ju przyszo, sam sobie zdecydujesz.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 00:37:26
Wycofuj cay garnizon z Turcji.
Oficjalnie jeszcze nic nie mw - rozmawiam z Inkami.
Nie chc straci ich przychylnoci szczeglnie gdy moja armia ma i do francji.
Od tej chwili nie musisz (Aztek te) obawia si natarcia z naszej strony.
Chyba, e jaka samobujcza akcja Turcji. Myl, e bez wsparcia moich macek i pik raczej Inka nie pjdzie z Turcj.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:01:02
Francja zamaa pakt przepuszczajc twoje jednostki.
W sumie mog j atakowa w kadej chwili.
Paktu z Turc nie zerw take nie pomog ci jeszcze przez osiem tur.
Moesz poczeka lub uderzy sam - mam nadziej, e w drugim wypadku dochowasz umowy.
Z pokojem (i paktem)wstrzymajmy si jeszcze tur.
Chciabym zaskoczy Francuza mam nadziej, e go nie ostrzeesz.
Na ile czasu proponujesz pakt jawny ?
Oczywicie postaram si aby by trjstronny: Ty, ja i Inka.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:04:40
Niewiele brakowao a by mi miasto spali ale staram si kontrolowa co gdzie si rusza.
Nie bd wchodzi do tego miasta posikami aby nie wzbudza wikszych podeje u Francuza.
Ufam, i pomoesz mi w zachowaniu tajemnicy naszego paktu.
Jutro bymy podpisali pokj a pniej jawny pak o nieagresji.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:41:21
Nie walczylimy to mam nadziej, e moja Statua Zeusa jeszcze Ci nie doskwiera gdyby wojna miaa potrwa jeszcze 1-2 tury ?
Nie mam drogi do Francji a by si przydao zaskoczenie.
To miasto ostatnio postawione faktycznie do spalenia bo rybki bym mia dla mojego.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 01:50:13
Ok, jutro sobie dopiero pomyl gdzie pierwiej i, czy do Turka czy do Francji. I w ogle nad jak strategi, napisz pniej co i jak.

Na ile czasu to nie wiem, jak wolisz tak moemy zrobi. Ale z Ink to w sumie nie zaley mi na pakcie...

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 01:51:29
Z tym paleniem to ja o innym pisalem, te koo Ciebie stojce liczyem jako dla Ciebie, ono tam ma chyba rybki i krowy i jezioro wic cakiem, cakiem.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:52:02
Grka turecka ponie ja stawiam miasto na plnocny-zachd od niej (nad morzem).
Co do odwrcenia od Inki to zobaczymy moe by tak, e bd w przyszoci musia jej pomc w sporze z Rud.
Ale jak sam stwierdzie - zobaczymy.
Wszystkie pakty jawne i tak bd respektowa - niestety taki charakter :(
Zdecydowane tajne postanowienia te oczywicie.
By moe jednak wiat nie bdzie nalea ponownie do walecznego ducha Rudowosej.

Ukony Namiestnik Sumerii

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 01:52:39
Nad zaskakiwaniem Francji nie masz co si tak gowi, bo on ma woja ladowe iloci, ale ta tura pokoju mnie ie zbawi, niemam na razie adnej buki smutnej z okazji wojny.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:53:24
Rybki mi skubn od mojego miasta. Wolabym spali i postawi dalej na zachd ale to zobaczymy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:55:24
Domyslam si, e na pokoju z Ink specjalnie Ci nie zaley ale zarwno Ty jak i Aztekowie bd spokojniej spa.
A to si moe przyda na przyszo.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 01:55:59
No wanie, ale moe lepiej ustali za wczasu temat z miastami Francji, bo pniej bedzie problem. Ja liczyem dla Ciebie to Tours koo Ciebie, to na wschd od niego, co mwisz e Ci rybki bierze i Orlean na pnoc od tych dwch, na wschd od Orleanu s rybki wolne wic miejsce na czwarte miasto jakby co.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 01:57:25
No wanie, ale moe lepiej ustali za wczasu temat z miastami Francji, bo pniej bedzie problem. Ja liczyem dla Ciebie to Tours koo Ciebie, to na wschd od niego, co mwisz e Ci rybki bierze i Orlean na pnoc od tych dwch, na wschd od Orleanu s rybki wolne wic miejsce na czwarte miasto jakby co.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 01:59:37
Tours, Rheims i Orlean, Marseiles bym spali (te co rybki zabrao).
Dodaj mi jeszcze jedno miasto a bd szczliwy, zadowolony i wdziczny :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:00:47
Moe by jakie buforowe a nie bd w nim trzyma wicej ni dwch jednostek.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:03:40
Po podziale bd mia 15 miast. Ty jakie 20 czyli bdziesz i tak leaderem w miastach.
Mi przez dugi czas zostaje rozbudowa tego co mam bo adnych szans na podbijanie.
chyba, e w przyszoci chcesz odpuci Aztekom ale to ju twoja decyzja.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:04:33
Wow, powoli, do podziau oprcz wymienionych przez Ciebie jest tylko Lyon, Paris i Bombel (sme jest na jedynce, postawione bez jedzenia 3 tury temu wiec nawet nie ma o czym gada tylko sponie samo).

Ja do tych trzech powyszych chc Rheims, bo jest w wanym punkcie i wtedy mamy w miastach 4:3, przy czym Ty masz jeszcze miejsce na czwarte miasto obok Orleanu.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:06:45
No tak, ale nie dymy do tego ebymy si zrwnali w iloci miast. Ja dostaj wikszy ksek bo 1)ciear walk gownie spada na mnie, 2)mam wiksz armi do wyywienia 3)musiaem spali dwa liczne miasta Turka przez Twoj pomoc dla niego.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:09:43
Rheim cinie kultur a teraz jak je przejmiesz to ja bd cisn.
W sumie niech bedzie tylko nie miej pretensji za granice pod miastem bo musiaem walczy z kultur.
Co do iloci miast liczyem te Turc z td taka ilo :)
Pakt traktuj jako caociowy - Turcja i Francja.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:11:11
No szkoda, e nie pomylae o Francji wczeniej. Miaby wielk bibliotek, akademi a ja ze dwa - trzy miasta wicej.
Mmmm.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:12:49
Spoko, granica niech sobie jest pod rheims, w dobie szpiegw to nie ma takiego znaczenia. Ok, czyli ustaolne. Dla Ciebie Marsylia, Tours, Orlean i Para + miejscwka na Grk Tureck i rybki na wschd od Orleanu.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:13:47
No szkoda te, e nie zaakceptowae od razu propzycji co do Turka :P

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:15:07
O Francji nie mogem myle ani nawet rozmawia dopki miaem pakt. Nawet Ragnar wie, e to podstawy honorowego traktowania towarzyszy :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:15:51
Zreszt ja nie jestem pazerny.
Zawsz mog pomc wojskiem w zamian za dodatkowe miasto (oczywicie wg pniejszych ustale).
Miej to na uwadze, bo dziki wsparciu mojej armii Inka pokonaa Egipt.
Za jeden Nefburg (co prawda 11 - jedno z najwikszych na wiecie) zdobya sporo terenw i dwa wite.
Jak podpiszemy pokj to oszczdnoci bd mg wyda na nauk i za niedugo rycerzami wesprze.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 02:17:35
No bd pamita jak si na Ink wybior ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:19:06
:]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 02:44:35
No sam wiesz, e nie dea mi zbytnio wyboru stajc murem za Francj i Aztekami.
Dwa Tureckie miasta za bycie nadal w szachu ? mmm ...
Teraz rozmawiamy normalnie i konkretnie.
Zreszt nie ma co dywagowa, lepiej pno ni wcale.
Ale wierz czy nie szkoda mi rwnie tych dwch miast.
Nie auj Ci skoro mog mie co w zamian.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 13:55:40
Co do wojny: Inka musi czym prdzej wraca skd przylaz ebym mg zacz Turka, jednoczenie Ty wejdziesz do Francji. Ja cz oddziaw pol do Francji i zajd go od tyu po paru turach Waszej wojny, zdobywajc cay czas Turka, Akurat kiedy si skoczy Wasz pakt powinno mu zosta tylko miasto Para wiec bdziesz mg si wczy do wojny. W kadym razie trzeba si spra wiec w nastpnej turze proponuj zrobi pokj w grze i koniecznie cofn Ink, a Ty grupuj si pod Francj.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 14:39:02
Dzi ju Inka zacznie si wycofywa ale bdzie jeszcze czci wojska u mnie w razie gdyby Turcja chciaa si zemci.
Za wojska Inki gwarantuj, e ci nie zaatakuj.
Ju z nim przedyskutowaem ca sytuacj.
Ja mam woln rk odnonie decyzji w naszym wschodnim regionie on w zachodnim.
Bez wojsk Inki nie mgbym ruszy wikszoci do Francji.
Jutro podpiszemy pokj w grze i pakt jawny.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 17:32:12
Moemy otworzy granice i tym wojskiem co masz przy Rheim bdziesz mg zaatakowa Francj.
Widz, e jeszcze wicej podcigne.
Mam nadziej, e si nie rozmylie i nie bdziesz atakowa mojego Lagash.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 17:41:10
Spoko, ja sobie ich cofn, wol z gry wej.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 17:43:41
Wylij jutro propozycj pokoju.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 17:46:24
Dobry pomys miaem z tym zotym, goni Ci w wojsku. Jestem drugi i przeskoczyem Rud, ktra cigle cina :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 20:24:45
E tam, sprawdziem. Ruda wycina budynki religijne. Zaraz bdzie miaa 48 bazowej produkcji wicej.
Cieko widz dalsze losy wiata :(

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-12 20:28:22
No ja wiem, e nie cina woja. Z wojem poczeka a bdzie mia macki jak inni. Do tego czasu nic mu nie grozi, bo ma z kadym pakt.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-12 20:36:25
No nic, zaatwmy szybko spraw Turcji i Francji i pomylimy co dalej.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-13 10:33:49
O ktrej bdziesz robi tur bo wieczorem chciaem wyjacha ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-13 11:56:33
koo 13

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-13 12:04:23
ok

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-13 13:17:00
Posaem pokj. W pakcie midzy nami zamie nieagresj na Azteka, nie chciabym eby wynika dziwna sytuacja, e podpisujemy pakt i Inka sobie wchodzi do niego...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 18:04:49
Moemy si wstrzyma z paktem ?
Obawiam si, e mi turek spali to miasto nad soniami :(
Aztek nie bdzie atakowany ani przeze mnie (dodatkowo mam z nim pakt) ani przez Ink.
By taki plan ale skoro si dogadalimy moe si czu bezpieczny.
Jak wspomniaem Inka nie wtrca si do mojej polityki w tej czci regionu i nie zaatakuje Azteka samodzielnie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 18:55:21
Tylko moje wtpliwoci budzi wycofywanie sie Inki. Tak sie wycofuje jako niemrawo i powrt z inynieri wemie mu chwil, a ja nie chciabym zosta zaskoczonym i pniej czyta na forum jak to jeste zaskoczony samowolk Inki, e nie popierasz wbicia mojego stacka, ale ju trudno i nie gniewasz si na Ink :P

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:10:11
Idzie powoli na moj prob. Nawet chrzecijastwo wprowadziem aby za szybko nie szed bo narzeka na niepotrzebne koszty.
Nikt Ci stacku nie ruszy poza Turkiem.
Tu masz moje sowo.
Turek si obrazi na nas a szkoda, eby jakie miasta mi pali.
Ty przyjmujesz na klat Turka a ja Francuza.
Miasta Francji bdziesz mia gratisowe.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 19:44:39
Francuz przecie bdize si cofa przed Tob wic wrcz przeciwnie-cae wojo pjdzie do miast koo mnie. Turek przewnie te we mnie walni, ale braem pod uwag e ciar walki spadnie gwnie na mnie, tylko nie bardoz rozumiem czemu chcecie przekada pakt. Skoro i tak nie zamierza Inka atakowa to czemu ma to suy?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:50:11
Temu, e Turek w kadej chwili mgby mi spali miasto nad soniami i i na stolic.
A to by zablokowao moj armi we Francji bo bym musia cz wojska wycofa.
Francuza pomog ci dobi.
Dla mnie umowa jest wica.
Jakby nie to miasto Francji co mi pod moje kultur podchodzi to wicej wojska mgbym wysa :(

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 19:51:42
Rozumiem zagroenie ze strony Turka, ale nie rozumiem co ono ma wsplnego z paktem. Czemu miaoby wzrosn po jego podpisaniu?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:51:47
Czy szybciej dasz sobie rad z Turcj tym szybciej Inka bdzie moga wrci do domu i zaj si kim z ssiedztwa Rudej a ja sprawniej Francj si zajm.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:52:42
Temu, e bdzie ju mnie uwaa cakowicie za zdrajc.
Impulsywny jest, na Turcj chcia i i tam zgin co palc.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:53:08
Nie turcj tylko Azteka.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 19:54:25
No to trzeba go byo tam wysa...dostaby w polu baty i nikomu by ju nie grozi...a tak to ja mam cigle przed oczami stacka Inki ktry w kadej chwili moze sobie wej do Turka. :/

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 19:54:25
No to trzeba go byo tam wysa...dostaby w polu baty i nikomu by ju nie grozi...a tak to ja mam cigle przed oczami stacka Inki ktry w kadej chwili moze sobie wej do Turka. :/

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:54:59
O pakt si nie martw. Jak skoczymy to co zaczelimy bd pewnie pomaga Inkom na wschodzie.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:56:18
Inka nie wejdzie do Turka - jak powiedziaem masz moje sowo.
Ju go tam wysyalimy ale wrci jak pokj podpisalimy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 19:56:24
Ja is cay czas nie martwi o pakt i o Twoj postaw tylko o Inka, ktry moe zrobi co uwaa. Ju raz mnie na tajnych oszuka i pniej na forum pisa, e zmyliem sytuacj...aden problem dla niego eby zrobi to samo.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:58:08
Umowa to umowa. Mi pasuje, Ince pasuje i Tobie pasuje.
Nie widz ani celu ani sensu j ama.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 19:59:41
No jest problem bo bym si na niego wypi a razem to bymy si po nim przejechali.
Razem mamy inynieri, macki oraz dwie najwiksze armie wiata.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-14 20:01:03
Inka juz sobie moe mie swoje plany, ale dobra, niech bedzie e Twoje sowo, najwyej bd mia na kim wyadowa ale na forum :P

Co do Francji to prosi mnie ebym wstawi jednostk do Tours eby nie mg niby zaatakowa. Napisaem, e wstawi, paktu nie mam z nim ju wiec moesz atakowa, ale im pniej si wyda e go te zaatakuj tym lepiej. W kadym razie chodzi o to eby si nie rpzejmowa moj jednostk w jego miecie.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 20:01:24
Jeeli wejdzie do Turka bez mojej wiedzy to masz moje wsparcie.
Gupio by zrobi bo ma po 1 jednostce od mojej strony i mgbym mu trzy miasta zaj z nienacka sam konnic.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 20:03:45
Ok nie musz wypowiada ci wojny (bo i tak nie mog technicznie) :)
Wiem, im pniej si wyda tym atwiej konnic przejmiesz miasta od swojej strony :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 20:04:05
Co ja z tym turkiem, chodzio mi o Azteka.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-14 20:16:24
Na marginesie Inka ma jeszcze Zulusw, Chiny i Persj za ssiadw.
Po co miaby si pakowa w wojn z tob i Aztekami.
Ta mu mog pomc a tu nie bo mamy umow.
Tylko ja jestem zamknity i obecna nasza umowa mi bardzo pasuje.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 19:40:01
Armia Turka wyparowaa, moesz czu spokj i pewno na granicach. No chyba, e chariotami Ci jest w stanie zagrozi :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-15 21:07:50
Ok to jutro podpiszemy pakt.
Z tym miastem co je zostawilem dla ciebie to by bad, teraz ja strace miasto, ech.
Trudno, odbuduj.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-15 21:08:16
Jutro w takim razie mozemy podpisac pakt jawny.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-15 22:52:46
mylisz, ze co Ci dzibnie Francja? Moe nie.

Za to z Turkami bdziesz mia spokj, posaem zapytanie Bodkowi czy mog przekaza Ci przejte miasto, wtedy nie musiaby ju czeka na koniec paktu, tylko bym Ci zdoby to Para i przekaza.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 00:15:06
Jeszcze a propos wpisu Inki - mam rozumie, ze daem si nabra czy jednak dotrzymasz sowa i zgodnie z tym co pisae zostalicie z Ink wrogami wobec jego wjazdu do Azteka? Bo odnosz wraenie, ze temu suyo przeduanie podpisania paktu.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:20:50
Kur.. mia si nie wtrca. Zaraz skrobn pak jawny.
Nie wiem czemu to zrobi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:28:03
Francuz chce si dogada.
Ale trzymam si ustale tylko cholera musz wojsko na granic z Ink wysa.
Widze, e Ince nie mona ufa, nie mam dowiadczenia z sojuszem z nim.
Acha co do paktu to chcesz go czy wolisz zaskoczenie dla Francji ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 01:30:32
Najpierw chc wyjanienia sprawy Inki. Przecie to nie moe by tak, e my sobie rozbieramy Francj, a on poyka Azteka. Na razie nie umieszczaj paktu, bo co nam po nim, jak Inka ju go zama zanim podpisa?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:35:43
Masz sojusz z Aztekiem i sporo wojska przy jego granicy.
No ja Ince nie pomog ale zaatakowa go mgbym dopiero po powrocie wojska z Francji.
Wkurzony jestem bo miaem jakie miasta zdoby i si porozwija a teraz zong.
Co proponujesz ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 01:40:31
No wanie problem mam, bo nawet nie wiem czego dokadnie oczekiwa. Jeli Inka by atakowa Azteka to jak dla mnie jedyn opcj jest pokj z Francj wsplne rozniesienie Inki (na ktrym Ty zyskasz najwicej). Tylko nie wiem czego Inka chce od Azteka, pisze w kronice e zaproponowa pokj bez roszcze terytorialnych - czyli moe to by tylko sojusz przeciwko mnie, bo raczej nie poklepanie po plecach.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:44:05
Z tego co przeczytaem to spali jakie wierze miasto przygraniczne i chce podpisa pokj.
Chyba lepiej, eby teraz podpisali. Bdziemy mieli 10 tur.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:45:33
Mi napisa, e to za zamknicie granic i postawienie miasta w "strefie spornej".
To musiao by gdzie od twojej strony, na poudniu bo u mnie nie szed do Azteka.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 01:49:43
Oni nie maj granicy od mojej strony. Ja wiem o ktre miasto chodzi - fakt, byo blisko Inka. Zamkniciem granic niech sie bezczelnie nie wykrca, bo proszony o odejcie szpiegami-skautami dalej biega i podpatrywa co gdzie mam. Jeli nie bdzie mia adnych da wrogich wobec mnie to mona przysta na ten pokj i podpisa pakt, jeli bdzie co wicej kombinowa to nie ma innej opcji jak go pojecha, bo co innego?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:51:42
Zaoy pakt tajny dla nas ?
Mi pisa, e nie ma adnych da.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:53:35
Sprawdziem, mam z Ink pakt do 113 tury czyli okoo 10 jeszcze.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 01:55:39
No to jak Aztek potwierdzi, e nie ma adnych da to niech podpisuj pokj i lecimy dalej zgodnie z planem, a Ink za bezczelne wykorzystanie sytuacji sprbuj nagrodzi kiedy indziej (z Twoj pomoc jeli taka bdzie ch z Twojej strony).

Co do paktu to wiesz, ja w sumie nie mam mu nic do powiedzenia, ale pakt nie zaszkodzi jak chcesz zakada.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 01:57:25
Przecie macie jeszcze pakt podpisany razem z rudim do 130 tury.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 01:59:23
Tylko jak si macie w nim kuci to nie wiem czy jest sens :(
To daj mi jutro zna co z Aztekiem.
Na ile tur pakt ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 02:01:49
A to musz bardziej uwaa co pisz.
Ten pakt mia by Ja+Inka v Ruda.
No to faktycznie do 130 tury.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 02:02:39
To poczekam do jutra co z Aztekiem ustalicie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 02:03:40
No jeli z Aztekiem bdzie wszystko ok to nie w sumie co gada z Inkiem za duo. Trzba czym prdzej podpisywa ich pokj, eby Aztek mia spokj i posa mi wojo do Turka, a ja cz odel wtedy do Francji i j szybko skoczymy.

Pakt z Inkami na ile? No nie wiem w sumie. Jaki w miar niedugi. Za dugi machnlicie i teraz w sumie najbardziej by pasowao te do 130.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 02:03:59
No, jutro bdziemy ustala jak co sie wyjani z Aztekami.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 02:08:03
Ok.
Wojskowy mamy do 113 czyli jak go nie przedu to od 113 do 130 jest tylko o nieagresji.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 11:42:20
Tak jak podejrzewaem, ten "brak da" w wykonaniu dupy sprowadza si do wymuszenia amania paktu jawnego ze mn. Zarzda od Azteka zamkniecia mi granic i pozwolenia na ustawienie zwiadowcw przy moich granicach...

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 11:43:36
W takiej sytuacji nawet nie kwalifikuje si na podpisywanie z nim paktu o nieagresji skoro jawnie atakuje mojego sojusznika i da zerwania ze mn sojuszu...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 11:51:39
Porozmawiam z nim aby zaj si swoimi wschodnimi granicami jak si umawialimy.
W takiej sytuacji robi nie tylko tobie ale i mi koo pira.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 11:58:36
No tylko to trzeba zaatwi szybko, z Dup pod granicami ja nie mog si zaj tym czym mamy si zajmowa. Napisaem Aztekowi eby zaproponowa pokj bez zamykania mi granic wic moe Ince podpowiedz eby go przyj.

Mam nadziej, e rozumiesz moj sytuacj i zdajesz sobie spraw, e jeli Inka bedzie kontynuowa wojn z Aztekami to ja nie bd mg si zgodzi na spokojny podbj Francuza.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 17:02:23
No i widzisz jak Inka pogrywa. Ja z nim z pozycji sabszego negocjowa nie bd. Chyba go co boli jak myli e bdzie szantaem wymusza zgod na obstawianie moich granic.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 21:41:36
Chyba trzeba byo od razu zaoy pakt dla czterech. Nie wiedziaem, e tam takie napicia midzy Aztekiem a Inkami. Za mao mapy odkryem. Mylaem, e granicz tylko tu pod moim miastem.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 21:43:12
Bo tak jest. Napicie nie wynika z nich tylko z tego e Dupa chce sobie mnie szpiegowa, a ugrac chce to poprzez moje zaangaowanie wojenne. Jeli bdize is upiera to proponuj podpisa pakt w trjk, bez Inki, jak zmieni zdanie to si przemyli dopisanie go.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 21:51:08
Dupa si boi, e do niego wejdziesz a chciaby troch wojska inaczej porozmieszcza.
Musisz go troch zrozumie, ty masz bufor w postaci Azteka, on nie ma.
Moe niech we dwch sobie tymi skautami sprawdzaj tereny przygraniczne.
Obecnie boicie si na wzajem i sam si zastanawiam, czy nie wrci do domu z Fracji bo za bardzo si kto na kogo obrazi i nowy konflikt bdzie.
A wtedy Ruda tylko Rce pozaciera bo jej dwch konkurentw do tronu odpadnie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 21:57:41
No jakby nie koczyli jego sojusznicy jako warzywa to moe wolaby Aztek by jego buforem ;)

Jak sobie bdzie sta na ich granicy to mu wystarczy, na mojej si nie zgadzam, bo z niej wida miasta moje. A Ty tak w ogle si nie musisz oglda na Ink, tak jak pisaem, my moemy pakt podpisywa bez niego, bo do niczego on mi nie jest potrzebny.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-16 22:20:05
To tak zrbmy. Najwyej si Ink dopisze.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-16 23:13:33
No to sobie nie pogadamy z Inkom, nie mam siy na takie bzdury typu "a bo wy zamiecie pakt a mnie to mona wierzy".

Na ile podpisujemy pakt wobec tego? Mnie interesowaby pakcik nawet duszy, do 150 tury, jeste idealnie umieszczony w takim miejscu, e nie mam najmniejszej ochoty na wojny :D

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-17 01:44:04
E tam, bdziesz mnie mia z dwch stron :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-17 01:47:11
A powanie to dajmy do 130 bo nie bd mia pnij nic do gadania a tak moe gdzie co za peduenie paktu dostan od ciebie :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-17 01:49:12
Zawsz przyjm jakie miasto za przychylno i wsparcie :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-17 02:23:07
No ok, skoro tak wolisz. Mylaem eby ju zrobi podwaliny pod jak dalsz wspprac, a Ty zaraz z takim materialistycznym podejciem... :P

Jutro albo pojutrze wystawmy, musz sobie popatrze kiedy tam bd w stanie wjecha do Francji.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-17 09:04:08
To nie materializm tylko perspektywa na dalszy rozwj :]
Przecie nie bd przez 30 cykli budynkw budowa a armia stojca w koszarach zgnunieje.
Przyda si jakie zajcie dla niej choby na dalekim wroncie :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-17 15:50:09
Hehe, no to Ruda odjechaa...320 produkcji :D :D :D

Wylesz w 110 turze wojo do Turka? On ju prawie nic tam nie ma, wic dobrze byoby to skoczy. Aktualnie ma sonia, ucznika konnego na 0,3 energii i kilka uszkodzonych warw.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-17 17:25:20
Co tam mog wysa - przed 110 tur nie dasz rady ?
Wszystkie posiki maszeruj w kierunku Francji ale cz ewentualnie zawrc.
No co do Rudej to masakra.
Przejrzaem sobie dzi na spokojnie cudaki, te ma nieze.
Bdzie trzeba kupy woja eby j ruszy.
Jak wcignie Chiny to nie wiem, czy we trzech z Ink dalibymy rad zwaywszy, e jakie tam satelitki jej pomog.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-18 10:03:06
Grk Tureck ty spalisz czy te ja mam ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 10:21:54
Ju spaliem. Co do woja to na razie si leczy, cotam bd w stanie pos, ale nie chc ju nic traci u Turka a pewnie trzeba by chocia jedna katapk przywali. Zobacz jak to bdzie wyglda dzis.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-18 13:16:39
Wyl do Turcji za dwa dni kilka jednostek (w tym ze dwie piki do zdjcia soni). Jest 109 take wojn mog wypowiedzie dopiero w 111 (do 110 wcznie jest pokj).
T konnic co sprawdzasz ruchy moich wojsk mgby si ruszy i pokaza co Francuz ma za Orleanem. Bez tej wiedzy bed ciga posiki jeszcze go wiem, e ma sporo katapek i soniami moe mi dobi knechtw i moje sonie.
Szkoda mi wojska aby si jako mega wykrwawia na Orleanie.
A jak przyjm go na klate to bdziesz mia puste miasta do przejmowania.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 16:13:09
Ja nie sprawdzam tylko kasowaem Persa co tam sta, zaro co rusz.

Tymi pustymi tak nie ku bo i tak wiemy e si cofnie na tyy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 16:13:29
Ale z tego co widz to woja Ci nie brak take bdzie dobrze ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-18 18:05:06
Ktrymi pustymi ?
W tych od strony morza podocinaem dzi wojsko, garnizony zabraem eby ju posiki szy.
Te miasto co mam je pod sam jego granic to obecnie nawet na rk jakby je zaatakowa.
Zostawiem tam samych knechtw, pika i jednego sonia. Wszystko sfortyfikowane za murami take troch by straci i mniej mgby wysa na gwny stack.
A miasto to dwjeczka z murem i latarni take szybkie do odbudowy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-18 18:07:23
No i dzi le si ruszyem generaem i stoi teraz z obstaw jak ci..
Kiedy planujesz atak i pakt jawny ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 18:10:14
Chodzi mi o te puste po Francji co to rzekomo bd na mnie czeka :P

Atak szykuj, wojaki z Turcji si kuruj, a pniej musz zej na d. Pakt to nie wiem, jutro? Napisz jakie gbsze plany jak zrobi tur.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-18 18:10:14
Chodzi mi o te puste po Francji co to rzekomo bd na mnie czeka :P

Atak szykuj, wojaki z Turcji si kuruj, a pniej musz zej na d. Pakt to nie wiem, jutro? Napisz jakie gbsze plany jak zrobi tur.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-18 18:14:36
No zobaczymy, jak Francz mnie zaatakuje na otwartym to bd puste bo mu nic wojska nie zostanie. :P

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-19 14:54:11
Zostao mu jedno miasto. W sumie ma 3 sonie (jeden zdrowy, dwa maj 3 energii) jednego HA (ma 0,4 energii) zdrowego axa i kilka uszkodzonych warw. No i J.S. Bacha :D Ubiejsz to, co? Bo ja bym ju chtnie podleczy jednostki i posa do Francji.

Do Francji wpadam za jakie 4 tury. Za dwie bd mia rycki i chc si nimi wspomc w blitzkriegu jak si uda.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-19 16:22:42
Odnonie Turcji dobij, widz jego miasto i co w nim ma :) cigam tam piki aby zminimalizowa straty na soniach. Szczeglnie, e jak wejd to odpali artyst i kultur pod samo miasto podejdzie spowalniajc posiki.
Odnonie Francji poczekam na Ciebie, albo chocia ze 3-4 dni. Robi wszdzie piki i z 10-15 dorzuc do stacku. On ma same sonie i katapki take wol zminimalizowa straty.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-19 23:02:44
No to tego Turczyna tam szybko skrobej, bo mi tym Bachem kurde wywija i jeszcze odpali i miasta poprzygniata kultur ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-20 13:04:35
Wkurzyem si na Azteka bo akurat wszystkim poszedem albo na pnoc albo w stron Turka.
Niech bardziej uwaa bo jakby to trafio na Ink byoby po negocjacjach.
Udao mi si postawi Sankora przed Rud, zmasakrowaa by nas majc ju wszdzie budynki religijne.
Dobicie Turka chwil si opni bo ju zawrciem jednostki nie wiedzc co tam jeszcze dalej idzie.
Wiesz co Ruda teraz wymyla ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 13:50:36
Nie wiem, wiem tylko e si licznie w trjk cigacie do Liberki, na razie macie to samo ;)

Aztek niestety taki jest, mnie te rozwali jak mi postawi miasto pod nosem kradnc banany...jakby nie to e potrzebuj buforka to ju by go nie byo.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 15:04:43
A z tym s loniem Luka to na serio nie dasz rady? BO wolabym eby Aztek nie atakowa go, wtedy ju Francuz bedzie pewny e go zaatakuj...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-20 22:17:35
Dam rad, zawrciem jednostki i jutro bd pod jego wojskiem.
Tylko opnia mi to spraw Turcji i zebranie pik u Francuza. Musz ich mie tam minimum 12 a najchtniej tyle ile on ma soni :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-20 23:00:35
A wiesz, e stacki mona rozdziela i posa 3 jednostki tam, a reszt na Turka?

No ale w sumie nie mj problem, im pniej swj kawaek ugryziesz tym pniej zaczn si z niego profity :P

Z tymi pikami to i tak bdize tak, e bdziesz siedzia i je drukowa, a jak ja wejd do Frnacji to z zemsty i tak wszystko na mnie pjdzie. O czym zreszt dobrze wiesz :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-21 11:03:10
Wiem ale jak wspomniaem nie widz co tam jeszcze idzie i czy trzy jednostki wystarcz. Zreszt nie mam zbyt wielkiego terenu i za dwie tury spowrotem bd pod granic z Turcj.
Co do Francji bez pik to mog sta jak stoj a tak jak dojd (dociem to bdzie tego kilkanacie sztuk) to mog ruszy dalej. Nawet po ostrzale katap bd miay wystarczajco siy aby broni si przed soniami.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-22 12:34:27
Francja chce negocjowa ze mn pokj.
Odpowiedziaem, e nic straconego tylko mi musi jakie miasta odda.
Bd da niemoliwego aby poprzedua a wejdziesz z drugiej strony.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 08:24:13
No to Ruda robi Spiraln. Nikt jej nie jest w stanie wybudowa szybciej.
adnie ruszy do przodu i nam odleci :(

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 09:02:12
No leci, leci. Co zrobisz? Trza swoje robi i liczy, e mu si noga powinie. Moe na Ince? :D le by nie byo ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 09:06:12
No licz, e mu Inka za skr wejdzie.
Ma najwikszy potcja zaraz po Rudej to moe si za by wezm jak si im pakt skoczy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 09:10:31
No, tylko e im si pakt koczy wtedy kiedy nam, czyli pewnie wyjdzie co w stylu Sumery i Mongoy rozbieraj Ragnara, a Inka bierze Azteka. Albo co w ten dese :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 09:13:15
A co z Chinolem? Wyglda, e Inka go bdzie jecha, niech sie szybciej zbiera to si Boudica zdy zastanowi nad niechci swoj wobec Inkw ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 09:15:02
Takie zagranie dao by Sumerii (przy dobrych wiatrach i powodzeniu caej akcji) gwarantowane maksymalnie trzecie miejsce bez innych moliwoci.
Ja wol y,chocia nierealn, mglist nadziej na co wicej :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 09:17:16
Myl, e tereny Chiskie to podwaliny pod konflikt Boudoki z Wielkim Tykiem.
Jakby si tam za by zapali to moemy spokojnie robi swoje :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 09:53:31
No i jest te opcja, e ty z Ink ruszycie na Boudok a ja za wsparcie dostan od was po 1-2 miastach :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 09:53:54
Tych scenariuszy negatywnych dla mnie nie rozpatruj :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 10:09:43
Za ile dni wchodzisz do Francji ?
Mgby przej miasta i si zbunkrowa. Moje piki ju id na front. Za dwa dni powinienem te wej do Turcji.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 11:52:33
Nie wiem. Jak zejd na d wojem, nie liczyem ile to zajmie. No zamierzam przej i poczeka a przyjdzie stackiem je odbija. I znowu moje biedne katapki w plecy... :(

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-24 11:53:11
Z Ink gdzie rusza i skoczy jak kady inny jego sojusznik? Hmmm, postoj :P

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-24 12:24:33
:]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-25 01:40:26
Troch jestem zmczony i o ile nie poustawiaem le jednostek jutro wchodz do Turcji.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-25 13:04:04
Zauwayem nowy pakt jawny - znaczy przeduenie.
Mona wnioskowa, e Ruda wybiera si na ktrego ze swoich ssiadw - moe Chiny ?
Jakbymy si pospieszyli z Francj to Japonia byaby w twoim zasigu :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-25 21:17:57
Tylko co mi po tej Japonii, trzeba raczej si ustatkowa ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-25 21:57:00
EEeee tam ,ustatkowanie nie polega na produkcji woja :]
Zaatakowaem Turka btw.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-25 23:23:21
Przecie ja ju nie produkuj nic :P

Gdzie tam bde si wyrywa do Japonii jak tutaj Tyek z Sumerem, a pakt jeszcze dobrze nie przybity ju dobiega koca :D akurat pod koniec Francuza bdzie trzeba zacz czujniej patrze na pnocn granic :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-26 01:26:06
Rb rozwane ruchy i pilnuj Azteka co by "zauwaa" to i tamto a bdzie dobrze.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-26 15:34:30
Dasz rad wstrzyma jutro tur do wieczora? Chciabym w sobot rano wej do Francji, a jutro moe mi sie uda dopiero koo 22 zrobi tur i wtedy pewnie luk zrobi przede mn i w sobot rano nie bd mg zaatakowa (podwjny). Jakby da rad wstrzyma to by byo spoko. Tylko musiaby si te luka spyta czy poczeka, bo o 21 jest zniesienie bodaje.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-26 19:22:33
Bdzie problem, bo jutro jad na swoj deczk na ryby gdzie koo 12-14 tej.
Moe ci kto zastpi ?
Ja bym mg poprosi o zastpstwo ale moe by problem z zasigiem tel. u mnie i nie wiem, czy kto sobie poradzi z obecn sytuacj.
Nic nie mam poustawiane i pokolejkowane bo dynamicznie dziaam.
Jeszcze Turek chce przezbraja wojsko. Dobrze, e go dzisiaj od elaza odciem ale pewnie jaka dobra duszyczka si znajdzie jutro.
Z Francj musz si rusza w zalenoci od niego.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-26 19:22:57
A i wracam w sobot koo poudnia.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-26 19:55:08
Aha, no to nic, bd prbowa wczeniej, a jak nie to si przeoy atak. Ja te lec na bieco wic zastpstwo raczej nie da rady.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 00:39:48
No to Ruda skoczya zoty wiek i dalej 300 produkcji :D

Minaret jest, Liberka jej, zaraz nastpny zoty z Taj Mahala. Masz jakie pytania odnonie zwycizcy? :D

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 14:54:59
Ile ma do Taj Mahala ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 15:08:38
Czekam na Ciebie z ruchem. Daj zna o ktrej.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 16:11:23
Ile ma to nie wiem, wiem e ma ju edu i filozofi wic i Taj i Liberka bd jego... :(

No ja turk zrobi zaraz, ale zaatakowa Luka mog dopiero w nastpnej.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 16:31:43
Korekta - Liberk ju ma :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 16:35:40
A nationalizm ma ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 16:38:54
A nie wiem, tego zapomnialem sprawdzi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 16:39:54
I pamitaj o Rheims, s tam twoje jednostki i w czasie wojny bdzie teleportacja.
Albo je wycofaj albo przed wypowiedzeniem wojny wejd do mnie.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 16:40:46
Szkoda, bo postarabym si TM mu podebra.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 16:42:07
ano, pamitam.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 20:06:24
Moesz jutro sprawdzi czy Ruda ma nacjonalizm ?
Jutro te poczekam na twj ruch.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-28 21:33:11
Sprawdz.

Nie wiem co zrobie Eli, ale ona wierzy e jeste jej opiekunem...po prostu rce opadaj :P

jeszcze co lepsze jednostki pocofaa jak widz z miasta...

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-28 22:50:26
Nie mam pojcia. Nie odzywaa si do mnie odkd wycafaem swoje wojska.
A opiekunem jestem bo przecie sypialnia, daktyle etc. :]

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-29 12:34:20
Wzi nacjonalizm ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-29 21:41:30
Poza Francj masz jakie moliwoci rozwoju ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-29 22:43:09
Ty, jedno miasto wnuczka...i to w sumie tyle :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-29 22:45:28
Postaram si przekona Ink uwiadamiajc, e Ruda to potne zagroenie.
Zbyt atwo podbia ssiadw i posiada lepsze tereny ni ja czy ty. Oby tylko dalej nie podbijaa to jest nadzieja.
Wiem, e z Ink ciko ci id jakiekolwiek rozmowy ale moe uda mi si utrzyma nasz ukad na tyle dugo abymy mieli szans z Hegemonk.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 00:20:28
Dasz rad paktowa z Ink ?
Rozumiem brak zaufania ale moe jako uda si nam to przezwyciy ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 08:12:57
Pogada mona, na razie nie robimy przecie adnych zobowizujcych akcji, jak przyjdzie do jakiej powanej sytuacji to bdziem si martwi. Na razie myl gwnie o Francji, pakt z Rud mi si koczy i nie wiem czy nie bedzie chciaa tego wykrozysta.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 08:59:07
Widziae co odje*** Bodek u Luka? Nie mam pyta. Jeszcze teraz nacje dostanie Jarek albo Inny Cent ,ktrych jednym zadaniem bdzie spali doszcztnie wszystko i zatuc jak najwicej naszych...

Ju trzeci raz mi sie to zdarza i wymikam :(

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 09:41:38
Te nie mam pyta. Musimy Francj jak najszybciej podbi bo zostan same jedynki i pustka.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 10:05:20
Nie mog robi printscreenw to podaj ci aktualny stan w miastach ktre widz:
Orleans: 20 soni, 17 katapult, 7 axw, 2 speary, 2 woriory
Rheim: 1 axe, 1 spear
Bombel 2480 (obecna stolica): pusto
Dodatkowo dwa pola nad Rheims (na grce, rwnie dwa pola do Bombel 2480) jeden son i na prawo jedno pole katapulta.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 10:31:34
Na printy sobie xfire uywaj, tak na przyszo. Co do wojsk to lece tam do niego szpiegami wic co bdzie wida. Skoczy si tak pewnie, zbunkruje si w Bombel. Lipa jak diabli, nie wiem, moe po takiej cince go strike dotknie?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 10:35:27
Jak zostanie z jednym miastem to nie wydoli na tak armi.
Nawet jak si zbunkruje to jak poczymy wojska to damy rad podej.
Gdybym mia okazj na spalenie Rheims to pali ? Wg umowy ma by twoje to pytam.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 10:39:47
Moesz pali, tylko si tam nie rozstaw, to sobie pniej odbuduj. Teraz jak Bodek si do niego dorwa to ju i tak jeden uj czy spalone czy nowe postawie...

No poczy si bdzie dao, wic tak bdzie trzeba zrobi najwyej.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 10:56:24
Nie bd si rozstawia.
Jak tylko si wycofa z Orleanu to ja podchodz.
Jutro zrobi jaki szpiegw to moe uda si go zapa na jakiej grce palc drog tak aby nie zdy si ruszy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 13:46:32
No gupio by nie byo, tylko znowu - Bodek bdzie wiedzia jak operowa workami.

Pewnie pjdzie do Bombel, wtedy wemiesz Orlean i bdzie trzeba kmini jak poczy wojska. Lepiej by byo jakby zosta w orleanie, bo mona by poczy je wtedy duo spokojniej, ale ciko liczy na to e nam tak popuci ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 14:07:09
Jak zostanie w Orleanie to ciko bdzie poczy.
Jak padnie Orlean to wybrzeem po prawej stronie bdzie mona zrobi drog i spokojnie poczymy.
Wyl na front ze czterech workw jakby co.
Bodek nie bdzie gra przecie Francj. Zna usytuowanie i liczebno wszystkich moich wojsk nie tylko tego stacku to byoby to troch bez sensu.
Zero jakiego zaskoczenia czy desantu.
Moe dzisiaj si kto okreli na zastpstwo.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 14:16:36
A tym kims bdzie Pawe...

Wanie lepiej jak zostanie w Orleanie, jak wemiemy Bombel i Rheims to spokojnie si poczymy po lewej od Orleanu, a jak si zagniedzi w Bombel to ja nie bd mg lecie na okoo bo oczywicie wlezie do mnie i spali mi miastoco mam pod granicami. Zobazcymy si jak si bdzie sytuacja rozwija.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 17:27:55
Ok, ja bd czeka na okazj z Rheims.
Bawi si te w ciuciubabk z Orleanem, jak wychodzi ja podchodz jak wchodzi cofam si ale cay czas mam stack w pogotowiu.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 21:09:01
Widz, e zosta w Orleanie, moe zd jakimi pojedynczymi jednostkami zdoby Bombel. Rheims dosy puste jak wida, pakuj na dk macki i moe sie uda spali, wtedy jego kultura nie signie Bombla i bdzie spokj. Jak zostanie z samym Orleanem to na bank mu Strike wejdzie wic poczekamy chwil i wleziemy jak padnie cze woja, ju poczonymi siami.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 21:09:21
Tak na szybko si wydaje, e moe si to tak uda. ZOabczymy w praniu ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 21:14:34
Widziaem Rheims i ju mam macki na galerce ale tylko jedna niestety.
Bombel by pusty i mona go byo jednym genkiem zdj ale nie starczyo by mi ruchu i drogi poblokowa.
No ale dzi jego ruch jeszcze i zobaczymy jak zagra.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 21:50:43
Macki ale jedn :D Dobre kurde, zapisz ;)

No bombel to wiem e mia wara tylko, ale mj genek by zaaferowany szara na Pary :) Teraz tam napcha wcznikw, zreszt ju w zasigu jest kilka moich koni take jakby puci to zdobd, ale wtpi.

Szkoda e nie dasz rady Rheims spali tymi jedn mackami :D bo mi kultura stamtd pod Bombel podejdzie nawet jakbym da rad zdoby.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-30 21:52:32
Pozytyw taki e nie ma inynierii take nie bedzie zbyt mobilny.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-30 22:10:02
Macki 3, galerka jedna niestety. Wicej na ni nie wejdzie :(
Mam jeszcze genka w zasigu jakby mocno nie obstawi Rheims.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-31 10:59:27
Niestety w Rheims ma ju 4 jednostki. Zajem ryckiem generaem to najsabsze miasto, ale to tak dla jaj bardziej bo je pewnie odzyska za dwie tury.

Stackiem poszed do Bombel i pewnie tam zostanie bo bdzie mg upolowa kilka moich jednostek ktre zostan pod miastem po szturmie, a pniej i tak je odbije. Powiciem je eby odcign go od Orleanu, teraz ju go spokojnie zdobdziesz take wracaj tam wojem ja mam tak stack ustawiony e w nastpnej turze mog wej na sarenki (nie wiem czy widzisz, to jest dwa pola od Orleanu)wic cotam pomog.

Nie masz moe jakiej konnicy na grce pod Rheims? Kurde dobrze by byo jakby da rad go do jednej jednostki osbi w tym miecie, wtedy mgbym dojecha tym ryckiem generaem i spali to cholerstwo.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-31 12:41:59
A jakie jednostki tam zostawi ?
Kurde moe dotn galerk.
Konie pod Rheims nic nie pomog bo grka jest w jego kulturze i blokuje ruchy.
Mam tam generaa czyli trzy macki z wody + jeden genek.
Zobacz jakie s szanse.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-05-31 12:45:44
Tam czyli gdzie? W Rheims ma sonia, wocznie, axa i katap chyba. W Orleanie zostay axy, jakie kilka soni i jakie resztki.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-05-31 19:29:03
Rozdzieliem troch wojska i ruszyem w stron Orleanu.
Zwikszam garnizon pod Rheims.
Nie da rady dobrze obstawi Orleanu, Rheims i jeszcze Bombla.
Tam gdzie bdzie okazja to pal.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 02:20:34
Te szkoda, e tamtego nie spalie bo odbi a tak kultury troch bymy si pozbyli.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-01 07:34:31
Ono jest w takim miejscu, e nie siga nigdzie kultur, take to bez znaczenia. Podleciaem tam eby je skrci, eby juz nie cina i par monet dziubn.

Dzisiaj zrobi turk koo 15 take bd myla co dalej.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 10:27:37
Jeden stack mam pod Orleanem, jeden ruszy w kierunku Rheims.
Jeeli nie zawrci gownego stacku to Orlean jutro pada.
Nacierasz na Bombel ? Mocno osabi gwny stack zostawiajc obron w Orleanie i Rheims take znacznie mniej ci zagraa.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-01 10:30:07
Nie mam tam woja. Zreszt i tak posza tam zdecydowana wikszo wic rednio widz taki temat, ja mam malutko pik take straty by byy brzydkie bardzo. Jak si zbunkruje w Bomblu to albo bdzie trzeba si poczy, albo poczeka na strike.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 10:34:57
To zobaczymy co dzisiaj zrobi. Jak si wrci do mnie to nie przebije si prze Orlean bo te wojska rozdzieliem.
Moe jakiemu innemu miastu moesz zagrozi ?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 10:53:02
Jak moesz ustawi szpiega na lewo od Orleanu (o ile bdziesz mg spali drog) tam gdzie stoi dwch roboli i so.
Jak si nie ruszy jutro mog zdj sonia atakiem z morza i zabi tych dwch roboli.
Ty by spali drog i nie zdy z kontr pod Orleanem.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-01 11:31:08
Nie mam na niego w ogle punktw wiec nie mam z czego spali drogi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 14:12:17
Trudno, pokombinuj bez tego.
Szpiegw dopiero robi niestety.
Jak moesz to daj mi info co jest powyej Orleanu i dalej.
Ja widz obecnie tylko Orlean, Rheims i ten stack midzy Orleanem a Bomblem.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-01 15:00:06
Jak si okazao i tak zapali tego szpiega :P

Zdobyem Bombel i tamto mae znowu. Z tego co widz drugim szpiegiem worki s koo Orleanu wic w tej turze nie odbije Bombla bo ciek zniszczyem konikami. Zobaczymy czy bdzie prbowa mimo wszystko czy zawrci, ile masz do Orleanu? Wypas by by jakby si go udao tak zamota, e nie zdy ani tu ani tu. Jest szansa, e Rheims dorwiesz? Mwie e rozdzielie stack, to mo po prostu wejd na grk pod rheims eby go nastraszy i eby stackiem pilnowa rheims, a nieazi midzy Orleanem a Bomblem.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-01 17:25:01
Jednym stackiem stanem na grce w kierunku Rheims a drugi stoi bezporednio pod Orleanem.
Dzi jego gwny stack nie zdy wej ani do Rheims ani Orleanu take jutro powinienem albo przej albo spali Orlean.
Jak ruszy w kierunku Bombla to 100% padnie Orlean i podejd po Rheims.
Pojutrze byoby pozamiatane.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-01 18:35:26
No to git. To ciekawym gdzie teraz polezie. Ja stack cofnem w kierunku Bombla, jak tam bdzie szczcia szuka to go upn.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-02 10:12:00
Spaliem Orlean. Prosze nie stawiaj tam miast to sobie dwa upchn.
Ten duy stack pilnuje Rheims, jak podejd to ju nie zd si wycofa.
Mam poczenie drog do Parya i mog ci tam podesa posiki.
Musz cz wojska zostawi (i to spor) bo mi podejdzie i spali Lagash.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-02 11:26:50
Ok, ale nie cofaj sie spod Rheims, stj i go szachuj, zobacz jak tam wyglda i moe jako si poczymy w miejscu Orleanu.

Miasta tam nie postawi, ale nie stawiaj wyej ni sta Orlean, bo mi kultur bdizesz wchodzi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-02 13:33:17
Jedno chciaem postawi w miejsce Orleanu (jak ju bdzie bezpieczniej) a drugie na prawo, nad morzem ale kratk wyej aby surowiec wodny obj.
Cofnem si spod Rheims bo katapult naciga ale jutro dotn drug galerk i dol jakie posiki to wejd jeszcze raz i sze jednosteg bdzie na galerkach to albo wspomoe nasz stack albo ten pod Rheims.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-02 15:46:25
Ktry? Bo Twoje miay by rybki na wschd od Orleanu, ale tam jeszcze jakie kraby s czy co takiego o ile pamitam, to chciaem je dziubn

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-02 23:44:11
Uuu, to bdziemy mieli miasta o dwa pola od siebie z tego co pamitam z mapy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:11:51
Za Twoich najemnikw ktrych mi tak czsto polecasz mog odstpi arcie ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:18:47
No pomoge jak obiecaem.
Licz na dusz wspprac.
A Pary masz cakiem fajny chocia szczerze mwic jako le poustawia Francuz miasta surowce wodne tracc.
Pary gdyby nie by stolic te lepiej by byo spali i dwa miasta postawi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:20:23
Dasz rad przej co bymy wspnie od strony byego Orleanu uderzyli ?
Robi tam drob nadmorsk co by mobilno zwikszy midzy terenem po Orleani a moim miastem pod Rheims.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:22:40
No jakby nie to e go capem na 10 ludzikach to bym sfajczy bo a pacz bierze jak widz to ustawienie...sam w sobie zy nie jest, jeszcze z chatkami wyronitymi, ale prcz niego mogy sta jeszcze dwa fajne miasta, a tak to jest Pary i ndzny Lyon bez jednego jedzonka swojego.

Teraz zaczynam aowa e nie spaliem tego maego, bo sie zapowiada e na duej si zakitra w tym Bomblu...

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:24:21
Wanie z tym przechodzeniem lipa, bo jak tylko mnie zobaczy to na bank poleci na moje miasta i co najmniej jedno bez problemu spali, a takich z kuniami i bibliotekami to szkoda. Podlicz jednostki i moe da rad podesa Ci cz, a zostawi na tyle wojska e jak wejdzie to si go uda ubi.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:25:03
Statkw mam trochu, ale zanim tam dopyn to szkoda gada

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:26:45
O ile w akcie zemsty nie ruszy wszystkim do Rheims i dalej na d.
Zanim moje posiki by doszy spaliby mi miasto.
Od terenw po Orleanie jednak kawaek mam.
Bd dyba na Rheims, zobaczymy jutro co dalej.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:28:07
To podlicz ile ty moesz wysa, ja podlicz ile dam rad i moe wsplnie wystarczy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:31:01
Moemy te zrobi tak, e wylesz tyle ile moesz przez moje tereny do miasta pod Rheims i z tamtd mog ruszy prawie wszystkim.
Gwnie potrzebowabym pik i macek lub kuszy bo katapek wystarczy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:34:18
Moe inaczej, jak zostawisz u siebie katapki, sonie i macki to zobacz ile by mogo mi pomc.
Piki do osony, rycerze i inne sabe do ataku na sonie do przyjmowania masowych obrae.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:39:18
W sumie to moe by lepiej wej od mojej strony. U mnie stoj od radu pod jego granic dwa miasta i dwa kolejne w odlegoci rzutu beretem, a za Twoim granicznym miastem jest daleko do reszty wic bez inynierii nawet nie zdy tam si dokula?

Ewentualn strat bym zrekompensowa jako.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 00:39:42
Przelicz wszystko jutro i bedziem myle, bo tak na sucho to w sumie nie ma co.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 00:44:24
Ok.
To ja nastawiam si, e wysyam gwnie (wszystkie z frontu) piki do Ciebie. Dorzuc jakie macki i pal drog na grce pod Rheims eby nie mg mnie zaatakowa z dwch pl.
Jak stanie na grce (a bdzie msia si zatrzyma) to przywal mu z wszystkich katap i bd dobija soniami, spami i jakimi mackami.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 11:38:09
Widz, turk ju zrobie. Co ciekawego?

A z innej beczki...piknie sie Inka z Aztekiem dogadali :D . Wcale nie wida na kilometr, e co zadziaali sobie na tajnych przeciwko biednemu Ragnarowi :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 13:51:05
Nic ciekawego we Francji nie ma. Gwny stack stoi tam gdzie sta. Wysaem w twoj stron pierwszy kontyngent pomocniczy 10 jednostek. 4 macki i 6 pik jak dobrze pamitam.
Niebawem powinienem wysa kolejn parti.
Odnonie Inki i Azteka nic przeciw tobie si nie kroi.
Trzymam rk na pulsie i sprawdzam szpiegami.
Jak to mwi najwysz form zaufania jest kontrola :] czy jako tak.
Zaley mi na zachowaniu naszej koalicji czterech do czasu osabienia Hegemona Mongolskiego. Czyli licz jeszcze na dug wspprac.
Myl, e opaca si to kademu z nas.
Najbardziej pewnie Aztekowi bo jak widz ju wszdzie uniwerki i tylko jednego brakuje no Oxfordzkiego a wojska prawie nie przybywa :]
No ale buforek w centrum nas trzech jako nas zespala :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-03 14:01:35
No ja w sumie te posaem w Twoj stron 17 soni i kilka axw na osabienie masowyh :) w sumie tak mi wychodzi eby moe jednak wej od Ciebie. Ehhh sam nie wiem, weekend to zy czas na wyliczanie takich rzeczy ;P

Ale jakbymy mieli ode mnie wchodzi to bd potrzebowa trochu wicej tego badziewia do zbierania masowych ni 10 jednostek.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-03 14:08:33
No ja wysyam Ci tylko piki i macki aby nawet po otrzymaniu salwy z katap piki broniy si przed soniami a macki przed axami.
Mylaem, e badziewia sam masz sporo a chodzi o ratowanie jednostek.
Jak chcesz zamiast pikw-macek mog ci wysa ze 30 soni i spw.
Ale faktycznie weekend to saby termin na obmylanie strategii.
Szczeglnie, e zaraz wyjedam i kto mnie w sobot zastpi. W niedziel ju powinienem sam wyda rozkazy.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-06 10:18:21
I jaki plan ?
Ruda widz, e interesuje si Francj. Jedzi tam jakimi komi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-06 12:05:21
Sprawdziem dzi, nie bd stawia miasta aby objo dwa surowce na wodzie bo by musiao by dwa pola od Parya :(
Postawi niej ebymy si kultur nie przepychali.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-06 19:43:59
Sta tym co idziesz na tym polu co stoj moje worki, jedno pole nad moim miastem, wtedy w nastpnej turze bdzie mona wchodzi jeli bdzie dobry ukad wojsk Francji.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-07 01:52:32
Mog wej od drugiej strony w i uciec jak podejdzie stackiem co da nam dodatkow tur.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-07 11:45:06
Ustawiem wojsko tam gdzie mwie, nad miastem.
Jutro poczekam na twj ruch.
Proponuj abymy jutro weszli wojskami do Francji.
Ja wejd na twj stack tymi 10 jednostkami i jednoczenie rusz z drugiej strony w kierunku Rheims.
Bdzie musia wybra w ktr stron si ruszy.
Jeeli pjdzie do Rheims to ja si wycofam a od twojej zajmiemy miasto jak zostawi Rheims to je spale i kultura mi skoczy o dwie kratki i bd szed dalej.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-07 13:22:49
ok

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-07 23:32:53
No to Inka zaszala budzc niedwiedzia bez odpowiedniego przygotowania.
Obawiam si o dalsze losy naszego paktu.
Koczmy Francj i mylmy co dalej.
Przy tak maej politycznoci Inki musz si jeszcze kilka razy zastanowi co dalej robi i z kim.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-07 23:49:50
Z budzeniem to nic nie miao, bo Rudi i tak by si wci i tak. Zaskoczy mnie Inek tym zagraniem, nie powiem. Dobrze, e si postawi, trzeba. Ciekawe tylko co teraz Ruda zrobi.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-07 23:52:14
Z tego co widz z postawy lakonicznej Chin co do paktu wsplnie z Mongoli wejd do Inki.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-07 23:57:28
Jakbym mia teraz Inkom pomc to ju po mnie gospodarczo, musiabym przezbroi wojsko i wszdzie je produkowa aby cokolwiek znaczyo.
Niestety jestem daleko za wami w GNP i produkcji.
Jakby na to nie patrze Francja jest priorytetem dla mnie, obiecaem pomc tobie i nie mam zamiaru si teraz wycofywa.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-08 00:45:01
no Francj skoczymy szybko, a co pniej to bdziem myle

trzeba ten pakt na 15 turek machn o ktrym bya mowa. czwrstronny

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-08 03:14:21
OK

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-08 09:41:39
Przedcie pak pierwsi z Aztekiem. Jak ja wyskocz to bdzie jasne, e stoj za Ink i ewentualnego zaskoczenia pniej nie bdzie.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-08 13:23:06
Ok, wlazem, sta tym oddziaem na moim stacku i wejd pod Rheims. Tym wojem z Rheims nie zdy si poczy z reszt wic nie powinno by masakry.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-08 13:24:41
ok

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-09 16:54:10
Ok, docz do stacka, jego woja ju s w Bomblu. Te z Rheims poszy w stron Bombla wic bdziesz mg zdoby Rheims. Mam nadziej, e stoisz na tej grce pod Rheims i bdziesz mg podej pod miasto dzi? Jutro zdobylibymy oba i kultura by mu pada.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-09 17:11:17
Doaczyem do stacku i podszedem pod Rheims. Jutro powinnimy go dobi.
Najlepiej jakbymy razem tur zrobili.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-10 02:08:59
No z tego co widz to Inkowie si nie popisali ostronoci na froncie.
No ale populacji ma sporo to ma z czego cina.
Jednake atak na Rud moemy obecnie spokojnie odoy.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-10 17:34:15
Dasz rad teraz turke?

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-10 17:36:21
poczekaj 15 min to podjad do domu i zrobi

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-10 17:43:01
dobra to czekam, bo zaraz padn spa i nie dam rody ju zrobi przed 23, bo nie wstan :D

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-10 17:52:49
Mylaem, e ju bdziesz atak obmyla.
Ja jestem :)

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-11 17:37:08
Wow, widz e Inka notuje w wojnie kolejne sukcesy...czy on zamierza przey w ogle czy co? :D

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-11 23:08:03
Patrzc na wykres i brak chci Rudej do negocjacji mona waciwie stwierdzi, e Inka ju jest skozony. Caego oczywicie nie yknie Ruda, ale Centowe El Dorado ma pewne. Bobek wyrywa si na Ink, moe by go rozebra i mie spokj od amipakta? Wystarczyoby, e nie bdziesz wchodzi w drog ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 17:58:01
Tylko pniej jak powstrzymamy Rud ?
Cholrka ja bym wola teraz uderzy na Rud od strony Francji.
Po takich stratach Inkowie s bardzo osabieni a Ruda jeszcze bardzie wzmocniona.
Moe pojdziemy po caoci. Ja, ty i Tokugawa wchodzimy w Rud od strony Francji amic pakty jawne (ty, ja i Tokugawa).
Razem bdziemy mieli ponad 200 jednostek i moemy sporo namiesza.
Jak si podzielimy Inkiem zostaniesz tylko Ty, ja i Tokugawa przeciw Rudej wzmocnionej o Centowe Eldorado.
Uwaasz, e na prawd dobrym pomysem jest anichilacja Inki ?
Staram si myle przyszociowo. Jak Ruda bdzie miaa tory i CKMy Rudej to ju nic nie zrobimy.
To jest do przeomowa chwila i trzeba to dobrze przemyle bo zaway o losach caego wiata.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 18:14:41
Jak chcesz moemy to obgada uywajc magicznego eteru (pu mi strzak bo nr do Ciebie nie zapisaem).
Ustalenia moemy tutaj wpisa dla potomnych.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 18:25:29
No i wg umowy stawiam miasta trzy pola poniej tego co chcesz postawi dwa pola na prawo od jelonkw.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-12 20:36:13
Na amanie jawnych si nie pisz. Niezalenie od sytuacji w grze.

Jeszcze w kwestii tego miasta, w zamian za to e bd musia struga seta i czeka a kulturka wzronie, podczas gdy Ty dostae gotowe miasto na dwjce i z obrobionymi surowcami w zasigu, chciabym aby to Ty przywali katapami jak wejdziemy do Luka. powiedzmy szecioma.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 20:39:16
OK, jutro cofam katapki.
Pogadamy przez tel. ?

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-12 20:43:30
Lepiej nie, jestem za mao asertywny przez tel i nie bd w stanie Ci przetumaczy, e nie ma moliwoci ebym zama jawny :)

Wikingw przejmie Lary, zgodzi si. Moesz z nim zacz gada co i jak zrobicie, od soboty dostanie nacj, a e bd go wprowadza w cigu tygodnia to Bodek powinien si zgodzi da mu gra bez 10 dni ochrony.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 20:47:29
Nie chc Ci przekonywa do zamania jawnego tylko pogada co i jak dalej bo rozumiesz, przekazujesz wypasione pastwo z ponad milionow armi.
Ja ju cofnem wojska z Francji i mog kilka drg obra cznie z atakiem na Inkw.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-12 20:57:20
Ta armia to nie moja, Rudej. A patrzc jak cina niedugo bdzie mia dwa razy wiksz ni ja :) Do tego Chinol i Aztek akomie patrz na Ink wic uwaam, ze jego los jest przesdzony, wic jak si wczysz to masz szanse jeszcze co uszczkn (albo moesz poczeka a mu Aztek wypowie wojn i skorzysta z casus belli).

Ok, jak nie o amaniu paktw, ani o rzeczach ktrych nie mog ujawnia(poziom technologinczy Wikingw itp.) to spoko, ale jutro prosz, bo dzi chc si ju wyczyci z mylenia o Dyplo, rano przedostatni egzam a ja siedz na forum i myl gdzie posa rycerzy ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-12 21:08:55
Spoko, jak co pu strzak jak nie to te spoko :)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-13 11:39:10
Co do ataku Azteka na Ink to ostud troch jego zapa.
1) Inka podpisa pokj z Rud.
2) Teraz Ruda jedzie Kinga i zagarnie jego miasta.
3) Inka za kilka tur bdzie mia strzelcw a ju do szybko odbudowuje armi bo straci gwnie przestarzae jednostki. Nie byaby to szybka walka, zajcie miasta moe dwch.
Moim zdaniem nadal powinnimy przygotowa plan ataku na Rud w 150 cyklu inaczej nie mamy szans.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-13 11:51:15
Cofnem trzy katapulty, tyle miaem zostawione w miecie.
Jutro moesz wej na t grk a ja docz.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:12:37
Jak na moje Ruda ju wygraa, we pod uwag ejszcze gosowanie na zwyciestwo dyplomatyczne, ja nie znam mechanizmu, ale z tego co pisali kilka tygodni temu na forum Ruda ma do niego bliziutko. Zreszt kto wygra musi, pytanie kto bdzie mia wiecej radochy z wojaczki? :D

Poza tym tak jak pisz, w sobot nowy wadca i to on sobie umyli czego chce, a biorc pod uwag kto nim jest to pewnie nie bdziecie go musieli namawia na Rud. A e go pxniej zdradzicie i rozbierzecie z Pontim to inna sprawa ;)

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-13 16:24:02
Bez przesady. I we czterech nie wiem czy damy rad Rudej.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-13 16:25:47
Bez przesady, ja od soboty miabym ze 20-25 kawalerzystw do szybkiego wjazdu, jeli on nie docignie do tego czasu do rifli to byoby cienko z nim.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-13 16:36:44
Moe i tak.
Zrobisz jak bdziesz uwaa lub jak zadecyduje twj nastpca.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-14 10:39:12
Wysaem te trzy katapki pod jego miasto. Nie zapomnij wej bo przepadn.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-14 19:55:18
Starczy jak przywalisz dwom, eby tylko osabi macka. Luk wlaz jak jeszcze byem w grze (pomijam e to nie powinno mie miejsca) i widziaem e po przywaleniu katapami sobie miscilcka zrobi i sonie poszy gdzie indziej, take w miecie zostaa macka i kilka axw, przywal dwoma i bdzie ok. T trzeci zdejmij troche obrony.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-14 20:08:16
OK

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-14 20:12:28
A co do dalszych dziaa co ustalamy ?
Bo to mocna strata czasu na korzy Rudej.
A moe zaumy pakt z tob i twoim zastpc ?
Sporo dowiadczenia zyskamy mierzc si z najsilniejszym bo walczc obecnie midzy sob to raczej na wyniszczenie i wypalenie by byo.
Jak to powiedzia pewien mdry czowiek (... jak przeczyta to si domyli ...) Ruda gra tak jak jej pozwalamy.
A pozwalamy na wiele.

cule (Cule ( Ragnar / Korea ) ) 2011-06-14 20:18:35
Mdroci o pozwalaniu Rudej to trzeba byo wczeniej bra do siebie, jak ja je wypisywaem :P

Pakt z Larym jak najbardziej. Jutro sobie wejdzie na nacj eby si zorientowa w sytuacji wic bdzie mia jakie zdanie wyrobione.

cheos (cheos (Gilgamesz / Majowie)) 2011-06-14 20:38:38
Sam musiaem si zaaklimatyzowa jak wiesz.
Byy plany by uderzy z Ink na Chiny i dalej na Rud ale sytuacja bya napita a ja prbowaem si w niej znale.
Zreszt nie ma co dywagowa i trzeba i dalej.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: