www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji - Trebuch
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-14, 18:08   Podsumowanie nacji - Trebuch

Trebuch czyli gracz który przeżył dłuzej niz gra na to wskazywała jego gra.Głownie dzieki wsparciu sąsiada

Trebuch grał Waszyngtonem z Etiopii Expansywny Chrayzmatyczny - kolega za bardzo nie mial co wybrac wiec wybrał nawet nieźle choc cecha expansywna nie została praktycznie wykorzystana ,nie wiem czy Trebuch zrobił wiecej niz 1 worka w czasie swojej gry głownie bazujac na tych poczatkowych,cecha charyzmatyczna parokrotnie jednak uratowała go przed szybkim podbojem.Jednostka Oromo -jedna z lepszych w grze ale Trebuch nigdy do niej dotarł,budynek tez fajny dobry do ekspansji terenów

Na poczatku co zauważylem u gracza to najgorzej ze wszystkich graczy położone 3 miasta.Trebuch jako jedyny gracz nie podłaczył miedzi :przestraszony: choc tereny miał do tego naprawde doskonałe.Co wiecej drugie miasto choc dobre ale postawione tak aby chyba zablokowac sasiadów (co nie jest najlepszym pomysłem na poczatek) a trzecie po prostu postawione w kiepskim miejscu.3 miasta i nie podłaczono miedzi....

Tak wygladało postawienie miast u Trebucha

Szybko miasto graniczne numer 2 Gondar chciał podbic mocny wtedy Marw ale odwrócenie sojuszy spowodowało ze Trebuch dostał sie pod wpływ Rihitera i tak juz zostało do konca gry.Pogodzony z losem wasala (??) Trebuch przez kilkanascie tur nie robił za wiele w swoim Pańśtwie poza podłaczeniem dróg i w koncu podłaczeniem miedzi po skoku kultury.Nigdy nie mial wiecej niz 3 miast przez cała grę :(
Miedź miał najpóźniej ze wszystkich graczy....

Nastepnym który zobaczyl ta słabosc i sie skusił był Wnuczek.Tutaj Trebuch zagrał jednak o dziwo dla mnie bardzo dobrze.Okazuje sie ze w graczu nie drzemie potencjał gospodarczy ale militarny tak -Trebuch jak ma możliwosci to umie grac wojem.Jak na Misia radził sobie w armią Wnuczka bardzo dobrze i odzyskał swoje miasto a takze pomógł Egiptowi.Tak naprawde tutaj jedyny raz w całej grze przed Trebuchem odsłoniła sie szansa na bycie czymś wiecej niz warzywem.Niestety dla niego Faust nie byl skory do dzielenia i sojusznik zamienił sie w zdobywce wymawiajac Etiopii wojne.Pomogl w tej wojnie Rihiter Trebuchowi i zawarto pokoj na bardzo bardzo długo poza nielicznym wyskokami Egiptu.Trebuch wygral Quest Mis Panda na najmniejsza armie juz do konca gry mial najmniejszy kraj ,najgorszy w demografii i armii ...Jechal na 3 potem 2 a na koncu na 1 miescie.Pare razy zdoywano mu pierwotna stolice - po czym .. oddawano.... :) - rzecz nie do pomyślenia w D6.
Trebuch staral sie robic turki ale opuścił ich tez mnóstwo zupełnie nie przejmujac sie rozwojem kraju.Wiem to,bo wielokrotnie go zastępowałem i robilem za niego turki i mozna je bylo zrobic znacznie lepiej.
Wiem ze taka gra na 1-2 miasta nie jest niczym fajnym ,ale juz pod koniec mialem wrażenie zupełnego olewania nacji przez gracza.Miałem nawet pare razy zastapic Trebucha kims innym ale to i tak skazywało nowego gracza na szybka smierc.W koncu śmierć zadał Trebuchowi Rihiter razem z Geo juz w zupełnie innych czasach.Rihiter moim zdaniem popełniał bład z w ogole trzymał bufor w postaci Trebucha co wielokrotnie takze męczyło mnie pod wzgledem regulaminownym w trakcie wojny,Trebuch mial dobra stolice za samo to zlotko i teren bylby super bonusik do rozwoju.

Mam nadzieje jednak ze Trebuch zostanie z nami i w nastepnym Misiu i moze tym razem uda mu sie zagrac nieco wiecej .Jezeli zabawa w Dyplo spodobała Ci sie to zapraszamy.

Plusy

-dobra gra wojem

Minusy

- źle postawione miasta
- brak szerszej dyplomacji ,pomysłu na grę i od pewnego momentu brak zaangażowania
- opuszczanie duzej ilosci turek czesto bez powiadamiania Admina.

moja ocena 1,5/10

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 48/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-11-14, 18:28   

a kiedy będzie podsumowanie Francji, chciałbym zobaczyć jak się rozwijała po mojej abdykacji.

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 38/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 15:42   

A ja nie chce podsumowania Francji;d

Dwa razy w ciągu jednego dyplo dostać opieprz od Pontiego. Nie dzięki:)

Rihiter 

Piwa: 110/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-15, 19:39   Re: Podsumowanie nacji - Trebuch

ponti wrote:
Rihiter moim zdaniem popełniał bład z w ogole trzymał bufor w postaci Trebucha

Tutaj do końca się nie zgodzę. Ten "bufor" jak go nazywasz w momencie kiedy Kartagina została zdradziecko zaatakowana przez dwójkę potężnych sąsiadów (Egipt & Turcja) okazał się być decyzją niezwykle słuszną.

Ale tak poważnie, szczerze i bez ogródek. Fakt, że Trebuch, który rzeczywiście się w tej grze nie popisał niczym szczególnym przetrwał tak długo to wynik w dużej mierze mojego niedoświadczenia w grach typu Dyplo. Plan podboju i wchłonięcia Etiopii miałem od bardzo dawno, a czas jego realizacji przypaść miał mniej więcej na okolice tury 70 chyba (nie jestem pewien a nie chce mi się grzebać i sprawdzać). Egipt był wtedy zajęty wojną w Chinach, a Kartagina miała względny spokój po wcześniejszych wojnach. I silną, szybką armię. Możecie wierzyć lub nie, ale kwestia złamania oporu Etiopii to była kwestia 2-3 tur, a całkowitego jej zajęcia max 7-8. Umówione były również odpowiednie kwestie dyplomatyczne. Po zajęciu Etiopii planowane było iść za ciosem i wypędzenie Egiptu z Chin. Jak wspomniałem, dyplomatycznie było ok, bo z Chinami współpraca w tej kwestii była zawiązana.
I wtedy stało się coś nieprzewidzianego, a ja popełniłem największy w mojej opinii błąd w tej grze (mój największy rzecz jasna). Trebuch pojechał na urlop :szok: . Ja głupi, ponieważ gramy z sobą w Civ4 już od kilku lat uznałem, że było by chamstwem i świństwem zaciukać kolegę kiedy tego nie ma i zwlekałem. Minął tydzień, dwa... trzy... W międzyczasie Chiny przestały istnieć. Kiedy w końcu Trebuch wrócił i przejął nację na nowo, a ja zaatakowałem zajmując błyskawicznie stolicę, to zdrada Egiptu i Turcji była już uknuta i weszła w fazę realizacji. Musiałem odpuścić Etiopię, a wręcz odwrotnie pogodzić się z nią aby odeprzeć Egipt i Turcję, którzy zjedli by nas obojga.

Ta decyzja, nie atakować w czasie urlopu kolegi, to był początek końca siły Kartaginy, a równocześnie ocalenie Etiopii. Naiwność Misia. Kiedy zobaczyłem późniejsze zagrania jakie przeszły w tej grze to z perspektywy czasu stwierdzam, że zjedzenie kolegi w czasie jego nieobecności było by pewnie nawet niezauważone . Cóż, może przynajmniej Trebuch to doceni i kiedyś spojrzy przychylnym okiem na moją absencję ;)

Dyplo Hymn

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-16, 10:42   

Rihiter wrote:
Ten "bufor" jak go nazywasz w momencie kiedy Kartagina została zdradziecko zaatakowana przez dwójkę potężnych sąsiadów (Egipt & Turcja) okazał się być decyzją niezwykle słuszną.

Wyznaje zasade ,jak chcesz cos zrobic dobrze to zrób to sam :) Z tych 3 miast mogłes wyciac taka armie jaka miał Trebuch a produkcja złoto ,szły by do Twojej kieszeni.

Tfurca Gotmuff

Rihiter 

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-16, 20:28   

A Egipt tymczasem wparował by na moje terytorium błyskawicznie po drogach przez etiopskie terytorium będące w stanie buntu, podczas gdy równocześnie na moją stolicę parła "Największa na świecie armia, męskość i duma Namiestnika Maiarusa" :P

Dyplo Hymn

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-11-16, 20:38   

Prawie jak w żywocie Briana. :rotfl:
Wielgas Maiarus. :rotfl:

Rihiter 

Posted: 2011-11-16, 21:00   

:]

Tylko w żywocie briana właściciel swojej wielkiej męskości nie utracił :P

Dyplo Hymn

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-11-16, 21:08   

W pewnym momencie z Etiopią byłem dogadany na Kartagine, niestety trebuch za dużo chciał :( a ja w ost. chwili stałem się zbyt chciwy.

Pierwszy plan był dogadać się z Kartaginą i trzymać paktu, Etiopię podzielić po 2 miasta (i złoto + pusty teren przy Etiopii dla Kartaginy) - to był dobry plan

Drugi plan był razem z Etiopią atakować Kartaginę a Ottoman z drugiej strony, to co zdobywamy dla Etiopii a ja mam wdzięczny buforek do końca gry - to był lepszy plan

Trzeci plan był aby ustawić Etiopię do ataku na Kartaginę, potem razem z Kartaginą zaatakować Etiopię z tym , że ja zajmuje puste miasta a Kartagińczyk ponosi straty. Później szybko zmuszam do odwrotu albo rozbijam jego osłabiony stack - ottoman pomaga z drugiej strony - to był najlepszy plan Na szczęście gramy z ludzmi od których możemy sie uczyć i Rihiter pokazał jak można nie ufać do końca i potem się pięknie wybronić i kontrować :padam:

Rihiter 

Posted: 2011-11-16, 21:32   

Przepraszam, że Ci nie zaufałem do końca :]
Wiem, jestem zły :P

Dyplo Hymn

haram 

xfire: haram77
Piwa: 27/17
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2011-11-16, 21:41   

Paradoksalnie Trebuch przeżył tak długo, ponieważ wszyscy dookoła chcieli go podbić :rotfl2:

trebuch

Piwa: 5/1
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2011-11-17, 21:13   

1,5/10? phi, za samo przeżycie w tak długim okresie wśród wilków, zdrajców i barbarzyńców powinno być +5 ;) . podstawowy błąd popełniłem na starcie i ciągnęło się to już do końca - postawienie miast szeroko żeby zdobyć szybko teren a potem stawiać miasta wewnątrz terytorium to był fatalny pomysł. od czasu ataku Maiara byłem potem praktycznie w permanentnej wojnie i nie sposób było się już podnieść (no, może gdyby nie prześwińska postawa Fausta jeszcze coś bym ugrał). Mam wnioski na następną grę więc wierzę że będzie lepiej. dzięki za grę i podsumowanie

ponti 

Posted: 2011-11-18, 10:11   

trebuch wrote:
1,5/10? phi, za samo przeżycie w tak długim okresie wśród wilków, zdrajców i barbarzyńców powinno być +5

To jest w sumie dobry argument :) Musze jednak Trebuch porównywac do wszystkich graczy a na tym tle bylo to te 1,5/10

Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum