www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Żółć" (geo)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Żółć" (geo)

Pakt numer 2115, założony 2011-09-06 22:00:52 przez geo (geo Gilgamesz/ Mali )

Nazwa paktu: Żółć

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: geo
Rihiter
Siewi
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2011-11-18, 21:51   

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-06 22:11:46
Witam,
Podążając za sugestią Rihitera wiążę pakt dla nas 3.
Na wstępie chcę podzielić się z Wami aktualną sytuacją.

1.) Faust wie o akcji "Egipskie żółtko".
2.) Dowiedział się o niej od jednego z graczy i to nie był nikt z nas. Btw po jego reakcji dowiedział się tego samego wieczoru!
3.) Kiedy pakt się rozpadał wrócił do mnie Faust z informacją, że na niego knuję.
4.) Potwierdziłem, NIKOGO nie zdradzając. Napisałem, że wszyscy się na mnie wypieli i oskarżyłem przed nim Siwiego o zdradę (choć miałem innego typa - sorry, że nie ostrzegłem).
5.) Aktualnie mam podpisany pakt na 9 tur z Egiptem i nic w kronice.
6.) W wojsku jestem o krok od armii Fausta (jestem 2) i armia pójdzie na niego chyba, że mnie ktoś zaatakuje.
7.) O tym, że chcę dalej walczyć wiecie TYLKO wy, reszta już ma pewność, że to rezygnacja i akcji nie ma.
8.) Faust strasznie mieszał i motał, teraz jest super przyjacielem. Swoimi tekstami oskarżył wielu nikogo nie podając.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-06 22:18:24
Chcę go trochę uśpić, czekając na gotowość - WASZĄ gotowość.
Dajcie znać kiedy, ruszamy.
Ja będę gotów.
Siwi - stacka podstawiłem Ci do wglądu, nie całego w zeszłej turze.
By uśpić czujność wynajmuję woja 6 sztuk Babilonii - spodziewam się, że to już poszło do Egiptu. (Wynajmuję, znaczy nie szykuję się do wojny).

Jeśli jest coś o co chcecie spytać walcie z prosto z mostu. Jesteśmy idealnymi sojusznikami. Nie ma lepszego geograficznie miejsca i zdusimy szuję Egipską.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-06 22:23:15
Ufam Rihiterowi, i zamierzam być wobec niego lojalny. A Rihiter ręczy za Ciebie, Geo.
Cóż, pozostaje mi przeprosić, że zwątpiłem. Faust powiedział mi, że to Ty jesteś źródłem przecieków.
BTW. To było "Egipskie Ziółko" ;)
BTW2. Ręczę, że z tego paktu nie będzie przecieków.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-06 22:34:17
Ja też ufam Rihiterowi, choć włąśnie teraz... oskarżam go przed Faustem, "że NIC ZUPEŁNIE NIC nie mam z wojny i zostawił mnie idąc na Ottomanów".
Piszę z lapcia więc nie mam map, ale zamieszczę swoje. (Czy w ogóle posiadamy mapy?)
Aktualnie zakładam, że mam w pełni bezpieczne tyły, więc ruszę wszystkim czego nie widać dla Harama, Wrighta i Czajmena.
Rihiter zaplanuj kiedy a my ruszymy.

Nie wiem jak ukryć się przed szpiegami, by nie widział, że mam armię. :/

Btw ja za 2 tury zacznę trzepać Macki.
Może w kolejnej turze zdajmy sobie raport kto wchodzi i jak.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-07 02:21:49
Witam.

Jak Geo wiesz, a teraz również i Ty Siewi, muszę zniszczyć Ottomana zanim będę mógł skupić się na walce gdzie indziej. Szczególnie z Egitem, bo Egipt mam dokładnie po przekątnej w stosunku do Ottomanów. Oni zresztą mają zbyt blisko do mojej stolicy bym mógł ich zostawić przy życiu. Zaznaczę tutaj, że stolica moja jest w stanie wyrzucać z siebie słonia z 2 promo co turę bez żadnego ścinania. Ważne miasto.

Pokój z Egiptem był to niestety również warunek jaki postawiła mi Babilonia, stojąc armią na mojej granicy.

Co ważne jednak, również nie rezygnuję z działań przeciw Egiptowi. Uważam, że jest zagrożeniem dla nas wszystkich i jest bezwzględnie wyrachowany. Nie ufam mu nic a nic.

Geo słusznie zauważył, że jesteśmy dla siebie we trójkę świetnymi sojusznikami. Nie graniczymy ze sobą, lub graniczymy minimalnie. Wszyscy we trzej jesteśmy sąsiadami zarówno Egiptu jak i Babilonii, którzy są groźni i współpracowali ze sobą (czy nadal są, to trudno orzec*).

*Władca Babilonu wymuszając na mnie pokój pisał, że w ten sposób spłacił dług, jaki miał u Egipcjanina. Teraz już ponoć nie ma.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-07 20:09:49
Od strony Fausta mam już stack 50 jednostek.
Siewi, kiedy będziesz gotów i czym idziesz.
Btw - nie wierzcie w żadne rzeczy które Wam wkleją lub zacytują.
Rozmawiajcie mądrze... Zachowawczo.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-07 20:20:59
Przekonuję Scoobiego do operacji. W najbliższym czasie, ale nie wiem kiedy wreszcie się uda.
W dwójkę raczej nie powinniśmy uderzać.
I jak zachowa się Haram w przypadku ewentualnej wojny?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-08 20:22:16
Musimy zrobić między nami defensywny przed.
Bo nie wiem co zrobi, ja się przed nim kompletnie odsłaniam.
Czuję że boi się mieszać, boma Kartaginę i Ciebie na plecach.
Ale on jawnych nie łamie, więc może wystarczy podpisać.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-08 20:23:02
Scooby to szuja nie wiem czy w ogóle warto z nim gadać.
A jeśli już to kłamać.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-08 20:28:21
Geo, prorok z Ciebie :D
To, przez pomyłkę, Scooby wstukał do paktu ze mną i Dziadem, nomen omen o eksterminacji Domela
"testowalem na multi,
Nie da sie tak zrobić, zeby ja mogl z tobą wziąc pokoj i od razu OB.
MOje jednostki muszą zostać teleperowane.

Wiec widze taką opcje.
Ja whcodz razemz siewim,
ty loggujesz sie pierw
siewi 2
ja 3.
Po ruchu siewiego ja wypowiadam wojne siewi(on nie moze miec jednostki na tym samym polu co ja, bo bedzie teleport). Uderzam na siewiego tym co mam.
Jest wojna 1vs 1 vs1.
PO uderzeniu biore pokoj z toba a ty spokojnie dobijasz siewiego.
Jest jeden słaby punkt. Siewi musi popełnić bląd.

ALternatywqa jest taka ze sam wybijasz siewiego."

W całości plan jest taki zapewne - wykrwawiamy się z Domelem, on zajmuje jego stolicę i narzuca mi warunki oddania 1, 2 miast. Przynajmniej.

Ta zdrada mnie po prostu zwaliła z nóg. Zaraz się oczywiście poprawił, i napisałem jakieś 10 powodów dlaczego atak na mnie to samobójstwo. Dziad mówi, że jest ze mną, Domel też przyjął do wiadomości, że chce go wydymać.
Widziałem nowe nazwy miast Geo, czyli też graniczysz ze Scoobym. Skoro sytuacja jest taka, nie wiem czy on nie będzie nowym zagrożeniem, i czy przypadkiem Imperator Wraith nie chciałby mieć kilku nowych miast...

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-08 20:31:23
Ja rozumiem atak od tyłu, ale kłamanie w żywe oczy o byciu sojusznikiem? Cóż, chyba będę musiał spróbować trudnego pożycia ze Scoobym :D

Ta, myślę że te defensywne to bardzo dobre pomysły, powstrzymają Harama.
PS. Nie chcę być jak Scooby, będę dotrzymywał paktów :D

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-08 22:55:20
Czytałeś co odwalił mi Egipt? To też była super chamówa. Oni są siebie warci, ale wątpię żeby się skumali, bo to tak jakby się dwie hieny zeszły nad ścierwem. Pogryzą się o to ścierwo i już. Piszę rzecz jasna o Suwerjamanie i Ragnarze :]

Jeżeli chodzi o Scoobiego, to na razie powstrzymajcie się od jakichś ostrych jazd i prowokowania go. On jest mnie i Rosji potrzebny aby trzymać w szachu Sumerów, żeby przypadkiem nie przyszło im do głowy wejść od tyłu w Rosję. Skończy się wojna w Turcji to będzie luzik.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 14:58:51
Nawiązując do tego co pisał mi Siewi na tajnym:

Pakt defensywny trójstronny: Francja, Mali, Kartagina - to jest coś co proponowałem już dawno temu i uważam, że powinniśmy to zrealizować. Będzie to jasny sygnał dla naszych potencjalnych przeciwników, czyli Babilonii i Egiptu, że ewentualny atak i wojna będzie jednoznaczny z atakiem na całą trójkę. Połączył bym ten pakt także z rozmieszczeniem unitów sojuszniczych w przygranicznych miastach, aby wojna była wywołana automatycznie i przez nich.

Nie mam w chwili obecnej planu atakować na żaden z tych krajów, ale defensywny to inna sprawa. Daje nam jedną przewagę - nie mogą nas zaskoczyć. To bardzo wiele.
Do akcji na Egipt wrócimy. Egipt ewidentnie stawia obecnie na rozwój, widać to po wyborze techów. Pędzi do Liberalizmu, robiąc po drodze same niemilitarne technologie. W sumie moglibyśmy to wykorzystać, ale to wymaga planowania.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-11 17:36:07
Egipt buduje teraz armię opartą na słoniach. Bez Macek i Kuszników.
Potem techy militarne nadrobi, ale będzie miał trochę słabego woja.
Jeśli woja jest bardzo daleko, to nie buduję teraz armii i postaram się choć trochę zredukować stratę ekonomiczną. Bo za dużo woja teraz mam.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 17:44:38
Właśnie. Musimy zadecydować. Czy zbieramy się na jakąś wojnę teraz? Czy odbudowujemy gospodarki równocześnie chroniąc sobie we 3 wzajemnie plecy?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-11 17:54:34
Siewi idzie na Scoobiego, więc chyba nic z ataku na Egipt.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 20:39:17
Okej. To teraz załatwi sprawę ze Scoobym, my podgonimy trochę eko, a potem będzie dostępny na akcję gdzie indziej.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-11 20:45:28
No więc, jak mówiłem nie idę na Scoobiego.
Przynajmniej ciężko mi iść, mając pod granicą całą armię Harama.
Więc Geo - szczerze? - nie chcesz zgodzić się na defensywną obronę, bo dogadałeś się z Haramem?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 21:33:14
Przecież Geo nie pisał nic, że się nie zgadza na pakt defensywny trójstronny. Przynajmniej jak nic nie widzę takiego.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 21:35:24
Tak btw... gdyby nie ten stack Harama to atakował byś na Scoobiego?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 21:49:33
A właśnie. Mam propozycję. Wciąż się dokładnie nie łapię w tym jak gdzie dokładnie jest i z kima ma jakie granice. Dlatego proponuję abyśmy się powymieniali we trójkę mapami. Jeżeli żaden z nas nie ma tech papier, to powymieniajmy się screenami (zrobionymi na widoku kultury, z wysokości tuż poniżej chmur). Stworzymy sobie w ten sposób mapę całego świata tak aby się każdy doskonale orientował kto gdzie siedzi. Logistyka to podstawa ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-12 09:20:21
Próbowałem wybadać Harama, no i kierunki ma 2 - Siwi bądź Rihiter.
Co do Defensywnego jestem otwarty. Pytanie czy idziesz na Scoobiego?
Jeśli idziesz to podpisujemy Defa i... (Haram widzi mój stack od strony Londynu ,ale ważniejsze jest, że wie na co się zdecyduje :)
Co do załatwienia spraw - musiałem wycofać kontyngent od Harama.
Ale było mi potrzebne wywiedzieć się co i jak.
Nie potrafię rozgryźć jak się zachowa.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-12 09:20:59
Rihiter zaproponuj jakiś wzór map, byśmy wiedzieli co i jak.
A my skupmy się na jakiś sensownych podziałach ziem Egiptu.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-12 09:42:03
Odkryłem kawałek jego ziem, później szpieg padł. Będę robił turę to porobię screeny itp.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-12 11:24:50
Od Twojej strony Rihiter ( na zachodzie) ma po jednym spirze w mieście, wszystko wciągnął do tej dżungli. Może przy poparciu rządów Kartaginy i Mali wycofa ten stack i nie będę zmuszony go niszczyć.

Co do Scoobyego...cóż, zbiera się banda Łysego, myślę, że Scooby nie przeżyje. Możliwe, że zająłbym przy niewielkim oporze z jedno czy dwa miasta.

I cóż...stukam wojsko w całym kraju. Przez to, niestety, techy zaczynają iść niemiłosiernie długo, ale lepszy to od bycia martwym.

Aha, i Egipt zachowuje się przyjaźnie. Idzie do liberalizmu, nadal nie ma żadnych nowoczesnych jednostek bojowych. Negocjujemy konwersję i poprawę stosunków. Wydaje się być niezwiązany z akcją Harama. Ale skoro Domel wytyka mi, że mam zagrożoną wschodnią granicę, to Faust tym bardziej wie co się dzieje.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-12 12:21:42
Stack jak możesz zniszczyć to niszcz. Bym się nie zastanawiał. Później możesz wracać do negocjowania ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-12 16:10:33
Widzę że sojusz zaczyna działać.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-14 23:03:17
Haram trzyma armię dalej k. Borsippy. 40 wojaków w sumie, wycofał HA oraz kilka katap na wschód.
Za to w okolicy ma już 2 galery i triremę. Wojna morska czy co?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-14 23:11:26
Może na mnie nie trzymam bronionych miast.
Albo Rihiter nad wodą.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-15 00:00:59
Mam z Haramem jawny do 140 tury. Wygląda mi na takiego co nie łamie paktów.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-15 21:30:02
Zgadzam się.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-15 22:00:32
Hmmm. Panowie mam pewną refleksję. Mianowicie podejrzenia moje budzi to, że zbroją się bardzo dwaj gracze: Wraith i Faust. Czy oni przypadkiem się nie zgadali? Może się okazać, że zaatakują równocześnie, nawet różne cele, ale robiąc zamieszanie w dwóch częściach świata zapewnią sobie spokój w ataku. Co o tym sądzicie?

Zbrojenia Fausta są wybitne. Ewidentnie jego armia jest już za duża na jego państwo więc mam sporą pewność, że planuje jakiś atak.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-15 22:03:41
Jeżeli chodzi o plany Wraitha, to jestem wprowadzony w nie. Raczej. I lada dzień wybuchnie wojna.
Faust idzie po liberkę, niezbyt w techy wojskowe. Ale i on, i Haram mają ogromne armie. Koło mojej granicy i na zapleczu Twojej zachodniej trzyma 40 jednostek, wycofał 10 na wschód.

Jeszcze nie widzę szpiegami Fausta.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-15 23:01:55
Jakie zatem Wraith ma plany? Możesz nam to przekazać?
Dość są one ważne, bo przemieszczam stacka do Rosji aby bronić na wszelki wypadek ataku ze strony Sumeru.

Druga sprawa, to co powoduje, że jesteś w nie wprowadzony?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-16 08:33:25
W założeniu, Sumeria należy ze mną do paktu, w którym omawiamy atak na Scoobiego. Cóż, Scooby mnie zdradził, a Wraith okazał się bardzo chętny do współpracy :)
Mam tylko obawy co do separatystycznego pokoju i przyszłości powojennej, ale staram się walczyć z pesymizmem.

Z tego co Wraith pisał, Scooby przesunął 10 wojaków nowoczesnych w okolice Jakucka Czajmena, obawiał się, że zaatakuje. Sam Wraith zamieszcza przejść przez Rosję, liczy na to, że Czajmen nie zerwie OB ani nie wypowie wojny.

Nie chciałem wyciekać informacjami, bo jak razem wspólnie robiliśmy turę, to Faust coś o tym mówił, i nie wiem czy tak z pupy wziął atak na Scoobiego czy jednak coś się dowiedział.
Scooby jest teraz zaskoczony, tylko sprytnie opowiada, że umówił się z Wraithem nad wojnę pozorowaną. No ile można kłamać...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-16 20:41:58
caly czas myslalem ze Wraith chce zaatakowac rosje i mawet sie juz do obrony rosji ustawialem. Dawaj znac o takich akcjach, stad do Fausta ani nigdzie indziej nie wycieknie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-16 22:19:33
Moim zdaniem zgadzam się z Siewim.
Wright i Faust są dogadani. Gdy atak na Egipt był o krok do Wright zdradził.
Przy okazji zabezpieczając Fausta i angażując Niemcy do rzekomej wojny ze Scoobim na dniach. To był pic, potrzebny by Faust się wyzbroił. Co robi.
Moim zdaniem sytuacja jest dwojaka
1.) Faust i Haram czają się na Siewiego albo na Richitera.
2.) Czają się na mnie. Faust i Wright po dwóch frontach, a Haram blokuje Siewiego i Rihitera. Nie wiedzieć czemu Wright ma już 163 spy kolby na mnie.
Wright ma również 3 front na mnie.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-17 21:57:48
Ale czy Wraith jest dogadany z Faustem to ciężko powiedzieć, ponoć pałają do siebie gorącą...niechęcią ;)
Mam pogląd - np. armia rycerzy Wraitha obok słabo bronionego miasta Scooby.
W tej turze powinna zdobyć to miasto.
Jedno spalone miasto.
Zdrada czai się wszędzie, Faust i Haram mogli się dogadać, ale myślę, że podczas tej wojny Wraith nie planuje jeszcze skoku w bok.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-18 20:26:54
Może i racja, faktycznie wojna zaczęta.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-19 18:50:51
Pany sojuszniki. Jestem teraz w Hiszpanii na urlopie. Dostęp do neta mam, ale ograniczony. Tel, wiadomo. Jest ale drogo. Także będę komunikował się przez forum tylko no i max 1-2 dziennie. Nie mniej jednak starał będę się jak najkonkretniej.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-20 12:09:47
Co tak cicho? :D
Domel wykorzystał zastępstwo, i zajął miasto. Mogę teraz z nim wziąć pokój, ale chyba go wykończę.
Co do Scoobiego, to on ma rację. Ta wojna może za bardzo wzmocnić Sumera, ale chyba kości zostały rzucone, Rubikon przekroczony.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-20 21:16:48
W ogóle się zbieramy, na kogoś czy najpierw rozwój.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-21 13:23:11
Skończę Turcję i będę myślał o "zbieraniu się". Dajcie mi 3-5 tur, dłużej nie będzie trzeba.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-21 20:19:17
No to coś konkretnego.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-21 22:52:24
Haram ładnie się rozwija, przystopował zbrojenia. Faust dalej się zbroi. Chyba nie są zgadani co do ataku, tylko się boją.
Haram ostatnio do mnie pisał, że na pewno moglibyśmy się dogadać, tylko przeszłość jest trochę przeszkodą. Cóż, przyznałem rację. :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-22 23:24:29
:]

Kogoś klepnąć trzeba, to jest pewne ^^

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-27 04:47:21
Panowie. Wróciłem z urlopu. Znowu jestem normalnie online i do dyspozycji.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-28 18:18:27
Hmmm, Haram wrzucił slavery + theocracy, podjechał w ostatniej turze mocno w wojsku. Czyżby planował jakąś wojnę? Wiecie coś Panowie w tej kwestii?

Siewi, kontrolujesz jego stack szpiegusem?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-28 22:09:27
Faust też lekko do góry.
Podpytam Harama...

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-28 22:48:49
Tak, Wnuczek w moim imieniu kontroluje stacka.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-28 23:10:54
Haram, widzi, że Ottoman skończony, Siewi też już wolny. Boi się, bo czuje że jest następny.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 00:52:29
Tak Ci powiedział? ;]
No ładnie.

My Panowie musimy podjąć jakieś kroki. W te albo we wte. Babilon albo Egipt. Przyznam szczerze, że bardziej po drodze jest mi Egipt, pomimo tego, że Babilon wydaje się mieć większy potencjał i tym samym być większym zagrożeniem na przyszłość. Ale po prostu Haram gra poczciwie, bez przekrętów, bez kłamstw. W sumie miły sąsiad, słowny. Egipt to wiadomo...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 00:54:47
Z drugiej strony jak zaproponowałem obecnie przedłużenie paktu NaP Babilonii (mamy do 140), to odmówił Haram. Zastanawiające.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 01:00:31
O, właśnie widzę wpis Harama. Babilon wypowiedział wojnę Francji...
Siewi, nie masz możliwości samodzielnie poprowadzić wojny? Średnio ufam umiejętnością militarnym Wnuczka po tym jak się bronił przed Egiptem...

Trzeba Panowie jakiś plan wymyślić. Ja za 5 tur mam koniec paktu z Babilonem, a za 6-7 tur będę mógł stawiać rycerzy. W związku z atakiem Babilonu planuję Cię Siewi wesprzeć, ale najlepiej było by tak za ~10 tur. Jak to wygląda u Ciebie? Zdzierżysz tyle, czy trzeba jak najszybciej?

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-29 09:18:58
Szczerze mówiąc, to ja się przeprowadzam, dlatego nie mogę prowadzić kampanii.
Wnuczek już zaczął narzekać :D
Jeśli Egipt się nie włączy...ale się pewnie włączy.

Wg. danych od Wnuczka 29 powinien paść Domel.
A, ps. Haram chce dwóch miast za pokój. Skromnie, jak na jego potencjał.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-29 09:28:48
I nie wiem skąd się wzięły te dane, ale Wnuczek mówi, że Geo w razie wojny zaatakuje Rihitera.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 10:13:31
Nom, też takie coś mi powiedział...
Geo?

Co do 2 miast, to mądrze Haram chce. Wie, że ładowanie się w długotrwałą kampanię z krajem, który nie jest zacofany to może być na dłuższą metę kaplica. A tak to urwie 2 miasta za frajer i będzie po strachu. Małymi łyżeczkami, a wytrwale i skutecznie.

Pisał też, że Babilon wszedł ok. 50 jednostkami chyba. No to 50 jednostek to jest ****, a nie zagrożenie. Przecież Ty też masz tam armie.
Kurde, na prawdę lepiej było by tam dać kogoś kto umie walczyć, bo Wnuczek to nie budzi mojej pewności w tym temacie.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-29 11:19:13
Czyli Wnuczek się z Wami komunikuje, dobrze.
Mam nadzieję, że Wnuczek da radę. W ogóle, to chciałbym mu dać wolną rękę. Chociaż widział armię Harama szpiegiem, nie ścinał, a teraz pisze, że wpakowałem go w gówno.

Może da radę, poza tym nie ma alternatywy. Jeżeli zabiłby Domela, to Domela, choć trochę to karkołomna konfiguracja.

50 jednostek, ten stary stack. To jest armia :D Przerzucając od Domela armię zebrałoby się 70 jednostek, ale troszkę to zajmie.

I co tu robić - mobilizujemy siły? Można by oddać miasta i potem się o nie upomnieć, ale skoro mówisz o slavery, theocracy a widzę sporo ścinek to raczej średni pomysł.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 13:11:09
Gdyby znalazł się inny gracz... powiedzmy, pewniejszy :P , to reflektujesz? Czy już trzymasz się Wnuczka?

Co do działań, rozważamy z Geo możliwości. Trzeba się liczyć z akcjami Fausta, który na pewno nie będzie stał z boku i patrzył jak *** Babilon. Z kolei jak już pisałem, jeszcze 4 tury mam NaP z Babilonem i chcę to zachować do końca, skoro jest tak blisko. Później zbieram się na interwencję ale musimy wszystko omówić i zaplanować.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 13:13:35
Btw, skoro Wnuczek pisze, że go wpakowałeś w gówno, to najwidoczniej nie czuje się pewnie i za chętny do grania chyba nie jest.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-29 13:37:33
Jeżeli nominowałem Wnuczka, to trzymam się go przez przyzwoitość.
Personalnie wolałbym jakiegoś rzezimieszka. Domel, Lary. Tyle, że Lary jest zajęty D6, pytałem, Domel żyje i jest wątpliwy...jeżeli Wnuczek zrezygnuje to oczywiście powołam kogoś innego.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 14:40:33
Mówię o kimś z zewnątrz, ale myślącym i otwartym na rady sojuszników.
Nie zrozumcie mnie źle, Wnuczek to fajny gracz. Szanuję go. Ale nie czuję pewności o jego umiejętności militarne. Swoją nację przerżnął solidnie. Obawiam się powtórki.

Siewi (Nefliqus LudwikXIV/Francja ) 2011-09-29 16:57:01
Potrzebuję informacji czy już wypowiedział wojnę czy to dopiero zrobi.
Tura x-1 pierwszy Wnuczek, drugi Haram
Tura x (wypowiedzenie wojny?) pierwszy Haram, drugi Wnuczek

Zarządzę cofkę albo zamrożenie jego wojsk. No chyba, że dopiero teraz wypowie wojnę. To tak na początek tej wojny, żeby za szybko mu nie poszło.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 17:55:37
Nie zwróciłem uwagi jak robiłem turę. Ale jeżeli z turami jest jak piszesz, to pewnie zrobi to dopiero teraz.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-30 21:44:55
Wybaczcie panowie, ale nie wiem co się dzieje.
Ja tez wolę Egipt tłuc. Będzie czysto. A Haramowi kolejnego nie przedłużę, jeśli sytuacja polityczna będzie tak wyglądać.

W ramach wyjaśnień zapytałem Harama o co mu chodziło z wjazdem w Rihitera, powiedział, że zgodnie z defensywnym powinienem tak zrobić. I o to mu chodziło.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum