www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji - Nefliqus/Siewi/Wnuczuś
Author Message
cule 

xfire: culecivka
Piwa: 46/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2011-11-18, 23:21   

Nie mówię, ze postawił lepiej. Mówię, że mógłbym wybrać takie wyjście jak on, w zależność od tego oczywiście kim gram i jakie mam plany. Dodatkowy młotek na początku jest fajny i może znacznei ułatwić rozgrywkę. Tutaj dochodzi jeszcze kwestia lasu, dlatego nie mówię że to jest lepsza miejscówka, ale nie jest zła.

No i sprzeciwiam się opieraniu oceny stolicy o złoto w jej zasiegu, bo ono kompletnie nie ma znaczenia. Piszę to z całą stanowczością ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

haram 

xfire: haram77
Piwa: 27/17
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2011-11-18, 23:25   

Orlean aż się prosi by go postawić na lewo od krowy zamiast pod nią.

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-18, 23:27   

cule wrote:
No i sprzeciwiam się opieraniu oceny stolicy o złoto w jej zasiegu, bo ono kompletnie nie ma znaczenia. Piszę to z całą stanowczością

To ja uwazam ze popełniasz bład :) ale jak napisałes kazdy gra jak lubi.Dla mnie 1 mlotek nie ma znaczenia gdy mam 6 warow 3 setow i 3 workow.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

czajmen 

xfire: czajmen
Helped: 2 times
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-18, 23:44   Re: Podsumowanie nacji - Nefliqus/Siewi/Wnuczuś

ponti wrote:
Francja czyli jedyne Państwo narodowe w Misiu :) włądca francuski i kraj francuski

jeszcze nie przeczytałem do końca, ale nie jedyne - jeszcze ja miałem Stalina i Rosję :)

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-11-18, 23:46   

czajmen wrote:
jeszcze nie przeczytałem do końca, ale nie jedyne - jeszcze ja miałem Stalina i Rosję

Zgadza sie :) przepraszam masz rację.Juz poprawiam :D

P.S chociaz Stalin był Gruzinem... :P

Tfurca Gotmuff

Nefliqus 

Helped: 5 times
Piwa: 48/67
podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-11-19, 00:03   

ponti wrote:
cule wrote:
Jest lepsza tylko o flood plainsy

I złoto .Moim zdaniem obowiazkowo złoto powinno byc pod stolicą.

cule wrote:
Teraz patrzę, że chodzi Ci pewnie o to na lewo, to ono faktycznie jest średnie i bym go tam nie wpychał.

Tak chodzi mi o to miasto na lewo.

a co za różnica czy pod stolica czy 2 miastem?

ponti 

Posted: 2011-11-19, 00:04   

Nefliqus wrote:
a co za różnica czy pod stolica czy 2 miastem?

Wprowadzajac biurorkacje masz 50% do złota w stolicy.Ten procent dodawany jest do kazdego budynku z bonusu dajacego zloto itd.Mozesz to maksowac i daje kopa.Złoto to 7 monet pomnozone przez bonusy itd itd.

Z marketem grocery bankiem czy wall street (najlepiej wszystko na raz) złoto pod sotlica daje niesamowitą kase a kasa to takze butelki :)

Tfurca Gotmuff

Nefliqus 

podpułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5 
Posted: 2011-11-19, 00:12   

haram wrote:
Orlean aż się prosi by go postawić na lewo od krowy zamiast pod nią.

a konie to miałbym chyba z importu.

Mi się podoba to optymalne miejsce na stolice które wskazał Ponti. Powinienem tam postawić miasto. Dodatkowo o 1 ture szybciej.

Edit:
tak powinienem postawić

Last edited by Nefliqus on 2011-11-19, 00:18; edited 2 times in total  

ponti 

Posted: 2011-11-19, 00:23   

A moim zdaniem Orlean stoi dobrze a ja bym postawil tak jak niebieska kropka trzecie miasto

Tfurca Gotmuff

Nefliqus 

Posted: 2011-11-19, 00:36   

ponti wrote:
A moim zdaniem Orlean stoi dobrze a ja bym postawil tak jak niebieska kropka trzecie miasto

Obrazek

a w czym ta lokalizacja jest lepsza ta lokalizacja mojego 3 miasta nad rzeką?

a i chciałbym jeszcze dodać że w ataku na celta to moje jednostki zginęły w pułapce zastawionej przez Domela gdy wlazłem na jego miedz a nie w czasie mojego ataku. Ciekawe czym mnie rozwalił bo chyba nie atakował tymi łucznikami?

Rihiter 

Piwa: 110/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-19, 01:17   

...

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2011-11-19, 02:22; edited 1 time in total  

Siewi 

xfire: siewi
starszy sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-11-19, 01:21   

Ponti odniósł się do miejsca leżącego odłogiem - nieprawda, było to miejsce przeznaczone dla Egiptu. Nef miał przyznać je traktatem Egiptowi, tylko wojna mogła to zmienić. Podobnie podział terenów wyglądał z Babilonią. Bez widoczności dyplomacji ciężko ocenić :D

A poza tym...zaraz po wojnie wystrugałem 3 setów, kiedy Domel ani jednego, ale ekonomia zaczęła lecieć na łeb na szyję. Odrobinę zwolniłem, ale zasiedlałem resztę ziem konsekwentnie. Były możliwości, ale oprócz wojny z Domelem żadna inicjatywa nie wypaliła. Kurczę, miałem przez całą grę ochotę wysłać wojsko na Harama, ale zawsze coś przeszkadzało :)

A połknięcie Francji chyba przesądziło o tym, że odleciała Babilonia.

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-11-19, 12:51   

Gdyby Mali pomogło Kartaginie w obronie przed Babilonem to Francja zdążyła by sobie wrócić wojskiem i kto wie może pomnik Namiestnika wnuczka na białym koniu stałby w każdym Kartagińskim mieście. Nawet ja nie wierzyłem, że Babilonowi pójdzie tak szybko i łatwo gdyż sojusz Mali-Kartagina niemal dorównywał mu siłą a Rihiter nie raz pokazał, że operuje wojskiem w obronie jak mało kto. Wnuczek zapewne pomyślał sobie tak: Oni tam będą się wykrwawiać, przyjmą cały impet na siebie, ja się w tym czasie nachapię z drugiej strony i potem wrócę, przeważyć szalę na jedną ze stron.

Rihiter 

Piwa: 110/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2011-11-19, 16:45   

Cóż, jest to niestety prawdą. Mali jako sojusznikowi zarzucić nie mogę nic lub prawie nic, trwali w sojuszu lojalnie, komunikacja była dobra, a nawet bardzo dobra, wspólnie planowaliśmy kierunki rozwoju i poczynania, dodatkowo Geo to fajny gość więc przy okazji nawiązała się miła znajomość. Ale jak napisałem zarzucić nie mogę prawie nic, bo jednak to "prawie" jest. Jedną rzecz jaką mojemu sojusznikowi mogę wypomnieć jest opieszałość w podejmowaniu decyzji strategicznych w odniesieniu do Babilonii. Nie raz i nie dwa mówiłem: "zbrój się będzie wojna", "jeszcze jakieś 20 tur i będzie zawierucha" itp itd. Do walki z Babilonem namawiałem wielokrotnie, bo dość wcześnie dostrzegłem, że jest to zagrożenie o wiele większe niż Sumer, który ma swój grajdołek i rzeszę fanów do ogarnięcia. Tymczasem Mali powiązało się wzajemnie wykluczającymi się paktami, zobowiązaniami itp., a przez to w stosunku do Babilonu było po prostu bezużyteczne. Niestety. Zamiast trzymać się zawiązanego, trwałego sojuszu i działać PRZEDE WSZYSTKIM w jego interesie, a przecież Geo nie możesz powiedzieć, że czerpałeś mniej korzyści z sojuszu niż Kartagina, to dałeś się omotać polityce Babilonu i tym samym Egiptu bo jak czas pokazał byli oni związani sojuszem podobnym do naszego.
Nie mniej jednak oceniam współpracę z Geo bardzo pozytywnie. To była na prawdę fajna, wspólna i przynosząca wiele ekscytujących rozwiązań koalicja. Dzięki Geo.

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2011-11-19, 16:47; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum