www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Mali-Kartagina" (Rihiter)
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 18:02   Pakt "Mali-Kartagina" (Rihiter)

Pakt numer 1144, założony 2011-05-23 01:01:10 przez Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina )

Nazwa paktu: Mali-Kartagina

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rihiter
geo
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-20, 18:02   

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-23 01:01:41
Witam!

Wydaje mi się, że spotkaliśmy się w grze niedawno.
Jak przebiegać będą nasze wzajemne poczynania?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-23 01:11:30
Oj. Pomyłka! :D

Nie spotkaliśmy się jeszcze. To kto inny jest. Inna murzina ^^
Sory za zamieszanie. Temat i tak przyda się na kontaktu jak już się spotkamy.

Pozdrawiam!

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-05-23 20:42:54
Faktycznie przyda się...
Być może zobaczyłeś jednego z niebieskich pokojowych gołębi :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-24 22:55:33
Tak tak, pokojowe gołębie ;]
Wszędzie ich pełno :P

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-05-25 20:57:15
Z kim sąsiadujesz?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-25 23:21:05
Marw, Maiar, Trebuch & Bobek - możesz coś ciekawego o nich powiedzieć? :]

Z z kim Ty sąsiadujesz?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-05-26 00:14:18
Trebuch i Bobek są i moimi sąsiadami. A to dobrze wiedzieć. Mam ich południa obu a ty?

Niestety nie mam co powiedzieć, bo nie widziałem jeszcze ich granic, defuje bym nie dostał bęców na starcie, chcę pograć troszkę.... :/

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-26 02:11:20
Mam ich z północy. Są między nami. To cenna wiedza. Myślę, że posiadając ją możemy sobie pomóc.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-05-26 20:31:39
Dokładni tak. Blisko ich masz. Przeszkadzają?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-05-26 21:47:53
Stosunkowo daleko, więc póki co nie przeszkadzają. Nie mniej jednak jestem otwarty na inicjatywy, które zapewnią, że nie będą przeszkadzać i w dalszej przyszłości ;]

Z kolei jak u Ciebie? Blisko do nich masz?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-06 01:55:26
Co tam się u was dzieje? Wojny widzę jakieś, głowy lecą ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-06 23:58:04
W sumie to nie wiem.
Jakiś atak barbów czy coś?
Za towar na wymianę, nie rozumiem czemuż mnie atakują...?
Ledwie z życiem uchodzę do kraju Inca, gdzie stoły jadłem się uginają, a ludzie tyle jedzenia mają, że na koniach jeżdżą! A prawdę powiadam sam widziałem..!

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-13 20:01:54
Hehe. Widzę, że wyszedłeś z wojen obronną ręką i teraz i na Twoich stołach suto.

Proponuję trzymać się razem wciąż. Mamy między sobą dwójkę kolegów (Bobek, Trebuch) i w przyszłości koalicja aby zająć tamte ziemie będzie wskazana. Ale aby mogła kiedyś zaistnieć to teraz nam trzeba się polubić ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-13 22:11:55
Już Cię lubię :)

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-13 22:14:29
Atakującą ręką :)
Do rzeczy, mam statsy Trebucha. Co on robi, cuda, religie??
Prześlesz mi mapy sąsiada?
Bobka statsów nie mam, może ty masz? Ogólnie wygląda dużo silniej niż Trebuch.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-14 20:06:57
Jak tam statsy i sąsiedzi?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-15 17:53:06
Cześć.

Trebucha głównych ziem widzę tylko obrys stolicy. Tak stoi w cieśninie, że blokuje mi przejście całkowicie. Statsy państwa ma podobne do moich, dość zbliżone. Natomiast w "power" jest totalnie zapóźniony, 1/2 wysokości mojego wykresu.

Bobka też widzę obrysy ziem i trzymam woja na wzgórzu na jedynej drodze do mnie, także widzę ewentualne ruchy w moim kierunku. Gorsza sprawa, że wygląda na to, że ma jedno miasto nad morzem, które nas dzieli. Wątpię aby decydował się na jakieś manewry typu atak z wody, ale mimo wszystko tutaj mam lekką obawę. Jego statsów nie widzę.

Może się podzielmy tutaj obowiązkami związanymi ze zdobywaniem statsów. 4 tury temu przerzuciłem SP na Bobka, więc mogę tutaj dawać cały czas. Ty kontroluj Trebucha.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-15 17:54:49
p.s. Co do rąk... skoro najlepszą obroną jest atak, to tak w zasadzie to czy ręka jest obronna czy atakująca nie ma znaczenia. Ważne żeby było w niej coś ciężkiego ^^

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-15 21:06:06
Dobry pomysł.
Ze względów strategicznych proponuję układ w którym będziemy się wymieniali informacjami na temat PLANÓW naszych sąsiadów. Tj. jak wiesz, ze szukają kogoś na mnie dajesz mi znać i wzajemnie.

Widzę że Trebuch nie ma Slavery jeszcze... Mam 2 armię świata w tym kilka jednostek do skończenia w turkę. Wiec jakby co daj znać. To sobie gdzieś pójdziemy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-16 01:44:27
Moja armia aż tak wielka nie jest, ale mała też nie jest. Zanim jednak zaplanuję wycieczki tak odległe jak do Bobka albo Trebucha (do jednego i drugiego mam kawałek) to muszę wcześniej uporać się z sąsiadem, który jest w bardzo bezpośredniej mojej bliskości. Ciśnie mnie kulturą i to ostro.

Co do wspólnych inicjatyw wzajemnego wsparcia...
Może utwórzmy bazując na informacjach nas obojga mapę świata - gdzie jaki gracz siedzi. Pomoże nam to w planowaniu polityki.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-16 20:08:18
No to dawaj, za otwartość będzie otwartość. :)
A ja wydaje mi się, że znam sąsiada Twojego sąsiada co Cię ciśnie :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-17 17:44:57
Znasz w jakim sensie? :P

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-17 23:21:24
Myślałem, że Marw, ale widzę, że z nim jedziesz. Więc pewnie na później.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-18 00:21:33
Nie chciałbym aby jakieś informacje, z tych które tutaj wymieniamy wychodziły po za ten wątek.

Zwyciężyć w grze Dyplo nie musi jeden gracz, jedna nacja. To może być sojusz. Proponuję prosty plan i prosty układ. Właśnie taki sojusz.
Jesteśmy od siebie daleko więc zanim przyszło by nam do głowy zaszkodzenie sobie wzajemnie spadnie nam na barki 100 innych problemów, głównie bliższych sąsiadów. To daje chyba niezłe podłoże do nawiązania jakiejś wzajemnej nici zaufania w celu realizacji tego prostego planu. Na początek to wystarczy, pewnie na jakieś 150 tur ;]

Później po prostu oboje będziemy musieli chcieć. Oboje będziemy musieli chcieć wyzbyć się męskiego ego i pokusy pokazania kto w tym duecie jest samcem alfa. Nie obiecam, że tak na 100% właśnie postąpię ale mogę szczerze obiecać, że będę się mocno starał i że nie będę szukał usilnie prób złamania tych postanowień u mojego sojusznika. Komuś po prostu trzeba zaufać i właśnie oferuję moje zaufanie.

Na zachętę i aby okazać szczerość powyższego podzielę się tym co ułożyliśmy wspólnie z Maiarem. Ten niestety od pewnego czasu się odzywał, a później okazało się, że został skoszony. Bywa.

Mapa jaką wspólnie z nim ułożyliśmy. Być może większość z tego już wiesz, być może czegoś nie wiesz, a może coś będziesz mógł poprawić bo jest niedokładne bądź zupełnie źle umiejscowione...

http://wgrajfoto.pl/pokaz...mapamis4df1.jpg

Potraktuj to jako wyciągniętą prawice z mojej strony. Nie pakt jawny, bynajmniej. Coś co ja cenię bardziej. Dwóch facetów, którzy podają sobie ręce, kiwają w porozumieniu głowami i zaczynają razem działać. Pytanie tylko czy ściśniesz wyciągniętą dłoń i czy kiwniesz głową ;]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-18 00:23:18
*EDIT* 5 linijka od dołu...

"Ten niestety od pewnego czasu się NIE odzywał, a później okazało się, że został skoszony."

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-18 16:50:43
Ok.
Pasuje.
Czyli jednak Marw cisnął.:)
Ważne byś wiedział, zanim się otworzysz na współpracę. Ghandi nie jestem, ale samcem Alfa też nie. Potrzeba dominowania tylko nad inteligentnymi. Co oznacza, że mogę bez wahania, pójść na dno, ale z lepszym od siebie. Oznacza to, że nie walczę w tej grze o zwycięstwo, ale respekt.

Więc szkoda, że nie wiedziałem, że idziecie na Trebucha, bo górę bym zdjął.
I podreperował finansowo państwo.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-18 16:51:12
W czym wyrobicie mapkę?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-18 17:34:22
W paincie :P

Dorzuć do mapy co wiesz sam, skoryguj ewentualne błędy i proponuję abyśmy ją prowadzili wspólnie na bieżąco. Łącznie z nanoszeniem i omawianiem ewentualnych spraw politycznych, sojuszu, paktów i wojen. Trzeba trzymać rękę na pulsie, a ja zawsze uważałem i uważam, że najważniejszą bronią w tej grze, jak i w każdej strategii, jest informacja.

Co do naszej współpracy... w Civ4 jestem niezły, chociaż z wami na KACu jeszcze nie grałem. Grałem na COPie. Który z naszej dwójki jest lepszy, tego nie wiem. Może jesteśmy równi. Czas pokaże. Ale to nie ma znaczenia, bo widzisz, ja jak już z kimś się wiążę, nawet nieoficjalnie, ale szczerze i otwarcie, to traktuję tą osobę jak partnera. Od początku do końca. Na dno mam nadzieję, że żaden z nas nie pójdzie, ani z przyczyn wewnętrznych ani zewnętrznych. Wręcz odwrotnie, liczę na to, że nasza współpraca wyniesie nas na wyżyny. Do tego dążmy.

Jeżeli chodzi o politykę, to będę robił różne rzeczy. Kradł, zdradzał, kombinował, cokolwiek. Nasz pakt jednak uważam za święty, choć zupełnie nieoficjalny.

W sprawie Trebucha. Nie chcę go póki co niszczyć, ot co.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-18 17:37:58
Acha. Podkreślam jedną rzecz i chcę abyś się na niż zgodził zanim ten pakt wejdzie w życie. Mianowicie...

To nie jest pakt jawny. To nie jest pakt zwyczajny. Nie rozważam nawet w nim opcji zdrady, sztylecika.
Tak jakby ktoś zafundował mi przy pakcie jawnym sztyleta, to bym się na niego nie rozgniewał, ot element gry. Poniżej pasa, ale element gry.
Natomiast zdradę w pakcie jaki proponuję, czyli w pakcie od początku do końca, taką zdradę potraktuję osobiście. I vice versa rzecz jasna.

Więc czekam na akceptację powyższych warunków.
Jeżeli akceptujesz, to zaczynamy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-20 20:08:00
Hi.

To jak decyzja?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-21 23:20:21
Zgoda. Rozumiem, przyjąłem, zgadzam się. PAKT OBOWIĄZUJE.
Zasada nadrzędna, informacje są TYLKO między nami, żadnych dodatkowych osób. NIE PSUJESZ MI ANI JA TOBIE ŻADNYCH AKCJI NIEOPATRZNYM SŁOWEM.
Otwieram się, licząc że zdrady nie zaznam jeśli sam nie zdradzę a do tego się zobowiązuję.

Moja wiedza o świecie.
Faust & Haram mają dość dobre stosunki.
Larry i Bobek również, a jestem pomiędzy nimi. Więc albo Bobka z Tobą, albo Larrego z Haramem lub Lukiginem.
Z Bobkiem się nie lubię, nie rozmawia o podziale terenu i zajmuje lokacje.

Na mapie:
Wnuczuś jest gdzieś między Haramem a Faustem. (w lewo)
Lukgin zdjął Maiara.
Niestety więcej nie wiem.
Moja prawa jest wolna.

Sorry strasznie mało czasu ostatnio, na 2 etaty jadę i już nie wyrabiam.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-21 23:30:20
Ok, to mamy sztamę. Dla mnie taką do końca.

W najbliższej turze, albo tej co będzie po niej odwalę ostrego "sztyleta".
Nie zrażaj się :]
Pakty jawne, to jak dla mnie teatrzyk Zielona Gęś :P
Zwłaszcza jak Cie o niego prosi bardzo bliski sąsiad pchający się kulturą. Odmówić nie sposób hehe, bo to tak jakby się mu mówiło: szykuj defa :P

Mapę to w formie graficznej obrabiajmy. O wiele lepiej będziemy ją dzięki temu rozumieć i się orientować.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-22 22:36:06
OK.
No to do rzeczy, barcie we krwi.
Larry i Bobek czają się na mnie.
Wojna wybuchnie w ciągu 5-9 tur.
Bobek w armii stabilnie rośnie, Larry szybuje, plus zwody w przedłużaniu jawnego zamiast wziąć i podpisać.
Nie jestem jeszcze gotowy, ale za tury 4 będę.

Jestem strategicznie dogadany na wsparcie. Lukgin i Haram wejdą w Larrego.
Wolałbym byś teraz się nie tłukł z Marwem, tylko przerzucił pod Bobka.
Ale Ty decydujesz, bo jeśli go uwikłałeś w Trebucha, to może i 150 zł zarobisz:) i spokój mieć będziesz.
W każdym razie u Bobka będzie pusto za tur kilka. Mój warrior, może być Twoją czujką (widzisz go). Mam też nie wykryty przez Bobka odwracacz uwagi spear-axe, który może wejść w odpowiednim momencie byś miał czysty chariotowy rajd, bo na to axami się chodzi. Aktualnie jest na wysokości zagłębia słoni w którym nowe miasto ma Bobek.

Jak tam Trebuch mam się go obawiać?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-23 01:37:41
HA. Zaatakowałem Marwa i wynikły jaja jak arbuzy, bo przypadkiem się jego jednostki 3 teleportnęły (wpływu na wojnę to mieć nie ma, a nawet jest dla mnie nie korzystne), no ale zaistniała sytuacja...

Stoję przed możliwością kary i poniesienia konsekwencji:
- restart (jeżeli przed rucham moim... no coż, jeżeli przed rucham Marwa, jestem dość w dupie)
- kilkadziesiąt golda... to jest nieuniknione, ale i niegroźne, collateral damage

Ze względu na geopolitykę, to niestety wojna już się zaczęła, więc już jestem uwikłany. Trebuchem się nie przejmuj, on jest zaangażowany mocno w walkę obronna z Marwem, a druga sprawa, że będę na niego w stanie wpłynąć, bo w końcu mu pomagam i w pewnym senie ratuję.
Druga sprawa jest taka, że ja od Bobka jestem cholernie daleko. Tak nas rzuciło, że mam do niego lądem z 15 tur piechotą jak nic. Może nawet dalej. W prostej linii nie jesteśmy daleko, ale rozdziela nas morze.

Poradzisz sobie z Larrym i Bobkiem?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-23 09:31:57
Otwarcie bracie.
Dobrze że ciukasz Marwa.
Z Trebuchem się znasz więc powinien to przewidzieć :) .
Co do Marwa, dogadaj się z Trebuchem i go szybko skończcie.
Jeśli trzeba użyj argumnetu. Że między oceanem a górą miałem słuszny oddział łupieżczy który szedł w jego stronę. Ale się ze mną dogadałeś.

Tur masz 7 od granicy do granicy więc 2x mniej. Rydwanami byłbyś od miast do miast też w 7. Wiem co proponuję.

- kilkadziesiąt golda... to jest nieuniknione, ale i niegroźne, collateral damage? - nie kumam.
Ja dogadując się z Tobą zakładam,że jeśli bezie trzeba idziemy na każdego.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-23 10:50:52
Pewnie, że na każdego. Ale trzeba brać w naszych decyzjach pod uwagę logistykę i także rozwój. Będę się mógł lognąć to Ci przedstawię dokładnie jak stoi sprawa z moim ewentualnym brykaniem do Bobka (w ile mogę być).

Czekam na Domela aż zrobi restart i będę mógł zrobić swoją turę jeszcze raz tak aby nie było teleportu. Mogłem to zrobić od razu, ale się po prostu w złej kolejności unitami ruszyłem, tak w zasadzie nie czerpiąc z tego żadnych korzyści (jak już pisałem). Ponti to zaakceptował i czekam aż Domel załaduje sava.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-23 15:41:31
Ok, tura powtórzona
20 golda zapłacone :P
Wojna z Indiami rozpoczęta
Miasto z brązem spalone
5 unitów wroga poszło w piach...

Bilans myślę niezły :]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-23 23:42:14
Dobrze.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-23 23:46:54
Masz kontakt z lugkinem z tego co wcześniej pisałeś, zgadza się?
Mówiłeś, że jesteś dogadamy z nim. Możesz załatwić ogólnie jakieś porozumienie?
Przydała by mi się świadomość, że nic od strony lukgina mi nie przyjedzie. Zjadł Maiara, a ten był moim północno-wschodnim sąsiadem, choć dalekim.

Generalnie sytuacja wygląda tak, że oprócz Marwa to nie mam żadnego bliskiego sąsiada. Wszyscy daleko, za to Marw bardzo blisko. Z lukginem jeszcze bardzo bardzo długo nie będziemy sobie w żaden sposób wchodzić w drogę i pakt był by wskazany. Da radę coś załatwić?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-23 23:47:36
p.s. Za 6 tur mam HR i będę produkował mój UU - Numidian Cav. Tym można by się przejechać do Bobka jakby doszło do ataku na Ciebie :]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-24 22:08:20
Nie wiem, wole by nasze porozumienie dlugo bylo nierozpoznawalne. Ale postaram sie uczynic z ciebie strategicznego sasiada. Musze wybadac najpierw jego relacje.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-25 00:40:21
Ta sama sprawa jest z Haramem. Też coś pisał o łamipaktach.
Jeżeli okaże się, że mają jakieś plany przeciwko mnie, to mam pewien pomysł... ;]
Przebiegły pomysł :P

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-25 00:41:01
"geo 2011-06-24 22:08:20
Nie wiem, wole by nasze porozumienie dlugo bylo nierozpoznawalne."

Chyba się nie wstydzisz swojego sojusznika? ^^

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-26 23:17:25
Jak ma być tajne i użyteczne, to niech takie zostanie.
Oczywiście, zdrowy rozsądek przede wszystkim, więc jakbyś potrzebował, możemy oczywiście mówić, że mamy coś tam dogadane. Uważam nawet, że wzajemnie możemy się wyszczuwać, by wiedzieć co w trawie piszczy. BYLE Z GŁOWĄ.

Lukgina wydaje się, że mam wciągniętego. Będę monitorował, jakby co i z wyprzedzenie dam znać. Ale nie ruszaj go teraz, bo mi jest potrzebny. Proponuje byś zbierał siły na Bobka. BTW, czy ty zagrażasz Lukginowi, bo wolałbym by się skupił na walce z Larrym? Podobnie Harman.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-27 01:57:03
Cześć.

Spoko. Rozumiem o co Ci chodzi z "tajnością". Nawet miałem myśl, że jakby ten niepokój przeciwko "Łamipaktowi" rósł, to abyś założył Jawny Pakt przeciwko łamipaktowm właśnie... info u źródła by było ;]

Ale może nie będzie to potrzebne. Oby.

Lukginowi nie zagrażam, dzieli nas całkiem spory kawałek ziemi. Jeszcze dobrych kilkadziesiąt tur tarcia granic nie będzie. Piechotą z kilkanaście tur jak nic.
Z Haramem jest podobnie, chociaż nie wiem jak bardzo się zbliżył z Marwem. Planów przeciwko żadnemu z nich w każdym razie nie mam.

Bobek postawił właśnie miasto nowe, w moim kierunku, ale wciąż nie wyszedł po za ten przesmyk, który nas dzieli. Jak się uporam z Marwem (w najbliższej turze powinienem zając stolicę, później jeszcze jedno miasto, ale nie ma ani brązu ani koni), to później rozbuduję moje wojsko o kilka-kilkanaście Numidian Cavalery. Być może przetestuje je na Bobku w jakimś rajdzie... will see :P

Motywuj Lukgina i Harama do walki z Twoimi wrogami, a jakby coś u mnie wspominali to dawaj znać. Ogólnie odciągaj ich od ewentualnych pomysłów ataku na mnie. Nie że ja to Twój przyjaciel... ale że daleko, że armia silna, że nie zagrażam... takie tam ;]

Musimy wrócić do tego tworzenia mapy. Trzeba wiedzieć co się gdzie dzieje. Weź ten plik graficzny updatnij z tym co wiesz o pozycjach poszczególnych graczy, albo jak Ci się nie chce to prześlij mi screeny z tego co widzisz.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-27 01:59:00
p.s. Skąd Ty bierzesz te teksty, co to je wypisujesz w kronice i nie tylko? Zagadki jakoweś, połapać się trudno :]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-27 21:15:29
No to dogadani jesteśmy.
Ten Twój "Przebiegły pomysł :P " mnie zmartwił, że mi strategicznych sąsiadów pojedziesz.
Ale dobrze wiedzieć, bo jak staną się moimi sąsiadami to dobrze mieć alternatywę. Szczególnie, że jak dobrze pójdzie dużo woja mi zostanie.

Kiedy będziesz gotów na Bobka. Tylko konkretnie, bo muszę dobry plan zrobić.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-28 00:34:37
W najbliższej turze mam już HR. Stawiam Stajnie (2-3) tury, a potem mogę napykać NC i zrobić podjazda...
Tak w zasadzie mógłbym być gotowy za jakieś 15t z 6NC + kilkoma Chariotami.
Pytanie kiedy chcesz atakować i co byś chciał abym w tej wojnie zrobił?

U Lukgina i Harama jak mniemam cisza z planami jakimiś na Łamipakta? :P

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-28 17:36:37
Cześć.

Widzę demo Bobka. Robi armie, chociaż ma nadal o 1/4 mniejszą od mojej. Nie mniej jednak już pewien potencjał militarny posiada.

Updatowałeś coś mapę?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-28 20:48:30
Armia Twoja good, buduj. Przyda się.
Z atakiem na Ciebie zupełna cisza.
O Ruchach napiszę jak się coś wykrystalizuje, bo w zasadzie to nie wiem o co chodzi. Chyba lipa.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-29 01:11:24
Mapa misiek, mapa :P
Wiem, że się powtarzam ale uważam, że to istotna kwestia. Informacja i klarowność jej odczytu są bezcenne.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-29 01:24:22
p.s. Jak Ci się nie chce bawić z mapą, to screeny porób tego co widzisz (gracze i ich miasta, rozkład wody, mórz wewnętrznych), a ja się tym pobawię.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-29 23:41:12
Naprawdę nie mam czasu. Szykuję się do wyjazdu, pewnie we wtorek, będę mógł coś zrobić.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-30 00:09:09
Cyknij screeny po prostu. Pobawię się robieniem mapy na ich podstawie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-30 00:10:05
Daj znać co, jak i kiedy na Bobka.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-06-30 17:45:57
Już idź, za 5 tur będziesz miał prawdopodobne wejście. (Ja idę za turę)
Chyba, że będę miał pokój z Bobkiem.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-06-30 19:47:25
"Już" to nie mam czym. Bo teraz to kończę właśnie Marwa. Pisałem, że gotowy mogę być min 10 tur.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-02 20:08:09
Ok. Jest spokoj z Bobkiem, zalamal sie gospodarczo i liczy na Great Lighthouse. Jak mu wyjdzie bedzie mocny. Dobrze ze masz Lukgina dogranego.
Teraz kluczem jest Wncuczus, sam nie ruszy a Faust jeszcze sie nie gotuje. Od tej tury mam wojne z Larrym. Nie idz na Bobka.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-03 13:30:27
Spoko.

Klepniecie go? Czy będzie ciężko?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-03 16:25:51
Jak Twoje stosunki z Wnuczusem? Masz kontakt z nim w ogóle?

p.s. Mapki wklej mistrzu.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-05 01:34:00
Cześć.

Żyjesz?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-05 19:47:14
Zgodnie z planem :)
Ale ze znacznie większymi stratami, przez zagadanie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-05 22:32:59
To git.

Zapytam jeszcze raz zatem: Jak Twoje układy z Wnuczusem? Masz jakieś? Spotkałem go ostatnio, jest dla mnie nowym sąsiadem po likwidacji Marwa i zastanawiam się jaką wobec niego postawę przyjąć.

Mapki by się też przydały ;]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-07 14:59:41
Wcześniej pisałeś, że się jakoś z Bobkiem ugadałeś. Na długo to ugadanie macie?
Dobrze by było jakbyśmy gdzieś koło 95-100 tury Bobka zaatakowali i skasowali. Planuję teraz z nim podpisać NaP do 100t, ale potem chcę go klepnąć. Za bardzo mu się spodobały tereny po mojej stronie przesmyku między morzami.
Jak to wygląda u Ciebie?

p.s. Jak z tym Wnuczusem? Masz z nim jakieś układy?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-07 23:06:26
Wiem, ciągle ten czas.
Mam propozycję ty swoje mapy screeny ja swoje.
Słowo się rzekło, że się nie zdradzamy.
Co do Bobka mam jego wykres, trochę idzie w górę.
Tereny przy mnie też przejął, łamiąc ustalenia.
Wnuczusia praktycznie nie znam poza tym, ze wiem iż lubi wojować i dobrze go na kogoś poszczuć. Dla mnie najlepiej spróbować go zachęcić na Fausta wiem, ze Francuzi i jeszcze ktoś (poza Holandią) ma ochotę na niego. Jakby się udało Wnuczka podciągnąć byłoby bosko.
Bobek był mi konieczny ze względu na straty w wojnie. :/
Ech nie wiem czemu rozdzieliłem swoją armie wbrew pierwotnym planom.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-07 23:07:49
Tylko nie mów ze ja jestem chętny na Fausta bo mam wjazd murowany.
Podpytaj, zadeklaruj jednostki wspomnij o sąsiedzie z zachodu.
Moze zagadaj do francuza.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-07 23:37:26
Zamieszałeś strasznie :P , bo już nie wiem o kogo i co zagadać, hehe.

Ja sam chcę Wnuczusa zaatakować i "posadzić" na jego miejscu Trebucha. Trebuch jest ze mną w dobrej komitywie i będzie dla nasz nieszkodliwy, przyjazny. Będzie się rozwijał na ziemiach swoich i Wnuczusa, a my będziemy mieli zupełnie bezpieczną jedną stronę. Dodatkowo umówiłem się z Trebuchem, że w zamian odda mi jedno miasto, które ma blisko mnie i nie będzie w moją stronę kolonizował, będę miał więc dużo miejsca.
Obecnie sytuacja jest korzystna do ataku na niego, bo Wnuczus skoncentrował się na zdobyciu, a teraz obronie jednego Trebuchowego miasta. Tymczasem moja konnica szybko zaatakuje serce Wnuczusa od tyłu. Jak dobrze pójdzie, to będzie szast prast i po sprawie w 10 tur.

Z Bobkiem jest z kolei inna bajka. Teraz widzę, że planuje zrobić miasto na moich północnych terenach. Dość blisko mnie. Udaję lekkie oburzenie, że za blisko i próbuję od niego coś za przyzwolenie uzyskać (jakąś gratyfikację). Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale jak się powiedzie, to postawi tam miasto, ja coś za to dostanę, a w okolicach tury 95-100 planuję to miasto i tak zająć, a potem ogólnie Bobka pojechać do zera. Tutaj właśnie zapytanie do Ciebie, czy piszesz się na taką wspólną akcję, jak wspomniałem w okolicach 95-100t.

Teoretycznie mógłbym Bobka już teraz rozjechać ale nie jest mi to na rękę czasowo, bo chcę teraz zająć się Wnuczusem. Zresztą... czemu miałbym Bobkowi przeszkadzać w postawieniu mi miasta... :P
Dlatego układam plan tak jak opisałem wcześniej; najpierw Wnuczek, potem Bobek. Staram się planować dalekosiężnie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-07 23:41:09
Moja mapa poniżej:

Mam też kilka map w postaci screenów od innych graczy. Gramy do jednej bramki, więc po dostaniu Twoich odkryć geograficznych sklecę wszystko w jedną dużą mapę i to również otrzymasz. Swoje screeny zrób mniej więcej z takiego samego przybliżenia co mój. Możesz zrobić po prostu kilka, jak się nie będzie mieścić, a ja sobie to obrobię i posklejam odpowiednio.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-07 23:43:20
hmmm, trochę małe wyszło cholera, bo jest przygotowane do doklejania innych obrazków. Oddalenie daj do robienia screenów takie "tuż ponad chmurki". Poklejoną całość prześlę Ci mailem, bo widzę, że tutaj jakoś gównianie zmniejsza przez to pole białe dookoła.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-10 01:50:27
Ciężko się z Tobą ostatnio współpracuje tutaj. Nie odpowiadasz, a przez to muszę w rozmowach z innymi stronami, np z Bobkiem improwizować i cholera wie co z tego wyjdzie.

Jest jakiś inny kontakt do Ciebie? GG? Komórka? Telegram?
Nie lubię być upierdliwy czy nachalny, ale skoro tury się toczą w tempie t/24h to warto raz na jedną albo raz na dwie tury zamienić kilka słów.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-11 00:15:12
604085794

obiecuje poprawe

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-11 02:03:29
hehe, spoko.

Tyrknę jak będzie mi się nudziło. W sumie tak szybciej coś ustalimy, a i w czasie kiedy nie jesteśmy przy kompie, więc może będzie wygodniej przy małej ilości czasu.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-12 21:45:34
musimy jutro pogadać

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-12 23:11:47
Coś się podziało? Możemy się też via gg komunikować jak jesteśmy obaj na kompie.
Mój numer: 1250222

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-16 19:25:53
Wojna Zulusom wypowiedziana.
2 unity ubite. Sytuacja wygląda korzystnie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-17 12:56:55
Good, u mnie zniknęła obstawa, którą widziałem.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-19 20:48:56

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-19 20:49:47
Oczywiście na temat statów gęba pełna piwa.

Beny 

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-19 21:21:15
Widzę, że z nauką jesteś podobnie w dupie jak i ja.

To miasto, które tutaj widać. Zająć Ci je jak będzie okazja, czy niszczyć?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-20 22:40:13
Zająć.
A gdzie jesteś?
Przy okazji teren pod słoniami, floodsy i kukurydza.
Jaki podział proponujesz?
Chciałbym je, ale jak sie na nie łasisz daj znać to się dogadamy, byle by mi inny sąsiad tam nie wchodził bo ekipka mu pogrozi. :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-20 23:23:29
Ok, to jak będzie się dało to zajmę. Tylko zostawię je bez obrony potem, więc od razu czymś tam wjedź bronić miasta jakby co. Od razu też będę próbował je przekazać do Ciebie poprzez Admina.

Na te tereny się nie pisze, daleko są ode mnie, więc śmiało je kolonizuj. Stolica Zulusów pójdzie do Czajmama, także będziesz miał go tutaj za sąsiada.

Co do podziału, to po prostu za przekazanie miasta jakieś złoto by mi się przydało. Trzeba tą naukę jakoś pchać do przodu ^^
Jak dojdzie już do zajmowania, to otworzę pakt tajny z Tobą i Adminem, gdzie będą szczegóły omawiane. Jakąś kwotkę proponujesz? :P

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-21 21:56:53
Żadnej, sam podbiję jeśli za kasę.
Mnie też kasa potrzebna, a zważ, ze nie spaliłem ulepszeń obok których przechodziłem a kusiło, bo dosłownie kilka złotka pasuje.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-21 22:00:44
Osz Ty sknerusie ^^
Dobra, jak zajmę to przekażę Ci za free. W przyszłości jakoś się zrewanżujesz.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-21 22:03:01
Zrobię Tajny Pakt dla Ciebie, mnie i Pontiego o ustaleniach dotyczących przekazywania północnych miast Bobka między nami.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-22 19:46:24
Sknerusie :) ))
Brawo za sprzedaż Czajmenowi, tak trzymaj :)

Kiedy będziesz szedł na to miasto? I za jaki czas?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-22 22:01:45

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-22 22:04:37
Spoko, gramy do jednej bramki. Coś się znajdzie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-22 22:19:33
Odsunie się to w czasie, bo niestety Bobek ***ął mi NC+Generała z promocjami do szybkiego zajmowania miast, którego miałem na północy. Farciarz zaatakował na 24% szans i wygrał. Dziad jeden :]
Ale nic to, w następnej turze najprawdopodobniej zajmę jego stolicę, zrobię kolejnego takiego generała i pojadę mu po tych miastach jak po maśle. Nie ma już kolega brązu... ^^

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-23 21:35:00
U górze pustki 2 warioiry i Imp, gdyby nie to ze Larrry 24 jednostki posłał na mnie już bym jawny łamał!

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-24 00:08:06
Takie jest życie ;]
Zająłem stolicę Bobka. Jeszcze trochę wal i przestanie istnieć. Ale broni się. Ze stolicy się wycofał :]

Lary mówisz wciąż kopie? ;]
Haram dalej jest mocno w tą wojnę zaangażowany? Czy też jego udział jest już symboliczny?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-24 21:17:53
Od początku dość symboliczny w sensie walk. Ale przynajmniej stoi i się dogaduje, za to Lukgin masakra.

Wygląda na to, ze będę miał problemy... Aż dziw. Panowie zamiast go klepać wpuszczają na mnie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-25 16:41:53
Hmmm. Kto ma bliżej do Larrego z ziem macieżystych? Oni czy Ty?
Kto zajął jego stolicę i jest w tej chwili jej posiadaczem?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-26 17:22:09
Jak w ogóle przedstawia się sytuacja? Jak tam polityka Panie Kolego? Nie konsultowaliśmy dawno postępów w drodze ku wielkości ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-26 22:25:42
Z ziem macierzystych ja i Haram.
Na wojnę poszedłem dla sportu:) I mam co chciałem.
Politycznie stabilnie.
Problemem Larry, który wchodzi mi w teren, ale traktuję to jako atak rozpaczy.
A u Ciebie jak?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-26 22:30:32
U mnie jest dobrze Bobka kończymy powoli. Dwa miasta zostały i koniec.
Dogadaj się z Larym. Zawiąż pokój. W końcu To Haram trzyma jego stolicę, nie Ty (tak mi się wydaje). Niech szczerzy kły i szczeka w drugą stronę. Moja rada.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-27 00:34:23
Te Twoje wpisy... ;]
Nie wiem coś dokładnie miał na myśli, ale chyba chciałeś przekazać, że przygarnąłeś pod swoje skrzydła czterech biednych, skołowanych i uciemiężonych przez Kartaginę workerów. I git. Lepsi oni u Ciebie niźli w piachu.

Tak przynajmniej mi się wydaje, że to chciałeś przekazać ^^

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-27 20:12:26
Ależ tak... :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-28 02:08:46
Ok, pojechałem Ci trochę w kronice. Odpyskuj może jakoś...
Później wpiszemy, że się dogadaliśmy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-28 14:16:57
Hmmm, Wraith postawił warunki pewne przekazania miasta Ondini. Wpisał je w pakcie jaki mieliśmy Rosja, On i ja o wojnie i podziale łupów.

"wraith 2011-07-28 13:41:52
Witam, Ondini zdobyte siłami Sumeru, więc oto moje warunki w przekazaniu miasta:
1) Sumer otrzymuje prawo do zasiedlenia i wiecznego użytkowania terenu, o którym rozmawiałem z Rosją (miasto które miałoby powstać na zachód od dzielącego nas morza)
2) W zamian za pozostawienie usprawnień terenu wokół miasta w stanie nienaruszonym 30 gold z czego połowa tj. 15 trafia do Cyrusa Kartagińczyka
Oto moje propozycje, miasto przekazuję Pontiemu, jeśli nie uzgodnimy czy te warunki są ok, Ponti proszę nie przyjmuj miasta dopóki nie ustalimy."

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-28 14:25:05
Z tym 15gp dla mnie to jego autorski pomysł, nie konsultował tego. Widać chce mieć w Kartaginie sojusznika, zresztą wcześniej też takie odnosiłem wrażenie. Lub też umiejętnie mi zamydlił oczy i nadal to robi ;] , ale bardziej skłonny jestem do pierwszej wersji.

W każdym razie uważam, że z Wraithem można pograć wspólnie w pokoju i współpracować. Jak Ci wspomniałem kiedy rozmawialiśmy wczoraj zrobił na mnie dobrze wrażenie. Sensowny koleś, z którym można się dogadać. Nie wykazuje przerostu ambicji, nadmiernej i zgubnej chciwości ani innych samczych, głupich zachowań.

Oczywiście nasz sojusz jest ponad wszelkimi porozumieniami i podziałami, ponad rozgrywką, nie mniej jednak można z Wraithem na poziomie rozgrywki zawiązać porozumienia.

Duże zagrożenie pojawia się w Fauście. Sam mówiłeś, że ma super tereny finansowe, a teraz zaatakował Wnuczusa/Chiny, które mają świetne tereny produkcyjne. Podejrzewam, że dlatego to zrobił, aby uzupełnić ten element w imperium. Jak zgniecie Wnuczusa to będzie miał i jedno i drugie. Dlatego zaczynam myśleć nad jakimś wspomożeniem Wnuczusa. Misja pokojowo, wiesz... po drodze przejechać po Trebuchu, który Wnuczusa szachuje od tyłu, a potem wyzwolić tereny Chin. Już wyzwolone mogły by się znaleźć u nas. Misja pokojowa, jak wspomniałem.

Co sądzisz?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-28 21:38:04
Zdecydowanie za.
Miasto kupuję, w kolejnej Turze będę miał złoto i mogę przelać, ale wolałbym tez od razu miasto dostać. Lub by nie mieć kosztów to dobrze zarządzane odbić Pontiemu kiedy będę akurat schodził z kultury :) ALe tu mi wiedzy o zasadach brakuje.
Co do Fausta zdecydowanie się zgadzam. Koniecznie, go trzeba zatrzymać. W statsach odjeżdża jak nie z tej planety. Ciągnie na 50% nauki! Bo jak widzę skoki to dojazd ma do 140-150.

Co do podziału, jak potrzebujesz workerów 2 są Twoje, przy okazji chętnie przyjmę religię, obiecuję rozplenić. :) Jeśli nie potrzebujesz workerów teraz to chętnie je teraz wykorzystam, a naprawdę mam co.
Możemy się tak umówić, ze ja je będę utrzymywał, podciągnę drogę, a nawet mogę z czasem pracować u Ciebie :) .

Proszę nie pilaguj okolic Kwacoś tam.

Dzięki. A Twój wpis no palce lizać.

Prosze zrób jakis pakt z Pontim bysmy mogli sobie poprzekazywać.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-28 22:09:35
Pakt mamy. Tworzyłem przecież. Wraithowi 15 golda zapłacę teraz. Przekażesz mi w kolejnej czy następnej turze jak będziesz miał. Wpiszę co trzeba w pakcie, gdzie mamy Pontiego dodanego.

Workerów wykorzystaj teraz u siebie. Będzie potrzeba do mnie się ich też zagoni.

Co do terenów, to oczywiście okolic kwaDukuzy nie mam zamiaru plądrować.
Natomiast tereny na południe od tego miasta chciałbym zachować dla siebie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-29 21:41:58
Zgoda,
W dół to za przesmykiem, czy już na przesmyku.
Za zasiedlę te po lewej w dół aż do brzegu i Trebucha.
Chyba ze masz inne plany.

Scooby chce nas połączyć :) Napisałem by wsparł, komunikację miedzy nami :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-29 22:57:43
Tak wiem, Scooby chce tworzyć koalicję na Wraitha. Wolę jednak trzymać z Wraithem, zasilać jego wiedzę informacjami o tej koalicji i budować u niego dług wdzięczności ;]

Do Trebucha zasiedlaj. Niedługo Trebucha planuję zjechać. Tak jak mówiłem ostatnio. Ziemie na przesmyku do Trebucha zasiedlaj, może po za jakimś 1 spotem bezpiśrednio przy jego ziemiach.
Co do terenów postBobkowych, to poniżej kwaDukuzy miasta nie stawiaj. Nie zmieści się już żadne.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-29 22:58:16
Oczywiście do koalicji Scoobiego dołączyłem żeby nie było :P
Warto być tam gdzie się coś dzieje ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-29 22:59:46
OK co do terenu.
Ja też dołaczyłem...

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-29 23:01:39
Jak Ci się wpis spodobał?
Dalej nie idź rydwanem bo tam już Larry może Cię zobaczyć. Jak chcesz mapy to ci poślę i chętnie Twoje zobaczę.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-29 23:34:48
Ale ***ście wyszło, z niczego całkiem...
No cud miód!

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-30 00:07:33
Owszem, całkiem składnie i nadobnie ;]

Rydwanem nie planowałem do Ciebie jechać, bo te tereny i tam będę znał w przyszłości. Zawracam nim i zwiedzam niezasiedlone ziemie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-31 23:01:27
Podobno Siewi się gromadzi, nie graniczysz z nim chyba?
Może zapytaj godz idzie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-31 23:14:46
Piszę różne pierdoły, że się jeszcze Ciebie boję i takie tam.
Próbuję się dogadać z Siewim trochę.
Jeszcze raz dziękuję za miasto Ondni i KwaDudza.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-07-31 23:37:13
Siewi kim gra... Francja. Hmmm.
Nie graniczę z Siewim. Graniczy na pewno z Scoobym i Domelem od zachodu. Piteroter od północy, a od innych stron to nie wiem. Mogę tylko podejrzewać, że może Haram od wschodu, z Tobą od południa?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-07-31 23:42:00
Ze mną nie graniczy - ale jest na plecach Fausta, bliziutko.
A muszę mieć strategicznego partnera na Fausta i nie mam.
Oj chciałbym by Ci się powiodło z nim.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-01 00:50:14
Z Faustem masz granicę? Albo jakoś blisko do niego masz?
Bo takim strategicznym partnerem to przecież ja mogę być. Też chcę go trochę ukrócić.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-01 00:51:37
Napomknąłem co Harama coś niecoś. Może on ma jakieś informacje na ten temat.
Skąd w ogóle wiesz o tym zbrojeniu się Siewiego i skąd info, że się na kogoś zbiera? To pewne jest?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-01 19:57:05
Chce Ciebie na partnera strategicznego.
Ale Harama również.
Teraz się z nim układam, wraz współpracy.
A z faustem nie mozemy sobie ufać i mamy za blisko.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-01 21:07:16
Haram graniczy z Faustem w ogóle? Chyba nie.
Faust niedługo moim sąsiadem będzie (po likwidacji Trebucha - ja, i Wnuczka - on). Wtedy będziemy mogli go trochę zaszachować, zwłaszcza jak ustawisz nam jakieś względnie bezpieczne stosunki z Haramem. Będziemy mieli bezpieczne totalnie plecy (Wraith, Czajmen, Haram, do tego czasu skończysz chyba Larego).

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-02 20:51:04
Ta jest.
Graniczy z Faustem. Aż mnie mrozi, że tego nie wiesz.
Nawet w kronice pisali, ze armie sobie podnajmują itp.
Jutro aktualne zapraszam.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-02 21:04:40
Tak, teraz pamiętam. Podnajmowali sobie, to fakt.
Słuchaj, czy Ty jesteś w stanie w jakiś sposób obecnie zaszachować delikatnie Fausta? Jakiś malutki spór zainicjować, taki aby nie wywołać żadnej wojny, ale taki aby się ciut mniej pewnie poczuł po tamtej stronie? Proszę w związku z tym, że będziemy w najbliższym czasie negocjować i ustalać warunki naszej wspólnej bytności na byłych ziemiach Trebucha i Wnuczka, oraz ich podziału ^^

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-05 08:41:17
Hej. Z Faustem widzę, że będzie na noże. Jest niereformowalny ten koleś. Zero dialogu. Napiszesz mu swoje racje to je wyśmiewa i udowadnia Ci, że jesteś głupi. Nie lubię takich ludzi. Zarozumiałe dupki.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-05 22:40:05
Ja też, właśnie mnie zapytał o Ciebie jak relacje. Teraz nagle jestem w kategorii sojusznik.
Narazie pytam, a bo co?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-05 22:40:45
Co do małego sporu...
Coś wymyślę.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-05 22:51:31
Faustowi możesz powkręcać, że jest między nami chłodno, może coś chlapnie. Będziesz moimi uszami i oczami ^^

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-08 00:39:49
No i mamy, właśnie zapytał o Ciebie.
Nazywa mnie już sojusznikiem.
Cele są dwa albo haram albo Ty.
Zobaczę co się rozwinie na razie go wkręcam.

Nie rozumiem co się dzieje z kasą czekam na przelew od Pontiego a Ty chyba czekasz na mój.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-08 12:03:59
geo 2011-08-08 12:01:38
Rosja i Kartagina są blisko. Walczyli razem.
Wiem, że Kartagina ma wojsko bo się jej boję.
Jest mi na rękę by się zaangażowała.
Jednak wątpię by to zrobiła z Friko.
Stąd proponuje go kupić a warto jak widziałem doświadczenie jego jednostek.
Wtedy będzie lojalny i nie wjedzie mi na tył, jak i ja się zaangażuję

To jest to co napisałem do Scoobiego. (szczególnie, że to już wszyscy wiedzą)
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że podbijam cenę na zakup Twoich jednostek :)

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-08 19:33:28
Co do tej pierwszej wypowiedzi, kto pytał o mnie? Faust?
I kto ma dwa cele: Haram albo Ja. Też Faust?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-08 19:33:51
To co pisałeś Scoobiemu to a propos jego szykowanej akcji na Wraitha?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-09 00:51:16
faust_ 2011-08-08 14:36:34
Oki, możliwe że miało iść we mnie ale tyle wojska zrobiłem, że pewnie się rozmyślił :) .

Proponuje atak na Rihitera - jest słabszy niż haram więc nie będzie niespodzianek. Dodatkowo trebuch może nam pomóc, zawsze parenaście jednostek będzie. Co do podziału to niestety nie widzę jego kraju aby zaproponować. Zacząć mogę za 10 tur nawet bo sporo wojska tam mam.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-09 00:53:26
Faust ma dwa cele. Proponuje jednak Rihitera.
Nie wiesz czemu?
Chyba dojrzał do lania...
Oczywiście nie zmieniaj stylu.
Nawet jestem Ci picową wojnę w stanie wypowiedzieć.
Ciekawe czemu o Haramie nie wspomniał tylko o Trebuchu?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-09 18:50:49
Nie pasuje mi to mocno, bo najprawdopodobniej *** mi się w momencie kiedy będę kroił Trebucha, na niczyjej kulturze. Z kolei jak nie skroję Trebucha, to będę miał go przeciwko sobie.

Kogo jako sąsiadów ma Faust? Wymień mi ich proszę.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-09 18:52:37
Co do picowej wojny to na pewno nie. Jak którykolwiek z nas będzie wyglądał słabo, to zwiększa się ryzyko, że inni również zaatakują. Ktoś, kto ma dwie wojny wygląda słabo.

Raczej proponował bym ogłoszenie jakiegoś paktu o wzajemnej pomocy niż wojny sobie wypowiadać, tak aby odstraszyć ewentualnych kolejnych cwaniaków.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-11 10:58:37
Niemcy - raczej anty.
Piteroter - który dla mnei szpieguje (teraz Fasust za 27 tur ma papier)
Francja - Siewi (ma armie i czeka)
Ja - oj bym go sklepał
Haram - trudno wyczuć.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-11 11:01:15
Też jestem anty wojnie - z Haramem gadałem i odniosłem wrażenie, że lepiej mi faktycznie jakiś pakt zawiązać. Bo dwóch frontów nie wybronię.
Rihiter wojna się zbliża czuję to. Rób woja, Faust ma Twojej statsy.
Jest ostrożny ale coraz odważniej mówi o Tobie jako celu.
Ogólnie jestem za odroczeniem wojny bo mnie na nią teraz nie stać.
Ale oczywiście masz moje wsparcie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-11 11:01:48
Anty picowej wojnie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-11 12:22:46
Staty musi mieć od kogoś, bo na mnie ma minimalną ilość SP. Sprawdzę, kto w ogóle może je widzieć i to wiele wyjaśni.

Wojsko cały czas robię, w następnej turze będę miał Construction i zacznę trzepać katapulty i słonie. Też czuję, że się wojna zbliża. Na szczęście wrócił Trebuch i mogę z nim normalnie pogadać na czym stoję, bo z zastępcą - Hatcherem to nie było jak i o czym tak w zasadzie.

Co do moich statów, to w chwili obecnej widzą je tylko: Wraith i Haram. Więc jeżeli Faust je ma, to od jednego z nich. Wraith z tego co mówił, to w ogóle z Faustem nie ma kontaktu.

Zrobiłem turę.
Sprawdziłem. Wraith nie ma kontaktu z Faustem, w grze. Więc jeżeli staty moje wypłynęły, to najprawdopodobniej od Harama.
Jak pisałem wrócił Trebuch. Spróbuję się z nim dogadać. Zobaczymy co powie, jak zaproponuję atak ze mną na Fausta i całość Chińskich ziem dla niego. Dla mnie i tak są za daleko.
Próbuj gadać z ludźmi delikatnie o wojnie i ewentualnej koalicji. Pisałeś, że Niemcy (Barteq) są antyEgipt. Skaptujmy go do tej wojny, napisz mu, że jest silna koalicja, która by chętnie zobaczyła Fausta w gruzach.

Chcę napisać w prost do Harama czemu sprzedaje moje staty Faustowi, bo wiem, że o nich rozpowiada na lewo i prawo. Pytanie, czy to nie spali Twojej "maskarady"?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-12 21:02:59
Geo. Szykuj się do wojny. Wiem, że zły czas. Zawsze jest zły czas na wojnę. Wojna jednak nie wybiera...
Może być duża jatka. Wiele narodów.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-13 20:25:11
Napisz jak najwięcej szczegółów i zgadajmy się jutro.
Będę w Krakowie. Z Haramem podpisuje o nie agresji do 140 tury. Jawnego nie chcę łamać cholera...
Faust jest pewny, że pójdę z nim na Ciebie mówi, że rusza za kilka tur.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-13 20:25:34
A ja buduje markety, minty i sądy no żesz...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-14 14:16:36
Obecnie twierdzi, że rusza za kilka tur?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-14 14:21:31
Acha. Mówił coś o jeszcze kimś kto miałby również brać udział w tym ataku?
Podpytał byś go może delikatnie... że niby nie jesteś pewien czy we dwójkę dacie rade, itp.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-14 14:44:58
Powiedział, że z Trebuchem.
Ale to było czas temu.
Pewnie jak go zastępował Hetcher.

Ogólnie teraz myślę, że wyluzował trochę.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-14 14:45:35
Dziś mnie po prostu chwalił.
Napisałem do Niemców, ale cisza.
Oby się nie zgadali.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-14 16:03:27
Co wysłałeś do Niemców?
Z Trebuchem niestety nie miałem jeszcze okazji pogadać. Ale myślę, że się z nim ugada i może wspólnie wejdziemy w Egipskie Chiny. Zobaczy się.

Spróbuję też pogadać z Niemcem.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-20 14:59:01
Mogę użyć w rozmowie z Haramem argumentu, że rozsiewał pytania jak się moi sąsiedzi zachowają jakby koalicja przeciwko mnie powstała? Trochę zdradzi to, że się porozumiewamy w wielu ważnych kwestiach, ale i druga strona się zdradziła. Powinni poznać, że my też w kupie, że my silni. Inaczej się rozzuchwalą za bardzo niebaczni na nic dookoła. Trzeba ferment w ichniejszej pewności zasiać. Do nadinterpretacji i wyciągania wniosków zmusić.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-22 23:25:50
Z tym paktem z Egiptem do 160 tury to po bandzie jedziesz. Po co to w ogóle przedłużasz? Starczy już takiego totalnego ukrywania się, skrytość była dobra jak był chaos, 25 graczy i rykoszety nisko latały. Teraz zaczyna się klarować i ten kto jest sam, ten kto jest słaby padnie. Ale padnie w sposób kontrolowany, rozszarpany na sztuki przez sąsiadów, z premedytacją. Ci, którzy popełnili podstawowe błędy już odpadli. Teraz odpadną Ci, którzy nie potrafią pokazać siły, jedności. Powtórzę, ten kto jest sam, zginie. Dlatego uważam, że wystarczy nam już maskarady i wręcz udawania sobie lekko wrogich.

Proponuję przejść do fazy gdzie pokazujemy jedność, a to da do myślenia ewentualnym wrogom. To zamiesza na scenie politycznej. Trzeba robić to co nieprzewidziane. Zbijać z pantałyku.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-22 23:30:24
Szkoda, że użyłeś.
Faktycznie się przestraszyli.
Może i dobrze o ile nie chcesz wojny. (bo podnieśli zbrojenia i są czujni)
Ja za to dostałem od BARBÓW! Straciłem Axa i Speara!
Zacząłem budować armię.

Ale wojna dla mnie w chwili obecnej to samobójstwo.
Jak chcesz mogę zrobić kontyngent pokojowy na ziemie Trebucha by podział przebiegł poprawnie. Choć chętnie wziąłbym stolicę - bo mi po drodze... :)
Może jednak jej nie potrzebujesz? :D

Odpuść teraz - rozwiń się. Masz przestrzeń. Już im krwi napsułeś. Daj ochłonąć Niemcom, mają 2 wojny.
Ja muszę słonie bo pulty już mam dobudować.

Jak mam walczyć to na swoich ziemiach, ale do Fausta mam fatalne przbicie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-23 00:25:38
O co chodzi z Niemcami, że mają 2 wojny?

Co do psucia krwi, to bardzo dobrze. Że się przestraszyli, też dobrze.
I oby to była prawda, bo ja wciąż podejrzewam spisek i jakąś ruchawkę.
Dlatego proszę aby ten kontyngent w Etiopii się pojawił. Powiedz mi za ile może wyjść i za ile może tam być?

Stolicę sobie zostawię i na prawdę nie rozumiem jak ona może Ci być po drodze :P
Przecież to jest wpizdu od Twojej stolicy.

Taki mam plan aby się rozwinąć i obrosnąć trochę w tłuszczyk. Ale musimy zachować czujność. Bez tego trumna.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-23 00:27:40
Co do ujawniania naszych powiązań. Myślę, że można coś niecoś nabąknąć. Dać poszlaki, uruchomić domysły, ale nie rozwiewać wszystkich wątpliwości. Niepewność tych, którzy nam źle życzą działa na nasz zysk.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-25 20:51:32
OK.
Oddział w kolejnej turze może opuścić moje granice.
Co do mojego paktu defowego z Babilonią musimy pogadać.
Albo napisz co uważasz...
Myślę, że dopiero jak się uspokoi podpiszę.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-25 21:34:42
Tak, dopiero jak zakończę wojnę z Etiopią, na jakieś 5-10 tur przed tym jak będziemy chcieli go skasować. Ostudzi to dodatkowo jego ostrożność.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-26 19:59:57
Babilonia mnie naciska.
Mój opór powoduje, że dużo pyta i coraz bardziej insynuuje.
Napisałem, że chcę jeszcze czasu, ale dziś mi dał ultimatum.
Więc podpiszę. Żeby mu się w głowie nie roiło i nie zaczął woja budować.

Pytanie na ile Ci pasuje?

Btw jakie masz plany?
Bo po Trebuchu szybko się wojny spodziewasz?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-26 20:27:22
Koło 120-125 myślę że byśmy na Babilonię uderzali. Zależy czy uda się wojuszników zmotywować. Jest to na dobrej drodze.
Babilonię jeszcze chwilę przeciąg. Kilka tur, co 110 chociaż. Muszę wojnę zakończyć, i mieć pewność, że Haram rozzuchwalony podpisanymi paktami (bezpieczeństwem) nie wjedzie mi w plecy gdy wojsko zaangażowane jest u Trebucha.

Co to w ogóle jest, że ci ultimatum stawia? Żarty jakieś? To tak się prowadzi rozmowy o paktach defensywnych, czyli jakby nie było przyjacielskich? Weź mu odpisz, że o żadnych ultimatach mowy być nie może. Podejmiesz decyzję bazującą na analizie całokształtu sytuacji politycznej, czyli również na rozmowach z innymi sąsiadami, zobaczysz jakie są alternatywy, to wtedy ewentualnie podpiszesz. A nie, że ultimatum Ci stawia jaśniehrabia... Żarty po prostu.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-26 21:01:27
Kontyngent zatrzymaj na skraju swojej kultury, żeby kosztów nie generował. Wygląda na to, że będzie z Egiptem spokój. Nic nie wskazuje aby miało być inaczej. Kontynuuj natomiast budowę do mnie drogi. Ja również zaprzęgnę od razu zdobytego na Trebuchu workera do budowy drogi w górę mapy, do Twoich miast.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-27 13:38:21
Cholera. Mogą byś problemy. Ottomanie idą na mnie, jego stack jest przy mojej południowej granicy: 8 słoni, 11 Axów, 7 rydwanów i z 15 katapult. Obawiam się, że to zdrada i Egipt poleciał w ****. Od Trebucha mam też info, że Egipt namawiał go na atak na mnie wspólny i mówił o sojuszniku - Lukginie.

Znowu zmiana niestety - wal tym kontyngentem na południe, jak najszybciej. Będzie ruchawka i to ostra.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-28 13:37:10
Geo, jeżeli masz wypowiedzieć wojnę Egiptowi i Ottomanom, to musisz to zrobić przed ich ruchem, więc zrobić odpowiednie wpisy w kronice zanim ja się ruszę, bo potem oni wbijają zaraz po mnie i robią swoje ruchy.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-28 15:34:52
Nie chciałem w tej, tylko w kolejnej.
Jak Francja, bo Niemcy dojdą.
Mam zagadać do Francuza?
Poza tym koniecznie po podpisaniu przez Harama.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-28 19:49:01
Tak, zagadaj do Francuza. On potrzebuje przeświadczenia, że nie będzie miał z Haramem jazdy, więc może też moglibyście ze sobą defensywne podpisać, tak aby między waszą trójką Mali-Francja-Babilon był polityczno-militarny impas, a kto złamie też idzie pod nóż pozostałej dwójki.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-28 23:35:26
Zapowiedziałem Egiptowi wojnę.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-29 02:39:08
Dzięki Geo. Nie wątpiłem ani chwili, że tak postąpisz. Za tą pewność, którą pozwoliłeś mi w sobie pokładać, za to też Ci dziękuję. To bardzo dużo w obliczu tego co się z ludźmi w tej grze dzieje.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-29 15:29:05
Geo, masz jakieś kontakty z Kacowskim, Majowie?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-29 20:46:45
Nie mam...
A Siewi milczy jak trup...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-30 00:08:06
Utrzymujemy stały kontakt z Siewim. Mam nadzieję, wywiąże się z tego co pisze.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-30 00:20:37
Zaatakuje?
Ciekawe...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-30 00:24:57
Tak mi pisał. Ma mi także wkleić mapy Egiptu jakie ma.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-30 00:27:13
Super.
No to mamy więcej niż światełko w tunelu.
Jak masz mapy ślij do mnie.
Kiedy rusza?
Egipt wycofał się z dołu górą do mnie?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-30 00:27:27
Dawaj jak najwięcej szczegółów.

Beny 

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-30 00:28:21
Acha. Ważna sprawa. Pisał, że zaatakować może ale dopiero po Twoim ataku i ataku Niemca. Bo nie chce się wystawić na samotne walczenie.
Także wskazane jest abyście podpisali między sobą Pakt Defensywny, aby miał Siewi pewność, że z kolei nie zaatakuje go Haram. Będą wtedy 3 kraje z defensywnymi krzyżującymi się - pewnego rodzaju polityczny impas.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-30 00:31:04
Ruchów wskazujących na wycofywanie się jeszcze nie widziałem. Może w najbliższej turze będę mógł coś zaobserwować ciekawego szpiegiem. Kontyngentem dołącz jak najszybciej w Askum (stolica Etiopii). Jeżeli wojsko z Chin będzie pędził do góry, to uderzymy na Chiny. Mojego unita też tam trochę jest.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-30 20:19:20
Jeśli może coś drogę podbudować do mnie to by znacznie przyspieszyło.
Idę i idę.
Co do Siewiego podyskutuję. Powiedziałeś mu o Niemcu?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-30 20:58:56
Tak, mówiłem mu.

Robię sobie symulacje bitny nadchodzącej. Miażdżące zwycięstwo się zapowiada ;]
Ale ale... oby random nie był nieprzychylny.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-30 21:26:08
Skoro ty taki Mogadisz robisz, to pewnie ja podobny z Egiptem przeżyję.
Mam próbować zatrzymać Babilonię?
Ale raczej miernie to widzę...
No i trzymam kciuki.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-30 21:33:05
Próbować w jakim sensie?
Stawiam na to, że Babilonia zrejteruje jak zobaczy jaki ****** zerwał Turek. Niszcze mu prawie wszystko, a to co zostaje jest w strzępach, tracąc przy tym średnio mniej niż 10 jednostek. Tak 7-8 gdzieś.

Możesz robić szpiegów?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-30 22:09:34
Nie ide w konstrukcje po drogach, ale szpiegów miałbym za 5 tur?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-31 00:30:11
Nie zrozumiałem ostatniej wypowiedzi.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-31 20:38:54
Zaczyna mnie Haram *****ć. Pisze do mnie jakieś brednie, że mam mu zadośćuczynienie płacić, za to że próbowałem Turków namówić na atak na niego. To, że oni knuli na mnie to już ma w dupie.
I jeszcze mi masz ci los napisał, że mam rozejm teraz 20 turowy zawrzeć z tymi, którzy go o spisku ostrzegli.
Jemu się chyba coś doszczętnie ******ło!

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-08-31 20:58:03
Moze warto ten rozejm
Stukniesz lukina, ja nie strace wojska i sie nie wykosztuję ?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-08-31 21:00:44
On właśnie chce żebym podpisał rozejm przede wszystkim z Lukinem.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-02 20:14:39
Rozmawiamy z Faustem o rozejmie, ale mam nadzieję, że Ty się tam cały czas zbroisz misiek :]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-02 20:43:35
Sam jesteś misiek, zaraz Cię pojadę!
A btw za ile beziesz gotów na Fausta? 15 tur?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-02 20:43:54
Napisze na forum żółtko że się wycofujemy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-02 20:54:04
Na Fausta warto zebrać ekipkę mocną i przygotowaną. Teraz jest kocioł. Niech "drużyna" pozostanie w gotowości i wzajemnie się chroni, niech się wszyscy zbroją jakoś sensownie, starają trzymać poziom w armii. Za tych 10,15,20, a może i 30 tur wrócimy do tematu. Teraz niech Faust się zbroi sam. Zmarnował naukowaca na złoty wiek. Robi armie na potęgę. To mu zwiększy koszty. My podgonimy. A później...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 00:25:48
Geo, jesteś?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-03 11:47:15
No tak tylko ja mam armię nr. 1 na świecie i idę piką w górę.
Dobra, ponegocjuję trochę z nim.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 14:15:21
Ja też mam dużą armię. Muszę jednak zgarnąć Turczyna wcześniej. Inaczej wojna z Egiptem jest dla mnie prawie niemożliwa. Turka i Egipt mam dokładnie po przekątnej swojego kraju. Czas przemarszu wojsk z jednego frontu na drugi to grubo ponad 10 tur. Dlatego pakował bym się w straszne bagno. Skończę z Turkiem, to idziemy na Egipt. Tymczasem wynegocjuj dla siebie coś ładnego. Całą koalicję trzeba utrzymać w karności. Należy ich przekonać, że przygotowany atak za ~20 to korzystniejsze rozwiązanie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-03 17:01:26
Postaram się.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 19:47:23
Ok, zrobiłem wpis z "Żółtku".
Z Egiptem się dogadałem na warunkach korzystnych, coś utargowałem, ale bez szału. Ustaliliśmy też rozejm na 25 tur. Proponuję abyś zrobił podobnie, tylko coś z tego dla siebie też utarguj.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-03 21:44:53
Powiem Ci, że było w **** gorąco w pewnym momencie jak mnie zaatakowali we 2 i jeszcze 3 się zbierał. Ale wyszedłem obronną ręką i jeszcze na tym zyskam. Powinienem po całej tej awanturze, za jakieś 20 tur mieć dodatkowo tereny Ottomana i postawię z kilka miast. Ale było gorąco... ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-05 19:48:25
Świetnie, tylko następnym razem negocjujemy RAZEM. Bo teraz to mam shit a nie pozycje negocjacyjną.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 20:31:42
Hmmmm, sorki Geo. Ja się z moimi dość spieszyłem, bo musiałem atakować na Turka. Z drugiej strony wiedziałeś, że prowadzę rozmowy, a nic nie powiedziałeś abyśmy wspólnie je prowadzili. Mamy naukę na przyszłość, aby takie sprawy rzeczywiście załatwiać w porozumieniu.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-05 20:46:22
Tak waląc prosto z mostu.
Czuję się wyr***any..
Ani terenów ani kasy.
Sojusznicy zdemotywowani (piszą że jak iść skoro nie ma jednego z 2 głównych i nie ma co liczyć, ze wróci szybko)
Mówiłem, że pierwszy Egipt i gdzie on teraz? Na scoobiego w 138 się szykuja więc bzdurą jest że ruszą...
Nie ruszam dla Ciebie Trebucha, choć mam ochotę. Ani Czajmena...
Egipt pyta - co ty masz z tego Geo...

A ja jedyne co mam to koszta. FUCK.
Wybrnijmy z tego.. Jak ochłonę.
I nie potrafie odpowiedzieć.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 21:18:11
Nie było to moją intencją i żałuje, że tak wyszło. Nie myśl też, że na całym tym zamieszaniu i negocjacjach z Egiptem czerpałem zyski. Prawda jest taka, że to co ewentualnie uzyskałem od Egiptu to niewielkie odszkodowanie za straty jakie wyrządził ich atak - spalone miasto, ludność niemiłosiernie ścięta, wskaźniki państwa obniżone po ~25%. Też mi poszły koszty bardzo w górę. Przed wojną szedłem 55-60% nauki, teraz ledwo 30% wyrabiam.

Teraz idę za ciosem, walę w Ottomana żeby się odbić od dna. Muszę gdzieś spożytkować tą armię, którą bez litości wyciąłem w miastach. I zamierzam aby się odbić wyciągnąć ile się da terenu. Później wracam do planu rozwoju, który mi brutalnie przerwano - czyli do stawiania miast.
Też skieruj gdzieś armię, ale nie na Trebucha. Pomyśl o terenach Turka. Możesz coś tam przecież urwać na terenach angielskich. Jest też Kacowski (niedługo ktoś inny), którego planował ciachać Dzia. Można spróbować się z nim dogadać. Wszystko Ci to piszę, bo chcę abyś też wyszedł na +

Negocjacje z Egiptem rzeczywiście powinniśmy byli prowadzić wspólnie. Tutaj popełniliśmy błąd, zgadzam się.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 21:31:05
W każdym bądź razie nie daj się proszę podpuścić Egiptowi. Do mnie też pisze wykazując szczególne zainteresowanie naszymi stosunkami... nie leży mu nasz sojusz i będzie próbował go przełamać.

Geo, mam nadzieję, że czujesz się wykorzystany :
Przyszedłeś sojusznikowi z pomocą i to jest... no piękne. O to chodzi w sojuszu. Masz moją ogromną wdzięczność i możesz być pewien, że zrobię to samo kiedy Mali będą w potrzebie. Na pewno nie jest tak, że traktuję nasz sojusz jako dojną krowę, z której chcę ciągnąć i ciągnąć. Przypomnij sobie wojnę z Bobkiem. Wziąłem na siebie cały ciężar walk, sam wyniosłem z tej wojny 1 miasto. Dla Mali przekazałem 2 miasta nic nie żądając w zamian. Zrobiłem to dla sojuszu, nie miałem poczucia straty, bo wiedziałem że jako duet staliśmy się silniejsi.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 21:31:41
Edit, 2 linijka: Geo, mam nadzieję, że NIE czujesz się wykorzystany :

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 23:08:31
Geo. Rozmawiałem z Siewim. Wklejam Ci naszą rozmowę abyś wiedział na bieżąco co się dzieje i jakie są nastroje. Nadal jest dla mnie GŁÓWNYM SOJUSZNIKIEM i uważam, że razem powinniśmy sobie z takimi sytuacjami radzić.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-05 23:13:21
Nie pisz proszę nic do Siewiego. Nie besztaj go, nie miej pretencji. Jemu piszę to samo, aby nie rzucał się na Ciebie. To są działania Egiptu. Kłóci nas i robi to bardzo umiejętnie.

Siewi jest nam potrzebny jako sujusznikiem. Jest dla nas świetnym sojusznikiem. Po pierwsze ze względu na położenie geograficzne, a po drugie dlatego, że to jest porządny koleś. Tak uważam. Ufam mu.

Dlatego proszę Cię - nie drąż tego. Odpuść. Coś pewnie oboje chlapnęliście, po małym ułamku informacji, a Faust połączył A z B, dodał C, zablefował D i teraz szachuje was całym alfabetem. Druga strona jest przebiegła. Też bądźmy. Trzymajmy od teraz języki za zębami. Wymieniajmy się informacjami między sobą, konsultujmy nasze odpowiedzi. W naszej jedności jest siła. Nie dajmy sobie jej odebrać w głupi sposób :

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-09 00:10:30
Geo, jest zadanie wywiadowcze dla kogoś sprytnego :)
Piszesz się? :D

Nawiąż jakiś kontakt z Lukginem. Zainteresuj się "jak mi idzie podbój Turcji". Wiesz, delikatnie, że niby chcesz wiedzieć co się na świecie dzieje itp. Później od słowa do słowa, bardzo powoli, bardzo delikatnie, wręcz pozwalając aby to On wciągał Ciebie w dalszą rozmowę, daj umiarkowanie upust swojej opinii, że Kartagina się niebezpiecznie wzmacnia. Rozumisz? :] Może chlapnie o jakichś innych niezadowolonych zazdrośnikach, bo coś takiego mi sugerował na tajnych; że moi sąsiedzi robią się niezadowoleni...

Szczerze mówiąc uważam to za blef. Gdyby rzeczywiście miał takie sygnały to powinien trzymać język za zębami i knuć w cieniu, a następnie z tego cienia uderzyć. Tymczasem się wystrzeliwuje z takiej rewelacji ot tak... śmierdzi ściemą. Ale mimo wszystko wolę to zbadać. Lepiej wykluczyć pewne możliwości niż pozwalać im się rozwijać.

Mogę Cię o to prosić?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-09 20:39:44
jasne

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-09 21:15:52
Great :]

Jak też potrzebujesz jakiegoś wybadania gdzieś czegoś to wiesz, wal śmiało :D

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-09 22:16:01
Na razie nic. Ale jak Ci coś przyjdzie do głowy to pisz.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-10 02:26:06
Hmmm. Akcja z Turcją pomimo podpisanego pokoju rzecz jasna aktualna. Nie wątpię, że będą szukać okazji do odbicia się.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-11 00:07:30
Milczą.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 01:46:10
:]

Jak idzie u Ciebie?
Ja się poza drobnymi akcjami gwałtu i rozboju to obecnie przerzucam na rozwój ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-11 12:18:00
Słusznie, teraz idziesz po zwycięstwo. Masz miejsc na 35 miast.
Już masz największą ich liczbę. Najpierw odpadają Scooby, potem Faust.
Pewnie w między czasie Wright będzie werbował anty Ciebie może Cię ukróci o Rosję.

Ja się kiszę. Mam ochotę na Ziemie Rosji lub Etiopii.
I złoszczę się, że mi kierunków brakuje.
Ale liczę, że z Twoją dyplomacją i zapałem, nadarzysz sytuację do wzrostu.
Masz coś w głowie?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 15:25:19
Pierwszy powinien być Faust, jeżeli chodzi o ewentualne kierunki.

Rosja to bufor przeciwko Sumerom. Zarówno dla mnie jak i dla Ciebie. Nie warto jej kroić, a gdyby Sumer zaczął, to obydwoje powinniśmy zareagować.
Etiopię proszę zostaw mnie, bo ona naprawdę jest blisko bardzo mojego centrum. Stoi tak długo tylko dlatego, że były różne "zawirowania", od urlopu Trebucha zaczynając, a na wpychaniu się w nieswoje sprawy Egiptu kończąc.

Wracając do Fausta. Poszedł teraz ostro w rozwój techów niemilitarnych. Można by to wykorzystać. Klepnąć teraz szybko macki, kuszników i pikinierów i wejść w niego z 3 kierunków. Siewi oczywiście jest z nami w tej materii.
Wcześniej jednak warto było by uregulować kwestię Babilonu. Najlepiej było by się z Babilonem raz i porządnie w końcu dogadać. Bazą do tego może być religia. Ostatnio myślę moje stosunki z Babilonem się mocno poprawiły.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 15:34:12
Ej, i serio pisałem. Zostaw mi ten las co jest 3 pola pod Qua Qua. Przecież dostaniesz za niego może z kilkanaście młotków. Od mojego miasta jest on o 2 pola i dostanę pełne 30.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-11 17:53:17
Ok, las zostawię.
Trebucha też.
Rosja obawiam, się że jej nie wybronimy jak ja zaatakuje Wright a pewnie zrobi to gdy ruszymy na Egipt.
Babilonia faktycznie ma dużo lepsze relacje z Tobą.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-11 20:42:53
Coś Ci pisał Haram?

Rosji bronić trzeba. Lepiej tam się bić z wrogiem niż u siebie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-12 09:12:46
Nie wiem, to moje przypuszczenia.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-14 23:15:03
W stronę Nowej Moskwy (lub moich miast) od Granicy Zachodu idzie 19 jednostek Wrighta, z czego nie widzę ani sztuki zbędnej (tj. catapy, macki, longbowman, speary i słonie) nie widzę ani pół rycerstwa, co znaczy że dojdzie.
Na razie nic nie rób, uzgodnij ze mną jaką politykę prowadzisz.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-15 00:04:30
Chcę bronić Rosji. Wraith i tak już jest bardzo silny, jak dostanie Rosję, będzie silniejszy. Jak się na to zapatrujesz?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-15 21:31:04
Zasugerowałem Wrightowi, że pójdę z nim na Rosję.
Powiedział, ze ni idzie. Ale da znać jak będzie szedł.
Ciekawe.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-15 22:03:00
Hmmm... to może być blef jak i Twój. W końcu chyba wiedzą ludziki, że sobie sprzyjamy. Było to dość widoczne przy ostatniej akcji.
Z drugiej strony, może to i prawda... Jednak tak jak napisałem w "Żółci" podejrzane wydaje mi się równoczesne zbrojenie się Fausta i Wraita. Czy oni mają jakichś wspólnych sąsiadów?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-16 22:20:37
Mnie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-17 18:17:52
Okej. Wraith teraz zaangażowany będzie u Scoobiego pewien czas. Trzeba się mieć na baczności jedynie przed Faustem przez chwile.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-29 01:03:39
Cholera. Chciałem Ci właśnie proponować żebyśmy wspólnie dokonali szybciej aneksji Etiopii (postawił tam miasto jedno w Twoją stronę, akurat dla Ciebie jak znalazł), a tu zamiast tego trzeba będzie kombinować jak Francję wspomóc.

Kurde, liczyłem na trochę oddechu. Rozwoju. A tu znowu wojna. Do kroćset...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-30 21:07:07
Jesteś gotowy na to szachowanie Egiptu? :P
Mam szalony, bezczelny plan ;]

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-09-30 21:23:44
Powiedzmy, że właśnie zagłębiłem szpiegowsko tereny Egiptu i ma pustkę od mojej więc pewnie stoi na granicy z Siewim lub w środku państwa.
Ja mam armię 3 tury od moich granic.
Co z tym planem.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-09-30 21:45:50
W odpowiednim momencie zaszachuj Egipt. Plan jak będziesz miał chwilę to sobie jutro omówimy, bo mi się pisać tyle nie chce :P

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-01 18:51:12
Faust ma armie koło Siewiego 15 katap, 20 słoni i jakieś 15 innych jednostek.
Wojny nie ma jak widzę. Bo już Siewi podpisał.
Ech do duszy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-02 14:49:54
Francja musi wracać spod tej stolicy Celtów i się dozbroić. Ot co. Bo teraz nie ma argumentów.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-02 20:56:42
Ja tez nie mam dużych argumentów.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-02 22:26:13
Mówiłeś, że 3 armię świata masz. Więc nie jest źle :]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-03 19:59:49
Eh, kurde. Co ten Wnuczek robi? Widzę już teraz, że to jego zastępstwo na Francji będzie tragedią dla naszego układu w całości. Podpisał pakty pokojowe z Babilonem i Egiptem, z nami zero konsultacji, nic. Już widzę jak to będzie funkcjonowało.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-03 20:08:04
Zarówno Babilon jak i Egipt ścinają nadal wojsko. Będę miał wjazd. To prawie pewne.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-03 20:16:36
Widzę. I też jestem przerażony.
Haram szybuje w armii a Egipt przeznaczył na mnie w ciągu 2 tur 140 spy points.
Armię ma koło swojej stolicy bo mam Spy.
Same słonie i katapy. Łącznie ze 35 jednostek. A z granicznym ponad 40. Ciekawe co ma od Twojej strony?
Z Haramem stosunki się poprawiły. Bo pomimo wymówienia mi surowców, sam zaproponował opłacalniejsze rozwiązanie.

Dzięki że zaproponowałeś Francji, zobaczymy co powie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-03 20:18:42
Wchodzę w Triumwirat, ale naprawdę nie mam w co pójść.
I kiszę się!
Pakt odstraszy innych, więc już nic się nie zadzieje.

Chcę ziemię Trebucha i sąsiedztwo z Egiptem.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-03 21:25:45
Tak też zrobimy. Jak tylko zabezpieczymy się i odkujemy ciut - kroimy Trebucha.

Dobra, układamy tekst Triumwiratu?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-03 21:27:03
Jeżeli chodzi o "w co pójść" to przecież nie można w nieskończoność podbijać. W końcu przerośniesz się i zjesz własny ogon. Trebuch to tak w zasadzie ostatnia sensowna zdobycz, później już zostaną w naszej okolicy same duże misie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-03 22:49:06
Układamy.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-03 23:11:25
Rihiter,
Naprawdę kiszę się. Buduję sądy i markety - coś czego się nie robi.
Rozwijam Konfucjonizm w każdym możliwym mieście.
Trumwirat jest dla Ciebie, Konfucjonizm też. Taki mój dar.
Teraz masz czas na swój rozwój - jesteś bezpieczny, choć nie potrafię ocenić jak się zachowa Haram i masz szansę pogonić czołówkę, na co ja kisząc się w tej przestrzeni nie mam najmniejszych szans.
Jednak słowo się rzekło, trzymamy się razem - trudno powiedzieć czy żałuję. Tak patrząc z boku, to mam szansę skończyć tę grę na 3 miejscu, decydując się na Triumwirat najwyżej na 5, jeśli w ogóle ją skończę.
Jednak gdyby nie nasze porozumienie na początku - mogłoby być zupełnie inaczej z moim państwem. Teraz pełnię rolę Twojej poduszki, ale wiem, że nie mam tyle czasu na politykę co ty. Więc i tak nie walczyłbym o zwycięstwo a poduszka wojowniczej Kartaginy to też zaszczytna rola.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-04 01:24:52
Geo. Szkoda, że tak to widzisz. Bo ja to widzę zdecydowanie korzystniej dla nas obu. Rozwijamy się wspólnie, oboje mamy masę terenu, dodatkowo jak będzie okazja to pokroimy jeszcze Trebucha, będzie dodatkowy.

Czuję w Twoich słowach pewne rozgoryczenie. Niekoniecznie je rozumiem, bo masz duże, dobrze prosperujące państwo. Pisałeś, że jesteś 2 w GNP! Ja jestem chyba 6! Owszem. Mam więcej terenu. Ale przecież ten teren wywalczyłem, nie spadł mi z nieba. Nie tylko wywalczyłem teren dla siebie, ale jeszcze dla moich sojuszników. Uważam więc, że tego terenu pod zagospodarowanie mamy sporo.

Fakt, że czujesz, że się kisisz bardziej tkwi w Twojej głowie niż w sytuacji w grze. Podejrzewam po prostu, że brak Ci pomysłu na dalszą grę lub też jest kilka kierunków i wahasz się, który obrać. Obawiając się równocześnie, że wybór jednego z nich spowoduje zaniedbanie innych i finalnie niepowodzenie. Tutaj niestety nie ma innego lekarstwa niż tylko skalkulować wszystkie "za" i "przeciw" i obrać ten kierunek, który przynosi najwięcej plusów.
Nie może być tak, że nic nie możesz zrobić. Nie masz już nic do wynajdywania? Nie masz już nic do zoptymalizowania? Wyrwij się z marazmu. Postaw sobie cel. Też trochę temu byłem w takim stanie jak Ty. Postawiłem sobie cel: Gildie, Rycerstwo, Banking, dzięki gildiom i bankingowi +75% złota w mieście z religią , później Gunpowder. I idę w tą stronę, uparcie i wytrwale. Właśnie skończę Gildie w najbliższej turze.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-04 18:28:50
OK, nowy władca, nowe postanowienia.
Poprawię jeszcze ekonomię.

A co do Trebucha pomyśl kiedy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-04 19:39:57
Jak wiesz, ja go od dawna chciałem już kroić. Nawet jego stolicę już raz zająłem, tylko siły zewnętrzne pokrzyżowały plany. Musi być w koło w miarę spokojnie, a my bezpiecznie. I to musi być diablo szybka akcja. Nie więcej niż 3 tury i Etiopii musi nie być!

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-06 21:02:40
Geo, dlaczego nie podpisujecie jawnego? To dziwnie wygląda.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-07 00:38:58
Już.
Haram wszedł do mnie 3 Cirasierami, robi jakiś rekonensans. Przerzucam woja w jedgo stronę bo mam pustki.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-07 01:07:38
Są 3 opcje, albo bada tereny i też Wam tak posłał na rekonesans, lub straszy - byśmy nie podpisywali.
Kompletnie mnie zaskoczył. Od jego strony nie mam nic! Stolicę ma w 3 tury!! Zażądałem grzecznie, by opuścił teren. Zobaczymy co zrobi, ale jak mi wjedzie, To wahooo! - się przejadę na zaufaniu. Niby sobie przygadaliśmy, że się nie zdradzimy, ale to mnie zmroziło... Zobaczyłem przypadkiem! Naloo uciekinier i 2 hunterów. :)
Zadzwoniłem do niego i powiedział mi, że odgrywając postacie wiele można. I zapytał co z Trimwiratem, czy podpiszę (ciekawe pytanie) i co w związku "naszym" paktem - deklaracją pokojową. Albo się bardzo boi, albo szuka celu.
W każdym razie on czuje się lekko zdradzony - a tego lekko nie mogę skleić.
Widzę wojska Fausta wracają od Harama?! do jego stolicy.
A Faust od dawna się nie odzywa a tu nagle o religię pyta - coś się dzieje.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 01:47:58
Ze mną też o religii rozmawiał. Ale nie przyjąłem, chociaż młotki kuszące.
Nie wiem na ile znasz mechanikę Espionage. Ja ją znam dobrze. Wiara w miastach kontrolującemu tą wiarę (założycielowi, który ma święte miasto, a w nim sherina) daje potężne bonusy do espionage. Dlatego odmówiłem rozpowszechnienia chrześcijaństwa u siebie.

Haram uważam, że szuka celu. Armie trzyma w dwóch miejscach; jedną przy granicy z Francją i tym samym blisko mojej, a drugi stack (mniejszy) na wschodzie, w pobliżu swoich tyłów, a mojej Turcji. Tak ostatnio widziałem przynajmniej jakieś zgrupowania wojska. Jeżeli miałbym na coś stawiać, to postawił bym na to, że szuka celu. I chyba to będę Ja. Do Ciebie wjechał aby sprawdzić, czy czegoś nie masz na jego tyłach czyhającego.

Niepokoi mnie też zachowanie Wnuczka. Nie podpisuje paktu, mało się odzywa. Cholera wie, czy ten koleś się nie sprzedał. Siewiemu ufam, ale Wnuczusowi nie bardzo.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 14:52:04
Babilończyk wypowiedział mi OB. masz ci los, co on knuje? Spodziewam się ataku w każdym momencie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 15:05:29
Acha, i zrzucił naukę ma zrzuconą na 0%. Gromadzi kasiore na upy.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 20:58:41
Okej. Dostałem cynka od przychylnej duszy o armii babilońskiej przy mojej granicy.

Spodziewam się w najbliższej turze ataku (czyli jeszcze w tej).

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-07 20:59:32
Armia nie jest wielka, ale z tymi muszkietami i curasierami będzie ciężka do zarżnięcia ;
No nic, więc znowu wojna.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 14:55:24
Geo, ważna informacja. Na temat wojny i działań wojennych prawdziwe informacje pisz tylko tutaj, w wątku wspólnym z Wnuczusem ściemniaj. Gdzie trzeba to zaniżaj liczby, gdzie trzeba zawyżaj. Nie ufam mu. Śmierdzi mi to tym, ze kiedy kupował sobie spokój od Babilonu, to sprzedał przy okazji sprzymierzeńców.

Skąd takie podejrzenia?
Ano pisał, że śledzi stack Babilonii. Jeszcze turę temu pisał, że jest pod jego granicą. Owszem, tam jest stosunkowo blisko. Ale nie aż tak blisko. Nie mógł ten stack aż tyle przebyć w 1 turę. A Wnuczek dopiero teraz napisał, że stack zniknął mu z oczu. Więc albo jest głupi, albo sprzedał. Tak podpowiada mi intuicja. Zobaczymy jak będzie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 17:11:37
No masz ci los. Po tym co napisał teraz we wspólnym Wnuczek to jestem już na 100% pewien:
- jest sprzedawczykiem albo patentowanym idiotą.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 17:42:07
Robię turę i jest niedobrze. Wszedł dwoma armiami, od wschodu w Turcję i zachodu w Indie. Liczby i jednostki masz na screenach. Po tych liczbach wnioskuję, że zostawił trochę obrony od Twojej strony, ale od strony Francji po prostu jest niemożliwe aby jeszcze do tego miał jakiś sensowny stack. Jestem prawie pewien, że się Wnuczus sprzedał. Dupek.

Tym skimrisherem co go tam masz, jak możesz to wróć. Wsadzimy go do mojego miasta, co by musiał wojnę wypowiedzieć.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 17:42:17
masz ci los, jeszcze się obrazki nie ładują... eh.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-08 17:42:54
Prześlę Ci na maile. Daj jak będziesz adres.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-09 15:42:51

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-09 15:43:00
nadal nie działa cholerstwo...
daj maila

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-09 15:51:43
Geo, w tym co pisze w pakcie wspólnym z Wraitem chodzi o to, żebyśmy byli w jego obozie, sprzyjali mu. Dla mnie on jest właściwym kandydatem na zwycięstwo w tej grze. Ja osobiście szans już nie mam żadnym - walczę o przetrwanie. Ty... widząc to jak rozwinięci są liderzy raczej też już nie wygrasz. Sam zresztą mówiłeś nie raz, że Twoim celem jest tą grę przetrwać, na zwycięstwo nie liczysz. Więc taka jest propozycja (wyszedłem z nią do Wraitha): jesteśmy w jego obozie, sprzyjamy mu, on jest nam przychylny i będzie oprócz tego aby wygrać, także do tego aby MaliInka, Rosja i Kartagina grę przetrwały i zakończyły na przyzwoitych pozycjach.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-12 11:57:21
Sorki nie odpalałem forum... nie miałem sił ani ochoty.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-12 12:00:14
Mój adres creativvve - wiadomo - interia.pl.

W sumie nie chcę się z nikim wiązać ani z Wrightem ani z Haramem (choć z tym, drugim przynajmniej mam szczere relacje, czego nie mogę powiedzieć o drugim.

Beny 

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-12 13:55:56
Hmmm, to jak traktujemy ten pakt co się właśnie utworzył Babilon-MaliInka-Kartagina? Jako tarcze przed Wraitem i ogólnie aby był spokój w regionie tutaj u nas?

Wiesz, jak teraz będziemy mieli z jednej strony totalny spokój, a dodatkowo jak pociągniemy dobre relacje z Wraitem, to będziemy oboje w 100% kryci ze wszystkich stron i będziemy mogli ***ć Egipt. Ja już zacząłem kombinować. Rozmawiam z Egiptem o tym, że jeżeli pozostanie neutralny i pomoże wyciągnąć pokój od Babilonii to odstępuję Etiopię. Więc można by się na niego w tej Etiopii zasadzić nieźle...

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-12 23:56:20
Wraith zaatakował Rosję. Idę jej pomóc.
Haram być może wojskiem z Turcji również pomoże.
Dzielni wojowie MaliInka chyba będą musieli w międzyczasie kontrolować Egipt. W końcu lepiej aby Etiopia przypadła nam, nie jemu.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-14 21:01:12
Geo. Musimy porozmawiać. Faust idzie na Etiopię. Wolimy chyba, żeby była ona nasza, nie jego. Armia, która idzie na Etiopię z tego co widziałem nie jest wielka, raptem 30-35 unitów. Nie widziałem więcej. Głównie słonie i katapulty + kilka axów. Nadarza się okazja...

Trzeba o tym porozmawiać.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-15 00:35:02
To chyba mamy obecnie przykład tego czego doświadczyłeś w czasie wojny wspólnej z Babilonem przeciw Anglii. Jak to Ty ująłeś... "niezrozumiałe ruchy"?

Więc ja ruchu Harama nie rozumiem.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-16 00:51:03
Okej. Doszliśmy z Babilończykiem do porozumienia... heh, ale zagrania ma dziwne.

Słuchaj. Wsiadasz z nami na Wraitha? Jest okazja, jest możliwość, jest koalicja. Trzeba urwać głowę hydrze.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-16 20:34:46
Wciąż aktualne czy już nie?
Wrgiht czy Etiopia?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-16 23:37:03
Z Wraithem pokój. Oddaje wszystkie miasta Rosji. Zrozumiał swój błąd jak mu się ***łem rycerstwem. Walimi na Etiopię Geo. Czas odpłacić Egipcjaninowi pięknym za nadobne. Leczę rycerstwo po walkach w Rosji, reszta armii idzie na północ. Będzie podobnie jak i Twoja.
Śledzisz gdzie Egipt ma resztę armii? Masz siły na innych granicach z nim?
Co z innymi graczami? Barteq?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-17 01:18:56
Nadarza się niezła okazja. Mamy bezpieczne wszystkie kierunki i otwarty kierunek na Egipt.
Sumer nam nie zagraża - ma inne problemy i w dodatku zobowiązał się do pokoju.
Babilon nam nie zagraża - Babilon nam sprzyja, mamy pakt i zabezpieczony pokój.
Pozostałe kierunki stanowimy dla siebie my wzajemnie.
I zostaje ostatni... na Egipt :D

Możemy przywalić WSZYSTKIM CO MAMY, praktycznie bez żadnego ryzyka ^^
mmm.... uwielbiam zapach napalmu o poranku ^^

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-17 20:50:03
Zabieram zabawki i idę.
Wchodzimy od strony Etiopi.
Nie bęę miał dość woja by wejsć od góry.
Chyba ze poczekam.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-17 21:20:24
:]

Na górę ciągnij tą resztę co to ją masz gdzieś w środku :]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-18 18:54:31
Tak to wygląda w Etiopii na chwilę obecną. Uderzam w przyszłej turze. Liczę na to, że Egipt zajmie Askum, ale poniesie przy tym jakieś straty - unity będą przetyrane. Uderzam konnicą aby wyciąć jak najwięcej, a następnie wchodzę piechotą.

Gdzie się znajdują Twoje unity?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-18 21:50:17
Trzeba tak zagrać, żeby Egipcjanin się w tej turze jeszcze nie zaalarmował.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-18 22:04:43
1250222 - to moje gg
nie bardzo mogę gadać przez telefon, bo muszę Trebuchowi zastępstwo na szybko załatwić... eh. Ten chop mnie dobije.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-18 22:11:38
Moje w tej turze mogą być na górce z drogą, koło miasta właśnie zajętego przez 4 charioty Egiptu.

BTW fajny screan - porobię coś dla ciebie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-19 00:45:06
U, widzę, że masz jakieś problemy techniczne poważne. Kiepska sprawa.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-19 19:53:24

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-19 20:08:48

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-20 20:46:48
Cześć.

Oddałem Askum w ręce Etiopii. Odbiłem też Yeha i również przekazałem do Etiopii. Potrzebujemy jego kultury. Rozmawialiśmy o tym kiedyś. Mam nadzieję rozumiesz to. Na Etiopię jeszcze przyjdzie czas.

Poniżej zamieszcza mapę sytuacyjną.
Moje wojska się obecnie leczą i przegrupowują. W następnej turze (czyli jutro) wchodzę zgodnie z tym co zaznaczyłem na mapie w terytorium Egiptu na pole oznaczone jako A2.
Ciebie w tej turze proszę o to, abyś w obecnej turze na wzgórzu oznaczonym jako A1 postawił ze 3-4 Spearmanów. To obroni rycka, który tam jest przed ewentualnym atakiem słonia, a także zniechęci Egipcjanina w ogóle do ataku na to pole, bo musiał by oddać unity swoje 1 za 1 (w kolejnej turze byśmy skasowali bez problemu to czym by zaatakował teraz).
W obecnej turze zgrupowanie wojska sugeruję przeprowadzić na polu oznaczonym jako A2. Chyba, że chcesz od razu iść na Egipt.

Co do celów naszego ataku, uważam że celem minimum dla nas jest zajęcie Beijing i Shanghaju. Celem optimum jest zajęcie/spalenie Ghuangzhou. Co o tym sądzisz?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-20 21:30:09
Niestety nadaję z kompa na którym nie mam żadnych prinsreanów Więc nie mogę teraz sprawdzić celów.
Egipt idzie w Rifling - ja za 7 tur gdybym miał 1000 złota mógłbym mieć Grendierów. :) Masz pomysł na 1000-ka?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-20 21:30:29
Etiopię rozumiem też bym tak zrobił.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-20 21:38:14
Grenadierzy... to w sumie jest gówniany unit. Jedyne do czego się nadaje, to obrona przeciwko riflemanom (do ataku na nich gdy idą na Ciebie), bo mają bonus +50% do ataku na nich. Do ataku to oni są do dupy, bo zmiecie Ci ich przeciwnik riflemenami i kawalerią. Nie lepiej iść w rifling?

Pomysł na 1000-ka? Nie bardzo. Wielkiego kupca sobie strzel i odpal :]

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-20 21:40:50
A jakby przeciwnik szedł stackiem riflemani + kawaleria to można sobie grenadierami co najwyżej pobiegać dookoła. Wal w rifling, dobrze radzę.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-20 22:11:20
Jak on ma Rifle i Cavalery to ja mam Grenadierów i Canony.
Do Rifly nie mam Sailing, Monarchi, Guilds, Banking, Replacable.
Do Grenadierów i Canonów tylko Chemistry - wiem co robię.

Pytanie tylko czy walić od razu w chemie czy machnąć draft w miedzyczasie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-20 22:55:33
Zamiast Sailing chodzilo mi o Feudalizm.
Szkoda tylko, ze nikt nie poszedl w te techy bo przez to nie mam zadnej znizki :/

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-21 00:48:41
Dobra, rób jak mówisz.
Idę w rifling. Uzupełnimy się jakoś wzajemnie.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-21 20:45:38
Dokadnie.
Faust ma tak według moich obliczeń jakieś 4 tury do Raifling.
A ty kiedy bedziesz mial?

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-21 20:49:29
W **** daleko ;]
Za 4 tury będę miał gunpowder :P

Faust będzie miał Rifling za 2 tury według najświeższych danych :

Obecna sytuacja:

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-10-31 01:52:53
Okej. Jest pokój na 8 tur. Myślę, że powinniśmy ten czas wykorzystać do szybkiego zajęcia Etiopii. Armie mamy praktycznie na miejscu. Muszę tylko konnicą udać się dookoła morza szybciutko w okolice Gondaru.

Co do podziału, to rzecz jasna chcę Gondar + chcę aby dwa miasta, które są poniżej Askum zostały spalone. Jedno to Dobre Berhan (czy jakoś tak), a drugie to jakaś mała, zapadła wiocha, której nazwy nie pamiętam.
Co do samego Askum. Co prawda umawialiśmy się, że będzie Twoje jak zajmiemy Chiny, a tych nie zajęliśmy, ale wierzę że jeszcze kiedyś spróbujemy :P
Zgodnie z obietnicą zatem Askum pozostawiam dla MaliInka.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-10-31 22:17:16
OK to ruszamy!

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-11-01 00:40:40
Plan proponuję taki.
Kartagina atakuje i zajmuje Gomdar, a także atakuje i pali miasto nad Gondar (mała, nowo założona wiocha).
Później będziemy widzieć kto ma siły bliżej i w zdrowiu żeby zaatakować i spalić Dobre Berhan (to miasto 3 pola pod Askum). Ale to miasto płonie. Nie chcę go tam.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-11-01 00:41:04
Mali atakuje i zajmuje Askum oraz Yebe.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-11-01 13:39:01
Tak ruszam w tej turze.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-11-01 14:30:42
Okej. Dołączam jak tylko będę miał w zasięgu odpowiednich jednostek Gondar.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-11-01 23:01:03
Już na wojnie.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-11-02 20:37:34
Ten wentyl z Harama to niepotrzebnie proponowałeś, bo nie jest nam to na rękę.
Nie jestem też pewien, ale odniosłem wrażenie, że Egipt może się na Niemcy łasić teraz jak ma armii dużo, a pokój sobie zagwarantował. A Niemcy zastawić na zniszczenie to dla nas błąd.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-11-02 23:11:18
Może i racja.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-11-04 01:36:49
Słuchaj. Może rozważymy wymianę między nami miast Askum i Oea?

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-11-04 20:50:48
Zerknę na miasta.

Rihiter (Rihiter Cyrus/ Kartagina ) 2011-11-06 20:30:33
Geo. W 200 turze jedziemy Egipt na nowo?
Jest szansa, że zaatakuje teraz Egipcjanin Niemca, a ten się łatwo nie da. Gdyby ten konflikt się przeciągnął do 200 tury to powinniśmy wjeżdżać.

geo (geo Gilgamesz/ Mali ) 2011-11-07 00:44:46
Zobaczymy, ale nie dokońca w to wierzę patrzac na techy Egiptu.
Zobaczymy.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum