www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste¶ nowy? Kliknij tutaj!    Zgło¶ grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgło¶ grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Rihiter
2011-11-25, 22:36
Zmiany od Dyplo6 do moda Dyplo7 v.2 "Mi¶", dyskurs
Author Message
Rihiter 

Nieznany

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Br±zowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶ 
Posted: 2011-11-25, 22:35   Zmiany od Dyplo6 do moda Dyplo7 v.2 "Mi¶", dyskurs

Zmiany jakie zaszły w mechanice pomiędzy modem używanym w Dyplo 6 i Dyplo „Mały Mi¶”, a modem Dyplo 7:

1. Pretorian cena zmniejszona do 40 młotków siła bez zmian 7.
2. Obelisk egipski może zał±czyć tylko 1 kapłana (zamiast 2).
3. Madrass Arabski może zał±czyć tylko 1 kapłana (zamiast 2).
4. Generał może zbudować Akademie wojskow± od Gildii zamiast do Military Science
5. Cecha finansowy ma bonus +1 monetkę od pola z minimum trzema (było z minimum dwoma) w zamian otrzymuje +25% do produkcji grocerów.
6. Cecha zorganizowany ograniczony bonus do produkcji latarni do +50% (było +100%).
7. Jednostka Swordsman dostaje +10% ataku na miasto (ł±cznie +35%), odpowiednie jednostki unikalne również.
8. Jednostka bombowiec i "stealth" bombowiec maj± zwiększony zasięg o dwa. Odpowiednio 10 i 14.
9. Jednostka balon zasięg ograniczony o -2 do 6 (było 8)
10. Ustrój reprezentacja daje +2 nauki dla specjalisty (zmniejszono z +3).
11. Specjali¶ci daj± +1 bonus, czyli obecnie:
naukowiec 4 kolbki (było 3 kolbki)
kupiec 4 monety (buło 3 monety)
inżynier 3 młotki (było 2 młotki)
ksi±dz 1 młotek 2 monety (było 1 i 1)
artysta 1 moneta 1 kolbka 4 kultury (było 1 kolbka 4 kultury)
szpieg 1 monetka 1 kolbka 4 szpiegostwa (było 1 kolbka 4 szpiegostwa)
12. Nucki całkowicie niedostępne.
13. Wszystkie korporacje: zmniejszono bazowy przychód w mie¶cie założycielskim z 4 do 3 monet / za miasto z korporacj±.
14. Colosus - koszt zwiększony do 400 (było 250)
15. Stonehenge - koszt zwiększony do 150 (było 120)
16. Wielka Biblioteka - koszt zwiększony do 400 (było 350)
17. Wielka latarnia - zmniejszono ilo¶ć szlaków handlowych do +1 (było +2)
18. Ograniczenia w handlu surowcami. (szczegóły w Regulaminie, dział "7. Przekazywanie wojska, miast, złota oraz surowców." - post4).

Zmiany jakie zaszły od oryginalnej Civ4 BTS do moda Dyplo7 v.2 "Mi¶" można szczegółowo przeczytać w Regulaminie, dział: 4. Mod Dyplo7 (post2)

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2011-11-28, 17:51; edited 9 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Rihiter 

Nieznany

starszy szeregowy  Br±zowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶ 
Posted: 2011-11-25, 22:36   

Tutaj prowadzimy dyskusję nt. wprowadzonych zmian.

Dyplo Hymn

KasztelanMirmil 

Qin Shi HuangImperium Malijskie

xfire: kasztelanmirmil
Piwa: 9/4
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy mi¶ - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Mi¶ 2 
Posted: 2011-11-26, 00:31   

Co znaczy prowadzimy dyskusję ?
możemy się jeszcze na co¶ nie zgodzić :oczami:

Mnie najbardziej niepokoi ta zmiana z Swordsmanami, jaka¶ intuicyjnie duża jest, ale na razie nie potrafię podać argumentów przeciw
O surowcach zaraz poczytam
reszta dla mnie ok

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2011-11-26, 00:40   

KasztelanMirmil wrote:
Co znaczy prowadzimy dyskusję ?
możemy się jeszcze na co¶ nie zgodzić :oczami:

Mnie najbardziej niepokoi ta zmiana z Swordsmanami, jaka¶ intuicyjnie duża jest, ale na razie nie potrafię podać argumentów przeciw

Możecie się nie zgodzić. Przyjmę wszystkie argumenty za i przeciw i na ich podstawie wyci±gnę wnioski, czyli ewentualne zmiany zanim zaczniemy.

Nie rozumiem tego stwierdzenia, że zmiana z swordami jest "induicyjnie duża". To jest tylko 10% od tego co było w D6 i Misiu1.

Dyplo Hymn

KasztelanMirmil 

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy mi¶ - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Mi¶ 2 
Posted: 2011-11-26, 01:12   

Surowce głosiłem w dyskusji nad regulaminem.

sword ma teraz (+35%) przewagę nad nieufortyfikowanym axem w mie¶cie 8,1 do 7,5
(wcze¶niej był 7,5 do 7,5)
niby tylko 10 % ale jednak już przechyla szalę na drug± stronę
"induicyjnie duża" znaczy, że mam obawy, że to sporo może zaważyć na grze, że to duża zmiana, która może wymagać już trochę innej taktyki
tylko tyle
zagrajmy tak

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2011-11-26, 10:10   

Owszem, może wymagać trochę innej taktyki, ale o to chodzi. Dotychczas Sword był totalnie bezuzyteczny. Do niczego się nie nadawał (w mojej opinii), a teraz ma trochę lepiej, chociaż nadal uważam, że jest kiepski.

Dyplo Hymn

Kacowski 

PeryklesImperium Egipskie

xfire: troimogs
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy mi¶ - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Mi¶ 
Posted: 2011-11-26, 11:25   

Ulepszenie swordów do dobry pomysł. Według mnie.

Beny 

Kubilaj ChanImperium Koreańskie

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losuj±cy, civilopedia  Br±zowy zlotowicz - 2 zloty  Br±zowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi¶ 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-26, 14:26   

Według mnie też. Dotychczas był do niczego.

Bodek 

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chor±ży sztabowy  Br±zowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-26, 15:37   

Tu też namawiam wszystkich w szczególno¶ci Adminów obu gier - Cheosa i Rihitera aby osi±gneli kompromis w sprawie moda i nie robili innych do D7 i do Misia2

To tylko wygenreuje problemy przy ewentualnych zastęstwach ..
tm bardziej że jedyna różnica jak widze to ograniczeni ORG

W jednym jest wycięty bonus do latarni w drugim ograniczony o połowę

Spotkajcie się w połowie drogi na 25-30 % albo co¶ i niech będzie jeden Mod do obu gier...
z powodu takiej jednej zmiany będzie się ludziom mieszać w głowach :/

Marw 

RooseveltImperium Sumeryjskie

xfire: marwoj
Helped: 20 times
Piwa: 8/30
starszy plutonowy  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy mi¶ - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2011-11-26, 15:38   

Popieram Bodka. Zdecydowanie obie gry powinny być na tym samym modzie.
"There are two novels that can change a bookish fourteen-year old's life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs."

KasztelanMirmil 

Posted: 2011-11-26, 16:01   

Popieram obu przedmówców.

Beny 

Kubilaj ChanImperium Koreańskie

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losuj±cy, civilopedia  Br±zowy zlotowicz - 2 zloty  Br±zowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi¶ 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2011-11-26, 18:24   

Ja też ;)

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2011-11-26, 19:54   

Na prawdę nie przesadzajcie. Komu i co będzie się mieszać? Różnic będzie aż 2-3. W tym specjali¶ci+reprezentacja, które s± po prostu za dużymi zmianami na grę Mi¶. Tutaj będę grać też gracze nowi, tacy co z multi mieli kontakt mały. Zmiany jakie s± w stosunku do BTS to już jest sporo, a zmiana taka jak specjali¶ci+reprezentacja zmienia bardzo dużo.

Dyplo Hymn

KasztelanMirmil 

Posted: 2011-11-26, 20:10   

Tu biega o to by łatwo znaleĽć zastępcę.
Łatwiej będzie takiego znaleĽć jak będ± dwa równoległe dypla na tych samych modach, bo po prostu dam znać skubiemu czy zajmenowi: chłopaki pu¶ćcie turę za mnie. Wtedy dla nich to będzie tyle co zalogować się na moje konto i po bólu. 5 minut roboty. A jak będ± musieli do tego zainstalować sobie dodatkowego moda to już ich tak łatwo na zastępstwo nie namówię.
Tylko o to chodzi. Pamiętasz ile osób miało problemy na pocz±tku ze znalezieniem zastępstw w misiu 1 ?
A zaraz przed nami ¶więta, sylewster, 3 królików - czyli milion okazji do wyjazdów i potrzeb zastępstw.
END

Rihiter 

Nieznany

Posted: 2011-11-26, 20:23   

Dlatego pracujemy z Cheosem nad tym aby były bardzo zbliżone. Identyczne w 100% nie będ±, bo gry/mapy/poziom będ± się trochę różnić.
Przyznam tez szczerze, że z tym "problemem", że ludziom będzie się mieszać to już tak wymy¶lacie... ;]
Rozumiem jeszcze jakby różnice były kolosalne, takie jak np między gołym BTS, a R&FofCivilizations, to jeszcze. Ale i to jest do ogrnięcia. Ale żeby się komu¶ mieszało bo do latarni tu będzie +0%, a tam +50% (zreszt± dochodzimy tutaj z Cheosem do kompromisu) to proszę... Jest na to proste rozwi±zanie. Pro¶cie o zastępstwa graczy my¶l±cych. Jest ich tutaj mnustwo, a problemu na pewno mieć nie będ±.

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum