www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Zgłaszanie powtórnych wejść w wątku technicznym
Author Message
cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-05-23, 09:41   Zgłaszanie powtórnych wejść w wątku technicznym

Wpisy w wątku technicznym wynikają z punktu:
1.8 Graczowi przysługuje jedno wejście do gry podczas jednej tury. Podczas tego wejścia zobowiązany jest do wykonaniu ruchów i wciśnięcia EoT.

Ma on na celu uniemożliwienie graczowi wejść:
1. Coś się przypomniało to wejdę i poprawię.
2. Wyjdę, sprawdzę coś np. w WB i wejdę ponownie.
Nie pamiętam co jeszcze było przyczyną powstanie tego punktu gdyż jest on dość stary.

Zasada ta jest dość często naginana gdyż sporo graczy po EoT nadal wykonuje jeszcze ruchy.
Sam w D6 dość często z tego co pamiętam po EoT jeszcze coś robiłem.
Nie wiem dlaczego akurat w D7 pojawia się coraz więcej głosów, że jest ona głupia. Pewnie mam swoiste szczęście :)
Jeżeli chodzi o mnie ponowne wejścia do gry, które są wykonywane natychmiast nie muszą być zgłaszane o ile nikt nie ma nic przeciw.
Problem może się zacząć gdy znają się nadinterpretatorzy dla których natychmiast to przecież w ciągu 1h bo ktoś akurat wtedy miał tel. albo był w WC.
Poza tym taki wpis w technicznym wymusza napisanie kłamstwa lub nie wchodzenie ponownie. Są tacy, którzy nie napiszą "net mi padł, wchodzę ponownie" gdy im się coś przypomniało do zrobienia. Ci, którzy w ten sposób kłamią okłamują swoich kolegów a nie Władca Władcę.
Widzę, że np. Peter jest mocno przeciw tym wpisom a on gra dłużej w Dyplo ode mnie to może uzasadni albo podpowie jak zmienić ten punkt.
No i czekam na zdanie innych.

Edit:
Regulamin i moja obecność w Dyplo jest dla was. Jeżeli coś jest bzdurne dla wszystkich to nie ma sensu tego robić.
Last edited by cheos on 2012-05-23, 09:46; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-05-23, 23:21   

Rozumiem, że nie ma zastrzeżeń do wpisywania problemów w wątku technicznym.
Peter i Cule zrobili tury mino swoich zastrzeżeń nic nie napisali. Panowie, macie pretensję do mnie, świata, innych czy samych siebie ?
Rozumiem, że nikt nie ma nic przeciw wpisywaniu na bieżąco swoich problemów technicznych.
Jak ma to śmiało, przecie po to jest ten wątek.

Peter 

Kubilaj ChanImperium Japońskie

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 45/13
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2012-05-24, 08:50   

Jak by Ci to delikatnie powiedzieć że to po prostu głupie?
Nic nie wnosi, bo kogo to obchodzi czy komuś padł komp, civka czy net?
Czytasz to Ty w technicznym, musza to czytac wszyscy, tracimy wszyscy czas pisząc i czytając to, a ma to wartość informacyjną na poziomie spamu.

Utrudniasz życie sobie i innym - każda władza żyć przeszkadza :D

PS
Oczywiście cały czas mówimy o ponownym wejściu gdzie przerwa wyniosła powiedzmy do 15 minut, na złapanie netu, restart kompa czy inne gusła.

Nie jest to dla mnie jakas sprawa mega ważna - ot po prostu kolejna durnota którą muszę robic i o niej pamiętać, bo jest gdzieś jakis paragraf (tylko że to nasza gra, z naszymi zasadami, a nie jakis urzędniczy ******, gdzie nigdy nie ma winnych i wszyscy tylko wykonuja rozkazy - czytaj przesztrzegają paragrafy).

Rudi2

RooseveltImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 218/72
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-05-24, 09:32   

Teraz i tak idzie to bardzo sprawnie ale w poprzednich Dyplach ponowne wejścia z przyczyn technicznych były całymi seriami. Szczególnie częste było zrywanie lub zawieszanie się gry podczas wchodzenia lub wzajemnego blokowania się. Po jakimś czasie już nikt nie zwracał uwagi na brak wpisu gdy z logów wynikało to w sposób oczywisty.

ponti 

Juliusz CezarImperium Zulusów

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-05-24, 09:56   

Peter nie widze problemu aby poświęcic 30 sekund czasu na to ,żeby wpisac ze sie zalogowano ponownie , moze w 99% to jest spam ,ale ten 1% moze byc zrobiony specjalnie,troche samodycyspliny się przyda.Wpisujemy,bo nie ma bowiem określonego przedziału czasu kiedy wejscie mozna interpretowac jako problem techniczny ale jako podwójne wejście.Jak wejdziesz za 15 minut po wyjściu to podwojne czy problem techniczny w miedzyczasie?a jeszcze kiedy weszli inni gracze zainteresowani kto ma to interpretować Ty jako gracz czy Admin.Jak ma potem Admin rozstrzygac w razie pretensji graczy czy komus walnal komp czy poszedł srać w tym czasie?
Lepiej aby gracze nie interpretowali tego sami i tyle ,wpisanie krótkiej informacji tak jak jest teraz jest az tak wielkim problemem ?

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2012-05-24, 09:57; edited 2 times in total  

Peter 

generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2012-05-24, 13:14   

ponti wrote:
Peter nie widze problemu aby poświęcic 30 sekund czasu na to ,żeby wpisac ze sie zalogowano ponownie , moze w 99% to jest spam ,ale ten 1% moze byc zrobiony specjalnie,troche samodycyspliny się przyda.

A ja nie widze problemu żeby wpisywac takie podwójne wejście w 3 miejscach - technicznym, kronice i dyskusji :)
A powazniej to jak masz zamiar poznać ten 1% zrobiony specjalnie?
Zwłaszcza jak będzie wpisany np. "Pad kompa po 3 godzinach, wchodze ponownie."

ponti wrote:
wpisanie krótkiej informacji tak jak jest teraz jest az tak wielkim problemem ?

He, he to ile już zapłaciłeś w tym dyplo za nie wpisywanie krótkiej informacji lub wpisywanie tylko w jednym miejscu :rotfl2:

PS
Uwielbiam obserwować na przykładzie dyplo jak powstają przepisy, jak są interpretowane przedziwnie, jak stają się świętością etc.
Dokładnie tak się dzieje w życiu.
No dobra poleciałem, w życiu to Cheos (o przepraszam Urzędnik) by wymagał pisemnych zaświadczeń o wystapieniu awarii np. kompa z serwisu z pieczątką serwisu, oraz serwisanta (i biada jak robol nie ma pieczatki)
Awaria netu - no to dostawca niech dostarczy zaświadczenie że nie było na danym obszarze w danych godzinach serwisu - piecztka konieszna!
Awaria civki - firaxis z logów niech wyciąga albo microsoft (a najlepiej jedni i drudzy) :D
Czas na złożenie 3 dni :) inaczej sankcje finansowe ;)

ScoobyDoo 

Wilhelm IImperium Rosyjskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 91/77
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-05-24, 13:24   

Wg mnie wejscie powinno być od razu, np po 30min to przegięcie.
Infromacja na forum musi być ( i to szybko) bo np ta druga osoba na wojnie może się logować.
Wiec jeśli gra sie zawiesza, komp się resetuje to od razu info na forum.

Jeśli padnie net, to trzeba wejsc przez komórkę i napisać ze "mam awarie netu poczekajcie pls"
Albo telefon do kogoś kto moze za ciebie na forum napisać.

Fakt regulamin jest dlugi, trzeba dużo rzeczy wpisywać, ale jest on po to aby miło się grało bez CWWC.

Rudi2

RooseveltImperium Holenderskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 218/72
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-05-24, 13:33   

Bez przesady Peter. Ty myślisz, że sam Cheos by to pociągnął?
Potrzebni byliby 3 x zastępcy + pani do korespondencji i odbierania telefonów + odprawy raz na tydzień + szkolenia kwartalne + wyjazdy integracyjne raz w roku + tel. służbowy + sam. służbowy + sek. służbowa + becikowe + wolne soboty i niedziele + wolne święta państwowe i kościelne + fundusz na związki zawodowe + fundusz na socjal.

A Cheos to załatwia nam za free i bez sekretarki.

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-05-24, 13:46   

Ile poświeciłes czasu na napisanie tych dwóch postów a ile na krótka informacje o problemach technicznych Peter? Jeszcze raz wiec zadam pytanie czy to wielki problem napisac 1 zdanie ?

Umówmy się ze tak naprawde dozwolne graczom jest praktycznie wszystko łacznie z podwójnymi jezeli obie zainteresowane strony sie na to zgadzają i gracz któremu NIE PRZESZKADZA to moze wchodzic i 50 razy co 15 minut

Informacja o tym ze cos sie dzieje nie jest dla Admina głownie jest dla współgraczy.Admin nie zareaguje jezli nie ma zgłozenia o przegięciu w jakas strone.Jezeli masz wpis to:

- wiesz ze współgracz wszedł dwa razy (czasem moze to umknąc)
- mozesz zobaczyc kiedy gosc robil turki oraz kiedy wpisał w watek techniczny informacje
- masz informacje dlaczego nie mogl turki zrobic oraz kiedy potencjalnie bedzie mógł
- mozesz sprawdzic czas wpisu do tego jak wchodzili inni gracze po nim ,wtedy mozesz zweryfkowac czy to nie przegięcie jezeli gracz z problemami wejdzie dwa razy
- dzieki temu wpisowi wszyscy zainteresowani moga zobaczyc kiedy maja wchodzić jezeli ruszaja sie np jako drudzy w wojnie a gracz z problamami jako pierwszy,

I jezeli masz swoje powody jezeli uwazasz ze ktos cie robi w wała to zgłosic mozna swoje pretensje do Admina .. Wpis jest takze pomocny kiedy dotyczy sytuacji gdy chcesz wymówic graczowi z problemami technicznymi wojne i dołaczyc sie do konfliktu a nie wiesz czy bedzie on jeszcze turke robil bo mu komp padl itd.

Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2012-05-24, 13:59; edited 3 times in total  

Peter 

Posted: 2012-05-24, 13:59   

Ponti - ale cały czas mówimy o sytuacji że ktoś ma w logach wyjście, a za minutę czy dwie ponowne wejście.
No to pytam jak człowiek człowieka - co za różnica z jakiego powodu wchodzi minutę później?

No ale spoko - bunkrów nie ale też jest zaje... - na początku Dyplo Cheos mnie wypytywał w tajnych dlaczego dwa razy wchodziłem, teraz nawet już nie orientuje się jak ktoś nie wpisze usprawiedliwienia za podwójne :)
He, he - mojej ulubionej wymiany surowców też coś nie kontroluje.
Paragrafy paragrafami, a życie życiem :)

ponti 

Posted: 2012-05-24, 14:04   

Peter jak ktos ma zła wole to wszystko wykorzysta na swoja korzyść ,jedni nazywaja to cwaniactwem drudzy walką z systemem a trzeci ze ktos go roluje w wała.My wpisujemy to poniewaz tak jest uczciwie w stosunku do pozostalych graczy.Niewpisywanie moze doprowadzic do cofniecia turki jezeli komus nie spodoba sie drugiego "problem techniczny" Gdyby civstats pokazywał wszystkie logi to ok ale pokazuje tylko ostatnie.A graczy jest jeszcze na tyle duzo ze nie mozna zweryfikowac kto kiedy wchodził wczesniej.

Co do wymiany surowców to byłem przeciwnikiem przyjętego rozwiazania jeszcze przed startem Dyplo. Całkowity zakaz byłby ok ewentualnie ograniczenie techniczne (mod) pozwalajace wymienic tylko 1 surowiec na raz.Inaczej jezeli to zostaje w gestii graczy to zawsze będzie dochodziło do przegięc zreszta tak samo jak weryfikacja PRZEZ GRACZA czy ma wpisac podwojne wejscie do watku technicznego czy nie. W zyciu prawdziwym jestem zdecydowanym przeciwnikiem jakiegokolwiek przymusu ale w zyciu nie ma reguł scisłych ,a nasza gra ma swoje reguły i trzeba sie dostostować.

Peter wrote:
No ale spoko - bunkrów nie ale też jest zaje... - na początku Dyplo Cheos mnie wypytywał w tajnych dlaczego dwa razy wchodziłem, teraz nawet już nie orientuje się jak ktoś nie wpisze usprawiedliwienia za podwójne

Ale to nie dlatego ze regulamin jest zly tylko ze Cheos nie ma pewnie czasu.Jezeli ktos nie wpisze a nikomu to nie przeszkadza to dla mnie ok dla Admina ok dla innych graczy tez ok,jezeli natomiast bedzie to przeszkadzac to nie bój sie kazdy moze zgłosic ten fakt i wtedy Cheos pierdyknie wroga na paredziesiat monet w plecy a nawet nalezałoby zrobic donos bo osłabiasz wroga .Tak wlasnie mozna wykorzystac Admina na swoja korzyśc :hyhy:

Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2012-05-24, 14:17; edited 8 times in total  

Peter 

Posted: 2012-05-24, 16:09   

ponti wrote:
Niewpisywanie moze doprowadzic do cofniecia turki jezeli komus nie spodoba sie drugiego "problem techniczny"

Żyjemy na jakimś innym świecie - ostatnio rozłączyło mi bo padł net na jakieś 30 sekund. Wlazłem ponownie po 1-2 minutach (restart modemu) - co tu się komu może nie spodobać?

Ale spoko - rozmowa jest jałowa - w sumie jak nikt nie sprawdza i nie wnika czy są te zgłoszenia czy nie, to niech se będa punkciki w regulaminie - dłuższy to powazniej wygląda :P

Rihiter 

Mehmed IIImperium Kartagińczyków

Piwa: 134/19
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-05-24, 17:12   

Te krótkie wpisy to jest malutki problem, a cel mają prosty: uniknąć dużych problemów. Więc jeżeli przez całą grę trwającą rok każdy gracz będzie musiał wejść na forum i tych 5 czy 10 razy napisać: "sory, wywaliło mnie, log ponownie" to jest to skromna cena za uniknięcie flejma, który położył by grę, lub nawet zatrzymał ja na 2 czy 3 dni. Bo o to chodzi z regulaminem i tego typu drobnymi regulacjami. Ta uważam akurat jest mało uciążliwa, więc płacz jest przerostem formy nad treścią zupełnie.

Dyplo Hymn

Peter 

Posted: 2012-05-24, 17:53   

Rihiter wrote:
Ta uważam akurat jest mało uciążliwa, więc płacz jest przerostem formy nad treścią zupełnie.

Ale kto tu płacze chłopaku?
Jak już coś to prędzej nabijam się z tych co ślepo wykonuja rozkazy i jest mi duzo bliżej do pociągnięcia z bańki topernemu zakutemu łbowi niz płakaniu - mam nadzieję że obrazowo wyjasniłem stan mego ducha jako skrajnie daleki od płaczu ;)

Słowo pisane dociera z jakimś trudem widze - to obrazek - prosze 3 minuty zajeło mi ponowne zalogowanie po upadku netu - gdzie tu widzicie miejsce na te wszystkie wasze dramatyczne problemy?

I proza życia historyczna - teraz też tak będzie :P ale piszcie sobie piszcie jak macie taka potrzebę :D

Rudi2 wrote:
Teraz i tak idzie to bardzo sprawnie ale w poprzednich Dyplach ponowne wejścia z przyczyn technicznych były całymi seriami. Szczególnie częste było zrywanie lub zawieszanie się gry podczas wchodzenia lub wzajemnego blokowania się. Po jakimś czasie już nikt nie zwracał uwagi na brak wpisu gdy z logów wynikało to w sposób oczywisty.

ponti 

Posted: 2012-05-24, 17:58   

Peter wrote:
Jak już coś to prędzej nabijam się z tych co ślepo wykonuja rozkazy i jest mi duzo bliżej do pociągnięcia z bańki topernemu zakutemu łbowi niz płakaniu

Mam tylko jeden argument.Zasiadajac do gry automatycznie zaakceptowales regulamin wiec jak nie podoba się - to nie płacz :D
Kazda gra ma okreslone zasady i gramy wg nich.Kazdy na poczatku gry wie ze miał to robić,co wiecej była dyskusja nad regulaminem aby mozna bylo zgołosic uwagi.Zgłosiles to ?
Ja np nie rozumiem ludzi którzy sa zbyt uparci aby dyskutowac z argumentami a lubia z samym sobą.

Niewazne czy po ponowym wbiciu zrobiłes to w 3 minuty czy piec ,masz wejsc raz w trakcie turki do gry ,wchodzisz drugi raz to masz to zgłosic bo juz wchodzac ten drugi raz łamiesz jedna z ważniejszych zasad.To czy to trwa 1 ,3 minuty czy 15 minut nie ma znaczenia.
Zmarnowałes wiecej czasu w tej dyskusji niz poswieciłes zglaszaniu problemów technicznych w całej grze. :)

Tfurca Gotmuff
Last edited by ponti on 2012-05-24, 18:16; edited 7 times in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum