www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Admin - Kmerowie (Rookie)" (Rihiter)
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-09-24, 22:02   Pakt "Admin - Kmerowie (Rookie)" (Rihiter)

Pakt numer 2281, zaoony 2011-12-09 22:29:56 przez Rihiter (Pastwo admina)

Nazwa paktu: Admin - Kmerowie (Rookie)

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Rihiter
Rookie
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2012-09-24, 22:02   

Rihiter (Pastwo admina) 2011-12-09 22:33:52
Witaj Wadco!

Podziel si prosz tutaj swoimi spostrzeeniami, uwagami, koncepcj gry.
Uwagi do mapy i lokacji startowej rwnie mile widziane, zarwno pozytywne jak i negatywne.
Niechaj zostanie lad dla potomnych z Twoich przemyle, a uwagi do mapy pomog przy tworzeniu kolejnych gier.

Pozdrawiam.
Wielki Niedwied Rihi

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-12 15:12:50
O Wielki, Wszechladny Niedzwiedziu ! Twoj wierny sluga Zara wznosi rece ku niebu i zwraca sie o wysluchanie swych modlitw.
Dzieki ci za wspaniale zbilansowana okolice, gdzie moi lowcy moga znalez zwierzyne. Dzieki ci za klejnoty jakie nasi gornicy odnalezli w gorach. Dzieki ci za stada owiec i krow, ktore widzimy w okolicy. My jako Kreatywny narod bedziemy starali sie droga pokojowa szerzyc expansje na Zachod, Poludnie i Polnocny-wschod. Spotkalismy sasiadow Chinskich i Maya. Chinczyka obiecalismy spokojna granice wschodnia ale Maya jako agresywny narod nie sa pewni. Tym bardziej ze ich agresja obroci sie w strone najblizszego sasiada, ktory pragnie im przynies swa wspaniala kulture. Dlatego wznosze usilne modlitwy o zeslanie klesk i katastrof na oba narody zeby ich chciwe oczy byly zajete czyms innym niz spogladaniem na rzyzne ziemie Khmerow.
Amen

Stolica na polnocy bedzie miala skok kulturowy za 2 tury - obejmie owce krowy i miedz. 2 tury zajmie workowi dotarcie do miedzi kolejny work bedzie pracowal na bobrach a kolejny zacznie budowac droge laczaca miasta (4 tury do kola). Kolejny wynalazek w planach to BW. Musimy miec Axy zeby bronic sie przed Maya i ich agresywnymi Holkanami.
Kolejne miasto na poludniowy-wschod bedzie pracowalo na gemsach az nie wymysle AH i Agri. Miasto na polodniu ma duza produkcje i szybko urosnie na jelonkach i da techowanie na bobrach. Okolica przepiekna juz wylonil sie kamien i marble oraz ryz - nie wspomne o przyprawach i kadzidle bo to bedzie pozniej. Gdybym wystartowal nad woda bym byl niezle zacofany. Bardzo podoba mi sie Twoje podejscie zeby kazda nacja miala pola, ktore moze wykozystac dzieki techom startowym. Ogolna koncepcja gry to porozpychac sie kulturowo - 2 miasta produkuja wojo a jedno seta gdy juz nie bede mogl sie przepychac to zaczne spiskowac przeciwko najslabszemu sasiadowi - chcialbym dotrzec do sasiada majow zeby razem rozwiazac problem agresji Maya;)

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-12 15:12:50
O Wielki, Wszechladny Niedzwiedziu ! Twoj wierny sluga Zara wznosi rece ku niebu i zwraca sie o wysluchanie swych modlitw.
Dzieki ci za wspaniale zbilansowana okolice, gdzie moi lowcy moga znalez zwierzyne. Dzieki ci za klejnoty jakie nasi gornicy odnalezli w gorach. Dzieki ci za stada owiec i krow, ktore widzimy w okolicy. My jako Kreatywny narod bedziemy starali sie droga pokojowa szerzyc expansje na Zachod, Poludnie i Polnocny-wschod. Spotkalismy sasiadow Chinskich i Maya. Chinczyka obiecalismy spokojna granice wschodnia ale Maya jako agresywny narod nie sa pewni. Tym bardziej ze ich agresja obroci sie w strone najblizszego sasiada, ktory pragnie im przynies swa wspaniala kulture. Dlatego wznosze usilne modlitwy o zeslanie klesk i katastrof na oba narody zeby ich chciwe oczy byly zajete czyms innym niz spogladaniem na rzyzne ziemie Khmerow.
Amen

Stolica na polnocy bedzie miala skok kulturowy za 2 tury - obejmie owce krowy i miedz. 2 tury zajmie workowi dotarcie do miedzi kolejny work bedzie pracowal na bobrach a kolejny zacznie budowac droge laczaca miasta (4 tury do kola). Kolejny wynalazek w planach to BW. Musimy miec Axy zeby bronic sie przed Maya i ich agresywnymi Holkanami.
Kolejne miasto na poludniowy-wschod bedzie pracowalo na gemsach az nie wymysle AH i Agri. Miasto na polodniu ma duza produkcje i szybko urosnie na jelonkach i da techowanie na bobrach. Okolica przepiekna juz wylonil sie kamien i marble oraz ryz - nie wspomne o przyprawach i kadzidle bo to bedzie pozniej. Gdybym wystartowal nad woda bym byl niezle zacofany. Bardzo podoba mi sie Twoje podejscie zeby kazda nacja miala pola, ktore moze wykozystac dzieki techom startowym. Ogolna koncepcja gry to porozpychac sie kulturowo - 2 miasta produkuja wojo a jedno seta gdy juz nie bede mogl sie przepychac to zaczne spiskowac przeciwko najslabszemu sasiadowi - chcialbym dotrzec do sasiada majow zeby razem rozwiazac problem agresji Maya;)

Rihiter (Pastwo admina) 2011-12-12 17:17:07
*Niebo pojaniao i zagrzmiao*
Podoba mi si Twa wiara i oddanie miertelniku. Wzno mody (raporty) regularnie, a zostan wysuchane :)

p.s. Screeny Misiu, screeny. Zarwno Wielki Niedwied jak i miliony potomnych, ktrzy bd czytali kiedy ten pakt tajny z chci rwnie obejrz to co opisujesz.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-13 09:16:19

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-13 09:16:19

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-13 09:17:54
Na polnocy widac osadnika Maya - szukal miejsca pod trzecie miasto - czyli ruszyl sie 4 pola. zgaduje ze z polnocy a wiec moja stolica w trzecim skoku bedzie o jedno pole od jego granicy :D

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-13 09:17:54
Na polnocy widac osadnika Maya - szukal miejsca pod trzecie miasto - czyli ruszyl sie 4 pola. zgaduje ze z polnocy a wiec moja stolica w trzecim skoku bedzie o jedno pole od jego granicy :D

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-13 09:23:23
Zpomnialem - pozycja startowa na poludniowy zachod od krow (jedno pole lewo dol od krow)

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-13 09:23:23
Zpomnialem - pozycja startowa na poludniowy zachod od krow (jedno pole lewo dol od krow)

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-13 10:29:33

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-13 10:29:33

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-13 10:30:17

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-13 10:30:17

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-15 10:16:16
Zaczelo robic sie ciasno i to bardzo. Juz 4 sasiadow i kazdy pragnie Khmerskiej krwi :(

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-15 10:16:16
Zaczelo robic sie ciasno i to bardzo. Juz 4 sasiadow i kazdy pragnie Khmerskiej krwi :(

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-15 10:56:56
Screeny od prawej do lewej z gory na dol
43,42,41
44,45
46

Widac wszystkich - plan jest taki zeby po podlaczeniu miedzi isc szybko w bw a potem agri zeby rozwinac miasto z kuku.

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-15 10:56:56
Screeny od prawej do lewej z gory na dol
43,42,41
44,45
46

Widac wszystkich - plan jest taki zeby po podlaczeniu miedzi isc szybko w bw a potem agri zeby rozwinac miasto z kuku.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-15 10:58:43

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-15 10:58:43

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-18 11:56:05
O Wielki Niedzwiedziu wysluchaj modlow Twego wiernego slugi Zara.
Zeslij otepienie umyslowe na Maya zeby nie budowali wojska. Wowczas z naszym przyjacielem Napoleonem bedziemy mogli zaprowadzci lad i porzadek w imperimu Maya.
Amen

Oto aktualna mapa mojego imperium.

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-18 11:56:05
O Wielki Niedzwiedziu wysluchaj modlow Twego wiernego slugi Zara.
Zeslij otepienie umyslowe na Maya zeby nie budowali wojska. Wowczas z naszym przyjacielem Napoleonem bedziemy mogli zaprowadzci lad i porzadek w imperimu Maya.
Amen

Oto aktualna mapa mojego imperium.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2011-12-31 07:43:36
O Wielki Niedzwiedziu ! Straszna stagnacja zapanowala w narodzie. Nie wiemy czy robic sety i zakladac miasta czy produkowac axy i rozprawic sie z Maya. Coz za wielki dylemat. I jeszcze ta magiczna budowla u naszych sasiadow - musimy ja miec.
Amen

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2011-12-31 07:43:36
O Wielki Niedzwiedziu ! Straszna stagnacja zapanowala w narodzie. Nie wiemy czy robic sety i zakladac miasta czy produkowac axy i rozprawic sie z Maya. Coz za wielki dylemat. I jeszcze ta magiczna budowla u naszych sasiadow - musimy ja miec.
Amen

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-05 13:42:21
Wybacz o Wielki Niedzwiedziu za ma ospalosc w modlitwach ale bogowie chaousu zwani dalej pracodawca zmuszali nas do wytezonego mitrezenia czasu na nieistotne rzeczy! Dzieki za zeslanie madrosci na Ottomanska nacje. Zara i Napoleon zawarli braterskie przymierze. Przymierze to stanowi o uni Khmersko-Ottomanskiej. Walczymy razem i umieramy razem, wyznajemy ta sama religie. W momencie zaatakowania jednego z unitow, drugi z automatu wypowiada wojne a wiecsc o uni staje sie jawna. Zeslij na nas wytrwalosc.
Amen

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-01-05 13:42:21
Wybacz o Wielki Niedzwiedziu za ma ospalosc w modlitwach ale bogowie chaousu zwani dalej pracodawca zmuszali nas do wytezonego mitrezenia czasu na nieistotne rzeczy! Dzieki za zeslanie madrosci na Ottomanska nacje. Zara i Napoleon zawarli braterskie przymierze. Przymierze to stanowi o uni Khmersko-Ottomanskiej. Walczymy razem i umieramy razem, wyznajemy ta sama religie. W momencie zaatakowania jednego z unitow, drugi z automatu wypowiada wojne a wiecsc o uni staje sie jawna. Zeslij na nas wytrwalosc.
Amen

Rihiter (Pastwo admina) 2012-01-05 16:34:15
Zsyam! ;]

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-09 10:25:01
O Wielki Niedzwiedziu czy jest to mozliwe zeby pozyczyc od sojusznika 10g na 3 tury i oddac 12 ?

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-01-09 10:25:01
O Wielki Niedzwiedziu czy jest to mozliwe zeby pozyczyc od sojusznika 10g na 3 tury i oddac 12 ?

Rihiter (Pastwo admina) 2012-01-09 17:06:00
Nie.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-13 09:49:06
Zara oddal sie medytacji i oto jakie obrazy przeszly mu przez glowe:

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-01-13 09:49:06
Zara oddal sie medytacji i oto jakie obrazy przeszly mu przez glowe:

Rihiter (Pastwo admina) 2012-01-13 15:29:44
I jakie wnioski wycigasz z tych wizji?

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-13 15:50:40
Chinczycy i Maya zbroja sie i robia scinke (Chiny). Chiny nie podpisaly ze mna traktatu o nieagresji wiec pewnie sie szykuja. Mam traktat z Maya ale moze Maya liczyc na zloto z lamipakta. Musze skonczyc baraki u siebie i poscinac troche axow zeby zobaczyli ze nie bedzie latwo.
Jestem drugi w zlocie i Land Area. Trzeci w produkcji (Chiny drugie chyba).
Ale popa to mam ostatniego.

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-01-13 15:50:40
Chinczycy i Maya zbroja sie i robia scinke (Chiny). Chiny nie podpisaly ze mna traktatu o nieagresji wiec pewnie sie szykuja. Mam traktat z Maya ale moze Maya liczyc na zloto z lamipakta. Musze skonczyc baraki u siebie i poscinac troche axow zeby zobaczyli ze nie bedzie latwo.
Jestem drugi w zlocie i Land Area. Trzeci w produkcji (Chiny drugie chyba).
Ale popa to mam ostatniego.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-16 13:10:35
Chiny zaatakowaly Francje. Chiny wczesniej proponowaly mi wspolny atak ale odmowilem za to przekazalem informacje Francji. Nastepnie zapenilem i Francje i Chiny ze nie bede sie angazowal. Musze pilnowac travisa no i zobacze czy warto bedzie wmieszac sie na krzywego do wojny Chinsko Frnacuskiej oczywiscie po stronie zwyciezcy.

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-01-16 13:10:35
Chiny zaatakowaly Francje. Chiny wczesniej proponowaly mi wspolny atak ale odmowilem za to przekazalem informacje Francji. Nastepnie zapenilem i Francje i Chiny ze nie bede sie angazowal. Musze pilnowac travisa no i zobacze czy warto bedzie wmieszac sie na krzywego do wojny Chinsko Frnacuskiej oczywiscie po stronie zwyciezcy.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-16 13:12:21
Priorytet - wcisnac kolejne miasto pod granice Maya z silna obsada wojskowa :)

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-01-16 13:12:21
Priorytet - wcisnac kolejne miasto pod granice Maya z silna obsada wojskowa :)

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-26 08:42:10
Rachunek sumienia:
1. Nie zwiedzilem poludnia
2. Pozwolilem Chinom spotkac sie Maya
3. Budowalem baraki
4. Jak widzialem ze cos sie szykuje to jeszcze nie scinalem woja a dalej budowalem baraki
5. Nie zwrocilem uwagi na to ze Chiny nie przedluzyly paktu o nieagresji
6. Nie wysunalem wara w strone Chin na oznaczona pozycje miasta 9

Ech sam sobie strzelilem w plecy i to szesc razy :(

Zara wyciagnal wnioski i czeka na reinkarnacje w kolejnym misiu :)
W sumie walka z ludzmi jest nietuzinkowa. Komp to lesz :D

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-01-26 08:42:10
Rachunek sumienia:
1. Nie zwiedzilem poludnia
2. Pozwolilem Chinom spotkac sie Maya
3. Budowalem baraki
4. Jak widzialem ze cos sie szykuje to jeszcze nie scinalem woja a dalej budowalem baraki
5. Nie zwrocilem uwagi na to ze Chiny nie przedluzyly paktu o nieagresji
6. Nie wysunalem wara w strone Chin na oznaczona pozycje miasta 9

Ech sam sobie strzelilem w plecy i to szesc razy :(

Zara wyciagnal wnioski i czeka na reinkarnacje w kolejnym misiu :)
W sumie walka z ludzmi jest nietuzinkowa. Komp to lesz :D

Rihiter (Pastwo admina) 2012-01-26 16:47:02
Prawda, komp to aden przeciwnik. Dopiero z ludmi jest zabawa.
Nawet po zniszczeniu nacji led nadal rozgrywk. Mona si zawsze czego nauczy nowego, a i okazja do zastpienia kogo na duszy czas, a nawet na stae, moe si trafi.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-01-26 19:07:01
Spoko. Dowiedzialem sie ze mozna jeszcze tajne sobie poczytac po zniszczeniu to moze VGT jako moj sojusznik opowie co sie ciekawego dzieje :)

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-01-26 19:07:01
Spoko. Dowiedzialem sie ze mozna jeszcze tajne sobie poczytac po zniszczeniu to moze VGT jako moj sojusznik opowie co sie ciekawego dzieje :)

Rihiter (Pastwo admina) 2012-01-26 20:41:16
Tajne zostaj odtajnione po zakoczeniu rozgrywki.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-09 13:47:33
Moja mapa dla potomnych:

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-02-09 13:47:33
Moja mapa dla potomnych:

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-10 09:45:42
Czy Alex jako wladca Egiptu rozmawial z toba w sprawie trybuty jaki chce zaplacic za odstapienie Egiptu od ataku na Ottomanow ?

Jesli tak czy mam pieniadze przekazac tobie a potem ty przekazesz je Egiptowi ?

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-02-10 09:45:42
Czy Alex jako wladca Egiptu rozmawial z toba w sprawie trybuty jaki chce zaplacic za odstapienie Egiptu od ataku na Ottomanow ?

Jesli tak czy mam pieniadze przekazac tobie a potem ty przekazesz je Egiptowi ?

Rihiter (Pastwo admina) 2012-02-10 19:00:36
Rozmawialimy o tym ale nie wyraziem zgody na takie przekazywanie zota tak w zasadzie za nic. Regulamin jasno okrela, e zota nie mona przekazywa, z pewnymi wyjtkami.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-16 13:47:56
Witam mam takie pytanie.
Namowilem Persje zeby odbil moje miasta - kazde miasto 100g.
Jak, mozna dokonac przekazania pieniedzy ?
Tzn czy ma zabic wszystkie jednostki oprocz jednej a ja mam pokonac ta jedna i wejsc do miasta i przekazac zloto przez Ciebie czy moze ma je wyzwolic ?
W regulaminie jest napisane:
7.4 Przekazywanie miast moe nastpi za zgod Admina, a zota za zgod i porednictwem pastwa Admina. Przekaz zota dopuszczalny jest w nastpujcych sytuacjach:
7.4.1 Podzia upw na wsplnej wojnie.
7.4.2 Zapacenie okupu w zocie lub miastach za zaprzestanie wojny. Udawane wojny bez strat w wojsku i ludziach nie bd rozpatrywane.
7.4.3 Wynagrodzenie dla drugiej nacji za przyczenie si do wojny po naszej stronie konfliktu. Obowizuje tylko w przypadku przekupienia nacji, ktra nie jest zwizana z nami paktem defensywnym czy sojuszem. Przekazanie zota w tym przypadku dokonane zosta moe dopiero po dobitnym wykazaniu, e wojna w wykonaniu przekupionego jest prawdziwa (walka, dziaania, wpyw na negocjacje i dyplomacje), optymalnie po jej zakoczeniu, ewentualnie w trakcje jeeli jest dugotrwaa. Kadorazowo tego typu sytuacje podlegaj ocenie i weryfikacji Admina.

Wiec teoretycznie jest to wynagrodzenie za przystapienie do wojny po mojej stronie. Z Chinami mam zawieszenie broni a z Maya pokoj i ustawowo konczy sie za 2 tury. Z Persja nie mam Paktow.

W sumie jak nie sprobuje w ten sposob to to juz nie mam szans na godna egzystencje.
Dodatkowo zrobi sie ciekawie w rozgrywce.
Pozdrawiam
Rookie

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-02-16 13:47:56
Witam mam takie pytanie.
Namowilem Persje zeby odbil moje miasta - kazde miasto 100g.
Jak, mozna dokonac przekazania pieniedzy ?
Tzn czy ma zabic wszystkie jednostki oprocz jednej a ja mam pokonac ta jedna i wejsc do miasta i przekazac zloto przez Ciebie czy moze ma je wyzwolic ?
W regulaminie jest napisane:
7.4 Przekazywanie miast moe nastpi za zgod Admina, a zota za zgod i porednictwem pastwa Admina. Przekaz zota dopuszczalny jest w nastpujcych sytuacjach:
7.4.1 Podzia upw na wsplnej wojnie.
7.4.2 Zapacenie okupu w zocie lub miastach za zaprzestanie wojny. Udawane wojny bez strat w wojsku i ludziach nie bd rozpatrywane.
7.4.3 Wynagrodzenie dla drugiej nacji za przyczenie si do wojny po naszej stronie konfliktu. Obowizuje tylko w przypadku przekupienia nacji, ktra nie jest zwizana z nami paktem defensywnym czy sojuszem. Przekazanie zota w tym przypadku dokonane zosta moe dopiero po dobitnym wykazaniu, e wojna w wykonaniu przekupionego jest prawdziwa (walka, dziaania, wpyw na negocjacje i dyplomacje), optymalnie po jej zakoczeniu, ewentualnie w trakcje jeeli jest dugotrwaa. Kadorazowo tego typu sytuacje podlegaj ocenie i weryfikacji Admina.

Wiec teoretycznie jest to wynagrodzenie za przystapienie do wojny po mojej stronie. Z Chinami mam zawieszenie broni a z Maya pokoj i ustawowo konczy sie za 2 tury. Z Persja nie mam Paktow.

W sumie jak nie sprobuje w ten sposob to to juz nie mam szans na godna egzystencje.
Dodatkowo zrobi sie ciekawie w rozgrywce.
Pozdrawiam
Rookie

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-16 13:49:31
Plan jest taki:

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-02-16 13:49:31
Plan jest taki:

Rihiter (Pastwo admina) 2012-02-16 18:19:42
Podchodzi to jak najbardziej pod pomoc w wojnie/przyczenie si do wojny. Przekazanie pienidzy nastpowa bdzie kadorazowo przez Pastwo Admina (inaczej si nie da). Miasta moe Trebuch przekaza Tobie przez dyplomacj, lub te po prostu wyzwoli. Za kadym razem kiedy bdzie taka operacja miaa by przeprowadzona trzeba przedstawi j Adminowi i uzyska zgod (mog po prostu by okolicznoci, ktre spowoduj decyzj o odsuniciu przekazania o kilka tur, ale jak obydwoje bdziecie mieli wojn z t trzeci nacj, to nie powinno tak by).

Na cao oglnie zgod wyraam. Wida, e bdzie realna wojna i realne wsparcie. Oczywicie przekazywanie kasy moe nastpi dopiero po tym jak bd jakie walki :]
Prosz abycie gdy zacznie si wojna zaoyli tajny pakt Wy + Admin, w ktrym bdziemy wszelakie przekazy zota i miast na bieco omawia i tam bd dawa zatwierdzenia danych dilw.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-19 20:11:32
Mam pytanie czy musze wypowiadac wojne china czy wystarczy ze zrobi to Pers i przekaze mi miasta ?

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-02-19 20:11:32
Mam pytanie czy musze wypowiadac wojne china czy wystarczy ze zrobi to Pers i przekaze mi miasta ?

Rihiter (Pastwo admina) 2012-02-19 20:35:51
Wypowiedzcie obydwoje. To lepiej dla was, bo nie bdzie sytuacji, e Chiny bd mogy wybirczo zaatakowa tylko unity Persa, a Twoich nie. Zreszt dla jasnoci lepiej abycie obydwoje wypowiedzieli.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-27 21:28:41
Mam pytanie czy moge ofiarowac 50g w zamian za miedz Persowi ?

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-02-27 21:28:41
Mam pytanie czy moge ofiarowac 50g w zamian za miedz Persowi ?

Rihiter (Pastwo admina) 2012-02-27 21:38:24
Nie.

Moe by wymiana lub obdarowanie surowcem.

Rookie (Zulusi / Willem van Oranje) 2012-02-28 16:14:30
Ale to surowiec strategiczny

Rookie (Kmerowie / Zara Yaqob) 2012-02-28 16:14:30
Ale to surowiec strategiczny

Rihiter (Pastwo admina) 2012-03-01 16:12:33
Moe Cie nim zawsze obdarowa.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: