www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Francja - ZSRR" (czajmen)
Author Message
wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 21:14   Pakt "Francja - ZSRR" (czajmen)

Pakt numer 2440, założony 2012-01-06 00:10:59 przez czajmen (Pericles / France)

Nazwa paktu: Francja - ZSRR

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: czajmen
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 21:14   

czajmen 2012-01-06 00:16:22
Witam starego sąsiada :)

Mam nadzieje, że tym razem lepiej nam wyjdzie sąsiadowania, ostatnio prawie zginęliśmy. No w końcu tutaj gram o wiele lepiej, więc na pewno będzie lepiej.

Co prawda nie wiem jakim cudem w grze się już spotkaliśmy, ale się spotkaliśmy.
Z mojej strony mogę ci zagwarantować, że nie zamierzam iść dalej niż tern Anglii, więc tą granice możesz uznać za spokojną i bezpieczną.

czajmen 2012-01-06 00:16:42
A dziś życzę ci wszystkiego najlepszego :urodziny:

ScoobyDoo 2012-01-06 11:21:25
Witamy władce, dziekujem za życzenia.

Cieszy mnie twój brak ekspansji i zapewnienia o spkojnej granicy.
Ma pytanie jak zapatuejsz sie na moje maisto obok yorku, przy crabach i krowach. jest to dla mnie bardzo ważne miasto nie ukrywam.

Czy dobrze zrozumiealm ze nie planujesz expansji na wchód, czyli w moja stronę?

czajmen 2012-01-06 12:02:34
tak - nie planuje. mozesz dac screena bo za yorkiem nic nie widzialem i nie kojarze dokladnego miejsca w jakim bys chcial budowac miasto. ale mysle ze nie bedzie zadnego problemu.

ScoobyDoo 2012-01-06 12:08:59
nieukrywam, ze mialem ochotę na york, ale jeśli dostanę wszystkie tereny za zachód o yorku, to przyjmę taki zaakceptuje taki podzial terenu w imię dobrej współpracy

ScoobyDoo 2012-01-06 12:15:01
jesli widzi krowy, które są poza obszarem kulurowym yorku ( a pewnie widzisz),
to nad krowami chcaiłbym moje miasto.
I nie przestrasz sie mojej armii, bo po protsu także się szykowalem na hecha, bo tak jak on gral to po prostu o pomstę do nieba wołało.

ScoobyDoo 2012-01-06 13:03:28
A powiedz mi Periklesie, co ty na taki uklad mylisz, ja wezme, york i pomogę ci zdobyc stolicę, stolica bedzie twoja a york moj.
Istniej taka opcja?

czajmen 2012-01-06 13:57:26
ok, juz kojarze miejscowke. nie ma problemu.

pod stolica mam juz wojsko i w krotce zacznie sie szturm. proponuje pozostac przy podziale - co na wschod od yorku twoje, a york moj. na terenie angli nie ma tak naprawde fajnych lokacji na miasta, dlatego taka decyzja.

ScoobyDoo 2012-01-06 14:08:15
a czy przypadkiem york nie trafi w rece, inkaskie?

czajmen 2012-01-06 14:23:07
nie. na pewno nie

czajmen 2012-01-06 20:06:01
dopiero teraz jestem na kompie - wcześniej komórka - sprawdziłem sobie na screenach lokalizacje - dobrze pamiętałem - nie widzie totalnie żadnych problemów w tamtej lokalizacji, nie będzie w ogóle kolidowała z miastem jakie chce tam postawić (jedyna dodatkowo lokalizacja warta pozostawienia jako takiego miasta).

czajmen 2012-01-06 20:09:32
mam nadzieje, że swoją armie od następnej tury wycofasz, następnie osiedlisz się na wschód od Yorku, a my będziemy żyć w przyjaźni i wspólnie kombinować kogo by tu pojechać :) w misiu grało mi się z tobą dobrze - chociaż byłem zawiedzony tym, że nie mogłem ci jakoś pomóc w wojnie - cóż za słaby byłem i tyle. tutaj też tego chce, a jak wiem - masz tam ładny kociołek z bomblem, który na pewno będzie kogoś z waszej trójki agresorów połknąć - moja pomoc wtedy na pewno ci się przyda - bo jak tylko będę mieć możliwość to na pewno ci pomogę.

ScoobyDoo 2012-01-06 20:23:18
cos do obrony miasta będę musiał trzymać w tym miescie obok yorku, zaraz stawiam tam miasto za 3-4 tury, sa tam lasy craby krowa , fajna miescówka jak dla mnie

ScoobyDoo 2012-01-06 20:23:30
ale nie beddzie to duzo

czajmen 2012-01-06 20:27:38
ok - przecież nie wymagam od ciebie abyś miasto miał puste, ale widz, iż ode mnie nie masz żadnego zagrożenia. a powiedz mi kogo się mogę jeszcze spodziewać po tamtej stronie? na pewno wiem, że bombel, geo, didi :) ale ktoś jeszcze - chodzi mi tylko o tych bliski - zawsze to lepiej wiedzieć cyz np. taki rudi ze swoją holandią się nie czai, czy jakiś inny gracz z dużym i dobrym doświadczeniem w dyplach.

ScoobyDoo 2012-01-06 20:29:00
czajmene, powiem tak, proszę ciebe abys nie szdel poza york, nie chcę abyście się spotkali? ok?
Nie jest to rudi.

czajmen 2012-01-06 20:34:18
za york to ja nie mam zamiaru się ruszać - tego się nie boj - mnie tam nic nie interesuje - pytam tak z ciekawości, bo widzę morze na górę i na dół i nie wiem kogo się mogę spodziewać na drugim brzegu. po za tym zacząłem się bawić w kartografa i budować przybliżoną mapę d7.

czajmen 2012-01-06 20:35:10
ale jak rudiego nie ma, to mi wystarczy - ten na pewno, no pewnie będzie z morza uderzać ile wlezie.

ScoobyDoo 2012-01-07 16:33:55
przykro mi peryklesie, taki deal ze ja dostane teren, a ty wszysie miasta byl dla mnie nidozaakceptowania. Spowodowalby, równogwa sił byłaby zachwiana w regionie.
Zmuszone zostałem wypowiedzieć ci wojne.

Jakkolwiek pokoj pomiędzy nami wciąz jest mozliwy, mi wystarczy tylko york

czajmen 2012-01-07 21:07:13
czemu mnie to nie zaskoczyło :) od początku (od momentu kiedy podpisaliście pokój z bomblem) wiedziałem, że zdobycie i utrzymanie Yorku może być ekstremalnie trudne. Udało się tylko dlatego, że hechter robił w Yorku worka, zamiast warów. Powinieneś mi dziękować, bo dzięki temu nie jesteś łamipaktem :)

czajmen 2012-01-07 21:10:29
Ponieważ nie jestem zaskoczony twoją decyzją (no dawałem sobie 5%, że po zdobyciu zaakceptujesz utrzymanie Yorku w moich rękach) zgodzę się na pokój.

czajmen 2012-01-07 21:23:00
Nie jestem i nie byłem zainteresowany pchaniem się w ciekawą okolicę. Natomiast moje warunki są takie:
1) York pozostanie miastem granicznym ZSRR w tym rejonie i po zachodniej stronie nie będzie żadnej ekspansji - wszystkie tereny na zachód przypadną mi - tam jest takie gówno, że 1 miasto da się postawić, ale i tak nie wiem czy będzie jakaś produkcja dla niego.
2) W strefie przygranicznej w miastach będzie utrzymane minimum do obrony, czyli 1 łuk, 1 axe (lub inny z premią do melee), 1 spear (lub inny z premią do konnych).
3) Wyjście pod granicę jednostek wojskowych tylko dla ochrony worka / worków. Liczba maksymalnych jednostek do ochrony - 1 (słownie jeden).

Nie ufam ci teraz i pewnie ty mi też.

A oboje wiemy, że pchanie się długą i wyczerpującą wojnę źle się skończy dla nas, bo inni nasi sąsiedzi odskoczą i kiedy my na topory będziemy się naparzać przyjdą z karabinami. A ja lekcje z misia już odrobiłem, tak jak ty z d6 :)

Czas pokaże czy staniemy się sojusznikami, neutralnymi wobec siebie czy też wrogami. Wszystko zależy jak ty się zachowasz, bo ja jak już pisałem, nie chce się pchać w twoją stronę, tym bardziej, że wiem iż bić się umiesz :)

czajmen 2012-01-07 21:26:05
Mógłbym się *****ć i walczyć z tobą, ale to by mi nic nie dało i w końcu ktoś by mnie zjechał. A i ciebie pewnie też. Chodźby bombel by się odwdzięczył za miły atak z początku.

A ja i tak już jestem w plecy, bo jednak utrzymanie największej armii na świecie kosztuje. Nie potrzeba mi kolejnej, długiej wojny - dlatego wierze iż zaakceptujesz moje warunki.

ScoobyDoo 2012-01-07 22:31:35
czajmen, tutaj nawet nie jest kwesta zaufania, bo ja ci ufam.
Naprawdę, skoro myślałęś (albo byles pewien), wręcz ze odbije york, to mogleś go oddać po dobroci, jak ładnie prosiłem. Dal mnie york, jest mega ważny.
Naprawdę nie mam biznesu sie dalej, pchac, co najwyżej móglbym wam/tobie utrudniać, zycie. Nawet zdobycie stolicy nie jest dla mnie celem, bo po co mi ona?

Wiem, też ze Deb cie poinformował, ze ja chcę miec York, dlatego zaatakowaliście York, odpuszczając inne miasta.

Twoje warunki są jak najbardziej ok. ja mogę dodać od siebie tylko, że chcę jawnego pakoju z tobą i debem do 70tury.
Rzuc plan zagospodarowana tego terenu. Kto gdzie ma miasta, ja mam mapę od Hecha jak pewnie wiesz.
Na koniec chciałbym abyś, zwrócił mi kasę którą dostałęś za York, no chyba że będe mogl zdobyc stolić, a miasto przekaże tobie.

Uwazam, że jestesmy rozmynmi wladacami i dogadamy sie.

Mapę coś

ScoobyDoo 2012-01-07 22:32:19
Ufam tobie , nie ufam Debowi, tyle w temacie.

ScoobyDoo 2012-01-08 00:57:31
Co wiecej, gdybyśmy ze sobą porozmawiali to bym ci wytlumaczył ze york muszę miec.
Ale ta łajza Deb ma na mnie alergie, i oczywiście pewnie ciebie podpusciła...

Szczerze sasiedzie:
- mam sporo armi, mam drogę, (wiem że widziales dwa worki ktore byly na górce), i tamtędy idą wolniejsze jednostki axe, speary, nie dacie rady. Jestem cre tak jak ty. Dostanę bonus za kulture, plus fortifkacja, nie do ruszenia. Wiem ze wiesz o tym.
- 2. , hech ze mną wspołpracuje widzę caly terem, widze wasze jednostki, gbybym nie był pewny ataku nie atakowalbym, widze twojego axe, chariota wara, dwa charioty deba
- 3. to miasto obok ciebie zdobędzie, ale stolicy nie dasz rady gdyż ja niestety bez pokoju z waszej(twoje) strony będe musial go wspierac, a wcale nie chce. Stolica m 5 popa, ladna, strach pomyslcec co będzie jak dostanie metal...
Plus las do okola.

Wiem ze mozliwe jest dogadanie sie, wiece popros deba aby sie wycofal z gorki ze srebre bo go zlikiwiduej w nastepnej turze. NIe podchodz do mnie swoimi jednostakami abym nie musial ciebie atakować, póki nie uzgdonimy pokoju.
Po co tracil mlotki?

A wierze ze w naszym interesie się jest dogadanie, w które mocno wierzę.
Jutro nie bedzei mnie od poludnia do wieczora. Ale na chwile może będe mogl wchodzić.

ScoobyDoo 2012-01-08 01:04:54
1) York pozostanie miastem granicznym ZSRR w tym rejonie i po zachodniej stronie nie będzie żadnej ekspansji - wszystkie tereny na zachód przypadną mi - tam jest takie gówno, że 1 miasto da się postawić, ale i tak nie wiem czy będzie jakaś produkcja dla niego.
2) W strefie przygranicznej w miastach będzie utrzymane minimum do obrony, czyli 1 łuk, 1 axe (lub inny z premią do melee), 1 spear (lub inny z premią do konnych).
3) Wyjście pod granicę jednostek wojskowych tylko dla ochrony worka / worków. Liczba maksymalnych jednostek do ochrony - 1 (słownie jeden).

na te warunki sie zgadzam

ScoobyDoo 2012-01-08 01:13:49
i naprawdę szczerze bym tobie pomogl zdobyc londyn (przy okazji dostalbym pewnie generala)

czajmen 2012-01-08 07:53:31
Ciesze się, że zgadzasz się na takie warunki, ale wybacz kasy za York ci nie dam. I tak na mnie jakąś kasę zyskałeś. Wysłałem ci ofertę pokoju. Mam nadzieje, że ją zaakceptujesz.

Pomocy w Londynie naprawdę nie potrzebuje - sytuacje mam od początku pod kontrolą, dlatego też połasiłem się na zdobywanie Yorku :) A miedzi nie zdąży podłączyć.

czajmen 2012-01-08 07:55:23
Inków poprosiłem o wycofanie wara.

ScoobyDoo 2012-01-08 09:53:16
czajmen nie wezme pokoju ofetę odrzucę dopoki nie będę mial jawnego

czajmen 2012-01-08 11:27:02
sorki. rano sie spieszylem - jawny oczywiscie podpisze. jawnego twojego z debem nie chcial bym podpisywac, bo mamy na oku powiekszenie jego granic - taki byl deal - on mi, a ja jemu pomagam. napisz tylko pakt, to go podpisze. dzis bede dopiero pozno wieczorem, ale bede sie staral wchodzic przez komorke. daj mi nazwyzej smsem znac jak go napiszesz.

czajmen 2012-01-08 11:29:18
co do deba to oczywiscie nie w twoim rejonie. po za tym moje.miasto go za.jakis czas.odetnie od ciebie. ale to wiesz bo masz angielskie mapy

ScoobyDoo 2012-01-08 15:41:21
zaloguje się wieczorem czekajcie na mnie z tura

ScoobyDoo 2012-01-08 16:02:48
wieczorem bede mial wiecej czasu, czekajcie na mnei z tura, uzgodnimy wszystko

czajmen 2012-01-08 16:31:32
ok. ja teraz i tak nie mam czasu

ScoobyDoo 2012-01-18 16:40:39
Jesli chodzi o punkty szpiegowskie, to pakuje je w sąsiadów, po to aby widzieć demo, i wiedzieć jak daleko mam do nich. Ja tylko zobacze twoję demo to zdejmę punkty, mam nadzieje ze ty też :)

ScoobyDoo 2012-01-18 16:41:13
Mam bombla harama, będe mial twoje i deba. Potem może innych, Peter ?:D

czajmen 2012-01-18 17:31:51
ja robie dokladnie to samo :-)

ScoobyDoo 2012-01-19 10:47:42
Mam pytanie czy zgodziłeś się na OB?

czajmen 2012-01-19 10:48:26
Tak, zgodziłem się.

ScoobyDoo 2012-01-19 10:53:11
Super, ta jak mówie nie mam pewności czy one dotrą, w takim razie dam ci przelew także dla ciebie cheosowi dzis. Jesli się zgodzi

ScoobyDoo 2012-01-19 10:56:11
A tak mam pytanie, jak sie zapatrujesz na mnie, czy masz uraz za York?
Dałem debowi do zrozumienie ze dla mnie York jest mega ważny (kluczowa przełęcz).
Więc sie dziwiłem naprawdę, że nie chcecie mi go oddać....
Mam nadzieje, ze będziemy w przyszlości współpracować, gdyz obok nas wyrastają mega potęgi (peter, cule barteq).
Z chęcią do obozu czajmen deb bym się przyłaczył (czy w tym obozie jest także barteq)?

czajmen 2012-01-19 11:22:51
York dla mnie też był ważny z tego samego powodu - aby z tej strony mieć ciasne przejście. Z racji, że ty go masz i masz teren za nim - dla mnie to już obojętne. Fakt faktem miejscówka fajna, baa nawet bardzo fajna - dużo jedzenia, dużo produkcji - ale przeżyje bez tego.

Co do obozu - to póki co jest nieformalny - łączyły nas interesy z początku (ja - deb, ja - barteq) no i mamy niepisane porozumienie o bezpieczeństwie granic i podziale ziemi.
I ja i oni są szczęśliwi, bo mają po granicy bezpiecznej. Ale ja i tak jestem w sytuacji, że jak cule pójdzie na deba, czy peter na bartqa to będę musiał im pomóc, choćby dla tego, aby za chwile nie mieć nowego sąsiada.

Nie zapominaj, że niedaleko nas jest Rudi, a on to już w ogóle masakra. Rozwinął się pięknie. A że ma pakty podpisywane, to może (w teorii) spokojnie robić sobie cudaki - kolos pewnie za chwilę będzie. Dziś dostawił 6 miasto. Później będzie jechać wszystkich aż miło.

W przyszłości nie widzę problemów we współpracy - jak tylko będzie wspólny interes, to czemu nie. Wszak prowadzisz moją misiową Rosję i mam do niej sentyment :)

ScoobyDoo 2012-01-19 11:38:46
Ja wiem gdzies są dwa "cudaki", z faustem będę mial granicę, on z piramidami na razie nie jest groźny.
Rudi to inna kwestia, dostal pewnie dobry teren bogaty w zarcie, nie w produkcje. Produkuje cudy za pomocą scinki (co widac) i ma overflow 45 mlotków z 1 łebaka. Masakra. Jest orgiem to sporo (org jest mocniejszy niż fin).
Ale bym sie tak bardzo, nie bał rudiego.
Latarnia daje tylko 1 szlak (czyli 2 monety z miasta). Kolos hmmm, daje mu trzy monety z morza, ale tylko z pol które maja bazowo 2.
Ogólnie 3 to nie jest jakaś masakra, chatki po 10 turach daja 2 i cały czas rosną. Morze z kolosem jest to rodzaj pułapki, kasa jest (3 to nie jest jakaś masakra), ale to sie nie rozwija... Wiem bo wiele razy tak gralem z Kolosem i na to trzeba uważac.

A rudi jest sasiadem mojego sąsiada Didiego.

Barteq to raczej czuje do mnie uraze, za zdradę w misiu. Morze mu się odmieni, ja Peter będzie pukał do bram....

ScoobyDoo 2012-01-19 11:39:09
Bo Peter to już mnie chyba nie lubi :D

czajmen 2012-01-19 11:40:35
Za otwarcie granic i mnie pewnie nie polubi.

czajmen 2012-01-19 11:47:17
Zawsze na początku, póki worki nie obrobią, zawsze lepiej robić na morzu z większym złotem, a później przejść na chatki. Tak jak zresztą ze specjalistami - najpierw dają dużo, ale później trzeba przejść na chatki.

Co do Barteq to na szczęście ja was rozdzielam, a dwa Peter da mu pewnie zajęcie.

Co do twoich sąsiadów i ułożenia to wiem o tym. Jak tam w ogóle sprawa z bomblem? Patrząc po punktach, to najgorzej wyszedł didi oraz sam bombel, a ty i geo dość dobrze. Planujecie go dobijać, czy dogadaliście się i od wojny będzie między wami pokój i miłość?

ScoobyDoo 2012-01-19 11:57:10
Co do petera to ja was na pewno wspomogę, jesli będe mial, możliwośc.
Bo peter to mściwy jest, wieć ja będę następny w kolejce.
Masz racje z OB cię nie polubi raczej...

Na tej wojnie to raczej my słabo wszyscyy wyszliśmy, geo najlepiej najmniej się zaangażowal. Bombel mocno ciął, my także. Nic nie ugraliśmy (dobrze ze tylko wary potraciliśmy :) ). A tyle z tej wojny było zysku. Ja także byłbym w strasznej dupie gdybyście nie zablokowali Hecha, i gdybym (nie ukrywam) nie mial yorku. Po prostu nie mam mega wypasu, A york to będzie moje najlpesze miast, lepsze niż stolica. Dlatego musialem zaryzykować aby mieć ten york. Bo inaczej patrzyłbym jak inni odlatują....

Aktualnie jest pokój z bomblastym, dobić bombla byłoby miło, ale to trudna sztuka. Na razie nie wchodzi to w rachubę.
Bombel to nie bobek,niestety.
Może w przyszlości, zobaczymy jak się sytuacja polityczna rozwinie.
Ja musze sie na razie rozwinać.

czajmen 2012-01-19 12:08:15
hechter miał tak piękny teren, że masakra. dwie oazy (jedna koło yorku, druga koło Nottingham na górce - 2 jedzenia, jeden młotek, 2 sztuki złota). Do tego jedzenia dużo. Pechowo tylko miał konie i miedź, oba na skraju granic. Z miedzą to zwalił, po powinien iść z stetem na dół, to by ją ładnie w środku państwa schował, a teren tam miał też dobry - zresztą sam widziałeś. Mi się miastem niestety wpakował - on miał płaski teren, a ja górki po drodze, więc chcąc nie chcąc od początku był moim celem nr 1. Później bronił się dość dobrze, ale prawda taka, że jakby nie atakował Niemców, to by tak różowo nie miał. Do tego farty też miał - z jednym to musisz mu dziękować, bo Lodnym mogłem dużo dużo wcześniej zająć rydwanem, ale ten padł na warze bez fortyfikacji - jakbym Londyn wtedy zdobył to i siły w Yorku miałbym większe i tutaj bym go pewnie utrzymał, a ty musiałbyś odpuścić lub naparzalibyśmy się ostro.

czajmen 2012-01-19 12:09:19
Ale to tylko gdybanie - tak jak jest jest OK. Lepszy wróbel w garści i spokój, niż naparzanie się bez końca.

ScoobyDoo 2012-01-19 12:13:03
Lepszy wróbel w garści i spokój, niż naparzanie się bez końca.

Mysle podobnie, na tej wojnie nieźle wyszedłeś, masz troche terenu, sojuszików.
No i pewną granice ze ZSRR, która będzie chronic przed Rudym Cudakiem. :)

czajmen 2012-01-19 12:18:42
Tak terenu trochę jest, ale w ogóle na tej mapie teren to lipa - po angliku mam 2 miasta i jedno da się jeszcze dostawić. Teren płaski jak naleśnik, więc w środku będzie dziura jak nie wiem co. Co najwyżej może jedno miasto uda mi się wpakować, ale to będzie takie marne, aż chyba szkoda seta. Trochę też u siebie terenu mam - ze 2 takie średnie da się wpakować i tyle. Cule za to już 8 stawia...

czajmen 2012-01-19 12:19:12
Rudi teraz to może sobie flotę zrobić i ładnie z morza lać. Zresztą pewnie taki jego zamysł był od samego początku.

ScoobyDoo 2012-01-19 12:24:29
Cule rośnie, jest spi i ma rele niedlugo prorok się urodzi...
Mam nadziej ze go powstrzymacie...

Co do hecha, to on miasto trochę za szeroko rozlożył. Zrobił litere V.
Deb z góry mogl sie wpakowac w środek warmi i może wybierać gdzie isc.
Ten nottigham powinnien postawić blizej, centru (obok tej oazy na górze).

A najgorze to było to ze nie pilnowal worków, zwiedział teren, zamiast trzymać je w miastach i pilnowąc interesu....

wnuczus 

ScoobyDoo 2012-01-22 16:42:19
Czajmen powiedz mi, czy dostales od admina kase?
Bo ja mu 2 dni temu dawalem... a teraz do juz nie wiem czy masz kase, bo byla cofka

ScoobyDoo 2012-01-23 10:35:35
W sobotę albo piątek przelałem cheosowi kase (15 golda).
Cheos mial ci juz dać tą kapuste. W niedziel pisze do mnie zebym sprawdził czy faktycznie mu przelałem, bo możliwe ze przez cofkę mu sie coś źle kilknęlo.
I faktycznie nie przyjął (cheos) odemnie pieniędzy.

Mam pytanie, czy dostałeś od Cheosa 15 golda czy też nie?

czajmen 2012-01-23 17:44:02
hej. nie dostalem, sorki ale ostatnio mam malo czasu na odpisywanie

ScoobyDoo 2012-01-30 16:11:53
Ldeska chce sobie pozwiedzać przepusczamy go?.
U mnie ma zakaz wstępy, chce przejsc podobno na pólnoc...
Masz ochote go przepuścic?

czajmen 2012-01-30 16:53:45
Ja mu powiedziałem, że granice otworze tylko wtedy gdy pójdzie do ciebie.

ScoobyDoo 2012-01-30 17:01:40
to ja mu powiedzialem ze do mnie na pewno wejsc nie moze. Nie dam zadnych OB. nIech spada.

czajmen 2012-01-30 17:18:12
nic - zawróci i pójdzie gdzieś indziej.

czajmen 2012-01-31 11:12:22
już zawrócił, więc pójdzie pewnie w stronę rudiego albo jakoś tak

czajmen 2012-02-02 23:10:27
Zaproponowałem wymianę handlową - kraby za krowy.

ScoobyDoo 2012-02-03 09:11:47
Hej niestety nie możemy się wymienić. Gdyż ja mam dwa kraby które przehadlowałem, a zgodnie z regulaminem nie moge przyyjąc crabów które sprzedałem. Dodatkowa w tej turze chyba powininem podłączyć craby wiec trzeba byłoby od razu cancelować deal.

Odnośnie rudiego to wiesz gdzie on jest ?

czajmen 2012-02-03 10:05:32
Acha, spoko.

No Rudi jest koło wnuczka, a wnuczek koło bobka. Bobek wiesz gdzie jest. Gdzieś na południe i pewnie na wschód od ciebie (tak mi się wydaje). Ale masz też pakt z geo i z didim, więc pewnie tak samo daleko masz do niego na południe jak i na północ (tak mi się przynajmniej wydaje). Ja rudiego jeszcze nie spotkałem i pewnie szybko się to nie stanie.

czajmen 2012-02-03 10:05:53
nie masz tylko ma - rudi ma pakty z geo i didim

ScoobyDoo 2012-02-03 10:31:52
ja ma deliktaną styczną kulturalna z didim a didi ma granice z GEO.

Bobek to ja widze tylo jego jedno miasta, Wolną srotmotną (ostatnie miasto Bobka)
Która jest 10 kratek w dól i 2 w prawo od yorku.

Wnuczek jest kolo bobka to nie mozliwe chyba....

czajmen 2012-02-03 10:52:46
Możliwe - był w momencie jak miał wszystkie miasta. Do tego mieli pakt jawny. Teraz już nie ma. Gadałem z nim chwile i tak mi powiedział. Z tego co mówił to na dole miał domela i petera, a u góry duże morze. Wnuczus jest dalej na wschód od tego miasta, z tego co mówił mieli nie duże przejście miedzy sobą - pewnie coś takiego jak koło Yorku jest - 2 - 3 kratki szerokości.

czajmen 2012-02-06 20:24:23
co do larego, to wyszło z nim tak bo to była jedyną możliwość aby się nie zablokował na maksa. a w tamtym rejonie za bardzo mieszał. ją bym się nie wpakował w to, ale arabii jest potrzebny do zachowania przeciwwagi dla cule. to tyle w tej kwestii

ScoobyDoo 2012-02-06 21:07:42
?nie czaje

czajmen 2012-02-07 07:55:02
tak napisałem do ciebie, bo uznałem za stosowne powiadomić wszystkich moich sąsiadów o moim zachowaniu itp.

czajmen 2012-02-07 07:55:47
jak widzie, czyżby była ponowna akcja na bombla? bo jak się orientuje to wam się jakoś teraz pakt kończy, prawda?

ScoobyDoo 2012-02-07 09:14:22
pakt z bomlastym się już kończyl, kurde, wszyscy życzą bomblowi śmierc...

czajmen 2012-02-07 09:17:00
wiesz - ja tam nic mu nie życzę tylko pytam. skoro raz zaatakowaliście, to możecie i drugi, chociaż widać, że z geo się dogadał.

czajmen 2012-02-07 09:30:23
zresztą to co się dzieje w tamtym rejonie mało mnie interesuje. to twoja strefa wpływów, nie moja. ja się tam nie zamierzam pchać.

ScoobyDoo 2012-02-07 09:42:38
strefa wpływów ZSRR, ładnie :( , ze niby my jakimś mocarstwem jesteśmy ...

ScoobyDoo 2012-02-09 12:16:41
WItamy Periclesa,

Co myslisz o przedłużeniu paktu jawne za kilka tur...

czajmen 2012-02-09 12:23:49
Żaden problem - daj znać kiedy i na ile.

ScoobyDoo 2012-02-13 10:39:07
Witamy Periklesa po przerwie...

Pozbywamy się smoków wszystko idzie zgodie z planem, nawet lepiej.
Ale doszly do mnie sluchy, ze po Francji przy granicy z ZSRR, krąży babiloński Chariot i zwiedza, szpieguje nas. Babilonia podobnei jak Japońce to smiertelni wrogowie ZSRR, wieć zwracamy sie z prośbą aby Perikles nie pozwalał aby po jego państwie pałętały sie jakies jednostki które go szpiegują ( a przy okazji nas).

Jeśli potrzebujesz pomocy ZSRR wyśle armie i pozbędzie sie intruza :)

czajmen 2012-02-13 11:02:09
Rydwan babiloński pojechał hen hen daleko - obecnie jest gdzieś na północ od moich ziem. Jak patrzyłem na jego ruchu, to w ogóle nie stał przy naszej granicy - po prostu wjechał i pojechał sobie na północ - podejrzewam iż chcę objechać ziemie.
Perykles nie pozwala na szpiegowanie zarówno siebie jak i was moi drodzy towarzysze. Ruch rydwanu był uzgodniony za podobny ruch po ziemiach babilońskich.

ScoobyDoo 2012-02-13 11:10:59
Ok w takim razie nie potrzebnie sie przejmowałem :)
W ZSRR bardo nerwowo reaguje na słowa Japonce, Babilonia. Bo babilonia to wierny sojusznik Japonii.

Japońce jednoznacznie wypowiedzieli wrogość ZSRR, a Babilonia nawet nie raczyła wysłać ambasadora do nas, tylko przedstawiła żądania.

czajmen 2012-02-13 11:12:43
Rozumiemy - ZSRR nie powinno się obawiać, bo oba te kraje mają daleko i muszą przejść przez tereny HRE, a później moje. Co najwyżej z wody mogą uderzyć - bo tutaj mogą to zrobić bezpośrednio.

ScoobyDoo 2012-02-13 11:15:41
Wili ma pytanie czy
1.Francja zamknęłaby granice dla bablionii i skośnych.
2. czy francja przepusciła by armie czerowna w celu ukarania za kuriozalne żadania Japonii i Babilonii?

czajmen 2012-02-13 11:32:03
Granice zamkniemy w momencie kiedy nasza jednostka opuści ziemie babilońskie.

Co do przepuszczania Armii Czerwonej, to sama zgoda Francji ZSRR nic nie da. Potrzeba jeszcze zgoda HRE, po za tym wolimy ten teren utrzymać wolny od sił wojskowych przynajmniej w chwil obecnej.

czajmen 2012-02-13 11:35:47
Tak w ogóle to Perykles gratuluje udanej akcji i szybkiej wojny. Doszły do nas zapytania z Korei, w których pyta o sąsiadów ZSRR.

ScoobyDoo 2012-02-13 11:47:00
Dziękujemy, akcja była przygotowynana, od 3700 BC, zmiany, poprawki, w końcu sie udało.
Korea jest sporym problemem, dla ZSRR, bo maja pirmamidy, są org, sa phi bardzo rozwojowe techy. Na specjalistach będą gnać. Co wiecej mają granice z japonią wiec, kurde jest tam mały problem....

Jesi chodzi o akcje na Japonie to nam sie nie spieszy, tylko chcialbym zaznaczyć ze W interesie ZSRR będzie obrona HRE przed Japonia i Babilonią.
I gdyby np HRE zostało napadnięte to czy Francja przepusci wtedy Armie Czerwona?
Czy francja pomoze HRE?.

czajmen 2012-02-13 11:49:48
Oczywiście w przypadku napaści na HRE - Francja wyśle swoje wojska do pomocy. Armia Czerwona będzie wtedy mile widziana i bez żadnych problemów ją przepuścimy.

ScoobyDoo 2012-02-13 12:03:24
To dla mnie najważniejsze :) , bo Japonia nie może urosnąć.

ScoobyDoo 2012-02-15 11:37:43
Nasz pakt wygasa w nastepnej turze, przedłużamy do 90 tury?

Dododał bym także punkt, o zakazie przepusczania wrogich armii?
Chodzi mi głownie o teren Londynu gdyż, on jest najważniejszy?
Czy mogłym postawić przy granicy z HRE, chariota?

czajmen 2012-02-15 11:45:51
Ok, możemy przedłużyć do 90.

Zgadzam się na ten punkt.

Co do chariota, to wolałbym nie - ale masz moje słowo, że nic i nikt tamtędy nie przejdzie bez twojej wiedzy.

ScoobyDoo 2012-02-15 11:57:04
Ok Periklesie ufam tobie bo masz dobrą opinie.

Jesli byś zobaczył jakiekolwiek wieksze ruchy wojsk, proszę cię daj mi znac. ZSRR spokojnie się wybroni ale potrzebuje kilku tur aby cofnać armie.
Ten rejon świata jest kluczowy dla nas, z uwagi na nasze bezpieczeńtwo. Kociół jest tam masakryczny:
FRANCJA, ZSRR, inkowie, babilonia, HRE, Japonia.

Oczuwiście nie nie grozi ci ze strony ZSRR oraz jego sojuszników.
Nie ma ekspanji poza york. Mamy swoje podwórko.

Chariota nie będe stawiał, ok.

Powiedz mi prosze jezcz, czy widzisz granice kulturalną Japoni?
Gdzie ona lezy wzgledem Yorku?

Rozumiem ze w przypadku agresji skośny, na HRE idziemy razem ?

czajmen 2012-02-15 12:07:29
Granicy Japonii nie widzę - HRE mnie oddziela, zresztą do granicy Japoni jest z 12 - 13 pól w linii prostej. Do Babilioni też mniej wiecej tyle. Jedyne co jest, to że Peter ma miasto (nie wiem czy nad morzem) w trójkącie bobek - domel - peter.

A zresztą - dam ci screna.

czajmen 2012-02-15 12:09:56

ScoobyDoo 2012-02-15 12:09:58
super dz

czajmen 2012-02-15 12:10:32
Dalej na wschód (czyli w prawo) leżą Chiny.

ScoobyDoo 2012-02-15 12:12:27
a powiedz mi czy kurde, barteq sie nie obawia?

czajmen 2012-02-15 12:15:10
Obawia się i cały czas robi wojsko.

Kwestia jest taka, że Peter może na Cule ruszyć, bo ich pakt skończył się jakiś czas temu. Ja zmierzam moim warem na północy by spotkać culego i zobaczyć czy się intensywnie nie szpiegują.

czajmen 2012-02-15 12:19:36
War z tej okolicy wróci, bo wnuczek mi granic nie otworzy, więc będę mieć daleką czujkę.

ScoobyDoo 2012-02-15 12:20:48
A do wnuczka nie przypadkiem armia japońska sie nie wybiera?
Daleko ma peter do wnuczka, ze swoihc miast (widzisz armie petera?)

czajmen 2012-02-15 12:27:30
Armii jego nie widziałem, ale musiałby przejść kawałek - pewnie ma tyle samo do niego, co do mnie.

czajmen 2012-02-15 12:38:22
Policzyłem - od Elibaba jest 8 pól w linii prostej do granicy z wnuczkiem.

czajmen 2012-02-15 12:41:52
Ok, to podpisujemy do 90 i dodajemy punkt:

5. Strony paktu zobowiązują się do nie przepuszczania wrogich armii przez swoje terytorium.

czajmen 2012-02-15 12:43:46
Tak w sumie jak pomyślałem, to możemy się umówić na wymianę po jednej czujce - ty u mnie koło Londynu, a ja u ciebie koło Yorku. Dla ciebie będzie to gwarancja iż żadna armia się nie zbliża (no ewentualnie jakby HRE przepuściło) to byś widział od razu.

ScoobyDoo 2012-02-15 12:55:10
Na czujki możemy się umowic, twoja czujka w yorku,
moja w londynie. Będę sie ruszal tak aby nikt mnie nie zauważył. Czyli do granicy z HRE i powrót.OK

Przedłużamy

czajmen 2012-02-15 12:59:06
OK.

czajmen 2012-02-15 14:38:03
Widziałem u ciebie słonie - masz ich może więcej? Dało by się w przyszłości przehandlować?

ScoobyDoo 2012-02-15 14:45:34
Jedne daje inkowi za parę tur, ma nadziej że nie masz nic na przeciwko?
Kolejne slonie musze rozdać z posród mojego sojuszu. Mam tylko 3 (a raczej aż trzy, patrząc na innych) Nawięcej nie mam szans.
Ewenutalnie moglby dac ci na 10 tur, a naciąłbyś sloni, i odebrał bym je...
Albo jakoś będę zognlował tymi sloniami. Tzn dam jednemu zabiore drugiemu i tak będe zmianail to 3-4 tury.... Ja nie będziesz mial to katapy możesz robic...

czajmen 2012-02-15 14:49:03
No 3 to wielkie bogactwo. Ja jeszcze żadnego na mapie nie widziałem, a kawałek terenu już obszedłem.

Co do Inków to nie mam nic przeciwko.

Dokładnie - na full time nie potrzebuje, tak tylko by kilka słoników zrobić do obrony.

ScoobyDoo 2012-02-15 14:54:44
Ok, to jakos pozongluje.

czajmen 2012-02-15 15:05:43
W sumie to bardziej by mi się przydało zadowolenie z nich, niż te słonie.

ScoobyDoo 2012-02-16 01:12:09
Będziesz mial czy pomoc HRE?

czajmen 2012-02-16 08:23:17
Tak - nie atakuje Larego by wojsko oszczędzać. Ale chyba cule dał sprawdzam przed Peterem bo zaproponował mu przedłużenie paktu.

ScoobyDoo 2012-02-16 09:08:23
moja armia południa wraca do Yorku, w razie czego idzie do HRE

ScoobyDoo 2012-02-16 09:56:42
W razie czego idę będziemy bronic ZSRR przed skośnymi.
Masz jakieś plotki, może my jesteśmy celem?
Proponowali ci skośni jakiś deal?

czajmen 2012-02-16 10:05:25
Peter w ogóle się do mnie nie odzywał. Z Bartqiem o ile wiem, też nie.

Mnie zastanawia to:

"Brennus proponuje przedłużenie paktu o 30 tur, zgodnie z poprzednimi ustaleniami.

Podpisujemy więc pakt do tury 95."
by cule

Albo Cule chce sprawdzić Petera, bo wie, że ten może się na niego szykować. Albo razem ściemniają bo Peter chce jechać HRE. Bo o ile wiem, to sąsiaduje tylko z cule, domelem, faustem i bartqiem. Bobka nawet nie będę liczyć.

Z Domelem ewidentnie trzyma. Pozostaje atak na cule - co jest wg mnie rozsądne, nim ten odleci totalnie w kosmos. Alternatywą jest atak na HRE - na pewno miało by to jakiś sens bo mogli by razem z domelem jechać. Alternatywą jest faust - tylko pytanie czy pomóc mu aby ciebie jechać, czy samemu go zjechać aby być później blisko ciebie. Z Bartqiem ma jawny - nie wiem czy peter dotrzymuje czy nie słowa, ale chyba dotrzymuje, więc atakowałby najwcześniej za 10 tur.

czajmen 2012-02-16 10:05:52
Z bartqiem o jakiś wspólnym ataku oczywiście, bo gadać jakoś na pewno gadają.

ScoobyDoo 2012-02-16 10:09:45
też to mnie zastanawia, ale kurde pójscie na Hegemona nawet we dwóch to ogromne ryzyko, nie ukrywam chyba bym cule pomógł ... tylko nie wiem jak....
Licze ze cule da rade :)

ScoobyDoo 2012-02-21 10:51:04
Mam pytanie czy przepuścisz misjonarza culegi do mnie?

czajmen 2012-02-21 10:59:06
a jak od mnie dojdzie? - przecież ma inków po drodze.

czajmen 2012-02-21 10:59:20
a przez teren petera?

czajmen 2012-02-21 11:14:57
A sorki - nie odpowiedziałem - nie ma problemu.

ScoobyDoo 2012-02-21 11:19:01
przejdzie przez barteq, pododobno

ScoobyDoo 2012-02-24 14:24:54
Dyplomacja inków jest zbyt zawila dla nas. ZSRR wypowiedzial im wojne. Liczymy na waszą netuetralność. Chwilowo ,nie podejmujemy żadnych działan zbrojnych

czajmen 2012-02-25 11:53:24
W czym ta dyplomacja jest tak zawiła? Wolałbym wiedzieć, wszak to mój sąsiad jest. Francja delkaruje swoją neutralność długi wobec inków zostały dawno spłacone.

czajmen 2012-02-25 20:52:39
Widzę, że już się dogadaliście. Ciekawe o co poszło...

ScoobyDoo 2012-02-25 21:00:09
obiecalem inkom slonie, ale nie podobala mi sie ich polityka wspierania skońnych.
Skośni to za chwiele bedzie najwieksze panstow 15 miast, podbite 2 nacje i mnie nie lubia. ZSRR nikogo nie lubi kto wspiera skośnego chama.
Nie za bardzo mogl to zrozumiec wiec musialem wytłumaczyc ze nie zartuje.

czajmen 2012-02-25 21:14:22
A to się rozumie.

wnuczus 

czajmen 2012-02-25 21:44:11
Acha co bym przez ten wyjazd nie zapomniał - rozpocząłem rozmowy z skośnookimi - wszak nie wielkie, a próbuje się dowiedzieć co nieco o jego planach względem HRE, Indii oraz ciebie. Póki co konkretów nie było - po za tym, że Indii nie zaatakuje, bo za mocne, że z HRE podpiszę jawny i raczej chce współpracować, a o zemście na ciebie nie zapomniał. Ale obecnie nie ma jak, bo masz za silnych sąsiadów - pewnie o geo i didiego mu chodziło. Domela musiał pojechać bo mu wjechał miastem pod stolicę. No i nie jako poprosił o OB ze mną w celach handlowych - zgodziłem się, bo dzięki temu będę wiedzieć z wyprzedzeniem jak coś będzie planować, a i może uda mi się go przekonać jakby Arabie czy Inków chciał jechać aby zaatakował razem z HRE Indie. Wiem, że to może to być trudnę, ale wolałbym cule nie mieć za sąsiada. A nie chce by Arabii wjechał w plecy teraz kiedy jesteśmy blisko eliminacji Larego. Sorki, że tak późno ci o tym piszę, ale ostatnie dni miałem naprawdę ciężkie z czasem. Teraz na szczęście rodzinka śpi, więc mogę sobie godzinkę posiedzieć i poodpisywać ludziom. Jak coś więcej będę wiedzieć, to dam ci znać.

czajmen 2012-02-25 21:45:20
A co do mojej motywacji trzymania z tobą a nie z nim to prosta sprawa - jakby się do ciebie wybrał i zdobył jakieś miasta - to później pewnie chciałby zrobić ciągłość granicy i wtedy mógłby zapragnąć moich i hre miast. A to było by dla Francji nie miłe.

czajmen 2012-02-26 21:41:03
Ponieważ twoim sojusznikom potwierałem granicę to chciałbym dotrzeć i do ich ternu. Czy mógłbym rydwanem przejechać przez twój teren do nich. Będę wdzięczy za zgodę i wskazanie drogi - nie chciałbym pobłądzić i potracić turki na zbędne ruchy.

czajmen 2012-02-26 21:41:35
Acha - kiedy miałbyś wolne słonie?

ScoobyDoo 2012-02-26 22:36:55
Słonie to mocno pożadany towar, wszyscy tego chcą. Aktualnie nie wiem, kiedy mogą byc wolne. Nie chcę obiecywać, bo nie wiem czy będą, chyba ze ktoś znowu zacznie grac na moja niekorzyśc.

ScoobyDoo 2012-02-26 22:38:49
"Ponieważ twoim sojusznikom potwierałem granicę to chciałbym dotrzeć i do ich ternu." A tak się zapytam z czystej ciekawości, w jakim celu?

ScoobyDoo 2012-02-26 22:40:17
A rozumeim chcesz dalej przejać przez ich terytorium, zeby miec kontakt z innymi?

Mam pytanie, bo ja nie mam kontatu z centem, wiesz może jak od niego trafic?

ScoobyDoo 2012-02-26 22:48:14
Ja spokojnie moge cie przepuscic (po narysowanej juz mapie z zamian za to samo,
mogłbyś mi wskazać drogę do Centa)?

czajmen 2012-02-27 07:29:22
Kwestia jest taka, że ja z centem nie graniczę i dokładnie to nawet nie wiem gdzie jest. Po moim terenie oczywiście cię puszczę, ale później Rihiter musiałby to samo zrobić. Nie wiem czy Barteq graniczy z centem - musiałbyś się jego zapytać.

czajmen 2012-02-27 07:33:55
Dokładnie tak - mam już kontakt z 18 nacjami, więc do pełni szczęścia brakuje już niewiele - Eferalga, Rudi (jego za chwilę spotkam w grze), Cola, lukgin.

czajmen 2012-02-27 07:35:57
Co do słoni rozumiem - niestety zły i niedobry admin mojej części świata nie zbalansował słoniami. Jakby nie patrzeć, to ja i każdy z moich sąsiadów na początku do słoni dostępu nie miał. Istna słoniowa czarna dziura. Za to jak widzę dalej prawie każdy ma.

ScoobyDoo 2012-02-27 08:31:30

tu masz droge przejazdu, proszę sie nie pogubić i nie zboczyć z strasy.

czajmen 2012-02-27 08:57:54
Etap 1

Etap 2

czajmen 2012-02-27 09:11:18
Tyle że ułożenie jest mniej więcej takie:

Iście przez Francje to iście na około - przez HRE jest prawie jak w linii prostej. Tak jak pisałem - nie wiem czy cent ma bezpośrednia granicę z HRE czy trzeba kawałek kartaginą przejść.

ScoobyDoo 2012-02-27 09:49:53
ok zapytałem sie barteq czekam co odpowie.
i co do przejscia, to jak już przejdziesz przez moje państwo to prosze nie stacjonowac, w moich miastach kolo Chana i Zulu, ani koło granicy z chanem i zulu. Po prostu przechodzisz i nie masz pozwolenia ZSRR na stacjonowanie ani w miastach ani w poblizu moich miast (przy granicy zulu, chan)

Twój 1 chariot może stacjonować w miescie york (tzn skończyć tam swoją ture w miescie york lub na lewo od York(do twojej granicy).
(nie ma pozwolenia na zwiedzanie co jest na prawo od york ani co jest na północ od york, innymi słowy nie ma pozwolenia na skónczenie tury na prawo York.
I lojalnie uprzedzam mojego sąsiada, aby nie było nie poruzmien, wszelkie próby infiltracji są zakazane. :) (tzn podwójne ruchy podczas pokoju, itp )
Jeśli chcesz coś wiedzieć to proszę zapytać a nie mnie szpiegować jak co po niektórzy.

czajmen 2012-02-27 09:54:36
Ok - żadne problem. Wszystko jasne. Prawdziwa Rosja :)

czajmen 2012-02-27 18:56:50
Zgodnie z ustaleniami wykonałem ruch - ani jednej krateczki nie zboczyłem z drogi.

czajmen 2012-02-27 19:21:25
Jeżeli chcesz to możemy wymienić się rapotami szpiegowskimi - ja mam:
- ciebie
- siebie
- LDeske
- fausta
- larego

Za chwilę będę mieć didego (wyrównuje abyśmy razem mieli demo - on moje, a ja jego). A później zabiorę się za kogoś innego. Sam jeszcze nie wiem kogo. Chciałbyś czyjeś wykresy poznać, a nie chcesz sam walić punktami szpiegostwa?

czajmen 2012-02-27 19:25:17
Acha - z tego co widzę po PYT, to z didim wymieniliście się miastami - nie zapomnijcie o kronice bo zły i niedobry admin da karę - jak się nie mylę to chyba tobie. A tego by Francja nie chciała.

czajmen 2012-02-27 19:25:32
Znaczy nie wymieniliście, tylko ty mu dałeś.

ScoobyDoo 2012-02-27 19:31:01
nie było żadnej wymiany miastami... zbieg okoliczności ze didi stawiał miasto a ja akurat scinałęm sety.
Raporty szpiegowskie oczywiscei moge dac.
Mam:
fausta, Petera,inkow, cibei.

Poznał bym chetnie Kartagine i HRE...

ScoobyDoo 2012-02-27 19:36:02
i chetnię sie wymienie, bo calość pakuje w skośnych chamów.

ScoobyDoo 2012-02-27 19:36:14
tzn ChaNów

czajmen 2012-02-27 20:04:03
ok. to jutro wkleje, bo teraz nie mam dostępu.

ScoobyDoo 2012-02-27 20:15:38
ja mam z 80 tury

czajmen 2012-02-28 07:35:05
Powiedz mi jak dojść do didiego, bo geo nie chce mnie wpuścić na swój teren.

czajmen 2012-02-28 07:54:22
GNP:

czajmen 2012-02-28 07:55:30
Produkcja:

czajmen 2012-02-28 07:57:53
Jedzenie:

czajmen 2012-02-28 07:59:02
Power:

ScoobyDoo 2012-02-28 09:10:43
dam swoje ja będę robił ture, do didiego to idziesz tak samo i jak sie konczy linia niebieska idziesz na pólnoc

czajmen 2012-02-28 09:28:46
ok, ale jak z nim gadałem, to nie ma przejscia do eferalgi przez jego terytorium, wiec jak się z geo nie dogadam to zawrócę.

czajmen 2012-02-28 09:31:53
acha - te wykresy są z poprzedniej tury - nie napisałem ci.

czajmen 2012-02-28 09:32:17
tzn. z tej co jeszcze trwa - 81.

ScoobyDoo 2012-02-28 09:32:18
ze geo sie raczej nie dogadasz bo tam napięta sytuacja....

czajmen 2012-02-28 09:35:01
a z kim ma napiętą sytuacje - jeśli można spytać? z Rudim ma pakt, z didim i tobą to dobrze żyje. Chyba, że plewan, który mocno ścinał albo luking który chyba też gdzieś koło niego jest.

ScoobyDoo 2012-02-28 09:48:59
tamten kuwridołek jest arcyciekawy.

efe lał sie lukim
rudi leje sie z efe i ponti na przemian,
Geo stawia miasta tak gęsto ze matko boska,

czajmen 2012-02-28 10:01:41
ano ciekawie tam jest. Geo przypomina mi Bobka z misia - ten tez stawiał gęsto miasta i też był Zulusem i miał rzymskiego wodza - Augustusa.

ScoobyDoo 2012-02-28 10:13:18
Już przestalem liczyć geo miasta, ale tego jest multum (15??). Maskymalnie wykorzystał swoje cechy, imperialistic. Dodatkowo jest org a org ma tanie utrzymanie, i ma zuliski baraki(-20maint) i tanie sady, Wiec koszty w miastach to ma okolo 1-1,5 (max 2), z sądami i barakami. Bobek szybko zginał, geo z tyloma miastami, watpie. Jest juz 80 tura i watpie aby były jeszcze jakieś latwe wojny. Teraz zaczna sie liczyć rozwoje cechy w kolejności:
org, fin, phi, spi

czajmen 2012-02-28 10:16:50
No bobek zginął bo po za miastami armii nie robił. Ale bonus do utrzymania ma nieziemski. Jak dobrze liczyłem to ma 15. Ale najlepiej jak się wejdzie w okno dyplomacji, to nazwy miast tworzą wierszyk. On to ma talent.

ScoobyDoo 2012-02-28 11:21:32
widze ze lesio radzi sobie dobrze, baaardzo dobrze, skąd on ma tyle punktów?
Cropa ma baaardzo duzo (tyle co ja :) ). Poweru także, ma sporo, będzie się dzialo....

ScoobyDoo 2012-02-28 11:23:15
larry ważywko. Nie wiesz ile może miec armi HRE?, zastanawia sie czy przypadkakiem peter nie zmusi HRE to ataku na mnie...

czajmen 2012-02-28 11:39:27
Lesio dobrze radzi sobie z jedzeniem, bo ma monarchię - więc o zadowolenie się nie martwi. Tak jak ty - ty masz surowce zadowalające poddanych. Power pewnie wynika z potrzeb monarchii. HRE o ile wiem robi cały czas wojsko w obawie przez Peterem.

Laremu zostało miasto o popie jeden, gigantyczne niezadowolenie i 6 skirmów jak dobrze pamiętam. Ostatnie miasto nie jest na górce, więc o wiele łatwiejszy cel dla Araba.

O ile wiem z rozmów z peterem, on nie będzie cię atakował, bo uważa, że masz silny sojusz z didim i geo i szaleństwem było by się tam wybierać. chce wspierać koree (fausta) i mnie - tak by mieć sojuszników wobec ciebie. HRE pewnie tez by namawiał, aby razem z nim, mną i faustem poszli na ciebie - oczywiście to moje przypuszczenia.

On też ma cule za sąsiada i być może z LDeska postanowią go pojechać - tam to dopiero jest masakra. Gdzieś koło nich jest jeszcze cent (chyba sąsiaduje z LDeską). W każdym bądź razie cule i peter mają chyba długą granicę bo są do siebie równolegle ustawieni. Tak przynajmniej przypuszczam.

czajmen 2012-02-28 11:40:19
Co do tej obawy to stąd też taki cudak u HRE.

czajmen 2012-02-28 11:43:51
Co do Petera i jego ewentualnych planów - to są tylko moje przypuszczenia. Póki co nasz wątek tajnych jest martwy - pewnie dopiero jak skończy z domelem to się uaktywni.

Jedyne co wiem i co mi powiedział, że będzie chciał mnie i fausta wspierać - ale póki co po za taką deklaracją - przynajmniej wobec mnie - nic się nie wydarzyło.
Nie wiem jak tam faust - bo to wasz wspólny sąsiad jest i tam może się bardziej skupić.

ScoobyDoo 2012-02-28 14:07:15

ScoobyDoo 2012-02-28 14:15:02
z civstat widać, ze cule sie zbroi, zbroi sie też, inek.
Tym chariotem możesz isc do didiego, a przez jego tereny do cule.
Z powerem to jest tak, że im większe panstwo ty wiekszy sie robi power, a armii jest mniej.

czajmen 2012-02-28 15:47:30
Dobra - dogadałem się z Rudim, że od strony didego mnie wpuści. Tak więc idę do niego.

czajmen 2012-02-29 10:20:09
Tam nad Istambułem jest teren didiego?

ScoobyDoo 2012-02-29 10:23:43
chyba tak, didi mogl zmienic nazwe, na ludzka..., ja zostawiłem jak było.

czajmen 2012-02-29 10:37:07
Istambuł jest twój :) - widzę zarys granicy i wygląda na taką szarą - tylko wole się upewnić.

ScoobyDoo 2012-02-29 10:45:30
a ok to musisz isc na gore tam jest byla stolica gandiego...

czajmen 2012-02-29 10:51:56
dzieki.

czajmen 2012-03-02 11:45:14
Co ty na to abyśmy przedłużyli pakt - dajmy na to o 30 tur - czyli do 120.

czajmen 2012-03-02 11:46:21
Trochę wojska zebrałem w Londynie na wypadek pojawienia się Petera - bo powoli kończy konsumpcje Domela.

czajmen 2012-03-02 14:09:35
Ładny ścisk jest pomiędzy tobą a didim - mówię o starej stolicy bombla. A tą miedz, to naprawdę ciężko położoną w stosunku do was miał. A jak mniemam to masz dużo terenu na południowy wschód od Yorku. To teraz twoja pozycja daje ci realne szansę na zwycięstwo - FIN się z czasem rozbuja, terenu i miast masz dużo, zadowalaczy i słoni też. Sąsiedzi nie są w czołówce - nic tylko się ładnie rozwijać i odlatywać w techach. Za to liderzy są koło siebie - Cent, LDeska, Cule, Peter (jego awansuje za expa, po za tym jak pokończą się bunty itd. to też dołączy pewnie).

ScoobyDoo 2012-03-02 14:19:36
Krótko historia bombla. Bombel nie byl cre, ani agr, ani exp, ani imp.
Był tylko super rozwojowy. Nie mial tez np fast worków, jak Brenus.

BYł ogrtomny scisk (to miasto po lewej od stolicy bomblowej) to moje pierwotne miasto nr 2. Wpakowałem się ostro, (troche przypadkiem, troche nie w bombla).
Mocno go zablkowalem.

Bombel byl w takim miesjcu ze ja z didim na niego, to tak. Ale on np z didim na mnie nie moze, bo didi nic nie zyskuje.

Weci bombel musial zginac, był ogromny scisk, a Gandhi za ambitny był i by przeszkadzal ZSRR. jego rela mnie nie interesował, jego cud zresztą też nie.
A zulu, coż wzieliśmy go na gapę, aby szybciutko Ghandiego łyknać.
(zdobył 2 miasta trochę zafrajer), wysłał 2 cahrioty 2 impy, ale był potrzebny.

ScoobyDoo 2012-03-02 23:46:54
Acha chyab komus innemu napisalem ze zgadzam sie na przedłużenie paktu do 110 , i się dziwie że nic nie odpisujesz....
Przedlużamy w 89 turze ze wzgledu na "ważny interes strategiczny ZSRR", tak to ujmę.

czajmen 2012-03-03 08:10:41
A ja się zastanawiam czy zingnorowałeś tą wiadomość :)

spoko - nie ma co się spieszyć - tak jak zawsze - w ostatniej turze podpiszemy.

czajmen 2012-03-06 12:24:10
Jak będziesz gotowy to wpisz przedłużenie, a ja później klepnę.

ScoobyDoo 2012-03-06 23:01:28
ZSRR jak juz wiesz nie przedłuża paktu, proszę zaloguj sie do gry i nie blokuj Inków. Jesli nie zrobisz tury, to ona ci przepadnie i to bedzie zagranie całkowicie regulaminowe. Przykro nam Periklesie, ale napisałes ze masz plany wspolne ze skośnym chanem, wiec niestety musisz zginac.

czajmen 2012-03-07 07:19:12
Pisałem, że z nim rozmawiam tak by wiedzieć wcześniej, a nie by współpracować. Kiedyś śmierć moja musiała nastąpić, ale koszty wasze będą duże, oj będą duże.

ScoobyDoo 2012-03-07 07:58:21
Mylisz się periklesie, ta wojna to blizcrieg jak u ghandiego :)

czajmen 2012-03-07 08:17:24
Możemy pójść na deal - miasta na terenie Anglii zostawię bez obrony lub z minimalna. Zdobędziesz sobie je, woja nie stracisz. Ale po za Nottingham nie ruszysz się - przynajmniej póki nie rozwalę Inkom tyle woja ile zdołam, później będziesz mógł ruszyć i zdobyć moje rdzenne tereny oraz tereny Inków. To, że zaatakujesz to wiedziałem, nie dziwi mnie - grasz o 1 miejsce, wiec musiałeś, ale tego psa z Inków muszę ukarać - co i tobie na rękę będzie.

czajmen 2012-03-07 08:17:54
Proszę cię, abyś się nie spieszył - dał mi ściąć miasta do 2 i tyle. 2-3 turki.

czajmen 2012-03-07 08:18:39
Btw. mogliście napisać wcześniej, że atakujecie - turkę odłożyłem do rana, bo wczoraj wieczorem nie miałem czasu, a tak to postarałbym się go jakość znaleźć aby was, a właściwie Jarka nie blokować.

czajmen 2012-03-07 08:20:15
Jako gratis dorzucę nie ujawnianie terenów twoich i pokazywanie na forum, że jesteś liderem do wygrania tej gry - i tego ci na pewno życzę.

wnuczus 

ScoobyDoo 2012-03-07 09:21:54
Teraz napisze do ciebie jako Czajmen, że gra z tobą to naprawdę przyjemność. Kulturalna, miła itp. Z takimi graczami to można gac :) .Nie ma jadu, złości, nerwu. Cóż wiadomo dyplo to nie simcity i gra dla grzecznych dziewczynek....

Quote:

Btw. mogliście napisać wcześniej, że atakujecie - turkę odłożyłem do rana, bo wczoraj wieczorem nie miałem czasu, a tak to postarałbym się go jakość znaleźć aby was, a właściwie Jarka nie blokować.

ScoobyDoo 2012-03-07 09:24:35
Quote:

Kurde mysłałem ze juz wszystko wiesz, jak nic ci nie odpisałem na tajnych, ze przedlużam pakt :/ . Założyłem, że wszystko wiesz, i czekasz i kombinujesz.
Ale spoko jak nie miałeś czasu, to ok. Dobrze ze jarek poczekał... Bo teraz będzie wiele wojen i dobrze aby łancuszków nie było

czajmen 2012-03-07 09:26:23
A co ma się denerwować - wiedziałem od dawana, że prędzej czy później odpadnę z twojej ręki. Łudziłem się, że Jarek nie zdradzi - cóż to nie Deb, a i z nim nie miałbym pewności, iż dochowa naszej współpracy do końca. Mówi się trudno. Dlatego jedyne co teraz chce zrobić to zadać mu obrażeń ile się da i tym samym przyczynić się do jego upadku z ręki twojej lub cule - bo innych opcji nie widzę.

czajmen 2012-03-07 09:28:07
Tym się wygadałeś, bo jarek nic nie pisał. Ale to i tak nie zmienia nic. Zamknąłeś OB, a to samo za siebie mówi. Zapraszam w takim układzie w 91 turze, chyba że chcesz być łamipaktem :D

ScoobyDoo 2012-03-07 09:43:04
Quote:

Proszę cię, abyś się nie spieszył - dał mi ściąć miasta do 2 i tyle. 2-3 turki.

Wiesz ja w 91 wchodzę w twoje terytorium, w 92 zdejmuje obronę. 93 zdobywam Londym odcinają Tourus. Wiec masz tyle tylko czasu aby uciec jednostkami.
W DM1 sporo się nauczyłem jesli chodzi o dyplomacje i wiem ze sojuszników prawdziwych trzeba miec i nie dymać.
(Fakt, ze gdybym perfekcyjnie grał technicznie to mogłbym i bez sojusznikow sobie poradzić, ale to inna historia )

Zgonie z tajnym porozumieniem Washington- Mołotow, podział Francji na strefy wpływów już nastąpił, i będę wspierał sojusznika inka najlepiej jak potrafię.

[quote]
To, że zaatakujesz to wiedziałem, nie dziwi mnie - grasz o 1 miejsce, wiec musiałeś, ale tego psa z Inków muszę ukarać - co i tobie na rękę będzie.
[quote]
Wiele państw gra o zwycięstwo... biedny non org, bez reli ZSRR, probuje jak może aby do peleltonu się załapać. Ani w foodzie, ani w armii, ani GNP(odejmując kuluture) nie jestem pierwszy, po prostu w ZSRR nie ma artystów tylko rzemiosło. Staramy się jak możemy...
Cóż, Inkasi pies to już nie pies ani szczeniak to prawdziwe wyrosnięte bydle.
Jarek naprawdę potrafi, grac a peter plecie bzdury.

Ja w sumie nie musialem atakować Francji, ale skoro jest okazja, propozycja, to nie skorzystanie z niej..... byłoby graniem na szkodę własnej nacji.
Cóz Inkowie wykazali się duża obrotowością i w sumie mnie zaskoczyli :zdziwko:

ScoobyDoo 2012-03-07 09:44:19
w 91 jestem pod Londynem, łamipaktem nie jest :)

czajmen 2012-03-07 09:49:51
Tyle mi starczy (chyba) :)

czajmen 2012-03-07 09:50:44
Dobrze, wiedzieć, że to inków sprawka.

ScoobyDoo 2012-03-07 09:56:03
czy ja sie wygadalem, wątpie...
gracz twoje pokroju, logujać się do gry mocno podejrzewa już ze cos z ZSRR śmierdzi. Pakt nie podpisamu, Wiadomo, że ja sam na Francje nie pójde bo to glupota by była. ZSRR zrywa OB, wiec wszystko już jasne prawda?

czajmen 2012-03-07 10:18:08
Prawda - po prostu wiedziałem 20 min przed zalogowaniem się do gry.

ScoobyDoo 2012-03-09 13:24:04
Widzę, że dostananiesz support od wstrętnego Hamiego...
Cóż szczególnie mnie to jakoś nie dziwi....
Kolejne Deja vu mam z tym samym. Ale teraz są przynajmniej szanse na inny finał tej opowieści.
Barteq mnie zadziwia, po raz kolejny. Zamiast, zgarnąc ze free twoje miasta, to kurde pakuje sie w bezadziejną wojnę.

ScoobyDoo 2012-03-09 13:24:39
A support od skośnych mnie nie dziwy. Był w planie :D .

czajmen 2012-03-09 14:26:14
No to widzę, że wiesz więcej niż ja.

czajmen 2012-03-09 14:26:59
A pewnie siedzisz i zastanawiasz się kto i co zrobi. Mnie to już nie interesuje. Mój czas dobiega końca.

ScoobyDoo 2012-03-09 14:32:03
pożujesz jeszcze troche jako warzywko, niegroźne ale pożyjesz

czajmen 2012-03-09 14:46:33
A to na pewno - chwile będzie się wam szło do mojej ostatniej mieściny. Więc przy dobrych wiatrach zostało mi trochę turek. Zdrajca zrobił screeny mojego terenu więc i wy wiecie i ja wiem. Chyba, że ktoś jeszcze ukróci mój żywot. Powiedz mi bo jestem ciekawy, jak Jarek bierze Nottingham, to ty tylko idziesz po Londyn i mieścinę u góry - Tours? A później będziesz lazł, aż po moje ostatnie miasto robiąc sobie koszty. Wierzyć mi się nie chce.

ScoobyDoo 2012-03-09 15:14:47
"Jarek bierze Nottingham, to ty tylko idziesz po Londyn i mieścinę u góry - Tours? A później będziesz lazł, aż po moje ostatnie miasto robiąc sobie koszty. Wierzyć mi się nie chce."
Zgodnie z tajnym załącznikiem do protokołu Washigton-Mołotow z roku 1100 BC

Londyn jest radziecki
Nottgham jest radziecki
Tourus jest palony. W jego miejsce Washigton ma miasto (obejmuje ryby), ZSRR ma miasto obejmuje krowy i craby. (zwaliłęs to miasto :/ , szczerze mówiać).

"później będziesz lazł, aż po moje ostatnie miasto robiąc sobie koszty. Wierzyć mi się nie chce."

Koszty ZSRR nie interesuja, pieniadze dla Rosju nie grają, o czym wiesz.
(nie jest to odpowiedz na to pytanie, gdyż jest dużo niewiadomoych)

Zaletą tego burdelu całego jest to, ze
a) jestem w 100% drugim mocarstwem świate (cule jest poza zasiegiem niestety, bez interwencji hre móglbym go gonic), a tak to cule nie moje małpy nie mój cyrk.
Mam nadzieje ze na pałacu, sangkorskim, upasie sie tak ze wbije sie w osłabione HRE i skośnych jak w masło.
b) mam duze lepsze państwo, ogromne zasoby żywnościowe (o czym wiecie),
c) NIE JESTEM masz ci los MAC SAM :D

Z tobą można chociaz pogadac bo u HRE mam ignora :zdziwko: :zly:

ScoobyDoo 2012-03-09 15:45:35
Bardzo podobał mi się twoj wpis w kronice, ubaw mialem po pachy.
"William Ściemniacz" Dobre :D .

Ja tam nie wiem czy dobrze gram, czy też nie, ze Francja atakuje.
Takich propozcyji sie odrzuca, a ty ze swoimi filzofami byłes zagrożeniem.
Ja mówileś dlugi wobec inków zostaly dawno spłacone (a to dobre musze o tym napisac w kronice hehe), i było oferowac ZSRR, wjazd na inke za Londyn i np Tourus. Wpakowałes się z bezndziejną wojne o jedno miasto po stalinie, wytraciles armie i juz nie byłes partnerem do dyskujsi....
W sumie nie wiem dlaczego nazywasz zdrajca Washa?

ScoobyDoo 2012-03-09 16:22:13
jakbyś dał radę zrobić tak szybko turkę jak to jest możliwe to bym mi pomogło...

czajmen 2012-03-09 16:52:18
za chwilę muszę z córka pojechać do szpitala. mam nadzieję że szybko wrócę

czajmen 2012-03-09 20:40:39
Williamie - pisałem tak do ciebie, co by dobrze z tobą żyć. Powiem ci nawet szczerze, że po akcji z Yorkiem pałałem zemstą, ale z czasem mi przeszło i widziałem, że da się z tobą prowadzić uczciwą dyplomacje i normalnie żyć. Zarzucasz mi współpracę z Japonią - tak odezwaliśmy się do siebie, a właściwie to Peter się odezwał po bardzo długim czasie od kontaktu. Wymieniliśmy parę zdań i koniec. Z nim miałem 10 czy 20 wiadomości, a z tobą ponad 150.

Z Larym to masz rację mój błąd - ale nie umiem odmawiać pomocy. Po za tym zdrajca cały czas między nami (ja i Arabia) gadał o pomocy i współpracy w obronie. Jakby Indie poszły na Inków to Francja i Arabia wysłały by do pomocy co by miały. On też pisał, że już idzie, ale miał wojnę z tobą - swoją drogą super ściema, że ma daleko, ale jest blisko. Oczywiście robił to tak nie udolnie, że podejrzenia miałem już dawno - problem, że są różni gracze - i nie wiedziałem czy taki jest, czy po prostu ściemnia i kombinuje coś na boku. To jedna zdrada. Drugą jest wykorzystywanie faktu przyjaźni Francji i Inków za czasów deba. On utwierdził deba i mnie, że będzie dalej współpracować. Tak samo powiedział Arabii. I korzystał z informacji jakie wymienialiśmy na linii Inkowie - Francja - HRE. To jest druga zdrada. Dlatego jest zdrajcą. I będzie nim do końca tego dyplo.

czajmen 2012-03-09 20:43:33
Co do tamtego miasta to nie jest ono zwalone. Tak ustaliśmy z Inkami za czasów deba - miasto ma dostęp do dwóch gór, dwóch zasobów morskich i krówek. Kultura Inków odcięła jedne, ale po skoku kultury nr 2 Francja by odzyskała to pole.Dużo jedzenia, w razie czego trochę produkcji. A i miejsce na jeszcze jedno by było, gdyby nie twój York z współdzielonym zasobem morskim i krówkami oraz winem - jak dobrze pamiętam.

czajmen 2012-03-09 20:45:46
Hehehe, najbardziej podoba mi się c). Jak też nie byłem sam. Miałem Inków i HRE. I jak widać to nie gwarancja, także uważaj. Po za tym jak widzę twoi sojusznicy są zajęci inną potrawką. A faust sobie siedzi i zastanawia się co zrobić, a wiem, że cholernie go boli, że nie ma jak się rozwijać. Tak nie jesteś sam. Masz sąsiadów - pytanie czy kalkulują tak samo jak zdrajca.

czajmen 2012-03-09 20:46:09
Ehh Ponti mnie zablokował. Jak zrobi turke to ja robię.

ScoobyDoo 2012-03-09 20:50:03
tam jest miejsce na dwa miasta (dobre miasta), dlateog mowiłem z jest zwalony.
Bylo tam miejsce takze dla inków na jedno miasto.
Nie wiem jak ta sprawa pomiędzy Debem byla ale fakt z Debem bałem sie nawet zaczynać rozmowe na temat francji... Po ubiciu Gandiego to było opcja, bo widzialem ze washigton się dusi....

Pisanie i wsółpracy z japonią byla naciągane(sciemia), powaznie nie podejrzewam cię to. :) Fakt mogłbys być conajmnie neutralny vs wojnie ZSRR skośni, ale kurde się obawiałem się waszej współpracy...

ScoobyDoo 2012-03-09 20:51:25
Fakt zdrada boli, ja zdrajcą nie jestem(obiektywnie), co najwyżej ścmieniaczem :)

czajmen 2012-03-09 20:52:26
Tak ty zdrajcą nie jesteś - tytuł ściemniacza ci wystarczy.

czajmen 2012-03-09 20:56:25
Jak ty zdobyłeś York, to nie chciałem wchodzić bliżej kulturką. A Inkowie mieli problem z teren, ale wyciągnęli 8 miast. Jedno dostali od Francji by rekompensować braki możliwości dobycia tereny na północy - Indie szybko zablokowały. Ale to dawane dzieje. Sprzed zdrajcy.

czajmen 2012-03-09 21:21:00
turka zrobiona, Londyn gotowy do przekazania władzy.

czajmen 2012-03-12 14:03:11
No no, ładnie z tymi punktami idziesz - jeszcze chwila i będziesz liderem.

czajmen 2012-03-12 14:03:56
A tu jeszcze obok Korea takie prezenty robi. Ciekawe kto skorzysta.

ScoobyDoo 2012-03-12 14:24:14
watpie, abym był leaderem(naprawdę nie chce być leaderem), Brenus ma więcej miast niż ja więcej popa, Więcej armii, poważnie on jest leader.
Ja mam na głowie HRE, i skośnych a na dodatek, Wash i Brenus sie będą lać(chyba).

Pozżyjesz jednak dlugo :) , nie wiem czy mam zacząć rozmowy pokojowe :niepewny: .

ScoobyDoo 2012-03-12 14:25:33
Możliwe, że przeżyjesz ZSRR i Inków...
Dobrze, że Bodek wrócil....

ScoobyDoo 2012-03-13 23:19:28
Twój archer dał HA 10 punkt, bede mogl zbudowac heroic epic.
Niechcącyy pomogłęś :D . Dzięki. Mam pytanie. Chcesz pokój ze mna?
Od razu mówie ze NOttgiham będzie mój wiec ci go nie oddam.

ScoobyDoo 2012-03-16 20:06:57
Jak tam sasiedzie zawieramy pokoj?

czajmen 2012-03-16 20:15:09
Przecież pisałeś w kronice:

"ZSRR wypowiada drugą (i ostatnią) wojnę przeciwko Francji. "

chyba nie chcesz być niesłowny ;)

ScoobyDoo 2012-03-16 20:21:09
ak ta sie skonczy to III nie będzie :P

czajmen 2012-03-17 00:49:15
czy ja kiedyś tego już nie słyszałem?

ScoobyDoo 2012-03-17 00:57:38
twój sojusznik przedstawil jakby to powiedziec ofertę niedoodrzucnenia....
Albo jego armia na mnie albo na ciebie. Co niby mialem wybrac?

czajmen 2012-03-17 00:58:40
na niego :D

ScoobyDoo 2012-03-17 09:20:13
Zrobisz co uważasz, pamiętaj że oferowałem ci pokój. Wiecej razy mogę(nigdy nic pewnego nie zaoferowac)

czajmen 2012-03-17 16:48:24
Hehe - widzę, że wczoraj nie tylko ja miałem humor z % :)

Co do pokoju to obecnie nie wiem. Jakby to powiedzieć - to już nie moja decyzja. Ale wiedz iż obecnie nie mam zamiaru ani cię atakować - nawet oszczędziłem twojego HA będącego na północny zachód od Orleanu. Ot - interesuje mnie tylko zemsta na Jarku, która jest już w połowie zrobiona - brakuje jeszcze kropki nad i.

czajmen 2012-03-17 16:48:55
Powiedzmy iż jednostronnie wprowadziliśmy zawieszenie broni z ZSRR.

czajmen 2012-03-17 16:49:49
Na sojusznikach postaram się wymóc decyzje - nie tylko ze mną masz wojne - z HRE też. Na pewno Francja podpiszę pokój razem pokojem ZSRR - HRE.

czajmen 2012-03-17 16:50:09
To tyle na razie - nie mam za dużo czasu - najwyżej coś więcej obgadamy w poniedziałek.

ScoobyDoo 2012-03-23 17:38:47
HRE zgodziło sie na pokoj, jesli ty ze mną najpierw podpiszesz pokój.

Czy chec u periklesa abyśmy podpisali pokój?

czajmen 2012-03-23 20:02:09
Tak jak pisałem - Francja podpiszę pokój tylko i wyłącznie razem z HRE.

ScoobyDoo 2012-03-23 20:20:26
Ok czyli zgadzasz sie na pokój?

ScoobyDoo 2012-03-28 13:51:11
Hej mozesz napisac mi co się urodzilo w tym roku jaki wielki?

czajmen 2012-03-28 13:53:10
hehehehe - jaka niecierpliwość. Wielki naukowiec.

ScoobyDoo 2012-03-28 13:57:54
czyli zgodnie z planem.... dzięki.

czajmen 2012-03-28 13:58:56
Nie ma sprawy - oddaj Nottingham :D

czajmen 2012-03-31 19:53:24
No no - coraz ładniej to rozgrywasz. Może w końcu FIN wygra dyplo :) muszę się kiedyś do ciebie na korepetycje zapisać ;)

ScoobyDoo 2012-03-31 20:35:40
dziękuję, mam nadzieje ze szczerze :) .

ScoobyDoo 2012-05-19 14:23:21
przez pomylkę klinałem wojna na Francje, miało być na Inków. Jeśli chcesz pokoj to propnuj. Podwójni zdrajcy inkowie musza być zrównani z ziemie.

ScoobyDoo 2012-08-09 15:32:14
a tak to bardzo fajny wpis, w kronice, pelny przegląd państwa.
Naprawdę dobra robota.
Chociaż armii mam naprawdę sporo wiecej ;)

ScoobyDoo 2012-08-09 15:34:32
a kurcze jednak prawie wszystko pokazuj, brakuje ze 40 rifle, ale kozacy są....

czajmen 2012-08-09 15:37:08
1 M więcej minus ludność - czyli max 60 - 66 Kossaków więcej ewentualnie podobną ale większą ilość riffów. Jakby mi się chciało to policzyłbym ludność i dokładnie widziałbym co możesz mieć więcej. Ale nie chce mi się tego robić, a do tego reszta już chyba czeka na koniec tej edycji. Ja czekam z utęsknieniem na eksterminacje.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum