www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Majowie Kartagina Egipt" (Bodek)
Author Message
wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 21:15   Pakt "Majowie Kartagina Egipt" (Bodek)

Pakt numer 2774, założony 2012-04-23 12:33:01 przez Bodek (Catherine / Maya)

Nazwa paktu: Majowie Kartagina Egipt

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Bodek
Centurion
Rihiter
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 21:15   

Bodek 2012-04-23 13:19:52
Witam Szanwonych Sąsiadów

To poselstwo jest w większośc adresowane do Kartaginy ale ponieważ macie między sobą mocny i trwały sojusz piszę do Was obu i tak byście się wzajemnie wymieniali informacjami.

Drodzy sąsiedzi

Jak zapewne wiecie zostałem zaatakowany przez Japonie (Peter)
Był to atak niezbyt dobrze przeprowadzony co dla mnie jest MEGA dziwne bo Petera o wiele można oskarżyć (pazerny na miast, mściwy) ale na pewno nie jest głupi. Wprost przeciwnie to Bardzo Inteligenty władca.
Tym bardziej jego nieprzygotwany atak daje mi do myślenia i jestem przekonany że jest w tym drugie dno.

Jedyne drugie dna które mi przychodzi do głowy to dogadanie się Wami i obietnica dla Was łatwego i lekkiego ataku na moje plecy.
To jet dobry plan !!!
Na miejscu Petera też bym tak robił

Piszę tu do Was żeby Was przekonać że ten plan ma kilka słabych punktów i aby przekonać Was do tego abyście wykonali inny plan który jest lepszy od tamtego.

Atakując mnie z niepsodzianki zostałem zmuszony przez Japonię do mega ścinki wojska i to wojsko cały czas jest i nie zniknie. Ewentualne Wasze zyski byłyby mizerne gdyż prędzej czy później moja armia lądowa zacznei podchodzić i narazicie się na uderzenie moich katapek. Kultura moja jest tu wszędzie wokół i kazde miasto jest z zasięgu kultury sąsiedniego. Będziesz miał Kartagińczyku ciężko i zyski niewielkie. Ja już i tak po ataku Japoni nie gram w tym dyplo o zwycięstwo więc będę do końca gry tylkościnał wojo i słał na front.
Władować się w długą wojnę pozycyjną z państwem które ma wiele miast i będzie ciąć bez opamiętania... nie jest to najlepszy pomysł a na pewno nie jest to pomysł który prowadzi do zwycięstwa w grze.

Stworzyliści mocny i spójny sojusz idziecie mocna w techach.
Pozwólcie mi sobie walczyć z Japonią. Dla Was to idealna sytuacja dwa duże państwa które mogłyby być groźne dla wszytskich gdyby się dogadały teraz trzymają się z fraki i traca młotki i kromki w ielkim niekończącym się wyścigu zbrojeń....

Poza tym ja mam z Peterem sowje porachunki za atak podwójnym ruchem w Dyplo5. Pozwólcie mi sobie to wyrównać. Jak przegram w takiej wlace to oki trudno, ale niech się wykaże i wygra bez pdowójnych.

Co proponuje w zamian ??
Atak na HRE (Kartagina) oraz dla Centa to oczywisty najprostszy i najbardziej logiczny teren do ekspansji czyli Bombel.

DLaczego HRE ?
Hre trzyma mocna z Japonią i zkałada że w krytycznej sytuacji uzyska od niego pomoc, ale teraz Japonie nie będzie w stanie takowej pomocy udzielić bo się wplątała w ciężką wojnę ze mną. Hre masz Kartagińczyku pood noskiem , (pamiętam jeszcze z czasów Germańskich) a Twoja stolica jest blisko (podobno) jego granicy. Nikt nie będzie miał mu czym pomóc. Jego sojusznicy już są wplątani lub zaraz będą w długie i ciężkie wojny.

Poza tym zapeniam Cię że jeśli kiedyś dojdzie do stracia z Cule to HRE na bank stanie po jego stronie a nie po Twojej.
To jest Dyplo.
Gra rozstrzyga się tutaj na tajnych a nie w grze , rozegrajcie to mądrze.
Namówił Was Peter na łatwe łupy ?? Odwróćcie to i weźcie łatwiejsze łupy ...

Piszę też do Centa bo choć nigdy z Tobą Cent w żadnym Dyplo nie współpracowałem (no tak się zawsze układało że lądowaliśmy w przeciwnych drużynach) to wiem że na pewno Kartaginie pomoc wojskową udzielisz bo zawsze sojusznkom pomagałeś.

Uważam że docleowo mógłbyś wytawić armię Bombelka na odstrzał i miałbyś wtedy czystą możliwość zajęcia choć kilku jego miast z którymi masz notabene granicę lądową. Nic tylko je przyłączyć do Egiptu

Ta gra rozstrzygnie się przez statek kosmiczny, podbojem nikt tu nie wygra. Ja w tym wyścigu nei będę uczestniczył ale mam swój inny cel na tą grę który zamierzam zrealizować. Czy wygra ktoś z Was czy Scooby czy Cule tego nie wiem.
Wiem że wojna z desperownymi Majami na pewno nie popchnie Was w stronę zwycięstwa a tylko zablokuje w rozwoju na długo

Przemyślcie to i życzę mądrych decyzji
Boudicus :padam:

Rihiter 2012-04-23 17:14:13
Pogadamy wieczorem. Muszę wyjść teraz.

Rihiter 2012-04-23 21:38:52
Jestem z powrotem.

Pewnie Cię zaskoczę Sąsiedzie ale atak Japonii na Majów był dla nas równie zaskakujący jak i dla Was. Nigdy tego z nami nie konsultował, a nawet po ataku nie odezwał się nawet słowem. Tak w zasadzie to nie wiem po co ten atak zrobił skoro stoi w miejscu i ścina tylko swoja gospodarkę. Zgadzam się z Tobą, że ten atak jest dziwny, wręcz podejrzany. O spaleniu źle postawionego miasta nawet nie wspominamy. Ogólnie wolimy zachować rewolucyjną czujność przy takich "dziwnych" zagraniach.

Zgodzę się z Tobą co do jednego. Jeżeli jest to atak prawdziwy (a obecność tam Twojej armii na to by jednak wskazywała) to stwarza to dla nas niezłą okazję aby Majów zaatakować. Nie trzeba myślę tego ukrywać, że moglibyśmy wejść w "miękkie" i narobić wiele szkód.
To co proponujesz to są jednak puste słowa, rady na zasadzie "zostawcie mnie i idźcie gdzie indziej". Innej reakcji z Waszej strony raczej spodziewać się nie można. Uważam, że jeżeli Majowie chcą zapewnić sobie gwarancję tego, że Kartagina pozostanie neutralna, to powinni pokusić się na jakąś bardziej "namacalną" ofertę niż "dobra rada".

Bodek 2012-04-24 17:21:59
Nie bardzo rozumiem co mógłbym zaoferować
zresztą już przerabialiśmy ten dylemat z Centem przy religi co można dać w zamian za rozprzestrzenienie reli kogoś kto ma święte miasta i od Admina wyszło że w sumie to nic

Miast oddawać żadnych nie zamierzam gdyż gdybym chciał to bym oddał Peterowi dwa jakies jedynki po Chinach i już a tu z tej mam już stare miasta i podrośnięte. Miasta można ode mnie odebrać tylko siłą, inaczej nie rozdaje, chyba że jakieś łupy na wspólnej wojnie to wtedy zupełnie co innego.

Określ się proszę Kartagińczyku co rozumiesz przez bardziej namacalną ofertę

Rihiter 2012-04-24 18:07:02
Rozumiem, że chcesz mieć z naszej strony gwarancje, że nie będziemy Ciebie atakować. Czyli w sumie taki NaP, ale bez ogłaszania, bo z tego co wiem to nie podpisujesz paktów jawnych. W obecnej sytuacji taka umowa/gwarancja dawał by korzyść jedynie jednej stronie - Majom, którzy mogą zostać przez sąsiadów zaatakowani i przez to nie mogą skoncentrować sił, a potrzebują czegoś odwrotnego: spokoju aby móc skupić się na Japonii. Kartagina i Egipt żadnego zagrożenia ze strony Majów nie widzą, więc taka umowa/gwarancja jest dla nas bezwartościowa. Stąd sugestia, że aby nas taką umową/gwarancją zainteresować Majowie powinni dorzucić coś po swojej stronie dilla, aby obydwie strony coś na tym zyskiwały.

Bodek 2012-04-24 18:21:47
rozumiem
ale nie bardzo wiem co można dorzucić

zapronoujcie coś to po pierwsze
a po drugie to ja nie oczekuję gwarancji nieagresji
przekuję Was tylko że takowy atak jest bardzo mało opłacalny, bo ja po takim ataku pokoju już raczej nigdy bym nie podpisał.
Tak dla jasności tylko

Graniczymy sobie grzecznie od początku, pospieraliśmy się troszkę o teren, stanęło na pewnym kompromisie. Obie strony kompromisu dotrzymują jak widać
Szpiegostwo dalej nie idzie poza wyznaczony limit i każdy z nas załatwia sowje sprawy na innych kierunkach.

W sumie tak jak byliśmy umówieni i ja złego słowa nie mogę powiedzieć.
Po prostu martwi nas to że Japonia atakuje tak .. dziwnie i stąd te przypuszczenia.
Martwi nas również to że Kartagina (tak pisała) miała załtwiać jakieś swoje wojny na wschodzie i gdyby tak było to byłbym spokojniejszy że silny sąsiad ma co robić gdzie indziej.
A tu z wojny wyszły nici bo jak rozumiem Cule chyba Was przegonił ?? z Arabii

Nie znam dokadniej tamtej strony świata i mnie ona nie interesuje szczerze mówiąc

Tak czy inaczej mamy spokój na tej granicy i na dalszy spokój liczę, obie strony dotrzymują pierwotnych ustaleń i jest dobrze.

Jendak brak jasnego stwierdzenia z Waszej strony że nie planujecie ataku na Majów, zmusza nas do ściągnięcia w tą spokojną jak dotychczas stronę kontyngentu wojskowego.

Mieliśmy tu prostą granicę i spokój , mam nadzieję że tak pozostanie.

Ale co do propozycji to chętnie posłucham, czego oczekiwaliby Kartagińczycy ?
Może znajdziemy jakiegoś wspólnego wroga ??

Rihiter 2012-04-24 19:02:23
Niestety z Arabii nas Indie tak jak mówisz przegoniły, więc straciłem szansę na dołączenie miasta i postawienie 1-2 nowych. Kartagina jest mała więc to dla nas niefortunny obrót spraw. Na otwartą walkę z Indiami pozwolić sobie nie możemy.

Majowie chcąc zdobyć naszą przyjaźń i pokazać, że chcą partnerstwa mogliby na początek udostępnić nam możliwość korzystania z przesmyku. To nic nie kosztuje, a nam otworzy nowe horyzonty do eksploracji. Chętnie przyjmiemy również jakąś drobną kwotę. Kartagińscy kupcy lubią złoto. :)
Walczyć wspólnie jest zawsze lepiej niż rzucać się na kogoś w pojedynkę, co zresztą w Japonii widzę właśnie przeprowadzacie wspólnie z Holandią.
Wy macie miast ponad 30 i to daje potężny potencjał, a nam musi wystarczać 16. Dobrze rozwiniętych, ale jednak tylko 16 i w przyszłości tego potencjału zabraknie. Wspólny wróg to była by dla nas jakaś opcja aby zwiększyć nasze terytorium. Ale za ile? Teraz walczycie w z Japonią, to może potrwać jeszcze i z 20 tur. No i z kim? Kogoś konkretnie widzicie jako cel wspólnego ataku?

Bodek 2012-04-24 20:01:20
podoba mi sie Kartaginczyku kilka Twoich stwierdzen nawet bardzo mi sie podoba.

Swiat sie polaryzuje, mni nieoczekiwana wojna z Japonia wepchnela na calkiem nowe stanowisko w wielu sprawach. Np Indii.
Jeszcze nie tak dawno Indie mi proponowaly wspolny atak na Kartagine, dokladnie wtedy gdy Wy tam mieliscie jakies spiecie o lupy na Arabie. Twierdzil ze masz cala armie u niego pod granica...

indie hre i japonia maja sojusz.
sojusznik mojego wroga jest moim wrogiem. To oznacza ze moja wojna v Indie jest pewna. Maja oni najwieksza armie ale i sporo granic do obrony.

mam zamiar doprowadzic do tego zeby wreszcie dwaj liderzy zaczeli walczyc ze soba. I zaczna szybciej niz myslisz. Wtedy mozesz sobie pomscic przegonienie z arabi na Cule

Rihiter 2012-04-26 20:34:39
Bodikusie. Niepotrzebnie tak okrutnie zarzynasz swoją gospodarkę. Przecież my zaraz się wycofamy.

Rihiter 2012-05-16 23:30:49
No i proszę. O wilku mowa, a wilk tu.
Właśnie zaczęli się wyżynać.

Dawno nie używaliśmy tego paktu, od czasu kiedy jeszcze byliśmy w stanie wojny.
Nie wiem Bodek na ile chcesz zagłębiać w nasze plany Rudiego, nie wiem jaki masz wobec niego poziom zaufania. Dlatego napisałem tutaj.

Rihiter 2012-05-31 22:12:48
Czyli co Panowie? Blok na przepływ informacji do Rudiego?

Bodek 2012-05-31 22:35:34
przynajmniej do czasu aż się sprawa wyjaśnie co z nim wogóle będzie

ale sądząc po tempie i entuzjazmie z jakim go peter morduje to niestety niedługo to już potrwa

Centurion 2012-05-31 22:53:02
rycki petera stoja dwa pola od stolicy rudiego, postawil tam 5 pik + scinka, sadze ze peter nie zaryzykuje

Bodek 2012-06-01 12:53:22
qrcze za bardzo mi się Peter obłowi... za bardzo ...
zarządziłem tradycyjne dożynki i będę interweniował

Rihiter 2012-06-04 18:41:38
Panowie. Milczenie jakie między nami zapadło jest fatalne i źle wróżące.
Będę szczery; Bodek, czujemy z Centem, że się od nas odcinasz. Moje zdanie jest nadal niezmienne, chcę abyśmy się wciąż trzymali razem. Rozmawiajmy ze sobą, wymieńmy poglądami, planujmy wspólnie. Nie ma nic gorszego w sojuszu niż milczenie.

Centurion 2012-06-04 23:57:18
Bodek jest dobrze, armia inwazyjna została odbita. Nie mają teraz czym wspomóc Petera, a my idziemy z rewizytą do HRE :)

Centurion 2012-06-04 23:58:28
Rihiter ***ł im około 50 rycków, hehe :D

Rihiter 2012-06-05 00:01:26
Ano. Około 50 rycków gryzie piach :D
Straty własne to 5 dział, muszkiet, rycek i słoń.

Wujek wrócił! ;)

Rihiter 2012-06-05 00:10:16
Widzę, że Holandia pękła jak mydlana bańka i znika definitywnie...
Bodek, pędzisz tam? A jak pędzisz to ratować coś, czy też może aby coś chapnąć?

Bodek 2012-06-05 00:23:58
Tiaaa

no troszkę ostatnio pracuje i nie mam az tyle czasu aby obmyślać o dyplo ale w każdej wolniejszej chwili coś tam knuję..

Także nie traktujcei tego że jak mniej pisze to sie źle dzieje tylko akurat na jakąś sprawę nie mam wpływu

A teraz co do meritum:
1. Holandia padła iwszystkie sępy ją tam dzielą na strzępy, pędzę tam na złamanie karku i zamierzałem ratować ale wobec obecnej sytuacji nie ma czego
Także zamieżam wypowiedzieć wojnę ... hmmm.... na w sumie to każdemu kta tam jest byle tylko wielka Latarnia znalazła się pod opieką Majów
Aktualny jej właściciel to Peter także będę atakował, ale jeśli ją odbije np Didi to zaatakuję Didiego :)
No w skrócie to nie może tak być żeby mi się tam Oni podzielili Rudim beze mnie.

Ja tam dę po Latarnię.....

Co do powstrzymania inwazji na Kartaginę to BRAWO :padam:

Tylko aż się boję pytać o cenę czy aby nei jest to założenie wieńca laurowego na skronie ZSRR ??

Liczę na Centa że się w Etiopii obłowi i spuchnie no i liczę że teraz ja wynajmę jego najemników (galeony) bo zapotrzebowanie jest a 200 się jakoś uzbiera...

Najbardziej się zmartwię jak latarnię dorwie Ponti bo jego nie zaatakuję na bank....

Didi i Peter tam mają armie ale oboje już ze mną rozmawiają , może się okazać że sam widok dużej liczby jednostek wystarczy.....

Rihi pochwal się co musiałeś obiecać scoobiemu za pokój ??

Centurion 2012-06-05 00:39:23
N co scoobie obiecaliśmy, że bijemy cula i hindusów (hre i peter). Czyli w sumie nic nie obiecaliśmy bo i tak mieliśmy ich bić za ten wjazd. :D

Stateczeki sie ustawiają i coś tam zbieram, nie wiem czy zdąże dopłynąc zanim rudi zabunkruje ale może się uda.

Rihiter 2012-06-05 00:54:28
Tak. Scooby chce koniecznie naklepać Culedze i Peterowi, a ja temu wiarołomcy Barteq z wielką przyjemnością zrobię z dupy jesień średniowiecza.

ZSRR obiecałem, że będę go w tym wszystkim wspierał. I będę to robił z wielką pieczołowitością. Mamy wspólnych wrogów i to takich, którzy mi zaleźli za pazur niemiłosiernie.

Jedno zastrzeżenie dałem Scoobiemu, jedno jedyne:
- że nie będzie ode mnie nigdy w ramach tej współpracy wymagał abym zdradził jednego z Was.
Także Bodek, jakbyś tam miał do wyboru się skumać z Peterem albo z Didim... to spójrz przychylnym okiem na Didiego ;) . I mniejszy on i bardziej przyjazny się wydaje.

Scooby chce zobaczyć śliczne "0" przy nickach Cule & Peter. Powiem wam szczerze, że też to chętnie zobaczę ^^

Bodek 2012-06-05 23:46:20
No dobra pany sojusniki

ale macie jakiś plan taki głębszy pod tytułem jak ZSRR nie wygrywa ej gry

Bo ja doskonale rozumiem że chęć zemsty i mścimy sie na Cule itp....
sam się chciałem mścić (jak tam moje Cobe) :D
ale tak może jakiś cień planiku,
Kartagina jak widzę nie dostała zbytnich strat raptem 3 miasta z czego tylo jedno ważne .. jak stoisz z nauką ??
Masz GA porównywalna ze scooby i Cule ??

Bodek 2012-06-05 23:51:45
Napiszę jeszcze tutajbo tylko Centowi napisałem

Relanie jest możliwość ocalenia Rudiego
To co on tam nazbierał plus to co moje idzie a część już wlazła to normalnie japonia wiejej az furczy bo klutura powraca z każdym odnitym miastem..

ale czy jest sens reanimować Roosvelta ??

Centurion 2012-06-05 23:53:43
Mamy plan, po osłabieniu cula i jego bloku wjeżdżamy w ZSRR przez ziemie pontiego. :hyhy: Dzisiaj prawie 1h gadałem z pontim, mam nadzieję, że już na stałe go przekonałem do tego planu. Uczciwie mi napisał, że miał multum propozycji, ale w końcu poszedł dalej w bombla.

Tylko Bodek cichosza bo ponti jakoś za szczególnie za tobą nie przepada :) Namówiłem go, żeby zostawił latarnię wam (ty i Peter) i żeby popatrzył jak się bijecie zamiast tam leźć armią od bombla...

Centurion 2012-06-05 23:54:53
Bodek to twoja decyzja z rudim, czy korzystniej dla ciebie zająć co zostało czy go reanimować. Ja się dostosuję.

Bodek 2012-06-05 23:59:50
Ponti to nawet pakt tajny ze mną nazwał

"Ponti v zabójca Sumerii"

Ehhhh
no tak od razu żeby nie było że zapomniał albo zapomni... eh te reinkarnacje

Centurion 2012-06-06 00:00:42
Spoko, każdy ma takiego ;) My z rihim nawet dwóch - Lary i faust ;) Na szczęście są daleko :D

Bodek 2012-06-06 00:02:48
No ale Ponti to powrócił na nację ze ścisłego czuba nie na jakiś tam Inków
Ale dobre i to, jakoś to będzie'gdyby nie to zmiana u Zulusów to by już na zawsze był tylko podnóżek radziecki

Rihiter 2012-06-06 00:20:20
Plan indywidualnie - muszę zyskać teren/miasta bo obecnie to ja się skurczyłem do niebezpiecznie małych rozmiarów.

Gospodarka jest silna, nauka idzie solidnie, za 5 tur będę miał Rifle.

Rihiter 2012-06-06 00:22:58
Co do Roosvelta - jeżeli to da możliwość ***ęcia armii Petera to jak najbardziej tak. Lepiej mieć słabego i przydatnego poplecznika niż jego ziemie podzielić z potężnym wrogiem i tym samym związać się tam już na zawsze.

Bodek 2012-06-08 01:40:28
jak juz kiedys pisalem
Cent ma niesamowitego niefarta w dyplo i naprawde nalezy go czym predzej zjechac ;)

Dzis na wlasne oczy widzialem jak jego flota galeonow padala na karawelkach...
az nie wiem co napisac cencik.. jakies fatum
podobno wszytsko na 70% i wszytsko topił (znaczy swoje galeony topił)

Centurion 2012-06-08 06:01:01
No gdzie tam, rewelacyjny fart był... zabiłem 3 karawelki tracąc zaledwie 3 galeony i karawelę, jak na tą ***ą grę gdzie wszystko zależy od farta to i tak było nieźle. No i wpadł generał.

Rihiter 2012-06-08 17:32:30
Zjedźmy go po prostu i niefart się skończy :P

Rihiter 2012-06-08 17:32:38
To będzie miłosierdzie :D

Bodek 2012-06-10 17:34:55
Rihiter to są nasze tajne ustalenia po zlocie ale qrcze piszesz
NIE W TYM PAKCIE !!!!!!

Tu jest też Cent
Tu nic o rozbiorach Egiptu nie piszemy

Centurion 2012-06-10 18:00:01
:bejsbol:

Rihiter 2012-06-11 00:11:35
Cent, zapomnij że to przeczytałeś :D

Centurion 2012-06-11 07:55:17
haha boki zrywać :P

Rihiter 2012-06-13 19:12:07
Rudi w mało zakamuflowany sposób sugeruje, że planowałeś nas zdradzić Bodek.

Bodek 2012-06-14 00:13:41
no a co ma pisać że mnie kocha i jestem jego best friend bo właśnie stoję mu pod stolicą ?

Na forum ogólnym też judzi na mnie ile się tylko da
Zresztą jak teraz czytam jak Ponti zdobywał miasta w Holandii to widzę że on chce odwrócić tylko uwagę od tego teraz że się wtedy perfidnie podłożył...

a czy Ponti wiedział o podkładce to tego już nie wiem, i w sumie nie do udowodnienia

Centurion 2012-06-14 05:51:30
No ja tam rudiemu napisałem, że z przymrużeniem oka dziękuję za info :D

Bodek 2012-06-14 09:50:09
ty wiesz jakie mi piekne opowiadanka Bombelek pisze na twój temat Cencik :D

Centurion 2012-06-14 09:52:10
Wiedzieć to nie wiem, ale znając bombla domyślam się, że są świetne i musisz mieć niezły ubaw :D

Jeśli to nie tajemnica to wklej coś, dzisiaj w robocie poprawa humoru byłaby bardzo wskazana :D

Bodek 2012-06-14 15:04:23
a najśmieszniejsze w tej całej awanturze jest motyla noga to
ze jakbym sie nic nie odzywal ze jest podkladka to bym i tak to miasto z latarnia zajal

a teraz motyla noga wszyscy sie tam zacietrzewią na maxa i uj wie

tyle tylko ze wtedy musialbym zaakceptowac fakt ze zajalem to miasto dzieki temu ze sie rudi podlozyl a ja jak pipka chcialem byc uczciwy zeby podkadek nie bylo.....

Centurion 2012-06-14 15:13:54
Nom. Z latarnia to ewidentna podkladka, ale kufa wczesniejsze odpuszczenia miast didiemu/pontiemu to wg mnie juz nie bardzo. Argumenty rudiego sa dla mnie jak najbardziej ok.

A teraz bedzie **** z grzybnia, ponti zaraz zrezygnuje jak go znam, cule bedzie protestowal ze nie moze byc cola. Jak dadza kogos innego kto bedzie przeciw mnie to ja rezygnuje i **** tez mam to w dupie, jak ja zrezygnuje to zrezygnuje tez rihiter bo od kogo innego (na egipcie) to ma wjazd w pustego dupala jak nic ;) i gra w ***** idzie sie ***ć.

Bodek 2012-06-14 15:18:02
a skad pomysl ze ma byc Cola za Pontiego ??
myslisz ze on na prawde tak sie juz na maxa obrazil i odejdzie ??
myse ze nie

ps Cola to akurat dla Ciebie same plusy bo ten to juz na bank Bomblowi nie odpusci

ale faktycnzie gra sie sypie i to tak naprawde ostro

Centurion 2012-06-14 16:22:54
Ponti cos tam bakal ze dzowni do coli. Mam nadzieje ze zartowal, cole lubie i zawsze sie dogadywalismy ale ile razy mozna sie dogadywac z ta sama nacja, litosci... :D

wnuczus 

Centurion 2012-06-14 16:26:52
No ponti zrezygnowal tak jak sadzilem, nie napisze ani slowa na temat zastepcy. Jak bedzie np Lary albo cos rownie dla mnie idiotycznego to na razie, zabieram takze zabawki z tej piaskownicy.

Rihiter 2012-06-14 20:31:35
Nie czytałem jeszcze forum ale dodam od siebie, że przyczyną takich akcji są zagrania takich graczy jak np Culega. Zagrania naginające regulamin że aż trzeszczy. To powoduje ogólne rozluźnienie reguł, nieposłuszeństwo i chaos. A kończy się jak kończy.

Centurion 2012-06-20 08:10:18
Trzeba jakiś plan skonkretyzować co dalej. Przełamanie bombla to raczej mission imposible w tej chwili, wygląda na to, że cofnie wszystko do stolicy. Bez dział nie podchodzę bo to by było kamikadze a japońcem nie gram :D

Na bomblu trochę front się zatrzymał, może to i dobrze, że bezpośrednio nie zagrażam culowi, będzie się skupiał na scoobim w końcu. Nie wiem teraz jak ugryźć, żeby żaden z tych dwu nie wygrał.

Rihi jest jakaś szansa na corpa z twojej strony?

Bodek 2012-06-20 10:02:37
No ja jedyną opcję jaką widzę to właśnie taka żeby się ostrzej scooby z cule zaczeli nawalać.

Poza tym scooby teraz uzyskał masakrycznie dużo terenu po Inkach i zaraz uzyska następny po Francji... niestety będzie mega wielki

Martwi mnie fakt że Rihi nic do tej pory nie uzyskałeś ani na Cule ani na Hre...
co tam się dzieje ?
przecież podobno się zaczęła akcja od wybicia im stacku rycerzy więc jakieś miasta powinno się twedy zmarsuz wziąć, choćby ten osławiony Carycyn

Tak czy inaczej ciśnijcie tam żebyś jakieś miasta/teren szarpnął koniecznie

U mnie w Holadnii sytuacja skomplikowana i napięta jak baranie jaja
zlazło się tam sporo woja z różnych stron i każdy chce choć część padliny po Rudim zachapać
Ja już sie nawet nie pcham na te miasta od strony Pontiego które powróciły (choć są w zasięgu moich komandosów od ręki) żeby ich tam nie motyla nogać za bardzo. Chcę tylko zająć latarnię i z tym się muszą pogodzić, reszta mi zwisa i powiewa.

Ale tam naprawdę różnie może być bo i scooby się kozakami pojawił i didi i peter no i ja po środku w zajętej stolicy holadnii.

Ogólny plan trzeba naświetlić ale najpeirw chciałbym usłyszeć jak tam Rihi to widzi u siebie, jakieś szanse na pozyskanie terenu ??

Centurion 2012-06-20 10:39:38
Niech się Rihi wypowiada, on koordynuje na północy, ja na południu. Z mojej strony z tego co wiem czekamy ponieważ HRE ma przy Berlinie 45 katap - wejście pod to nawet riflami i kawalerią to samobójstwo. Carycyn powinien zostać zdobyty niebawem, na teraz Rihiter odbudowuje miasta, które mu spalili.

U mnie spora szansa, że jeszcze 2-3 miasta upchnę jeśli tylko wypali akcja o kryptonimie 'Śmierdzidłowo' i w końcu spalimy to miasto. ;)

Rihiter 2012-06-20 23:00:29
Wróciłem właśnie z wojaży po Euro2012. Teraz już będę w domku przez dłuższy czas :)

Plan jest taki, że powinienem dziś zająć Carycyn, później chcę zająć Timbuku (od Czajmena), gdzie ma on trochę sił i muszę je wybić aby móc działać przeciwko Culedze dalej na północy. Następnie mogę spróbować ataku na dawne rdzenne miasta arabskie. Tym samym odciąć dla siebie spory kawałek lądu pod kolonizację.

Problem stanowi HRE, które się zadekowało od mojej strony, a Scooby nie wchodzi mu w plecy : . Ruszył na Culegę. Przez to od mojej strony HRE jest z lekka nie do ruszenia, bo jak napisał Cent jest tak mnóstwo katap + wojsko.

Centurion 2012-06-21 07:57:24
Mały przełomik w wojnie z bomblczastym - w końcu udało się spalić Kadzidłowo przy pomocy ruskich kozaków atakujących z przyczajki zgodnie z moim błyskotliwym planem ;)

Ale i tak kupa bo mam za mało woja, żeby po prostu podejść i ***ąć mu armię, dzisiaj zaczynam draft :hyhy:

Bodek 2012-06-21 14:15:09
Ponapinali wszyscy muskuły, pstraszyli co to kto tam nie zrobi w Holadnii co to nie popalą Latarni itp....
i na końcu jednak zaakceptowali stan aktualny :)
Utrecht pozostanie przy Majach
w zamian za to wstrzymuję dalszą ofensywę i nie idę już w głąb Holadnii i sobie ją sami zajmą

Także Cent jak tam z morza jakieś miasto upolujesz to je możesz tylko :
a) zjarać :D polecam
b) sprzedać komunistom (minimum 300 bo nie wyścinana jedyneczka tylko grubsze)
c) utrzymać i zachować dla siebie (to już oceń sam czy ci się opłaca, może tą jednopolową wyspę to byś miał na wymianę z Pontim na coś po bomblu)

Tak czy inaczej chyba w Holadnii została dogadana strefa wpływów i obędzie się bez wojen wśród atakujących.

Rihiter 2012-06-21 20:58:35
Co planujesz dalej Bodek? Pogodziliście się i dogadali z Peterem przy okazji tego podziału?

Bodek 2012-06-25 11:55:10
Na razie planuje doskoczyć w techach do Was
czyli chwilka oddechu
armia niby wolna ale tamte tereny będę solidnie obstawiał bo nadal jest tam Scooby i Didi i Peter

a Latarnia z wszytskich stron otoczona obcą kulturą, zanim się rozepchnę chwilka minie

CO do dogadania się z Peterem to hmmm... no niby jest dogadane na spokojną granicę ale jak zobaczycie mapę (możemy się wymienić) to sami zobaczycie że tam są tak miasta popieprzone kulturą jedno przez drugie że ... każdy każdemu podchodzi pod przynajmniej kilka pod same granice
Tam jest i nadal będzie bardzo nerwowa granica

Rihiter 2012-06-25 17:34:16
Co nie zmienia faktu, że jakbyście się dogadali na współpracę i zrobienie innych w konia, to ta poszarpana granica przestała by być dla was przeszkodą. O to pytam. I to już tak mega bezpośrednio. :looka:

Wybacz ten sceptycyzm i brak zaufania, ale od pewnego czasu nic z nami nie konsultujesz. Grasz tak w zasadzie oddzielną rozgrywkę, a my o niej nic nie wiemy. O szpiegowaniu nas nie wspomnę (o punktach szpiegowskich).

Centurion 2012-06-25 17:37:44
Puntky szpiegu szpiegu już wyjaśnione, wyrównało się i teraz ciachamy na kogo innego :)

Bodek 2012-06-25 17:54:26
Rihi
ale ja ostatnio nie miałem co konsultować bo koncentrowałem się na podboju Holandi a w zasadzie na podboju jednego miasta w Holandii

Nie miałem co ustalać bo i tak nie mogliście mi w niczym pomóc ani też ja nie oczekiwałem pomocy
Tam musiałem poradzić sobie sam i tyle, nie było innej opcji

Tym bardziej że każdy z nas na tą chwilę ma swoje określone odcinki frontów które musi utrzymać/przełamać/zabezpieczyć i one stanowią zewnętrzną granicę całego sojuszu.
Ja muszę jakoś trzymać granicę z Peterem i Didim i Zulusem
Egipt koncentruje się na szarpnięciu jak najwięcej i Bombla zanim to inni zrobić
Kartagina (tak sam pisałeś) udeża na północ na Cule/Hre i tam powiększa swoje terytorium. To są naturalne nasze ekspansje i każdy z nas się koncentruje tam aby ugrać jak najwięcej.

Omówić to możemy jakąś generalną wizję dalszego rozwoju np kto po jakiegoś korpa, kto po piechotę itp
ale ja na tą chwilę jestem za Wami z tyłu w techach i zamierzam teraz zacząć nadrabianie w tej dziedzine, choćby po to żeby wzrósł nasz potencjał militarny

Co do szpiegostwa to przecież oboje mieliście na mnie znaczną przewagę punktową i ja ją tylko wyrównywałem , powoli , nie nerwowo i zatrzymuję się gdy osiągnę równowagę
Na teraz zdjąłem z Kartaginy bo mamy po tyle samo a z Egiptem wyszło nieporozumienie które sobie wyjaśniliśmy, ja dałem żeby wyrównać, Cent zwiększył aby odbić i ja ponownie dałem żeby wyrównać i tak bezsensu wyszło
Teraz mam nadzieję że się zatrzymamy na tym samym poziomie i będzie git
Przecież Wy widzieliście/widzicie co ja wymyślam a ja nie mam nawet szans na to więc jak mówisz o moim intensywnym szpiegowaniu kogokolwiek z Was ??

Rihiter 2012-06-25 21:23:26
Ot, nakreśliłem Tobie jasno i szczerze jak postrzegaliśmy zaistniałą sytuację. Jakbyśmy mieli złe intencje to nie było by szczerości i jasności. Na podobną szczerość liczymy w dalszym ciągu z Twojej strony. Nic więcej.

Bodek 2012-06-26 09:42:30
No to jak znajdę dzisiaj troszkę czasu to napiszę jak to dalej widzę szczerze

aczkolwiek nie spodziewajcie się laurek bo realnie to:

choć na pierwszy rzut oka jest dobrze to naprawdę jest co najwyżej średnio

Szczególnie mnie martwi manewr Centa pod tytułem "ofiara" na przełamanie Bombla
choć może taktycznie na froncie to wyszło dobrze to strategicznie jest złe
przyjąłeś jak rozumiem na twarz uderzenie Bombla po to aby Zulus go dobił

hmmm

i teraz jesteś na łasce i niełasce zulusa bo on ma armię a Ty nie masz :(
Władca zulusów ma się zmienić lada moment i jak nowy nie będzie tak miły i nie będzie się chciał podzielić terenami po Bombelku to co ???
przecież od kilku tutr już pisał Ponti że nie gra dalej i szuka kogoś na zulusów

bardzo duże ryzyko jest w tym że tracisz trzon woja i wszytsko pozostawiasz w gestii Zulusa.. naprawdę
Nie wiem jakie realne tam były strtaty ale tereny Bombla to klucz do gry o naprawdę czołówkę.. jak nie tam to już nigdzie Cencik...

Centurion 2012-06-26 10:19:39
nie wiem, *** mnie ta gra już, najchętniej też bym rzucił to w *****, ile można masz ci los toczyć jedną wojnę - miesiąc masz ci los na 10 tur?

nie do takiej gry się zapisywałem

Centurion 2012-06-26 10:22:31
Stracilem tam przestarzały szrot, tylko katapek 20 żal, ale to nic, już ustawiłem budowanie, 2 tury ścinki i są spowrotem ;)

W armii realnie spadłem o 1 pozycję, wycięło mi jakieś 200k. No nie był to majątek jakiś straszny. A co do zulusa do sytuacja i tak byla taka że on + lukgin + didi to mnie swoim stakiem rozwalali jak chcieli, w sumie nic się nie zmieniło :D

Rihiter 2012-06-26 22:12:14
Manewr był ryzykowny, nie da się ukryć. Ważne, że się udał. Na szczęście.

Cent uzbrój się na przyszłość w trochę więcej cierpliwości :)
Pamiętaj, że jak Zulus będzie chciał dzielić Twoje tereny, to przede wszystkim ze mną :P

A tak na poważnie - armia ZSRR jest niekwestionowanie nr 1 na świecie, armia Indii jest nr 2. Obecnie numer 3 to armia Kartaginy więc jest szansa na jakieś działania.

Bodek 2012-06-27 15:39:56
No to chwilkę odpiszę żeby nie było że się nie udzielam i przez to znowu zaczniecie mnie traktować jako zagrożenie ;)

Szpiegostwo jest obecnie wyrównane i pomiędzy nami jest na poziomie 159 161 162
także wszytsko prawie równo. Zdjąłem i nie zamierzam już nic ładować. Mam nadzieję że to zamyka temat i problem

Teraz ogólna sytuacja to moim zdaniem wszytsko zmierza i to bardzo ostro do zwycięstwa ZSRR
Ustawił się cąłkiem dobrze, ma olbrzymią armię, szarpnął teraz masę terenu po Inkach i jeszcze sie tam dobrze nie rozrósł ale to robi. Na dodatek jest tam jeszcze w okolicy tez bardzo słaba Francja, też potencjalnie do rosjan do podbicia.

Tu zadanie dla Kartaginy abyś nie pozwilił się mu tam bezkarnie rozrosnąć. Szarpnij dla siebie co się da z Francji - koniecznie

Scooby ustawiony jest też dość dobrze politycznie, ma wokół siebie same przyjazne mu państwa. Z nami wszytskimi też dobrze żyje.
Centowi pomaga podbijać Bombla - więc go Cent nie zaatakuje a nawet ma dług wdzięczności
U mnie się dogadaliśmy że Majowie zajmują Utrecht bez wojny między mną a Didim/Scoobym także też nie ma powodów do konfliktu o cokolwiek. Chcieli mi pomóc i iść ze mną na Japonię ale na tą chwilę wojna tam nie jest mi potrzebna więc podziękowałem,w każdym razie raczej jest tam przynajmniej neutralnie
No i Rihiterowi też pomógł i to konkretnie
(tak jak skini pomogli staruszce - przestali ją kopać) :D
Bo powstrzymał rajd kozaków na Kartaginę i jeszcze wystawił wojska Cule i Hre na odstrzał. Tez masz wobec niego dług wdzięczności i jeszcze wspólnego wroga

Sumując - naprawdę ma komfortową sytuację a jego największy wróg Indie mają wszędzie wokół wrogów.

Na razie wszytsko zmierza do spokojnego zwycięstwa ZSRR i możemy to zaakceptować i grać dalej. Aczkolwiek byłoby to najłatwiej wygrane dyplo w historii Kaca... zupełnie bez walki...

Co można na to poradzić ??
na tą chwilę niewiele bo nawet jak widzę sami nie jesteśmy pewni czy nam aby taki układ wadzi, każdy z nas będzie miał swoją zemstę na kimśtam i będziemy happy...

Tak czy inaczej na tą chwilę gramy tak jak nam grają, ale powinniśmy w głowie mieć zakodowane że należy doprowadzić do konkretnego starcia pomiędzy ZSRR a Indiami. Takiego naprawdę militarnego żeby się setki/tysiące młotków zmarnowało po obu stronach.. jak to zrobić ... nie wiem ale to jedyna droga

Każdy z nas ma na teraz inne priorytety
Rihi - musi szarpnąć miasta na Hre/Indie
Cent - zasiedlić jak najwięcej się da po Bomblu i okrzepnąć po wyczerpującej wojnie
Ja - teren obecnie już wywalczyłem , teraz musze nadgonić w techach

Tak to w dużym skrócie widzę.
Prędzej czy później pojawią się rozbieżne interesy między nami a blokiem komunistycznym i wtedy należy to delikatniutko rozgrywać

Jakieś szanse na korpa u kogoś z was w przyszłości ??

Rihiter 2012-06-27 23:43:06
Moje szanse na korpa przepadły przy zdradzieckim ataku - spaliłem wielkich na GA, spalili mi farmę wielkich. Nie widzę dla siebie możliwości aby mieć korpa.

Co do strategii, to słusznie piszesz Bodek. Zgadzam się z tym co napisałeś. Tak to właśnie wygląda.

Próbuję namówić ZSRR do wspólnego skoordynowanego ataku na Indie. Ciekawy jestem jak to wyjdzie. Cule musiał przerzucić część siły do Bombla, bo bez tego stracił by plecy. Dużo zależy od tego co zrobi Ponti.

Bodek 2012-06-28 13:41:07
z korpem to niedobrze :(

a co wo wyprawy na Indie to rozgrywaj to tak żeby to Scooby przyjął wojska indii na klate a nie kartagina
Nie wzoruj sie na cencie ;)

Pamietaj ze Cule ma chyba 2 artystow i moze ich uzyc na froncie
nie przypominaj o tym scoobiemu moze sie gdzies tam zetra i wybiją

Cent a jak u ciebie z szansami na korpa ??
W techach jesteś dobrze wiec mozesz do techa doskoczyc a jak z wielkim ??
masz jakiegos odlozonego ?? farmi sie ??

Centurion 2012-06-28 13:44:40
Ja w techach dobrze? W którym miejscu? :D
Wielki się farmi - naukowiec więc raczej nie przyda się.

Corpa miał zrobić Rihi ale mu cule to skutecznie wybił z głowy. Ja w techach to teraz słabiutko bo kraj wycięty do gleby.

Bodek 2012-06-28 13:48:43
czy to oznacza że to ja mam iśc z naszej trójki po korpa ?? :rotfl2:
Hehehe dobre dobre

ja inżyniera grzecznie dłuuuuuugo i mozolnie farmiłem i jest
ale moje szanse na doskoczenie do techa wynoszą niewiele, to oznacza ze minning bedzie w Rosji zgodnie z przewidywaniami

A jak Cent z podzialem Bombla wyglada ??
Kto bierze stolice??
ile miast dla Ciebie
nie odpuszczaj tego bo teren jest mega ważny

Centurion 2012-06-28 13:55:37
Jaki podział bombla jak zaraz kontra pójdzie pewnie w Korynt pontiego bo to święte miasto a potem pewnie w reszte terenu :D

Ponti się wystraszył 20 rycków i tyluż rifli i 9 dział :ziewa: :D

To ja też podszedłem po 20 unitami, tylko dział nie mam za bardzo bo do techa w ***** i jeszcze trochę, ale za to rycki się zaraz magicznie przemienią ;)

więc póki co to terenu będzie w pizdę, tylko że wojna się nie skończy nigdy :D

Bodek 2012-06-28 14:03:40
Cent pamietaj teraz

NIE WYSTAWIAJ SIE NA ODSTRZAL
qrcze jak Ponti sie wystraszyl to Ty tez nie zgrywaj hojraka tylko wiej we wlasna kulture
Niech teraz Ponti i spolka przyjma uderzenie z dzial na klatke
Oni tam maja mase wojska i konikow i katarffaktow, niech przyjmuja

Naprawdę potraktuj to jako priorytet
Twoje rifle stana pierwsze do obrony i najmocniej oberwa
niech Ponti sowje podsyla i traci

Jak juz spaliles Kadzidlowo to masz kulturką miasta zabzpieczone i nawet odbicie Koryntu Ciebie nie martwi tylko Zulusa
Wiec niech sie wykaze teraz

Zgrupuj sie i nie polegaj tak bardzo na tamtej koalicji tylko na wlasnych jednostkach. Jak cos to daj screena cosik pomyslimy
Ja tam szpiegiem sie krece caly czas i ogladam sobie manewry...
NIE strac woja juz i nie wystawiaj sie na zbende ryzyko
Odgrodz sie kultura

Centurion 2012-06-28 14:05:39
Taki mam plan, dlatego jeszcze jeden setler tam nagina, będzie za turę czy dwie, zabezpiecze jeszcze kawałek, wszędzie jest już moja rela i biblio się robią. Ustawiam rifle i kawalerię na pozycjach i niech wchodzą a prosie bardzo.

Centurion 2012-06-28 14:07:11
Ja tam za **** nie rozumiem czego oni się wycofują zamiast iść i palić. :) Przy 100+ unitach te 9 dział mogłoby sobie possać co najwyżej ;)

Rihiter 2012-06-29 00:09:36
Quote:
a co wo wyprawy na Indie to rozgrywaj to tak żeby to Scooby przyjął wojska indii na klate a nie kartagina
Nie wzoruj sie na cencie

To akurat doskonale wiem :P
Moja taktyka opiera się przede wszystkim na nie traceniu wojska. Wole zająć 2 miasta i je utrzymać, niż zająć 10 a później stracić 12 ;)

Quote:
Jaki podział bombla jak zaraz kontra pójdzie pewnie w Korynt pontiego bo to święte miasto a potem pewnie w reszte terenu :D

Ponti się wystraszył 20 rycków i tyluż rifli i 9 dział :ziewa: :D

To ja też podszedłem po 20 unitami, tylko dział nie mam za bardzo bo do techa w ***** i jeszcze trochę, ale za to rycki się zaraz magicznie przemienią ;)

więc póki co to terenu będzie w pizdę, tylko że wojna się nie skończy nigdy :D

To nie jest takie głupie i niekorzystne, byle by Bombel i spółka widzieli korzyść w kontrowaniu Pontiego, a nie Ciebie. W sumie na rękę nam jest żeby się wyżynali. Podobnie jak Scooby i Cule oczywiście, co mam na uwadze.

Quote:
Ja tam za **** nie rozumiem czego oni się wycofują zamiast iść i palić. :) Przy 100+ unitach te 9 dział mogłoby sobie possać co najwyżej ;)

Skoro się cofają to możesz kampanię uznać za zakończoną. Więc i umowa z Pontim zakończona... niech się teraz martwi o swoje i tak jak pisze Bodek broni tego co zdobył.

Centurion 2012-06-29 06:01:48
I ty ze swoim podejściem się dziwisz, że cię cule wyruchał i zaraz pewnie to samo zrobi scooba? :P

Żadnej armii tam wystawiać nie zamierzam przynajmniej nie mając dział. Ale fakt jest taki, że terenu od północy bomblowi trochę zająłem, więc kontra musi pójść we mnie. Grunt, że nie będzie co wyzwalać bo na froncie wszystko pozakładane od nowa, tylko Laliabela zajęta, ale tam zaraz na froncie set dobiegnie więc też będzie 1 miasto zapasu w tą stronę :D

Rihiter 2012-06-29 09:03:24
Kultura Bombla nadal jest.

Centurion 2012-06-29 09:25:36
Wiem, że jest. Dlatego trzeba będzie ostrożnie działać.

Bodek 2012-07-02 10:28:03
co tam się dzieje na froncie u Bombelka ?
bo mi szpiega wcięło :/

Centurion 2012-07-02 10:30:19
Nic się nie dzieje. Stoimy i czekamy aż cule/Peter zaczną odbijać miasta które pozakładałem na terenie po bomblu. W techach będę człapał do dział, doczłapie to będę mógł coś dalej podziałać. Teraz to tylko czekać mogę.

Bodek 2012-07-02 10:31:20
Peter ??
Tam ma wojska Peter ??

Centurion 2012-07-02 10:33:23
Tak, ma kilkanaście rycków u bombla i 12 rycków u hre koło granicy ze mną.

Bodek 2012-07-02 12:20:14
a jak z kulturką odgrodziłeś się ??
istnieje ryzyko że podejdą pierwsi i łupną z dział ??
Jak nie ma rakiego ryzyka to nie sądze żeby tam się wystawiali pierwsi na odstrzał
To że Bombel będzie się chciał mścić to nie oznacza że tamci będą się pchali w obcą kulturkę pod Twoje katapki

spokojnie pilnuj granic i zbieraj katapy jako odstraszacz
Cule myślę że bardziej sie martwi o to że mu Scooby kozakami podjeżdża na bezpieczne tyły niż tym że Bombel ma problemy

Niech teraz maxymalnie ciężar wojny spadnie na Zulusa i spółkę.
Ty swoje wywalczyłeś i straty też nieliche dostałeś, teraz niech się Oni postresują

Centurion 2012-07-02 23:27:18
Miasta zabezpieczone, w każdym conajmniej po 6-7 rifli, nie sądzę żeby im się opłacało tracić z 12-14 rycków żeby pocisnąć miasto jedynkę :D

Centurion 2012-07-02 23:27:56
Gorzej, że mnie ostro barteq ciśnie w pkt szpiegostwa, za chwilę będzie miasta widział cholera jedna. Idę odpalić szpiegów u niego.

Bodek 2012-07-02 23:49:05
odpalic szpiegow to mam rozumiec misje kontr ??
to oczywiscie TAK
ale wielkiego szpiega to oczywiscie NIE (jesli go masz)
To juz lepiej suwak przestaw na 2 tury i oślep ale nie marnuj wielkiego szpiega (jesli go masz bo nawet nei wiem)

Centurion 2012-07-03 07:12:18
Wiadomo, o kontrszpiegostwie mówię. Suwaka na razie nie, muszę 3 tury na pieniądzu jechać, jeszcze tysiaka mi braknie na przezbrojenia :)

No ale pierwsze kawalerie już są. :hyhy:

Centurion 2012-07-03 09:31:46
Jakie techy trzeba do korpa węglowego? :D

Spróbuję wygenerować inżyniera, będzie na maxa losowo pomiędzy 3-4 wielkimi ale spróbować można. Tylko szansa dojścia do techa jako pierwszy jest prawie żadna.

Bodek 2012-07-03 09:51:05
próbuj , ciśnij, KONIECZNIE
tech to ten od piechoty oraz Corporation
Zawsze każda szansa albo nawet presja w techach wywarta na zsrr to nasz plusik

Jest szansa że nie zgarnie wszytskichważniejszych korpów
ja też będępróbował cosik mu odebrać

Coś się tylko Rihiter nic nie wypowiada
idąc "dotychczasowym trybem rozumowania" brak wpisów oznacza ewidentnie zdradę , odjeście i przynajmniej planowanie noża ;)

Centurion 2012-07-03 10:02:34
Nie, w pakcie ze mną też nic nie pisze, chyba nie ma za bardzo czasu aktualnie.
Ostatnio co to cisnął scoobie żeby wjeżdżał w cula a nie czekał, hehe :D

wnuczus 

Rihiter 2012-07-03 18:22:08
Jestem, ale czasu rzeczywiście skromniej niż wcześniej.
Czytam wszystko co piszecie, tyle że się nie wypowiadam bo nic mądrego nie widzę żebyście pisali ;)

Szanse na korpa przed Scoobym czy Culem to ciężko będzie bardzo Wam, ale próbować warto... a nóż widelec.
Obecnie staramy się z ZSRR cisnąć coś Indie. Staram się bezpiecznie atakować od południa i zająć sobie coś ładnego, powiększyć trochę terytoria, a walka największa wiadomo, najlepiej jak będzie między ZSRR i Indiami.

Bodek 2012-07-05 17:29:58
tak po rozmowie z Rihim zapiszę jedną rzecz do Centa

Cent czemu nie starasz się zbudować Minaretu ??
Masz Uniwerek Sankorski który Ci daje kolbki z budynków żydowskich, gdybyś teraz do tego dostawił Minaret to miałbyś kaskę z nikąd (bo i tak budynki żydowskie już po miastach masz)

Tech tani, od dawna dostępny i aż się dziwię że żaden Scooby albo Zulus tego nie zrobił. Oni mają też wszędzie te budynki ze swoją Tao które im dają młotki z PA. Dostawienie do tego Minaretu to duuużo darmowej kaski na bardzo bardzo długo.
ALbo Ty albo Rihi powinniście to zrobić

Ja nie idę bo nie mam nawet rozniesionej żadnej reli więc i budynków religijnych u mnie brak

Centurion 2012-07-05 21:33:41
Kurde jakby było mało,że mam tury o 2 w nocy robić to jeszcze mi wysiadł dysk na którym mam m.inn. civ :( No masakra

Centurion 2012-07-05 21:50:43
No nic reinstalne na dysk systemowy i dam radę. Czas wysupłać trochę $$$ na nowego kompa. 10 letni rzęch ze studiów już nie daje rady :D

Rihiter 2012-07-05 22:01:07
W sumie rozważam ten Minaret.
Mógł bym go pyknąć tak w zasadzie.
Cent, Ty nie chcesz?

Centurion 2012-07-05 22:19:02
Jeśli zrobisz w sensowną ilość tur to dajesz sojuszniku :)
Wy tam lepiej byście żydostwo roznieśli!!! :D

Centurion 2012-07-06 00:07:50
No i ostra dupa gra za **** nie chce się spatchować... :/

Centurion 2012-07-06 00:21:04
ostatni reinstal, jak sie nie da to nie wiem kto na zastepstwo :/

Centurion 2012-07-06 00:53:13
chyba dało radę

Centurion 2012-07-06 08:06:28
Ale się wczoraj wk***em wrrrr.

No ale nic, przeszedlem na system castowy - pierwszy wielki za 6 tur, największa szansa, że będzie naukowiec, mniejsza że kupiec, minimalna że inżynier.

Drugi wielki powinien być za około 15 tur - zobaczę może się uda jeszcze wymaksować, w tej chwili największa szansa na inżyniera ale spadnie porównywalnie do artysty i proroka ze względu na maxowanie.

Powiedzcie, jest sens robić któregoś korpa od żywności czy nie ma najmniejszego? (tak pytam jakby kupiec zamiast naukowca się pojawił)

Bodek 2012-07-06 10:43:29
jest sens walczyć o każdego korpa no moze poza jubilerami

Rihiter 2012-07-06 16:53:53
Co Ty mówisz. Jubilerzy są ***ści. To jest złoto za darmo.

Bodek 2012-07-09 10:25:59
Panowie

ponawiam pytanie które jakiś czas temu zadałem Rihiterowi
a jest ono kierowane do nas wszytskich

" Czy pasuje nam układ że zajmujemy miejsca 2,3,4 na podium ale wtedy pierwsze ma ZSRR"
Kolejnośc tych 2,3,4 nie ma wtedy znaczenia

Jesli tak to należy się skoncentrować na osłabianiu tych którzy mogą nam te miejsca wydrzeć (Ponti, Peter, Cule) czy tez próbujemy jednak nie oddawać 1 Scoobiemu ale wtedy ryzkujemy bardzo nawet tym że żaden z nas się nie załapie na miejsce medalowe.

Pytam sie Was szczerze gdyż ja akurat takiego mega ciśnienia nie mam że koniecznie muszę wygrać dyplo, "bo nigdy nie byłem jeszcze tak blisko szansy na zwycięstwo i zapewne nigdy już tak blisko nie będę."

- a tak myśli i działa Scooby -

Także ja mogę spokojnie się nie szarpać i nie denerwować naszego Hegemona i siedzieć spokojnie. Było by to jednak najbardziej łatwo oddane dyplo w historii Kaca. Dlatego się pytam czy wśród Was też jest wola aby mieszać
Bo ja sam to nie będę się wychylać bo nie mam po co..

Jeśli jest wola i za nią pójdą czyny to Wam naświetlę plan

ale pamiętajcie że to jest odejście z aktualnie cichego i spokojnego miejsca na rzecz niebezpiecznej i ryzykownej ścieżki

Centurion 2012-07-09 10:31:59
Ja jestem za tym, żeby walczyć. Cały czas problem jest z bomblem bo nie mogę dokończyć planu jaki miałem. Wg mnie musimy poczekać i zobaczyć kto będzie zastępował pontiego a kto cula.

Zresztą znasz mnie Bodek z forum, czasem się powkurwiam ale nie mam ciśnienia że muszę wygrać czy zająć 2-3 miejsce. ******ę, lepiej pobroić a może się coś uda :hyhy:

Z pontim układ był, że po osłabieniu cula idziemy razem na ZSRR, jakiś stack wspólny 400 unitów i wio. Przypomnę o tym i poproszę, żeby przynajmniej przekazał następcy ale hgw jak to będzie.

No i jestem bardzo ciekaw co się urodzi w piątek u mnie - naukowiec czy merchant. Bo jak kupiec to próbuję z sushi.

Rihi powiedz mi co wymyśla scooba w tej chwili?

Bodek 2012-07-09 10:37:16
Dokładniej
Ile masz nauki na turę ??
Ile techów ci brakuje do sushi ??
Pamiętaj że wymyślenie metod naukowych wyłącza wszystkie klasztory w tym także te dodatkowe kolbki za Sankorski

Daj dokładne dane tutaj to policzymy ile czasu potrzeba

Bo Scooby na bank idzie po minning w pierwszej kolejności to daje naprawdę sporą szansę na wyrwanie mu sushi

Jesli ZSRR zgranie oba te kopry to raczej nie nadgonimy... :(

Centurion 2012-07-09 11:00:00
W pracy nie mam danych, w dzisiejszej turce wszystko pospisuję o ile masz ci los nie będę jej robił jutro 10 minut przed wyjściem do pracy. Do 2 w nocy, ******ę, nie czekam.

Rihiter 2012-07-09 20:58:36
Również chętnie bym powalczył i pokombinował. Przy czym chcę to zrobić tak by słowa danego Scoobiemu dotrzymać. Więc sprytnie i bez pośpiechu. Wolę wykazać się cierpliwością i czekać aż druga strona popełni błędy, a skoro ma ciśnienie tak duże jak opisuje to Bodek, to tylko kwestia czasu.

Pamiętajcie jakie dałem mu słowo:
- będę mu sprzyjał, współpracował ale nigdy nie zdradzę Centa ani Bodka, więc kiedy wyjdzie do mnie z takim żądaniem/groźbą/propozycją to zmieni się sytuacja i uznam, że mam wolną rękę.

Możemy więc uknuć jakąś długoterminową intrygę, chciałbym jednak by było wzięt w niej pod uwagę to, do czego się zobowiązałem.

Zresztą obecnie bardzo opłaca mi się trzymać z ZSRR, bo mamy wspólnych wrogów, geograficznie naturalnych wrogów takich jak HRE i wrogów z przyczyn ich siły i dotychczasowych poczynań, takich jak Indie. Osłabienie/zniszczenie Indii i tak wpisuje się w generalny plan, który Bodek masz (tak zakładam), więc jest ok.

Co proponujesz Bodziu. Aż jestem ciekaw co tam uknuł Twój zbrodniczy mózg. :D

Bodek 2012-07-09 22:47:00
na razie czekam na dokładne dane wywiadowcze od ..... HRE
czyli waszego wroga

Ale on ma tyle punktów szpiegowsich w ZSRR że zagląda mu do wszytskich miast i widzi wszystko.
O też ruskich nie kocha :D
Na tą chwilę ma pierwszą obietnicę że jeśli się zaangażuje ostrzej w szpiegostwo dla mnie to załatwię z Wami że przestanieciego szpiegować
Nie wiem jaki jest tam aktualnie wasz stan szpiegostwa z HRE ale bardzo potrzebuje dokładnych danych, o zsrr

co wymyśla w ile tur ile ma nauki na ture przy 100% ile ma kasy na turę przy 100% do skarbca itp...

To jest podstawa do knucia

Moje demo teraz będzie wyglądać imponująco ale nie ma się co podpalać to tylko złoty wiek
mam chyba 8-10 techów straty do zsrr
i straaaasznie ciężko będzie to nadgonić pomimo ostrego pościgu.

Na razie poczekam na dane od HRE i od Centa (te pytania wcześniejsze)

Mój plan na HRE jest prosty, ma zrobić ruskim szpiegstwem jesień średniowiecza
Jak ?
No ja mu dam dokładne instrukcje, swego czasu w D4 pobawiłem się szpiegostwem na maxa i wiem jak tego użyć ostro. Hre ma masę punktów w zsrr ale gra pasywnie, nie wykorzystuje ich ani troszkę, po prostu zgląda do miast i tyle

To oczywiście nie gwarantuje mu w żaden sposób nietykalności z Waszej strony, ja oficjalnie mam z Wami "średni" kontakt i tego się trzymam

Szczegóły napiszę jak dostanę te dane i od Ciebie Rihi też by się przydało co tam sobą reprezentujesz ;)

Rihiter 2012-07-09 23:37:20
Spoko spoko. Dostaniesz.
Bodzio Mąciciel ;)

Bodek 2012-07-10 10:33:57
masakra z tym dyplo

znowu zastój :(
Czyżby rzeczywiście Cule już na dobre porzucił nację ??
I to z powodu tego że ma się zmienić kolejność na wojnie z Koreą ??
Jak oni ze sobą nie walczą już od chyba 20 tur... przecież on tylko szuka pretekstu do porzucenia gry
albo ten argument że mu wojnę wypowiedziała jednopolowa wyspa Arabia i teraz ten władca Arabi będzie grał Koreą

no fatycznie strach, taka Arabia jak zbierze razem wszystkie 3 axy i oba rydwany i jak mu wjedzie na tyły to normalnie będzie rzeź :rotfl2:

Ma rację że porzuca nację culega w obliczu tak potwornego zagrożenia

Centurion 2012-07-10 10:50:50
Wiadomo już, że nie wygra na dodatek na własne życzenie to teraz nogi za pas. Klasyczny chiken.

Centurion 2012-07-10 12:13:30
Idzie ta gra jak krew z nosa. Rihi miś nas już prześcignął w ilości tur?

Co do nauki to nie powinno być tragicznie, ja mam wszędzie temple ale monastyry to już tylko w kilku miastach. Teraz gdzieniegdzie synagogi stawiam, ale ilość potrzebnych młotków to jakaś masakra.

Rihiter 2012-07-10 19:21:53
Miś jest przed D7 o jakieś 20 tur już, a nie "czy prześcignął?" :P

Centurion 2012-07-15 19:46:59
Uważam, że domel za cula to spora szansa na dogadanie się z atakiem na scoobę. Nie od razu może, ale zdecydowanie trzeba gadać :hyhy:

Rihiter 2012-07-15 20:39:45
Owszem, to jest zmiana, która może jeszcze więcej zmienić w przyszłości. Nie wiemy jednak w jakim kierunku.

Bodek 2012-07-15 23:02:46
Uważam że porzucenie nacji w środku gry to największa **** jaką tylko można zrobić

Jego szczeście że nie jestem Adminem takiego dyplo bo ......
Na razie nie będę się wypowiadał bo to Cheos jest Adminem. Ale **pier*** to grę zawsze, zobaczycie że to się tak nie skończy... :(

Centurion 2012-07-15 23:21:59
Jakbym nie wiedział, sam miałem z takiego powody porzucić nację któregoś razu... zobaczymy jak Peter się zachowa

Rihiter 2012-07-16 00:19:03
Moją opinię o culedze znacie chyba Panowie bardzo dobrze, więc nie będę nic dorzucał ponad to, co już nie raz sygnalizowałem; ten koleś psuł tą grę już od dłuższego czasu. Teraz po prostu sam już nie wytrzymał i pękł.

Centurion 2012-07-16 10:55:16
Za turkę mam konstytucję i przechodzę na reprezentację, to plus caste system powinno dawać radę ;)

W GNP jestem aktualnie 3 - z tego co widziałem za wami obydwoma. Za 2 tury pierwszy wielki, tak jak pisałem niestety największa szansa na naukowca, mała na kupca, praktycznie żadna na inżyniera.

Bodek 2012-07-16 11:18:27
teraz to należy podjąć ciąg dalszy akcji "knucie po cichu" ale przez te awanutury i porzucenia nacji zupełnie mi się odechciało...

w dużym skrócie jest tak że Scooby jest liderem w techu i co on chce to zgarnie, ale nie może zgarnąć wszytskiego, bo do dowolnego techa dojdzie pierwszy ale nie do wszytskich.
Naszym celem powinno być teraz przewidzenie po co pójdzie i pójscie po to drugie.
Wszędzie nie będzie pierwszy, w nauce aktuanie jestem 1 ale mam chyba 10 000 kolbek w techach strtaty do ZSRR. Tak sobie policzyłem...

ale sporo z tego nadgonie na złotym wieku

Nalezy przekonywać Scoobiego żeby poszedł po kolej ... nie wiem jak ale tak trzeba

Trzeba napisać na forum w jakimś wątku jakie to *** możliwości wojskowe uzyska ten kto pierwszy będzie miał tory... nalezy pisać że przy dużym państwie i armii tory to podtsawa.
Niestety po torach pójdzie po destry... ale na to nic nie poradzimy

Centurion 2012-07-17 14:43:18
Cudnie Lary może teraz grać na hre...
Właśnie się zastanawiam czy nie ***ąć tej gry w ***** bo to jest masz ci los chore.

Bodek 2012-07-17 15:58:39
No dawno motyla noga ie graniczyłem z Rudim

właśnie mi się reinkarnuje na bezpośrednim sąsiedzie pod samą latarnią

Jakiś obłęd się robi z tego dyplo

Mi już się odechciewa cokolwiek planować bo wszytsko może się zmienić do góry nogami bez żadnej racjonalnej przyczyny

Rihiter 2012-07-17 17:03:50
I tak mam wojnę z HRE, więc nie robi mi to różnicy.

Rihiter 2012-07-17 17:04:02
Druga sprawa, że to są tymczasowe zastępstwa.

Centurion 2012-07-17 22:06:44
ta ponoć... tylko, że teraz byłem dogadany z hre, nie szpiegowaliśmy się, mieliśmy umowę że nic sobie nie robimy, statki wycofane itd... a teraz **** bombki szczeli

***** mnie takie coś od zawsze

Rihiter 2012-07-17 22:15:09
HRE ma być prowadzone według wytycznych Barteq, więc jest szansa, że bombek nie będzie.

Lepiej skupmy się na naszej grze i działaniach.
Bodek, na chwilę obecną z racji potencjału wygląda na to, że zostałeś liderem paczki. To, że chcemy powalczyć o coś więcej niż ciepłe miejscówki poniżej zwycięzcy (pewnie ZSRR) już ustaliliśmy. Teraz przyda się pomyśleć "jak?".
To, że chcemy złapać jakieś korpy już również ustaliliśmy. Co jeszcze?

Bodek 2012-07-17 22:52:20
dużo jeszcze ...
ael przez te wielkie przerwy w dyplo i zastoje chyba tygodniowe i zmiany wśró władców to mi się troszkę odechciało na siłę ciągnięcie dyplo

jutro (mam nadzieję) mi przejdzie ogólne zdegustowanie projektem Dyplo7 i rozwinę głębiej moje przmeyślenia

Ogólny plan jest taki że trzeba terz troszkę kierować Scooobym tak aby szedł na boczne tory... musi tą swoją przewagę eko lekko roztrwonić

Centurion 2012-07-17 23:00:55
Ja jutro powiem coś więcej, zobaczymy co się urodzi. Na chwilę obecną - corporation 3 tury, scientific reseacrch 9 tur, i kolejne 2 techy do suchi po 9 tur...

Jutro naukowiec lub merchant, trzymajcie kciuki.

Bodek 2012-07-17 23:10:06
czyli jeśli dobrze liczę:
9+9+9+3 = 30 tur ?
czyli 182 +30 = 212 tura

to sobie możesz darować całkowicie.. niestety :(

Centurion 2012-07-17 23:13:33
Ale będzie mniej, po konstytucji przechodzę na reprezentację z cast system będzie sporo nauki, potem szlak handlowy z corpa. W praktyce będzie mniej. I domel i scoba lecą po mining, uważam, że warto spróbować. Jeśli się urodzi naukowiec to mam mscientific research za naukowca i 20 tur do 2 wielkiego (największa szansa na merchanta wtedy), albo się uda albo będę w dupie. Warto zaryzykować.

Bodek 2012-07-17 23:18:29
spokojnie

po corporation nauke daj na 0 i zbieraj kasiorkę
poczekamy w co pójdzie ZSRR, coś mu zawsze podbierzesz, jak nie korpa to choć fizykę, jest sporo cennych techów teraz na ścieżce i wszytskich scooby nie zgarnie, zgarnie cos ale reszte musimy już podebrać sami.
Zawsze naukowiec z fizyki to już polowa GA u Ciebie...
po korporacji zbieraj kasiorkę a nauka na 0

Centurion 2012-07-17 23:21:16
Myślałem racze, żeby dociągnąć scientific reaserch na 1 tur przed koniec i wtedy zbierać kasę. Chyba lepiej tak?

Centurion 2012-07-19 06:06:18
Jest kupiec. Korp za 2 tury, scientific research kolejne 4, potem po 7 tur kolejne 2 techy. Mowilem, ze bedzie szybciej :)

Rihiter 2012-07-19 07:30:50
Gratki! :D
Scooby zaczął robić Assembly Line, ale póki co zrzucone ma na kasę więc ponad 200 tur do techa.

Bodek 2012-07-19 08:17:24
No nie bedę owijał w bawełne
masz tego farta... jak nie w bitwach to chociaż w wielkich ludziach :)

No cóż Majowie się cieszą że nie w ZSRR ale smucą że nie u nich ;)
Realnie to wychodzi Ci 204 tura
ja sobie liczyłem na 210 także odpuszczam
Ale niestety nauka ruskiego jest bez złotego wieku taka jak moja na złotym, także istnieje niestety opcja że on zgarnie i minning i sushi
co byłoby fatalne

Także Cencik teraz nie ****** tego
Ni eujawniaj się nikomu
Nie chwal się po co idziesz
Nie rozpowiadaj itp...
Nauke na 0 daj od razu po corporation
Tak żeby nie widzieli i nie domyślali się po co idziesz
Dasz na 100% dopiero jak uzbierasz wystarczająco kasiorki żeby lecieć na maxa
Pamiętaj ruski ma kupca i też zapewne sobie ostrzy zęby na sushi

Spisz tutaj pliss jakie masz puntky szpiegowskie z kim
kto może widzieć co wymyślasz?
Czy ktoś z komunistów??
Nie chwal się Pontiemu czasem o tym sushi
On też jest mocno związany z ruskim a na pewno Didi jest więc to by mogło wyciec łańcuszkiem takie info

PS
A ja mam załączonych 8 kupców na mojej farmie :D
na cholere mi teraz kupiec...

Centurion 2012-07-19 09:10:38
Hmm tylko że ja teraz jadę na 90% na minimalnym minusie, po odkryciu corpa tego minusa nie będzie. Spróbuję policzyć czy to aby mnie nie spowolni zamiast przyśpieszyć. Dodatkowo mam opcję zagrania va banq - jakichś 50 naukowców na 2-3 tury jestem wstanie ustawić na cast system + reprezentacja i niech mnie gonią, hehe :D

Bodek 2012-07-19 09:19:42
ale naukowiec na tym etapie to już nie jest jakiś kosmos
kosztem czego go ustawisz ??
kosztem kopalni.. no jest to minimalny tylko zysk ale kosztem chatki już sie nie opłaci

Policz to dokładnie Cencik, bo to dla mnie bardzo ważne czy mam u siebie cisnąć czy odpuścić.

Trzeba ruskiemu zajumać maxymalnei dużo co się tylko da
Minning już zgarnie - nic nie poradzimy
ale o każdą inną rzecz walczymy , w rozproszeniu siła
on nie pójdzie równocześnie po wszytsko choć po każdego techa z osobna jest pierwszy

Także policz dokładnie i daj tu dane
Ile masz nauki ile masz przy 100% kasy do skarbca
Ile masz przy 100% na nauke kolbek na turę i ile wtedy masz na minusie w skarbcu na turę.
To są istotne rzeczy i dawaj je tu to wyliczymy na którą ture dasz rade

Nie ma co ukrywać że zgarnięcie obu korpów przez ruskiego byłoby naprawdę porażką :(

Centurion 2012-07-19 09:25:55
No jak będę mógł masz ci los zrobić w końcu turę o normalnej godzinie a nie 5 minutówkę rano lub w środku nocy to spiszę.

No właśnie co do rozproszenia już dlatego pisałem do rihiego czy by nie spróbował statuy zajumać. Dużo strasznie młotków, ale ruski da inżyniera na corpa więc mogłoby dać radę. Błąd chyba, że Rihi poleciał po ten islam... Strata tych 3 tur może boleć.

Bodek 2012-07-19 09:28:01
Statua zajęta :D

Centurion 2012-07-19 09:30:33
:rotfl2:

Centurion 2012-07-19 09:31:49
Bodek ty to masz ci los wygrasz jak nic, doczłapiesz do jakiejś piechoty i nakurwisz tego z draftu tyle, że się rusek i wszyscy inni obsrają ;)

Twój wykres jedzonka delikatnie przeraża :D

Bodek 2012-07-19 09:41:37
Daleko droga jeszcze do odebrania zwycięstw ZSRR przez kogokolwiek
ma dużą przewagę w techu

w sumie jak liczyłem to ma ponad 15 tys kolbek nade mną
ale się nadrabia, powoli i mozolnie
w rozproszeniu siła
on będzie musiał wybierać po co idzie:
- minning
- sushi
- fizyka
- statua
wszystkiego równocześnie nie zgarnie

Nasza głowa żeby zgarnął max 1 rzecz z tego

No i oczywiście Domel nie może odpuścić tam w żadnym wypadku, przynajmniej przez najbliższe tury

Centurion 2012-07-20 09:22:57
Zapisałem co zdążyłem:
kolbki przy 100% przed korpo - 901
kasa na 100% przed corpo - 492

Nie miałem czasu maxkować ani porobić wykresów, przy 85% nauki mam na turę -30 przed korpo. Grunt to dzisiaj sprawdzić po wymyśleniu korporacji.

wnuczus 

Bodek 2012-07-20 09:55:30
przestaw się na CHEMIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po wymyśleniu korporacji - no chyba że już ją masz :szok:

I tak jest chemia potrzebna do wymyślenia bilogii a chemia jest dość neutralnym techem tzn. nie naprowadzisz ruskiego na trop po co naprawdę idziesz
I na Chemi daj naukę na 0% i zbieraj kasiorkę
Jeśli Chemie już masz to na metodachnaukowych, ale najlepiej ni eujawniać się z tym tak długo jak się da.....

Cent
żeby była jasność ja Ci naprawdę teraz ufam że dasz radę i już dziś zmieniłem ścieżkę na inną tak że odpuszczam sushi

Jesli jednak się okaze że Cię ruski puknie o jakąs tam turkę a ja bym kurcze zdążył przed nim to się ZIRYTUJE NA MAXA

Po prostu teraz już nie możesz tego ******ć, musisz się sprężyć i zajumać mu sushi.
Nawet kosztem tego że zagłodzisz sobie jakoś miasta, nawet jak będzie trzeba to włącz produkcję nauki w kilku miastach
Po prostu MUSISZ zdążyć
Naprawdę jeszcze nigdy w żadnym Dyplo nie szło CI tak dobrze jak teraz, nie schrzań tego.

Co do danych to napisz po wymyśleniu korpa ile masz nauki na 100% i ile wtedy kasy na minusie
I ile kasy na plusie przy nauce na 0%

Cent Naprawdę teraz to bardzo ważna sprawa w Twoich rękach

Centurion 2012-07-20 10:00:54
Oki oki, przestawię się, dzisiaj wymyśli się corporation, postaram się zrobić tak, żeby mieć czas pospisywać wszystko ale lekko nie jest.

Centurion 2012-07-20 11:15:51
Bodek Chemię to ja wymyślę normalnie. Tego techa niemal wszyscy już mają bo prowadzi do dział więc nie ma co się kitrać. Po chemii ustawie na stal i wtedy pieniadz najwyzej.

Problem jest taki, że trzeba jechac szybko bo scooba wymysla assembly line.. jak to wymysli to corpa zrobi w ture-dwie i ma mininga a potem ma dokladnie tyle samo do sushi co ja... i w jaki niby sposob mam go wtedy przescignac? A nie daj boze odpali teraz GA to w ogole jestesmy w dupie. Ja zmaxuje ile sie da bo tak czy inaczej mam blizej niz ty, ale to nie jest tak ze na 100% zgarne tego corpa. Niestety.

Centurion 2012-07-20 11:22:04
Jak jeszcze chwilę pomyślę to stwierdzam, że scooba jak nie jest głupi to zgarnie oba te corpy - przez cula. Bo domel wymyśla jakieś przestarzałe gowna zamiast assembly line, ktore juz wymyslal cule jak gral i potem corpa. Czyli do mininga nikt scoobie nie zagraża i może najpierw pójść po sushi... Pytanie tylko czy pokapuje sie.

Rihi dawaj co turę info co wymyśla ruski!

Bodek 2012-07-20 11:51:44
cencik
zaufaj mi troszke co do zbierania kasy i sciezki techow. Naprawde takie niewielki detale sie kumuluja i daja w sumie lekko turke dwie roznicy.

Teraz jesli wymysliles juz korpy daj na chemie i nauka na 0
zbierz kasiorke i nie wymyslaj metod naukowych ani bron boze stali

wieczrem ci rozpisze dlaczego tak jest lepiej, naprawde zaufaj troszke doswiadczonemu sojusznikowi

Centurion 2012-07-20 12:04:44
Spoko, turka dzisiaj koło 23 więc spokojnie poczytam. Chemia i nauka na 0.

Bodek 2012-07-20 13:43:10
Jak już tak piszemy o dokładności to jest tak:

daj naukę na 100% - spisz ile daje kolbek a ile kasy na minusie
potem będąc nadal na nauce na 100% wejdz do sciezki techów i ustaw na medycyne.
Spisz dokładnie ile tur ciwtedy civka wylicza na kazdego techa przy takim ustawieniu. Czyli np chemia 2 metody 3 biologia 7 itp...

Potem oczywiscie odznacz sciezke techow i przestaw tylko na chemie i daj nauke na 0%
Spisz ile ci sie odkłada w skarbcu
Spisz ile masz produkcji w najważniejszych miastach (bo to tez mozna zamienic na kolbki)
No i oczywiście buduj WallStreet w swoim świetym miescie jak juz masz odpowiedniego techa.

Jak się dobrze rozbujasz to bedziesz jechac w przyszlosci nauke na 100% caly czas bez minusa.

Rihiter - mam jeszcze do Ciebie pytako czemu tak uporczywie cisniesz ta kluture w tym miesice Cobe - tym granicznym ze mną...

Naprawdę nie wiem czemu tak za wszelką cenę chcesz się tu przepchnąć i zbrać temu mojemu New Cobe te banany.....
Nie masz jakiś większych problemów?
Rozmawialiśmy na zlocie o powrocie tego miasta - pamiętasz?
a teraz uparcie stawiasz starasz sie pompować w nim kulturę...

Rihiter 2012-07-20 19:28:06
Bodek, to Ty uparcie pompujesz kulturę w New Cobe. A banany chcę przejąć, bo chcę mieć jedne i chcę by granica przebiegała równo między miastami, a nie zaraz obok mojego miasta.
Na zlocie owszem rozmawialiśmy, ale nie doszliśmy do żadnego porozumienia i ostatnie co powiedzieliśmy, to że będziemy jeszcze o tej kwestii rozmawiać.

Bodek 2012-07-21 12:02:40
ja tam przypominam sobie Twoją deklarację że w 200 turze miasto powróci do Majów a ja oponowałem za 190 turą i była tylko rozbieżność co do terminu

Ale Rihi rozmawialiśmy już na ten temat kilka razy
I ja Ci powiedziałem że jeśli będziesz miał realne szanse w okolicach tej 190 tury na podjęcie walki z ruskim to ja rezygnuje z tego miasta a jeśli ja będę miał takie szanse to poproszę o jego zwrot

Po drugie to nawet jeśli by to miasto miało pozostać w Kartaginie to i tak już nie musisz mi zabierać tych bananów z mojej ziemi, a chcesz to zrobić mi na złość.
Granica jest równa obecnie i masz to miasto i pracujesz na rybkach i wielorybach i prawej stronie.

Obecna granica umożliwia mi normalną pracę na wszytskich polach wokół New Cobe a Ty chcesz za wszelką cenę to zmienić

Rihiter 2012-07-21 14:19:10
Bodek, po co w ogóle szukasz konfliktu na tym polu. Totalnie na siłę zresztą. O turze 200 owszem była mowa, ale stanęło z rana na tym, że będziemy jeszcze rozmawiać. Ustalenia ze zlotu trudno uznać za... miarodajne.

Zresztą, co tu wiele gadać. Masz miast multum. Pewnie ze 1,5x tyle co ja. Sam wiesz najlepiej, że z naszej trójki masz obecnie potencjał największy i z naszym wsparciem masz szansę wygrać. Równocześnie jako nacja o 50% większa ciśniesz mnie o jedno miasto, które kiedyś oddałeś w zamian za konkretne korzyści.
Mówiłem otwarcie - "zwróć" te korzyści, a miasto od ręki zwraca do Ciebie. Oczywiście na to nie idziesz, bo wiadomo, że jest to podpucha. Nie ma jak zwrócić tych korzyści. Ale pokazuje to jedną ważną rzecz: zawarłeś kiedyś umowę, to teraz nie żądaj zmiany jej warunków. Techniki typu negocjacje etapowe; najpierw uzyskam sobie 5/10, umówię się, uzgodnię, a później jak się uklepie sytuacja, zmienią się okoliczności, podpuchnę i będę mógł wyciągnąć rękę po więcej, to pocisnę jeszcze o 6/10 - takie techniki możesz sobie odpuścić. Tym bardziej wywieranie "neutralnej" presji typu "Jako sojusznik powinieneś...", czy "Nie wyobrażam sobie sojuszu, gdzie sojusznik ma moje miasta" - tego też sobie oszczędź. Nie działa to na mnie i nie zadziała. Miasto "sprzedałeś", więc teraz koniec. Utnijmy to raz na zawsze, a jak widzisz rzeczywiście w tym sojuszu dla siebie szanse na zwycięstwo, to trzymaj się tej szansy i ciśnij innych, a nie swoich sojuszników.

Zdziwiłeś się trochę wcześniej jak to wcisnąłem miasto pod sama granice ZSRR. Oboje tam chcieliśmy je postawić, ale poprosiłem Scoobiego żeby nie robił wsi, bo miast ma 2x więcej i jedno mu nie zrobi różnicy, a mi zrobi. Zgodził się na to, byle by tylko miasto stało szybko i Indie nie miały same możliwości się władować tam. Ten koleś świetnie potrafi trzymać swoich sąsiadów, przystawki i innych sprzymierzeńców przy sobie, nie dyktować im wszystkiego, rozmawiać językiem korzyści i sprawiać by widzieli swój interes we współdziałaniu z nim. Może i masz 5x więcej doświadczenia od niego jeżeli chodzi o regulamin i myki w grze, ale w tej kwestii to mógłbyś się od niego sporo nauczyć.

Centurion 2012-07-21 18:18:00
ej pany, jak chcecie się kłócić to wynocha z mojego paktu :P
Potem tylko ustalcie jak zaczniecie wojnę bo się nie dogadacie ile miast Kartaginy a ile Majowych mogę anektować ;)

Centurion 2012-07-21 18:18:23
Co za wieś o jedno miasto :P

Rihiter 2012-07-21 19:08:11
O jedno miasto, za które swoją wałówkę Majowie już dostali. Zapomniałeś tego dodać Cent :)
Było by to piękne: wziąć zapłatę, a później jeszcze zwrot towaru wytargać :D

Bądźmy poważni.

Centurion 2012-07-21 19:14:38
Wypad z tego wątku z kłótniami, już pisałem.

A teraz konkrety:
100% na pieniądz - 537 kasy na turę, 113 nauki na turę ;)
100% na naukę - 958 kolbki, po daniu produkcji 1050 kolbek i -132 kasy na turę.
Techy - 3 tury Chemia, 4 scientific, 6 biologia, 8 medycyna.
To bez produkcji w miastach z produkcją zyskuję na wstępie 1 turę. Wychodzi mi 5,1 tury zbierania pieniądza żeby jechać na 100% cały czas. imho dam radę przy 5 turach ponieważ z sankorskiego to da ponad 500 nauki czyli pół tury do przodu. Dodatkowo mogę dać produkcję pieniądza przez 2 tury (z tych 5) i dozbieram resztę. Czyli 5 tur zbierania kasy, 2 lub 3 tury Chemia, 4 scientific, 6 biologia, 8 medycyna. Minimalnie da to 25 tury, max 26. Jak nikt mnie nie zaatakuje ani nic to spokojnie 25 tur. Co myślicie?

Centurion 2012-07-21 19:16:20
Aha trzeba uwzględnić że spadnie nauka o te maksymalnie 20 po scientificu (chyba nawet mniej, mam wszędzie świątynie + w 3 miastach synagogi, monastyrów mam z 5 czy 6)

Rihiter 2012-07-21 19:29:20
U mnie:

100% nauka -> 1067 kolbki - 218 złota
100% kasa -> 0 kolbki + 621 złota
Armia -> 2,6 mln, w większości nowoczesna.

Robie teraz Constitution, a później 3 tury Corporation.

ZSRR - zmienił na Democracy (3 tury do ukończenia).

Bodek 2012-07-22 09:20:35
Co do tematu miasta Cobe to tak zakańczając temat:
Ja Ci mówiłem że będę się przypominał w tej sprawie a ty sam zadeklarowałeś przekazanie w 200 turze. Mi na tym mieście nie zależy ze względów strategicznych i możesz sobie je mieć ale Ty też nie musisz za wszelką cenę mając to miasto odbierać mi pól na których pracuje moje New Cobe.
Masz miasto i pola na prawo od niego, pracujesz na rybkach wielorybach, chatkach, wodzie itp... nie musisz zabierać mi pól na których ja pracuję a mimo wszystko dążysz do tego za wszelką cenę.
Poza tym nie rób z siebie jakiegoś maluszka że masz mało terenu czy miast bo masz ich prawie 25 jak pamietam.

Zatem żeby zakończyć ten temat sumuję - skoro tak strasznie CI zależy na tym moim byłym mieście to sobie je zachowaj, ale nie pompuj tam kultury i nie zabieraj mi już pól na których pracuje moje miasto.
To zakańcza temat, przynajmniej z mojej strony

Co do nauki to ja teraz mam GA więc moje dane są mocno zawyżone ale mogę podać
1900 przy -500 na turę, tylko zaznaczam aby ich dalej nie przekazywać.

Mam dokładne dane o ZSRR naprawdę bardzo dokładne - właśnie poszedł w demokrację (3 tury) .... to dobrze... bardzo dobrze :D
Niech się ze mną ściga po Statuę a Ty Cencik zgarniaj Sushi

Scooby jak widzę zagubił się teraz w ścieżkach nauki i zaczyna popełniać błędy, spokojnie je wykorzystajmy. Powinien iść zupełnie inaczej ale jego nauka , jego sprawa..

CO do wyliczeń to teraz nie mam czasu ale dziś postaram się jakoś to zebrać te Twoje dane Cencik

Ale wyszło CI 25 tur + 186 trwa... hmmm to jest 211
PÓŹNO qrcze późno :(

Rihiter 2012-07-22 11:42:11
1900 czego? GNP czy kolbek?

Bodek 2012-07-23 00:55:21
kolbek
przecież podawaliście WY też w kolbkach prawda ?
Nie jest to jakiś wynik porażający bo ruscy bez GA mają ponad 1000 gold na turę do skarbca a naukę przy 100% mają szacuję na 1,5 K
Bez GA (mam teraz bardzo dokładne i precyzyjne źródełko informacji - nie wydajcie tego nikomu co ja tu piszę)

GNP jest gówno warte, już wiele razy pisałem na forum o tym że wykres GNP jest nic nie wart i kłamie jak z nut

A teraz co do Centa:
Brakuje ci 4 techów
chemia 2700
metody 3600
biologia 5400
medycyna 6750
razem 18 400 kolbek

przy nauce około 1K na turę to daje 18 tur ciągłego wymyślania
Te wyliczenia civki po ile tur na techa możesz śmiało olać- są gówno warte

Kluczowym techem tutaj jest chemia i badania naukowe
Masz oba wymagane poprzedniki do tego techa (chemia i astro) to oznacza że dostaniesz konkretny bonus do wymyślania metod naukowych. Należy go wykorzystać na maxa. DO Chemi też masz konkret bonus za to że inni już go mają także te dwa bonusy ciśniemy. z 211 tury da się urwać na 204 / 205.

Zakładam że coś tam w skarbcu masz i zacząłeś zbierać w 185 turze
czyli w 188 powinieneś mieć ponad 1,5 K złota wtedy walisz nauke na 100% na chemie. W następnej 189 zdejmujesz naukę suwakiem tak aby się Chemia NIE WYMYŚLIŁA. Ale zabrakło minimalnie.
Czyli jak zaczniesz ture 189 z nauką na 100% na chemie to suwaczkiem po 5% w dół aż się pojawi info że Chemia za 2 tury a nie za 1. Wtedy zostawiasz naukę na tym procencie i EOT.
W następnej 190 powinieneś mieć wymyśloną prawie w całości Chemie tak tylko minimalnie brakuje, wtedy nauka na 100% i dajesz Chemie
Wszytsko praktycznie się przeleje na następnego techa czyli badania naukowe.
Od tej pory już nauka na 100% tylko i dajesz wszytsko co masz wolne na naukowców. Jak potrzeba produkuj kase w miastach aby sie budżet domknął
Musisz być gotowy w 12 tur z dwoma ostatnimi techami
To ci powinno dać wynik w okolicach 204 -205 tury
a nie 211 jak wyliczyła Ci civka
Jak się mocno sprężysz to nawet 203

ZSRR i tak ma na tyle mocną nauke że mogłoby cie przegonić ale jak widać chce sie ze mną ścigać o statue - to dobrze.
Zawsze kilka turek straci a Ty dostajesz szanse

Teraz co do Kartaginy
Wychodzi mi że jednak masz wolnego inżyniera...
Hmmmm na pewno go gdzieś tam nie przytrzymałeś ??
Na GA odpaliłeś 2 wielkich a miałeś 3 wolnych (wg danych z wielkich ludzi czajmena). Więc zakładam że inżyniera ocaliłeś.
Jak jets naprawdę tego nie wiem ale rusek też tego nie wie, chyba że mu sam powiedziałeś.
Ale moim zdaniem jak zaczniesz iść po asembley line to on też będzie musiał po nie iść bo nie zaryzykuje że jednak gdzieś tam kisisz inzyniera i skubniesz mu minnig.
I tak sam mówiłeś że planujesz iść po asemblay bo masz tańsze fabryki - i słusznie. A że przy okazji postraszyz ZSRR...

Ruski może to rozegrać dobrze i wtedy nic nie poradzimy ale musimy liczyć na błędy i tyle
Jeśli się gdzieś machnie to musimy być tam pierwsi od niego

Sumując
Majowie - Statua
Egipt - Sushi
Kartagina - Minning (nawet jeśli nie masz inżyniera i to blef to on o tym nie wie)

Jato tak widzę
ale wypowiedzcie się żeby nie było że Bodek dyktuje albo że narzucam swoje pomysły
Jak masz Rihi inny pomysł to śmiało pisz, ja z Wami jestem szczery

Centurion 2012-07-23 05:55:07
Jak dla mnie spoko, jasne że kolbki podawałem.
No dobra czekam na jakieś 1,5k złota w skarbcu i cisnę.

Centurion 2012-07-23 08:55:43
Bodek czy ja dobrze zrozumiałem, że ty masz dwóch inżynierów na statuę a scooba chce cię wyprzedzić i marnuje naukę na to? :rotfl2:

Rihiter 2012-07-23 09:02:55
Quote:
Wychodzi mi że jednak masz wolnego inżyniera...
Hmmmm na pewno go gdzieś tam nie przytrzymałeś ??

Miałem szpiega, kupca, inżyniera, naukowca i 2 proroków.
Prorok jeden na święte miasto, drugi zainicjował pierwszy GA. Naukowiec postawił akademię w stolicy. Później w obliczu zagrożenia klęską po zdradzie najbliższych sąsiadów spaliłem kupca i inżyniera na GA. Zostawiłem sobie szpiega, bo na wojnie był mi potrzebny bardziej niż którykolwiek z pozostałych.

Nie mam żadnych uwag do planu, jest optymalny.
Kończę Corporation, a zaraz potem robię Steam Power i Assembly Line.

Centurion 2012-07-23 09:05:51
Czyli scooba nie ma pewności, co zostawiłeś bo równie dobrze mógł to być inżynier :D

Dobrze, ciśnij go tam. Może mu się ciepło zrobi i shusi zupełnie odpuści.

Rihiter 2012-07-23 09:10:33
Szczerze mówiąc to nie pamiętam co mu mówiłem o paleniu wielkich na GA. Co bym jednak nie mówił, to mogłem przecież kłamać. Pewności nigdy mieć nie będzie więc powinno go to postraszyć.

Rihiter 2012-07-24 01:24:22
Rudi mnie Twoją rosnącą potęgą straszył Bodziu :)
Niedwuznacznie sugerował, że jak nie teraz, to później już pozamiatane.
Może ma rację skubany. Jak myślisz? :)

Oczywiście ja nic nie wiem i ode mnie nie słyszałeś ani nie widziałeś nic. :)

Bodek 2012-07-24 08:18:53
Rudi na zastępstwie u Didiego to dalej gra jak Holandią,
gromadzi wojo pod moją granicą, docina nonstop (a Didi jakoś nigdy nie docinał miast)

a że to jest granica moja i jest tam latarenka to ja tam trzymam sporo woja ot tak dla odtstraszania.
Bizancjum jest jednak wiernym wasalem ruskich i nie ma możliwości aby to się kiedyś zmieniło

A co potęgi to już się kończy GA (niestety) i teraz ponownie ZSRR zajemie miejsce 1 we wszystkich wskaźnikach, oprócz żarcia

No chyba że wygra z Centem wyścig do sushi, wtedy zajmie także 1 w żarciu.

QRcze scooby musi zboczyć jakoś o 1 techa jeszcze... jak to zrobić
Po demokracje poszedł pięknie, żeby jeszcze teraz jeden w bok.
Pomyśl Rihi, namów go jakoś, może kolej ??
Bo naprawdę on ma ponad 1,5 K nauki i Cencik nie da rady :(

Poprzekonuj go troszkę na tajnym że teraz jakby śmignął jakąś linię kolejową od siebie do Kartaginy to byście mogli zorganizować jakieś połączenie stacków na wojnie or smth
Jakiś szybki przerzut wojska z niespodzianki na Indie.
No poblefuj troszkę z nimm, tylko oczywiście w granicach prawdopodobnej wizji przyszłości.
Tak aby wniosek był jeden - Szybka linia kolejowa jest niezbędna -

I koniecznie powinien ruski iść po kolej

PS Dziś niestety ujawniłem się troszkę ale jeśli nikt nie zauważy to WY nie piszcie nic na forum. Może się uda jeszcze troszkę pozostać w cieniu

Rihiter 2012-07-24 22:55:06
Tak jak przypuszczałem; Scooby odpalił GA i idzie po wszystko. GHP >2700.
- AL 2 tury -> Mining
- SciM 1-2 tury
- Biologia 2 tury
- Med 2 tury -> Sushi

Pogadam z nim o statule i kolei, ale nie widzę tego żeby się dał zwieść.
Rozważam czy zamiast w AL, które nic nie zmieni obecnie, nie iść w ScM (2t) i później w Fizykę (5), żeby chociaż zgarnąć Naukowca. Jeżeli Scooby postanowi mnie ubiec, to Cent zyskuje szansę na Sushi.

Centurion 2012-07-25 00:10:17
No to **** z grzybnią, jeśli nic nie sknoci to właśnie wygrał to dyplo.

Rihiter 2012-07-25 01:44:34
Chyba czas zacząć formować wielki sojusz przeciwko liderowi.
Bodzio - czas byś użył swych mocy przekonywania :D
Niech płyną słowa. Niech tasują się koperty.

:)

Bodek 2012-07-25 09:44:25
Tiaa

Widzicie teraz że te moje 1900 kolbek to nie był żaden impnujący wynik
ZSRR ma znacznie więcej na GA

Czy istnieje sposób aby pokonać lidera które zgarnie Minning, Sushi i Statue ??
NIE

Czy istnieje sposób aby pokonać takiego który zgarnie Sushi i Minning .... hmmmm
Sam nie wiem, ja na tą chwilę nie widzę jak to zrobić

Albo inaczej widzę
Ale WAM się ten sposób nie spodoba :D

Ponieważ to by musiało zakładać pełny nóż w plecy radzieckie
i absolutne dogaanie się z HRE i Indiami

Na dodatek Zulus musiałby się podłączyć

Nie sądzę aby się zgodził

To by się musiało rozpocząć od ataku na jego kozaków na terenach Egiptu, macie OB i mógłby je wybić z marszu riflami
To by musiało być zgrane ze wspólnym atakiem połączonych wojsk Kartaginy i ZSRR na Indie i....... no pełną zdradę
Czyli wejście wspólnym stackiem na teren Indii i podpisanie separaystycznego pokoju przez Kartaginę i wystawienie ruskich wojsk na pewną śmierć z rąk Indyjskich dział.

No można jeszcze zastosować metodę Cheosa z Dyplo5 i walić podwójnym ;)
Jest Adminem więc powinien zrozumieć :rotfl2:

Co do metod bezwojennych to wyścig w rozwoju to nie widzę szans wiekszych

Co do Fizyki to ja bym raczej wolał potraktować to jako straszak niż jako realny pomysł

Można by pomyśleć tak żeby On wiedział że idziesz Fizykę i żeby się skusił zgarnąć ją przed Tobą

To by dało dodatkowe 2-3 turki Centowi na wyścig do Sushi
Czyli musiałby ruski przed wymyśleniem medycyny zboczyć po fizykę będąc w przekonaniu że nikt mu i tak Sushi z przed nosa nie zgarnie.
Czyli Cent musiałby jak najdłużej pozostać w ukryciu.
No i jest jeszcze cień szansy (minimalny) że ruski dopali inżynierem Statuę (ale w to nie wierzę)

Niestety Majowie nie są na tyle mocni żeby go samemu dogonić w rozwoju
Ja miałem państwo wycięte do dójeczek na wojsko - bo mnie jakieś zbóje napadły
A ZSRR niegdy nie musiał się bronić przez żadnym wojskiem przed poważym zagrożeniem, nikt go przez całą grę nie zaatakował ani nie zdradził.

Także jeśli naprawdę chcecie go powtsrzymać to będziecie musieli noże wbijać

Albo możemy tez to olać i grać sobie spokojnie swoje i brać miejsca 2-4

Rihiter 2012-07-25 16:52:39
Bodzio. Organizuj. Knuj. Jak to będzie miało ręce i nogi to i noża się wbije. Ale póki co to liderze nasz kochany musisz ruszyć świat u podstaw.

Centurion 2012-07-26 08:32:00
Wydoiłem wczoraj 1250 nauki na turę. Pewnie jednak nic to nie da przez ten GA u scooby.

Bodek 2012-07-26 08:44:54
skoro ja miałem 1900 to Scooby przekracza 2K na luzie
:(

Centurion 2012-07-26 08:47:45
No na pewno, tym bardziej, że odpalił oba ustroje pod chatki. Na to nic się nie da poradzić, ja tam robię swoje - może się uda bo scooba ma jakiś inny plan albo coś.

Bodek 2012-07-26 21:10:22
Czy ktoś z Was jest w stanie jakoś racjonalnie mi wytłumaczyć czemu ruski nie wziął minning :szok:

Jest tam pierwszy, ma techa Asemblay, ma corporation, ma wielkiego inżyniera i nie wziął minning
zupełnie nie wiem co o tym myśleć

Chyba że nie ma wielkiego inżyniera bo:
-spalił na złoty (wzorem Rudiego z D6)
- dopalił statuę, lub ma zamiar dopalić statuę
- dopalił inżynierem Pentagon :rotfl2:

nosz qrcze, o co kaman ?????????

Centurion 2012-07-27 08:53:13
Nie wiem, może czeka aż któryś z nas go wyprzedzi, byłoby miło z jego strony :D

Centurion 2012-07-27 08:55:05
Z tego co widzialem to nie wiem co robi scoobi ale w GNP (wiem wiem, że to gówno znaczy) był tylko 700 pkt nade mną. Biorąc pod uwagę, że ma sporo więcej kultury ode mnie to masz ci los nie wiem co on robi. Może zbiera pieniądze na przezbrojenie na piechotę czy coś? wtf?

Rihiter 2012-07-28 01:09:20
SciMet robi, ale nauka zrzucona na 0% obecnie.
Mining mówił, że bierze na 100%. Dlaczego jeszcze nie założył to trudno powiedzieć. Może jest 100% pewny, że nikt nie ma na mining szans przez najbliższych X tur i po prostu się nie spieszy. Pisał również, że chce wziąć sushi.

NIestety mi wczorajsza tura przepadła i sporo zasobów mi się zmarnowało (w tym tura nauki i sporo overflowów :( ). Niefortunnie dość, bo to była ważna turka, sporo rzeczy do przestawienia/ustawienia. Eh, cóż. Zdarza się czasem. Co poradzić.

wnuczus 

Centurion 2012-07-29 01:09:20
No to ****ówka, ja coprawda metody naukowe jakimś cudem wymyśliłem w 1 turę (zabrakło 50 nauki które dzisiaj wskoczą) ale bez szans jestem. Wystarczy, że ktokolwiek mu powie co wymyślam i pozamiatane. No chyba, że pójdzie po fizykę ale nie sądzę :/

Rihiter 2012-07-29 02:03:01
Więc zadbaj o to żeby nikt nie powiedział ;)

Rihiter 2012-07-29 12:25:10
Info z wczoraj: ZSRR SciMet za 2 tury, czyli pojutrze.

Bodek 2012-07-29 17:29:15
a moje zrodelko milczy ;(

ps mam plan jak zgarnac sushi dla centa

Rihiter 2012-07-29 20:36:32
Dawaj. Jak widzisz jakąś szanse jeszcze to wal. Każdy pomysł jest na wagę złota.

Centurion 2012-07-29 21:00:41
hehe może nawet plan nie będzie potrzebny, scooba poszedł w railroad :D

Centurion 2012-07-29 21:01:06
3 tury w plecy, ja w tym czasie wymyślę Biologię... więc tylko zostanie medycyna

Centurion 2012-07-30 12:01:16
Bodek uruchom tego plana jakby się scoobie zmieniło i zmądrzało to się przyda :D

Bodek 2012-07-30 12:03:57
zaraz opiszę

zaznaczam że plan jest MEGA BEZCZELNY, taki dokładnie w stylu Bodka :D

Centurion 2012-07-30 12:07:11
hehe, spoko, na razie jeśli scooba nie zmieni to i tak nie widzę, żeby mnie dogonił. Zostało na oko 7 lub 8 tur. Nie wiem ile dokładnie bo to co pokazuje civka można sobie między bajki włożyć - scientific pokazywało 3 tury a ja na bezczela zrobiłem to w jedną :D

Bodek 2012-07-30 12:13:28
przelew buteleczek zadziałał

to co Ci tu opisywałem, miałeś Chemie z dużym bonusem do wymyślania , dokańczałeś ją na 100% i prawie cała ta nauka powędrowała na SciMet pomnożona za bonus do wymyślania jak za Chemie.
Czyli wymyślasz techa którego nikt jeszcze nie ma SCiMet z takim bonusem jakby prawie wszyscy wokół już go mieli bonus za Chemie)
Oprócz tego ten bonus się skumulował z tym że masz oba poprzedniki to SciMet (Chemie i Astro)
to przy założeniu że zrobiłeś tak jak tu opisałem.

Ale teraz już będą sschody bo ani Biologi ani Medycyny nikt nie ma i będzie szło powoli

a nauka ruskiego jest potężna (niestety)

Bodek 2012-07-30 12:41:33
Dobra to opiszę Wam sojusznicy plan awaryjny na wypadek gdyby Scooby pognał po sushi i zdążyłby tam przed Centem.

Jak się nie da wyprzedzić naukowo, ani pokonać wojennie to trzeba go po prostu ZASZANTAŻOWAĆ

Metoda dobra jak każda inna, ważne żeby zadziałała :D

Tutaj będziecie mieli dużo do pogrania dyplomatycznie Rihiter i Cent
Ważne żeby Scooby nie mógł tego odebrać że to jest szantaż wymierzony w niego. To musi wyglądać że szantażujecie i ZSRR i Majów :D

Musicie jasno oświadczyć że skoro Scooby zgarnął Minning a Bodek Statuę to Wy jako sojusz Kartagińsko-Egipski się obawiacie że jak jeszcze któreś z tych dwóch państw zgarnie Sushi to już będzie nie do zatrzymania.

I deklarujecie że będziecie WROGAMI każdego a tych państw jeśli tylko któreś z nich zgarnie Sushi.

Czyli na dzień dobry zerwiecie OB na stałe.
Dogadacie się z jego wrogami (np z Domelem i HRE) i wspólnie podłączycie się otwarcie do wojny przeciwko temu kto zgarnie Sushi.

Wbrew pozorom taka groźba może się wydać bardzo realne dla ruskiego a widmo połączonej armii Indyjskiej i Kartagińskiej stojącej w kontrze do ZSRR może być nad wyraz przekonywujący.
Na dodatek EGipt może złapać łądny stack kozaków w pułapeczkę (potencjalnie oczywiście)

Musicie to napisać tak że działacie nie po jednej ze stron tylko dla podtrzymania równowagi dalszej gry. Aby nikt nie odskoczył za bardzo.

On (jak sam tu kiedyś Rihi pisałeś) bardzo się liczy z tym co jego sąsiedzi mówią i oczekują) trzeba to wykorzystać, zażądajcie bezwzględnego odpuszczenia Sushi na rzecz Egiptu.
Napiszcie że EGipt jest słabiutki w ogonie i nie ma szans nanic więc takie sushi u niego nie rozbilansuje gry. Zadeklarujcie że przekażecie przedstawiciela zarówno do Majów jak i do ZSRR (sprawiedliwie)

To ma wyglądać na taki desperacki krok rozpaczy, albo sojusz Kart-Egipt zgarnie Sushi i pozostanie nadal sojusznikiem ZSRR albo - nic do stracenia, dogadacie sie z wrogami i kit wszytskim w oko.

Macie okazję troszkę podyplomować i to ostrym blefem.
Już samo zerwanie OB zabolałoby ruskiego

Mnie oczywiście w tym nie może być widać bo absolutnie nie może Scooby wiedzieć że mi to pasuje
Wręcz przeciwnie napiszę na forum że mi to strasznie nie pasuje bo zamierzałem iść po Sushi właśnie teraz.

Tylko taki szantaż to musicie zastosować jak najpóźniej.
Czyli jak skończy kolej i pójdzie po Biologię, a najlepiej jak by już wymyślił Medycynę :)

Tak aby już kolbki na techa poszły i się zmarnowały a korzyści z tego nie było..
Na osłodę możecie mu łaskawie "odpuścić" naukowca z fizyki, bo raczej obstwiam że coś jednak w zamian będzie Towarzysz radziecki chciał.

Moim zdaniem sushi u Centa jest tego warte i to zdecydowanie.
Tylko jakiekolwiek ruchy dopiero PO jego turce, nie teraz, tak aby jak najdłużej wymyślał kolej... bo ewentualne info teraz mogłoby go skłonić do zmiany techa.

Ten paln to ostateczność i bezczelność ale moim zdaniem na Scoobe zadziała .... tylko musicie być MOCNO TWARDZI i przekonywujący

Bodek 2012-07-30 14:16:41
tyle sie napisałem a Cencik nic nie odpisał :(

Mój wywiad ustalił że on ma 4320 w skarbcu i podczas nauki na 100% traci po 600 na turkę to oznacza że stać go na 7 tur jazdy na maxa.
Obawiam się że nawet może zdążyć kolej i jeszcze medycyne przed Centem.

Dlatego uważam że plan "szantaż" będzie konieczny dla Sushi

Centurion 2012-07-30 14:24:42
Nie zdąży jeśli tylko 7 tur. 2 tury kolej, i potem niby w jaki sposób ma w 5 tur zrobić biologię i medycynę? Nierealne raczej. Czekam, aż skończy kolej co się pokaże że wymyśla. Wtedy można odpalić plan albo nie odpalać. Teraz nie ma sensu, niech spokojnie wymyśla kolej. Co ciekawe po wymyśleniu sc-re nauka spadła mi o jakieś niezauważalne ilości, tak jak pisałem na szczęście w monastyry nie inwestowałem za dużo.

Rihiter 2012-07-30 18:15:26
To z blefem to już ostateczna ostateczność.
I tak wątpię by na to poszedł.

Bodek 2012-07-30 22:37:10
zmienił na metody naukowe i kończy je w turę

a już kiedyś miał 1 turę do metod naukowych

to oznacza że zostawił "tak prawie" odkryte i teraz już całość idzie na następnego techa. Moim zdaniem spłoszył go Rihiter ze swoją fizyką za 3 tury
i będzie gnał po naukowca :/

Niestety porzucił kolej przez to i może do niej nie powrócić tylko od razu biologie

COś czuje że bez szantażu się nie obejdzie

Rihiter 2012-07-30 23:12:19
Niby dlaczego miałem go spłoszyć? Po za HRE nikt nie widzi mojej nauki, a przecież z HRE żyjesz ponoć dobrze. Więc skąd to spłoszenie?

Bodek 2012-07-30 23:34:22
nie wiem...
tak po prostu gwałtownie zmienił naukę już po jednej turze wymyślania kolei....

coś musiał zwąchać
jutro dopiero się okaże w co uderzy po metodach naukowych.
Z HRE żyje dobrze ale to nie oznacza że mam na niego jakiś wpływ, ot dostarcza mi cenne informacje których akurat potrzebujemy.

Rihi przecież ja nie piszę tego z pretensją do Ciebie tylko stwierdzam fakt że coś go musiało spłoszyć, nagle zmienił naukę z koleji...

Zobaczymy co ustawi jutro....

Rihiter 2012-07-31 00:51:56
Nie chodzi o to, czy piszesz z pretensją do mnie. Po prostu zaintrygowało mnie skąd ten pomysł, że spłoszyły go moje poczynania w wynajdywaniu technologii. To ważna informacja.

Bodek 2012-07-31 08:10:13
No jak się przyjżałem dzisiaj szpiegostwu na świecie to zapewne Ponti widzi co wymyślasz.

Widzi też co ja wymyślam i co wymyśla Cent również. Jesli współpracuje z ruskim (a zapewne tak jest) to masz swoje źródełko przecieku

Zobaczymy w co dziś pójdzie ZSRR.
Cent ile tur do Biologi/Medycyny ??

Centurion 2012-07-31 08:17:46
Biologia 1 tura. Potem wg civki 6 Medycyna, czy będzie 6 czy pięć to nie wiem.

Bodek 2012-07-31 16:10:49
cały czas rozmawiam sobie ze Scoobym ipróbuje go nakierowywać na wszystko byle nie na biologie

Ta wczorajsza zmiana daje dużo do myślenia
strasznie jestem ciekaw na co się dziś przestawi ZSRR

Jeśli dziś masz Biologia 1 tura to od jutra już jedziesz samą medycynę

a on też ten złoty wiek nie będzie miał wiecznie, więc naprawdę jest spora szansa że nie zdąży... ale na teraz jeszcze może chyba Cię wyprzedzić

Rihiter 2012-07-31 18:36:53
Hehe... też ze Scoobym rozmawiam cały czas i co raz bardziej się Majów obawia. Lepiej tam Bodzio coś dozbrajaj się powoli bo podpytywał "jakby się Kartagina zachowała...". Równocześnie ZSRR planuje inna kampanie, więc chyba plany co do Majów to trochę dalsza przyszłość, ale jednak.

Centurion 2012-07-31 23:10:13
Teraz domel się ***ł, daje 600 pkt szpiegostwa na turę na mnie, już albo za turę będzie wszystko widział i koniec wymyślania bo nie mogę na to pozwolić z najmniejszą armią w okolicy.

Bodek 2012-08-01 08:44:37
tiaaaa

Co do wojny Majów i ZSRR to raczej daleka droga, znacznie bardziej prawdopodobne jest nasłanie na Majów swojego wasala - Rudiego.
Ten gra Bizancjum tak jakby to był ciąg dalszy jego śp. Holandii i docina, draftuje, nawet mi Hermitage postawił bezczelnie w granicznym mięscie
Także tu się raczej spodziewam ataku bez szans na zwycięstwo, byle poprzeszkadzać jak hegemon wasalowi rozkazał...

ps jeszcze jeden sąsiad również mi bezczelnie postawił Hemitage... zgadnijcie kto...

Co do Domela to zupełnie nie mam pojęcia co on gra ale mam nadzieję że nie dogadał się z ZSRR i raczej nie przekazuje mu informacji szpiegowskich

CO do sushi to jest jeszcze cień nadziei... ale dosłownie cień
Scooby chce iść po fizykę, chce po nią ruszyć dziś, nie wiem czy się dziś tobie urodzi naukowiec z fizyki, ale jesli tak to musisz troszkę ściemnić że to nie z fizyki tylko wyfarmiony.
Może uwierzy, może nie uwierzy, ale może go chciwość podkusi i pójdzie po fizykę aby naukowca zgarnąć.
Będzie to bardzo naciągane że właśne ci się urodził naukowiec ale możesz napisać coś w stylu że spodziewałeś się kupca or smth... przy małym procencie szans narodził się jednak naukowiec... albo wymyśl sam co tam chcesz...

może się scooby skusi jeszcze na fizykę (a odgrażał mi się wczoraj że fizykę by zrobił w jedną turę bo miał mega nadwyżkę z SciMet.

Ile w tym prawdy nie wiadomo ale teraz się rozstrzyga sushi
Cent ciśnij, olej szpiegostwo, teraz albo nigdy z tym sushi...

Centurion 2012-08-01 13:24:47
Cisnę cisnę, dzisiaj dam kolejne info z forntu walki o sushi :D
Ktoś wie kiedy ruskiemu się GA koczy? Jakby się skończyło za turę dwie to by była elegancja ale pewnie jeszcze z 4?

Rihiter 2012-08-01 23:14:18
Właśnie mu się skończył GA. Urodził mu się wielki szpion, więc nie wiem czy on tam przypadkiem nie ma na kolejny GA tych wielkich. Ile teraz potrzebuje? 3?

Bodek 2012-08-02 09:20:31
No może i by miał 3 wielkich na GA ale to by oznaczało że już mu zabraknie kupca na sushi...

poza tym chyba już nie zdąży z sushi bo ponownie kolej wymyśla

Egipski Faraonie,
Force is STRONG with U :D

What a powerfull allay U wil bacome

(to ze Star Wars) :)

Tak czy inaczej Sushi będzie Ci generować masę przychodu ponieważ rozniosę je potężnie po wielu miastach i znajdę zapewne innych chętnych.

Tylko qrcz Cencik musisz to dobrze wykorzystać.

Swoją drogą Kartagina też by mogła podfarmić sobie wielkiego i skorzystać jeszcze raz z przedłużonego złotego wieku..

Centurion 2012-08-02 09:54:45
Bodek a kto ci powiedział, że dostaniesz sushi ode mnie? :D :rotfl2:
Jako neutralny nie mogę dać przecież ani tobie ani scoobie :rotfl2:

Bodek 2012-08-02 13:22:02
a jakbym sobie jakieś zdobył z już założym sushi w środku to się chyba nie będzie liczyć że złamałeś neutralność ;)

Centurion 2012-08-02 13:22:38
:P

Rihiter 2012-08-02 17:29:11
Quote:
Swoją drogą Kartagina też by mogła podfarmić sobie wielkiego i skorzystać jeszcze raz z przedłużonego złotego wieku..

Mogła by, zgadza się.

Bodek 2012-08-03 10:10:46
co wymyśla ruski i w jakim tempie ?
bo nie dostałem dziś świeżych wieści od "życzliwego" a strasznie mnie to ciekawi

Rihiter 2012-08-03 10:25:14
Robiłem turę w środku nocy na niezłej bani, więc za wiele nie zarejstrowałem.

Rihiter 2012-08-04 19:12:32
Dla informacji Bodek: rozpocząłem rozmowy pokojowe mające na celu zakończenie wojny pomiędzy Indiami, Etiopią, HRE, ZSRR, Egiptem i Kartaginą.
Na frontach nic się nie dzieje i nie zapowiada się by przez najbliższych kilkanaście tur się coś działa, to tkwimy w tej wojnie potrzebnie jak gówno w przerębli.

Rihiter 2012-08-04 19:13:24
Dla informacji Bodek: rozpocząłem rozmowy pokojowe mające na celu zakończenie wojny pomiędzy Indiami, Etiopią, HRE, ZSRR, Egiptem i Kartaginą.
Na frontach nic się nie dzieje i nie zapowiada się by przez najbliższych kilkanaście tur się coś działo, tylko tkwimy w tej wojnie niepotrzebnie jak gówno w przerębli.

Bodek 2012-08-06 00:45:09
Hmm

no to powiem Ci rihiter że BEZWZGLENIE zsrr nie może podbić sobei Francji

a obawiam sie ze taki bedzie final takowych rozmow, Teraz wojna z Domelem orz groźba interwencji HRE powstrzymują zsrr przez inwazja na francje

Jeśli zalatwisz mu tu pokoj to Francja w zasadzie przestanie istniec i zostanie wchlonieta przez ruskich

To w zasadie rozstrzyga gre od reki :(
O ile teraz ruski ma sporą przewage w terenie ale te tereny jeszcze mu nie pracują (ale będą) rozwija tam kompa...
O ityle jeśli jeszcze podbije kolejny kraj bez zupełnie walki, bo to tak wyglądać bedzie na longi uderzy kozakami..

podbój kolejnych sporych terenów kończy gre
i w zasadzie ja się moge bunkrować na 2 miejscu a nie tyle jaco my wszyscy razem. ZSRR nie może teraz podbić a w zasadzie dostać za free żadnego terenu, chyba że cięzko wojem wywalczy w Indiach. ale tam jets mega straty dla malutkiego zysku.

Trzeba zrobić wszystko byle tylko ruski nie dostał Francji, no chyba że TY jako Kartafina ją bierzesz. Ja bym bezwzglednie włączył Francje do tych rozmó pokojowych i tylko podpisaywał cokolwiek gdy Francja bedzie w tym ujeta,
ale na to sie ruski nie zgodzi

Jedyną szansą jest właśnie Szach Indii z północy oraz ewentualna interwecja HRE z południa

Bodek 2012-08-06 10:18:25
JEST SUSHI :hurra: w Egipcie

no brawo Cencik BRAWO

aczkolwiek niewiele to zmieni , no tyle że hegemon nie wygra od razu tylko trochę/sporo później

Tak czy inaczej GRATKI
wreszcie coś zauważalnego urwano ruskiemu

szkoda tylko że mu wpadnie za nic ziemia Francji i jeszcze bardziej odejdzie w terenie....

Rihiter 2012-08-06 17:14:15
To jak proponujesz Francji bronić? Indie i HRE jakoś się nie garną do jakiejkolwiek akcji. Zabunkrowani siedzą obydwoje. Przez to właśnie ten pokój pewnie będzie.

Bodek 2012-08-07 08:17:15
Bronić to tam już nie ma czego z tego co mi wiadomo

Indie i Hre wiem że się nie garną do działań ale to właśnie MY musimy myśleć do przodu, jesli naprawdę chcemy jakoś powstrzymać zsrr.

Nadrzęną rzeczą jest "Żadnych łatwych zysków dla ruskiego"
nie odpuszczamy żadnego cennego techa, żadnego cennego cudaka, nie oddajemy do rosji żadnych łatwych miast itp...

On ma największy teren i cały czas powiększa bo ma super słabiutkich sąsiadów do zjechania (Inkowie, Francja)
To będzie procentować w przyszłości taki duży teren i duza ilośc miast itp...

Teraz to już tylko dyplomatycznie można próbować naciskać aby jak najmniej na Francji zdobył ruski a jak najwięcej wpadło do Hre.. choć to też nie jest fajne ale Hre nie jest taie groźne w dłuższej perspektywie.
Jak widzę Kartagina niespejalnie ma jak zając tamte tereny bo oddziela może...

a z zupełnie innej beczki
Co sie dzieje w Egipcie ??
Mega ścinka, zastępstwo, Bombel podpisał pokój z Zulusem i co ??
teraz wszytskim uderza na Centa ??

jakieś info by się przydało.

Bodek 2012-08-08 13:18:14
coś martwa cisza tutaj nastała .........

hmmmm

Rihiter 2012-08-08 16:01:47
Nie martw się Bodzio :)
Cent tak jak mówiłem przez telefon - urlopuje się.
King wykonuje polecenia jedynie.

Co do działań i inicjatyw to pogadamy przez telefon jak w trasie będę - tak jak wcześniej mówiłem.

Bodek 2012-08-09 09:47:11
skoro King wykonuje polecenia to nie zapomnij mu Cencik przypomnieć o przedstawiciela sushi dla wygłodzonych Majów

Najlepiej na stateczek, których masz tu pełno i w jedną turę wpływa do mojego portu.
Czekam z utęsknieniem

Bodek 2012-08-10 14:52:40
No to jak widać zostałem zaatakowany przez Komunistów

Zobaczymy teraz czy Wasze deklaracje o tym że chcecie powalczyć o uwalenie Hegemona były prawdziwe czy też nie...

Ja w każdym razie zamierzam się ostro bronić i łatwo nie będą mieli

Natomiast teraz jest pytanie co zrobicie w tej sytuacji Wy i Ponti na Zulusach

Ja mogę i będę dłuuugo i walczył

Czekam na jakieś wpisy bo coś ostatnio mało ich tutaj z Waszej strony :(

Centurion 2012-08-10 19:07:04
Bodek za chwilę będę w stanie pisać, dzisiaj wracam do chaty to ogarnę co i jak.

Rihiter 2012-08-10 19:35:46
Wróciłem z wyjazdu służbowego, a teraz mam parapetówkę+urodziny narzeczonej, więc pewnie jak coś mądrego będę pisał to jutro dopiero.

Mam nadzieje, dam radę turę zrobić jeszcze dziś :)

Rihiter 2012-08-11 13:48:49
Jestem już zdatny do użytku :)

Bodek, czy dobrze rozumuję, że Tobie już Latarnia nic nie daje, a Kolos również zaraz się wyłączy?
Masz możliwość odbicia miasta z tymi cudakami?

Bodek 2012-08-11 14:50:53
latarnia nic nie daje, kolosa moge wylaczyc w kazdej chwili bo mam astro podciagniete tak ze koncze je w turke.

Miasto moge odbijac od reki ale tam kultura podchodzi pod same granice i bedzie ciagle odbijanie ja rudi ja rudi itd

niestety cudaki podbite nie generuja zadnej kultury wiec tam sie raczej nikt nie rozepchnie aby utrzymac. To miasto juz 4 razy zmienialo wlasciciela i wszelkie budynki plonely oprocz cudakow

tu nie chodzi o to jedno miasto
tu chodzi o to ze sie ruski powaznie wystraszyl ze pomimo wiekszego panstwa produkcji gnp itd i tak przegra wyscig w techach wiec naslal rudiego na misje samobojcza byle moc samemu dalej spokojnie isc w techach do statku...

Ja moge spokojnie dotrzepac woja i tam sie utrzymac/przelamac ale to jest wlasnie to o co chodzi zsrr.

Tam sie maja marnowac mlotki monetki a on nie zagrozony zupelnie idzie po statek i gra sie konczy

Bodek 2012-08-11 14:52:29
latarnia nic nie daje, kolosa moge wylaczyc w kazdej chwili bo mam astro podciagniete tak ze koncze je w turke.

Miasto moge odbijac od reki ale tam kultura podchodzi pod same granice i bedzie ciagle odbijanie ja rudi ja rudi itd

niestety cudaki podbite nie generuja zadnej kultury wiec tam sie raczej nikt nie rozepchnie aby utrzymac. To miasto juz 4 razy zmienialo wlasciciela i wszelkie budynki plonely oprocz cudakow

tu nie chodzi o to jedno miasto
tu chodzi o to ze sie ruski powaznie wystraszyl ze pomimo wiekszego panstwa produkcji gnp itd i tak przegra wyscig w techach wiec naslal rudiego na misje samobojcza byle moc samemu dalej spokojnie isc w techach do statku...

Ja moge spokojnie dotrzepac woja i tam sie utrzymac/przelamac ale to jest wlasnie to o co chodzi zsrr.

Tam sie maja marnowac mlotki monetki a on nie zagrozony zupelnie idzie po statek i gra sie konczy

Rihiter 2012-08-11 14:55:05
Więc spal to miasto. Obecnie pompuje ono gospodarkę Bizancjum, które jest wrogiem. Spal je w cholerę i przyjmij pozycje defensywne u siebie - to zbije ZSRR z tropu zupełnie, bo będzie przeciwnością jego planów.

Rihiter 2012-08-11 14:55:31
p.s. ZSRR wynajduje Elektryczność - 3 tury.

Bodek 2012-08-11 15:03:23
nie moge spalic bo mam w nim swoja kulture i nie bedzie nawet opcji burn

wnuczus 

Rihiter 2012-08-11 15:45:46
A ile tej kultury masz? Oczywiście, że będzie opcja. Faust jak jeszcze grał Persją to swoje własne miasto spalił jak od Centa odbijał. Swoje własne miasto. Chyba 2-3 tury po tym jak zajął je Cent.

W każdym bądź razie to miasto nie może być w rękach Bizancjum. Bo daje mu takiego samego boosta jak dało Majom. A Bizancjum to wróg.

Centurion 2012-08-11 16:31:51
Czy nie powinniśmy zrobić mega paktu, my + domel + Peter + Lary + bombel i spróbować coś zadziałać przeciw ruskiemu?

Ja znowu mam tak dziwnie, że jako jedyny z nim nie graniczę ale jak będzie trzeba wyślę kontyngent kawalerii. Ja muszę czekać co zrobi ponti, obawiam się, że wiem co ale wolę zaczekać niż prowokować.

Rihiter 2012-08-11 17:06:24
Powinniśmy. Bodzio? Gadasz z kimś szerzej?
Dziś pogadałem o takiej koalicji z Larym. Pozytywnie.

ZSRR zapewne za jakieś 8 tur będzie miał czołgi.

Bodek 2012-08-11 22:07:08
Panowie
powiem wam szczerze
Możemy zrobić taki pakt i teoretycznie można jeszcze powstrzymać zwycięstwo ZSRR
jednakże jest tak wiele tarć między tymi państwami które wyminiłeś cencik, tak wiele starych animozji i sprzecznych interesów że bardzo mizernie to widzę

Jednakże dzisiaj jestem na wyjeździe siedzę sobie hotelu i się nudzę więc mogę wam tu opisać jak by to musiało wyglądać.

Od razu wam powiem że nie spodoba się to Wam i nawet w tak nielicznym gronie jak My 3 będzie ciężko takie coś zrobic przestrzegać i dyscyplinować że co dopiero mowa w koalicji z wszytskimi niekomunistami

Ale oto jak by to musiało wyglądać:

1. Po pierwsze i to już byłoby trudne musiałby natychmiast zostać zaakceptowany aktualny stan granic wewnątrz tej koalicji
Czyli granice Majów, Kartaginy, Egiptu, Japoni, HRE, Indii, Etiopii uznajemy wszyscy zgodnie jako stałe nienaruszalne i nie zgłaszamy już nigdy żadnych roszczeń terytorialnych w naszej grupie
2. Wszelkie ewentualne podoboje planujemy tylko na komunistach
3. Komunistami są wszyscy poza nami czyli Scooby, Rudi, Ponti, Whietey i Lukgin
Tu zastrzeżenia że gdyby się Ponti zgodził oddzielić to by było super ale ja osobiście nie widzę na to szans i należy gpo traktować od ręki jako przystawkę radziecką (niestety ale ja tak to widzę)
Należy wykorzystać fakt że wiesz Rihter o tym że Ponti chce napaść na Lukgina i zamiast z nim go dzielić należy udzielić mu wszelkiego wsparcie jakie się tylko da. Bronić, wiązać wojo zulusów tam itpp (to się BARDZO nie spodoba Kartaginie jak znam życie :(

4. Tworzymy dwie grupy handlowe nasza i komuistyczna
Zrwywamy wszystkie OB z grupą przeciwną, i podpisujemy wszyscy OB z naszą grupą. Całkowicie i bez wyjątków. ( to też się nie spodoba wielu i będą chcieli wyjątków) ale to jedyna i prawidłowa ścieżka
Zaboli to nas ekonomicznie ale ICH zaboli bardziej. Czyli wszyscy stracą ale Oni więcej więc suma sumarum ZYSKUJEMY
Przy tylu miastach ile ma ZSRR to spowoduje od ręki że powstanie u niego DUUUŻO szlaków handlowych tylo wewnętrznych bo nie mają wsytarczającej ilości miast.

5. PRESJA
PRESJA PRESJA TO NAJWAŻNIEJSZE SŁOWO
Nawet nie trzeba wypowiadać wojny, tylko gromadzimy wszyscy wojsko tylko na granicach z komunistami... tak aby oni musieli obstawiać te wszytsko granice równocześnie. Tam gdzie się da od ręki atakować, nawet kawalerią o 2 kratki i palic każde miasto które nie jest wystarczająco obstawione.

Zrywamy wszelkie wymiany surowców za wyjątkiem takich które są nie do pozyskania wewnątrz naszego sojuszu. Szczególnie wszelkie z ZSRR
Zrobilibyśmy giełdę kto co od komunistów bierze i zastępujemy tym samym ale od swoich

7. Bezwzgędny podział techów kto po co idzie
Akurat to się naszej trójce udało zrobić i ze skutkiem dobrym cąłkiem bo zabraliśmy sporo rzeczy ruskiemu dzięki rozproszeniu
8. WSZYSCY rozpowszechniają sushi w calutkim naszym bloku i nie dają go komunistom.
To zapewni MASE kasy do egiptu który jako otoczony prawie całkowicie przez swoich będzie mógł spokojnie iść jedną , nietypową ale bardzo cenną ścieżką techów.
Cent byłbyś naszym lotnikiem, będziesz docelowo trzepał mase samolotów i masz zapewnić panowanie w powiietrzu WSZĘDZIE

Dwóch musi iśc po flotę raczej ja i Rihi i panujemy na morzach.
Domel i tak ma amsę armi lądowej więc pompuje ją do bólu i zwikesz apresją na ruskich. On sam we wszytsko nie da rady iść równocześnie. Peter pompuje do bólu piechotę (jest agresiv) a więc masa rifli i później piechoty i presja presja wszędzie...

itd...

Blokujemy i głodzimy z morza co się tylko da..

Czy uważacie że damy radę zrobić aż tak zgraną paczkę ?
Że nikt nie spróbuje wykorzystać sytuacji i nie pokusi się na nie bronione miasta sojusznika??
Czy dacie radę np zaufać i połączyć stacki Cent z Bomblem ??
Albo ja z Peterem ??
Albo Rihi z Larym ??
Bez ciągłych podejrzeń że za chwilę jeden drugiego wsytawi za jakieś wcześniejsze grzechy ...

Odpowiedzcie tu szczerze sobie na to i jeśli będzie twierdząco to założe duuuży pakt i opisze szerzej całą politykę, aczkowliek ja osobiście ... uważam że będzie STRASZNIE CIĘZKO takie coś zgrać

Tym bardziej że jest już zdecydowanie bardzo za późno na taką akcję
ale kto nie spróbuje ten się ne dowie

Możemy też dalej grać każdy pod własny ogonek, i za 3 miechy zgodnie bić brawa jak odlatuje raziecki statek, tym bardziej że do tej pory już będą hasać radzieckie czołgi wszędzie...

Dajcie odpowiedź tylko poprosze szczerze, bo szkoda czasu na półśrodki, albo na całość albo wcale

Centurion 2012-08-11 22:31:39
Ja dam radę. To bombel może się czuć w dupie na takim układzie - chociaż jest opcja że dostałby zdobycze na pontim. ;)

Rihi jak to widzisz, wg mnie nie ma innej opcji, albo dogadamy sojusz albo ruski wygra i koniec kropka.

Rihiter 2012-08-12 13:41:55
Z niewielkimi wyjątkami mogę się zgodzić na zaproponowaną przez Bodka strategię.

Wyjątki:

1) Lukgin znika - sory, ale za bardzo mi on bruździ, za blisko jest, na ruch transportowca, a dodatkowo współpraca z nim to jest tragedia. Idąc więc w myśl zasady, że lepszy mądry wróg niż głupi przyjaciel, to ja wolę go skasować do spółki z Pontim i mieć go z głowy. Przy okazji oczywiście chapnę trochę terenu, tak dla mnie cennego, bo nad morzem. Moim morzem.
Dodam jeszcze, że nie jestem w stanie zaufać Lukginowi, bo to jest gość wysoce niepewny. Mógłbym nawet Culedze zaufać, bo wiem, że do póki widział by we współpracy logiczny sens, to by się tego trzymał. Lukgin z kolei jest chaotyczny i momentami nielogiczny w swoich działaniach, a przy okazji jest niesłowny. Mieszanka, która powoduje, że można się spodziewać kity w najdurniejszym wręcz momencie, bo takim, w którym on z tego nic nie zyska, a jedynie dał się komuś odpowiednio zbajerować.

2) Pontika traktujmy jako neutralnego - tutaj mówię poważnie. On otwarcie mówi, że "gra o zwycięstwo" i że każdy tak powinien grać. Jeżeli obecnie wciąż zachowuje się jak przystawka ZSRR, to tylko dlatego, że widać nie ma wyjścia i dopiero czeka na okazję by móc się wyrwać.

3) Izolacja Komunistów - jak najbardziej tak, ale nie mieszajmy w to Pontiego. Po pierwsze z powodu argumentów j.w.. Po drugie, bo jeżeli odizolujemy wszystkich komunistów, a Pontiego nie, to wbijemy kolejnego klina między Ich, a Niego. Scooby szybciej niż myślicie nabierze podejrzeń, zacznie wywierać na Pontiego wpływy, czego Ponti nie lubi i równie szybko sam sobie zacznie zadawać pytanie, czy już teraz nie warto powiedzieć ZSRR won. Tym bardziej jak będzie widział potęgę morską Majów i Kartaginy, która mogła by go stłamsić bardziej nawet niż ruskich.

Rihiter 2012-08-13 22:13:00
Bodek, masz inżyniera jeszcze? Idziesz po Cre Corpa?

Bodek 2012-08-13 23:30:55
Mam i idę

ale cre corp jest masakrycznei słabszy od minning
mi daje po 3 mlotki na miasto :/
a ruskiemu minning daje podobno po 7

dam wam na pewno po przedstawcielu
pozatym jego pompują wasale w surowce korporacyjne

Rihiter 2012-08-14 00:05:44
Nie można pompować, więc nie pompują.
Okej, to działaj z korpem.

Rihiter 2012-08-14 00:06:10
Acha. Mówiłeś, że pakt stworzysz i że czas jest decydujący.

Bodek 2012-08-14 13:22:15
pompują tak jak można czyli każdy wasal oddaje po 1 surowcu

a co do sushi to już widzę sushi mieście granicznym kartagińskim
poproszę koniecznie przedstawiciela sushi
Nosz qrcze Kartagina sobie już kolejne struga a moje miasto pod nosem
no przecież już by się u mnie budowały i roznosiły przedstawiciele, naprawdę gramy jako sojusz czy nie ??
Cent też miał jednego stateczkiem podesłać..

Poproszę też o Airshipa kartagińskiego do Amsterdamu
Zamiast stacjonować na wewntęrznej granicy między nami (a tu jest obecnie)
tam potrzebuje ciągle aktualnych danych czy i co nadciąga od zsrr
Naprawdę tam jest ważny i gorący punkt w którym bitwy się toczą a tu Airship obserwuje mnie czyli Majów.
:zdegustowany:

Centurion 2012-08-14 14:39:46
Spokojnie, tak jak ci pisałem, jutro wsiada na łódkę, w piątek masz go u siebie. Na razie zbudowałem całych 3 - 1 polazł do stolicy, drugi do Kartaginy, 3 do miasta produkcyjnego. Teraz buduje dla ciebie, i dalej roznoszę po swoim państwie. Jak dogadamy sojusz nie widzę problemu, żeby dać domelowi/laremu/Peterowi.

Na pohybel komuchom!

Rihiter 2012-08-14 17:40:01
Wsadziłem wsadziłem, bo miały być banany, a bananów jak nie było, tak ich ni ma.
Nawet ze sterowców zwiadowcy ślepia wyłuszczają i żadnych dostaw bananów nie widzą.
Więc chcę banany przepchać kulturą i koniec kropka. Fabryki się stawiają, w miastach gnój i brud. Zdrowia trzeba Kartagińskim dzieciom, zdrowia. Co by rosły na twardych i bitnych żołnierzy, a nie pokraki jakieś.

Centurion 2012-08-14 17:41:36
Spokój miernoty bo wam sushi zabiorę - rihiterowi spalę a bodkowi nie dam :P

Rihiter 2012-08-14 18:05:59
Jestem spokojny. Informuję jedynie. :)
Co do Larego, to on chce do Berlina, z którego i tak mnie już tak *** kulturą ciśnie, że szok. Weź się nie spiesz. Sam tam muszę najpierw korpa rozsiać.

Bodek 2012-08-14 18:14:14
Ty mi Rihi daj przedstawiciela z tego miasta granicznego do mojego New Cobe
i to bez żartów tylko na poważnie , nawet jeszcze dziś

Ja potrzebuję sushi bo mam wiele miast do rozsiania a kulturą mnie ciśnie Rudi przeokrutnie (Sykstyńska) i dzięki temu ten Utrecht zajął bo kultura podszedł masakrycznie w głąb mojego terenu, choć to ja jestem Cre

Rihiter 2012-08-14 19:52:14
Uf, to dobrze zatem, że już Utrecht nie istnieje. Nie ma na co cisnąć ;)
Sushi Cent Ci prześle. Nie mnie decydować do kogo ma iść. To nie mój korp.

Rihiter 2012-08-14 19:52:45
Będę miał jakiegoś własnego, to będę się nim rządził.

Bodek 2012-08-15 12:20:24
jeśli szukałeś sposobu żeby zezłościć życzliwego sąsiada to tymi wpisami oraz zachowaniem w grze właśnie go znalazłeś

Bodek 2012-08-15 13:07:56
co do qr..a za podejście

zastanowię się czy dostaniesz korpa
nie mój korp
może jutro
może wcale
nie mam swojego żebym się rządził

albo chcecie współpracować jako sojusz albo nie
Dla mnie dogadać się z ruskim to kwestia 6 sekund
proponuję mu ż wygrywa grę a ja w zamian chcę zniszczyć do podłogi.. i tu wskazuję dowolne państwo

zgadnijcie czy się zgodzi i jak szybko

Tylko kurcze cały czas rozmowy były żeby coś zmienić a tu nagle słyszę tekst w stylu "sie zastanowie, nie mój korp, nie moja decyzja itp.."

Rihiter 2012-08-15 14:10:58
Bo to nie mój korp i nie moja decyzja. Co mam Ci napisać?
"Tak, zaraz rozkażę mojemu wiernego giermkowi Centowi aby wysłał przedstawiciela."
Tak mam napisać?

Centurion 2012-08-15 14:43:25
Dzisiaj przedstawiciel wsiada na łódkę i płynie do miasta, które chciałeś Bodek. Potem to już roznoś gdzie chcesz :)

Bodek 2012-08-15 15:00:44
Mogłeś po prostu dac mi przedstawiciela jak ich masz pod granicą

Centurion 2012-08-15 18:03:14
Nie mam ich pod granicą, skąd mam mieć? I nie można przekazywać unitów przecież.

Bodek 2012-08-15 21:49:11
to nie bylo do Ciebie Cencik

Rihiter 2012-08-16 10:32:14
Powtarzać się w kółko nie będę: NIE MÓJ KORP, NIE MOJA DECYZJA.
To na prawdę nie jest aż tak skomplikowane. Dostałem, mnożę u siebie. Tyle.

Bodek 2012-08-16 10:42:06
No czyli wszystkie te wpisy czynione tutaj nie mają żadnego znaczenia tak ??
Te deklaracje o wspólnym roznoszeniu korpa po całym sojuszu nie mają znaczenia ??
To że Cent i Ty tutaj wielokrotnie pisaliście że korp dla dobra wspólnego to nie ma znaczenia tak ??

Trzymasz oddziały piechoty nad granicą wraz z Airshipem od dawna
gdy prosiłem aby go dać do Amsterdamu i robić rozpoznanie u wroga
Ruski tam swojego trzyma i dane Rudeimu daja. Mógłbyś też zerwać OB z Rudim bo on akurat ma mocną naukę i prze , nie ma potrzeby go wzmacniać.

Jakoś tak nie widzę zupełnie współdziałania sojuszniczego
widzę natomiast wpis (nie dam ci Bodek korpa, bo nie moja decyzja, czyi te wszelkie wpisy w pakcie nie mają znaczenia)

Centurion 2012-08-16 11:09:41
No właśąnie Rihi może byś wyjaśnił dlaczego nie zerwałeś OB z komuchami?
Ja zostawiłem tylko pontiego z wiadomego powodu.

Rihiter 2012-08-16 11:47:19
Jak to nie zerwałem? Z ZSRR na 100% zerwałem. Z resztą chyba też.
Nie zerwałem z kimś? Poważnie pytam, bo wydaje mi się, że zerwałem jak nic.

Co do korpa i innich.
Podrzucę airshipa zaraz - gdzie mówisz chcesz? Nawet 2 mogę.
A korp to ile jeszcze raz mam to pisać: nie jest masz ci los MÓJ! Nie rządzę się tam, gdzie nie wypada mi się rządzić, do **** wafla! Jedzie do Ciebie przedstawiciel od Centa, więc przestań proszę.

Bodek 2012-08-16 12:19:08
Zakańczając temat bonie chce mi się dalej kontynuować tej nigdzie nie prowadzącej dyskusji:

1.Mogłeś mi korpa podrzucić, nie uczyniłęś tego bo nie chciałeś a nie się zasłaniasz bajeczką że nie wiesz czy Cent się zgodzi.
2. Airshipu poproszę do Amsterdamu, tam na wprost siedzi ruski airship i również szpieguje. Mógłbyś też wypowiedzieć wojnę Rudiemu i tym airshipem niszczyć chatki w okolicy i ranić rifle i zbierać darmowe doświadczenie dla airshipa.
3. Cre corpa podrzucę po kolei do wszystkich.
4. Daj dokładnie screena gdzie chcesz obstawę z destrów bo pierwsze płyną na zsrr i będą się szachować z jego destrami

Centurion 2012-08-16 12:37:36
Jeśli o mnie chodzi to trzeba zablokować pontiemu drogę morską obok wysepki efe... żeby niczym nie przepłynął i basta :)

Rihiter 2012-08-16 19:45:30
Airshipy o ile wiem nie mogą niszczyć usprawnień. Wrzucę tam jednego aby zbierał informacje.

Rihiter 2012-08-16 19:45:52
No i nie dostają doświadczenia za ataki na jednostki naziemne. Exp wpada jedynie za walki w powietrzu.

Bodek 2012-08-25 08:44:23

qrcze
ktoś z Was zna wytłumaczenie??
Kase mi zabrało 140 golda ......
Nie masz Cent czegoś włączonego jakiegoś dziwnego ustroju ??

Centurion 2012-08-25 12:09:53
Nie mam, po prostu jak z misjonarzami, 2 corp w tym samym mieście i może się nie udać. Dajesz drugiego :D

Centurion 2012-08-26 00:17:39
Bodek tak jest naprawdę czy ściemniasz? :P
Dzisiaj nie mam czasu sprawdzać, jutro obadam w builderze :P ;)

Rihiter 2012-08-26 00:50:09
??

Bodek 2012-09-01 08:29:30
ten większy sojusz już w zasadzie sie rozlatuje

Rihiter 2012-09-01 13:34:23
Niestety tak chyba.

Centurion 2012-09-01 14:02:55
Lary się ogłosił neutralny :rotfl2:
No to już chyba można planować we trójkę.

Rihiter 2012-09-01 15:17:51
Tak, właśnie się zastanawiam co mamy rozumieć przez tą neutralność, bo to nie jest wcale takie jednoznaczne.

Bodek. Mam już desty. Dziś przezbrajam coś koło 10 fregat.

Rihiter 2012-09-01 15:18:14
Jaką siłą na morzu już dysponujesz?

Rihiter 2012-09-01 15:18:23
A jaką ZSRR...?

Bodek 2012-09-03 11:21:57
Mam 22 destry
ruski ma podobnie ale ostatnio się troszkę czai i umknął
niestety ma już pierwsze cariery co oznacza że zawsze mnie podczas bitwy pierwszy zmiękczy...

zadzwonie dizś do Ciebie Rihi bo musimy sporo ustalić przed moim wyjazdem

Rihiter 2012-09-03 21:27:47
U mnie też już destry działają.

Bodek 2012-09-04 11:27:52
Cent wrzuciłem Ci cre do Aleksandrii bo tam nie ma sushi i sie przyjęło bez problemów

Centurion 2012-09-04 11:37:05
Dzięki, specjalnie tam zostawiłem wolne póki co.

Bodek 2012-09-17 01:15:28
no i co tam sie wogole dzieje ??
napiszcie mi cos wiecej to sobie choc poczytam pod palmami..

z innych paktow sie dowiaduje ze podobno jestescie dogadaniz ruskiem i on wygrywa a kartagina celuje w 2 miejsce.. ile jest w tym prawdy nei wiem

ale troszke szkoda by bylo (ponownie to pisze) nawet nie sporobowac zawalczyc o 1 i zadowlac sie 2

bo na drugie to ja moglem grac i brac od daaaawna pewniaka ale chyba nie o to nam tutaj chodzilo i inne byly zalozenia

czy az tak sie wszytsko zmienilo ze zupelnie nie widzicei szans zadnych na jakakolwiek zmiane na szczycie ??

Bodek 2012-09-19 20:17:14
jak widze nic mi nawet nie odpisaliscie ....

a ruski statek juz buduje jak sie chwali w kronice... i co ??
naprawde nawet nie chcecie sprobować zatrzymac ???

zupełnie bez walki oddajecie zwyciestwo ??
zamiast sie skoncentrować na zatrzymaniu lidera to sie bawicie w jakies maloznaczace wojenki poboboczne z Larym itp

nie do pojecia jest dla mnie

dobrze ze jeszcze przez kilka dni jestem na urlopie i jak wroce w piatek to juz moze bedzie za pozno bo to mi sie po prostu w glowie ni emiesci ze gracze zupelnie opuszczaja kwestie tego kto wygywa dyplo.... nie do pojecia ....

najlatwiej wygrane dyplo w historii kaca :(

Centurion 2012-09-19 20:20:55
a czy ja kufa mam jakąś wojnę? gadaj sobie z rihiterem ja nie wiem co on **pier*** od dawna

Rihiter 2012-09-19 20:26:06
Nic nie odpuszczam. Ale też nie ma z kim działać w kwestii wiadomej.

Bodek 2012-09-19 20:27:54
a qrcze z Majami to co ??

przecież był konkretny plan i nawet nie podjales próby go zrealizować tylko zupełnie odpuszczasz..... no to mi się naprawdę w głowie ni emieści

jak nie było z kim działać
ehhhh

Rihiter 2012-09-19 21:01:33
Zawróciłem destry, chociaż były już w drodze, bo mi kochani sojusznicy Japonia i Indie wojnę wypowiedziały, a destry Domela opuściły może, które ma z ZSRR i wpłynęły na nasze wspólne morze. Więc zawróciłem.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum