www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "TRIUMWIRAT II" (didi)
Author Message
wnuczus 

GilgameszImperium Chińskie

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 21:15   Pakt "TRIUMWIRAT II" (didi)

Pakt numer 2802, założony 2012-05-06 19:42:58 przez didi (Genghis Khan / Byzantium)

Nazwa paktu: TRIUMWIRAT II

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: didi
ponti
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2012-10-03, 21:15   

didi 2012-05-06 19:50:15
Nie wiem jakie informacje Ci przekazał Geo Ponti, ale pakt: TRIUMWIRAT był rdzennym paktem całem naszej trójki, więc obecnie chcielibyśmy, aby nr2 stanowił jego kontynuację.

Ogólnie Geo zniknął nie pisząc nic o wiadomościach jakie Ci pozostawił.
Stąd pytania: Co wiesz, co chcesz wiedziec i jak widzisz dalszą współpracę naszej trójki?

ponti 2012-05-06 20:19:47
Geo przekazał mi tylko ze nasze przymierze ma być świete.Oczywiście mogę jednak podjac decyzje odmienna jezeli będzie ona opłacalna.Ja jestem jak najbardziej za utrzymaniem naszego paktu.Nie wiem tylko zupelnie o co chodzi w wojnie z Bomblem.Kim jest Lukgin tutaj dla mnie? KIm COla.Bombel cos mi pisze ze stoje po niewlasciwej stronie lidera ;) chce pokoju.Opiszcie wiec jak z Wsazego punktu widzenia to wyglada i o co walczymy?

ScoobyDoo 2012-05-06 20:37:42
opisałem pontiemu już sytuacji
Quote:

Staje po stronie dobra, po stronie ludu pracującego a nie wyzyskujących ich kapitalistów.

Wiec Pontusie na początek rys histroyczny:

Na samym początku był nieudany atak na ghandiego(bombeL), ale zaowocowało to storzeniem sojuszu.
Potem drugie podejsciedo ghnadiego(udane), podzieliliśmy się terenem po równo.
Kazdy dostał po dwa miast (didi dostał cud gratis, mało brakło byłaby akademia i rela :D ).
To scementowało nas sojusz.
Do dosujusz dorzuciliśmy Fausta, który mial plan ze da nam rele papieska:).
Zresztą on był w dobrym miejscu pomiędzy mną a peterem, mógł sie bawic w cuda i rele.

Za 20 tur po sp Ghandim, kolejna faza eskpansji.

Ja poszedłem na Fracnje (czajmen), był układ między Scooby, Jarek, Cule ze:
ja biore 3 miasta Francji, Jarek bierze resztę francji (tzn tyle ile zdoła) oraz dostanie ze 2 miasta po arabia.
Cule bierze 5 miast po arabie(white). Niestety cule wydymal jarka, wiec się nie lubią.
Ja mam to co mam ale cule mi się upasł, bardziej niż ja :/

Geo z Luki Cola, Didim oraz Ja, poszliśmy na Hatti(efe). Plan był Geo:
Prawie się udało, Efe ma 1 miasto na wyspie, Geo urusł do 21-22 miast, luki do 11-12.
Niestety w cole wjechał Leszek na sępa (terz gra bombel zamiast leszka).
I podbił częsc Coli...
Był pokój potem chlopaki (geo, luki, cola) nie współpracowali i bombel po 20 turach rozprawil sie z Colą.
Zostało 1 miasto coli, fatalnie postawione, obok lasu jungli. Ale można tam się bronic.

Zulu ma kiepską granicę z Luki, ale zapenilem (i chyba geo tez), ze od strony Zulu nic Lukowi nie grozi.
Współpracujecie z sobą vs Bombel.

=====================================
A teraz sytuacja aktualna, (czutaj uważnie)
W techach jestem tuż przed draftem rifli i budową kozaków(naprawdę niewiele brakuje).
Jest sojusz Scooby, Zulu, Didi, Faust. Tzw sojusz scisly, pełne zaufanie.
Mamy pewne granice pomagamy sobie jakby co.

Do sojuszu doszli Bodek i Rudi oraz Jarek, tak jest mega sojusz (tajny jak na razie).
Nie wiem co Lukim, bo on trochę za pasywnie gra.

Jest kilka frontów:
1.Zulu+luki na bombla, dacie chyba rade jak nie dacie dupy.
2. Jarek plus ZSRR vs Cule, jest cieżko ale damy radę.
3. ZSRR ma też front z HRE blisko jest peter.
4. Faust, wspierany przez Didi vs peter.
5. Bodek vs rihi.
6. Bodek, rudi + didi(w razie co )vs peter.

Ogólnie to jak dodraftuje rifle, to poustawiam w kluczowych miesjach troche, szczegolnie tam gdzie się bedzie palić.

Wg mnie mnie ponti w techach powinienes walić w astro (tak planował geo).
Ja bedziesz miał astro to przyblokujesz bombla i będziesz mógł pomóc Bodkowi.
Ja po rifle idę także w astro.
Trzeba sie zastanowić co zrobic z Luki, bo teraz jest z nami i jak masz bombla na plecach to on będzie bardzo przydatny.
Z bomblem nie układu, z dużo chce , nic nie daje, tylko picu picu.

Zulu ma szanse na zwycięstwo(nie wiem jak tam jego pańśtwo wygląda), ale jest duży zaawanoswany i ma pewne plecy.
Jesli ponti pograsz naprawdę dobrze to dasz radę. Od strony komuchów nic ci nie grozi.
Przeszkodą jest bombel....

Odnośnie Luki, to teraz współpracujecie. Jesli byś zdobył duża przewage na Bomblem, to możesz sie pokusić o zjechanie
Luki z moja pomocą i dieigo(atak z morza, atak kozakami riflami itp).
Wziałbyś 10 miast. Odpalił byś mi 3, didiegmu 2, wiec miałbyć 5 ładnych miast do przodu.
Ale nie da się tego zrobić jak masz bombla na plecach, i wojna musi być blizcrieg.
TO jest do przemyśłenia. Jeśłi nie to współpracuj z Luki przeciwko bomblowi, Nie idz na żaden uklad z bomblem, chyba z
go znowu wydymamy współnie na terenie monogoła.:)

Ja ma za kilka tur rifle i kozakow, inzyniera na mining, rele papieska i mlotki z niej.

Wiec ponti współracowaliśmy razem, razem walczyliśmy mamy pewne plecy(taki był plan) wiec mamy taki super sojusz.

Teraz o wrogachL
Pete i cule współpracuja,
Cule współpracuje z Bomblem,
Hre na 90% jest po strone Peter cule.
Peter nienawidzi bombla (co oczywiste).

Lamipakty (rihi i cent) współpracuja. Są nieprzewdidywalni, wszystko możliwe.
Możesz przekonać centa aby wjachał w bombla, tu wszystko jest możliwe. Ale niewiele wiem.

Cule jest bardzo mocny, ma wiecej armi niż ja, jest spi,miasto
ALe ma juz mniej sporo produkcji, GNP , w żarciu to równo.
A techach jest w plecy, mialem 2 GA (taj i z arysty z muzyki, ma już dawno kirasjerów i muszkiety).
Ogolnie cule jest bardzo dopakowany, ma rycki na 3 promo (bo jest charismatic) i żongluje valalism i teo :/ ,
na przemain z free rela.
Niestety dołączył do petera jak wróg ZSRR. Chyba sie nie dogadamy....

Zasadnicze pytanie, czy dalej jesteś z nami?
Wg mnie to jedyne logiczne wyjscie, masz pewnych sojusznikow, pewne plecy.
Masz jasnego wroga (bombel), uczestniczysz w mega sojusz, i wg mnie idz astro(to mega wazny tech, potem chemia)
i możesz blokowować bombla jak i pomoć bodkowi z rihiterem.

Jesli wyprzedisz ZSRR ( a możesz jak dokopiesz bomblowi), to wygrasz to dyplo a ja będe cie wspierał.
Nawet jak nie dokopiesz bomblowi to masz duże szanse, Jest org masz, zuluskie baraki, tanie państwo.

Wygrać to gre mogą następujące kraje:
ZSRR, cule, rihiter, zule. Może sie także udać bomblowi, może także rudi powalczyć.
Reszta raczej nie ma szans.

!!Najważniejsze nie ryzkuj na wojne z bomble, pilnuj miast (szczególnie mesa verde), w razcie co wycofajcie się z grecji.

Napisz jak to wszystko widzisz, ja się trochę rozpisałem...., szczególnie kwestie: Lukigna, sojuszu mega komuchów.

PONTUSIE, walczymy o komunistyczne zwyciestwo, możesz wygrąc ty ja rudi. Ważne aby nie inni :) .
Wg mnie nie mozesz, wziać pokoju z Bomblem, bo on chce pdobić cała grecje.
Tak nie ma. Chyba ze ostatnie miasto odda tobie lub lukingowi.
To jest opcja wg mnie.

didi 2012-05-06 20:59:43
Skoro Wili odsłonił juz wszystkie karty to ja podsumuje od siebie.
Masz Ponti pewne plecy ( mnie i ZSRR ) a ekspansje tak jak masz ochote prowadzisz na wschód: Luki, Cola, Bombel. Zawierasz tak układy jakie chcesz i zdobywasz kolejne ziemie.
Ja jako, że o zwyciestwo już nie walcze służę obecnie głównie jako grupa wsparcia, więc mogę uzyczać jednostek w dogodnych momentach za niewielka rekompensatą.

ponti 2012-05-06 21:01:15
Jak niewielka jest rekompensata? :)

ponti 2012-05-06 21:02:40
Co do polityki ,powiem ze Geo nie zostawił za duzo wytycznych ,to 10 tajny na który odpisuje ,kazdego prosze o chwile.Co do dalszej wspołpracy powiem ze na teraz nie planuje za dużych zmian.Niemniej jednak za cene np ,całego Lukgina byloby miło.No moze te wysepki dla Rihiego i Bodka.

ponti 2012-05-06 21:03:30
Wole utrzymac obecne status quo.

didi 2012-05-06 21:04:26
Troche monet za zdobyte miasta, żebym nie był stratny za bardzo za jednostki przebywające za granicami państwa.
Oczywiscie, jak miałbys ciepło to bronie Cie czym mogę za free :)

didi 2012-05-06 21:05:38
Ewentualnie 1 miasto bez kasy, jezeli moja pomoc byłaby znaczna, A Ty bys sie nachapał terenu.

ponti 2012-05-06 21:08:17
Spoko Didi ,zapewne skorzystam niebawem.

ScoobyDoo 2012-05-06 21:09:05
wiesz ponti, Bodek i rihiter walczą ze soba, wiec raczej nie bedą zainteresowanii... DOgadanei z bomblem teraz jest słabe bo:
- ty masz teraz za malo armii-
- przez lukiego będzie to zdrada tzn, odda teren bomblowi a z toba bedzie walczył
- pompowanie bombla jest także słabe, lepiej nic mu nie dac a nam coś odpalić :)

ScoobyDoo 2012-05-06 21:09:59
pewnie ponti juz do ciebie piszą i obiecuja caly mój teren :D

ponti 2012-05-06 21:11:06
Myśle ze pokoj z Bomblem na teraz wchodzi w rachubę.Byc moze zostane nawet w swoich granicach jakie mam.Moze cyknac Eferalgę? ma tylko 1 miasto.Miasto COli moge nawet oddac Lukowi.

didi 2012-05-06 21:12:49
Ale teraz jest tam razem Ponti, Luki i Cola na przeci jednego Bombla.
Nie dacie go rady zjechać w takim układzie?
Ponti brałby tereny północne, a Cola z Lukim braliby południe.

ScoobyDoo 2012-05-06 21:12:56
No tak tylko bombel chce to ostatnie miasto dla siebie ......
A tego dac mu nie możecie.
Eliminacj eFE nie jest mozliwa, bo on ma miasto na jednej wyspece. I długie luki itp. Nie dasz dlugo rady niestety....

didi 2012-05-06 21:13:43
Efe spokojnie do likwidacji.

ScoobyDoo 2012-05-06 21:15:37
Didi ale jak, ja one bedzie mial na wyspece z 20 jednostek?, w tym długie luki na dwa promo city def
Wysepka jest 1x1, straty bedą ogromne....

ponti 2012-05-06 21:15:51
cięzko stwierdzic ci powiem ,powiem szczerze ze mam ***ście dziwne przeczucie ze Lukgin i Bombel dogadali się na mnie.Bombel ma swoje miasto a Lukgin moje zdobyczne.To tylko przeczucie ale czasem mam nosa do takich sytuacji

ponti 2012-05-06 21:16:11
On ma tam 6 jednostek ,dziadowskich .

ScoobyDoo 2012-05-06 21:17:08
I potnit z bomblem w dyplomacji to ty masz przewage.... on jest petentem :)

didi 2012-05-06 21:18:43
Efe ma swoja armie u Bombla zdaje sie

ponti 2012-05-06 21:19:11
dokladnie wiec pierdykne go :)

ponti 2012-05-06 21:19:18
jednego mniej

ScoobyDoo 2012-05-06 21:19:58
Ponti ja obiecywalem Lukiemu ze jemu nic nie grozi. Dalem mu do zrozumienia, ze jak zdradzi to będzie po nim i na 100% nie przeżuyje tego dyplo, bo zdrajców sie nie szanuje.
Wg mnie luki nie cie nie zdradzi, ale mniej ręke na pulsie.
Stówrz pakty ty i luki i ja i zapewniaj o sojuszu.
ABy zdobyć wyspekę 1x1 potrzebujesz dużo jednostek. Dodatkow tam jest ze 40% kultury, a obrny nie zbijesz jak nie masz fregat.

ponti 2012-05-06 21:21:55
Ale ja nic mu nie obiecywałem :) Cóz na razie spokojnie robimy swoje zawarłem turke zawieszenia broni w celu zorientowania sie w sytuacji.Czekam tez na Lukgina na tajnych

ponti 2012-05-06 21:23:26
Ale ja nic mu nie obiecywałem :) Cóz na razie spokojnie robimy swoje zawarłem turke zawieszenia broni w celu zorientowania sie w sytuacji.Czekam tez na Lukgina na tajnych

ponti 2012-05-06 21:24:33
Przewage militarna mamy w tamtym regionie wiec kontynuowanie wojny biore pod wuage ,Pokoju proponowanego od Bombla nie przyjałem

ScoobyDoo 2012-05-06 21:28:35
I bardzo dobrze, masz tyle punktów szpiegowskich ze widizsz miasta bombla, jego ruchy itp. Masz draft jakby co, i ruskich z kozakami jakby ci sie coś paliło

Wyjanie ze wg mnie wyspeka 1x1 jak tam jest 6 dlugich lukow na 2 cit def promo jest niedo zdobycia. Obrony nie zdejszmiesz bez fregath. Dlugi luk ma w takim przypadku 12 obrony (fort, promo,, city def abilit) plus kultura.
Katapa bedzie mial silty 5, rycek 6, mace 6. Wiec straty będa ogromne.

didi 2012-05-06 23:10:14
Dobra, a teraz zajmijmy sie czyms poważnym.
Ponti, kiedy mógłbys mi na 10 tur pożyczyć kamień ;)

ScoobyDoo 2012-05-07 10:29:54
ok pontusie dokladam sie do sojuszu komuchów ok?

ScoobyDoo 2012-05-07 21:13:26
ok pontusie , mam cie dołożyć do wielkiego sojuszu komuchów?

ponti 2012-05-07 23:09:28
Tak oczywiscie prosze o dorzucenie mnie.Jak rozumiem to jakis mega pakt swiatowy :)

ScoobyDoo 2012-05-14 01:05:32
pontusie --zulusie, jesli masz jakiś dobry plan ekspansji to go napisz, bo kurde u mnie jest i będzie słabo

ScoobyDoo 2012-05-15 13:29:09
Pontusie, jesli moge sie spytać moje sojusznika, czy planujesz wpuścic Kartagine (rihiter) na la?
Powiem zulusie ze ja w bym wolał aby caly ten lad należał do ciebie, bo Zulusi to zafany sojusznik, a Kartagia to łampipakty, dodatkowo bardzo groźne.
Jesli chodzi o zulu to tak jak powiedzialme niech zulusi wygrywaja, zywciestwo zulusów bedzie moim zwyciestwem.

ponti 2012-05-15 14:36:08
Tak zamierzam wpuscic ich na ląd.Ale przeciez to latwo bedzie odzyskac :) .Miałes racje co do astro .Musze isc w astro jak najszybciej ,za 4 tury bede mial optyke wiec caravelkami tez mozna zamieszac.Potrzebuje troche obrony w miastach portowych.

Plan jest taki ze niestety Lukgin bedzie musiał umrzec.Granica miedzy mna a nim jest zbyt dluga i ciezka do obrony.Dodatkowo nie nastraja mnie optymizem interackja z nim.Ciezko mi nawiazac kontakt ,malo pisze w tajnych ,opuszza wazne turki.Namowilem wiec Bombla na niego i razem mamy go wykonczyc.Przy czym plan jest bardziej skomplikowany.Mam szanse nawet bardzo duze na to zeby Bombla armie zwiazac u Lukgina i go takze od razu wyeliminowac.Ptaki cwierkaja takze ze Łamipakty tez sa zainteresowani wejsciem do Bombla.Dlatego potrzebny mi jest Didi z konikami.Didi powinien sie zaczaic w jakims miejscu i czekac na sygnał.Za wymierną pomoc oddam mu jedno miasto przy jego granicy.

ponti 2012-05-15 14:37:29
Z Łamipaktami natomiast trzeba uwazac i rozbudowac musze flotę.Niestety Geo choc Państwo ma potencjal jest zapuszcozne i musze sporo draftowac aby miec troche armii.Bombel ma jej ciagle wiecej ode mnie...

ponti 2012-05-15 14:38:54
Ogolnie nikomu nie ufam poza Wami i Rudim z którym sie juz porozumiałem ale otwiera sie naprawde fajna szansa pogonić Bombla raz na zawsze.Ewentualnie skróic go do poziomu warzywka.Dla mnie Bombel jako bufor przed Łamipkatami tez jest przydatny

ScoobyDoo 2012-05-15 14:45:52
Pontusie dodam, ze po astro to wal, chemie(fregaty) (rihi dal mi do zrozumienia ze juz je ma) i wal military sciense(ship o line). Tak robie przynajmniej ja, bo chce korzystać z zarcia na morzu....

Luki musi umrzec bez dwoch zdan, tylo chodzi o to aby być nie wydymanym przez bomla i lamipaktow(jak faust, larry, bodek....w D7), Pamietaj, ze Ragnar moze uznac ciebie za zdrajce numer 1, i będzie walczył z tobą najostrzej.... .
Miej to na uwadze.

Masz racje miasta będzie łatwo odbić :) , i bedziesz mogl go szachować :)

Proszę cie tylko o jedno, NIE DAJ SIE WYDAMAC

didi 2012-05-15 14:47:23
Ok Ponti, to poadaj mi za ile tur mam byc w zasięgu najbliższego miasta Lukiego, a sie zrobi.

ponti 2012-05-15 14:48:03
Nie moge pozwolic sie wydymac,armia to jedyna opcja przetargowa jaka mam.Jak ja strace to ciezko bedzie mi sie wybronic bez zajechania kraju a kolejnym warzwem byc nie chce jak mam Was realnie ochraniac od tej strony.

ponti 2012-05-15 14:48:52
Wejde do gry to powiem wiecej.Ogolnie Bombla mam ja na tacy przez szpiegostwo ale paru dodatkowych szpiegów idzie tez na front abym nie "Walił w ciemno"

ScoobyDoo 2012-05-15 14:50:41
DOKLADNIE PONUTUSIE "mam Was realnie ochraniac od tej strony."
o to wlasnie z biznesie meidzy nami trzema chodzilo od początku,
Masz pewne granice, z tylu, nie trzymasz armii, a jesli trzeba to pomozemy.

ponti 2012-05-15 14:52:20
I vice versa,doceniamy nawzajem to ze mozemy miec miejsce do spokojnego rozwoju.

didi 2012-05-15 14:52:42
To poczekam az ture zrobisz i napiszesz, czy czekac z konikami, czy juz gnac w kierunku Luka, do niego konikami to mam całkiem blisko.

ponti 2012-05-15 14:53:38
Do Lukgina chce wejsc za 2 tury,powodów jest wiele.pierwszym jest to ze czesc unitow wyofuje sie do obrony portow.Namowie dzisiaj Rihitera aby go pomeczyl moecniej ,jak ten przesunie wiecej unitow do obrony wjade mu od polnocy a Bombel z boku

didi 2012-05-15 14:54:30
W takim układzie ruszam w tej turze :)

ponti 2012-05-15 14:54:49
Gnaj na razie w okolice mojej stolicy

didi 2012-05-15 14:56:46
ok.

ScoobyDoo 2012-05-15 16:49:54
Pontusie, wazna kwestia, dlatego pisze wielkimi literami.
CZY UZGODNIJLES Z RIHITEREM KWESTIE PIRATOW??
oczywiscie ci piraci są anonimowi, tak anonimowi ze tech ma tylko karagina :D :/

ponti 2012-05-15 17:03:56
nie,ie uzganialem

ponti 2012-05-15 17:04:05
nie, nie uzgadnialem

ScoobyDoo 2012-05-15 17:06:16
to ja bym zapytal :P , bo mi powiedzial ze piraci są przeciez anonimowi :P
Ponti uważaj, bo binzes z rihiterem jest "szczegolny" :D

Nie dam ob ide po chemie,

ponti 2012-05-16 10:56:36
Didi plan jest taki.Wyrownaj swoje katafrakty do mojego stacka PO MOJEJ TURCE za turke razem wchodzimy do Lukgina.Cały plan ataku przedstawie jak bede tylko w grze ze screenami.

ponti 2012-05-16 10:58:30
Popalisz troche miast wpadnie ci gotowka.Dodatkowo jak tylko Luk zostanie wyeliminowany a Cent wejdzie do Bombla z którym bede mial pokoj ,przekaze ci miasto.Zaraz po przekazaniu atakujemy Bombla od tyłu wtedy powinien miec wojsko na froncie Centa.

ponti 2012-05-16 11:01:53
Rihiter ,Bombel Cent i wszyscy zainteresowani pytaja zauwazyli katafrakty i pytaja sie o co chodzi :) a uwazam ze to zagranie własnie jest nasza moneta przetargową.Postaram sie oczywiscie zawsze atakowac jako pierwszy ,a ty na zmiekczenie,masz zbyt cenne jednostki wiec to ja sponsoruje cala impreze wzamian za czesc miast Luka.

Rihitera tez kupie miastami Luka.Na cyplu nie ma szans ich wybronic w poźniejszym czasie.

ScoobyDoo 2012-05-16 11:17:07
rihitere wzial zawieszenie bronii.... tak dodam, to było w planach.

Ile armii ma luking?

ponti 2012-05-16 12:36:30
ok 900000 sporo naprawde sporo ,na moim poziomie

ScoobyDoo 2012-05-16 12:40:37
to mozesz miec spore problemu, niech rihiter wyladuje swoją armią u bombla np:
900k porównywalnej armii, sporo naprawdę sporo, niechcialbym tego przyjać....

wnuczus 

ScoobyDoo 2012-05-16 12:43:59
1 na 1 nie masz szans nawet 30 ryckow chana za duża nie zmienia, jesli walnie katapami, bo macie jednostki na tym samym poziomie :/ ,
Najlpeiej aby sieknał bomblowi, albo polaczyć stacki wasze....

ScoobyDoo 2012-05-16 12:44:17
polaczyć stack bombla twoj, i chana

ponti 2012-05-16 13:21:56
wiem ,tak trzeba zrobic

didi 2012-05-16 13:32:20
ok, to czekam na screeny gdzie mam dokładnie sie udać.

didi 2012-05-16 13:37:52
Luki mi napisał, że dałes mu Ponti cynk o moich konikach idących do niego i pyta o co chodzi...eee...jaki to ma cel ? :)

didi 2012-05-16 13:46:33
Z drugiej strony jak ma tyle Luki to we trzech mozna by Bombla zmiażdżyc, no ale jak chcecie, ja daje tylko jednostki ;)

I odesłałem Luka do Ciebie Ponti, bo on mnie juz pyta kogo atakujemy, jego, czy Bombla :|

ponti 2012-05-16 13:52:17
Zgadza sie dałem mu cynk ze koniki idą do niego ,mialo to spowodowac ze dołaczy sie do pykniecia Bombla ,potem przez cały dzien brak odpowiedzi ,dopiero dzisiaj zaczal cos pisac

ponti 2012-05-16 13:52:17
Zgadza sie dałem mu cynk ze koniki idą do niego ,mialo to spowodowac ze dołaczy sie do pykniecia Bombla ,potem przez cały dzien brak odpowiedzi ,dopiero dzisiaj zaczal cos pisac

ponti 2012-05-16 13:53:24
Bombel ma spokojnie ponad 1,1 mln zołnierzy.nie byloby latwo,poweim tak -mi tez Luka jest szkoda ale cos musimy zrobic.Sytuacje trzeba rozwiązac

ponti 2012-05-16 13:54:59
Dopoki nie wymowilismy wojny Lukowi mozemy sytuacje zmienic.

didi 2012-05-16 14:04:17
ja tylko głosno mysle, ostatecznie jestem tylko tępym najemnikiem, Ty Ponti decydujesz ;)

ScoobyDoo 2012-05-16 14:38:04
czyli oficjalnie dla luka idziesz na bombla?

ScoobyDoo 2012-05-16 14:39:12
"lukgin
2012-05-16 14:37:46
RagnarImperium Mongolskie Dowiedziałem sie, że wojsko Pontiego i Didiego zmierza w moim kierunku. Istnieje jakaś szansa, żebyś pomógł mi namówić Pontiego do ataku na Bombla? W sumie byłoby to korzystne dla nas wszystkich. "

CO MAM ODPISAC? SKAD, LUKIGN WIE ?

ScoobyDoo 2012-05-16 14:40:15
ostrzegam was, ze wam nie odpusci za zdrade.... bombel jest wrogiem dla niego , ponti ty jest dla niego zdrająca.

ponti 2012-05-16 14:44:36
Oficjalnie to dla Luka napisalem ze zawarłem pokoj i wycofałem jednostki

ponti 2012-05-16 14:45:21
A teraz co zrobie zalezy ode mnie.

ScoobyDoo 2012-05-16 14:49:23
czyli luki rozumie ze na niego atakujesz?
bo czy mam udac ze "z tego co wiem zulu atakuje na bombla"?
cos odpisac musze

ponti 2012-05-16 14:49:44
Panowie pyknac Lkgina zalezy mi poniewaz moj kraj ma strasznie porypana linie graniczną.Efe wchodzi mi kultura przejscia sa waskie.Dwa miasta Lukgina przeszkadzaja mi mocno w wyrownaniu calej granicy.

Mozemy albo skumac sie z Lukginem co nie rozwiazuje mi problemu granicznego a pozwala byc moze miec z jeden lub dwa miasta wiecej na Bomblu i to takich ze nie wybronie sie w razie ataku z tamtej strony

zyskujemy Lukgina jako watpliwego sojusznika

Mozemy tez trzepnac Lukgina z Bomblem a w perspektywie przejac go całego JEZELI Cent wejdzie od tyłu a tak będzie.

+ mam sporo miast i jednego lub dwoch sasiadów mniej
- natracimy troche wojska ale za konkretną korzyśc

ponti 2012-05-16 14:50:02
Luki nie wie co zrobię

ponti 2012-05-16 14:51:27
Moge go pyknac umacniajac sie bardzo moge go zostawic majac buforek

ponti 2012-05-16 14:52:20
Dla mnie istotne jest przejecie terytorium moge wtedy zapłacic miastem Didiemu a pomoc m.innymi nkt za free mi tu nie zrobi

ScoobyDoo 2012-05-16 14:54:27
dobry plan ponti, ja mowie pyknać go.
TYlko łączcie wielki stack (ty rihi i bombel oraz didi).
Bo inaczej to on waz sklepie w obronie (ciebie i didiego)

napisze do niego ze kurde ponti mi napisal ze "co zrobie to moja sprawa" ok?

ScoobyDoo 2012-05-16 15:01:50
ponti bo ja mogę sobie wyobrazic taki scenariusz.
bombel jest ugadny z luki, ty wystawiasz sie stackiem, luki ci leje, potem we dwoch cie rozbieraja :/

Moze to paranaja, ale z bomblem to nigdy nic pewnego....

ponti 2012-05-16 15:04:42
Tego sie obawiam własnie sam ,ze Bombel i Lukgin dogadają się.Dlatego potrzebny mi stack Didiego ,z nim Lukgin nie da rady mnie zaatakować

ponti 2012-05-16 15:05:18
Bombel jednak nic nie zyska na tym dogadaniu się chyba ze przylacza sie wszyscy czyli Rihiter Cent Luk i Bombel to moga mnie przelamac.Ten stck to moneta przetargowa.

didi 2012-05-16 20:09:53
Ponti, zrobiłes juz ture?
Ja musze zrobić max za 20.45
Plisss napisz gdzie mam iśc chociaż.

didi 2012-05-16 20:10:11
Bo civstats nie dzała, nic nie widze.

ScoobyDoo 2012-05-16 20:11:04
plauturn dziala
http://www.playyourturn.c...amp;playerID=18

didi 2012-05-16 20:14:16
dzięki, czyli Pontoi jeszcze nie zrobił, będzie lipa jak nas Luki rozdzieli w wejsciach, wolałbym od razu po Pontim, albo razem wejść.

ponti 2012-05-16 20:40:12
dobra juz robie

ScoobyDoo 2012-05-16 20:41:10
JUZ WYCHODZE

ponti 2012-05-16 20:41:33
wylaz! stawiaj zawsze tam gdzie mam głowny stack

ponti 2012-05-16 20:49:06
armia Bombla

ponti 2012-05-16 20:52:40
armia Bombla jest na górce trzy kratki do Snaketown na połnoc

ponti 2012-05-16 20:53:17
Armia Lukgina w miescie Cahokia

ponti 2012-05-16 20:59:04
moja armia w Chaco Canion ,zobaczcie tez jak mam *** linie graniczną

ponti 2012-05-16 20:59:07

ScoobyDoo 2012-05-16 21:12:10
maskara jak patrze na granice, te dwa górne miasta to przeciez kurde na cohicia blokue....

niech ci odda cohkia za wieczysty pokój... bo kurde moze byc tak, że bedzie sie wszystkie pozbywal oprocz tego cahiia.
Dodtakowo ta cahokia jest za rzeką.. :/

CIEZKA SPRAWA. JAK PODEJDZIECIE TO ARMMI NIE MACIE.

PAMIETAJ ponti ty będziesz uważany za zdrajcę, tak zrobił white i czajmen poddali się cule, aby ubić zdrajce jarka. I tak moze zrobic lukign.

NIe mam jakiś *** pomysłow. Wziałbym po prostu za pokoj wieczysta ta cahokie.

Chanie co mślisz?

ponti 2012-05-16 21:15:15
Jak podejde z Didim nie bedzie źle.Nie da rady.Sama ilosc bedzie miazdzaca poza tym przewaga jakościowa.Ale własnie to cięzkie straty się szykują.Armia Bombla jest znacznie wieksza ale Bombel nie wejdzie jak nie dostanie ode mnie pokoju.

ScoobyDoo 2012-05-16 21:18:49
Ponti naprawdę sytuacja dla ciebie jest bardzo cieżka:
1. Bo jak zaatakujesz to tracisz od razu 3 miasta.
2. bedziesz uważany za zdrajcę.
3. Cahocia jest za rzeka, wiec bezpośrednie ****** odpada :/
(jakby była bez rzeki to byłoby super, mozna walnośc 60 ryckami)
4. nie ma jak połączycć armii....

WG mnie spróbuj mocna zagrac dyplomatycznie i wydymac kogos (taka gra :D )
Na wymiane ciosów jesteś za słaby.
Masz jakiś pomysł?

ScoobyDoo 2012-05-16 21:20:44
jak bym szpiegami znisczyl mu drogę wokoł cahokia!!!.
potrzeba 6 -8 szpiegów, wtedy bedzie musial walić zza rzeki.

ScoobyDoo 2012-05-16 21:22:46
kluczowe sa dwie (tylko dwie drogi) (jak nie bedzie mial workow w poblizu a nie m a chyab).
PALISZ drogę pod cahokia, i po lewym skosie na góre, wchodzisz na lewo od cahoxia,
i palisz impem charitem dwie drogi. Ma 4 drogi spalone i będzie musial atakowac przez rzeke

ScoobyDoo 2012-05-16 21:34:59
Wg mnie to co można osiagnąc to spalenie, dróg tak aby nie mogl tatkować katapami macami i sloniami nie przez rzeke.

Jak rihi chce miec miasta to niech pakuje swoje rycki do ciebie.

ScoobyDoo 2012-05-16 21:35:12
A gdzie rycki ma bombel?

ponti 2012-05-16 21:37:23
dobre pytanie :D

ScoobyDoo 2012-05-16 21:37:46
Ja bym potestowal na single.
Bo jak spalisz droge na kuku (pod kachoxia) 2 szpiegami dla pewności.
To slonie i mace bedą musialy atakować przez rzekea (jak jeszcze spalisz pozostale drogi a lukign nie będzie ial w poblizu innych) worków

ScoobyDoo 2012-05-16 21:38:54
na czolowce nie macie 30 jednostek :/ bo ma bardzo dużo katap..

ponti 2012-05-16 21:39:32
Wyluzuj się :) jak powiedzialem to czesc mojej armii w miescie nad Cahokia mam okolo 20 jednostek jeszcze

ScoobyDoo 2012-05-16 21:39:33
jak bedzie prze rzeke to moze mniej,
bombel niech wrzcui rycki moze do hatti, i ciebie wpsomoze :P ??

ponti 2012-05-16 21:40:15
widzisz niewiele jest opcji albo Lukgin odda miasto albo bedzie mial wojne.Bombel takze moze mnie wydymac.Na niego czeka Cent.

didi 2012-05-16 21:40:32
Za ture będe w tym miescie gdzie stacjonuje Ponti.

ponti 2012-05-16 21:40:40
i tak dalej.Sytuacja sie zagęscila.Sam nie dam rady Lukgina pyknac

ScoobyDoo 2012-05-16 21:41:08
Ale ponit jakby nie było 10 koniików jego wejdzie na pewno, 100%,
reszta mace i slnie zalezy od tego jaki bedzie kolateral.

Czy to cała armia lukigna?

didi 2012-05-16 21:42:09
Ja mogę dac wiecej armii, ale wtedy zostawił bym Fausta bez obstawy.

Knujcie, kalkulujcie ;)

ponti 2012-05-16 21:43:25
praktycznie tak trzyma jeszcze okolo 20 unitow na poludniu jak wycofa a potrzebuje 2-3 turki na dojscie to oda miasta Rihiterowi ktory jechac chce desant

ScoobyDoo 2012-05-16 21:46:11

czerwony x palisz szpiegami,
czerwone kolka armia,
na gwiezdzi stawiasz stack.
Wtedy nie majac worki musi atakowac przez rzeke, nie ryckami.

ScoobyDoo 2012-05-16 21:47:40
a ile masz do rifle?

ponti 2012-05-16 21:50:04
15 tur jak nie pojde po astro

ScoobyDoo 2012-05-16 21:51:16
A ponti moze tak, bombel go atakuje, ty czekasz, czekasz, czkeasz.
Bombel zdobywa miasto snake town pali,
bomel potem idzien na mound city- pali.
Wtedy lukign jest w polupce musi oddac ma podzielony front.

Najlpeij pogadaj z lukinhiem bo on tanio skory na ladzie nie sprzeda.

ScoobyDoo 2012-05-16 21:51:31
Astro mozesz olac jak ja pójde w chemie

ScoobyDoo 2012-05-16 22:05:33
wg mnie biznes taki ze przyjmiesz na klate cała armie raganara jest słaby bo jak on ma 50 jednostek to wzystko moze cofnać do cahokia aby ciebi udupić (ja bym tak zrobił). A to oznacza ze masz minium 40 jednostek do piachu, czyli jakies
3k mlotkow. Bombel nie straci nic rihitere nie straci nic, rihiter zaraz bedzie mial rifle.

ScoobyDoo 2012-05-16 22:13:38
Pontusie, zaznaczam ze ja tylko przedstawiam wlasną opinie, moj punkt widzenie.
Mozliwe za lugign zagra inaczej niz ja mowi, moze sie cofnei do macierzystych miast. Moze nie straicsz 40-50 na tej wojne (3/4 armii). Mozliwe ze bomebl i rithier nie skorrzystają z okazji jak ty nie będziesz mial armii a oni bedą mieli.

Ja tam zakladam ze wróg zawsze zagra optymalnie w spósob (czyli w taki sposób w jaki ja optymalnie mogę sobie wyobrazić).

Los ZSRR jest powiazany z losem zulusów, dlatego mi zalezy.

ScoobyDoo 2012-05-16 23:26:36
pontus, didi musi wracac aby bronic stolicy, bo inaczej spalą :/

ScoobyDoo 2012-05-16 23:26:56
papiez stracil CALA ARMIE(90%)

didi 2012-05-17 09:04:58
Jeżeli masz Ponti jakis super plan to 20 koników zostawie, ale teraz jest tam masakra, pewnie puste państwo Fausta i ze 100 wrogich rycerzy, do tego jeszcze piechota i katapy Petera, wydaje mi sie, ze powinienem wracac wszystkim.

Faust dostał 1 generała, a że była to jego pierwsza wojna to pewnie ubił z 10 junitów tracąc 60 :|

didi 2012-05-17 09:08:09
Jak faust zrobi ture to bedzie mozna ocenic czy musze wracac, czy nie, a on pod wieczór pewnie zrobi.

ponti 2012-05-17 09:10:46
Dobra Didi ,uciekaj do siebie.Nic na razie nie zwojuje tutaj.

didi 2012-05-17 09:12:11
jak uważasz

ponti 2012-05-17 09:14:01
tak uważam ,z drugiej strony co mam robic.Nic na szybko moze warto poczekac ,Luk ma tego wojska ,zdobylibysmy to miasto ale z cięzkimi stratami.

didi 2012-05-17 09:17:37
zgadza się, że sytuacja nie jest klarowna.

ja będe miał w sumie za pare tur 40 konióków, ale obawiam sie, ze z fausta niewiele zostanie i będę tam uziemiony, o ile Bodek z Rudim nie rusza jakąs ofensywa od siebie, no zobaczymy.

ponti 2012-05-17 09:21:02
Bronic swietego miasta jest mega istotne.Lec Didi do Fausta.Ja sobie tutaj dam rade po prostu zabunkruje się i poczekam.Szkoda ze oddałem teraz to miasto Coli ale cóż...

ScoobyDoo 2012-05-17 09:28:37
faust ma chwacze ostalu sie damy rade.

ponti 2012-05-17 22:51:40
Didi byc moze bedziesz potrzebny jednak :) jeszcze turka.sSytuacja wyglada tak ze Luk sie odkrył i cofa armie Cahokia jest pusta.

Dalem Lukowi informacje ze za to miasto mu pomoge.
Bomblowi ze dam pokoj i pakt o nieagresji oraz wolna reke z Lukiem
Rihiterowi ze tak czy siak dostanie swoje miasta.

didi 2012-05-17 23:01:05
Ponti, na Pałac idzie 180 jednostek Petera i Cule jak sie cofna to mamy szanse ich sklepać inaczej kalplica.

didi 2012-05-17 23:01:47
edit: jak ja sie cofne ;)

ponti 2012-05-17 23:02:14
dobra Didi ok. przekonales mnie ,tylko czemu nie ruszyles kafarkami w tej turce?

didi 2012-05-17 23:03:38
??? jak nie ruszyłem jak ruszyłem, nie strasz mnie :|

didi 2012-05-17 23:04:21
są teraz tuz przy mojej granicy, muszą być.

ScoobyDoo 2012-05-18 07:52:22
didi ne zartuj :/

didi 2012-05-18 09:15:50
Ponti fantazjuje ;)
Koniki mam juz u siebie, wszystko gra.
Na wielka bitwę narodów spokojnie zdążę haha :)

wnuczus 

didi 2012-05-18 14:19:30
Ponti, Bombel bierze Cachioke???
Brzmi kiszkowato, zjadł całą Grecje , a teraz takie wypas miasto i do tego extra strategicznie...

ponti 2012-05-18 14:43:43
Lukgin mu oddał ale jak tylko mu odda wywołam wojne Bomblowi i pale to miasto,dla mnie nawet lepiej jak mu odda bo mi kultura skoczy fajnie

didi 2012-05-18 14:46:10
Tak brzmi ta informacja znacznie lepiej ;)

a Luki sprowadza sie juz do roli warzywa...

ScoobyDoo 2012-05-18 14:51:51
ponti pogadaj z nim aby mu nie dawal, bo to bez sensu...

didi 2012-05-18 15:47:03
ale zjaranie tego miasta strategicznie zluzuje Pontiego.

ponti 2012-05-20 16:55:36
Dobra zjarałem miasto i odetchnalem troche z granicami .Didi moze by mógl kontynuowac podjscie tymi katafarkami do mnie ? Co do Rihitera cos wisi na wlosku nie ufam mu.Chwalił sie ze ma ponad 15 galleonów i moze desantować.

ScoobyDoo 2012-05-20 18:37:44
Dziś sporo rzeczy powinno się wyjaśnić, czekamy z tura.
Postawilęś nowe miasto, w miejscu zjaranego?

didi 2012-05-20 19:05:54
Mam na teraz 40 katafranków, jak Wili dogada się z Peterem i Cule, oraz zapewni mnie o spokoju ze strony Rudiego (Bo być moze jakies przetasowanie geopolityczne sie szykuje) to mogę wysyłac koniki do Pontiego, albo na Inków, ewentualnie podzielic armie. W kazdym razie mam nadzieje, że nie będę jej musiał kisic w granicach.

didi 2012-05-20 20:13:01
o której zrobicie te ture Wili?

ScoobyDoo 2012-05-20 20:14:04
ja wchodze i będę czekal na nich ty nie masz wojny poczekajmy chwilę na decyzje,
dziś ładna pogoda weekend piwo itp.

didi 2012-05-20 21:03:36
jak ich znam to będą robic w nocy o północy...
Klepne turke i po prostu nie rusze sie wojem.

ScoobyDoo 2012-05-20 21:30:37
did siec w grze
maja wziąc pokoj z fauste

ScoobyDoo 2012-05-20 21:49:00
jak wszystko dobrze pojdzeie Zulusie to będziesz mial cała mongolie, ok?

ScoobyDoo 2012-05-20 21:57:06
sugeruje Zulusie spokojne dzialą, mozliwe ze Chan będzie zluzowany,
I będziemy ci mogli pomoc( chan i ja)

ponti 2012-05-20 21:59:23
Panowie cos dziwnego sie szkuje ,nie chce dzielic skóry na nieźwiedźiu ale mysle ze moze byc niedobrze.C ostatnio pisał Rudi,jego flota w sile parunastu karavel jest pod moja granicą... Rihiter takze plywa sobie karavelka od mojego poludnia.Na ile pewni jestescie sojusznikow?

Ja czekam az wejdzie Cent oby wszedl.Wyslalem propozycje pokoju z Mongolia .Obaj na mnie ida i maja spora przewagę...

ScoobyDoo 2012-05-20 22:11:29
Rudiego nie jestem pewnie, wiecej sojusznikow to raczej nie mamy. Zostal jeszcze bodek, ale on na 100% nie wjedzie w ciebie. W razie co wysyłam rifle do ciebie i kozakow. NIE STRAC ARMII, a będzie dobrze.

ScoobyDoo 2012-05-20 22:13:33
Mam screeny z wojsk u lukiego dużo tego :/

ScoobyDoo 2012-05-20 22:15:46
ale bez przesady., ponti nie strać armi a jak wszystko się wykrystalizuje to wojska chana będą u ciebie i możliwe ze moje także.
Na ile jesteś pewny Holandii?
Ile oni mają power?

ScoobyDoo 2012-05-20 23:04:13
http://forum.civilization...p=213684#213684
prosze bardzo jest.
Ugodajcie z Holandią OCB, czy nie wjedzie w chanie (watpie aby tak było).

ScoobyDoo 2012-05-20 23:18:57
Zulu, gadam z ragnarem, powiedzial, "zobaczy co da sie zrobic"

didi 2012-05-21 08:43:23
Rudi ma bardzo mało lądowego woja, jego ogólny wykres jest na poziomie Czajmena.
Jakby chciał cos konkretnego ugrać, to raczej na mnie, ale musiałby mu pomóc Bodek.
Ja na razie nie widze potrzeby wsparcia dla Korei, z inkami sobie poradzą chłopaki, więc lece z powrotem do Pontiego. Mam nadzieje uniknąc niespodzianki ze strony Rudiego. Troche woja u siebie zostawie.
Do Pontiego wysle 35 Katafraktów.

didi 2012-05-21 14:24:44
W następnej turze koniki mogą byc u Ciebie Ponti

didi 2012-05-21 14:39:42
Ajć, wypowiedziałem Laremu wojne z nadzieją, że moze promocje do Heroica wpadną, ale nie było to za mądre.
Teraz sie ruszam pierwszy w wojnie z nim, a Ponti w swojej jest drugi, to mogę miec problem, aby sie dołączyć, albo będę Larego blokował...

ScoobyDoo 2012-05-21 16:48:03
luki tez jest drugi na wojnie :) . nie ma problemu

didi 2012-05-21 16:59:30
Makabra, teraz sie doczytałem przez ta ściane Bmblowego płaczu ;)
Tak to luz, za 3 tury będę na Lukowym froncie.
U Larego symboliczne 2 jednostki... :)
Drobnica na granicy z Rudim.

ScoobyDoo 2012-05-21 17:02:17
Didi wyślij do ptera ze 2 szpiegów.

ponti 2012-05-21 17:13:07
Z Rudim sprawa wyjasniona,caravele wcisnal w kat tak by nie widzial ich ten kto ma ich nie zobaczyc.

didi 2012-05-21 18:55:05
ok

didi 2012-05-22 09:24:03
Bombel będzie musił sie cofnąć.
To atakujemy Luka, czy ktos jeszcze z nim negocjuje?

ponti 2012-05-22 09:31:36
Atakujemy Luka.Ale duza prosba do Ciebie Didi jeszcze jak bedziesz lecial do mnie to zrób tak zeby wyladowac 3-4 kratki na południe od mojej stolicy i tam poczekać.Ptaki cwierkaja ze Rihiter ma ochote mnie desantowac i szykuje mu niespodzianke.Ogolne nie oszczedzam kraju i gopodarki scinam i draftuje od wielu tur ale sa efekty pne sie w góre w armii jestem juz 4

ponti 2012-05-22 09:32:23
Geo zostawił mi armie na 11 miejscu,wiec musialem skatowac kraj :)

didi 2012-05-22 10:12:51
ok, 3 kratki na płd od stolicy

ScoobyDoo 2012-05-22 10:23:25
mam ciekawey plan, bo mongolia chce się teraz ułozyć.
Plan opiera sie na dymaniu, oczywiście.

ponti 2012-05-22 11:00:12
Pewnie przyszlo ci na mysl zeby isc razem z lUkiem a potem go wydymac... ALe wy to okrutni ludzie jesteście...

ScoobyDoo 2012-05-22 11:41:43
to ty powiedziałęs :P ,
mongol pisze ze chce się dogadac. pisze ze Ma 70 jednostek (w tym 20 katap pewnie). Wierze mu bo widze HA.
Za jakies 8-10 tur będę mogl podesłać okolo 15 kozaków.

didi 2012-05-22 12:09:15
stolica to Regge Song ?

ponti 2012-05-22 12:17:03
Tak

ponti 2012-05-22 12:20:10
Panowie plan jest taki by byc maksymalnym skurwielem i egoista i jechac wszystkich równo nachapac sie jak najwiecej.Musze takze dotrzymac slowa danego Centowi i wjechac w Bombla.Teraz musze wykombinowac co zrobic by uzyskac jak najwiecej

Docelowo to jak bede mial z 6 miast wiecej + troche terenu to minimum.Zeby to osiagnac tanim kosztem to Lukginowi zabrac ze 2 -3 miasta za pokoj i dogadac sie z Bomblem na jego danine .Bez ryzyka.Chcac ryzykowac w gre wchodzi caly Lukgin oraz polowa Bombla to max co da sie uzyskac .

Dla nas Panowie prioryetetem takze powinno byc złamanie dominacji Rihitera na morzu.Skubaniec moze nieźle zasrać życie.

ponti 2012-05-22 12:21:06
Lepiej aby Bombel walczyl z Centem ale nie chce wykonczyc Bombla jezeli nie bede do tego zmuszony.Rozegrac trzeba dobra partię tutaj.

ponti 2012-05-22 12:21:20
Mysle co zrobic.Jakies propozycje?

ScoobyDoo 2012-05-22 12:24:10
"Panowie plan jest taki by byc maksymalnym skurwielem i egoista i jechac wszystkich równo nachapac sie jak najwiecej."
takim trzeba być dla wrogów :)
"Dla nas Panowie prioryetetem takze powinno byc złamanie dominacji Rihitera na morzu.Skubaniec moze nieźle zasrać życie."
za 4 tury będe mial fregaty. Mma 6 karawel i w kolejce trochę.

ponti 2012-05-22 12:26:35
Ja ide w rifle potem od razu w Astro desanty na tej mapie ulatwiaja zycie :)

didi 2012-05-22 14:11:30
Zdaje sie Luki ma prawie same porty teraz, przejmowanie tego to kłopot póki Rihiter dominuje na morzu. Całego wybrzerza Ponti nie obstawisz.
Tymczasem armia Luka jest do wykorzystania teraz, jak przyjdzie czas rifli będzie po nim i tak.
Ja bym z nim poszedł na Bombla. Bombla zmasakrował, podzielił go na trzy części nawet, to chyba po 5 miast na łebka.
A Luka chodował jako niby sojusznika, zawsze będzie mozna go zjeśc, bo będzie miał przestażałe wojo, albo z morza go za jakis czas podbić. W kazdym razem będziesz miał Pontoi podobna sytuacje jak teraz, tyle, że w miejsce Luka wejdzie Cent, ale Ty sie przesuniesz na wschód i conajmniej 5 miast zdobędziesz.

didi 2012-05-22 14:13:14
edit: w ostatnim zdaniu w miejsce Bombla - Cent.

Bo obawiam sie, ze sie na Luku mozemy troche wykrwawic, a poter Rihiter i tak zcałe wybrzeze pojara.

ponti 2012-05-22 14:24:35
Dla mnie Rihiter moze zdobyc miast ile chce.WYparcie go stamtad bedzie dosć proste.DLa mnie miasta któe zdobedzie Rihiter sa w domyśle moje.Luka wolałbym nie wzbogacac za bardzo .Zalezy mi by nie urosla mu armia ponad to co ma.

ponti 2012-05-22 14:24:52
A kazde miasto to mozliwosc scinki czy draftu

ponti 2012-05-22 14:25:00
Ale to jest godne rozważenia.

ponti 2012-05-22 14:29:53
Widzisz sytuacja bylaby czystsza gdybym mial zaufanie do luka ale on juz sie dwa razy na mnie wypiał i wolał dogadac sie z Bomblem wiec chyba nie pała do mnie sympatią.Zawsze moze sie dogadac z Bomblem jeszcze raz i wystawic mi armie

ponti 2012-05-22 14:30:26
Wole miec troche strat na Luku i czysta sytuacje niz myslenie ciagle o tym ze armii nie mam bo sie rozmyślil

ScoobyDoo 2012-05-22 14:41:02
opcja wydymania luka na pozorowanym ataku na bombla jest najlepsza :)

ponti 2012-05-22 14:43:29
Tylko to **** jest. :) teraz mnie nachodza filozoficzne przemyślenia czy warto grac w to po trupach do celu? :)

ScoobyDoo 2012-05-22 15:04:40
ja bym tego tak nie nazwał, tutaj raczej chodzi dyplomacje.....

mozesz próbować frontowym atakiem, ale to potrzebujecie okolo 2x tyle jednostek co on czyli on ma 70 wy min 120

ponti 2012-05-22 15:06:05
Dyplomacja to jest nazwanie grania po trupach do celu dyplomacją :D

ponti 2012-05-22 15:07:04
Ale ok cos pomyśle.Luk moze rzeczywiscie sie przydac on jest warzywem a Bombel moze bruździć.Nie chce takze aby Cent sie wzmocnił nadmiernie.Wola slabego Bombla niz mocnego Centa.

didi 2012-05-22 15:44:25
Myslałem o tym, ze Rihiter moze nie przejmowac miast, a po prostu wypalic wybrzeze, pozostanie pustynie, srednia opcja na mój gust na tym etapie stawiac 10 miast ;)

Dałem tylko pewna opce nie pozbawiona wad, nie wiem jakie rozwiazanie jest idealne, o ile w ogóle jakis iedeał tu istnieje :)

ScoobyDoo 2012-05-22 16:01:42
potni z decyzja ostaeczna wsrzymaj sie do jutra.... ok?
Mozliwe ze bedzie wielka BOMBA jutro około 21.00

ponti 2012-05-22 16:20:52
Panowie jutro pojutrze ,5 turek ma Cent na to zeby jechac Bombla i to nalezy wykorzystać

ponti 2012-05-22 16:21:08
Przybliz co to ma byc za Bomba moze?

ScoobyDoo 2012-05-22 16:27:00
pokój na swiecie, pomiędzy komuchami a hindusami i ostry wjazde razem w Kartagine... na 95% jest to ugadane... dopinamy szczegóły. Tylko ponti to jest ścisle tajne.
To jest bomba,
dlatego seidziałem ostatnio po 2h-3h bo sobie gadalem z cule jak to ma wygladac.

ScoobyDoo 2012-05-22 16:27:55
rihiter nie ma replaceble part, czyli nie ma jeszcze rifle.

Jak będe mial zluzowane armie to połkniemy i lukiego i bombla i centa :)

ponti 2012-05-22 17:45:25
Interesujace ,to sa bardzo odległe plany na teraz wiec dlaczego mam sie wstrzymywać?

ponti 2012-05-22 17:46:00
Uwazaj tylko zeby cie nie wyruchali z armią

ponti 2012-05-22 18:57:13
Podjałem decyzje ze ide z Lukiem na Bombla zaproponowalem mu czesc miast Bombla on za pomoc odda mi jedno swoje.Did prosba o ubezpiczeania zwlaszcza mojego stacka w przypadku gdyby Bombel sie odwinał.Raczej walczyc kolego nie bedziesz za bardzo jestes mi potrzebny bardziej jako osłona.Cent zrobil kurde szach mat Bombel jest pusty i moze mu spalic z 4-5 miast w tym te które ja chce.Potem Cent pomoze mi wykonczyc Luka ewentualnie ja wykoncze z Lukiem Centa

ponti 2012-05-22 18:58:21
Cent moze ostro popalic Bomblowi ,Bombel nie pusci na mnie stacka z Didiego kafarkami i Lukiem nie ma szans nas przełamac wiec powinien miasta oddawac nam a nie Centowi .Tak wywnioskowalem z mapy

ScoobyDoo 2012-05-22 19:01:46
"Uwazaj tylko zeby cie nie wyruchali z armią" będę uwazał, nie wiem co oni planują ale myśle jak bym ja na ich mniejscu takiego ruskiego wydymal.
Oczowyisci najbardziej wredne plany mi przychodzą do glowy....

didi 2012-05-22 19:26:08
Jak wypowiesz Ponti wojne Bomblowi to ja też i jak będziemy szli razem w stacku to osłona obustronna będzie z automatu.

ponti 2012-05-22 20:58:29
Wiem dokladnie tak bedzie czekam na Ciebie.

ScoobyDoo 2012-05-23 00:26:36
Ponti wyjasnie ci.
Jutro na 99% wchodzimy do gry razem peter, cule, barteq i ja.
Bierzmy pokoj i dajemy sobie OB. Jedziemy razem w rihitera.
Rihiter się nie liczy już, będzie tylko kąsał flotą nic więcej.

ScoobyDoo 2012-05-23 00:27:30
Wez to pod uwagą w swoich planach. Rihitera za 10 tur to będzie warzywo, bo on nawet nie ma replaceble parts..... i draftu. Ma swoje masz ci los statki tylko :P

ScoobyDoo 2012-05-23 00:30:35
ale ponti nikomu o tym nie mow, rihiter pokapuje sie za jutro.

didi 2012-05-25 11:50:28
Odpisuje tutaj, bo ta lokalna sprawa troche globalna sie robi ;)

Za wieczny pokój Bombel chce oddać 3 greckie miasta.

Masz juz Ponti skonkretyzowane zamiary?
Bo to dośc mało, chyba, że sie Centa pojedzie razem.
Wtedy Bys rzadził w regionie otoczony słabymi panstwami: Bombel, Luk, Cent.
jezeli natomiast wojna z Centem nie wchodzi w gre, to mysle, ze damy rade wiecej ugrac na rozwałkowaniu Bombla.

ponti 2012-05-25 17:36:27
Odmówiłem Bomblowi wymówimy mu wojne bo dałem słowo paru graczom ze tak bedzie chce byc wobec nich fair bo nigdy nie wiadomo.ale potem zaczęlismy sie znowu targowac ,Bombel po prostu chce zjechac Centa ,prosi wiec o danie mu takiej mozliwości wiec postarałem sie o wykorzystanie sytuacji na swoja korzysc i teraz co myslicie o tej propozycji

- wymawiamy Bomblowi wojne dotrzymuje slowa
- palimy Efez,gramy pozorowana wojne nie bijemy sie zajmujemy miasta ktore Bombel nam oddaje i tak w pokoju miasto po Atenach i Pharsalos ,zawieramy pokoj nie tracimyu unita po czym razem z Bomblem atakujemy Centa.Jezeli Bombel niszczy pierwsze miasto Centa oddaje mi dobre miasto Knossos. I teraz Luk dostaje Ateny i w miejsce Efezu moze postawic sobie osadnika ,ja dostaje dwa miasta i sporo terenu miedzy Bomblem i Centem
- dalej jedziemy Centa z Bomblem ,a w dalszych planach wykonczymy Bombla.

ponti 2012-05-25 17:38:12
Didiemu za ppmoc w kampanii oddaje swoje miasto przy granicy.Acha dodatkowo jedno miasto dostaje od Luka.

didi 2012-05-25 21:10:21
Plan okrutny, ale dobry, ja jestem za :)

didi 2012-06-03 18:06:35
Ponti, tu odpisuje, bo Luki tego nie musi wiedzieć.
Jak weźmiesz pokój z Bomblem, to co dalej?
Bo ostrzegam, Bodek współpracuje z Peterem, wiec na zgliszczach Holandii wyrosną nam 2 nieprzychylnie nastawione nacje :)

wnuczus 

ponti 2012-06-03 19:56:03
Nie wiem Didi.

didi 2012-06-04 23:02:06
Ronti, chce zawieszenia broni z Rudim i wyczyszczenia na ziemiach chinskich Petera.
Trzeba rozbic sojusz Bodka i Petera.
Chce obiecać ziemie Rudiego Bodkowi i razem ruszyc na japonie.
Po Japonii dobijemy Rudiego.
Jak to widzisz?

ponti 2012-06-05 09:22:13
pasuje mi ale ja nie jestem zadna siłą na tym terenie.

ponti 2012-06-05 09:22:26
Dopoki mam wojne z Bomblem

didi 2012-06-05 09:29:00
Ja tez tam nie jestem siłą i to urasta do rangi duzego problemu.
Bo Bodek mi nie odpisuje.
A razem z peterem będzie tam cholera mega siłą.
Chyba byłoby najlepiej teraz obronic Rudiego Amsterdam, aby tam kulturka wszystkich szachował. Jak zniknie kultura Amsterdamu to tam sie niezłe cyrki mogą dziać, będzie cieplutko :)

ponti 2012-06-05 09:36:45
tutaj info od Bodka

qrcze Zulusie

musimy pogadać... bo widzę że wszyscy się ochoczo dzielą Holandią tylko o mnie zapomnieli

a ja tu qrcze ide i to poważną armią a nie takie popierdołki jak tu reszta przysłała

Normalie będzie tu zadyma za momencik i aż się boję myśleć ....
Przemyśl proszę swoje roszczenia terytorialne i weź pod uwagę łupy które możesz wziąć na Bombelku cąły czas tak abyś nie miał tu zbyt wielkich wymagań

Ja już nie mam innego kierunku na wzrost a i ten się pojawił niespodziwenaie i w sumie niekorzystnie

didi 2012-06-05 09:55:30
Ponti, ja mu zaproponowałem 4/5 miast Rudiego i nawet nie odpisał.
Co oznacza, ze dogadał sie z Peterem i ma ochote na wiecej niz te 4/5.
Jak skoncza z Rudim (Peter, Bodek), to wjadą z rozpedu w jednego z nas.

ScoobyDoo 2012-06-05 09:58:27
ja wysyłam rifle i Kozaków do Holandii.
Wydaje mi się ze Bodzio wystawił Holandie.... niestety.
Wg mnie trzeba sie mocno postarać(czyli przysłac, draftować armie)

Ja bym na razie nie bral utrecthu bez pewnosci ze go utrzymasz :P ,
bo Peter chce to spalić.

didi 2012-06-05 10:00:14
Odpisuje tu, aby Luka ominąć:

Cholera, obecnie mój głos jest na "chwilowy pokój i uporzadkowanie spraw"
Bo będziemy Ponti zaraz sami prosic o pokój i w trzy dupy lecieć bronic naszych palonych miast.
U Rudiego trzeba pokazać siłę, albo będzie nędza.

didi 2012-06-05 10:02:14
Wili, ale połączona armia Bodka i Petera to juz realny problem.
Dlatego jestem za wycofaniem mojej i Pontigo konnicy na front z Rudim i pokazanie siły, albo atak na jednego z nich.

ScoobyDoo 2012-06-05 10:06:20
Niestety stolice Holadnii jest mocno strategiczna, tan będzie masa woja Skośnego i Bodka.

Cóż hindusi sa mocni , cule za chwile będzie mial draft rifle, jak sie bodek dolączy do niego to będzie problem...

Didi gadaj z bodkiem skoro on nie gada tzn. Ze juz podjąl decyzje.

ponti 2012-06-05 10:52:07
Z tego co wiem i co mowi mi Bodek poczekajmy jeszcze 2-3 turki ,mysle ze Bodkowi zalezy tylko na jednym bo tak napisal.Miasto z Latarnią ,ma je teraz Peter wiec Bodek chce wjechac w Petera.Na teraz Didi zajmuj inne miasta Latarnie odpuść.

ponti 2012-06-05 10:55:09
W Bombla wolałbym wjechac ale poczekac wlasnie 2-3 tury ,jest bardzo wiele interesów wspolnych w wykonczeniu Bombla

ponti 2012-06-05 10:55:40
Wojna Peter Bodek jest nam na ręke.

didi 2012-06-05 11:02:15
ok

ScoobyDoo 2012-06-05 13:18:59
25 kozakow idzie do Egiptu, bronic go troche przed Panem, a cent wybiera się do Kartaginy
Potem zamierzam przez twoje ziemie trafić do macierzy.
Mam pytanie, czy Zulus przepusci moich 25 kozakow?
Jak chcesz to mozezmy trochę zrolować, moi kozacy pójdą do Pana P, a część waszych wojsk pójdzie do Holanddi.
Jakies 10 (na razie) jednostek (rifle i kozacy wędruja do Holandii) bo tam wg mnie może rozegrać się piekło.
Zulusie jak masz jakieś planu to pisze. Póki co Hindusi (razem z bomblem) bedą chwilowo w defensywie.... Nie wiem co zrobi bodek,

didi 2012-06-05 13:54:42
w pakcie z Lukim i Pontim skłaniamy sie chyba jednak sklepać do konca Bombla, pozyskac za to sojusz Centa i stanąc u bram Indii ;)

Bronic Centa? 25 kozaków pozwoli mu raczej chyba przejśc do ofensywy.
Jak pojedziemy Bombla na 2 frontach to powinno pójśc całkim zgrabnie.

A Francje Wili nadal zamierzasz stuknąć?

ScoobyDoo 2012-06-05 13:56:57
Fracnaj za szpiegowanie ZSRR znika z mapy....
W takim razie w razie czego to moim kozacy pojdą do Holandii.

Pozdrowcie pana P, Chanie masz Deja vu?

ponti 2012-06-05 14:07:27
Przepuścic kozaków mogę.

ScoobyDoo 2012-06-07 19:31:45
na poludniu egiptu, sa moim kozacy w liczbie 25, mają cos tam popalic u Etiopii, i wracają do domu.

Jakie macie plany po zjechaniu Etiopii?
Idziemy dalej w głąb Brenusa?

ScoobyDoo 2012-06-07 19:32:17
mogą też zostac ale to kurde jest zależne od wielu czynników....

ponti 2012-06-07 21:53:14
pal jak leci

ScoobyDoo 2012-06-07 22:38:50
palenie szkodzi zdrowiu...;)
Podobono dacie radę Pana P zmłócic?

didi 2012-06-14 13:05:35
Nieźle to wszystko porąbane :)

Ponti, skoro oddajesz miasta Rudiemu, to ja pojade moimi konikami którymi sie cofam na te miasta, moze choc cos spale, aby wszystko nie poszło w łapy Bodka.
Wili, możemy jakis pakt podpisać, że jezeli ktos zaatakuje moje jednostki, które stoja na jednym polu z Twoimi to takze Tobie musi wojne wypowiedziec?
Można tak?
Bo chciałbym, abyć paru strzelców wrzucił do Delf. Miasto na górce ciekawe jako potencjalna forteca do obrony.

ScoobyDoo 2012-06-14 13:18:13
jaramy latarne....

didi 2012-06-14 14:09:47
Dasz radę ?

ScoobyDoo 2012-06-14 14:50:43
Myśle poczkamy na decyzje admina jesli, będzie mial ponti pokój to może sie dogadac z bodkiem zę latarnie za reszte ziem rudiego?

ponti 2012-06-14 14:55:29
Ja tam Panowie zrzygnuje z gry.Jak juz mowilem Didiemu nie mam za bardzo czasu.Tak naprawde zgodzilem sie zastępowac Geo na jakis czas.Nie chcialem bardzo ale chłopak mnie przekonywał,potem jeszcze namawiał mnie Cheos.Pare miesiecy temu wydarzyla sie w moim zyciu prywatnym pewna tragedia i ta gra miala mi dać w moim przekonaniu troche zapomnienia od rzeczywistości.Zreszta ogolnie nie mam juz przekonania do forum po 8 latach.Najbardziej dumny jestem z mojego pierwszego Misia tutaj oraz tych chwil spedzonych nad teamami.Chcialem sie wiec pożegnac z Wami panowie i opuscic forum na bardzo długi czas.

didi 2012-06-14 21:11:54
Ponti, życzę Ci we wszystkim powodzenia, miło było pznać, trzymaj się :)

ScoobyDoo 2012-06-20 23:22:07
Sojusznicy zjaralem kadzidłowo, strata 1 kozack. kultura zniknęła,
Byl tam naprawdę heroic epic.
Szkoda ze nie zjaraliście tego koryntu, bo mozę teraz skubany odbijąć.

ponti 2012-06-21 12:30:54
nie odbil ale sie wycofał.

ScoobyDoo 2012-06-21 13:36:10
Ponti a mozesz dać jakieś mapy gdzie jest Bombel?, w jakich miastach trzyma jednostki itp i ile, co można zaatkowac kawaleria, gdzie jest główny stack?

ponti 2012-06-21 17:26:25
Teraz niestety już nie.

ponti 2012-06-21 17:27:53
Bombel jest w miescie przed stolica tym od zachodu ma około 70 jednostek w tym 20 katap.Atakowac moze tylko kawaleria ale nie siega chyba nawet kranców swojej kultury

ScoobyDoo 2012-06-24 21:34:58
Dokladnie przy granicy z bomlem, culee trzyma okolo 20 jednostek plus ze 4 fast workerzy.
10 rifle 10 dzial, wszystkie pewnie na dwa promo (on dużo rifle naprodukował :) ) na GA.

ScoobyDoo 2012-06-25 22:50:21
Zulusie, jakbyś opisał co tam się stało, bo kurde to ja nic nie wiem.

ponti 2012-06-25 22:51:14
rozbilismy armie Bombla straty wlasne okolo 20 unitow w tym 16 moich Bombel stracil z 40-50 praktycznie armia przestala istniec.

ScoobyDoo 2012-06-25 22:57:11
Gratulacje!!!, masz widok na miasta bombla?,
cule wszedl w jego granice? wojskiem?

ponti 2012-06-25 23:02:42
mam wglad calosciowy nie widze poza paroma jednostkami nic od Cule

ScoobyDoo 2012-06-26 12:05:56
Dwie sprawy:
Ponti masz już kogoś nagranego na władcę zulusów?, kiedy przekazanie itp?

2. Mój rajd kozakami muszę już kończyć bo Brenus się zliza z oddzialem 10 rifle i 10 cannon. Macie wystarczająco jednostek , Jezeli trzeba, mogę sie do was dołączyć...

ponti 2012-06-26 14:19:26
1) Pierwsza sprawa ,no jak znajde kogos konkretnego to przekaze nacje.nie chce jej oddac Whiteye bo on gra .Deb mi pasował ale podobno nie chce.Moze ktos sie zgłosi ale na teraz nie bedzie wyjscia.Jak niczego sie nie znajdzie to

2 ) To sie do nas dołacz do stacka.

ponti 2012-06-26 14:21:50
Jak nikogo sie nie znajdzie to przekaze za pare tur Whiteye.

didi 2012-06-26 17:13:18
A Rudi nie chce juz grać ? :)

ScoobyDoo 2012-06-27 09:59:17
jaką armią dysponujecie Etiopii, wg mnie cule wlazl do Bombla armia 10 rifle i 10 dzial, możliwe ze wszedł tak sprytnie ze ich nie widzicie...

ponti 2012-06-27 11:15:53
Mamy grubo ponad 100 unitow.W tym około 40 katap.

ponti 2012-06-27 11:16:23
Rifle tez mam zbieram kase do upgrade

ScoobyDoo 2012-06-27 12:02:15
Zulu jak bedziesz w grze to zrob screena terenów bombla zeby zobaczyć co on ma.

Zdobędziecie dzisiaj ostatnie miasto Holandii?

ponti 2012-06-27 15:48:28
Jak zdobede to tak jak nie zdobede to poczekamy az zdobede.Mam nadzieje ze to jasne.Bo Cent juz mi sie ****** miedzy wódke a zakaske.

ScoobyDoo 2012-06-28 15:23:05
Ponti a masz kogoś komu przekażesz nacje?
Pytałeś sie może wraitha?

Co robimy u bombla jakie są plany?

ponti 2012-06-28 18:36:43
albo **pier*** albo sie wycofujemy i staram sie zawrzec pokoj.

ScoobyDoo 2012-06-28 19:26:56
ja tam chce walić dalej, nie ma sensu wg mnie zawierac pokoju, bo mamy przewagę i inicjatywe. Ja mam tam caly czas 24 kozaków.

Mozesz policzyć ile zostało jednostek bomblowi.
Masz już rifle na froncie?

ponti 2012-06-29 11:21:59
Mam czesc rifli juz i moge przezbroic to co mam za okolo 1500 golda.

ScoobyDoo 2012-06-29 12:46:10
POnti daj screeny ile ma tam bombel armii, ile wyslał cule i wy macie.
A draftujesz już rifle w miastach?

Rozumiem ze trzon waszej armii to mace muszkiety i rycki, plus katapy?

didi 2012-06-29 14:34:25
Cule: 11 działek, 16 rifli, chyba 7 rycków.
Peter 10 rycków - idzie razem z Cule

ScoobyDoo 2012-06-29 14:43:55
ogolenie jaki macie plan?

ScoobyDoo 2012-06-29 14:44:39
ja bym tam sugerowal stworzyć jeden pakt z centem... aby coś skoordynować bo będzie doopa

ponti 2012-06-29 23:01:57
masz ci los ja bym wolał pokoj.

ponti 2012-06-29 23:02:14
petera i bodka od polnocy jeszcze mi potrzeba...

ponti 2012-06-29 23:02:29
co tam peter robi ?

ponti 2012-06-29 23:21:06
Scooby Didi wrzuccie swoje jednostki do Knossos za 4 tury dojdzie tam artysta :)

didi 2012-06-30 00:55:50
ok

ScoobyDoo 2012-06-30 13:47:39
Stack kozakow przesunalem do miasta edfu (na koryntem).
Za 1 turą będzie w koryncie.

ScoobyDoo 2012-07-02 20:38:47
Dzisiaj wybilem 20 rifle( cześć byla na dwa promo) i zdobylem miasto culemu. Jutro zdobywam kolejne. Sam stracielm 3 dziala i kozaka.
Jednym słowem zyskałem inicjatywę na froncie. i zabezpieczylem sobie front.
Cule atakuje także kartagina, wiec będzie mial problemy, dylematy co bronić, gdzie się cofnać, czy odpuścić sobie front:
- z ZSRR
- z kartaginą
- u bombla.

Resztą kozaków będe ze ture bo chcę aby mi sie wyleczyli.
Częscią juz jestem w Koryncie.

Niedlugo będą wyboru i wg mnie dobrze byłoby abym był ja papieżem,a nie Korea bo faust planuje oddać nacje i nie chciałbym mieć powtórki z inkami.
Jak możecie to zaglosujcie na ZSRR

ponti 2012-07-02 23:21:01
ok zagłosuje na ZSRR

ponti 2012-07-02 23:26:24
Didi dobrze napisal "słuchajcie, trzeba chyba wspólnie wypowiedziec wojne Cule, bo inaczej bedzie nas mógł selektywnie atakowac w Koryncie"
mozemy zawrzec pakt jawny takze.

ScoobyDoo 2012-07-02 23:49:45
Jawny nic nie da, bo cheos zmienil regulamin, aby nie bylo zadnych walków.
Ponti jak będziesz w grze daj screena z terenow bombla

ScoobyDoo 2012-07-04 18:33:18
Skoro Peter broni Bombla proponuje zerwać OB z Peterem.

ponti 2012-07-05 08:35:22
ok

ScoobyDoo 2012-07-08 20:15:05
Ponti jak możesz zerwij OB z peterem,

ScoobyDoo 2012-07-19 16:00:41
a tak wogóle to Bombel dorobił sie rifle :szok: , ma teraz fajne rifle na 4 promo ...

ponti 2012-07-20 08:19:53
Dorobił sie juz ze 3 tury temu jak mowilem zebysmy atakowali.Ale cóż zrobić,ja bym proponował pokoj.

ScoobyDoo 2012-07-20 09:32:23
można brać, i tak najważniejszy na tej jest co zrobi Japonia i Indie

ScoobyDoo 2012-07-20 09:33:43
tam jest raptem kilka rifle może będzie mial 10 za kilka to wielkiej rożnicy nie robic ale 20 dzial juz robi.

Ciekawe czy bombel będzie chciał choćby cease

ponti 2012-07-23 23:23:00
Mam drugiego artyste za 4 turki w Koryncie przepchniemy front :)

ponti 2012-07-23 23:23:46
Co do Bodka to nie sadze zeby atakował.Ma małą armie troche wieksza od Didiego tylko.Co innego Peter ten zaczal rosnac w siłe.

ScoobyDoo 2012-07-24 01:10:14
super wiadomosc :)

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum