www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Arabia- Indianie" (Raptorous)
Author Message
Shaka[D14]

Nieznany

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-09-09, 16:40   

Raptorous 2013-07-26 20:48:03
Zauwazylem ze Shandong w jednej turze nie zdobede najpierw musze wypowiedziec wojne i potem wplynac na jego wody..masz tam jaks fregate zeby zbic obrone. Mam screeny wojo TT w Bay waiting i w chinach

Raptorous 2013-07-26 21:19:18

Whiteye 2013-07-26 21:29:34
A jak wygldaj okolice Angle? Masz screeny?

Raptorous 2013-07-27 06:28:36
Okolice Angle nie wiem jakie sa ide w tamtym kierunku. W nastepnej turze bede widzial. Tez ide na Pita w n. turze ...wiec szybko go wykonczymy. Czy jest szansa na moje miasto w poblizu Ondanagi. (nniedawno odbiles). Treb podszedl canonami pod Utike..Widze Gryza Howdo w sensie investigate..w n. turze bede widzial Lakme na radarze. Czy od strony Zulu / Grecji nic nie plynie?

Raptorous 2013-07-27 07:43:42

Raptorous 2013-07-27 07:46:25
Miejsce kolkiem zaznaczone...to miejsce na miasto.

Raptorous 2013-07-27 07:49:53
Przesunelem moje kamele pod Medine zeby dosiegly w razie czego stak Trebucha. W n. turze zdobywam shandong bo jest pusty . Bede tez mial szpiega to wysle go w kierunku Lakmy. Dzis zbadalem teren rydwanem Sojusz sie nie ruszyl...jeszcze przesyla canony. Jest kolejny pod Mutal. W Mutal 1x Rifle i jakies smiecie axy/sper itp.
Jutro tez che rano robic ture...
Pytalem czy masz od strony Chin za Ahndong ajkas flote zeby mi Kurumi sie nie wladowal.

Raptorous 2013-07-27 10:18:14
moge liczyc na jakas kase za spalone miasta?

Whiteye 2013-07-27 10:44:40

Miasto koo Onondaga moesz zaoy, ale musisz liczy si z tym, e TT je w pewnym momencie spali. Jeli Itek nie wzmocni obrony w Szuruppak, to w cigu dwch tur sprbuj je spali, jeli j wzmocni, to sprbuj spali za 3-4 tury Lakahm.

Gdybym spali Lakahm, to mgbym dostawi miasto na soniach, uwizi stack jjkowala i trebucha, i go skasowa, ale do tego potrzebni by mi byli Twoi kirasjerzy. To troch ryzykowne rozwizanie, ale dziki temu pnocna Kartagina i Babilonia zostay by bez obrony, i sojusz musiaby wybiera - albo dalej czai si koo Twoich granic, albo broni si przed moim wjazdem.

Whiteye 2013-07-27 10:46:10
Kas teraz nie mog si podzieli, bo musz jak najszybciej doj do rifli.

Raptorous 2013-07-27 23:05:22
Ok. Tylko wiesz ze ja tez musze kase na przezbrojenie wydac i w tym momencie z mysleniem jestem do tylu.

Odnosnie jutra. Nie wiem co ma w staku JJ i Treb i Gryz w okolicach Lakmy. Moglbys podac. Sa tam rycki JJ i katapy??
Od jutra zaczne przezbrajac Kamele na Kirasow..w pierwszej kolejnosci te ktore nie maja bonusu do koni.
Musze tez zbierac jednostki na Chiny.
Pomysl dobry tylko pytanie czy go nie szybciej realizowac. Jakbysmy ich skasowali to rzeczywiscie bylby plus. Ciekawe co robi Kurumi.
Szpiegow cofam w rejon uruk.Wysle tez jutro w kierunku Lakmy z Rzymu.
Czy jutro robimy razem tura ja bede robil rano kolo 6-7 godziny.

Whiteye 2013-07-28 00:47:42

W stacku nie ma ryckw, ale nie ma te za duo jednostek, ktre mogy by dobija po dziaach, wic dobrze by byo to wykorzysta.

Gdyby okazao si e tur musimy robi razem, to zadzwo rano, jeli nie to zrobi j pewnie koo poudnia.

Raptorous 2013-07-28 07:07:48
Nie widze jeszcze staka Sojuszu u Ciebie. Lakmy tez nie mam jeszcze na radarze,dziwne powinienem juz widziec mam na Gryza 664 pkt a od 675 powinienem widziec i nie ma. Mam juz 7 kirasow pod ANtium /Ogolnie Gen+6/6 kameli czeka co ture bede 1 upgradowal.
Zdobylem tez Shandong.
Widze tez Zimbir.

Raptorous 2013-07-28 07:09:39
Gryz buduje fort pod HOwdo.

Raptorous 2013-07-28 07:35:41

Raptorous 2013-07-28 07:36:22
Mozna wysadzic desant pod Zimbir i spalic.

Raptorous 2013-07-28 07:51:29
Oczywiscie od 657 ..czeski blad. Jak sojusz podejdzie pod Najran sie wycofam pod Mecce. Sojusz zbiera sily Treb ma tam juz sporo canonow. Okolo 15-17. Gryz tez ma 7 trebow. Rifli ze 14. Jutro bede robil rano ture. / Kolo 8.

Raptorous 2013-07-28 08:49:45
Jeszcze jest ewentualnosc robic po 15.30...ale tylko wtedy gdybys palil Lakme albo atakowalibysmy staka Sojuszu.

Whiteye 2013-07-28 12:44:33

Jutro napisz Ci dokadnie za ile tur bd w stanie spali Lakahm, ale powinno to si sta midzy rod a pitkiem, pewnie w czwartek. Dobrze by byo gdyby umieci przy naszej granicy kilka workw, tak eby tur przed atakiem mogy wej do Antium. Dwa powinny wystarczy, ale bezpieczniej bdzie, jeli bdzie ich wicej.

Przez te kilka tur wyzeruj nauk, eby mc przezbroi jak najwicej kirasjerw. Pniej przez dugi czas nic ju nie bdziesz przezbraja, wic nauk bdziesz mg da znowu na maksa. Kirasjerw na razie trzymaj u siebie, a dopiero tur przed atakiem zajm oni pozycj wyjciow.

Raptorous 2013-07-28 22:27:03
to przezbrajac te do koni tez czy czekac. bo mam 9 z promo nie do koni. ile musze miec expa zeby robic west point.

Raptorous 2013-07-28 22:29:56
tez chce jak najszybciej miec banking i wprowadzic orga i mercant. wysle 4 worki

Whiteye 2013-07-28 22:39:23
Przezbrajaj. Gdyby okazao si e sojusz ruszy na wszystkich frontach, to wejd wszystkimi kirasjerami do Antium. Jak uda nam si skasowa stack koo Lakahmy, to bd mg wysa do ciebie 60 muszkietw i 20 dzia.

Raptorous 2013-07-29 12:51:57
Sojusz stoi ale dosyla sily do Lakmy ..kolejne 2 canony...Widze juz Lakme i wszystkie miasta Gryza...Staka sojusz nie widze...przezbroilem kolejne 6 kirasow..sa na mojej kulturce pod Antium. Worki 4 wyslalem pod Antium. Mam w sumei juz w tamtejokolicy...13 Kirasow w tym general.Kolejny w Neapolu i 2 dojda co sie zrobily w tej turze i jeszcze jeden bedzie w n. turze. Przezbroje kolejne 2 w n. turze.
Kurumi ma na mnie punktow 365/ 156. TO co moze widziec poza mysleniem i Demo.
Jutro i pojutrze moge poczekac na Ciebie i robic ture razem kolo 16.Jestem z mala w domu na opiece.
Mam jeszcze 8 Kameli ..ale moge sie z nimi wstrzymac bo jak sojusz wejdzie od strony Damszku a widze ze Itek zrobil seta. To mozna im skasowac katapki z flanki i konnych przy okazji tez.

Raptorous 2013-07-29 13:48:58

Raptorous 2013-07-29 13:52:02
TT spalil AP dziwne..moze zapomnial ze tam jest tez shrine buddy. Wyobraz sobie ze stracilem muszkiet na pice...Random i Piter dostal Generala.

Whiteye 2013-07-29 21:20:50
Za 3 tury (w czwartek) bd gotowy do ataku na Lakahm, wic za 2 tury (w rod) musimy zaj pozycj startowe. Mam nadziej e sojusz nie domyli si co kombinujemy, bo jeli nasz plan wypali, to jest szansa skasowa 70 jednostek, tracc przy tym nie wicej ni 10.

Dzisiaj spaliem Szuruppak tracc przy tym 3 jednostki, w tym jedn, ktr sam skasowaem po zdobyciu miasta.

Jutro i pojutrze nie musimy robi tury razem, ale w czwartek koniecznie musimy si razem zalogowa. Bdziesz mg zalogowa si koo 17 albo pniej? Jeli nie to trzeba bdzie poszuka jakiego zastpstwa. Kurumi nie powinien widzie Twoich miast, ale dobrze by byo gdyby wyda na niego troch punktw.

Z przezbrojeniem cameli z bonusem do walki z jazd moesz spokojnie poczeka, ale postaraj si zebra koo mnie jak najwicej kirasjerw. Nauk wyzeruj do momentu kiedy bdziesz mg odkry techa do koca na 100% nauki.

Jeste w stanie zniszczy szpiegiem fort na pnoc od Angle? Itek prbuje uciec fregatami na wewntrzne morze, i pewnie wrci jak zbierze ich wicej.

Raptorous 2013-07-29 22:15:29
We czwartek raczej nie dam rady zrobic tury po 17. Max o 15.40-16.20. No wlasnie sie obawiam ze oni wejda do Lakmy. TO moze odplyn ta fregata. ja juz widze lakme i zaraz tam bedzie moj szpieg. Do fortu to 3 tury na dojscie czyli w czwartej moge zniszczyc. Tylko co nam to da. Itek moze odbudowac fort.

Whiteye 2013-07-29 22:35:21
Jutro jeszcze raz ostrzelam Lakahm i si wycofam. Przed atakiem jeszcze raz bd musia zbi obron, bo bez tego mog nie zdoby miasta.

Na forcie dobrze by byo ustawi si szpiegiem i poczeka - moe Itek wpynie do niego fregat.

Raptorous 2013-07-30 15:58:13

Raptorous 2013-07-30 16:03:30
Wyglada na to ze Sojusz zauwazyl nasze jednostki. Maja tam szpiegow. Treb zaczal na mnie wydawac punkty. Kurumi / Maiar prawie 50 pkt. Ty planujesz dzis Itkowi spalic Lagash?? Ile ci zostalo jednostek na Galeonach.
Na razie sie zbroja...ale widac ze zaraz rusza z 3 kierunkow...NIe wiadomo co knuje Maiar/ Kurumi. W jego forcie przy granicy nie ma nic. Jak na morzu wyglada sprawa od tamtej strony. Treb za 9 tur RIfle..JJ moze juz miec albo zaraz bedzie mial..nie wiem jak Kurumi bo nie wiem nad czym mysli.

Whiteye 2013-07-30 21:11:26
Lagash na razie nie jestem w stanie spali, bo jest na grce i jest tam sporo rifli. Teraz wszystkie greny wyadowaem na ld, eby je szybciej podleczy. W sumie mam 10 grenw z promocj 'desant', mog j jeszcze przydzieli 2 generaom, wic trzeba bdzie si zastanowi jak to dobrze wykorzysta.

Wydaje mi si e sojusz nie zaatakuje z 3 stron, bo u mnie ma za mao wojska eby si przebi, moe mnie tylko blokowa. Wydaje mi si e teraz poczekaj a zdobd przewag technologiczn.

Postaraj si jak najszybciej wrzuci buddyzm do wszystkich miast i pobudowa klasztory i witynie buddyjskie, bo dziki temu w kadym miecie bdziesz mia dodatkowe 4-6 motkw. Poza tym buduj katapulty i banki, jak bdziesz mg. Jak zadowolenie Ci na to pozwoli to draftuj cay czas muszkiety, ale tylko tam gdzie miasta pracuj na "sabych" polach.

Raptorous 2013-07-30 22:42:36
rozumiem ze slabe pola to masz na mysli mlotki. co do buddy taki mam zamiar. dlatego worowadzam orga i merc. jedno pytanie ty teraz draftujesz czy scinasz banki. w jakich miastach ribisz banki. ja zamierzam tam gdzie jest shrine lub market i grocer. co sie bardziej oplaca scinac budynki i nadwyzke walic w produkcje bankow czy czekac i scinac na 2 czy 3 popa. co do produkcji to nie robic kirasow?

Whiteye 2013-07-30 23:02:56
Teraz draftuj tylko w miecie, w ktrym mam teatr narodowy, z draftem w pozostaych czekam do momentu kiedy bd mia rifle (co najmniej 9 tur, ale moe to potrwa duej, jeli bd musia wojsko przezbraja).

Market albo grocer nie maj wpywu na bank, bo dodatkowa kasa zawsze liczy si od podstawy. Np jeli dostajesz w miecie 12 sztuk zota i wybudujesz market, to bdziesz dostawa 15, a jak dooysz do tego bank to bdziesz mia 21 sztuk zota (12 + 3 + 6) a nie 22. Banki buduj tam gdzie masz duo kasy.

Co do kirasw, to sam musisz podj decyzj. Ja zaryzykowaem i zaczem stawia budynki, bo wydaje mi si e sojusz na razie poczeka z atakiem (tylko Gryz i Kurumi robi wojsko) ale nie chc decydowa za Ciebie.

Raptorous 2013-07-31 14:30:24
Bede robil w Khurasan narodowy. Seta scielem ale sprawdzilem ze ladem pojdzie szybciej. Poza tym bez zmian. Itek scial rifla w Zimbir. i Fregaty stoja na Pn przy Shuruppaku (teraz jest tylko jeden wiec nie ma pomylki). Szpieg w n. turze wejdzie na fort i mozemy zaczac polowac na fregaty. Poza tym widze ze Gryz ma 11 trebuszy i idzie po Draft. Na razie bede robil Kirasow w Kufah bo tam mam duzy bonus. Przynajmniej jeszcze jeden potem moge wypuscic troche katap.
Szpieg stoi pod Lakma wiec wszystko widze. To kiedy atak na Lakme.
Bank daje tyle ile market i grocer ..bo to sie sumuje jak budynki od golda + shrine.

Raptorous 2013-07-31 14:33:18
Ogolnie widze ze Itek trzyma sporo riflow w miastach Lagash/ Shurupak..Angle mniej i Zimbir. Oczywiscie atak na Lakme odlozony zapomnialem ze tam trebuch wszedl ze stakiem. Chyba ze mialbys artyste..albo wybudowal Hermitage i przebil sie kultura to moglibysmy skasowac stak JJ. Chociaz raczej mala szansa.
ZObaczymy co TT zrobi teraz po eliminacji Pitera.

Whiteye 2013-07-31 14:50:32
Przepychanie si kultura zajo by sporo czasu. Zapoluj teraz na fregaty Itka, nie powinienem mie z tym problemu dziki przewadze liczebnej. Jeli trebuch i jjkowal nie rusza si z Lakahmy to wyl galeony do Grecji, ale najpierw sprawdz szpiegiem czy Kurumi obstawi miasta portowe.

Moesz podliczy ile wojska przy Twojej granicy ma sojusz i ile Ty masz?

Raptorous 2013-07-31 15:31:04
To ma sojusz
Itek
Bad Tibria
1xRifle
2xkat
15xRycek(G/JJ/Kur)
1xTrebuchet
14xMuszkiet
12xNumidian (HA)
35

Itek w poblizu Lagash 11x kat

Gryz - Kamien
17xRifle
10xMuszkiet
27 unitow

Gryz
Utica
17xRifli
4xaxe
1xsper
1xrycek-Treb
1xslon
7xkat (1xTreb)
11xTrebuchet
42
Treb
1.
8xcanon
9xRycek
2xMacka
19

2.
8xcanon
3xRycek
11

Razem
145 unitow

Raptorous 2013-07-31 15:38:36
Ja mam
16 Kiraso / 11 Kameli
Okolo 65 muszkietow
19 x Kat
4xslonie
10x MAcek
5xPik
2x Treb
4xD.Luk
10 x Cross

Razem 146 tak mniej wiecej

Whiteye 2013-07-31 21:31:13
Ustawiem tu przy Twojej granicy 35 muszkietw i 15 dzia, z czasem bd wzmacnia ten stack. Jeli sojusz ruszy, to w cigu 2 tur mog by w Medynie, ale musisz trzyma w pogotowiu kirasjerw - pod Najran i tak Ci si one nie przydadz, bo walczyy by z riflami, a u mnie mogy by one skosi dziaa trebucha i jjkowala.

Raptorous 2013-08-01 08:35:03
TT zaatakowal..tzn. zalatwil mi jeden muszkiet chyba i tyle. Kirasem sie wycofalem do Ciebie i scoutem..
Mam screeny z 214 tury. Dzis nie zdazylem zgrac.

Ogolnie...Kirasy wycofalem pod Antium na moja kulture. JJ i Treb weszli do Lakmy. Zauwazylem generala MAcke ...JJ idzie pod Mutal tam gdzies.
Itek podlynal fregatami pod fort...wszedlem tam szpiegiem.
Od strony Damaszku bez zmian i Najran.
Jakbys zobaczyl w grze co mozesz mi dac z surowcow...bo TT wypowiedzial mi wojne.
Teraz to szybko nas zalatwia wrzuce screeny co tam TT ma..mial w 214. W
tej widzialem 4 x Rifle .

JEszcze odnsnie pkt. szpiegowskich wala we mnie rowno...jak to rozlozyc.. Kurumi ma na mnie juz 450 ja na niego 150.
Co moze zdzialac tym Kurumi.
Treb tez ma juz ponad 120 ja na niego okolo 90.

Raptorous 2013-08-01 08:48:29

Raptorous 2013-08-01 08:48:59
Fregaty itka sa 3 chyba Ciebie zaatakowal bo ranne sa.

Raptorous 2013-08-01 08:58:54
Jeszcze jedna sprawa obecnie mam golda 99/ na ture jak bym walil 100 nauki do mialbym 150 w plecy albo wiecej ...bo to bylo przed zmiana na MErca i Orga...TO jest oplacalne?? Musze 2 tury zbierac kase zeby ,miec 1,5 tur na 100 %. TO jak mam techa 7 tur i okolo 300 butelek/ ture. To musze zbierac 14 tur az??

Whiteye 2013-08-02 07:43:18
Postaraj si dorobi jak najwicej katapek (oczywicie poza klasztorami i wityniami buddyjskimi - ona maj pierwszestwo). Kirasjerw na razie moesz sobie odpuci bo za 8-9 tur bd mg draftowa rifle (o ile nie bd musia wczeniej przezbraja za wielu karawel).

Raptorous 2013-08-02 10:09:13
Itek Ci zaltwil Fregaty. Masz tam jakas flote. Widze ze Gryz zrobi szpiega w Howdo..ktore widze ladnie. Treb ma juz 9 canonow pod Utica i 10 ryckow...oprocz tego ma 2 stak...nie mam info ile tam ma ale jak sie nic nie zmienilo to ma 3xrycki i 8 canonow. Itek tez zbiera katapki i Treby w Bad Tibria.
Co moze mi widziec Kurumi/ Maiar ma 495/184 - do moich 45 na ture. Treb 293/ 93 . Mial 147 walnal 145.

Na razie robie banki. misjonarzy bede robil i katapy...Czyli rozumiem ze draft ograniczyc...tzn. bede draftowal w Najran...bo tam sporo woja i moge w damaszku z tego samego powodu.

Dzis zrobie ture popoludniu/ wieczorkiem. Jak cos to kontakt przez tajne. Chyba nie ma potrzeby robic turki razem?
Jutro rano bede robil i pojutrze kolo 6-7.
Czy robimy jakies pilne ruchy w zwiazku z atakiem TT..bo chyba nie ma co mu ufac...I tak jestesmy na jego lasce i nie lasce.
Troche mnie irytuje ze sojusz nie rusza...2 walne bitwy i wszytsko jasne

Whiteye 2013-08-02 11:12:01
By moe TT czeka a sojusz wejdzie na nasz teren, i odcignie nasz uwag? Prawda jest taka e ju teraz mgby nas zaatakowa, przynajmniej "chiskie" miasta, ale moe nie chce oberwa? Pki c z kad tur jestem bliej rifli, a jak bd je mia, staniemy si o wiele trudniejszym celem.

Itek faktycznie skasowa moje fregaty tracc przy tym tylko jedn, ale na szczcie mam tam jeszcze 3 nastpne a kolejne karawele pyn w tym kierunku, wic w razie czego bd mg je przezbroi.

Kurumi moe widzie ju Twoje miasta, ale pewny tego nie jestem. Skoro w cigu jednej tury wydali na Ciebie tyle punktw szpiegowskich to znaczy e przeznaczaj na to kas, wic przynajmniej bd wolniej techowa.

Misjonarzy, klasztory i witynie rb przed bankami (chyba e dane miasto zarabia duo kasy), bo oba te budynki razem wzite s tasze ni bank, po ich zbudowaniu dostaniesz 4 dodatkowe motki, a jeli sojusz z TT na nas rusz i zdobd nasze miasta, to witynia i klasztor powinny ulec zniszczeniu podczas zdobywania, a bank zostanie.

Jeli moesz to sprawd ile wojska moe podej w nastpnej turze pod Najran. Dobrze by byo gdyby sprawdza to co tur, ebym mg przygotowa odpowiedni ilo dzia i muszkietw. Sprawd te ile kultury masz w stolicy - gdyby mia jej 5000 to nawet po zniszczeniu Najran, stack sojuszu tkwiby w Twojej kulturze,a to by nam dawao moliwo skasowania go.

Raptorous 2013-08-02 12:12:15
Dzis sprawdze Mekke...Sojusz nie spali Najran bo tam jest kultura Kartaginska..chyba ze miasto zdobedzie Treb.
Co do klasztorow i swiatyn buddy to najpierw musze rozprzestrzenic budyzm. Banki buduje w Medina/ shrine i Bagdad / shrine ..ma nadzieje i Mekka wiadomo stolica z Paacem i Goldem.
Co ture sprawdzam co tam maja pod granica. To walic wszystkie punkty w Kurumiego czy Treba.
A co z mysleniem i goldem. JEchac na 100 %... sprawdze dzis ile bede na minusie jak pojade na 100 % nauki.

Whiteye 2013-08-02 12:23:37
Dopki nie bdziesz mia wystarczajcej iloci kasy, eby jecha na 100%, jed na 0%.

Kultura w Twojej stolicy jest wana, bo jeli sojusz zajmie Najran, to Twoja kultura z pola na pnocny wschd od niego moe znikn, a wtedy reszta stacku, ktra nie braa udziau w ataku, zdy si wycofa. Gdyby si okazao e masz 5k kultury w stolicy to dao by nam to dodatkowe moliwoci.

Punkty rozdzielaj tak, eby nikt nie zdoby jakiej wielkiej przewagi nad Tob - jeli skupisz si na jednej osobie to drugiej atwiej bdzie Ci przeszpiegowa.
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Nieznany

plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6

Raptorous 2013-08-02 14:49:18
Co do szpiegostwa...to Treb idzie po rifle za 5 tur pewnie wiec nie bedzie to dla niego zadna roznica. Czy walnie raz na 100 szpiegostwo. Tylko ze moze zobaczyc moje miasta a wiec rowniez nasze sily. Co do Maiara / Kurumi to nie wiem ile potrzebuje zeby widziec moje miasta...chyba w pierwszej kolejnosci widzi te najblizej siebie ..czyli fustat i Arpinum.
W Najran i w Damaszku nie ma sensu ladowac buddy bo jak zajma to maja dodatkowy bonus.

Patrzylem i w 197 turze musialem miec prawie 500 zeby widziec Ateny...stosunek puntow byl wtedy 165 /100 dla Kurumiego.
Czyli odleglosc jest taka sama do Mekki. Tyle ze on ma juz prawie 2 krotna przewage w punktach.
Moglbys rzucuc okiem jak to wyglada.
Znalzlem na forum takie wzory ale jak to sie ma to nie wiem.
Albo trzeba pomyslec gdzie nie beda widziec naszych jednostek.

Statyczne misje szpiegowskie wg zalenoci: (A+2B)/(2A+B)*100%

A - punkty szpiegowskie jakie nasza nacja uzbieraa od pocztku gry na wszystkie nacje
B - punkty szpiegowskie jakie obca nacja uzbieraa od pocztku gry
:

- widzenie demografii przy 0,3
- widoczno miast przy 1,2
- wchodzenie do miast przy 2
- podgld bada przy 0,75

TheirEP = Their Espionage Point count against us
SabotageCost = Cost shown for the Sabotage Production mission
InvestigateCost = Cost shown for the Investigate City mission

Basic equations:

BaseInvCost = 2 * (TheirEP + 100)
Multiplier = InvestigateCost / BaseInvCost
SabotageCost = 6 * Hammers * Multiplier

Whiteye 2013-08-02 19:04:48
O ktrej moesz zrobi dzisiaj tur?

Raptorous 2013-08-02 20:12:10
moze za 20- 30 min.napisz w technicznym

Raptorous 2013-08-02 21:46:09
Dostalem artyste na 4% ...rece opadaja ..gdzie go moge wykorzystac .. Mekka ma 2500 kultury. Ogolnie nic sie nie dzieje Itek wplynal do Angle fregatami. szpiega zostawilem na forcie. W zimbir ma 1x rifle.

Raptorous 2013-08-03 07:08:39
Itek przeplynal przez fort kolo Angle...siedze tam szpiegiem; ma juz greny...jeden w Lagash. Zalozyl tez miasto Larsa. Ruszylem Generalem bo zauwazylem gienka JJ przed Lakma...jest szansa go zalatwic? Zlapalem tez szpiega kolo Mekki.
Mam pokoj z TT.

Raptorous 2013-08-03 09:50:49

Raptorous 2013-08-03 22:52:58
I jak da rade zalatwic tego gienka??

Raptorous 2013-08-04 10:50:58
Treb wszedl wszystkimi canonami do Lakmy (ma 29 w sumie). Gienek JJ stoi jedno pole w lewo od Lakmy. Usatwilem sie moim na granicy twojej..nie dosiegna mnie bo maja 3 ruchy..zobaczymy co zrobia jak cos to sie wycofam.

Pod Najran ..na razie nie ruszyli ale dosylaja jednostki. Tzn. Gryz kolejny Treb i robi szpiega kolejnego w Howdo..co na razie widze.
Trb kolejny canon ma juz w tamtym rejonie w sumie 21...
Moze widza twoje sily...Wrzucilem wiecej pkt na treba i Kurumi/Maira...zeby nie widzieli moich miast po 100 pkt...kosztem kasy.
Moze sie myle ale wtedy oni bede musieli dorzucic kolejne 200-300 pkt na mnie zeby widziec miasta.

Itek w Bad Tibria ma juz 13 katap.

Raptorous 2013-08-04 10:51:58

Whiteye 2013-08-05 01:43:25
Za 3 tury bd mia rifle, a za 2 sprbuj spali dwa greckie porty. Kurumi ma w Milecie, koo zuluskiej granicy, 40 dzia i 30 muszkietw, ale bdzie szed do mnie 6 tur, wic w razie czego bd mia troch czasu na przygotowanie si.

Cay czas sprawdzaj jakie stacki mog podej pod Damaszek i Najran, bo musimy mie tyle wojska, eby jeden ze stackw skasowa w cigu tury. Dobrze jest mie artyst na wojnie, wic moe Twojego uda si jako wykorzysta.

Whiteye 2013-08-05 08:51:22
cinae wojsko czy budynki? Wydaje mi si e na razie sytuacja jest pod kontrol, wic moesz skupi si gospodarce, ale dobrze by byo gdyby robi te troch katapek.

Raptorous 2013-08-05 09:04:55
piesz zda raport z dziaa Arabskich si specjalnych jak i szpiegowskich.

Meldunek do Wadcy Indian.

Genera Rommel zginal ..stop...bez strat wasnych...stop

Baza floty Sumeryjskiej zniszczona ...stop...Szpieg uciek do Arabii bezpiecznie...stop ..3 Fregaty Sumeryjskie spony...stop.

Wpis w kronice dam ale jutro...he he
Poza tym nic sie nie dzieje Itek zbiera katapy w Bad Tibria (ma juz 19).. Zaraz wrzuce screena. Gryz pod Utik razem z Trebem.
Nie wiem nad czym mysli Itek / Treb i Kurumi. Zrbilem draft w Najran i Damaszek.
Itek mial tez rifla w forcie...czy on tez zginal?? W ANgle ma Rifle i D.Luk.
DOjda do Krowek jeszcze 2x katapy i w. n. turze kolejna. Czyli mam ich 22 +2 Treby na krowkach.

Raptorous 2013-08-05 09:05:57
Scinalem budynki..buddyjskie i te potrzebne ..bardziej zeby wykorzystac Mercantylizm.

Raptorous 2013-08-05 09:13:14
Ciekawe jakim cudem glosowal na Ciebie Treviss...Ja mialem o ile pamietam wybor Kurumi albo TT. Co do scinki to z orgiem odejmuje 40 od ilosci molotkow do ukonczenia i scinam...z forgem to 45. Jakbys mogl dac mojemu generalowi ochrone na wszelki wypadek...mam tam tez rydwan ..ale jeden muszkiet nie zawadzi.
Zrobil JJ i Gryz blad gdyby dal jednego Rifla to nie atakowalbym ..a tak pewnie bedzie sobie plul w brode JJ.
Ogolnie rozwijam buddyzm robie swiatynie i klasztory i banki i armia przy okazji....
Jeszcze jedna sprawa jak Gryz wybuduje fort na sloniach to wejde tam szpiegiem i tez skasuje unity...tzn. jezeli szpieg skasowal Rifla a tego nie wiem. MOzesz to sprawdzic.

Raptorous 2013-08-05 09:14:31
W sumie jak bede mial jeszcze jednego Wielkiego za 20 tur to moge wprowadzic zloty..kolejny. ..albo trzymac na korpa.

Whiteye 2013-08-05 12:00:14
Gratuluj ;] Jednostkom ldowym, ktre s na forcie w momencie jego zniszczenia nic si nie dzieje, ale fregaty na pewno zostay skasowane.

Itek myli nad techem, ktry pozwoli mu robi kirasjerw i kawaleri, w cigu kilku tur powinien go mie. Treviss mg gosowa na mnie prawdopodobnie dlatego, e Kurumi wczeniej ci kilka miast, i wskoczyem na pierwsze miejsce, pod wzgldem iloci wyznawcw. O generaa si nie martw, zaatwi mu obstaw.

Whiteye 2013-08-05 21:19:10

Jutro sprbuj skasowa miasto, w ktrym Kurumi trzyma fregaty, ale boj si e nie zd, bo wanie skoczy je przezbraja i by moe nimi wypynie. Gdyby si jednak udao byo by wietnie. Mog te sprbowa spali grecka stolic, ale wszystko zaley od tego jakie bd mia straty podczas desantu.

Mam tylko nadziej e to nie puapka, i e Kurumi nie skasuje moich galeonw w tej turze.

Whiteye 2013-08-06 08:15:31
Kurumi uciek flot ale miasto powinienem bez problemu spali. Bd musia odoy troch kasy, eby karawele i triery przezbroi, bo te 8 fregat moe namiesza.

Raptorous 2013-08-06 14:46:57
Widze ze Treb z dzialami idzie w kierunku Utiki nie zdazylem sprawdzic bo sie spieszylem z turka.

JJ z ryckami ok . 10 i wiecej juz jest na kamieniach razem ze stakiem Gryza Muszkiety(10) +Rifle (17).
JJ tez wycofuje Muszkiety mial 14 szt. w Bad Tibria w 218 turze. Sa za Utika i rycki -14 szt. W 219 turze juz je wycofal.

Itek w Uruk 2x Rifle/ War + W.Inzynier
W Lagash Itek ma 12 Rifli i 1x Gren i 2 x Fregaty
Moze Treb i JJ wracaja do siebie...bo TT sie szykuje.

Walka bedzie o korpa ..bo maja JJ/ Itek/ Kurumi i nie wiem czy TT.
Napisac TT ze wycofuja sie..moze to przyspieszy jego atak.

Raptorous 2013-08-06 14:47:30

Whiteye 2013-08-06 14:56:39
Ile jednostek w nastpnej turze bdzie mogo podej pod Najran i Damaszek? Sojusz moe si wycofywa, ale moe te przegrupowywa si eby uderzy z Lakamha.

Raptorous 2013-08-06 16:33:31
13X DZIAL I 10 RYCKOW BYLO tREBA jedno pole od Utiki i one przeszly tam gdzie stalo 8 canonow i 3 rycki. Czyli razem pod Najran 21 dzial +26 ryckow. Muszkiety JJ jeszcze nie dojda. Gryz ma 17 x Rifli / 7 katap i 13 Trebow. Wiec nawet jak podejdzie pod NAjran to draftuje i sie wycofuje.

Moze Sojusz widzi nasze armie i moje miasta.
Jak wyglada u Ciebie szpiegowanie z Sojuszem.
Ja/ Sojusz

720/358 Kurumi
572/245 Treb
447/710 Gryz
951/643 Itek.
Czyli zeby widziec miasto to trzeba miec stosunek 1:1.2
zeby zobaczyc do miasta 1:2.0

Treb od Timbuktu - 7 pol do Walaty /graniczne miasto - z Walaty 13 do Najran / 17-18 Mekka / MEdina 19
Kurumi -od Aten do Rhodes tam jest najblizej (tzn. najnizszy koszt bo maj rela)/Ateny - 4 pola do Rhodes/ z Rhodes 10 do Walaty
(z Walaty jw) . Wdruga strone Ateny do Arpinum 20-22 kratki i dalej kolejne 10 do Mekki.
Czyli wynikalo by ze Treb bedzie szybciej widzial Mekke.
Dobrze kombinuje?
Ja mam na Ateny 1600 / 2700. Tylko ze ma praiwe 2x razy wiecej punktow. Czyli pewnie kolo 800-900 i bedzie widzial mnie.
Treb ma Timbuktu 1100/1840 czyli mniej musi wydac . Kolo 600 / 1200 .
Zobacz i usiebie jak to wyglada.

Whiteye 2013-08-06 16:39:51
Ja na szpiegostwie si nie znam, do tej pory mao sie nim bawiem. Wiem tylko e sojusz widzi wszystkie moje miasta, bo jjkowal wadowa we mnie ponad 1000 punktw, a ja na razie nie chc traci kasy, bo musz jak najszybciej doj do rifli.

Whiteye 2013-08-06 21:09:05
Cofnem o 2 kratki na pnoc mj stack, ktry trzymam u Ciebie. Kurumi ruszy si swoim stackiem, wic moliwe e teraz sojusz sprbuje szczcia u mnie. Jutro sprawd dokadnie ile i jakie jednostki bd mogy wej do Ciebie w nastpnej rundzie. Najlapiej by byo gdyby zebra wszystko do kupy i napisa np "pod Damaszek moe podej x rifli, y dzia, z grenw", bez rozrnienie na to czyje jest to wojsko.

Jutro bd mia rifle, wic wyzeruj nauk i poczekam kiedy bd mg jecha na 100% po steam power. W razie czego bd mg te szybko przezbroi muszkiety.

Raptorous 2013-08-06 22:06:00
To co spaliles Kurumiemu..pochwal sie . Epheus czy Pergamon i Miletos??

Whiteye 2013-08-06 22:07:54
Epheus i Pergamon, Miletos byo poza moim zasigiem.

Raptorous 2013-08-06 22:57:22
I co dalej planujesz..Ateny tez chcesz spalic czy nie dalo rady.
Mam promo dla mojego generala co mu dac?? Morale czy wiecej expa??

Whiteye 2013-08-06 23:07:01
le to policzyem i stolicy nie byem w stanie spali. Wysadziem 3 generaw na brzegu, wic jeszcze sprbuj namiesza, ale Kurumi nie powinien mie problemw eby si odpowiednio zabezpieczy.

Teraz postaram si uratowa tyle jednostek ile si da i wracam do siebie. Musze te przygotowa si na "przyjcie" 8 greckich fregat. Uszykowaem sobie do cinki 3 okrty liniowe, czwarty koczy si robi, wyzeruj te nauk wic w razie czego bd mg przezbroi 6 fregat.

Musimy teraz odczeka kilka tur i zobaczy co si stanie.

Whiteye 2013-08-07 08:29:47
Daj zna jak bdziesz mg rozmawia przez telefon.

Raptorous 2013-08-07 14:42:48
Pod NAjran w tej turze 221 moze podejsc :
22xRifle
13xtreb
7xkat
28xryckow

Za 1 ture czyli 222 :
62xcanon
40xmuszk
17xrifli

razem:
39 xrif
7xkat
13xtreb
28xryc
62xcanon
40xmuszk

Damszek

w tej turze tj 221:
6xRif/
19xkat/
1xtreb
2xgren
4xryc
12xnumid

kolejne
222
14-16xrifli
2xgren

Razem
20-22 rif
19xkat/
1xtreb
4xgren
4xryc
12xnumid

Lakma:
w 222
8-12xrif
9xcan
25xmac
5xpika
1-3 muszk
6xslon
2xrydw

Raptorous 2013-08-07 15:01:54

Raptorous 2013-08-07 15:04:02
czyli rozumiem ze przezbrajac Kamele i konnica jechac w kierunku Mekki?
Z Damszku tez wyjsc.
Zlapalem szpiega pod Mekka...czyli jedna wszystkiego nie widza..zeby nie mial szpiega pod granica z Gryzem to nie wiedzielibysmy o o 40 dzialach i 16 ryckach

Raptorous 2013-08-07 17:55:18
48 muszk - krowki
9xkir
25xkat
2xtreb

Najran
14xmuszk

Kuku
16xkir/
3xkamele

2xkir (gener)/ kolo Mediny

to moje sily.

Whiteye 2013-08-08 22:15:47
T gr o ktrej pisae odpuszcz sobie. onka i tak ju krzywo patrzy na civk, wic po co j jeszcze wkurza ;]

Whiteye 2013-08-09 06:33:58
Jak chcesz to moesz dzisiaj zalogowa si nie czekajc na mnie. Nawet jeli Itek wysa propozycj pokojow tylko tobie, to nie bdzie to dla mnie jaki wikszy problem. Gdyby si jednak okazao ze propozycji nie dostae, to koniecznie daj zna, ebym wiedzia e nie powinienem jej przyjmowa.

Raptorous 2013-08-09 16:32:31
Pokoj z Itkiem . Z Lakmy JJ poszedl do Hadromentum 9x canonow i macki i slonie .

Pod utika bez zmian tzn. JJ sie wycofuje w kierunku swojej granicy ale Treb nie.

Co moge robic na wyspie...mam juz courthose/ granary i ligth i madrasee (library)

Raptorous 2013-08-09 16:37:07

Raptorous 2013-08-09 16:37:28
Itek ma 9 rifli nie 6 jak napisalem na gorce kolo Uruk.

Raptorous 2013-08-09 16:38:21
Czyli jak z tym pokojem mamy tylko z Iktiem...bo jak Treb i JJ i Gryz nie podpisza to mozemy zaltwic Lakme. Jak ty to widzisz napisz.

Raptorous 2013-08-09 16:39:05
I co z sobota i niedziela jakies wytyczne co robic..z armia. na razie robie misjonarzy i banki i sady.

Raptorous 2013-08-09 21:53:47
Alarm odwolany nie jade nigdzie :-)

Whiteye 2013-08-09 21:57:42
Na razie obserwuj ruchu wojsk sojuszu i skup si na buddyzmie.
Masz screena miasta na wyspie?

Raptorous 2013-08-09 22:34:08

Raptorous 2013-08-09 22:37:42
Kogo konkretnie mam obserwowac...u Itka mam W.Szpiega ..a pod Utika szpiega.
Kolo Lakmy tez mam .
Ten sceen jest z 221 , obecnie scielem sad mam 149/120 mlotkow i co dalej robic.
Forge mi nic nie da tzn. da 1 mlotek chyba ze specjalist ainzynier...bank 200 h, market 120 ml. chyba ze wrzuce jeszcze budde i wtedy bede mial dodatkowe 4 mlotki.

Raptorous 2013-08-09 22:41:48
To gdzie trzymac konnice mam juz 27 kirasow. Draftowac nadal czy na razie budowac budynki.
Tzn. zobaczymy czy inni tez zaproponuja pokoj z nami.
Wyglada na to ze sojusz sie sypie albo chca wybadac co zrobimy...pod pretekstem watku o TT z Itkiem.

Raptorous 2013-08-09 22:42:56
I co z moja propozycja o nowej grze wchodzisz w to...zapisujesz sie bo musze wiedziec co i jak. Gra tam tez Barteq i Haram w jednym teamie.

Raptorous 2013-08-09 22:58:01
Jak sytuacja z zastepca Kurumiego Jarkiem..cos rozmawiasz czy bedzie kontynuowal polityke Kurumiego??

Whiteye 2013-08-09 23:37:01
Na wysp warto jest wrzuci buddyzm a potem robi budynki religijne. Pniej moesz ci bank. Kirasjerw moesz na razie ustawi tu przy mojej granicy. W miastach moesz robi budynki, ale jak Ci si wyzeruje niezadowolenie z poprzedniego draftu to moesz dalej draftowa, tyle ze spokojniej. Wyjtkiem jest miasto w ktrym masz teatr narodowy - tam moesz draftowa co tur, bo to najlepszy sposb na produkcj.

Jarek podobno przyj moj propozycje pokojow i wysa Ci zawieszenie broni. Chce te podpisa OB. Jak chcesz moemy mu napisa e OB dostanie jak podpisze z Tob pokj a nie rozejm. Gdyby nie chcia si na to zgodzi to mog i po Military Tradition, ebymy mogli podpisa pakt defensywny.

Zapisae si do tej gry? Jeli tak to czy ja te musz to zrobi, czy obaj jestemy zapisani?

Raptorous 2013-08-09 23:39:20
Ja sie zapisalem ale tymusisz sie zapisac tzn. zarejestrowac i dopisac do moge watku. Daj mi maila do ciebie to ci wyles ogolne zasady co wiem.
TT Cie zaatakowal .
Co do Jarka to zgadzam sie.ob sie przyda

Whiteye 2013-08-09 23:41:06
whiteye@poczta.fm

Raptorous 2013-08-09 23:49:18
jutro ci wysle bo juz kompa wylaczylem.rano zrobie ture i dam znac. zapisz sie tam a ja juz cie dolacze do teamu dinosaurs team

Whiteye 2013-08-10 08:35:47
Dostae jak propozycj pokojow?

Raptorous 2013-08-10 12:29:43
Jak cos to moze jutro uda mi sie zrobic ture. Rano jade do tesciow.
Czyli mamy pokoj z Gryzem i Jarkiem i Itkiem.

Nie wiem czy Itek nie sciemnial.
Bo tylko on ruszyl wojo. Zaraz wrzuce screena.
JJ sie wycofuje do siebie ale Treb siedzi u Gryza i w sumie Gryz tez przesuwa armie. Dostales prezent sreberko dostalem kolo Khurasan fajna sprawa

Raptorous 2013-08-10 12:38:52

Whiteye 2013-08-10 12:52:40
Rozmawiaem z Itkiem przez telefon i wyglda na to e sojusz faktycznie ruszy na TT. Jutro powiniene zobaczy e trebuch te si wycofuje.

Raptorous 2013-08-10 13:16:02
Mozna pomyslec jezeli mamy pokoj z Grecja/ Itkiem i Gryzem i pewnie zaraz Treb i JJ.
To moze Ci pomoge zajc sie TT...jakies miasta by sie dostawilo..Mam 2 szpiegow gotowych do wyslania. Mam 26 katap/75 muszk i 27 kirasow+3 Kamlee...to glowna sila..Wiec moglbym wydzielic polowe sil i zdobyc co nieco.
Mam 4 tury do wojny z TT. Czyli w 226 albo 227 mozna dzialac.
Dam promo mojemu generalowi morale i moge spalic jakies miasto TT.
Jak to widzisz.Zbudowalbym wtedy albo w Arpinum albo Shandog Forbidden.

Shaka[D14]

Nieznany

Reprimends:
 6/3/6

Whiteye 2013-08-10 13:45:12
Twoi kirasjerzy na pewno by si przydali, muszkiety te moesz podesa, ale pamitaj o tym e za utrzymanie wojska za granic pacisz podwjnie, wic sprawd ile ich moesz wysa, eby nie ucierpiaa na tym Twoja nauka.

Jeli uda si przeama TT to miasta dla ciebie na pewno si znajd.

Raptorous 2013-08-10 13:56:07
Czyli ile jednostek moge wyslac za a za ktora kolejna place??
Czy wprowadzenie Free Rel dam mi kopa...w nauce i kosztach . Mysle ze tak.
Jakbym wysylam etapami przez twoje tereny do mojej kultury to mysle ze za duzo nie strace.
APropos wyslalem Ci maila na poczte. Zobacz i napisz.

Raptorous 2013-08-10 13:57:54
Czyli rozumeim ze bratamy sie z sojuszem i zaltwiamy TT..ale z ostroznoscia..trzeb a chronic tylek.

Raptorous 2013-08-10 13:57:58
Czyli rozumeim ze bratamy sie z sojuszem i zaltwiamy TT..ale z ostroznoscia..trzeb a chronic tylek.

Whiteye 2013-08-10 13:59:05
To ile masz "darmowych" jednostek zaley od wielkoci Twoich miast. Najlepiej bdzie jak staniesz na granicy i bdziesz stopniowo wchodzi w moja kultur, patrzc jak Ci koszty rosn. Przesyanie jednostek na raty te moe by dobrym rozwizaniem.

Mejla widziaem, ale jest on bardzo dugi wic w spokoju bd mg go przeczyta dopiero wieczorem.

Whiteye 2013-08-10 13:59:59
Dokadnie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Na pewno dobrze by byo gdyby cz muszkietw zostawi na wszelki wypadek i obserwowa szpiegami ruchy wojsk sojuszu.

Raptorous 2013-08-10 14:29:31
Czy odleglosc tez ma znaczenie czy wystrczy ze wyjde poza swoja kulture i nie wazne jak daleko.

Whiteye 2013-08-10 14:45:47
Wystarczy e wyjdziesz ze swojej kultury, odlego nie ma znaczenia.

Raptorous 2013-08-10 16:05:47
Tak myslealem ale oczywisce sprawdze ile mnie to bedzie kosztowalo.
Wyslac 15 kiras/3 kamele i ze 15-20 muszkietow/ plus 1x pika/d.luk do leczenia i gen macka.

Chyba Katap nie ma sensu brac bo na rifle i kawalerie niewiele dadza...jak ty myslisz. Bede potrzebowal twoje wsparcie dzial..

Raptorous 2013-08-10 16:06:01
Moze jeszcze slonie.

Whiteye 2013-08-10 18:39:07
Wydaje mi si e lepiej jest wysa mniej dobrych jednostek, ni wicej sabych.

Raptorous 2013-08-10 22:41:02
To jak z tymi dzialami...moge ewetualnie Treby mam 2 to i zetne ze 2 ...to z bonusem do bombardowania bede mial....chyba 4 na ture czyli razy 4 daje 16 pkt. defa. Bo katap chyba nie ma sensu brac widzialem ze TT w okolicy 4-6 rifli kolo shandong i impi oraz 4-5 kawalerii.
Czyli rozuemiem sloni nie brac..kamele chcialem ze jak uderzysz dzialami ja kamelami zaatakuje jego kawalerie ..jak beda szanse i przy okazji poflankuje jegokatapy/treby co tam ma.

Mozesz jutro porobic screeny ...gdzie uderzymy..jak to widzisz.

Raptorous 2013-08-10 22:43:15
Aha jeszcze mam prosbe zeby TT mi spalil mojego nowego miasta Aden i Shandong a chyba nie zdaze wyslac posilkow....wiec prosba zebys mial cos przy granicy.

Ruchy rozumiem ze robimy jako pierwsi...bo jezeli itek ikompania chcieliby jako drudzy to ja musze miec zmieniona godzine przeladowania na 8..albo 9 lepiej.. to wtedy zdaze zrobic turke rano przed robota ewentulanie wieczorem ale to nie obiecuje.

Raptorous 2013-08-11 11:08:34
czyli jaki jest plan. patrzylem i jak wszedlem kirasami do ciebie to kosztowalo mnie chyba 15 g. wiec nie duzo. to co jeszcze warto wysylac poza muszk. i trebami . katapy wysylac. co z moja obstawa shandong. i kasa za miasta tt. jak sie dzielimy

Raptorous 2013-08-11 12:05:14
co do nowej gry to napisalem do magi zobaczymy co odpisze. w drafcie jestesmy 2 to jakiego lidera wybieramy. czy orga zara czy moze myslalem o liderze co nie ma karencji za rewolucje.. chyba to jest spirytual jak sie nie myle. co myslisz czy mam sam wybrac w koncu to zabawa.sam wybrac w

Whiteye 2013-08-11 12:48:15
Dobrze by byo gdyby podesa wszystkich kirasjerw i troch muszkietw do zabezpieczenia. Wicej nie ma sensu bo i tak bd szy za dugo. Kas moemy dzieli si p na p.

Co do gry to najpierw trzeba by sprawdzi jaka bdzie mapa i ile miejsca pod nowe miasta. Startujemy z jednym setem czy wiksz ich iloci? W standardowym modzie BTS bardzo fajna cecha to fin.

Raptorous 2013-08-11 16:56:53
mam jeszcze gen z morale czyli ma on 9 ruchow. mozna zgrac atak ispalic tt karakorum np. albo iine miasto. widze ze jarek sie napalil a treb i jj i gryx w sumie sie nie udzielaja w pakcie.

Whiteye 2013-08-11 17:10:18
Zobaczymy czy Jarek faktycznie jest po naszej stronie.
Genera mgby si przyda, podobnie jak wielki artysta.

Raptorous 2013-08-11 19:10:40
Co do podzialu kasy to napisz w pakcie z adminem ..zeby nie bylo ze nic nie napisalismy. Masz jakis szpiegow zeby zbadac co ma w tych miastach blizej mojej granicy i twojego spalonego Ondenoga czy jakos tak.
ja sprawdze jutro scoutem..napisz gdzie podejsc kirasami...czy do mojej kultury czy razem z twoim stakiem. Jutro wysle reszte kirasow...tzn. w sumie wszystkie mam wyslac (zobacze jak sily treba). Jutro mozemy razem ture zrobic jak ci pasuje. muszkiety pojda z 15-20 zobacze jak koszty. dorzuce treby i ze 3-5 katap sprawdze w WB jakie koszty bede mial.

W zasaadzie wszystko zalezy z ktorej strony atakujemy...czy od baywaiting czy od shandong.Artyste i 2 generala tez wysle tylko dokad..moze masz plan gdzie atakujemy..czy czekazmy na moich szpiegow.

Raptorous 2013-08-11 19:29:31

Whiteye 2013-08-11 19:38:52

Kirasjerami wejd do Masa Verde (czerwone kko) a pozostaymi jednostkami id w kierunku Kituhwa (zielone kko). Planu jeszcze nie mam, wszystko zaley od tego jak ruszy si TT i czy doczy do nas Jarek.

Whiteye 2013-08-11 19:39:49
W ktrej turze wygasa Twj pokj z TT?

Raptorous 2013-08-11 19:57:18
226 albo 227.

Raptorous 2013-08-12 08:37:11
Widze ze JArek ostro wzial sie do roboty ..na Trevisie zdobywa miasta..bez walki praktycznie...nic nie robimy w tej kwesti.
Bo nie ukrywam ze ja tez moglbym jakies miasto do Trevissa zdobyc..Jarek jest w tajnych?

Whiteye 2013-08-12 08:46:38
Teraz za wiele ju nie zrobimy. Te byem zdziwiony tym e Jarek zaatakowa Rzym, ale w tej chwili najwaniejsze jest to, eby pomg nam walczy z TT.

Raptorous 2013-08-12 09:47:52
Napisalem do MAgi twoje pytanie dot. handlu techami odnosnie nowej gry czekam na odp.
Co do lidera to fin jest mocny ale ja sie zastanawiam nad 4 do wyboru.

Org/Cre - Zara - czyli twoj obecny - sady/biblioteki/ teatry/ latarnie i kolosea dodatkowo mniejsze koszty utrzymania panstwa.
Ind/Cre - Luis XiV - bibliotek/coloseum/ forge i cudy...czyli mniejsza strata mlotkow plus ewentualny kasa z cudow...
ORacle praktycznie bez problemow czy Glib.

Spi/Fin - Mansa - czyli bez problemu zmiana ustroju bez karencji dodatkowo obnizka kosztow np. nie trzeba caly czas miec Slavery.tak robil Itek ..w obecnej grze zmienialem ustroj poza GA 4 albo 5 razy i szykuja sie kolejne czyli na dluzszym etapie
warto i dodatkowo jak ma sie religie AP to szybkie swiatynie
Spi/ Cre Hatty
Ind/Fin Huayna
Panstwa beda oddalone wiec
NAcja mysle albo Arabia - Kamele i Madrassa - bonus do budowy bibliotek ..pozno UU ale jak widac w naszej grze bardzo sie przydaly.
Ewentualnie Sumer czyli szybciej zigurat bo od Priesthood / z liderem Zara to juz super kombo + vultur slabszy UU ale na poczatek dobry.
Te nacje oczywiscie pod cre i pod org...
Chyba ze ty masz jakies propozycje.
W sumie moze zaloze pakt nowy i tam bedziemy sie wymieniac informacjami dot. NOwej gry.

Dzis mozemy razem machnac turke tylko pytanie czy z Itkiem razem czy sami?
Mysle ze jak Jarek zaatakowal TT to moze przesle wosjko spod mojej granicy kolo Shandong zmienjszy garnizon...

Whiteye 2013-08-12 10:16:08
Dariusz te jest wietnym liderem, wydaje mi w dyplo jest najlepszy ze wszystkich dostpnych. Bardzo wane jest to czy dostaniemy na starcie wicej setw i jakie worki. Jeli nie, a bdzie duo miejsca na miasta, to warto by pomyle o jakim liderze z bonusem do ich produkcji.

Raptorous 2013-08-12 18:32:40
juz mamy miejcyowke...wejdz na moj watek a zobaczysz.

Whiteye 2013-08-12 20:37:32
Musiaem wyj bo cie blokowaem. stackiem id do Masa Verde.

Whiteye 2013-08-13 00:44:44
Ile czasu zajmie Ci dojcie wielkim artyst do Twojego nowego miasta na ziemiach chiskich?

Raptorous 2013-08-13 10:38:47
15 curr+3 kamele - mesa v
2x curr- kituh
9+gen morale - na wysokosci - Rzymu na srebrze

Idzie tez stak z krowek jest tj. 48xmuszk/28xkat/2xtreb /pika/macka-gen/ cross -65 unitow
w tej turze podejde pod Rzym do MEsa zajmie do 229. jedno pole w lewo przed Masa V.

ARTYSTA W 229 DOJDZIE DO ADEN I ZOSTANIE MU punkt ruchu.
TT chcial Aden to moze mu dac i wtedy odijemy i uzyjemy artyste??

Szpieg dojdzie w 230 pod Mesa V.
Wielki jest w umma w tej chwili .

Widze ze Gryz ma w utica i okolicy 23 rifle...treby poszly na dol ...Treb dzial nie widze...chyba albo poszly na dol albo do siebie poprzez tereny Babilonu.
Za 20 unitow poza moja kultura place 10 g -czyli jezeli dojdzie stak z krowek to 40 g mnie to wyniesie na ture...
W shandong mam 2 muszkiety..3 dojdzie i chyba zdaze draft zrobic to bedzie 4. Mozesz podeslac do shandong 1-2 rifle. nie wiem ile masz w Fort Ancient chyba najblizej..ma tam 2 worki czyli w razie potrzeby zrobie droge. Mam tez scouta.

Za 2 tury konczy mi sie pokoj z TT...czyli 228 moge rozpoczac dzialania wojenne.

Jak ty to widzisz

Raptorous 2013-08-13 10:41:58
Odnosnie nowej gry to Lider do produkcji setow czyli imp ma do setow 50 % i do generala...
ale wydaje mi sie ze nie ma sensu w to ladowac..Dariusz rzeczywiscie jest wypasiony bo ma Orga i Fin czyli niezle kombo.
Tylko wydaje mi sie ze jak juz jest Org to fin nie jest potrzebny...bo mozna zainwestowac w albo Cre albo
wybrac spi i mu dolozyc np. orga to wtedy mamy bonus ..na poznijeszym etapie gry czyli Asoka...czyli mamy koszty obnizone super sprawa bez sadow mozemy 5-7 miast spokojnie miec...Szybko wprowadzic SL, ajeszcze jakbysmy mieli sumerow to jeszcze szybciej.

Albo tez spi i industr... nastawiamy sie ze zrobimy Stone i mamy monument za free...albo kase..a monumet szybko sie scina.
Ja tak mysle ze jak mamy kase z jednej cechy to warto zeby druga miala cos innego....
W koncu to zabawa ...wiec mozemy sie pobawic...ja juz gralem spi i fajnie sie gra kiedy chcesz zminieasz ustroj nie tracac myslenia.
Musmy sie zastanowic co pierwsze wybieramy chyba lidera najpierw.
Dobrze byloby jakbys wszedl na nasz watek w beyond i napisal cos o mapie.
Czy nacje dobieramy pod katem techow bo w pierwszej kolejnosci chyba albo fish albo ..nie musimy kola albo rolnictwo.

Raptorous 2013-08-13 11:08:13
Settings / rules / teams:

General settings:
Host: Caledorn
Mapmaker: Plako (with SevenSpirits help)
Admin: Plako

Turns: Simultaneous
Tech trading: Off
Events: Off
Wonder Bans: None
Espionage: On, with hostile Civic and Religion Switching Missions banned
AP Resolutions: Religious Victory banned
Choose Religion: On
Nukes: Off
Vassal States: Off
Leaders: Unrestricted (snake pick, no duplicates, nothing banned)
View Starting Locations before Snake Pick
All teams start with Scout
Full diplo
Victories: all enabled, except via Apostolic Palace resolution
Rules violations result in reloading to a save prior to the violation, and / or Plakos determination
Version: BTS 3.19

Map relevant settings:
Size: Large (setting - doesn't tell anything about the real size of the map)
Start: Ancient
Speed: Normal
Difficulty level: Monarch
World-wrap: Toroidal
Barbarian level: Normal
Goody huts: Off
Corporations: On
Contact: Pre-Optics for all teams, capitals quite far from each other
Water: Enough to make sea-faring relevant
Wrap: Map-makers choice

Specific rules:
1) No logging in outside of your half of the turn during war for whatever reason, no double-moves during war (and turn before)
2) No peaceful double-moves, either (i.e. we play as sequential turn whenever doing otherwise can give player whatever advantage. We do not play 2 turns in a row, we wait at least 2 hours between turns
3) No city gifting unless returning to the previous owner
4) No diplo before in-game contact
5) No changing production, research etc just after turn rolls (to hide what you are doing)
6) No turning to AI
7) Generally, no pauses and reloads, unless special circumstances
8) Play for your own team's victory. Don't deliberately cripple your nation for another's gain. ("Free" cities gold, etc.)
9) DO NOT BE A JERK:
* if it does not feel right, do not do it
* if in doubt, ask (lurkers)
* if you make a mistake, best apologize, or at least say "axolotl" (see attached pic wink)

Additional rules:
1) Every team will have their own spoilers thread which hopefully be a lot of fun to read and have tons of useful into . In the (unlikely) case you would not love it, we would ask at least for updates on starting location, turn 10, 20, 50, 100 etc.
2) Every team needs a fancy/awesome/impossible-pronounce-or-remember name.

Teams:
1. Team Orgynized - Lord Parkin / Arkipeller / Magno_uy (with WilliamLP dedlurking and Dp101)
2. Team Blame Caledorn - YossarianLives / Caledorn (with Scooter, Old Harry and Cheater Hater dedlurking)
3. Team Master and Margarita - Slaze / Maga_R (with Jovan Kukic dedlurking)
4. Team Care Bears - Yuufo / Bisons
5. Team My Little Marathon Cannibal Pony - Classical_Hero / Halvgud
6. Bowsling / Aivoturso
7. Dick76 / DMOC
8. Team Eagles & Condors - Kurumi / HBHR (with Oxyphenbutazone)
9. Barteq / Geo
10. Team Dinosaurs - Whiteye / Raptorous

Wrzucilem tutaj tez
To sa zalozenia gry wynika z nich ze nie ma handlu techami i gramy bez moda.
Napisze w watku ze ustalenia dla nas sa jasne i ze mozemy zaczynac gre.

Maga jeszcze odpisala ze mamy zaspoilerowac na forum ze tez gramy zeby nie wchodzili na nasz watek na forum w beyond dot. Barteq i Haram. Mysle ze chyba nie ma potrzeby Barteq chyba widzi ze ty grasz i ja??

Raptorous 2013-08-13 11:09:01
Moze Bodek by zostal naszym lurkerem..czyli doradca albo cheos pomysl nad tym

Raptorous 2013-08-13 22:04:44

Raptorous 2013-08-14 09:50:15
Kolejna druzyna wybrala Willema - cre i fin .Ta laska co do niej pisze Maga_R maile co jest w USA.
Jest opcja zeby nie robic tury po przeladowaniu w czasach pokoju.

Wydaje mi sie ze lepiej od razu pyknaxc 2 turki przynjamniej na poczatku bo mamy z glowy...czy uwazasz inaczej...bo w sumei zawsze mozna kogos szybciej spotkac z drugiej strony. Jak myslisz.

Wracajac do Misia
Artysta jest kolo stolicy..szpieg bedzie za 3 tury w okolicach Baywaiting.
Zrobilem screeny . TT ma tylko Beijing te jednostki co mial i full workow wokol nic ponad to . Scout nic wiecej nie widzi.
Widac ze panstwo poscinalem ..he he . banki i sady...to mi da duzego kopa mysle.
Wielki Sz. zrobilem rozeznanie co ma Treb i JJ wrzuce screena.

Whiteye 2013-08-14 10:17:48
Co masz na myli piszc "Jest opcja zeby nie robic tury po przeladowaniu w czasach pokoju."?

Raptorous 2013-08-14 11:12:04
Wlasnie to odrzucili przynjamnie do 50-100 tury. Czyli sa mozliwe ruchy podwojne w czasie pokoju. Czyli logujemy sie przed koncem turyu i od razu robimy 2 turki.

Ogolnie chodzilo o to ze nie mozna zmieniac tech i prod ko kliknieciu end...ale nie maja jak tego sprawdzic a zasada z Dyplo logujemy sie raz tu nie obowiazuje.

JJ dal info o miastach TT moze w taki mrazie wybiore sie generalem po jakies miasto TT. Wialbym ze soba Artyste i po zdobyciu miasta mozna uzyc artyste ..co myslisz nad tym planem.

Whiteye 2013-08-14 11:25:52
Na rdzennych terenach Zulusw ten numer nie wypali. Artyst mona uy na terenach mongolskich albo chiskich, bo tam zuluskiej kultury jest stosunkowo mao.

Raptorous 2013-08-14 16:04:00
co powiesz na to zeby zajac beijing mam tyle kirasow ze przez 2 tury mozna zdobyc i uzyc artyste a w wyborach bylbys chyba pierwszy. zobacz czy mozemy zrobic taki numer poki tt ma tylko 20 defa w bejing.

Whiteye 2013-08-14 21:04:15
Moemy jutro si jako zdzwoni? O ktrej bdziesz mg rozmawia przez telefon?

Raptorous 2013-08-14 21:38:14
ciezko bedzie. napisz na tajnych. rano bede robil ture chyba ze nie dam rady albo jest pilna sprawa to pozniej jak mala pojdzie spac . napisz jak sytacja i kontakt przez tajne tylko. chyba ze bede mogl zadzwonic

Whiteye 2013-08-15 00:05:04
Id kirasjerami do Delhi a artyst do Fort Ancient. Jutro sprbuj spali wite miasto taoizmu, wic TT pewnie zawrci swoim stackiem.

Whiteye 2013-08-15 12:23:31
Poczekaj na mnie z tur, postaram si ja zrobi jak najwczeniej. TT pewnie odbije Bawating i dobrze by byo gdyby spali te miasto, ale wczeniej musz skasowa w nim obron. Moliwe e TT wejdzie tam caym stackiem kawalerii, ale wtedy go straci, bo przywal mu dziaami a Ty dobijesz kirasjerami.

Raptorous 2013-08-15 13:16:45
czyli jutro ktorej mozesz zrobic ture. moge generalem zdobyc beijing. jeszcze sprawdze. artyste wtedy do beijing. moge liczyc na jakas kase bo w n. turze albo kolejnej wprowadzam free rel.i zaczynam techowac.

Raptorous 2013-08-15 15:45:31
Sprawdzilem i tylko generaem dojde do bejing..bez wsparcia nie ma sensu. Artysta tez nie dojdzie.

TO jak jutro robimy.

CO do Nowe gry
To taki jest wybor

8 pacal
10 my darius
3 willem
6 mansa
1 capac

2 inca
4 indie
7
5
9

Raptorous 2013-08-15 16:01:12

Mamm juz seta..plynie na lodi wiec za 2-3 tury bedize w shandong

Raptorous 2013-08-15 22:05:14
zamierzamy kontynuowac wojne z tt. znaczy js jeszcze nie mam w sumie. napisales do bodka albo moze dzwoniles.

Whiteye 2013-08-15 22:35:29
Musz zobaczy jak wyglda sytuacja eby wiedzie co zrobimy, dlatego dobrze by byo gdybymy zalogowali si razem, albo gdyby zrobi tur po mnie. W cigu 5 tur bd mia kilkanacie jednostek kawalerii, a one powinny nam uatwi robot.

O ktrej moesz jutro robi tur?

Raptorous 2013-08-16 07:36:45
ty o ktorej mozesz zrobic ture ja albo rano albo dopiero jak mala pojdzie spac kolo 12-14. masz wolne. napisze ci sms jak bede mogl.

Whiteye 2013-08-16 08:01:31
Postaram zalogowa si tu po przeadowaniu. Jeli zalogujesz si a mnie nie bdzie to poczekaj na mnie.

Raptorous 2013-08-16 08:19:54
ba razie sie nie loguj bo mala wstala dam ci znac i ni odpiszesz czy mozesz

Shaka[D14]

Nieznany

Reprimends:
 6/3/6

Whiteye 2013-08-16 08:25:07
ok, jak bd mg si zalogowa to wylij esk.

Whiteye 2013-08-16 13:46:52

Jak tylko si zalogujesz przerwij prac workerw oznaczonych czerwonym kkiem, i id na pole oznaczone czerwon kropk. Jeli to Ci si uda to kirasjerami stan na polu oznaczonym kropk czarn.

Raptorous 2013-08-16 15:01:16
generalem poszedlem razem z artysta...podszedlem tez 2 muszkietami pod bejing..wiec jak cos to jutro zdobede. jak nic nie dosle...ale wtedy nie bede atakowal. Napisz pontiemu o kasie moze byc 1/3 bo ty wiecej uczestniczysz..wiec nie uwazam ze pol / na pol to za duzo dla mnie. szpiedzy podeszli pod mesa.

Widze teraz ze TT ma jakies unity kolo twojego szpiega co on tam ma?

Whiteye 2013-08-16 17:17:32
Koo szpiega s dwaj strzelcy albo strzelec i dziao.

Z kas poczekajmy bo nie ma sensu jej cay czas przekazywa. Ja spaliem Bulawayo, Ty teraz pewnie zajmiesz Beijing, ja potem znowu co zajm i tak kasa bdzie kry. Jak zakoczymy dziaania to podsumujemy kto ile dosta i si tym podzielimy za jednym razem.

Raptorous 2013-08-17 15:07:45
jak tam sytuacja kolo bejing

Raptorous 2013-08-17 22:22:50
chyba zajal aden i spalil

Raptorous 2013-08-18 09:52:23

Raptorous 2013-08-19 09:24:13
Niesety zrobilem blad...trzeba bylo zostac w Shandong...tymi muszkietami...albo w poprzedniej turze zdraftowac muszkiet w Fustat i w tej wrzucic....ALe wrzuce seta na miejsce gdzie stoja kirasy i w n. turze zaloze miasto w zaleznosci od sytuacji.

Jak bedziemy miec twoja kawalerie to zrobimy stak 20-30 unitow i bedziemy mu zajmowac miasta..
Dzis mozemy ture zrobic razem...daj znac o ktorej Ci pasuje.
Musimy tez zrobic podzial gdzie beda operowac nasi szpiedzy. ja mam 2 ty jednego..zebysmy wzajmenie wiedzieli gdzie jest stak FOrevera.

Moj stak tj. 9XMUSZ/5XKAT/2XTREB/1XMACKA (GEN)/2XCROSS- 19 UNITOW jest juz pod Baywaiting.

Odnosnie nowej gry.
Zespol Magi wybral Ottomanow czyli beda miec uu przy prochu...
Mamy jeszcze Zulu - impi / Holandie - galeon / sumerowie- czyli vultur

bizancjum - katarafakt. Bierzemy to pod uwage czy idziemy na zywiol i jak cos to iloscia unitow zalatwimy sprawe.
Czy bierzemy Kartagine i mamy bonus do jazdy ver melee czyli i spery i axy.

Whiteye 2013-08-19 09:47:27
Wydaje mi si e Anglia to mimo wszystko najlepszy wybr. Kartagiscy numidyjczycy s na wczesnym etapie gry a przy duej mapie i 10 zespoach moe si okaza e ich era przeminie zanim dojdzie do jakiej wojny. Teoretycznie to my moglibymy by stron atakujc ale majc takiego lidera najlepiej jest postawi na rozwj. Podobnie jest z kartagiskim budynkiem - najlepszy jest na starcie, bo od razu daje dodatkow kas, ale z czasem angielski bank bdzie zdobywa nad nim przewag. Jeli wybierzemy Angli to pocztek moemy mie trudny, ale jak si rozkulamy to powinnimy liczy si w walce o zwycistwo.

W misiu tur bd robi koo 19-20, pasuje?

Raptorous 2013-08-19 10:08:24
pasuje. ja do 18 w robocie wiec nim do chaty dotre to bedzie 19. Ok. wybieramy Anglie.

Raptorous 2013-08-19 16:42:41
Czyli Itek i kompania nie chca walczyc to co dac mu tego misjonarza..zdobywam Palac glosujemy na ciebie i koniec gry za ile..to troch punkty podciagne zeby przejsc JJ i Itka :-)

Whiteye 2013-08-19 23:53:05
Masz ju buddyzm we wszystkich swoich miastach? Jeli tak to moesz podrzuci jakiego misjonarza Itkowi, ale najpierw zadbaj o wasne miasta.
Zanim uda si wygra przez paac moe troch min, dlatego pki co lepiej jest nie nastawia si na to.

Jutro postaram si spali Karakorum. Wszedem 20 riflami w kultur rzymsk - moe dziki temu uda si odcign troch kawalerii.

Raptorous 2013-08-20 06:19:12
jeszcze nie mam wszedzie. Kolejny sie robi ale na razie juz nie scinam misjonarzy..nie ma orga wiec sie nie oplaca...bo tak z orgiem mam bonus a tak to juz nie tylko od forga.

Raptorous 2013-08-20 08:06:18
zwikeszylem szpiegostwo i w tej albo w nastepnej bede widzial miasta zuluskie. Przynjamniej ulundi i w nasza strone

Whiteye 2013-08-20 10:49:41
Dzisiaj bdziesz mg wyadowa seta, ale dobrze by byo gdyby wysadzi go jak najbliej Fort Ancient, tak eby zminimalizowa ryzyko e Forek go zobaczy.

Whiteye 2013-08-20 11:07:07
Moesz poczeka dzisiaj z tura na mnie? Jeli stack kawalerii odszed od Beijing na tyle e nas nie signie, to mona by podej pod miasto.

Raptorous 2013-08-20 11:23:02
Moge nie ma problemu. Moze dzis zagramy partyjke..bo wczoraj komara strzelilem.

Raptorous 2013-08-21 12:13:50
O ktorej dzis bedziesz mogl najwczesniej zrobic ture. Zona wraca i raczej wieczorem nie dam rady zrobic tury tym bardziej ze
musimy razem ture robic. Nie wiem dokladnie o ktorej zona bedzie w domu. Dlatego pytam.

Co do Nowej gry widzialem ze sie logowales ..jedna uwaga moze bedziemy dopisywac do Loginu DT czyli np Raptorous [Dino Team] i Whiteye [Dino Team] zeby nie mieli pretensji inni. Napisalem do Bodka i czekam na odp. Nic nie zmienialem bo AH jest po agri...patrzylem tez ze jakbysmy przestawili na:
rybki to mamy 11 tur lodz ale techa za 8 i rozwoj 11 tur/
ryz to ,mamy tech za 9 /lodz 11 i rozwoj 8 tur
obecnie mamy 8 tur lodka / 10 tur tech /stagnacja.
Czyli robimy lodke ..zrobilem analize jak by bylo najlepiej rzuc okiem. Wrzucilem na maila dinosaurs.team haslo jak do gry.

To jak widzisz ogolnie gre...na czym sie koncentrujemy najpierw tak jak pisalismy czyli Agri/ AH / potem Kolo jakby byly konie czy od razu BW i wprowadzamy SL od razu?

Wydaje mi sie ze powinnismy sie koncentrowac zeby zakladac miasta nad woda gdzie sa np. rybki ..daje to nam szybszy rozwoj i wiecej kasy bo mamy 3 monetki zamiast 2. Pozniej powinnismy isc po ..sailing ?? mistycyzm? Jak sailing to potem robic latarnie i zaraz W. Latarnie da to nam 2 szlaki handlowe.

Takiego maila napisalem do MAgi :
Witam Maga!

Mam kilka pytan..moj angielki nie jest na tyle dobry zeby to wszystko przetlumaczyc.

Odnosnie przeladowania.
Czyli rozumiem ze nie mozna 2 tur naraz robic jak byloby przeladowanie??
W nastepujacej sytuacji:
loguje sie do gry zostalo ...np 30 min.
Robie ture i koncze.

Nastepuje przeladowanie. To czy moge od razu sie zalogowac bo rozumiem ze jak jest przeladowanie nie mozna byc w grze.

2. pytanie czy moze byc lurkerem ktos z forum gdzie gram gdzie tez sie zapisalas jak widzialem napisalem Ci maila ale pewnie dawno sie nie logowals.

3. pytanie ile jest tur pokoju w grze w poczatkowych turach tzn.

Spotykam nacje ...i mija kilka tur mam juz np. 5 x axe i chce zaatakowac to moge czy musze czekac iles tur . Chodzi mi o sam poczatek gry.

4. Widze twoj watek Story to czy mozna go czytac?? Czego on dotyczy.

5. Jak wyglada sprawa widzenia dyplomacji. Czy rozumiem wymiana wiadomosci poprzez maila druzyny i ewentualnie inne informacje w Grze.
Czy jak sie ma alfabet to mozna widziec co maja czego nie inni ...czy ta opckja jest wylaczona...bo rozumiem ze handel techami jest zabroniony.

6. Czy bedzie wyznaczona godzina przeladowania ..tak zeby wszyscy mieli rowne szanse tzn. zeby nikt nie byl pokrzywdzony. Wiadomo w Polsce jest inny czas w USa tez inny gdzies indziej tez inny.

Oto odpowiedzi:

* przez pierwszych 50 tur mozna grac po 2 tury naraz - potem zobaczymy
* nie ma zadnych tur pokoju - mozesz atakowac, jak tylko masz 5 axes wink
* alfabet wciaz pokazuje techy
* mozna mailowac i czatowac z innymi, ale dopiero jak sie sotkacie w grze
* kazdy moze byc lurkerem, tylko musi przeczytac i stosowac sie do Lurkers Code - pierwszy post w ich watku
* story thread jest dla tych co chca sie bawic w role playing - kazdy moze czytac

Whiteye 2013-08-21 12:33:50
Postaram si by po 16 w domu, jeli si nie uda to bd dopiero po 18. Do ktrej godziny moesz czeka z logowaniem si?

O RB pogadamy na GG wieczorem, tak bdzie chyba najwygodniej.

Raptorous 2013-08-21 12:55:23
Mozemy ture zrobic kolo 18-19. Pasuje.

Whiteye 2013-08-21 13:05:36
Ok, to jestemy umwieni.

Raptorous 2013-08-21 16:18:19
Dobry temat zaczal JArek...dzis dopiero zobaczymy jak dziala artysta.
W sumie ma kultury 20 % czyli to daje 10 na ture. Po spaleniu Aden Pekin dostal trzy pola w lewo...ale tylko z tamtej strony na pd nic pomimo ze tam byla ziemia niczyja.

Z kultura to jest tak :
. 10,100,500,5000,- odpowiednio 10/t daje 20 itd.
20,40,60,80%

Czyli po zdobyciu Kultura sie cofnie. co najmniej o te 3 pola co byly przy Aden...a po uzyciu Artysty.
A po uzyciu artysty nawet kolejne 2 a lewo i na dol gdzie nie ma kultury po zulusko-chinskich miastach.

Whiteye 2013-08-21 19:46:19

Zrobisz workami stojcymi w dungli drog pod moim stackiem (czerwone kko)? Swoim stackiem moesz i na pnoc, tak eby schowa si w swojej kulturze.

Whiteye 2013-08-22 00:35:43
Masz jakiego seta? Jeli nie to dobrze by byo gdyby dorobi jednego albo dwch. Guangzhou pewnie trzeba bdzie spali, ale dziki temu zniknie zuluska kultura i zrobi si miejsce na jeszcze jedno miasto dla Ciebie, na elazie na pnocny-zachd od Beijing.

Whiteye 2013-08-22 08:59:17
Zrobie wczoraj zwiad generaem i drog pod moim stackiem?

Dobrze by byo gdyby poczeka dzisiaj z tur na mnie, chocia nie jest to konieczne.

Raptorous 2013-08-22 12:03:27
Nie musialem wszytsko widac jak na dloni. Set w tej turze wejdzie na poklad galerki. Jest sznasa spalic Ulundi ma tylko 1 xarcha. Tylko w tej turze musielibysmy podejsc stakiem pod moja granice i w nastepnej jezeli nic nie bedzie stalo spale ulundi generalem. DOstalem juz kolejnego wiec kolejny rydwan pojdzie w upgrade albo axe z 3xCR.

Droga zrobic. Zulu wylapal mi szpiegow wiec dobrze byloby jakbys poszedl z nim w strone ulundi

Raptorous 2013-08-22 12:10:39
Jeszce JJ moglby sprawdzic czy jeszcze robi fabryke FOrek bo jak skonczyl to zaraz bedzie mial Infa. Dzis ture moge pozniej zrobic. Nie bedziemy w stanie utrzymac Shrine buddyjska. Patrzylem w Bejing i jest napisane jak najechalem na AP ze musi byc religia obowiazujaca?? ide misjonarzem jude za 3 tury bede. Ja mam obecnie Free Rel. Koeljnego zaraz bede robil. A shrine da dobry dochod juz ide moja armia jesetm na gorce pod Bejing.

Raptorous 2013-08-22 12:18:30
Jedna tak ciekawostka. W Miastach wiata ..widze ulundi z razem z notka co wkleilem :-) .

Whiteye 2013-08-22 12:22:32
Nie ma szans eby utrzyma wite miasto buddyzmu, bo koo niego prawie od pocztku gry jest kultura zuluska, wic nawet wielki artysta by nie pomg. Jeli je zdobdziemy i nie spalimy to Forek ustawi si 3 kratki od niego stackiem i w nastpnej turze bez problemu nas skasuje, bez wzgldu na to co zbierzemy w miecie. Twj kirasjer-genera ma 3 punkty ruchu? Jeli tak to wystarczyo by eby startowa z Beijing eby mg doj do Ulundi.

Posiadacz Paacu Apostolskiego jest jednym z dwch kandydatw na papiea, ale religia papieska musi by jego religi. Wrzucenie judaizmu do Beijing nic nie da.

Raptorous 2013-08-22 12:34:06
czyli musze zmienic i ustroj i relgie??
A jak nie zmienie to beda wybory?? Czyli 2 tury w plecy. General ma 9 ruchow a do ulundi jest 10 najkrotsza droga pod warunkiem ze nie ma zadnego po drodze unita.

Raptorous 2013-08-22 12:36:51

Raptorous 2013-08-22 12:37:33
A rzeczywsice masz racje zapomnialem ze 2 pola w mojej kulturze robi od razu.

Raptorous 2013-08-22 12:38:17
To napisze w pakcie TT zeby czy Jarek czy JJ sprawdzili czy po drodze nie ma przeszkod...to by zabolalo i TT i Forka :-) .

Raptorous 2013-08-22 12:42:11
Czyli jest szansa...na spalenie ??CZy ten pierwszy ruch Generala jest na polu nr 2??
Jeszcze jedno pytanie. Czy warto mi isc po PP...bo tak patrzylem i w sumie nie mam za duzo townow i villagow...tak mi wychodzi ze chatek mam 14-15 tzn. przed zdobyciem Bejing.

Raptorous 2013-08-22 12:50:42
Jak dzisiaj robimy...tzn zajmujemy guagzou i palimy...Do tego operacja Ulundi.
Ja nie wiem dokladnie o ktorej bede robil ture. Pewnie wieczorek kolo 19-20. Kontakt tylko przez tajne albo gg. Jutro musze zrobic rano..albo szukac zastepstwa bo jade do tesciow wiec sobota i niedziela rano po przeladowaniu bede robil ruchy.

W nowej grze to na razie rob ruchy Ty. Zobacz moj mail na dysku w gmailu.

Raptorous 2013-08-22 13:12:38
Jeszcze jedna sprawa guagzou jest na gorce workami nie dojde zeby wybudowac fort. tzn w n. turze bede mogl. bede mial - 4Kultura sie cofnie zuluska wiec . W suemie jest szansa na zbudowanie fortu w 1 ture. Poza tym info JJ i Jarek maja Lib, Itek/ Gryz maja MT i Kawalerie.

Raptorous 2013-08-22 14:27:20
JEszcze jedna prosba. Jak zajalem Bejing dostalem smieszna kase 29 g. Wiec jakbys mi zostawil do spalenia Guagzou.

Whiteye 2013-08-22 17:55:56
Umwmy si ze ten kto pierwszy si zaloguje, ten spali Guangzhou. Moliwe e ja bd pierwszy, bo chc zrobi tur jak najszybciej, ale nawet wtedy sporo zyskasz na tej wojnie, bo wszystkie teren na zachd od Beijing bd Twoje.

Whiteye 2013-08-22 19:26:21
Wejd wszystkim co masz do Beijing, bo Forek ciga na nasz front ponad 150 jednostek.

Raptorous 2013-08-22 21:01:41
nie dolaczyc unitow do twojego staka pod ruinami guagziu?

Raptorous 2013-08-22 21:02:04
Co z ulundi na razie ma 2 unity moze wycofa

Raptorous 2013-08-22 21:54:41
tak myslalem ze tam poszedl...tego pola nie widze. Mogl w 2 strone ale wybral nasza cholerka.

Raptorous 2013-08-23 08:08:10
masz dojscie do gg w robocie ??.
Troche mnie porobiles z tym guag ...i pewnie dlatego Forek skasuje twoj stak. Ja na jego miesjcu wszedlbym calym stakiem kawalerii do miasta.
Widze ze forek pozastawial droge zeby general nie mogl spalic miasta.

Whiteye 2013-08-23 08:24:47
Jestem na GG. W jaki sposb Ci porobiem?

Raptorous 2013-08-23 11:31:29

Sojusz bede obserwowal ..tym bardziej ze zlapalem kolejnego szpiega ..kolo damaszku.
Czy potrzebujesz jeszcze info co ma Forek w okolicach G.conclave i Jerusalem ...to ogolnie nic sie nie zminolo jak podalem w 234 doszla 1xkaw doszla do Conclave a N.J. jest inf/ muszk/axe. Gdzie jest twoj stak z riflami??

Raptorous 2013-08-23 11:34:37
W tej turze bede widzila Noadwegu?? Co robi jarek...bo jego armii w ogole nie widze. Sojusz tez moglby sie ruszyc bo jak FOrek pojdzie na nas to chyba mamy za malo sil. Jak ty to oceniasz...Moge wyslac kolejne jednostki. 10-15 muszk i 5 katap + 2 kirasy. Zrobie tez generala rydwana tylko on ma 1 promo i ustawie 5 katap zeby dac im promo.

Whiteye 2013-08-23 11:44:22
Gdyby okazao sie ze nie mamy szans to trzeba bdzie sie wycofa, ale mam nadziej e nie bdzie takiej potrzeby. Dosyam prawie wszystkie jednostki w kierunku Beijing i Ty te wylij to co moesz.

Raptorous 2013-08-23 15:56:46

Raptorous 2013-08-23 15:57:18
mLABONG...COS TAM spalone

Raptorous 2013-08-23 22:51:03
jak jutro ruchy. rano dasz rade po przeladowaniu

Whiteye 2013-08-23 23:02:17
Postaram si zrobi tur jak najwczeniej, daj zna jak bdziesz si logowa.

Jeli Forek podejdzie pod Beijing i to my zaatakujemy jako pierwsi to powinnimy bez problemu wygra. Gorzej jeli uda mu si wywoa rewolucj w miecie, i to on uderzy jako pierwszy, wtedy moemy mie spore kopoty. Tak czy inaczej pamitaj eby przezbroi jak najwicej jednostek, przede wszystkim camele.

Masz w pobliu jakiego szpiega, ktrego mgby wrzuci do miasta? Moesz te sprbowa misji kontrwywiadowczej.

Raptorous 2013-08-24 08:44:56

Whiteye 2013-08-24 09:54:19

Jutro wejd stackiem rifli do Beijing, a Ty, jeli Forek nie wejdzie w Twoj kultur, wrzu wszystkich kirasjerw do miasta oznaczonego czerwonym kkiem.

Raptorous 2013-08-25 08:57:42

Whiteye 2013-08-26 08:24:59
O ktrej moesz dzisiaj zrobi tur?

Raptorous 2013-08-26 11:46:34
Tu jest sojusz. FOrek pewnie sie wycofa z nobamba.

Raptorous 2013-08-27 13:34:56
Dlatego tez pojde na zwiady do Grecji, a do Itka / zulu wysle szpiega. W sumie miasta Zulusa widze wiec nie ma problemu . widze ze sojusz sie nie odzywa ..pewnie pisza w swoim pakcie co myslisz. Itek mnie prosil o misjonarza a widze ze ma buddyzm.
W szpiegostwie staram sie nadgonic roznice pomiedzy Grecja i Itkiem i trebem.
Sprawdze tez co Gryz porabia u siebie.
W Soldier mnie przebi.
Dlatego armii nie wysya Jarek. Czeka az sie wykrwawimy i wtedy moze ruszyc.
Pisales cos mu?

Whiteye 2013-08-27 13:45:47
To co mamy teraz w chinach powinno wystarczy eby zatrzyma Forka. teraz dobrze by byo na wszelki wypadek zabezpieczy inne granice.

Do Jarka napisaem, ale odpisa tylko co w stylu "postaram si" dlatego lepiej jest zachowa ostrono. Dopki mam armi pewnie nic nie zrobi, ale gdybym jej si pozby to moe by rnie.

Shaka[D14]

Nieznany

Reprimends:
 6/3/6

Raptorous 2013-08-27 14:36:48
Na morzu trzeba przede wszystkim uwaa ile on moze miec galeonow / ironcladow? / fregat.. Jak cos widzisz to wklej screeny. Musimy chuchac na zimne. Widzisz moze nad czym mysli.

Whiteye 2013-08-27 19:22:12

Raptorous 2013-08-28 11:13:32
Napisz jak sytuacja wyglda bo dzis musze ture robic po 15. Wieczorem moge nie miec mozliwosci.
Jak masz mozliwosc to rzeczywsice trzeba wrzucic rele do Pontiego i gosowanie i zwycistwo Religijne.
Jutro te tur bd robi koo tej godziny..chyba e co si zmieni, a w sobot i niedziel chyba bd szuka zastpstwa.

Whiteye 2013-08-28 11:29:40
Nie wiem co zrobi Forek ale ta bitwa nam nie wysza. Przegraem mas walk gdzie powinienem wygra i wikszo gdzie szanse byy wyrwnane.

Wydaje mi si e Forek zaoy miasto na ruinach i schowa si w nim eby si podleczy. Jeli tak zrobi to my te bdziemy musieli wyleczy swoje jednostki.

Nie ma szans ebym zalogowa si koo 15 wic tur bdziemy musieli zrobi osobno. Jeli bdziesz mia tak moliwo to zagadaj do mnie na GG jak si zalogujesz i wrzu tutaj screeny a wtedy ustalimy co robi, jeli nie bdziesz mia takiej moliwoci to zrb to co uwaasz za suszne.

Raptorous 2013-08-28 11:31:41
Net sie tnie ostatni screen co mam forek mial 33 kawy hp okolo 7 / jedna 12 i 10
i 6 inf..

Raptorous 2013-08-28 11:32:38
ok. tak zrobie.

Raptorous 2013-08-28 16:53:02

Raptorous 2013-08-29 15:01:33

Raptorous 2013-08-30 09:39:12

Raptorous 2013-08-30 09:39:57

Raptorous 2013-08-30 13:26:20
Tak wkeliem screena zeby nie wiedzieli gdzie jest moj Wielki Szpieg :-)
Itek ma ja juz canony zarown w Bad Tibria - 1 szt jak i w Uruk - General bez przydzialu/ naukowiec i Inzynier - 2 szt . canon. Treb mysli nad Kolejami za 11 tur. Gryz za 2 - stal / JArek za 2 Steam Power.

Raptorous 2013-08-31 17:22:37
odnosnie przejscia na budde. to za ile mialbym przejsc. mam obecnie free rel wiec pytanie czy wystarczy ze zminie rele na budde czy musze jeszcze zmieniac ustrij na relig. czyli albo org albo the.jak masz jakies wytyczne dot. ruchu wojsk lub wspolnego dzialania to moze napisz cholernikowi na tajnych w dyplo jak macie wsp.pakt tajny.

Whiteye 2013-08-31 17:46:36

Whiteye 2013-08-31 21:23:33
Gamo ze mnie. Zaznaczyem liczb gosw potrzebnych do zwycistwa po gosowaniu w ONZ, w paacu wystarczy ich 487.

Raptorous 2013-09-02 08:49:19

Raptorous 2013-09-02 14:49:40

Raptorous 2013-09-02 14:53:36
Jak widac Gryz zbiera sily.
Za 2-3 tury bede wiedzial nad czym mysli Itek.
Jutro idziemy w kierunku khageli razem czy czekasz na armie co masz niedaleko mojej granicy (kolo ruin wiochy co spalilem).
Jeszcze jedno pytanko czy lepiej dwac expa katapom co maja juz ma promo czyli 7/2 czy tym co nie maja 2 expa..jak upgradne pozniej do canonow to bedzie sila.

WLasnie jak dalej gramy ..czy sojusz chce konczyc Gre??
mam na razie w punktach przewage ...miast wiecej wiec JJ chyba mnie nie przegoni, JArka nie dogonie...inaczej Itek.

Raptorous 2013-09-02 15:04:38
W techach che isc po Stal ..poprzez chemie. Czy lepiej po grenasow. .
Za 6 tury bede mial chemie jak pojde na maxa. Tn. najpier uzbieram kase. CZyli za kolejne 8 stal.

Whiteye 2013-09-02 15:43:23
Rifle ktre teraz draftuje nie wysyam ju na zachd, wic w razie czego na wschodzie nie bd bezbronny.

Z marszem na zachd na razie bym si wstrzyma, bo bardzo atwo moemy si wystawi na strza. Forek straci ostatnio 3 miasta, jutro postaram si zaj Great Conclave, wic zaraz powinna mu si skoczy kasa.

Sojusz podobno chce koczy gr, ale dopki nie odbdzie si gosowanie, musimy liczy si z tym e bdzie ona trwaa dalej i bdziemy kolejnym celem.

Raptorous 2013-09-03 13:31:36

Raptorous 2013-09-03 15:02:28

Raptorous 2013-09-03 15:15:09

Raptorous 2013-09-03 15:17:10
SIEGNIE CIE TYM STAKIEM ... RANNE JEDNOSTKI PO PRAWEJ TO GARNIZON G.CONCLAVE.

Raptorous 2013-09-04 15:07:30

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: