www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Rudi (Ruda) - Barteq (Zara)" (Rudi2)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 22:18   Pakt "Rudi (Ruda) - Barteq (Zara)" (Rudi2)

Pakt numer 3121, założony 2013-01-07 17:55:56 przez Rudi2 (Holandia - Boudika)

Nazwa paktu: Rudi (Ruda) - Barteq (Zara)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rudi2
Barteq
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 42/47
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 22:18   

Rudi2 2013-01-07 17:57:26
Witam drogiego sąsiada. Duże musiało czasu upłynąć nim do sąsiedztwa doszło.
Jak idą postępy w wojnie z Arabem?
Ja idę od swojej strony.

Barteq 2013-01-08 04:19:17
Wielka Czarna Wodza wita Blade Twarze

Całkiem sporo tego czasu upłyneło, ale indiańscy kartografowie skorzystali ze znaków dymnych wysyłach przez Arabów w kronice i dotarli po sznureczku do właściwego celu.

Odnośnie postępów w wojnie z Arabem, to Indianie nie mogą narzekać. Główny cel został wykonany, łupy i skalpy zdobyte, bramy zabarykadowane, więc poostało spokojnie oczekiwanie na wojska sojusznicze. Niestety towarzyszące mi Czarne Twarze prześladuje jakaś starożytna klątwa arabska, bo już 3-krotnie, z dziwnych przyczyn, nie wykonali właściwie powierzonych im zadań ;) .

Rudi2 2013-01-22 12:11:00
Czy Zulus współpracuje z tobą w wojnie z Arabem?
Może we dwóch jakąś akcję podejmiemy?
Masz rydwany tam w okolicy?

Barteq 2013-01-23 00:34:21
Odpowiedź pierwsze pytanie jest dość podchwytliwa. Niby współpracujemy, ale samemu Zulus wykazuje zerową incjatywę i jeszcze nie wykonuje kompletnie moich zaleceń i sugestii (do tego nic nie mamy dogadane, poza tym, że nie wbijamy sobie nożyka, nawet podziału miast :) )... Podobno ma mieć teraz czas, więc może będzie lepiej.

Niestety teraz ciężko to widzę, bo mam problem. Mojemu bliskemu sąsiadowi mocno leci power w górę i pokazał mi 4 rydwany blisko granic, więc wszystko, co żyło i nie było tutaj potrzebne, powędrowało na tamte rubieże. Dopiero, jak się okaże, że sąsiad wybierał inny cel, to rozważę szybsze działania tutaj.
Zresztą, najbardziej efektywnym wojskiem na łuki byłyby, w moim przypadku, najprawdopodobniej rydwany, ale mam ich w państwie bardzo mało (kompletnie nie planowałem rusha na Rihitera i przy produkowaniu na szybko wojska, nie miałem odkrytego animala na czas; potem goniłem z gospodarkę, więc za dużo wojska nie dorobiłem, a co teraz będę musiał nadganiać).

Rudi2 2013-01-29 15:37:04
Jak daleko masz do katapult?
Podpisałem zawieszenie ognia z Rihiterem na jakiś czas.

Rihi bardzo chce, żebym cię zaatakował razem z nim.
Szaleństwo :)

Barteq 2013-01-30 02:37:58
Rihiter napuszcza już prawie wszystkich, kogo się tylko da, na mnie :) .
Do katap już dość blisko, ale dokładniejsze informacje wolę zachować dla siebie ;) .

Rudi2 2013-01-30 08:57:26
Tak myślałem.
Robi chłopina co może zrobić jeszcze w tej sytuacji. Napuszcza każdego na każdego żeby zmienić ten niekorzystny dla niego stan.

Daj znać kiedy katapki będziesz miał gotowe do podejścia to połączymy wojska i razem dokończymy dzieło.

Barteq 2013-02-01 00:07:20
Ok. Dam znać.

Rudi2 2013-02-02 15:38:01
Chciałbym postawić miasto przy rzece obok naszych wojowników ustawionych na czujkach.
To zaraz obok mojej stolicy. Czy masz jakieś uwagi sąsiedzie?

Barteq 2013-02-03 01:39:21
Rozumiem, że chodzi o ten lasek kratkę obok?

Jeżeli tak, to nie mam uwag, bo nie będziemy sobie wchodzić kulturą.

Rudi2 2013-02-03 14:30:13
Tak. Lasek przy rzece.
Od twojego jest wystarczająco miasta bezpieczna odległość.

Barteq 2013-02-03 23:33:07
Ok

Barteq 2013-02-11 04:55:34
Proszę o opuszczenie moich ziem.

Nie dałem nikomu w tej grze zgody na zwiedzanie swoich terenów i nie zamierzam dawać.
Jeśli jutro nadal zobaczę tego chariota w swoich granicach, to będę zmuszony wypowiedzieć wojnę, bo mam jeszcze mechaniczną blokadę na zdjęcie OB normalnym trybem.

Rudi2 2013-02-11 09:02:51
Ok. Nie ma problemu. Tak tylko chciałem do Bobka dojechać. Czy masz coś przeciw temu?

Barteq 2013-02-12 04:42:01
Nie miałbym nic na przeciw, gdybyś się wcześniej zapytał, ale bardzo nie lubię, jak się mnie stawie po fakcie dokonanym.

Jeszcze się zastanowię, ale najprawdopodobniej będę zmuszony zamknąć jutro granicę. Warriorem wracam do siebie, oczywiście.

Rudi2 2013-02-12 11:28:28
ale ja już nie jestem na twoim terenie :)

Barteq 2013-02-13 04:45:27
Przemyślałem sprawę i chwilowo jestem zmuszony zamknąć granicę. Jakbyś był w stanie wojny z Rihiterem, to inaczej bym patrzył na te sprawy, ale w momencie, kiedy sobie swobodnie łazicie u siebie, nie chcę ryzykować przecieku informacji (nie żebym się Rihitera obawiał, ale wszędzie trąbi, cokolwiek o mnie usłyszy...).

Rudi2 2013-02-13 09:00:23
Zerwanie OB to dla mnie duże straty finansowe. Nie jest to dobry sygnał do współpracy w przyszłości więc nie komplikuj niepotrzebnie.
Nic złego się nie stało gdy przeszedłem szybciutko przez twoje państewko w najwęższym miejscu. Argumenty twoje są nielogiczne bo kto jak kto ale Rihiter chyba najlepiej zna ten teren bo to jego dawna stolica.

Rudi2 2013-02-18 14:22:53
Coś ty się wyrwał z tym zerwaniem OB.
Mamy wspólne interesy i raczej do konfliktu między nami nie dojdzie w przyszłości więc nie psuj dobrego jeśli nie ma uzasadnienia.
Dałem propozycję otwarcia. Spokojne, nie zamierza zwiedzać twoich obszarów a wówczas jedynie prześliznąłem się szybciutko rydwanem i już go nie widzisz zapewne na horyzoncie.
Uzgadniamy atak na Rihitlera czy sam zamierzasz wyskubywać mu wąsiki?

Barteq 2013-02-19 05:20:06
Wiem, że jesteś dobrym graczem, ale to nie znaczy, że będę pozwalał sobie na wszystko. Chciałbym zobaczyć Twoją reakcje, jakby Ci sąsiedzi samowolnie spacerowali sobie po Twoich ziemiach. Przywróciłem OB, ale z małym zastrzeżeniem, że nie chce niezapowiedzianych wizyt i następnym razem zerwę już OB ostatecznie i każdym możliwym sposobem. Zresztą, jestem coraz bardziej podejrzliwy, patrząc ma kolejne ruchy wojsk Rihitera. Te 2 łuki to samemu mógłbyś sprzątnąć, kiedy tylko byś chciał, a posiłki nie mają szans dojść na czas.

Co do dalszych planów, to aktualnie próbuję ustalić z BBB co robimy z oddziałem Rihitera w Damaszku, ale ciężko to idzie.

Rudi2 2013-02-19 07:32:57
A ty myślisz, że te dwa samotne łuki w mieście tak sobie same przypadkiem tam zostały (jest jednak chyba ich więcej niestety). Dużo mnie kosztuje czasu spiskowanie przeciw tobie z Rihim. Skutek jak widzisz jest dość zachęcający. Odsłania się coraz bardziej. Spokojnie sąsiedzie, jakby nie patrzeć to Rihi nadal okupuje Moje Miasto i tego nie zamierzam tak zostawić. Czekam na stosowny moment a sygnał powinien wyjść właśnie od ciebie gdy ty będziesz też gotów.
Rihi chyba z BBB też gada mocno.

Tak czy inaczej proponuję współpracę. Mam plan ale związany też z twoim wojskiem więc musiałbyś go zaakceptować.

Rudi2 2013-02-19 13:21:16
Choroba Bartek, to są skutki braku przepływu między nami informacji.
Gdybym wiedział, że podejdziesz pod miasto Rihiego stackiem (małym na razie) to już dziś bym też wypowiedział mu wojnę podchodząc po to drugie miasto. Musiałby rozdrobnić obronę na dwa miasta.
Jednak wszedłem przed Rifiterem do tury a wówczas powstałby brzydki łańcuszek z Rihim w środku. Mogłem poczekać wpierw na niego gdybyś bardziej precyzyjnie napisał mi wczoraj.
Jutro tak zrobię.
Powodzenia liderze i obyś tak dalej się rozwijał.

Rudi2 2013-02-19 14:38:01
Skoro w niedalekiej przyszłości będziemy sąsiadami to może zróbmy pakt jawny o nieagresji jurto?

Barteq 2013-02-20 04:48:50
To nie tak - zdobyłem sobie workera, bo Rihiter źle sobie skalkulował ruchy, więc dosłałem małą obstawę, żeby nie stracić zdobyczy :D .

Barteq 2013-02-20 05:13:31
BBB tak bardzo się nie lubi z Rihiterem, że średnio ich rozmowy widzę :) . Czekam teraz, co mi powie, bo zastanawia się, co zrobić.

Porobiłem trochę testów i trochę mnie bolą zęby od samego myślenia o zdobywaniu Damaszku. Jeśli miałbym wchodzić sam, to potrzebuję minimum 5 katap i 3 tur na zdjęcie obrony, jak tylko pojawią się mury.

Barteq 2013-02-20 05:21:07
Nie zamierzam ponosić nie potrzebnych strat, więc jeszcze nie planuje odejść w ciągu najbliższych tur, a dopiero, jak będę gotowy.

Co do paktu, to muszę to jeszcze przemyśleć, ale jestem raczej negatywnie nastawiony. Przed grą obiecałem sobie nie podpisywać żadnych, a już mam 2 i teraz mi się ciężko z ich wyplątywać :( . Potem dochodzi gadanie - jak nie przedłużysz, to znaczy, że mnie chcesz atakować. Ech, zaczynam coraz lepiej rozumieć podejście Rihitera do paktów jawnych...

Rudi2 2013-02-20 11:22:14
Rihi też mi pisał, że z BBB nie mogą się dogadać ale im bardziej mnie o tym przekonywał to nabierałem przeświadczenia, że mnie nabiera.
Może faktycznie nadają na różnych częstotliwościach.

Barteq 2013-02-21 04:44:28
Miałem krótką pogawędkę z BBB na ten temat.

Zapytał mnie wprost:
Czy się na mnie szykujesz?
Odpisałem, że nie i zapytałem skąd ma taką informację.
Odpowiedź Rihi.
Więc ja mu na to - gdybym rzeczywiście planował atak na Ciebie, to by chyba była ostatnia osoba na ziemi, z którą bym o tym rozmawiał.

Co prawda nie odpisał, ale chyba mi uwierzył.

PS Tak wygląda z grubsza dyplomacja z BBB :) .

Rudi2 2013-02-21 11:49:14
Ja też bardzo mało piszę do innych wiec może BBB ma tak samo.

Co do Rihiego to podszedłem pod to moje miasto a skoro ty się cofnąłeś spod jego stolicy to należy spodziewać się, że część łuczników właśnie z niej wycofa.
Straci bonus do fortyfikacji.
Ja katapulty już zaczynam robić więc możemy wspólnie szturmować jego stolicę za klika tur.

Barteq 2013-02-22 02:26:25
Ja też stosunkowo niewiele piszę i już mnie przez to omal spora ekipa nie odwiedziła.

W sumie waham się, co zrobić z tą stolicą, bo strasznie wejdę kulturalnie w BBB, jeśli ją przejmę, a na tym mi akurat niezbyt zależy.

Robiłem testy i scenariusz zdobywania widzę tylko 1 - zdjęcie obron do 0% (a Rihi może ściąć mury, więc to potrwa). Straty zupełnie nieadekwatne do zysków...

Rudi2 2013-02-22 13:14:54
No to spal to miasto. Powstanie wolna niewielka neutralna przestrzeń pomiędzy naszymi trzema krajami. Wcale nie musimy się potem naparzać a wręcz stworzyć bezpieczną dla rozwoju strefę.
Jeśli chodzi o Rihiego to mam taki plan na jego miasta.
Teraz ściągam prawie całe jego wojsko do miasta od mojej strony. W stolicy zostawił 1 łuk i 2 woje. W następnej turze (czyli już teraz) powinien pozostałym wojskiem wejść od obrony miasta z mojej strony. Wówczas ty podskocz pod stolicę i wybij te 3-4 jednostki. Spal stolicę i zostaw ostatnie miasto Rihiego z całym tym majdanem mi. Ja i tak nie mam nic do roboty więc będę spokojnie z nim walczył.

Rudi2 2013-02-22 13:15:47
Jesteś liderem a to powoduje, że po cichu zaczynają spiskować nacje przeciw tobie. Znam ten ból więc bądź ostrożny.

Rudi2 2013-02-22 13:24:27
Jeszcze w temacie Rihiego.
Zaraz będą tam podchodzić moje katapulty i dojeżdża Martin ze swoim stackiem więc pasuje nam bicie się z wojskami Rihiego ale nie ma tez dużego parcia by to zrobić natychmiast.

Rudi2 2013-02-25 11:30:18
Po co ci ta wojna z Holandią?
Wystarczyło dać sugestię, że za pomoc w wojnie z Rihim chcesz dostać moje miasto.
Proponuję ugodowe zakończenie wojny między nami póki jeszcze nasze katapulty nie zagrały i do bitwy nie doszło.
Miasto za pokój. Bez walk i niepotrzebnego tracenia wojska.

Rudi2 2013-02-25 13:39:13
Gdy będziesz robił turę daj propozycję pokoju. Ja przyjmę i dostaniesz miasto bez walki i bez wzajemnych animozji. Taka jest niestety cena istnienie i ja to rozumiem.

Barteq 2013-02-27 03:07:58
Na ten moment nie widzę za dużo argumentów za tym, żeby odstąpić.

Powiem szczerze, że od dawna byłeś dla mnie głównym celem na teraz. Nie robiłeś armii, ale zaczynałeś się odkuwać gospodarczo, więc w przyszłości stanowiłbyś bardzo poważne zagrożenie, szczególnie, że umiejętnościami wojskowymi przewyższasz znacznie większość moich sąsiadów (jedynie Rihiter ma podobne umiejętności, ale Ty jesteś znacznie bardziej nieprzewidywalny).

Zaraz będziesz miał słonie, więc to był absolutnie ostatni moment, żeby uderzyć...

Rudi2 2013-02-27 19:03:32
Ale ja nie umiem grać. Przy Rihim ściemniaczu to ja wymiękam. Przekonasz się o tym niestety w przyszłości. Rihi nigdy nie dotrzymał jeszcze słowa a grał już w kilku Dyplo.

Barteq 2013-02-27 19:50:39
Rihi nie miał wielkiego wpływu na moją decyzję.

Rudi2 2013-02-27 19:54:20
To bardzo zła decyzja. Połączą się tereny Dzia i Rihiego a to bardzo ambitny tandem i nieobliczalny.
Moim zdaniem powinieneś zostawić Holandię jako naturalną przeciwwagę dla tych dzikich plemion z tej strony.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum