www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Rudi2 - Admin Bodek" (Rudi2)
Author Message
Shaka[D14]

Kubilaj ChanImperium Celtw

Piwa: 60/18
plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 21:19   Pakt "Rudi2 - Admin Bodek" (Rudi2)

Pakt numer 3143, zaoony 2013-01-18 11:05:48 przez Rudi2 (Holandia - Boudika)

Nazwa paktu: Rudi2 - Admin Bodek

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Rudi2
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 21:19   

Rudi2 2013-01-18 11:30:23
Witaj Administratorze i lecimy dalej z tym tematem.

cd tej dyskusji i decyzji w sprawie mojej wojny z Martinem i Dzia jednoczenie

Przeczytaem decyzj. Sugerujesz a i ja wiem, e mam teraz opcj klepnicia stacku Martina i zajcia jego miasta i itd.

Napisze co zamierzam bym nie mai wtpliwoci.
Jednak chc podpisa pokj ju w tej turze z Martinem a nastpnie ewentualnie OB.
Jak do tej pory nie mam pewnoci czy Martin nie klepnie przy okazji i moich wojsk co byoby zagraniem genialnym ale wielce wrednym :)
Raczej nie ale pewnie nawet on sam jeszcze nie wie co zrobi gdy zobaczy pokiereszowane jednostki gotowe robi za miso armatnie.
Potrzebny jest mi teraz pokj na tej stronie bo mam tylko dwa miasta w tym jedno na 1 ludziku a jeszcze wojn po przeciwnej stronie z Rihiterem musz dokoczy. Niech si teraz Martin dalej klepie z Rihim a ja musz 2 osadnikw wyprodukowa by zaj teren po dawnych miastach Martina szybko.

Prawd mwic to byem przekonany, e Rihi z Martinem pjd razem na mnie i swoje wojska wczeniej gbiej cofnem by wyskoczy na nich w odpowiednim momencie. Na szczcie uprzednio porobiem te drogi na tym kierunku wic atwo mi byo doskoczy do stacku Rihitera.
Pisz o pokoju i OB z Matinem bo ju teraz wol si upewni czy nie bdzie jaki przeciwwskaza.
Mam w praktyce tylko jedno miasto nie dam rady prowadzi wojen jednoczenie z Rihi, Dzia i Martinem.
Pomimo, e jestem warzywem teraz i uwikany w dwie dugie wyniszczajce wojny to mam jeszcze szans si odbi bo stytuacja ta wygospodarowaa wiele wolnego terenu bezporednio przy stlicy. Teraz jeszcze ten Dzia spali miasta Martinowi dokadnie tam gdzie ja powinienem postawi swoje. To istny prezent od wroga dla Holandii bo nie musz si o niego bi z Martinem a jeszcze zyskaem pastwo Martina jako bufor do czasu stanicia na nogi.
Wojska z terenu Martina musz jak najszybciej przerzuci na front z Rihim bo tam s realne szanse na odbicie mojego miasta ktre mi kiedy zaj.
Moe nie bd musia czeka do katapult tylko rydwanami zmikcz te silnie promowane uki i dobij toporkami.

Bodek 2013-01-18 11:37:05
poczekajmy co zrobi Martin
ja z a niego decyzji nie mog podj
To e chciaby podpisa pokj i Ob to jeszcze za mao
musi chcie te druga strona

Ale podoba mi si oglnie e mylisz naprzd i nie pogodzie si z losem warzywka

Rudi2 2013-01-18 11:38:08
Mam info od Martina, e da propozycj pokoju.

Bodek 2013-01-18 11:42:39
to moesz przyj ale nie moesz si ruszy jednostkami ktre ulegn teleportacji. Przesun si one o jedn krateczk zapewne ale w tej turze adna z nich nie moe zaatakowa jednostek Dzia.
Jeli chcesz uy te jednostki to musisz odrzuci pokj, ruszy si (najlepiej opuci teren Inkw) i dopiero wysa propozycj pokoju

Rudi2 2013-01-18 11:53:31
6.3.2 Dozwolona jest teleportacja podczas podpisania pokoju.
W takim przypadku teleportowane jednostki nie mog w tej i nastpnej turze uczestniczy w dziaaniach wojennych w szczeglnoci atakowa inne jednostki/miasta, niszczy usprawnie, obsadza garnizony miast.
Teleportowane jednostki nie mog zosta zaatakowane a do wykonania tury gracza ktry je posiada.

Chc te jednostki z terenu Martina skierowa do mojej stolicy na leczenie i nie bd uczestniczy w walkach. Niedaleko mam inne jednostki stojce na neutralnym terenie i te zamierzam uy do dobicia kilku uciekajcych Dzia. Znam ju ich lokalizacj.
Czyli po teleporcie jednostki z terenu Martina nie bior udziau w walkach przez kilka tur.

Bodek 2013-01-18 11:56:52
aha
to znaczy e jednak Scooby co pozmienia w regulaminie...

musze widz go szybko przeczyta i poprostowa pewne rzeczy

no skoro na teraz jest to dozwolone to id,byle nie walczyy

Rudi2 2013-01-18 12:01:14
Pewnie chodzi ci o zakaz jakiegokolwiek ruchu po teleportacji a nie tylko samych walk?
Zostawi je tam gdzie przeskocz przez jedn tur bo popiechu nie ma ale eby Dzia mi ich dzi nie trafi bo nie wiem do koca gdzie skocz i co on tam jeszcze trzyma na zacienionych polach.

Rudi2 2013-01-20 13:55:15
Bode, odnocie tego zamieszania z wojn z Martinem.

Od dawna wiem, e Martin gra na rwnowag dobrych stosunkw pomidzy mn i Dzia. Nie podpisaby ze mn OB (przed atakiem na niego Dzia) bo baby si zepsucia stosunkw z Dzia.
Marti gra bardzo asekuracyjnie do tego stopnia, e pomimo pewnoci 10 turowego obowizkowego pokoju ze mn i zaatakowania go wanie przez Wnuczka trzyma w miecie od mojej strony solidn obron zamiast i broni stolicy. To nie jest wcale takie bez sensu bo ma prawo si obawia czy ja kogo innego nie przepuszcz po cichu na to miasto. On nikomu nie ufa.

Ja za musz broni jego miast przed innym by mi nie capnli kska. Nie chc teraz zadowoli si jednym miastem, zamierzam zaj kiedy szybko wszystko co si da.

Nie mog jednak przecie tego napisa na jawnych, ani Matri nie napisze, e mi nie ufa z tych samych powodw.
Zreszt Marti apki zaciera gdy widzia idcy na mnie stack Dzia a e ten nagle odbi w prawo i w lewo palc mu miasta to by zaskoczony tym mocno.
Ja nie byem bo od 2-3 tur wiedziaem od Rihi, e Dzia zaatakuje Martina. Tego te nie mog przecie napisa na jawnych. Rihi nie da mi info wprost ale poprzez jego wpis w dziale technicznym, e nie moe robi tury bo czeka na kogo jeszcze. Wystarczyo w logach sprawdzi kogo przed sob Rihi przepuci (Martina) i zna kolejno acuszka by doj do wniosku, e Rihi ustawia Martina we waciwej kolejnoci do ataku przez Dzia.
Tego tez nie chc napisa bo niech kady sam dojdzie jak odczytywa niektre wpisy graczy.

Zbiego to si z okresem gdy ja te ju miaem wystrugane szybkie rydwany i szukaem planu zajcia miast Martina ale tak by wbi si a w sam stolic te nim inni zareaguj.

Gdyby Dzia odroczy o jakie 2-3 tury swoj zdrad Martina to jego nadchodzcy stack przyapaby mnie wanie w momencie gdy trac wojsko na miasta Martina i to on zapewne zaoferowaby Martinowi chtnie swoj pomoc.

Dedukujc, e Martin zostanie klepnity przez stack Dzia tez nie mogem tego info ujawni bo Marti szybko postawiby obron a Dzia uda niewinitko i poszed dalej na moje miasta jak poprzednio ju dwa razy.
Chciaem by rozdajcym karty w tej rozgrywce i poszo cakiem niele.
Teraz zastanawiam si jak rozegra wojn Martin - Wnuczek i co zrobi Wnuczek?

Wydaje mi si jednak, e Wnuczek nie pjdzie na stolic a zadowoli si jednym miastem. Mi to pasuje.

Rudi2 2013-01-20 13:55:41
Bode to skrt od Bodek ;)

Bodek 2013-01-21 09:13:15
aby unikn teoretycznych gdyba na forum rusz si dzi tymi picioma rydwanami o 1 kratk i zatrzymaj.
W ten sposb znajdziesz si dokadnie tam gdzie by by gdyby teleportacji nie byo

Rudi2 2013-01-21 10:59:44
Nie bd ich przestawia.
Stoj 1 kratk pod moim miastem bo bya teleportacja. Gdyby nie byo jej stabym w swoim miecie.

A tu masz przykad jak trudno byo i jest z Martinem wsppracowa.
Wczoraj bardzo mocno prosiem by czeka z wykonaniem tury na Rihitera (nie maj wojny) to ja bd mg zrobi swoj zaraz po Martinie a przed Wnuczkiem. Tak byo.
Dzi ju Marti o tym zapomnia i wszed a Wnuczek po nim. Ja musz czeka na Rihitera a to znaczy, e gdybym chcia wojn wypowiedzie Wnuczkowi to powstaje zoony acuszek zamiast prostego jak obecnie. Martin zapewne ju o tym zapomnia.

Bodek 2013-01-21 11:13:50
Ale tu niewane gdzie stoj, po prostu rusz si nimi (gdziekowliek chcesz) o 1 kratk, tak aby w tej turze nie mogy si leczy.

Rudi2 2013-01-21 11:21:39
A o to chodzi. OK.

Na to samo wyjdzie. Bo wstawi je do miasta i przypiesz leczenie dokadnie o t jedn tur.

Bodek 2013-01-24 10:52:42
pytanko
czy przeszkadza ci ten acuszek ??
Jak z Twoj moliwoci obienia tur po poudniu ??
Bo jak widz Rihiter i Ty robicie tury z rana a Dzia przewanie po nocach...
nie wchodzicie sobie w drog godzinowo

jak to widzisz

Rudi2 2013-01-24 11:19:51
Z dotychczasowych tur jak na razie tylko wczoraj doszo do sytuacji gdy Rihiter mg zrobi dopiero po poudniu a ja jak zazwyczaj miaem pnowieczorne "manewry" w pracy.
Teraz gdy Rihiter nie ma parcia na sukces nie dostrzegam zagroenia przed zapaniem mnie we wideki Rihi/Dzia by pozbawi tury.

Zmiana kolejnoci w naszym acuszku Rihi-Rudi-Dzia wiele chyba nie zmieniaby bo jest jeszcze wojna Martin-Wnuczek/Dzia i Rihi-Rudi/BBB/Barteq

Bodek 2013-01-25 14:35:27
poka mi gdzie zgosie wojn i jej zakoczenie z Martinem ??
Bo dostaem info e naley Ci si kara za niezgoszenie wojny
...

prawda to ?

Rudi2 2013-01-25 15:08:09
Upss. sprawdze

Rudi2 2013-01-25 15:09:01
Ale ja daem propozycj tylko wic trzeba szuka u Martina.

Rudi2 2013-01-25 15:12:05
strona 6 zgoszenie wojny i strona 7 zgoszenie pokoju w stosownym temacie

Baagan taki, e nie da si nic sensownego tam wypatrze

Bodek 2013-01-28 21:59:41
moze jednak juz nadszed czas aby wyprostowa acuszek
jest 22 dzia juz 3 dzien z rzedu czeka na kogs z was

teraz nie ma wnuczka wiec byo by prosciutko was zamieni
Dzia do Rihitera na pocztek
a Ty z Martinem po nich......

machniom ?

Rudi2 2013-01-28 23:45:36
Ok.
Na razie na froncie z Dzia wiele si nie dzieje z mojej strony ale nie rcz za Martina. Staram si powstrzyma przed wpakowaniem si w kultur Dzia ale ten koniecznie chce si z nim pojedynkowa.
Zobacz tylko czy co na podwjnym nie podskoczy i zamie kolejno.

Rudi2 2013-01-31 00:24:14
Jeli bd chcia ponownie zaatakowa Rihitera (lub odwrotnie) to w jakiej kolejnoci naley przystpi do wojny biorc pod uwag obecne istniejce konflikty i kolejno?

Bodek 2013-01-31 15:03:22
jestesie oboje na wojnie jako pierwsi
wic jeli go zaatakujesz to ponownie powstanie acuszek
no chyba e jeszcze zanim to zrobisz to zamienicie si z Dzia w kolejnoci tak aby Dzia by pierwszy razem z Rihiterem

Tak byo by najlepiej

ja wam tego odgrnie nie narzucaem bo widz e i Tobie i Martnowi bardziej pasuje robienie turek rano ni wieczorem

Rudi2 2013-01-31 15:14:51
Nawet jeli ja si zamieni z Dzia to nadal pozostanie Martin jako pierwszy w wojnie z nim a ten szybko z wojny nie zrezygnuje chyba.

Tak czy siak wyglda na to, e czeka nas ponownie acuszek.

Bodek 2013-01-31 15:27:54
ale ja mylaem aby Ty i Martin si przenieli jako drudzy na wojnie

oboje bycie si ruszali PO DZIA

co ty na to ?

Rudi2 2013-01-31 19:16:10
Teraz zmiana kolejnoci to prosty sygna, e chcemy kogo zaatakowa i ustawiamy si we waciwej kolejce.

Qurde, qurde, qurde. Zaatakuj chyba Martina za stawianie miast. Tak dla zasady bo ju rce opadaj.
Pisaem, wysaem screen eby miasto postawi na twardej grce a zobacz gdzie on je klepn? Zanim zrobi kultur i zasoby obejmie to wieki min.
Zobacz te jak postawi wczeniej to drugie miasto. Zablokowa nim dostp do morza, bez sodkiej wody itd.
Nie dziwi si Dzia, e spali wczeniej te dwa bo to rce opadaj.
Nawet jeli kiedy bd musia zaatakowa Martina to nie pozostaje nic innego jak spali wszystko poza stolic.

Bodek 2013-01-31 22:23:18
wiem ze teraz zmiana kolenoci to jak sygna e co si moe za chwil zacz dzia

Przecie wanie dlatego nie narzucam wam tego w aden sposb, tylko sugeruj

No wiesz co do lokalizacji miast to to Twoje zajte przez Rihitera te jest postawione "niespecjalnie" ;)

Rudi2 2013-02-01 00:07:04
Moje akurat postawione zostao dla wojny pozycyjnej z Rihim ale szybko je straciem.

Rudi2 2013-02-04 21:56:13

Rudi2 2013-02-04 22:06:53
A co tobie nie pasuje w lokalizacji tego miasta Qalagcotam.
Gdyby dokadniej przeanalizowa zasoby morskie w tym rejonie to cholera by ci te pewnie wzia. Niby na pierwszy rzut oka s liczne ale miasto postawi sensownie si nie da. Musiabym zrezygnowa z rzeki majc pola nad rzek. Twarda grka to wg mnie bonus wart rezygnacji z dostpu do morza na ktrym i tak zasobw nie da si obj stawiajc miasto przy rzece.
Po lewej za wojownikiem miaa by miejscwka na czwarte miasto i cao byaby kompatybilna. Miasto byo stawiane na wycigi z Rihitera miastem a skakanie osadnikiem po grkach i laskach za dugo trwa nie moe.
Wg mnie miejscwka najbardziej optymalna z moliwych.
Gorzej ze stolic, wszystkie wane pierwsze pola nie le nad rzek, no adne. W 15 tur jedno pole nad rzek daje 15 kolbek ekstra a tu ndza straszna bya. Rihi mia przewag 1 tury ju w wycigu do odkrycia kopalni.

Bodek 2013-02-04 22:57:18
Rudi
Nie moge w tej chwili porozmawiac sobie z toba o lokalizacji miast. Po pierwsze dlatego ze jeszcze nie sa one twoje a po drugie dlatego ze jeszcze masz mozliwosc to miasto zjarac i postawic inaczej. Porozmawiamy sobie o lokalizacjach jak juz zasiedlenie bedzie zakonczone i moge rozmawiac tylko o zdarzeniach przeszlych.... Niestety taka fucha admina. Moze sobie znowu pakt wspomnienia admina zaloze ?

Rudi2 2013-02-05 00:51:23
Masz racj, nie moesz mi teraz pisa swoich pomysw jednak ja mog (taki przywilej gracza) :)

Miasto bdzie moje i oczywicie zastanawiaem si czy je pali czy zostawi w tej lokalizacji. Za choler nie pasuje mi adna inna, nawet za cen rezygnacji z areka na morzu.
Pomijajc uwarunkowania terenu to jeden motek wicej z twardej grki to darmowy uniwersytet w miecie liczc tylko po jednym motku na tur.
Poza tym lubi gdy 2-3 kratki miast zachodz na siebie bo to daje moliwo bardziej optymalnego wykorzystania pracy robotnikw. Pniej staje si to problemem ale do tego "pniej" trzeba jeszcze doy.

Zreszt ta lokalizacja to piku przy tym co musz zrobi teraz. Powinienem mie 8 miast jak najszybciej i kombinuj jak je szybko upcha na dostpnych terenach (dostaem ciekawego questa). Bdzie bardzo ciasno ale chyba wymyliem rozwizanie. 2 miasta bd zaoone jako miasta zaplecza ktre stopniowo bd degradowane gdy pozostae si rozrosn. Jedno bdzie suy pniej do produkcji kutrw ktrych mog potrzebowa w duych ilociach (teraz nazwaem je Zbrojownia02 dla zmylenia ciekawskich) a drugie jeszcze nie zdecydowaem ale chyba postawi je na grce jednak w przesmyku do Dzia. To dlatego lokalizacja nowego miasta Martina tak bardzo mi nie ley. Bd zachodzi mocno na siebie polami. gdyby mnie posucha i postawi na nieznacznie dalej w prawo na twardej grce to miaby szybko zasoby morskie bez kultury i nie byoby konfliktu pl. Poza tym to moje miasto byoby na pierwszej linii ognia gdyby Dzia znw zaatakowa. Daem mu naprawd dobre rozwizanie ale chyba poasi si na ten uszczliwiacz kalendarzowy lub wiadomie chcia mnie zablokowa(cho nie przypuszczam).
Oglnie to traktuj Martina jako naturalnego sprzymierzeca ale nie jestem pewien czy jest na tyle solidny by mona byo wiza z nim powane plany. Gra bardzo chaotycznie i spontanicznie. Mi pasuje lokalizacja jego pastwa bo zamyka wasnymi miastami dwa przesmyki od strony Dzia i Wnuczka. Teraz jestem za saby by utrzyma fronty na trzy strony.
Jeli Martin bdzie lojalny i konsekwentnie gra to nie zrobi mu kuku nawet gdyby wayy si losy zwycistwa.
Che che che, jestem warzywem obecnie a kombinuj jak dawna Boudica z D6 ale ja naprawd zamierzam to jeszcze wygra wygra.
Bardzo mi si podoba takie wyzwanie gdy jestem stamszony na samym dole tabeli teraz a musz doj na szczyt. Najsabszym ogniwem jest Martin bo zazwyczaj odpuszcza gr gdy co poszo nie tak. Jeli zauwa takie sygnay to bez wyrzutw sumienia dobij go ale to ostateczno. Chciabym eby dotrwa do koca Dyplo.

Rudi2 2013-02-10 21:29:30
Nowa wojna Rudi - Wuczek
Nie miaem wyjcia. Musiaem zrobi acuszek bo Wnuczek robi bardzo wczenie tur po przeadowaniu i nie za bardzo miaem szanse wej przed niego dwa razy pod rzd.

Bodek 2013-02-11 00:26:46
wanie widz

sprawdzam logi

Bodek 2013-02-11 08:24:25
Rudi qrcze o co chodzi w tej sytuacji z Wnuczkiem ??
On mi pisze e celowo si z Tob umawia i niby specjalnie si wsplnie na Martina umawialicie ale jak to chcielicie zrobi logujc si do gry przed nim ??

Rudi2 2013-02-11 08:50:20
Wnuczek ciem ci pisze z tym umawianiem si na Martina. Co tam napisa na oglnym, e wypowie mu wojn nic ze mn nie uzgadniajc. Tak dla rozpoznania sytuacji podpytaem go co zamierza ale Wnuczu swoim zwyczajem ciem mi wysa jaki to on silny i czeka na mnie.
Nie psuje mi ssiadowanie sabiutkiej Holandii z silnym Wnuczkiem wic wol Martina mie za pierwsz lini obrony.
Ta wojna z Wnuczkiem to lekkie sprowokowanie sytuacji w rejonie Wnuczek/Martin bo co za duo wojska Martin ma w moich rejonach i mog niezdrowe pomysy przyj mu do gowy.

Nie zamierzaem i nie zamierzam atakowa Martina, zreszt pisaem ci ju o tym wczeniej.

Bodek 2013-02-11 15:14:53
Jak widz na froncie nic si nie dzieje

albo samemu dogadaj si z Wnuczusiem (ale niech wpierw ochonie i wejdzie do gry i zobaczy e nic tam nie zrobie gronego)
albo ja administracyjnie Ci jutro przestawi na pierwszego (i dostaniesz wtedy zakaz na 1 tur przesunicia jakiegoklwiek wojska w stron granicy z wnuczkiem)

Rudi2 2013-02-19 14:52:31
No, co zaczyna si w kocu dzia w strefie Rihiego. Dzi odpuciem wywoanie wojny bo kolejno bya niewaciwa, jutro zaczekam a Rihi zrobi pierwszy.
Bartek ruszy swoim maym stakiem wic zapewne zaraz podejdzie czym ciszym.
Jak dla mnie to za wczenie o 3-4 tury bo nie bd mia katapult ale nie mog czeka by Bartek nie ykn obu miast.
Niech ci nie dziwi sabsza obrona Rihiego od mojej strony bo jak na razie id "niby wesprze" go przeciw Bartkowi. Jednak Rihi okupuje moje miasto i zamierzam je odbija. Moe by problem pniej z Bartkiem bo on silny w wojsku a ja prawie bezbronny. Cobym nie zrobi i tak ryzyko dla mnie jest powane bo jego kreatywno zapewne szybciutko kultur pod moje miasto wepchnie i bd jak na widelcu.

Rudi2 2013-02-19 14:57:47
Zaskoczy mnie Bartek tym szybszym wejciem w kultur Rihiego. Liczyem, e podejdzie czym wikszym od razu i wypatrywaem co ma na granicy. Swoje wojska miaem tak rozproszone by nie wzbudza podejrze u Rihiego ktry jak widzisz nawet drogi teraz mi kopa na moim terenie ebym wojska mg szybciej wstawi do obrony jego miast.
Nie chcia jednak odda mojego miasta wic musz we odbija.

Rudi2 2013-02-20 14:24:28
Wiem ju czemu Bartek wszed tak nagle w Rihiego maym stackiem. Wczeniej przypuszczaem, e chce mie drog na grce pod miastem Rihiego i dlatego zabra robotnika.
Okazao si, e Rihi zrobi bd bo postawi robotnika na tej grce obstawiajc go wcznikiem. Zapomnia, e po konstrukcji Bartek przekracza rzeki bez przeszkd. Klepn wcznika swoim toporkiem, zaj robotnika i obstawi to tym co mia w okolicy.
Moe nie bdzie tak le i zd kilka katapult wstawi do miasta granicznego nim Bartek podejdzie do Rihiego ca swoj potg. Istnieje powane zagroenia, e Bartek nie zatrzyma si na Rihim i moe chcie zdobywa jeszcze wicej miast a Holandia jest sabiutka w wojsku (zreszt nie tylko w wojsku).

Dostaem info, e Wnuczek zaakceptowa rozejm (pewnie to zaraz zgosi) wic nie mam ju z nikim wojny. Jeli to prawda to nie zdziw si gdy Wnuczek zrobi tur nie czekajc na mnie. Ja chc poczeka na Rihiego bo nie wykluczam jednak wywoania mu wojny. Wszystko zaley czy nadal bdzie odsonity w Moim Okupowanym Miecie i czy nie przestawi robotnikw.

Taka sprawa formalno-techniczna.
Wczoraj wstawiem kilka jednostek na teren Rihiego by go uspokoi i e niby id na pomoc broni jego stolicy przed Bartkiem.
Jeli dzi zastan korzystne dla mnie ustawienie jego wojsk to nie ma na co czeka i trzeba odbija Moje Miasto. Do adnej teleportacji nie dojdzie bo wczoraj tak ustawiem jednostki by zdyy wycofa si na mj teren i dopiero wwczas wypowiadam wojn.

Rudi2 2013-02-20 23:58:59
Tak na wszelki wypadek gdyby powstaa dyskusja jaka.
W momencie wywoania wojny Rihiemu nie byo moich jednostek na jego terenie wic nie byo przypadku teleportacji. Mog takie gosy si pojawi wic screen zrobiem.

Bodek 2013-02-21 08:22:05
najbardziej cieszy ten pasekpostepu na gorze Konstrzukcja 1 :D

nieprawda ?

Bodek 2013-02-25 10:00:03
No i jak wida bd strategiczny to by ...

nie do e nic nie zyskae to jeszcze wkurzye ssiada kty zapewne nisko lic stopy wybaga lito dla siebie i ciar wojny spadnie w caoci na Holandie...

jakie plany ??
negocjujesz z kims ??
z dalszych ssiadw ?? z bliszych ??

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2013-10-11, 21:19   

Rudi2 2013-02-25 11:06:00
To nie by chyba bd lecz wyprzedzenie nieuniknionego.
Zwr uwag, e Dzia w mgnieniu oka wszed duym uformowanym ju stackiem od drugiej strony. To oznacza, e czai si tam od jakiego czasu i czeka. Czeka prawdopodobnie na to a ja wejd gbiej w teren Rihiego by (wg rozmw z nim prowadzonych) broni go przed Bartkiem. Gdybym tak zrobi to miabym kompletnie bezbronny kraj i wwczas Dzia spokojnie przeleciaby po moich miastach jak burza nim ja wrcibym wojskiem do siebie. Nie jest wykluczone, e bya te zmowa Rihi/Bartek polegajca na tym, e w momencie gdy moje wojska wejd do stolicy by broni Rihi szybko podpisze pokj i OB z Bartkiem (tak wanie zrobili teraz szybciutko) wystawiajc mj stack na wybicie. Wwczas nie tylko Dzia szalaby po moich miastach ale i Rihi zajby pozostae od swojej strony.
Martin jako sprzymierzeniec i tak zosta wyeliminowany z obrony Holandii poprzez wejcie Wnuczka. Jeli tak byo jak napisaem to jakkolwiek bym nie zgra to i tak omot dostajemy z Martinem.
Bartek i tak rozdaje karty w tym rejonie majc najwiksz armi.
Ja wypowiadajc wojn Rihiemu najbardziej obawiaem si pjcia za ciosem Bartka gdy ju zajmie jego stolic. Miaem ze przeczucia gdybymy ju razem wyeliminowali Rihiego. Wszystko zaleao od tego czy Bartek na t chwil zadowoli si rozwojem czy tez zamierza pj w zajmowanie terenu. Poszed w teren wic jakbym nie kombinowa i tak Holandia stawaa si dla niego celem.
gdy wywoaem ponownie konflikt z Rihim bardzo mdrze Bartek zgra i zostawi sobie aty ksek (2 miasta Rihiego) na pniej a przydusi Holandi ktre moga w przyszoci sprawi mu wiksze kopoty ni Rihi.

Negocjacje z ssiadami trafiaj w pustk bo kady z nich zaangaowany jest w jaki konflikt gdzie indziej lub maj pakty podpisane z Bartkiem i s warzywami.

Jest szansa, e Wnuczka kto z boku zahaczy ale to Martin w tej sprawie prbuje rozmawia.

Samego Dzia/Wnuczka/Rihiego to my z Martinem mielimy spokojnie rozpracowanych i wybronilibymy si jako. Bartek jest poza zasigiem.

Rudi2 2013-02-25 17:07:37
Wracajc do naszej rozmowy o podwjnym wejciu Bartka (ktre w praktyce niewiele zmienia w ustawieniu wojsk wic nie jest kwestionowane) dochodzi jeszcze jeden aspekt regulaminowy.
Bartek i Rihi majc wojn weszli do tury jednoczenie, tu tez nie wnosz zastrzee do tej konkretnej sytuacji ale pojawia si wtpliwo czy gracze mog przebywa jednoczenie w turze majc wojn nawet jeli umwili si na zawarcie pokoju? Dlaczego?
Bo jeli s to tylko jeszcze rozmowy to dochodzi moliwo zmiany zdania w ostatniej chwili i moe spowodowa zawirowania regulaminowe gdyby komu si odwidziao. Moe doj do najzwyklejszego nieporozumienia w intencjach graczy podczas dogadywania si i jeden uzna, e ju podjli decyzj o pokoju a inny, e jeszcze jakie detale przetargowe s nie rozwizane i bdzie kwestionowa czemu ten drugi doczy gdy tamten robi tur na wojnie. Regulamin tego wprost nie okrela a tylko odnosi si obowizku naprzemiennoci robienia turek czyli dla dociekliwych moe oznacza zakaz wsplnych wej jeli formalnie s jeszcze w stanie wojny. Jedno zdanie w regulaminie "za"lub "przeciw" takim praktykom powinno si znale.

Bodek 2013-02-25 18:46:47
wiec tak:

Barteq nie zrobi podwjnego, sorki za zmyk, p prostu nie wchodizem do gry w weekend i tak teraz po fakcjie z civstats sprawdzaem a tam s te AM i PM i si pogubiem. Ni ebyo tematu

a co do przebywania w grze rwnoczenie gdy chce si podpisa pokj to jest to stosowane od zawsze i praktykowane od zawsze

wszelkie cisze zmiany frontu zaczynay si od tego e kto tam z koalicji zdradzajcy nagle loguje si do gry z przeciwnym obozem i ucieka/podpisuje pokj/ odchodzi kratk/ myli pole/itp... i dziku temu pozostawia kogo tam innego na odstrza

Wchodzc do gry rwnoczsnie z przeciwnikiem sam sobie nie pozostawia wyboru, nie moe wejc i nie podpisa pokoju bo wtedy jest cofka i kara za wejcie do gry w niewaciwej kolejnoci i podwjny

Rudi2 2013-02-26 00:00:55
Ufam, e nie byo te ruchu jednostkami teleportowanymi. Jeli w ogle bya jaka teleportacja.

Rudi2 2013-04-08 00:09:34
Wnuczek rezygnuje w D8, Forek rezygnuje w DM3. Ze sygnay pyn do pozostaych.
Czarno to widz na przyszo, chocia niechtnie teraz to jednak zgaszam awaryjnie swoj kandydatur gdyby nie mia kogo na cig dalszy w D8.
Bardzo mi to nie na rk ale obawiam si, e moe innych chtnych zabrakn a szkoda by byo zerwa gr w 80% zaawansowania do finau.
Jednak postaraj si wpierw moe z Pontim pogada bo ja to tylko jako ostateczno.

Bodek 2013-04-08 11:16:49
Na raka nic nie poradzimu :(

Co do Misia to musi si znale jaki nastpca na przejcie Zulusw i tyle
w admina to chyba musz wrobi Pontiego, chyba e chcesz si zgosi do Adminowania Misia ?

W D8 Celtowie w stanie agonalnym do wzicia od rki... zapraszam
jak nie bdzie chtnych to sam porobi doynki i przewegetuj na nich do koca

Rudi2 2013-04-08 13:01:29
Na Admina DM3 si nie pisz bo nie mam w tym dowiadczenia i mogoby by tylko gorzej skoro gracze przywykli ju do jakie okrelonej przez Wnuczka wykadni regulaminu. Ponti wydaje si by najlepsz kandydatur by zapanowa nad caoci przejmujc adminowanie.
Skoro los Celtw jest ju okrelony w czasie a tobie tych par formalnych klikni nie robi kopotu to tez nie ma co wprowadza nowego gracza. Znasz lepiej uwarunkowania ni kady z zewntrz.

Bodek 2013-04-08 14:45:58
Co do Celtow to jedyna roznica jest taka ze nowy zastepca moglby podjac negocjacje z najezdzcami i np ugadac siez kims a na innych uderzyc.
Wtedy moglby moze cos na jednym froncie ostrzej ugrac i nawet odbic co swoje...
Ja jako admin nie moge negocjowac bo by to oznaczalo ze komusustepuje ainnemu mocno utrudniam... Musze byc bezstronny czyli siedze tne wojo i czekam biernie na smierc
Nie moge np zrobic rajdu generalem z niespodzianki gdzies i odnic miasta tak aby kultura powrocila itp

Wiec moje zastepstwo to tylko trwanie tos inmy moglby nl

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: