www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Babilon (Scooby) - Ottomanie (Rihiter)" (Rih
Author Message
ScoobyDoo 

HammurabiImperium Babilońskie

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 18:03   Pakt "Babilon (Scooby) - Ottomanie (Rihiter)" (Rih

Pakt numer 3594, założony 2013-12-22 11:47:22 przez Rihiter (Ottoman - Suleiman)

Nazwa paktu: Babilon (Scooby) - Ottomanie (Rihiter)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Rihiter
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2014-07-08, 18:03   

Rihiter 2013-12-22 11:52:52
Witam sąsiada.

Opamiętajcie się i zastopujcie tą bezsensowna agresję. Zgubisz nas obu.
Za 2 tury BW i całego kraju nie zajmiesz. Zanim się krew przeleje zastopuj.

Dodam jeszcze, że nawiązałem już kontakt w grze z Persami i oczywiście nie omieszkam szczegółowo opisywać im liczby, siły i ruchów wojsk babilońskich. Więc może i widzisz obecnie we mnie łatwą ofiarę, ale za chwilę ktoś może zobaczyć ją w Tobie.

Dogadajmy się. Odstąpię klejnoty.
Wykorzystajmy wspólnie religię i współpracujmy.

ScoobyDoo 2013-12-22 20:23:27
Bralem BW po to aby bedac agresiwem miec 100% pewności, że miasto na granicy, na gorce, będzie moje.
TAm jest 25% a potem zaraz 50% i pieknie zabezpiecza sie przed jakimikolwiek atakwami. A dodatkowo są gotowe dwa towny, jeziorko nawet banany, ale ty masz tam stolice czego sie nie spodziewałem.
Dlatego robilem rush i zadeklarowalbym tobie od razu wojne po to aby sie zabezpieczyć, nawet jakbyś nie szedl po rele abys to przypadkiem nie wpadl na taki pomysl aby na powódjnym setem postawic miasto i mnie teleportować.
Przykro mi od 1 tury wiedzialem ze tak trzeba będzie zrobic :(

Niestety, teren jest taki ze przesmyk jest kluczowy a szczególnie ten z klejnotami na twardej gorce, bo na tej cudownej mapie nie ma zarcia nie ma praktycznie niczego.

Persów sie nie boje bo tutaj wystarczy 1 spear i cale dwa immortale leżą i kwiczą, zresztą zanim persowie dojda do bw po animalu to trochę minie.

Ja tam jestem ciekawy czy wogóle wyprzedzisz Rapka po to durgie miasto na barbach nawet jak ja sie zatrzymam, tu gdzie jestem axem.

Cały czas myśle.

ScoobyDoo 2013-12-22 20:30:09
Bo rapek patrząc po punktach zeraz bedzie mial BW, a liczy sie głownie to kto postawi axe na gorce i wypowie wojne.

Ten kto nie weźmie 3 townów jest w plecy do leaderów, bo tacy sie znajdą.

Rihiter 2013-12-22 22:27:25
Z Rapkiem to jest zupełnie inna bajka, druga strona która teraz się nie liczy. Liczy się to co między nami. Jak się dogadamy to sobie z Rapkiem poradzę później, bo jego sąsiada już również znam.

Masz rację, że towny są ważne. Ale przecież klejnoty dają więcej kasy niż towny. Stawianie na nich miasta to ogromne marnotrawstwo.
Dlatego proponuję postawienie po mieście na granicy - Ty tak by objąć od razu towna i klejnoty, oraz móc pracować na jelonkach. A ja swoje postawię poniżej wzgórza, nad jeziorem, tak aby objąć towna i móc też tym miastem pracować na bananach.
Kulturę zrównoważysz bez problemu, bo będziesz miał klejnoty w pierwszym ringu miasta, ja dopiero w drugim. Religię też szybko dostaniesz (stawiałem monaster w jednym mieście), co w równoważeniu kultury pomoże. Religia to cenna rzecz.

Mój plan na grę, przynajmniej w początkowym etapie, to naukowcy. Jestem Phi więc ma to dla mnie sens. Po 2 w każdym mieście i jazda. Dlatego te klejnoty aż takiego znaczenia dla mnie nie mają i powyższy układ nie będzie mi wadził.
Podobnie w D8 chciałem pograć - specjalistami. Niestety jednak trafił mi się uparty osioł za sąsiada i pogrzebał nas obu. Kto na tym skorzystał najlepiej to doskonale wiesz - widziałeś wszystko z góry.

Od początku liczyłem, że się zrozumiemy i dogadamy. Zawsze nam się to udawało i dobrze na tym wychodziliśmy (pomimo potknięć i incydentów po drodze - jak w D7 ;) ). Tutaj tak samo bardziej się opłaci współdziałać niż się szarpać.

ScoobyDoo 2013-12-22 22:48:39
Widzisz moj plan na gre bycie pierwaym na miescie postwienie z gemsami. Tyle , jest zarcie jest twarda jest bezpiecznie. Zarcie na townach wazNiejszee niz klejnoty bez zarcia.
Mista no twarde daje masakryczny bonus. Plus kultura plus agresiwe powstrzykajankezda armie przed katapami.

Rihiter 2013-12-22 23:31:12
Ale cały sens w tym aby nie musieć tam żadnej armii powstrzymywać. O to chodzi żeby się dogadać i mieć z jednej strony spokój. Jedyne co jest konieczne to zmienić trochę myślenie - wyprzeć z głowy myśl, że możesz zdradzić i tak samo, że drugi zdradzi. Dokładnie tak zrobiliśmy z Centem w D7 - zaufaliśmy sobie, pilnowaliśmy wspólnego interesu i aby była równowaga, żeby oboje byli zadowoleni. I dobrze poszło. Gdyby nie zewnętrzna zdrada to może nawet byśmy wygrali. :)

Liczyć będą się Ci, którzy najszybciej opanują Wyspy albo Eldorado. Czyli albo jak najszybciej do Astro, albo pchać się na środek i próbować się utrzymać. Zdominować morza w pojedynkę nie dasz rady - we dwóch już można ( ewentualnie we 3 z kimś na doczepkę jeszcze). Tak samo na środku, w Eldorado, w pojedynkę się utrzymać, kiedy każdy będzie chciał się tam władować... powodzenia. Co innego jak się zrobi to sprytnie we dwóch. Tak aby zawsze mieć ten jeden bok bezpieczny.

ScoobyDoo 2013-12-23 10:39:03
Sluchaj, Astro to ludzie będą mieli, za 150 tur, jak bóg da.

Nie można w tej grze mieć wszystkiego, to wolaleś relę ja wolę miasto, z klejnotami z banami. Ja sporo zainwestowałem r rush BW i zamierzam zebrać z tego frukty. Oferta taka, ze ja ci oddam, i towna, i banany i bedę zarcie współdzielil ze stolicą jest niepoważna.
Ja zdobyłem miasto barbow aby banany mieć dla siebie. Gdybyśmy się spotkali wcześniej, i szedlem sciezka wojny a nie rozwoju, to moglibyśmy się dogać, że tym miastem, się dzielimy.

Rihiter 2013-12-23 13:55:11
Skoro uważasz, że tak będzie dla Ciebie najkorzystniej to tak rób. Moje zdanie już poznałeś. Nie mam zamiaru Cię na siłę przekonywać.

Rihiter 2013-12-23 23:54:53
Mam dla Ciebie jeszcze jeden argument za współpracą. Najlepszy. ;)

Bodzio twardo sugeruje i namawia Cię do jechania sąsiada. Rozumiesz chyba co to znaczy. :P

ScoobyDoo 2013-12-24 00:13:12
do nieczego mnie nie trzeba namawiać. Miasto na klejnotach jak powiedzialem planowałem juz 2 turze, dlateg rushowalem BW. to jest plan minimum.

A atak na ciebie to po prostu, jak sie uda to super, nie uda się trudno, rzeźbienie w gównie, Nie uda to sie wycofuje, i wracam tak gdzie mialem plan minumum- optimimum co można było ugrac.

Rihiter 2013-12-24 02:46:41
Oj tam. Na żartach się nie znasz?
Jak Bodzio coś mówi to się robi odwrotnie. ;)

ScoobyDoo 2013-12-24 10:59:02
Niezle, niezle 22 tura BW, szybciej niż inni. Cóż robie plan mimimum-
Set axy i w razie czego bowmany:).

stan wojny podtrzymuje do póki nie postawie seta.

Rihiter 2013-12-24 13:11:29
Mocno oszczędzałem, za granicą max 5 unitów, itp.
No i do tego sporo kombinowania na liczbach... bonusach... to też sporo dało. Ale takie rzeczy to się sojusznikom opowiada, nie wrogom. ;)

Jak to widzisz dalej? Bo co by nie mówić to stawianie miasta 2 kratki od mojej stolicy wróży raczej niemiło. Nie zdziwię się jak jedynie podbudujesz armie i znowu na mnie ruszysz. A to oznacza, że ja tak samo zamiast w rozwój muszę ładować młotki i bezcenne drewno w armie. Wpadamy w błędne koło "zimnej wojny".

ScoobyDoo 2013-12-24 13:21:17
Miasto nie jest wrogie, ja się kopać z koniem nie będę. Własny teren to spora przewaga. Jak powiedziałem, ja wybrałem rush aby mieć miasto na górkach i wypowiedziałbym wojnę zawszę tobie (bo jesteś imp) aby mi setem numeru nie odstawił.

Jak widzę dalej, dajemy sobie buzi, wysyłam arabom kozę na przeprosiny i przekaże ci informacje na temat gilgamesza, który pisze do mnie non stop i sugeruje mocno abym pchał się dalej :D . Cóż ja dzisaj sprzątnałem twojego wara na zalelsione gorce aby sobie poglądac ale niestety wycofuje armie do domu. Agresywne axe zawsze sie przydadzą.

Raptorus nie zna tricku, a ty znasz i widziales jak działa. A działa dobrze.
Legendarny Gilgamesz moze zakładać ze bedziesz mial wojnę ze mną, i może inaczej gracz. Ty wg mnie musisz zdobyć miasto na barbach, i objać dwa towny.
Znam też parę tricków jak to zrobic. Nie będę pisał tutaj o detalach bo, ludzie beda czytać a to są brzydkie rzeczy ... ;) .

Mozesz wykrozystac wojna do własnych celów, ja tobie oferuje sojusz scisły i współprace.

Rihiter 2013-12-24 13:36:26
btw... kto jeszcze BW nie ma? Jest jeszcze ktoś taki? Nie śledziłem punktacji wszystkich, tylko najbliższych, ale byłem święcie przekonany, że będę ostatni... hehehe...

Ten głupi war to mi się wczoraj na tą górkę miskliknął. Dobrze chociaż, że na górkę, a nie na płaskie, no ale i tak głupio. Lenistwo, do drugiego pokoju się człowiekowi nie chce iść i myszki podłączyć. Taczpad niestety potrafi być... nieobliczalny.

ScoobyDoo 2013-12-27 10:57:46
Witamy turków po świętach. Zadzwon do mnie wolnej chwili aby ustalić co i jak.

Rihiter 2013-12-27 13:02:32
Cześć. Jestem jeszcze u rodzinki w Piotrkowie. Przedzwonię późnym popołudniem albo pod wieczór. Jak chcesz pogadać przed robieniem turki to zaczekaj - najpóźniej 18-19 się zgadamy.

ScoobyDoo 2013-12-27 14:14:28
Ok jest kilka spraw doobgadanis

ScoobyDoo 2013-12-28 01:19:31
rozstwienei miast

Rihiter 2013-12-28 01:49:49
Trzeba przyznać - niekonwencjonalnie. :)

Która to tura była?

ScoobyDoo 2013-12-28 12:50:35
wczoraj robilem23.

Rihiter 2013-12-28 13:23:58
No tak, ale chodzi mi o tą ze screena.

Rihiter 2013-12-28 20:01:32
Scooby. Ważna sprawa.
Jakby Raptorus pytał czy mam BW, to powiedz mu, że nie mam. Że AH zrobiłem i już charioty mam.

ScoobyDoo 2013-12-28 20:50:13
ok, a zrobiles

ScoobyDoo 2013-12-28 20:51:51
rewolucje?

Rihiter 2013-12-28 21:55:15
Gdybym miał slejva wrzuconego to takiej ściemy nie byłoby sensu robić. Jaki kto ma ustrój to można zawsze sprawdzić.

Wsadziłem wariora na zalesione wzgórze po stronie Raptorusa, więc będę widział co tam szykuje na bieżąco. W 22 skończył BW, więc najwcześniej dziś mógł skończyć kopalnię na miedzi. Także mogę tam spokojnie jeszcze z 2 tury siedzieć.

Zagadywał Cię w ogóle?

ScoobyDoo 2013-12-28 22:06:30
caly czas gada, wkleiłbym ci screeny, ale po pierwsze mogą byc fakowe ;) , i mam zasady ( a to dobre nieprawdaż :D ) ze screenow rozmów nie wklejam.
Mi pisze wprost ze cie wyrucha na tym mieście i tyle :) , może poprzez wyruchanie myśli ze się podzielicie ale watpie.
Ja bym slava wrzucił.... daje bez pieczeństwo.

Rihiter 2013-12-28 22:15:14
Obawiać mogę się jedynie sąsiadów. Jednemu bardzo dokładnie patrzę na ręce, a z drugim chyba coś ustaliłem, prawda? (no i też mu patrzę na ręce :) )

Do mnie Raptorus nic nie pisał od 23.12.

ScoobyDoo 2013-12-29 00:24:59
no jak nie pisal nic od 23 to nie wiem jak się dogadasz.

Rihiter 2013-12-29 01:50:59
Pewnie się nie dogadam. Nie zawsze się da.

Rihiter 2013-12-29 12:14:35
Bez kitu... właśnie zauważyłem, że jednego towna sobie rozwaliłeś. Wtf? :P

ScoobyDoo 2013-12-29 12:30:58
tzw inwestycja krótko terminowa :P ,

Rihiter 2013-12-29 12:52:42
Hehehehehe.... a nawet dług wobec przyszłych pokoleń. ;)

Z innej beczki... mamy nowego lidera. :D

Rihiter 2013-12-29 12:55:17
Wiesz kto Taoizm założył?

ScoobyDoo 2013-12-29 13:45:42
NNie mam pojęcia u kogo taoizm , chodzą slychy ze trevis.

ScoobyDoo 2013-12-30 23:06:15
Rap ma wlaczone slavery

Rihiter 2013-12-31 02:20:01
Tak, wczoraj rewolucje zrobił.

Rihiter 2013-12-31 14:50:08
Hehe... i popatrz. Zrobił rewolucję, tura w plecy, ściął JEDNĄ RZECZ za 1 popa i koniec. Dziś już zero ścinki. :P
Slejv jest po prostu na tej mapie mocno uwalony. Żarcia jest jak na lekarstwo. Może dopiero jak się uda wszystko w koło obrobić to niektóre miasta, te korzystające z kilku zasobów, będą do ścinania. Reszta bida.

Rihiter 2014-01-02 15:21:49
Bombelek ma chyba ciepło. ;)

ScoobyDoo 2014-01-02 15:36:06
wątpie, tylko 2 razy sciał.
Niech się leją i tracą młotki. Wątpie aby się przebili jeśli gościu ma axy to straty będą nieproporcjonalne do zysków. Dodatkowo go nie wybiją do końca to na 200% a to jedno miasto będzie promieniowało kulturą na całość i blokowało zasoby i lasy więc uja a nie skorzystają.

Niestety, jak ktoś ma axy (albo może mieć i udaje ze nie ma ;) ), to już jest po rush. Gdyż obrońca zetnie miasta do 1, potem odkryje łuki i agresor jest udupiony na maksa. Ponosi się tylko koszty i traci młotki.

A pierwsza zasada picera mówi: Nigdy nie trać armii.

Gorzej, że lama centowa sie wzbogaci za free, bo trevis to rzeczywiscie może nie miec BW :/ .

ScoobyDoo 2014-01-02 15:36:50
A widzisz jak doradzaja powinienme ciebie nawalać do bólu, chyba tak zrobie bo skoro doradzają to tak trzeba robić.
Tłum ma rację.

Rihiter 2014-01-02 16:57:38
Ciężko uwierzyć, że Trevis nie ma BW. Na punkty nie patrzyłem, ale nawet jak religię zrobił (Taoizm), no to co robił wcześniej? Nie chce mi się wierzyć, że ktoś obrał taką ścieżkę:

Agri -> Hunt -> Ryby -> Religia...

Nawet ja nie jestem taki szalony. :P

Druga sprawa, że Trevis ma za sąsiada Centa, który jak zawsze wiadomo!, będzie nawalał. I jak to u Centa jak już zacznie nawalać to nie skończy aż kogoś zaciuka albo aż sam padnie. Taki typowy berzerk. :P

Tak, tłum ma zawsze rację. Dlatego unikam tłumów jak ognia.
Lubię być jedynym w okolicy, bądź wśród nielicznych, którzy mają rację. ;)

ScoobyDoo 2014-01-03 11:16:09
Jeśli chodzi o tego axa to on ci nie zagraża, a wary mi są potrzebne na przynęte :P .

Rihiter 2014-01-03 11:54:28
O czym piszesz? Bo nie wiem do czego to mam odnieść?
Czyżbym nie zauważył dziś czegoś co miałem zauważyć? :P

ScoobyDoo 2014-01-03 12:21:31
jak nie widzisz to nie jest problem, ten axe jest na townie miedzy nami.

Rihiter 2014-01-03 15:32:36
Skandal! :)

ScoobyDoo 2014-01-03 16:47:33
Skandal to jeest to ze leader w GNP chce wydębić od biednej Babilonii towna !!!
Wkleje ci moje demo, aby pokazac jacy jesteśmy biedni.

ScoobyDoo 2014-01-03 16:55:10

oto bieda Babilonii :(
Screen z poprzedniej tury.
Jest co nadganiac gdyby Babilonia byla bogata to bo się dzieliła, a teraz to biedą się mozna podzielić :zalamany:
Chcesz 2 kilo?

Rihiter 2014-01-03 19:28:49
Oj tam oj tam. Masz poparcie ludu. Twoi poddani Cię kochają.
To największe szczęście jakie może spotkać władcę!

p.s. Odpal towna, a i Lud Turcji Cię pokocha!:)

Rihiter 2014-01-04 11:50:54
Wyteleportowałeś mi czujkę. Trochę to nieładnie pachnie... :

ScoobyDoo 2014-01-04 12:19:52
Jasne, szczególnie ,że ja sam sie turecką czujką z zalesionej górki ruszyłem ;) , a może to jakiś bład gry bo same sie propozycje pokoju pojawiają jak u forak.
Było siedzieć na dupie i nie zwiedzać. Pozwiedzasz jak bedziemy mieli OB.
A wogóle to mnie zdziwiło, że teleportwalo cie do ciebie a nie na neutralny teren.

Nie wiem, czy zauważyłes ale twój sumerski sasiąd czestwo się ustawia jako pierwszy... Może to przypadek? :)

ScoobyDoo 2014-01-04 12:26:42
A widzisz, do czego wojna prowadzi to widać na przykładzie Cheosa, szoruje po dnie tabeli. Forek nie wiele wyzej, chociaz miasto postawił a cheos natrzepał armii i dupa, a przeciez jest cre i ma punkty za bycie cre.
Ale nie trzeba atakować bo przecież sasiad ma BW i nie ma aksów.
Życzę im wszystkiego najlepszego. NIech się dzieje.
Pewnie cheos juz przeklina wojnę z BOmblem bo zamiasta zajać miasta na odbiciu wpieprzył sie w beznadziejną wojnę.

Mam nadziej ze trevis da radę sie wybronic i cent też sie wpieprzy wtedy będzie ugotowany

Rihiter 2014-01-04 12:28:27
Wiem, że zszedłem z górki ale widziałeś to wczoraj robiąc ruch po mnie, więc nie musiałeś dziś logować się z samiuśkiego rana i stawiać miasta "na podwójnym". Że teleportowało tak a nie inaczej to kwestia szybkiego testu w WB.

Żeby nie było... pretensji o sam teleport nie mam. Mówię tylko, że to śmierdzi.

To, że się Sumer często ustawia jako pierwszy zauważyłem. Zwróciłem nawet dziś uwagę Peterowi, że Raptorus n

Rihiter 2014-01-04 12:28:27
Wiem, że zszedłem z górki ale widziałeś to wczoraj robiąc ruch po mnie, więc nie musiałeś dziś logować się z samiuśkiego rana i stawiać miasta "na podwójnym". Że teleportowało tak a nie inaczej to kwestia szybkiego testu w WB.

Żeby nie było... pretensji o sam teleport nie mam. Mówię tylko, że to śmierdzi.

To, że się Sumer często ustawia jako pierwszy zauważyłem. Zwróciłem nawet dziś uwagę Peterowi, że Raptorus n

Rihiter 2014-01-04 12:29:16
To, że się Sumer często ustawia jako pierwszy zauważyłem. Zwróciłem nawet dziś uwagę Peterowi, że Raptorus nie respektuje 1h karencji po przeładowaniu. Skoro nie wypowiada wojny nie powinien się logować zaraz po przeładowaniu.

Rihiter 2014-01-04 12:37:32
Coś się podupczyło z wysyłaniem wiadomości. Sorki za spam.

Scooby, wszystko rozumiem. Wiem, że wojna wczesna na tej mapie ssie i korzyści z tego u nikogo nie widać. Jakbym tego nie przeczuwał/zakładał to bym nie szedł w rele. :P
Jednak rozmawialiśmy wczoraj o "podejrzanych" ruchach, zagraniach, posunięciach itp. To po prostu powoduje nerwowość, a nerwowość prowadzi do dalszych niekorzystnych konsekwencji.

Prosty przykład:
Chciałem slejwa wrzucać dopiero jutro. Tak mi pasowało, zgrywało się z popami, produkcją itp. Przez wprowadzoną niepotrzebnie nerwowość wrzuciłem już dziś. Zakładając, że nie masz złych intencji i nie jest to preludium ataku to i tak na tym stracę (jakieś 5 żarcia). Niby ****, ale jednak.

Sojusz wolałbym oprzeć na transparentności, tak żeby nie podnosić ciśnienia drugiej stronie i nie powodować sobie wzajemnie w ten sposób strat.

ScoobyDoo 2014-01-04 12:39:58
Akurat tego to nie testowałem, rzadko to się dzieje.
Z samiuskiego rana to sie zalogowal ten Raptorus, ja myślałem poważnie ze chcesz do domu wracać. Przeciez to ja ci sam zaproponowałme abyś mial czujkę u mnie wiec naprawdę nie wiem po co się ruszałeś?

Rihiter 2014-01-04 12:56:05
Wiem, że się z samiuśkiego rana ruszył. Łamie tym regulamin cycek jeden, mam nadzieję, że mu Peter zwróci uwagę.

A tak się ruszyłem, co by nie. Lepiej mieć oko i tu i tu. Nie sądziłem, że władujesz miasto na podwójnym, bo nie było takiej potrzeby.

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-01-04 13:07:27
No moze przegiałem z tym podwójnym niepotrzebnie. Masz racje nie było takiej potrzeby. Hammi przeprasza i wysała drugą kozę w prezencie ;) .
Jak mowie będe tam trzymał tylko 1 axe i war. Moglbym trzymać same wary ale mam ich malo i na każde miasto 1 może starczy.

Rihiter 2014-01-04 13:42:06
Dobra, nie ma się co niepotrzebnie brandzlować słownie. Poszło jak poszło. Podejrzenia jakie to wywołało rozwieje czas. A jak nie rozwieje tylko potwierdzi, no to wiadomo. Na pohybel. :)

ScoobyDoo 2014-01-04 13:55:48
Dokladnie. Czyny nie slowa. Powiedzialem co chxe idlaczego. Wycofelem sie nie atakuje. Przekazuje jakies info . Pinkty szpiegowski zdjalem ale jakies 10 tur to na siebie trzeba wrzucic aby demo widziec.

ScoobyDoo 2014-01-04 15:00:31
ZGrac karta vs rap ze postawilem miasto i wiaze sily twoje ? Iczekam na sumeryjczka ruchy

Rihiter 2014-01-04 15:23:58
Czemu by nie. Zagraj.

ScoobyDoo 2014-01-04 21:41:22
Przegiołeś z kablowaniem tego co tobie rzucilem. Już nic sie nie dowiem :P .
Zresztą nie mój problem.

Z innej beczki
Wszyscye będziemy *** :( . Nawet larry :D

Rihiter 2014-01-04 21:59:54
Oj tam nic się nie dowiesz... czas leczy rany. :P

p.s. Zwłaszcza Larry. :)

ScoobyDoo 2014-01-04 22:54:38
A tak z ciekawości ty się poskarżyłeś peterowi za podwójny ruch?
Przeciez to wiadomo, że legalne :) .

Rihiter 2014-01-05 01:00:38
Nie poskarżyłem. Nie jestem skarżypytą. :)

Zapytałem czy tak można robić, bo może taka wiedza się przyda na przyszłość (że można). Sam szczerze mówiąc miałem wątpliwości, czy rzeczywiście można. Ale to było w formie pytania, a nie skargi "bo on mi tak zrobił...".

Rihiter 2014-01-05 02:49:09
Dziś Raptorus wrócił do żywych i się odezwał. A nawet od razu się mocno gadatliwy zrobił. Chce się podzielić... oczywiście podchodzę mocno podejrzliwie (chyba zdążyłeś już zauważyć, że patrzę na stosunki z sąsiadami ciut paranoicznie :) ). Ale po tym co dziś zobaczyłem to wydaje mi się, że na poważnie to pisał - chce podziału.

Wiesz co zrobił? Widocznie to co przetoczyło się przez forum o "triku" na zajęcie tanio barbów uruchomiło u niego pewne kanały... ale nie do końca mu wyszło... :)
Podstawił wczoraj wariora pod miasto, na przynętę, i tutaj są dwie opcje:
1) Albo liczył na to, że łuk się zabije o wara, bo nie podstawił unitów na dobicie go,
2) Albo przesuwająca się kultura barbów zajęła mu wzgórze, na którym miał drogę zbudowaną i... odcięła jego unity od możliwości dobicia. :D
Stawiam na to 2, bo rzeczywiście na przeładowaniu pole z jego drogą zrobiło się barbarzyńskie. Przeoczył to. Archer zajciukał wara, bezkarnie, a teraz na przeładowaniu wraca do miasta z 1.1 siły i z expem na promo. Cyrk. :)

Także chyba będzie podział.

ScoobyDoo 2014-01-05 15:12:39
Ta niezle trick. Dlatego symulacja jak najdokladniejsza daje rade. A tak to sie mozna niezle wkopac.
Widze ze mu rura zmiekla,wczesnej juz ciebie podbijal a teraz nawet miasto barbow jest problemem.
Ja tam bym sie nie pierdzielil, poczekal na kolejne bledy i chapnal 2 towny. Coz nie masz opcji :( biedny jestes,maly zacofany. Zycie. Pewnie moze proboac tomiasto z klejnotami sielnac wiec tu chce sie dogadac. Wiesz zarowno on i trebuch nie maja happy wiec scinka i miasto moze na maks. 3

Wiec teraz sie wiekszosc non charis budzi i co robic. Miasta pop 4 i co z tym robic
Scinac szkoda bo zaraz bedzie unhapiness. Budowac nie ma co bo axg wymagaja prldukcji a bez axe to sie nie zdobedzie klejnotow.

Ja tam mam male miasta,pewnie rele *** zaraz sama wpadnie i jest ok.
Inni niech mysla.

Innymi slowy ja bym niczego na 100 procent nie obiecywal i bm sieknal calosc.
Ta. Jest jeszcze sporo jeziora ktore daje niezly dochod za free.

A apropo paranoi to dobrze pamietam jak mehmed twierdzil ze padajacy tylko wladcy maja
paranoje :P

Rihiter 2014-01-05 18:14:53
Padającym władcom się paranoja włącza. Ja mam zawsze. :D

ScoobyDoo 2014-01-05 21:56:20
Padającym to juz jest nie potrzebne.
Najważniejsze, aby mieć paranoje kiedy jest się silnym.

P.S. Laduje w ciebie punkty szpiegowskie bo widzę ze zrównaleś sie z Rapkiem.
Jak cos to przełącze sie na jarka.

ScoobyDoo 2014-01-05 22:06:02
jednak nie pakuje szpiegowstwa w ciebie :P

Rihiter 2014-01-06 00:29:37
Dziś wrzuciłem punkty w Ciebie, bo z Raptorusem uspokajam stosunki na tą chwilę. Jak chcesz to też możesz we mnie dawać i ogólnie do demo możemy dojechać. A jak masz teraz gdzie indziej potrzebę dawać punkty to pisz, też zmienię.

ScoobyDoo 2014-01-06 12:35:02
Ja daję na Jarka. Myśle ze także dobrze abyś mial np bobka punkty, jak tylko zlapie demo jarka to dobije na ciebie.

ScoobyDoo 2014-01-06 12:35:19
ladnie ci tak rela skacze :P , maskrycznie

Rihiter 2014-01-06 13:03:52
Skoczyła znowu??? Yeeeeyyy! :D

To jeżeli to Tobie nie przeszkadza to zostawie punkty na razie na Tobie. Na Raptorusa nie chcę teraz dawać, a na kogoś innego nie mam zupełnie sensu (bo musiałbym na Toyotoma albo Trebucha). Nie mam kontaktu z Bobkiem jeszcze.

Rihiter 2014-01-06 13:47:14
Rzeczywiście skoczyła. Miło. To mam już relę w każdym własnym mieście.
Pewnie i do Ciebie niedługo skoczy. Za ile Writing będziesz miał?

ScoobyDoo 2014-01-06 14:10:45
Trudno dokladnie powiedziec 3 koncze potery trzeba zebrac kase i moze w 7 tur sie wyrobie

ScoobyDoo 2014-01-06 15:13:53
Widze ze set scięty, jendym słowem dogadany podział terenu.

Rihiter 2014-01-06 15:43:53
Dogadany dogadany. Peace & Love.

Rihiter 2014-01-06 15:45:18
Możesz wkleić screena z tymi fragmentami Eldorado jakie już odkryłeś? Chcę potwierdzić swoje podejrzenia co do rozlokowania surowców. Też mogę wkleić to co ja widziałem.

Rihiter 2014-01-06 15:45:58
Pytanko jeszcze; Persa planujesz jechać dopiero po katapach czy wcześniej nawet?

Rihiter 2014-01-06 15:55:04
Hehehehe... oglądam sobie screeny i fajnie widać jak Peter mapę budował.

Woda... dużo wody.
pas 5x5 plainsy
pas 5x5 graslandy
pas 5x5 pustynia
pas 5x5 graslandy
pas 5x5 pustynia
pas 5x5 graslandy
pas 5x5 plainsy
Woda... dużo wody. ;)

A później różnicowanie to tu to tam. Jeziorko 3x3, wzgórza 3x3...
Tutaj trochę poszarpiemy, tu wygładzimy. :P

V'la ! Gotowe! :)

ScoobyDoo 2014-01-06 16:28:19
No mam takiego sava na 14 nacji zrobionego w edytorze na postwie tego co widzialem i mi powiedziales. Pokombinuje sobie jak to moze wygladac

Rihiter 2014-01-06 17:25:31
Nie przesłała byś tego sava? :)
Oczywiście po modyfikacji - jeżeli tam jakieś Twoje tajemnice są. ;)

Chodzi mi o mapę... nie chce mi się ręcznie tego klepać wszystkiego, a WB niestetyn nie ma opcji ctrl+alt+c -> ctrl+alt+v.

ScoobyDoo 2014-01-06 17:41:19
Wiesz trzeba przelac na biedne glodujace dzieci w babilonii. Co laska :p

Rihiter 2014-01-06 18:24:17
Oj nie naciągaj biednych Turków. Kebab słabo schodzi, kozy chude... bieda. :)
Możesz mi po prostu po koleżeńsku oszczędzić 1h dziubania w WB, bo to tylko o to chodzi. Sama mapa nie jest żadną tajemnicą. Szczególnie, że podzieliłem się informacjami jakie miałem. :)

p.s. Zakładasz w tej rozgrywce podpisywanie paktów jawnych, nap'ów, obronnych i innych? Czy nie przewidujesz w ogóle takich działań?

ScoobyDoo 2014-01-06 18:48:28
Tak te chude kozy to straszna bieda. Dobra wyslemy. Tylko nie przekazywac bo nie jest dlubanina bo dlubalem miejscoeke a potem copy paste. Jest taki edytor.

Co do paktow. To kurde w kazdym dyplo pierwszy jawny to lamiesz. Kurde nie che zie naciac :-D

Jesli chcesz jawny nie ma problemu. Zeby nie przeginac proponuje na 30.

Rihiter 2014-01-06 19:57:08
To prześlij na maila: prześlę przez PW.

Co do jawnego, nie piszę że chcę. Pytam delikatnie czy w ogóle przewidujesz bawienie się w pakty jawne w tej rozgrywce. Wiem, że czasem ktoś nie chce żadnych podpisywać, albo nie chce żadnych podpisywać od pewnego momentu, żeby nie było skisu własnie.

Co do jawnego między nami; to zależy od tego jakie masz plany (i nie chodzi mi o plany wobec mnie - ufam, że między nami jest git). Bardziej chodzi o plany "zewnętrzne". Np jakbym chciał coś uszykować na Raptorusa, to bardziej mi pasuje żeby myślał, że mam z Babilonem jazdy. To samo w drugą stronę - wolisz pewnie żeby Toyotom myślał, że mamy kosę, a pokój to jest bo jest akurat tak wygodnie. Dlatego też pytałem o to jakie masz plany na TT, czy chcesz go jechać szybko czy dopiero po katapach (i pewnie do spółki z Bartkiem).

p.s. W D8 żadnego nie złamałem! Więc nie w każdym. :P

Rihiter 2014-01-06 20:00:13
Masz taki edytor do map civ4 że można c i v robić? Jak się to nazywa?

ScoobyDoo 2014-01-06 21:42:50
Co do jawnych mi to powiewa, jak ktoś powiedział slowa slowa slowa.

Ja widzę to tak, że mamy wspólny interes, i na pewno nie będzie sie opłacało nas soebi wzjamnie atakowac bo są łątwiejsze cele. wiec chodzi tylko o pewne plecy, aby się skupić tam gdzie jest łatwo a ani i Kebabów ani i bablinii nie jest łatwo. Co ja juz wiem ;) , nawet jak suleman jest religiny.
Dla mnie sprawa abosulutnie najwyższego priorytetu to szalona expansja, koszty nie grają roli.
Nie wiem jak ostro chcesz grać, ale ja się szykuje na ostrą sieczkę, imperium Babilonii może być od morza do morza jak będzie tyklo okazja.

Barteq mnie wkuriwl na wejsciu tekstem, ze nie chce mieć agresywnego sąsiada i dlatego nie pojecahl TT. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ile picu bo cosik barteq nie szaleje, ale sam taki tekst mnie zirytował.

Rihiter 2014-01-07 01:28:54
To, że nie chce mieć agresywnego sąsiada to na przyszłość wcale takie głupie nie jest. Ja też nie chce. :P
Dlatego cieszy mnie bardzo, że mój sąsiad nie jest agresywny (wobec mnie), jeno miły i kochany. Do rany przyłóż. :)

A tak poważnie to po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że Astro i owszem - fajnie będzie być przy nim na full szybko, dzięki temu zająć silną pozycję na morzu i wyspach. Ale po drodze trzeba będzie się ubrudzić trochę na środku. Więc też będę się tam ładował. Pewnie nie aż w takim stopniu jak Babilonia, ale na pewno kawałek urwać trzeba.

Może to i lepiej, bo będzie można robić sobie plecy także i tam, na południu. Dla Ciebie to korzyść - wiedzieć, że się tam zaangażuję, ale nie na full. Bo wiesz, że możesz tam liczyć na moje wsparcie. I otrzymasz je - bo pewnie max ze 2-3 miasta będę chciał tam trzymać, ale armia i plecy dla Ciebie będą tak czy siak. Z kolei liczę, że nie będziesz chciał zająć na południu wszystkiego i pozwolisz mi na uzyskanie tam surowców, których będę potrzebował.

ScoobyDoo 2014-01-07 11:07:50
Swoją drogą to mnie zaskoczyliście.
Każdemu mowilem, zeby wział całe odbicie a tu żaden nie chciał.
Tobie sie dziwie szczególnie, bo twoje axe maja przewagę na sępami.

Ale moze to będzie dla ciebie korzystane. Pytanie czy raptorusowi zaufasz jak trzeba będzie iść na południe? Ale to twój problem

Cieszy mnie twoja deklracja expansji. Jedziemy ostro z tym burdelem.

" Z kolei liczę, że nie będziesz chciał zająć na południu wszystkiego i pozwolisz mi na uzyskanie tam surowców, których będę potrzebował"
Całośći nie dam rady sam objąć, i wolę sie podzielić terenem (i kosztami zdobycia) z sojusznikiem z niż przeciwnikami.

Rihiter 2014-01-07 18:41:40
"Każdemu mowilem, zeby wział całe odbicie a tu żaden nie chciał."

A widzisz dziadu jeden. Namawiałeś mego sąsiada do złego. :P
Sam się przyznałeś. :)

ScoobyDoo 2014-01-07 18:58:38
Bolki jestescie. Wiesz gdyby próbował ci zajumać odbicie to byś nie miał wyboru i musiałbyś go sprzątnać. Wtedy postawiłbyś miasto na górce jak czlowiek.

Widzisz ja tam wierze bardzie w Sulejmana religijnego niż on sam w siebie.

Rihiter 2014-01-07 23:00:54
Jak spróbuje zajumać odbicie to rzeczywiście go sprzątnę i będzie po sprawie. :P
Ale na razie jest Peace & Love. :D

p.s. Sulejman zaiste jest religijny. Wzór wszelkich cnót i prawości. Wierny Lud T

Rihiter 2014-01-07 23:01:27
p.s. Sulejman zaiste jest religijny. Wzór wszelkich cnót i prawości. Wierny Lud Turecki już obwołuje go Najwyższym Prorokiem! :)

ScoobyDoo 2014-01-08 18:11:58
Co tak ostro tniesz :p ?

ScoobyDoo 2014-01-08 18:12:34
Czybzys sie szykowal jednak na walke z raptorusem?

Rihiter 2014-01-08 18:18:16
"Chcesz pokoju, szykuj się do wojny" - jak mówili starożytni.
Jedyne czego pragnie Sulejman Religijny to pokój.

p.s. Ile masz armii?

ScoobyDoo 2014-01-08 18:22:35
70k 3 tury temu,a religiny?

ScoobyDoo 2014-01-08 20:19:35
Zdejmij ze mnie punkty szpiegostwa, demo już widzisz.

Rihiter 2014-01-08 22:42:23
U mnie jest teraz 66k. Jutro powinno być 72k.

Nie widzę jeszcze demo. Trzydzieści kilka punktów potrzeba żeby demo widzieć. Dziś miałem 24 chyba. Mogę oczywiście zdjąć z Ciebie tak czy siak - nie widzę problemu. Proponuję jednak obustronnie dojechać do równego 40. Bo jak będziemy obaj mieli po 32 to chyba się zwiększy do 34, czy jakoś tak.

ScoobyDoo 2014-01-08 22:49:23
To religiny z taką armia gdzieś sie wybiera :P
Kurde najwidoczniej macie wszystko dogadane :D , no mam nadziej ze tylko nie do biednej babilonii

ScoobyDoo 2014-01-08 22:51:14
Gilgamesz tnie, ty tniesz, masakra wyscig zbrojeń w regione :(

Rihiter 2014-01-09 18:38:50
Jak tam rozwoik idzie? Pochwal się, co to odkrywasz już. :)
A może inne działania - przygotowania do wyprawy ku Eldorado? :D

ScoobyDoo 2014-01-09 19:42:19
code law ;) , w rozwoju nadganiam środek stawki :P

ScoobyDoo 2014-01-09 19:44:05
Co do eldorado to jeśli chcesz sie przyłączyć to trzeba się przygotować.
To dłuższa rozmowa i trzeba mieć dobrze zgrane a nie łapu capu.

Z code law oczywiście zart czekamy na jednyną słuszną rele

Rihiter 2014-01-09 20:08:27
Spoko spoko. Domyślam się, że nie robisz CoD. :)
U mnie strzeliłem Priesthooda, zaraz kończy się hunt, a później to jadę do Writingu.

Jeżeli chodzi o Eldorado to masz rację. Ta kwestia wymaga głębszego omówienia i zaplanowania co i kiedy. Jestem otwarty na taką dyskusję więc czy to tutaj czy telefonicznie - daj znać kiedy i podziel się przemyśleniami.

ScoobyDoo 2014-01-09 20:14:57
Powiem tak, że na eldorado trzeba rzucić sporo siły, wiec trzymamy u siebie czujki abyśmy dobrze spali. Writting będzie ze 6 tur mam nadzieje, wiec dobrze byłoby abyś miał to w planach bo trzeba drogę zrobić. Do mojego miasta na tą turę. Móglbyś zrobic to [rzez plains i banany bo to wymagałoby tylko 4 worko tur. A zysk znaczny 5 golda na wejsciu, czyli więcej niż town :P .

Rihiter 2014-01-09 20:26:09
A obiecujesz ładnie, że nie *** mi worka? :)
Axa cofnij, żebym chociaż wizualny komfort czuł... :P
Drogę zrobię tak, żeby była gotowa na konkretną turą (napisz dokładnie która).

Od razu bym też banany obrobił, skoro będę w okolicy workiem.

ScoobyDoo 2014-01-09 20:33:05
Kurde, myslisz że połakomie sie na worka aby układy zmieniać?
Gdybys wystawił 3 miasta to pewnie tak ale nie dla głupiego worka. Jeśli chcesz spokojnie cofnę axe.
Writting wg aktualnego stanu powinien miec za 7 tur tej chwili, ale robie pottery na ogromnym overflow, i jednos miasto za chwile mi urosnie i będe pracowal na village, za 2 tury postawie kolejn miasto i będe pracował na village wiec bardzo możliwe ze mogę miec za 5 tur, a 6 to jest 100%,

ScoobyDoo 2014-01-09 20:35:19
a do pottery ma się spory bonus :p 30% z tego co kojarze. Kasy powinno wystarczyc :)

ScoobyDoo 2014-01-09 20:43:01
A wogóle to mam pomysł jak sobie zapewnić pokój na 1 turę :) .
Wystarczy razem się logować do gry, odczekać 3 min i się ruszać.
Bo może powiedzieć abym spadał z gry bo chcesz mi wojnę wypowiedzieć ale musisz to zrobić niezwłocznie od razu po zalogowaniu.
Wiec przez 5 tur możemy taką lipę uskutecznia jesli chcesz potem czujki o ogien na południe.

Rihiter 2014-01-09 20:45:08
To już nie działa - przenoszenie bonusa w overflow z jednego techa na drugi. W 3.19 albo nawet w 3.17 to usunęli. Teraz overflow jest "docinany" do bonusa jaki masz na techu, w którego ten overflow wsadzasz.

Dziś jest 35 tura?
Czyli mam rozumieć, że w turze 41 będziemy mogli OB podpisać. Popraw mnie jeżeli źle liczę.

Rihiter 2014-01-09 20:46:51
Możemy robić tak jak piszesz - wspólne logowanie. Co by nie. Jesteś w stanie tury robić rano?

ScoobyDoo 2014-01-09 20:47:17
Nie masz racji religijny overflow działa i onie. Skoro jest tura 35 wiec najpoźniej na 41 OB ( a moze i 40), jutro bym się zalogował przed tobą, aby dokłądnie wyliczyć. W turze kiedy mamy OB logujemy się razem do gry obowiązkowo.

ScoobyDoo 2014-01-09 20:48:25
ovefflow działa i koniec i nie przekonasz mnie, jutro mozemy rano około 12 razem.

Rihiter 2014-01-09 20:51:55
Overflow działa - to znaczy jest. Ale jak robisz jednego techa z bonusem +30%, a dalej masz Writing, który ma bonus +20%, to na Writing przeniesie Ci wartość "bazową overflow" + 20% (a nie 30%). Na bank.
Zresztą skoro kończysz właśnie Pottery to masz idealną okazję aby sobie to dokładnie sprawdzić i policzyć.

Rihiter 2014-01-09 20:52:45
Możemy o 12 jutro - dla mnie git.

ScoobyDoo 2014-01-09 20:58:16
przeniesię bazowe 30%, czyli calość z tej tury, potem writting będzie jechać na 15%

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-01-09 20:59:03
Testowałem to wielkokrotnie i wykorzystuje to zawsze do użygu.

Rihiter 2014-01-09 22:45:28
Też tak robię, ale bardziej z przyzwyczajenia. :P
Jednak byłem przekonany, że to już nie działa. Sprawdź na 100%, bo coś mi się nie wydaje...

Rihiter 2014-01-09 22:55:01
Taozim przetrwał czy spalony do ziemi?

ScoobyDoo 2014-01-10 00:28:58
Taozim jesli nie skoczył to do ziemi. Pewnie nie skoczyl bo nie było OB :)
Wiec nie ma reli, bedzie widziec w demo.

Rihiter 2014-01-10 01:07:30
W odniesieniu do Twojego wpisu o "peletonie"; to że Cent zgarnął teren nic nie znaczy. Po pierwsze tam jest Ponti, który pewnie chętnie coś dla siebie rąbnie. Po drugie tereny startowe ssają gałkę. A po trzecie to Cencik rozwojowcem to nie jest - lepiej walczy niż eko robi.

Na Bodzia trzeba naganiać - ten siedzi cicho i puchnie skrycie.

ScoobyDoo 2014-01-10 08:37:48
Ze bodek jest mocny to ja wiem, ale ci powiem ze podwójny teren to bardzo dużo.
Biorę w ciemno. las dodatkowa rzeka, zyto jelonki.
Fakt będzie się musial spiąc ale zobaczymy czy da radę. W rozwoju to się nigdy nie popisał, ale ma 4 miasta i duże mozliwości łatwego rozwoju.
Ponti mu nie podskoczy bo cent jest agr i wypromowany na wojnie nie podejdzie ponti nawet.

ScoobyDoo 2014-01-10 09:22:54
O bodzi już viceleader :) . Jak miło.
Na niego nie będzie trzeba będzie napuszczać sami się rzucą.
Trzeba tylko będzie na tajnych sugerować.
Wg mnie trzeba przekazać tajna informację Whitowi aby szedł prosto do katap i to biegusiem. Bo bodek go pojedzie jak burą sukę. Ja nie mam kontaktu z nim w grze, ale można napisać na ogólnym, ze bodek chyba idzie po katapy a ze ma 5 townów to będzie ultra szybko, i będzie po white :(

Rihiter 2014-01-10 17:38:36
Po Raptorusie to łatwo poznać, że coś kombinuje i chce Cię przekręcić. Po prostu się wtedy nie odzywa. ;)
Napisałem mu dziś w duchu współpracy, że "o jak super, udało się wreszcie wyciągnąć archera z miasta, i czy drugiego kosi sam czy mam to zrobić". Odpowiedzi żadnej, a przecież teraz widać czy ktoś przeczytał czy nie. (a przeczytał) :P
Tak samo było wcześniej jak się sadził na miasto samemu. ;)

Rihiter 2014-01-11 17:59:56
No tak. Czasem samemu można popełnić błąd. Czasem random może nie dopisać. Różnie z tymi sprawami bywa.
Ludzie jednak są niezmienni. Na ludzi zawsze można liczyć. :)

ScoobyDoo 2014-01-11 19:12:58
Hmm, kurde ty chyba wychaczysz gienka jeszcze :P

Rihiter 2014-01-11 19:40:29
Musiał bym 15 standardowego exp'a chapnąć. Może być tam za mało do ubicia na gienka. Ale oczywiście szansa jest.
Jutro ścinka kolejnych 2 axów, 3 z lasów i jedziemy z koxem. Pojutrze Armia Dżihadu Barbariańskiego będzie największą na świecie. :)

ScoobyDoo 2014-01-11 22:07:11
jest sprawa, jak odkryje HBR, to pozyczył bys konie na 1 tur, potem moze obrobie to ci dam

Rihiter 2014-01-11 22:11:28
Nie ma problemu. Konnicy na tym etapie nie planuję budować.

Rihiter 2014-01-11 23:28:38
Bodzio widzę że już się z Rudim na środku w szachy bawi. Też im tam spieszno najwidoczniej. Jak maja po 5 miast, a ponoć Bodek już 6 chce stawiać... to może już na środek się ładuje? hmmm

Z innej beczki, chociaż powiązane; Toyotom się coś uaktywnił. Wcześniej prawie nic nie pisał, a teraz wypisuje mi co raz jakieś bzdury. Się cały czas na tego swojego szpiega powołuje. Nie wiem co żeś już wysłał na południe, ale uważaj na niego. Może poczuł ciśnienie z dwóch stron i chodzi mu po głowie żeby coś gdzieś zrobić zanim go dojedziecie z czasem.

Co do jutra to jak się logujemy?

ScoobyDoo 2014-01-11 23:43:39
jutro mam imieniy wiec, ja będe robił turę po 21.
Wiec nie zdąże wypowiedzieć wojny kebamom :( . Co za pech....

Co do bodka i rudiego to bodek juz podobno tam armie wysyła, rudi ma charioty pewnie także, i też wysyła dzieje się.

ScoobyDoo 2014-01-11 23:46:04
Jak chcesz to może robić turę przede mna, aby nie czekać, bo pewnie cieakwy jesteś jak cholera co będzie jutro, postawienie miasta także jest ważne, ja nie moglem sie doczekać.

Bo ja zrobie ture około 20-21 moze po 19, ale jak chcesz to rób turę ze mna :P .

Podobał sie wpis w kronice?

ScoobyDoo 2014-01-11 23:47:07
Dla ciebie to pewne bezpeiczeńśtwo. bo zgodnie z regulaminem aby ci wypowiedzieć wojnę muszę być pierwszy na wojnie :)

ScoobyDoo 2014-01-11 23:48:43
A skoro nie "zdąże" sie zalogowa to pech, chcialęm mam nawet trzy wary w mieśćie gotowe do akcji :) .

Od poniedzialku jak chcesz robić tury razem to około 20-21, wcześniej nie dam rady. Jak chesz rób przede mna.

ScoobyDoo 2014-01-11 23:49:37
Co do TT, to powiem tak, ze jego immoratale to mnie niestety trochę wkurwiaja, bo kurde cholera wiec co zrobi musze miec speara i tyle

Rihiter 2014-01-12 01:10:04
Spokojnie. Nic konkretnego nie pisał - nie ma co panikować. Ożywił się tylko. Jak rzuci jakimś konkretem to będziesz wiedział.

Co do robienia tur - pewnie będę robił po tym jak Rap zrobi. O której (i jak długo ;) ) on będzie robił to nie wiem.

Kurde, to by było idealne jakby się Bodzio z Rudim stuknęli na środku. A później siup, Efe + White dołączyli. ;)
Ale wątpię w taki scenariusz. Podejrzewam, że się jakoś ułożą kosztem sąsiadów. Co nie zmienia faktu, że będą sobie bardzo patrzyli na ręce. Tym osobnikom nie można ufać - ni cholery. I oni oboje o tym wiedzą. ;)

Rihiter 2014-01-12 01:12:19
p.s. Wszystkiego najlepszego z okazji imienin.

Rzeczywiście u Was w regionie się to "hucznie" obchodzi. Żona tak wspominała.
U nas to bardziej urodziny. Imieniny to taka dobra okazja do napicia się. Jak każda możliwa. ;)

Rihiter 2014-01-12 01:18:05
Hehe...

1/11/14 11:42 am ponti Logged out
1/11/14 11:38 am ponti Finished turn
1/11/14 11:35 am ponti Score increased to 88
1/11/14 11:31 am ponti Logged in

Wygląda na to, że Cent komuś ładnie wyczyścił pole pod osadnictwo. ;)

ScoobyDoo 2014-01-12 11:14:26
Zatem. Bobek ma 3 miasta i wiec twoj sasiad z poludnia to raczej konkurencja nie nest
Rapek zostal armia, wiem bo mam screena z twoja armia z sugestia atakuj
:-D

Jarek klepnal oracle. Zaskoczyl mnie.
Jednak jarek mocno gra 4 miasta oracle a przez dlugo czas mial 2
Wiec caly las wycial armik nie mze miec duzej.
Ma do postawienia jeszcze z 1lub 2 miasta na swoim terenie

Ciekawe co wzial albo rele albo metal casting
Bede wiedzial po demo

Rihiter 2014-01-12 12:49:44
No, na zachodzie pozamiatane. Już jest porządeczek. :)
Co prawda random nie wszedł i większe straty niż zakładałem mam, ale Sumer stracił wszystko - miasto i armie, a u mnie zostały najlepsze. I kurde prawie gienek wpadł, niewiele brakło. :)
Może masz kilka warów, których chcesz się pozbyć? ;)

Rihiter 2014-01-12 12:51:48
Ciekawostka; cała aktualna armia Sumeru to 1 sęp i 3 wary. ;)

ScoobyDoo 2014-01-12 19:55:51
Dobry wałek z tymi łancuszkiem :P , za dwie tury mam OB, czyli na 40 ture a nie 41.
Wiec musimy razem wejsc w turze 40 aby miec OB :)

Rihiter 2014-01-12 20:27:10
Dlaczego wałek? Jest wojna, bo jest. A Ty możesz się logować kiedy chcesz - skoro chcesz po mnie, to tak robisz. Nie widzę wałka żadnego tylko regulamin i jego stosowanie.

Droga już jutro będzie gotowa więc od tury 40 możemy mieć OB.

ScoobyDoo 2014-01-12 20:31:02
Mówie ze to jest wałek regulaminowy, niby nie można mieć nietyjkalnościa a to sobie załatwiamy nietykalność :) .

Inna sprawa, ten k.... Gilgamesz ładuje we mnie wszystkie punkty szpiegowskie..
Czy ja go zaatakowałem? Czy ja mu miasto spaliłem i całą armie (4 sępy wybiłem)

Rihiter 2014-01-12 21:18:27
Pewnie przełączy zaraz na mnie, bo ja wróciłem punkty na niego.
Na Babiloni stanąłem na 40.

ScoobyDoo 2014-01-13 17:59:58
kurde na 47 bedziemy miel korzysic z OB :/
25 tur czekac trzeab 25*3 +25=100

ScoobyDoo 2014-01-13 18:03:07
dobra, jarek nie writtingu :P

Rihiter 2014-01-13 18:15:50
To dobrze, że nie ma writingu. :)

Ze szlakami miałeś rację - 25 tur czekania jest. Cóż, trudno. Jutro i tak podpisujemy, rela może przeszkoczyć, czujki można postawić. Korzyść tak czy siak. A szlaki skoro dopiero w 47, trudno. Lepiej wtedy niż wcale. :)

ScoobyDoo 2014-01-13 18:35:47
jakie masz koszty civisksow przy 5 miastach?

ScoobyDoo 2014-01-13 20:12:07
Kurde masz racje z tymi promocjami. Miły Hami podziwia mądrość Religijnego :padam:

Rihiter 2014-01-13 20:47:09
Koszty jutro powiem, bo nie pamiętam. Ale wydaje mi się, że koło 7-8.
O których promocjach mówisz?

ScoobyDoo 2014-01-13 22:29:52
o tych kombat

Rihiter 2014-01-14 00:02:30
A tak. To jest do wykorzystania kiedy jest duża różnica siły bazowej atakującego i broniącego. Kiedy z kolei siła jest podobna, to lepiej wziąć bonus %.

ScoobyDoo 2014-01-14 20:02:18
No to jarek ma monarchie, bo widzialem jak zmienił ustruj.
Czy dobrze? Wybór sluszny bardzo sluszny. Dla mnie lepiej aby wybral kolosa.
Zadowolenie to nie problem na srodku są dwa :) w jednym miescie

ScoobyDoo 2014-01-14 20:05:03
monarchi niezly wybor
tylko czy ma tyle warow aby miec zadowolenie? Brak granary, nie jest exp.
Nie ma synergii. Zobaczymy. Moj konkurent nr 1

Rihiter 2014-01-14 20:10:45
Na pewno jeżeli chodzi o konfrontację na środku.

ScoobyDoo 2014-01-15 20:46:46
nie pakuj juz we mnie punkty spieg 44 na 43 i kazdy widzi demo.

Rihiter 2014-01-15 22:19:56
Sory, zapomniałem wczoraj zdjąć. Dziś zdejmę.

Rihiter 2014-01-16 22:53:15
O co chodzi w kronice ?

ScoobyDoo 2014-01-16 23:05:35
Skoro zostałem rozpracowany (zgadnij przez kogo ;) ), to postanowiłem napisać o tym wszystkim aby wszyscy wiedzieli.

Rihiter 2014-01-17 00:36:44
Rozpracowany? Teraz to już nie wiem zupełnie o co chodzi.

ScoobyDoo 2014-01-17 11:16:26
W sumie to się cieszę, że przeżyłem ten początek i np sam się nie zajechałem tymi aksami ;) .

ALe jakby nie było szacun :padam: .
Ale będzie smiechu po grze :wstyd: . Lepiej nikomu nie pisać :wstyd:

Cóż trzeba grać inaczej i przekuć to spektakularne danie dupy na jakiś sukces

Rihiter 2014-01-17 14:30:05
Oj Scooby Scooby. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak do tego podchodzisz. Atakowanie kogoś i niszczenie nie jest obligiem. To jest jedna dróg. Byłeś w sytuacji, gdzie miałeś do wyboru albo wojnę albo się ułożyć. Wojna niosła za sobą spore ryzyko, a przynajmniej przyłożyłem sporo starań aby tak to wyglądało. Miałeś zbyt mało informacji aby to ryzyko w pełni oszacować więc zdroworozsądkowo przyjąłeś górny pułap. Założyłeś słusznie, bo tak się zakłada - wariant pesymistyczny. Jednak czasem ze słusznych założeń wynikają błędne wnioski, tak już jest. Szczególnie jeżeli mówimy o układzie, gdzie nie jesteś sam tylko są też inni uczestnicy, którzy działają aby zasiać dezinformację.
W 9 na 10 przypadków Twoje zagranie było by słuszne i optymalne. Bo ryzyko było duże, zarówno wkopania się krótkoterminowo (utrata armii), jak i długoterminowo (wiążąca na długo, nic nie dająca wojna). Czasem jednak nawet kiedy ryzyko jest duże, a szanse powodzenia niewielkie, to jednak okazuje się, że zaryzykowanie by się opłaciło. Napaleńcy by tak zagrali. I rzeczywiście w tym konkretnym wypadku by im się powiodło i opłaciło. Ale w 9 na 10 innych podobnych sytuacjach (z zewnątrz podobnych) wpakowali by się na minę.

Uważam, że zagrałeś zdroworozsądkowo i bezpiecznie, bo miałeś liczne przesłanki by spodziewać się BW, a niewiele by się nie spodziewać (piszę o sytuacji z tury 22). Gdybanie dziś, kiedy patrzy się na sytuację z perspektywy czasu dysponując pełną wiedzą, kompletem informacji, to jest zupełnie co innego. To jest jedynie gdybanie, nic więcej. Tak samo można sobie gdybać, że myślałeś o kupieniu takiej czy innej ryzykownej spółki, ale jednak po analizie dostępnych informacji się rozmyśliłeś. Czasem okazuje się, że spekuła zadziała i taka spółka wystrzeli w górę. Ale to wiesz dopiero po fakcie. Wcześniej jej zakup był nierozsądnym ryzykiem.

ScoobyDoo 2014-01-17 21:24:51
Acha mozesz trzymać tego wara w stolicy u mnie *wtedy mam happy chuba), ja mogę u ciebie trzymać i tak nie mam armmii w granicach kulruty. A wary mogą sie przydac :P , jestem calusienki goły i wystawiony od twojej strony.

Rihiter 2014-01-17 22:08:58
No już dobrze dobrze. Tak o tym pieczołowicie zapewniasz raz po raz, że normalnie zaczynam coś podejrzewać. :P

ScoobyDoo 2014-01-17 23:46:33
a kto ma relę, to kurde dla mnie tylko white.
Bo bodek zalogowal sie poźniej niż my i ja ma screene ze jest rela wcześniej, przed zalogowaniem bodka. Bo bodku jest rudi.
Wiec jedyna opcja inna niż white to ze ktos poświecił popa zeby mu zdechło..
A to już trzeba być nie normalnym aby tak zrobic.

Rihiter 2014-01-18 00:27:16
Hmmmm. O tym nie pomyślałem. Zdycha 1 popa i dostajesz 4, a nie 6. Ciekawe. Ciekawe.
Widzę, że "Wielki Blef" obudził w Tobie niestandardowe myślenie. ;)

Rihiter 2014-01-18 13:49:21
Gdzie u Ciebie jest jakaś zalesiona górka? Żebym mógł warem na nią wskoczyć i TT by się swoimi 2 warami o niego rozbił. Weź pokieruj, bo tak to będę szukał i błądził kilka tur.

ScoobyDoo 2014-01-18 18:56:01

Tutaj są twarde. Na lesie wyhaczysz tyle expa?
Sszkoda worka wg mnie... Gienka i tak ci rap dostarczy

Rihiter 2014-01-18 19:43:41
Jak mi Rap dostarczy to odwołam akcje z warami i już. A jak nie dostarczy no to się ją przeprowadzi do końca.
Mogę wara w stolicy ustawić i tam mnie TT by mnie zaatakował? Ok? Będzie musiał tymi warami kawałeczek przejść. Jeżeli to jest problem to napisz to się bujnę na tą górkę najwyżej.

p.s. Napisałem do TT, że Ci zapłaciłem za to że całą tą operację możemy u Ciebie przeprowadzić. Więc jakby coś pytał to potwierdź. Nie pisałem nic o rodzaju i wysokości zapłaty.

ScoobyDoo 2014-01-18 19:47:56
Stoj w stolicy, niech atakuje.
Ma nadziej ze dostaniesz odpowiednia ilość punktów.
Daj znac jaki był wynik drugiej bitwy na odbiciu.

ScoobyDoo 2014-01-18 20:00:39
Ja jednej rzeczy pojąc nie mogę. Jak można walić głową w mur.
Na początku tej gry wygrać nie można. Rudi w d6 zagral mega poczatek. Cule tak samo (d7). I nie udało sie. Ale mozna przegrać początek.
To niestety (lub stety) siedziało w głowie jak ciebie atakowałem, chociaż moglem powiedzieć sprawdzam. Ale cóż było mineło.

Przecież on ma naprawdę fajną nacje. Cre, plus niezly UU na barby, plus szybkie i tanie sądy. Chociaż bym spróbowal. PRzecież jak on tak będzie walił głową w mur to jak go nawet trebuch nie pojedzie.... to ja to zrobie.

Rihiter 2014-01-18 20:32:52
Tom myślenia niektórych osób ciężko objąć.

Rihiter 2014-01-18 20:34:09
Tok...

Rihiter 2014-01-19 23:41:05
Jestem teraz. Można pogadać.

ScoobyDoo 2014-01-20 21:14:38
sluchaj kurde czegos nie czaje. Tutaj ma zarys kultury azteckiej.
Czy on postwail miast na jugli koło rzeki? reli to on chyba nie powinien miec. nosz kurcze nie uwierze.

Wg mnie moze isc w iron working? chyba jak mam kontak to reli nie powinei znaleźć

Rihiter 2014-01-20 21:19:29
Wejdziesz dalej to będziesz widział. Odgadnąć nie sposób.

"chyba jak mam kontak to reli nie powinei znaleźć" - co przez to rozumiesz?

ScoobyDoo 2014-01-20 21:32:26
tak sie zastanawiam, czy przypadkiem nie zgarnał on własnie reli....
Bo niby cud a tu rela....
Zobacz, to miasto barbow na przeciwko niego, ma własnie hinduizm

ScoobyDoo 2014-01-20 21:34:43
cos mi sie powaliło nie może miec reli. Bo chyba ze za cenę zdychających miast.
Wtedy powodzenia :P

ScoobyDoo 2014-01-20 21:38:13
ani on ani haram nie powinni miec reli.

Wiec kurde jak wypalisz chrześcijanśtwo to będą neizle jaja...
Teocraja mniam mniam. Babilonia będzie się bała :przestraszony:

i juz wiem po co ten las ;) . Na pałacm bardzo przyszłośćiowo :padam:
No to po takim początku to się nie dziwie.

No kurde plan na grę to bez wątpienia masz.

Rihiter 2014-01-20 22:19:26
Jakiś plan trzeba mieć. ;)
Czy się okaże dobry... zobaczymy.

Rihiter 2014-01-21 19:44:05
W której turze Jarek postawił Oracla?
Będziesz w stanie szpiegiem sprawdzić czy u niego religia jest?

ScoobyDoo 2014-01-21 20:05:57
Wiem gdzie jest rele :P .
Scisle tajne.

ScoobyDoo 

Rihiter 2014-01-21 20:23:56
Nie pitol tylko powiedz. :)

ScoobyDoo 2014-01-21 20:27:00
nie pitole ale kurde reli nie ma :P

ScoobyDoo 2014-01-21 21:24:11
oracle 2480BC

Zobacz ile hindu ma wyznawcoe 5 %.. ty moze 3%

Rihiter 2014-01-21 22:27:17
Bo skacze pewnie wzdłuż środkowej rzeki po barbach.

"nie pitole ale kurde reli nie ma" - to znaczy?

Rihiter 2014-01-21 22:30:52
Oracle - 38 tura... okej.

ScoobyDoo 2014-01-21 22:45:34
"nie pitole ale kurde reli nie ma" - to znaczy?

mialem na mysli ze ja jedynej słusznej reli nie mam.
Nie ważne, kolejna wskazówka. Relę jednoznacznie najbogatszy gracza, ten to 26 gracz (tak 26).

Rihiter 2014-01-22 00:22:30
Chcesz mi powiedzieć, że relę wynaleźli barbarzyńcy? To w ogóle jest możliwe? :)
Jeżeli to prawda to po prostu ***ę ze śmiechu... :P

p.s. Konkurencja Ci się w regionie zmniejszyła. ;)

ScoobyDoo 2014-01-22 18:20:55
co za *** random stracilem 2 axe jeden wpadl na 22^ drugi na 82% :zalamany:

Rihiter 2014-01-22 19:39:47
Niestety. Cóż, odbudujesz. Innej rady nie ma.

Rihiter 2014-01-24 10:56:25
No masz ci los. Jest mi aż głupio - jestem w Lowest 5 jeżeli chodzi o wynik w dyplo. :)
Zaczynam się zastanawiać czy wybór tak długoterminowej strategii jak filozofia i religia był dobry na dyplo. Obecnie to wygląda tak, że Agr/Fin chamusie mnie dystansują. ;)

ScoobyDoo 2014-01-24 12:33:35
ech zobaczmy, jak to pojdzie ze środkiem.

Ogólnie to gram słabo i idzie słabo. Biednemu random zawsze w oczy.

Bogatemu to i kozioł ;) sie ocieli.

ScoobyDoo 2014-01-24 18:28:19
Ta barby mają swięte hind :P , widać jak na dłoni.

Rihiter 2014-01-24 21:29:42
Idealne rozwiązanie dla jedynej słusznej religii. :)

ScoobyDoo 2014-01-25 00:18:23
ktorej u mnie nie ma :zly:

Rihiter 2014-01-25 00:49:43
Coś nie chce po za moje granice skoczyć cholerstwo. Może w końcu się przełamie...
Jak sherina postawię to na pewno się rozkręci, ale nie obrażę się jak wcześniej by się zaczęło rozpleniać.

Dobiłem dziś z Larym dobrego dila. :)

Rihiter 2014-01-25 14:44:36
Ciekawe co się tam Bodziowi zdupczyło na środku, że tak narzeka.

ScoobyDoo 2014-01-25 15:19:05
ciekawe, co tak narzeka.
Jak mi przykro :placze: :D

Rihiter 2014-01-25 15:44:59
Ile Cię kosztuje /t to miasto na środku? Jaki maintance wyszedł i ile Ci spadł przychód kasy na turę?

Druga sprawa; możesz mi wkleić screeny jak wygląda mapa na środku, bo na pewno masz szerszy i świeższy widok niż to co ja wiem. A że wszędzie to samo się powtarza, to będę mógł sobie zaplanować jak to u mnie będzie wyglądało.

ScoobyDoo 2014-01-25 15:59:37
Aha, już wiadomo.
Jest ostro :/ , to modyfikuje plany także moje :(
Na środku pojawily sie longbowmany :szok: zamiast łuków.
To nie żart. Naprawdę, BTW ciekawe kiedy rifle :P ;)
Bo longi upgraduja sie do rifle

Koszt miast 4,35. Daje radę.

ScoobyDoo 2014-01-25 16:00:23
kurde kilka tur a mialbym dwa *** miast....
Gdyby nie ten rusz to bym je mial... ech.

ScoobyDoo 2014-01-25 16:03:16
Więc sobie planuj, ale raczej dużo woja :P , bo na dlugiego luka to chyba 5 axe może byc mało. Wziałbym 6-7.
I sie spiesz bo kurde niegługo rifle.

ScoobyDoo 2014-01-25 16:06:19
Witamy Pacal II.

Co tam u ciebie? Jakie plany, jesteśmy dość blisko siebie. Wiec chyba trzeba się dogadać.
BTW. Barby mają longi w miastach :)

Rihiter 2014-01-25 16:24:08
Longi? No masz ci los - czyli mogę zawracać. Nie rozbiję przecież całej armii na zdobywaniu lokacji pod 1 *** miasto... qwa.
Nieźle sfarciłeś, że postawiłeś chociaż to 1 miasto co je już masz.

ScoobyDoo 2014-01-25 16:34:02
Sfraciłbym jakbym zdobył masz ci los dwa i to na normalny randomie :P

ScoobyDoo 2014-01-25 16:34:48
Trzeba porobić testy...., co i ile.

ScoobyDoo 2014-01-25 16:35:59
Aha i zdobycie jedneog miasta to tak średio :( , o będziesz otoczony mocno kulturą barbów, wieć wychodzi na zero

ScoobyDoo 2014-01-25 16:47:02

Rihiter 2014-01-25 17:05:15
Porobiłem testy i średnio 3-4 axy padają jak się 1 longa atakuje (górka, 40% miasto, +25% fortyfikacja). Ale zdarzały się też i takie randomy, że nawet 10 jednostek szło do piachu.

Co żeś tym dużym białym polem na środku pozakrywał? :)

ScoobyDoo 2014-01-25 17:08:33
ekipa wsparcia technicznego ;)
No niestety bez katap to się nie wybieram tam. Sorry ja na random nie liczę.
5 axe poświecic to sorry za dużo na mnie.

Świetny interes zrobił (no wiesz o czym mówie ;) )

ScoobyDoo 2014-01-25 17:11:51
A tak wogole to mam w końcu 57 zarcia a leader 59.
No w końcu jeszcze granarki dostawić i oby do katap.
Kolejne miasto w jugli, koło cukru bo inaczej do dupa.
Iron i ogien.

Rihiter 2014-01-25 21:28:19
To ja chyba postawię przy oazie i tyle. Bo środka też mi się średnio widzi zajmować przy takich kosmicznych stratach.

ScoobyDoo 2014-01-25 23:33:26
Jest poważna sprawa, ze środkiem...
Cóż tylko armia.

ScoobyDoo 2014-01-25 23:41:53
Aha taka kwestia, z tym miastem barbów to wiesz na razie tylko ty.
Bo moim sąsiedzi dostali info, że to persja je spaliła :P , nie ja.
Takie dostałem informacje :) Ma nadzieje ze nikomu nie klepnąłeś?

Teraz skojarzylem.

ScoobyDoo 2014-01-25 23:50:22
Innym słowem, plan do katap, biegusiem !!!!
bez katap to se możesz pozdobywać, ale kozy :P

Rihiter 2014-01-26 01:03:18
Nikt po za nami nie wie o mieście na środku. Czy to jedyne miasto na środku, czy komuś się jeszcze udało?
Qwa, zdupczyło to zupełnie moje plany. Dość do dupy. Zastanawiam się co teraz. Katapy wcale nie rozwiązują problemu bo co to za różnica czy zdobywając barb miasto natracisz axów czy katap? Tak czy siak straty będą ogromne.

Jedno co może być zaskakujące to słonie. Nie obrabiaj ich może? Tak aby nikt nie widział, że je masz. Rozstaw czujki i jak będzie jakiś zwiad się zbliżał to tuba. A później narobimy słoni jako jedyni na mapie.

ScoobyDoo 2014-01-26 01:07:11
Z tym miastem to, wiesz szpiedzy także chodzą.
sloni nie obrobię bo zaraz kultura skoczy (święte barbów już ma 60% kultury!!)

Co do katap to chyba nie masz racji. Katapy zbija obronę do zero i wtedy 2 (raczej dwa) i po zawodach. A tak to zostaniesz z plus 60% do obrony ...

Ciesz sie ze masz teren, bo ci bez terenu to są w niezłęj dupie :(

Rihiter 2014-01-26 02:30:28
Gdzie mam teren?

ScoobyDoo 2014-01-26 09:16:19
no masz odbicie, sporo miasta, i święte.

Pomysł sobie jak się część osób napiła na rzekę, armie duże a tu wielka dupa.
Przegiecie z tymi łukami.

Rihiter 2014-01-26 09:40:14
Z tym, że się niektórzy nastawiali mocno na rzekę to prawda. Ale przypomnę, że my się też mocno na rzekę nastawiliśmy. Tobie się udało zajumać miasto chociaż 1, mi nie. A armii mam dużo i nawet wczoraj już nią po za granice wyszedłem. Także same niepotrzebne koszty.

ScoobyDoo 2014-01-26 10:45:42
Wiesz plan był na dwa, bo tam miałęm sporo armii. A koszty to chyba poniosłem bardzo duże, 10 tur po 9 jednostek przy małym państwie to kasy żarło jak stonka łęcinę.
Przecież jednego seta robiłem a teraz miasto w jungli bo co z nim zrobię?

Ale masz racje nie ma co narzekać, ma zadowolenie i jednego towna. Slonie pewnie stracę na rzecz barbów.

Ale nie narzekam, część osób pewnie już witałą się z gąska :) . Bo armie są całkiem spore.

Rihiter 2014-01-26 13:01:01
No między innymi ja się już witałem z gąską. :P

ScoobyDoo 2014-01-26 13:04:36
a ile miałeś tur ?

Rihiter 2014-01-26 13:17:31
Armia na granicy dżungli i pustyni, czyli jeszcze z 10 tur by zeszło, ale gąskę już czułem. ;)
Rozumiem, że niektórzy to pewnie już tam pod kulturą barbów obozowali i teraz dymają armiami z powrotem. Ci to już w ogóle dali dupy.
Pewnie się cieszysz jak głupi, bo podejrzewasz (albo wiesz na pewno), że Bodzio właśnie się tak wpakował. :)

Kurde, w ogóle teraz żałuje, że się dałem namówić na ten Twój plan ze środkiem.
Mogłem się trzymać planu z leceniem po astro. :)

ScoobyDoo 2014-01-26 13:26:00
Jak ty chcesz leciec do astro bez srodka? Na 8 **** miastach?

ScoobyDoo 2014-01-26 13:26:27
Co do bodzia to 100 procnet racji

ScoobyDoo 2014-01-26 15:05:38
Jak nie chcesz isc po rzeke to mow. ja pojdei sobie wezme

Rihiter 2014-01-26 15:54:14
Chce czy nie chce - jakie to ma znaczenie teraz jak na środku narobiło się longbowmanów?
Dla mnie podstawową drogą jest droga filozofii i religii - taką obrałem rozpoczynając grę i muszę się jej trzymać. Inaczej oznaczało by to, że wszystkie moje założenia inicjacyjne na rozgrywkę były niepotrzebne. Łącznie z wyborem nacji i miejsca.
Obecnie jedyną drogą "do środka" jest szybka Konstrukcja i katapulty. A ja decydując się na szybką Konstrukcję SCHODZĘ z drogi filozofii i religii. Kapujesz? Stąd właśnie myśl, że być może zupełnie ze środka zrezygnuję. Bo nie da się łapać dwóch srok za ogon. Fizycznie się nie da. Lepiej być niekwestionowanie pierwszym w jednym miejscu, a ostatnim w drugim, niż dotrzeć średnio do obu z nich.

Muszę przemyśleć całość na nowo już uwzględniając nową rzeczywistość - miast na środku nie będę miał jeszcze długo, a w wyniku tego może i wcale.

Druga sprawa:
Pamiętasz jak opowiadałem Tobie o Kolosie i jego wykorzystaniu? Właśnie się to stało - finansowy postawił Kolosa i to będzie na najbliższe kilkadziesiąt tur masakra. Każde morskie pole 4 golda.

Rihiter 2014-01-26 15:55:49
Morskie i przede wszystkim jeziora.

ScoobyDoo 2014-01-26 16:30:07
Ok, to sobie przemysl. Ja tam drugiej opcji nie mam.
A kolos u plewana piknie. Wprost cudownie. Jak dla mnie bomba.
Ja tam jestem za cienki aby sciavac sie porele i cuadaki.
Dobrze ze chociaz nie pribuje,wiec nie trace.
recznie stary met casting . Szacun. To masakrycznie drogie!

Rihiter 2014-01-26 16:32:49
To prawda - drogie. Ale pasuje do jego nacji 100%. Pracowity fin. Widać, że się zna na rzeczy bo Plewan. To jest własnie to - wykorzystać cechy i okoliczności na max.

ScoobyDoo 2014-01-26 16:56:01
Ja mam swoje org agr. Trzeba wykorzystac w 100 proce tach

Rihiter 2014-01-26 17:22:30
Zgadza się. Dla Ciebie ważne powalczyć i postawić miast. Udało Ci się zając zalewa zanim zrobił się shit z longami i to jest korzyść.

Dla mnie podstawa to nastawiać miast i trzepać wielkich. :)

ScoobyDoo 2014-01-27 10:24:01
ale bieda w Babilonii :( . jestem 6 od końca. Matko boska.

Rihiter 2014-01-27 13:04:37
Kolego, Turkey jest w tym samym dole. :)
Więc nie musisz mi nic mówić...

ScoobyDoo 2014-01-27 20:21:55
Hej Najewyższy Kozodymaczu (tak chyba może być, w końcu wynalazlem coś normalnego, bo peter nakazuje kulturę)

Twój uroczy sąsiad, chyba dostał gienka :) .
Wiec ta wojna to nie jest taka glupia.
Nie pomysłal ze teraz bedzie mial kupę a nie OB :P ,
bo nie ma oni z tobą ani z trebychem, WOjna wieć była fikcyjna.
Niezłego miał randoma ze mu sie urodził a tobie nie....
Ale ma tak mało miast ze te 3 golda to juz nie robi rożnicy.

Rihiter 2014-01-27 21:04:50
Raptorus dostał gienka? No proszę. To coś tam się z Holandią jednak pocięli.
Random miał dobry, to prawda.

Rihiter 2014-01-27 21:05:04
OB mu nie dawaj jak możesz.

ScoobyDoo 2014-01-27 21:12:59
na sto % on ma bo się urodził jak ja bylem w grze, a trebycha jeszcze nie było :)

ScoobyDoo 2014-01-27 21:50:06
nie pocięli się wojna fikcyjna :P

Rihiter 2014-01-28 07:49:16
Jakby była fikcyjna to skąd generał?

ScoobyDoo 2014-01-28 09:10:37
wojna była pewnie po to aby dostać generał.
BYło tak, loguje się rap, zaraz info o generala, i za chwilę loguje się trebuch.
Ustawka, tak podejrzewam ;)

ScoobyDoo 2014-01-28 16:13:41
Aha wczoraj widziałem u sojuszników Kozodymaczy , sumeryjskiego wara.
Wiec masz z nim ob. Ma nadziej, że on więcej jednostek u ciebie nie ma.

Rihiter 2014-01-28 17:41:28
Spokojnie - tylko czujki.

Rihiter 2014-01-28 21:36:22
Tekst od TT:

"A i jeszcze jedno,jak chcesz ze mną te OB utrzymać to ślij misjonarza,a dalsze moje żądania przedstawię później,nie będzie nic za darmo."

***ło się chyba coś chopakowi. :D

Rihiter 2014-01-28 21:37:47
Raptorus pytał czy może podejść czujką na wschód. Pozwoliłem mu łaskawie. A babilońscy dzielni topornicy przypadkiem mogą tą czujkę ***ć. Oczywiście potępimy takie przypadkowe postępowanie.

Rihiter 2014-01-29 00:46:26
A propos tego dziwnego żądania od TT; prośbę mam taką, że jeżeli mi on wypowie OB to abyś i Ty jemu również wypowiedział OB. To samo załatwię od Indii. Więc jak będzie Pers świrował to dostanie embargo z dwóch stron i będzie musiał wymięknąć.
Do tego żeby nam warunki dyktował i przeszkadzał w handlu i poruszaniu się to nie możemy dopuścić.

ScoobyDoo 2014-01-29 09:46:53
Mam złe doświadczenia odnośnie zrywania OB, w D7 zerwałem i przypłynęła flota, kartagińska flota kupiecka ;)

Ja tam mogę zerwać jakiemuś dalszemu sąsiadowi (dla pewności nie podpisuje aby problemów nie było), a Pers to mi jest potrzebny. Dobre relacje z nim są dla mnie ważne, gdyż nie pokonam sam wszystkich konkurentów w walce o środek.
A armii mam tyle co on, może kapkę więcej.

Możliwe, że sam się do niego rozniesie.

ScoobyDoo 2014-01-29 09:57:08
Wiesz ja mam pewną ideę jak dać misjonarza Indiom, a nie dać Persji.

Ale nie będę zabierał ci przyjemności z samodzielnego odkrywania.
No chyba, że chcesz mieć na tacy

Rihiter 2014-01-29 10:10:33
Mogę oczywiście posłać misjonarza, że niby do Persji, a później po prostu przejść przez jego terytorium i iść do Indii. To wiadome. :P
Miałem jednak nadzieję, że będę mógł to załatwić inaczej - dając do zrozumienia Persom, żeby nie wyjeżdżali z niedorzecznymi żądaniami. No bo co to masz ci los ma być: "a dalsze moje żądania przedstawię później,nie będzie nic za darmo" ?
I to w odniesieniu do głupiego OB, z którego korzystają obie strony. Kpina jakaś. :P

ScoobyDoo 2014-01-29 10:18:37
oczywiście można nawet podwójnym ;) .

Wiesz ani Ottomanie, ani biedna Babilonia nie są na tyle potężni aby dyktować warunki sąsiadom. Na razie ;)

Rihiter 2014-01-29 10:54:35
Na razie. Ale przyjdzie moment, że za taki tekst po prostu mu ***ę i mam nadzieję, że nie będziesz mi robił problemu z przejściem przez Twoje ziemie. :)

Rihiter 2014-01-29 18:09:12
Ale wyskoczyłeś w górę... normalnie nowy lider nam się szykuje. :)
Trzeba rozgłosić wesoła nowinę. ;)

ScoobyDoo 2014-01-29 18:32:34
Jaki leader, ogromna strata do pierwszego :( , w GNP to ja jestem bardzo słaby.
W techach też skromnie, bardzo skromnie. Wyciągam co mogę z tego badziewnego terenu który mam.

Jak tam kronika się podobała?

ScoobyDoo 2014-01-29 18:33:50
ile masz civic maint? Bo ja przy 8 miastach (fakt małych miastach) nadal 0.

Rihiter 2014-01-29 18:47:35
U mnie już 6 cholera. Przy 7 miastach. :
Cholerne orgi... bić orgi!

Raptorus do mnie:
"widze ze kolejne miasto dostawiles...a w ktorym miejscu pod jeziorkiem?"

Dobre sobie. :P

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-01-29 18:49:27
Org to mały miki, przy tych z relą :P

Rihiter 2014-01-29 19:00:51
Nie baw się w wiecznie pokrzywdzonego i biednego wiesz kogo. ;)

ScoobyDoo 2014-01-29 19:09:54
ale ja naprawdę dopiero się od dna odbiłem.

Dobra starczy tego kitowania, bo to się przekomiczne robi. Przydałoby się kilkanaście szybkich turek zrobić i zacząć robić rozpierduchę.

Rihiter 2014-01-31 09:18:17
Ale Bodzio wystrzelił...
A White atakuje Pontiego. Po tym tylko fakcie można poznać, że Bodzio Whita zbajerował. Namotał mu w głowie i White myśli, że jak będzie dla Bodzia dobry, to Bodzio będzie też dobry dla niego. Szkoda gadać. Trzeba nawiązać kontakty z tamtą stroną świata i przemówić Whitowi do rozsądku, inaczej Bodzio będzie jak pod kloszem.

Rihiter 2014-01-31 09:20:59
To jest już drugi skok w punktach Bodka powyżej 12 punktów. Myślisz, że ma już katapy?

ScoobyDoo 2014-01-31 09:49:09
watpie aby mial tyle bo ja nie mam masonry czyli w sumie 700 musi być do przodu.
Nie jest to możliwe dla mnie.
MOże wział sailing itd. Punkty za teren może mu skoczyły bo są z opóźnieniem

Nie można pogodzić exskpansji i szybkiego techowanai na tym etapie. NIe ma opcji.
Dodatkowo bodzio szedł na środek...

Watpie mocno.

ScoobyDoo 2014-01-31 09:49:49
a jak masz czariota to weź przejdz do bodzia, albo niby z relą.

Rihiter 2014-01-31 10:09:32
Misjonarza z chariotem puścić to ryzykowne dość. 70 młotków na łatwe stracenie. Pomyślę.

ScoobyDoo 2014-01-31 19:05:35
jak tam demo USA?
Powiem ci ze demo Mayów jest bardzo dobre.
Duże GNP (wyższe niż nasz o 15-20%)

Rihiter 2014-01-31 19:33:31
USA słabiej stoi niż my. W GNP idzie podobnie. W kilku ostatnich turach ciut wyżej, ale u nas było głównie zbieranie kasiory z tego co widziałem.
W produkcji jest podobnie do Ciebie, w żarciu niżej od nas. Wojsko też niżej od nas.

Rihiter 2014-01-31 20:33:03
Mam info, że Efe osiedlił się nad rzeką już też.

ScoobyDoo 2014-01-31 20:40:45
Ładnie efe naprawdę niezle. .
Efe pięknie to rozgrywa, ma bardzo dobrą nacje.

Te celtyce swordy też nie są zle.
Będzie wiele dużych potęg w grze...

Ale widzę z ty praktycznei w top3 :P

Rihiter 2014-01-31 21:42:50
Niestety punkty za sherina skoczyły jak ***. Nie sprawdzałem ile to daje punktów, ale myślałem że może ze 4 da, góra sześć. A tu mi 16 władowało. Wolałbym sobie siedzieć cichutko na dole tabeli, max gdzieś w środeczku. ;)

ScoobyDoo 2014-01-31 22:10:34
coż jest na świeczniku.
Ja będe w cieniu:P, chyba, że znowu się bardzo wychylę. Ale ćóż trzeba grać na maksa.

ScoobyDoo 2014-01-31 22:10:48
jest- jesteś

Rihiter 2014-01-31 22:32:26
A tam. Pitolisz. ;)

Rihiter 2014-02-01 12:51:31
No i przyszła kryska na Maty.... Bobka. Ciekawe czy Lary wjedzie mu w plecy. I ciekawe czy ciapek postawił totemy, łucznictwo i miasta na górce. Rydwany też by się przydały i by Jarka rozniósł. :D

Rihiter 2014-02-02 15:40:21
Sumer Wielki Mur sobie postawił. :)

Skoczyła gdzieś rela, ale nie widzę gdzie. Widzę jedynie, że kasy +1 przybyło. To gdzieś u Ciebie w jakimś mieście, którego nie widzę?

ScoobyDoo 2014-02-02 17:31:26
Nie u mnie :(

ScoobyDoo 2014-02-04 10:42:17
Dobra skad wiesz ze raptorus ma wielk mur
?

Rihiter 2014-02-04 13:10:20
Jest moim sąsiadem, mam odkryte jego miasta, więc jak coś się buduje w jego miastach co wyskakuje w logach to dla mnie wyskakuje info, że on zbudował i gdzie. Zbudował Wlk. Mur w swojej stolicy (stoi tak jak Twoja).

ScoobyDoo 2014-02-04 13:57:48
Bodek ma juz chyba 9 miast, jeśl dobrze kojarze.
Na pewno zdobył coś na środku. Efe także zdobył.
Oj będą baaardzo mocni.

Rihiter 2014-02-04 14:26:09
W Civstats nie widać żeby Bodek coś na środku zgarnął.

ScoobyDoo 2014-02-04 14:32:07
Bo nie musi byc widac

ScoobyDoo 2014-02-04 14:33:21
Bo nie musi byc widac

ScoobyDoo 2014-02-04 23:18:43
Larry coś planuje wobec USA? Czy będzie czekał?

Rihiter 2014-02-05 01:23:23
Badam sytuację. :)

ScoobyDoo 2014-02-05 12:03:35
Sa plotki ze wiking kolonizuje wyspe

Rihiter 2014-02-05 12:59:42
Którą? Tą na środku? Że niby da się przepłynąć galerami?

ScoobyDoo 2014-02-05 13:18:56
nic wiecej nie wiem, moze tak jak ja :P

Rihiter 2014-02-05 14:09:22
Nie chce mi się wierzyć żeby się dało galerami przepłynąć. :)

"może tak jak ja"

Co masz na myśli. :P

Rihiter 2014-02-05 14:09:35
Wyspy za Morzem Pustyni? ;)

ScoobyDoo 2014-02-05 19:01:33
No co tam larry wymyslil?

Czeka na rozwoj sytuacji,?

Rihiter 2014-02-05 22:54:01
Nie określił się jeszcze. Pisał, że Efe ma bardzo dużo wojska i to go trochę trzyma.

ScoobyDoo 2014-02-05 22:54:53
a to bardzo dobrze :D

ScoobyDoo 2014-02-05 22:55:18
leje sie plewanem, będę mial z nim kontakt.... soon

ScoobyDoo 2014-02-05 23:00:20
tzn zulus leje plewana, z tego co wiem, to plewan podzielił się miejscówką na odbiciu. ***ł, bo Zulus ma już sojusznika. Więc powinien niestety walic mur ostro jechać po katapy i wtedy by mu mogli naskoczyć.

Niestety tak się końćzy rumakowanie w techach :(

ScoobyDoo 2014-02-05 23:00:43
nie mając armii, a sąsiada jest agr ...

Rihiter 2014-02-06 00:19:11
"***ł, bo Zulus ma już sojusznika."

Masz na myśli Cheosa?

Kontakt z Plewanem masz już czy nie? Wiesz coś o tym ile ma woja?

Rihiter 2014-02-06 08:45:59
Uuu... to widzę, że Plewan ma jazdę. Na 2 baty.

ScoobyDoo 2014-02-06 08:58:51
nie ma jeszcze kontatku z plewanem, ale pisałęm (przez TT) mu kilka tur temu, by dociał bo wnuczek ma ogromna armie. NIe miałem wszystkich informacji, ale widziałęm ze wnuczek nie idzie na Jarka ani na amazonkę, wiec po coś mu ta armia potrzebna.
A plewan nic nic nie robił, simcity.

Niestety jak się ma super eko to trzeba mieć armie.
Plewan poukładał klocki jesli chodzi o ekonomię super, ale niestety geopolityka to leży.

Cóż trzeba wykorzystać to dla siebie

Rihiter 2014-02-06 10:11:49
Ach Ty gadzi oportunisto. ;)

Może jednak coś zrobił - np miał unity w kolejkach i jeszcze inne gotowe do ścinki. Zobaczymy.

ScoobyDoo 2014-02-06 10:33:13
Plewan zle zagral dyplomatycznie bo dopuscil do tego ze dwoch go zaatakowalo

Rihiter 2014-02-06 11:00:12
Tak, to już wiemy.

Kurde, co jest z tym tematem Bodka i kolonizacji wyspy? Dowiedziałeś się czegoś? Za ile TT ma pływanie?

ScoobyDoo 2014-02-06 11:01:58
Robie kuter i plyne u tt wszystko powoli

Rihiter 2014-02-06 11:45:57
Za ile będziesz miał?

ScoobyDoo 2014-02-06 11:53:30
Wplanach ronie sam boata iplyne

Rihiter 2014-02-06 12:03:16
W planach? Czyli jeszcze nie robisz? :)
To co piszesz że robisz... :P

ScoobyDoo 2014-02-06 13:00:50
Za 3 tury bede mial. Bo czekalem na ttt

Rihiter 2014-02-06 14:05:57
Wejście na oaze zabiera workerowi dodatkowy ruch?

ScoobyDoo 2014-02-06 15:26:28
oczywiscie :)

Rihiter 2014-02-06 17:20:17
Rela skoczyła do Twojej Borsippy. Cieszysz się? ;)

ScoobyDoo 2014-02-06 18:33:35
To idealnie. Jescze niech skoczy do miast gdzie nie ma monumentow

Rihiter 2014-02-06 18:59:52
40 młotków się należy ;)

ScoobyDoo 2014-02-06 20:05:18
To już jest kolejna osoba obok, Larrego i TT (który mówil ze może być połączenie). Bodek dostawil z tego co wiem już 9 miast.
Weź rusz dupę i się podpytaj, gdyż kurde nie wiem co z tym robić.
Plan jest taki aby zlikwidować sąsaida *** na środku dużo, ale potem jak jest polącznie to trzeba nawycinać galera axe plix work sety i masz ci los ogień na wyspę.

Bartrq ma 8 miast!, (też na dnie z punktami)

"No bez przesady przecież ja ciebie nawet nie poznałem
Plewan nie był w planach bo chciałem wzorem Bodka popłynąć sobie na wysepkę ale niestety jak zrobiłem testy Fina z Kolosem to wiedziałem że jeśli nie Ja go dziś to On mnie jutro."

ScoobyDoo 2014-02-06 20:54:43
za 2 tur będzie TT mial lajbe.
Coś w tym może być, bo np taki white lub efe (sąsiedzi bodka) jak mają z nim OB, (a raczej mają) to mogą widzieć bo szlakach handlowych.

nawet jak jest połączenie, to dupa zbita nic się teraz nie zrobi, nie zmienię przecież planu. Musze walnąć to co palnuje i będe myslał co dalej...
Miast na rzece kiepske nie są a są blizej, są towny i jest las.

ScoobyDoo 2014-02-06 20:55:22
ALe koszty tych miast to bedę przeogromne :/ , ale chyba warto

ScoobyDoo 2014-02-06 20:59:03
ALe jeśli bodek, tak zrobił to wielki szacin dla niego.

Rihiter 2014-02-06 21:18:49
Kurde, nie chce mi się wierzyć, że na wyspy na środku można płynąć łajbą! No masz ci los nie chce mi się w to wierzyć. :)
Może są jakieś wyspy przy wybrzeży, w zasięgu galery, ale nie wierzę w bajki o połączeniu z wyspami na środku morza.

To by było mega ***. :)

Gdzie mam ruszyć dupę i kogo pytać?

ScoobyDoo 2014-02-06 21:33:43
nie wiem, może lepie nikogo nie pytać?
forek napisał im nie zalezy aby bodek byl mocny ...

ScoobyDoo 2014-02-06 21:34:47
tt pojedzie i się zobaczy
Ale krude ja dopeiro widzialem jak kutlura mi skoczy ze jest to mozliwe
WIec caly plan pod srodek byl grany.
Teraz nie mam wyboru

ScoobyDoo 2014-02-06 21:36:58
nawet jak jest to tam jest w uj daleko.
I jak sie nie zesram nie zrobie, 15 setow i armii na raz.
MOj plan znasz: nawalic miasto i się zobaczy co dalej.
Niech ci naprzeciwko sie *** i będzie dobrze.
Podejrzewam ze miasto na wyspe jesli naprawde bodek ma, to ma na wejsciu -12

Rihiter 2014-02-07 10:15:06
Zesram się a nie dam się. ;)

Rihiter 2014-02-08 13:26:53
No comment masz ci los.

Nic nikomu nie mów. Zwłaszcza Laremu i Bodziowi.

Rihiter 2014-02-08 13:37:26
Musimy BARDZO przedyskutować strategię.

ScoobyDoo 2014-02-08 14:18:48
aha :szok: .
Jakby co to na skype

ScoobyDoo 2014-02-08 14:37:21
dobra
:cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:
Powinno być od galleonów, ja już nic nie zrobię mam za dużo armii. Musze komuś sieknac i srodek brać :/
Ale dobrze ze masz potwierdzenie i nie skasowaleś szpiega....
Masakra.
Policzę ile tam jest odleglości, koszty są ogromne ...

Rihiter 2014-02-08 15:11:28
Pytanie czy są colonial expences. Jeżeli są to koszty tych miast rzeczywiście są kosmiczne.
Jak Bodek trzaśnie Wlk. Latarnię to będzie ***.

Peter poleciał trochę w ****, bo jedną rzeczą jest nie opublikować informacji o mapie, a inną wprowadzić graczy w błąd. Bo główne założenie jakie podał dla mapy , to że ma być coś na zasadzie Inland Sea - niewielkie jezioro na środku. A tu masz ci los wielki ocean z masą wysp i jeszcze masz ci los cała woda to jest pole typu coast. Lekka masz ci los przeginka. Mapa wybitnie masz ci los morska a nie inland sea.

ScoobyDoo 2014-02-08 15:37:33
WG mnie latarnie może zgranąć rudi. Dla niego to 130 młotków plus latarania czyli 200. Dla bodka to 260. Nieby nieduża rożnica ale bodek naciął trochę setów itd. RUdi zaczął mocno scinać. Ciekawe.

Ciekawe czy larremu skoczyło wojsko po tej wycince czy tez, robi sety i łajby.

ScoobyDoo 2014-02-08 15:40:53
Nie ma koloniach expesnes..
Bo nie ma tego ustawienia

Rihiter 2014-02-08 16:12:20
62T

ScoobyDoo 2014-02-08 16:39:28

Rihiter 2014-02-08 16:41:59

ScoobyDoo 2014-02-08 16:42:39

ScoobyDoo 2014-02-08 16:43:58

Rihiter 2014-02-08 17:03:35
Patrząc na państwo (po wykresach) Jarka, to ma słabą ekonomię. I tak jak mówisz - mało miast (4). Ta armia, którą ma jest zdecydowanie za duża. Jeżeli nie uda mu się zjechać Bobka to będzie oznaczało, że zarżnął eko totalnie.

Wnuczek z tego co widzę, to już zarżnął. ;)

ScoobyDoo 2014-02-09 00:02:41
hehe, sytuacja na południu wygląda dobrze ;)
Aztecy pochlali się z native.
[img]http://forum.civilization.org.pl/img/Bobek1971_phpm9Rkkj_55.jpg[img]
Native ma ponad 150k vs 190. Plus promocje (3x city def), gorka kultura.
Aztecy mogą co najwyżej mu pomachac ( jak u Monty Pytona)
Jest super bo Native została tylko zemsta :) .
Idealna sytuacja. Aztecy muszą trzymac duża armie u siebie, na srodek pojść nie mogą wiecej niz 50%. A native już tylko zemsta.
Podobna sytuacja była w D7, cule i jarek. Jarek już gral tylko dla zemsty, a cule chciał bardzo aby ktoś inny wział nacje po nim. Powód oficjalny, jarek opuszcza turki nie przykląda sie do gry. Nieoficjalny?, Cule chciał swój błąd, przez zachłąnność przez zdradę (jarka i mnie) zamienić w prosty zajedliwego wroga w państwo neutralne ,ba w sojusznika?

ScoobyDoo 2014-02-09 00:03:18

Rihiter 2014-02-09 03:52:09
Na temat kolegi Cule się nie wypowiem. Mam jak najgorsze wrażenia.
Sytuacja na południu - pierwsza klasa. :)

Rihiter 2014-02-09 14:09:15
Testowałem dziś uderzenie chariotami na archer (drill I + CD I + CD II) i Vultura (Combat I). Miasto na górce, 40% kultura, 25% fortyfikacja. Wyniki dość zaskakujące.

1)
Atak x4 chariot z Flanking I (+10% do ucieczki), czyli łącznie 20% na ucieczkę.
Atak x6 chariot czysty.

Próba 25.
Średnio traciłem 4,8 unita.

2)
Atak x4 chariot z Combat I.
Atak x6 chariot czysty.

Próba 25.
Średnio traciłem 3,76 unita.

3)
Atak x6 chariot czysty.
Atak x4 chariot z Combat I.

Próba 25.
Średnio traciłem 4,12 unita!!!

Dziwi bardzo porównanie 1 i 3. Próba 25 walk to jest już całkiem spora ilość więc teoretycznie powinno dać dość wiarygodny wynik. A tu się okazuje, że czyste charioty więcej robiły niż te z flankingiem. Ciekawe.

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-02-09 15:25:26
Ja tak sobie pomyślałęm ze użyje twój pomysł z chariotami.
Moga sie przydac, mogę zarobic masę worków i chariota spokojnie może walczyć z immortalami szczegołnie z tymi bez promocji.

Rihiter 2014-02-09 16:07:12
Skoro uważasz, że to pozwoli go szybko wyeliminować to czemu nie. Ale na chariotach "tracisz" agresiwa - w sensie, że go nie wykorzystujesz. Tak czy siak kilka zawsze warto mieć.

ScoobyDoo 2014-02-09 16:15:02
Doklaxnie planuje miec z 5 aby miec cos na immortale

Rihiter 2014-02-09 16:41:35
Ciekawe co Bodek tak ścina. Sety? Łajby? Katapy?

Rihiter 2014-02-10 11:18:13
Takie przemyślenie; skoro Bodek kolonizuje wyspy i ogólnie ostro nastawił się na morze, to jest taka opcja, że się z Rudim dogadał. W takim wypadku ich wojna jest sztuczna co może się zgadzać bo nic się w tej wojnie od bardzo dawna już nie dzieje.

ScoobyDoo 2014-02-10 11:37:19
Dobry wniosek.
Ale.roznie moze byc
ZA daleko od nas.
Trzeba sie upasc ostro i szybko

Rihiter 2014-02-10 12:32:11
Rudi od Ciebie daleko, bo przeze mnie. W zasadzie dla Ciebie żaden problem. Dla mnie już pewien jest. :)

Ale upaść się trzeba, prawda.

Rihiter 2014-02-10 13:40:03
Bodzio pisze, że na Francuza stack już puścił... to oznacza, że na bank są z Rudim w zmowie. :D

Rihiter 2014-02-10 21:19:01
Kurde, Plewan idzie na dno na maxa. Niedobrze.
Dobrze to by było jakby teraz po spaleniu Kolosa się wybronił jednak.

Rihiter 2014-02-10 21:33:07
"To be eligible, the city must be free of religions, and must be Trade Network Connected to the holy city."

O i właśnie. Dlatego rela barbów nie może się przenieść do żadnego gracza. To raz.
Dwa - sailing jest dla mnie bardzo ważny. :)

ScoobyDoo 2014-02-10 22:41:08
plewan sie nei wybroni, kwestia ile wytrzyma...

Rihiter 2014-02-11 20:28:26
Nie wiem co jest z tym randomem - *** totoalnie. Raptorusowi padły 2 sępy i nie drasnęły nawet longa. :P
Po tym odpuścił dziś atakowanie. Jutro będzie dalej "pukał". Jak tak dalej pójdzie to on nie zniszczy tego miasta, a tylko nastuka temu logowi tyle promocji, że później to żal będzie do niego podejść.

Zaczyna być kuriozalnie, bo mój plan zakładał, że jednak mi tą okolice wyczyści, a później będę miał łatwy exp na sępach. A tu lipa. :P

ScoobyDoo 2014-02-11 21:07:20
widziałem, padłem ze śmiechu.
Widziałem, że siedzi w grze i mysli :P . Bo normalnie szybko turki, a tu dupa.
Siedzial chyba 30 minut a civstat ani drgnał ...

Rihiter 2014-02-11 21:19:27
Jutro mógłby 3 atakować... odradziłem mu to. Zupełnie szczerze. Bez przesady... chcę, żeby to miasto wyczyścił! :)

ScoobyDoo 2014-02-11 21:27:12
Stary po dzisiejszej turze, w moim miescie barbów jest sluchaj
WAR plus long i drugi. LONG Będę mógł wyciągnał łuki, jeśli war nie wyjdzie :P :D
Oh yeah !!! A tam mam taką bande ze ło matko.
Jestem pierwszy 3 powerze, z minimalna strata do 1. Bedzie sie działo

ScoobyDoo 2014-02-11 21:29:03
jakby tak wpadło 200 golda w miescie, mniam. BYłbym krezusem miejsce na dwa miasta, mniam :P . Wtedy mogli by mnie cmoknąć morksie kraje

JEDNYM slowem, MEGA WAŻNE.
Nie zabijaj barbarzyńskich warów na środku. Może pojda do miasta ;P

Rihiter 2014-02-11 22:08:08
Spoko. Barbarzyński war jest dla mnie prawie tak święty jak koza. ;)

ScoobyDoo 2014-02-11 22:24:50
dla mnie bardziej barb w miescie to prawie jak świete .

ScoobyDoo 2014-02-13 00:25:23
podarował byś w piątek (dokładnie w piatek) mi na jedną turę konie. Potem dam ci moje:)

Rihiter 2014-02-13 00:57:11
Obawiam się, że w piątek to mi ze 3 koniki wyskakują. Więc niestety...

ScoobyDoo 2014-02-13 08:21:22
To sprawdz czy wyskakuja ci w piatek czy w sobote.
Bojak w piatek to mozesz dac

Rihiter 2014-02-13 11:07:22
Scooby, na bank w piatek bo codziennie wyskakuja. Scinam ostro lasy i ostro produkcja.

ScoobyDoo 2014-02-13 11:40:07
czyli w piątek możesz mi przekazac?, skoro ci wyskoczą

Rihiter 2014-02-13 15:24:37
Scooby, dziś będę widział robiąc turę. Teraz nie mam wglądu i nie jestem w stanie się określić.

Rihiter 2014-02-13 21:58:45
Jutro wyskakują mi 2 charioty, w sobotę 3 albo 4 kolejne. Więc koników jutro przekazać nie mogę niestety.

Rihiter 2014-02-15 16:55:17
Rzekł bym, że ostatnio dużo zainwestowaliśmy w gospodarkę... że tak powiem; w ekspansję na nowe rynki. ;)

Jutro będzie okrągłe 200. :)

Rihiter 2014-02-15 17:26:09
Tura 71:

Trebuch - typowa gospodarka chatkowa. Mase tego postawił.
Rudi też widzę, że na chatkach jedzie. Za jakieś 5 tur jego wykres też będę widział.
Porób screeny i też wklej jak to wygląda na wschodzie.

ScoobyDoo 2014-02-15 18:30:44

ScoobyDoo 2014-02-15 18:40:26
ja po dzisiejszej scince 20 w GNP :P .
Ostro zaklądając 2 odbicia i miasto na środku.
Masakra. :(
Za mną chyab tylko jarek i bobek.

Rzeczywiscie gospadarka Holandii to typowe chatkowanie wszystkiego, ciekawe jak idzie w techach, ale widac ze mocno.
Praktyczniem można by go sieknąć z rozpedu ;)
Tylko problem jak sie z rudim podzielić.. :( , wg mnie nie ma on szans aby dojścć szybko do galelonów :( . Bez ekspansji terytorialnej to będzie warzywem, ale mogę się mylić.

Power TT niziutko, raptka także wychodzi na spacerek...
ABy było łatwo, szybko i dużo kasy.

ScoobyDoo 2014-02-15 18:43:15
ach wnuczek odkrywa w piesthood, idzie ostro w relę, pewnie potem do code law? i philosofy?
Przeciez nie po monoarchię bo nie uwierze ze majac kolosea za 3 happy idzie po monarchie?

ScoobyDoo 2014-02-15 18:43:28
Jego GNP takzę jest mocne mocnao zachatowane.

Rihiter 2014-02-15 19:17:48
Kurde... produkcja Jarka to jakiś żart. :P

Weź te obrazki mniejsze wklejaj. Obcinaj do tego co ważne, bo mi ekran rozjeżdżasz. Widocznie działasz na jakiejś wysokiej rozdzielczości. Ja tam na lapku działam więc nie mam za wielkiego monitora.

ScoobyDoo 2014-02-15 19:39:01
te se zmajstruj wiekszy sprzęt.

P.S.

Nie wiem dlaczego się nie zmniejszyły.

ScoobyDoo 2014-02-15 19:41:42
tak ktoś moze isc po philofie, bo ma naukowca, i mozna wypalić
Ktoś mozę skoczyć :)

Rihiter 2014-02-15 19:58:01
Niech stawia. Tak jak dziś mówiłeś - zanim wyhoduje proroka to będzie ho ho.

ScoobyDoo 2014-02-15 20:05:45
zeby miec proroko dla non phi, jako drugiego, to tzeba sieknać katedre, czyli miec 3 templo i wydać jeszzcz 300 mlotkow. Maskara jakaś.

ScoobyDoo 2014-02-16 13:12:26
Potwierdzam, Aztecy wtopili armie, mają tyle co Persowie.

Ciekawy jestem jak wyjdzie na południu, przydało by się zjarać to miasto ...
Jak war nie wyjdzie to bedzie trochę randomu tak 10%

ScoobyDoo 2014-02-16 13:13:33
Jak się powiedzie to wkrótce 15 miast i masę kasy i duża armia

Rihiter 2014-02-16 14:37:40
Ale Jarek zlamił. Państwo leży, armii nie ma, sąsiad wkurzony... coś pięknego. ;)
O środek obawiać się już nie musisz. Spieszyć też się nie musisz. Można na spokojnie i tak aby na bank było dobrze.

Rihiter 2014-02-16 14:38:13
Jak dzielimy środek między nami?

ScoobyDoo 2014-02-16 15:40:56
Srodek zgdonie z ustaleniamy należy do Babilonii.

Rihiter 2014-02-16 18:11:55
To znaczy który "środek" należy do Babilonii? Bo teraz to nie wiem do końca co chciałeś wyrazić.

ScoobyDoo 2014-02-16 18:50:48
A ty ktorym pisales?

Rihiter 2014-02-16 20:47:51
Pytałem o to jak planujesz miasta stawiać. Ogólnie.
I jak z linią na granicy (oaza, później przy rzece).

ScoobyDoo 2014-02-16 21:54:18
pokaze ci zaraz

ScoobyDoo 2014-02-16 23:52:09
Ja sobie wymysliłem tak na 5 miast.

Rihiter 2014-02-19 18:39:56
Miedź odcięta. Miasto na wybrzeżu spalone. Zginęły przy zdobywaniu 3 charioty... sensownie, taki neutral - to mi wystarczy.

Tak to wygląda:

Nie jest źle, chociaż mogło być lepiej. Gdyby szpieg nie padł to już teraz zamiast stolicy Sumeru był by już Wielki Kanion.

O, a tutaj szumią moje katapy. :)

Rihiter 2014-02-21 22:00:05
Scooby, żeby nie było wątpliwości; nie zgadzam się na wycinkę lasów po mojej stronie gór.

ScoobyDoo 2014-02-21 22:08:57
ale ten las jest w mojej kulturze, wiec to jest naturalne ze go wycinam.

Rihiter 2014-02-21 22:29:29
Scooby. Niet. Dawno już to mówiłem, że lasy po mojej stronie są moje i że tam będzie miasto. Po co lecisz w uja bezsensownie.

ScoobyDoo 2014-02-21 23:02:14
ja sobie takiego czegoś nie przypominam. O tym wogole nie było mowy.
Jeszcze ostatnio powiedzialeś " nie zdąże wyciąć lasów"

Rihiter 2014-02-21 23:04:10
Nie zdążę wyciąć lasów zanim nie skoczy kultura na 40%... ale stawiając tam miasto lasy wpadną z powrotem pod moją.

ScoobyDoo 2014-02-21 23:10:00
no lasy tam wpadną za ile 15- 20 tur jak skoczy rela.
Zresztą to nie jest tak, ze sie na te lasy rzucilem, jest tura 80 a dopiero zaczyna wycinać pierwszy las którw moje kultrze jest on niewiadomo ilu tur
po prostu worki nie maja co ronic

Rihiter 2014-02-22 00:29:39
To zetnij se ten las co tak długo w Twojej kulturze jest, a dwa pozostałe zostaw w spokoju. Chyba aż tak zdesperowany na młotki nie jesteś żeby sojusznikowi lasy po +24H za sztukę **pier***ć.

Rihiter 2014-02-22 00:36:06
Z innej beczki...
Patrze na to dzisiejsze wspólne logowanie trio Scooby, Raptorus, Trebuch + na tego worka na townie i włącza mi się standardowa paranoja... ale cóż. Pozostaje mieć nadzieje, że to przypadek, chociaż w nie nie wierzę. Zobaczymy jutro.

ScoobyDoo 2014-02-22 08:23:43
Tak z innej beczki to masz niezla paranoje. :-D
Aha jeszcze chyba white sie logowal i ponti

Rihiter 2014-02-22 11:41:20
Powiedz mi, że by to nie obudziło Twoich podejrzeń, że 3 Twoich bezpośrednich sąsiadów (Trebuch już w zasadzie takim jest) loguje się wspólnie, podczas gdy Ty właśnie łotasz jednego z nich głęboko w jego terytorium...

ScoobyDoo 2014-02-23 00:33:54
:rotfl2:

Rihiter 2014-02-28 15:52:51
Ziew... nudy Panie.
Jak żyć? Jak żyć? ;)

Rihiter 2014-03-04 22:44:14
:)

Ale jesteśmy w dupie. :)

ScoobyDoo 2014-03-04 23:01:56
to ciekawe bedzie co teraz jak wrzucielm na maksa :P
Acha, móglbyś masz ci los trzymać wara w stolicy zgodnie z umową bo masz ci los dostanę niezadowolenia bo ty sobie masz ci los gdzieś chadzasz.
Mój war stoi grzecznie dupy nie rusza.

Dzis nerwowo nie wytrzymalem i ubilem 5 jednostek TT.

Rihiter 2014-03-05 00:00:35
Spokojnie. Wyszedłem, zobaczyłem że nie ma niepokoju w mieście, więc nie wszedłem od razu z powrotem. Jutro wejdę. Co się tak denerwujesz? 3 ***** w jednym zdaniu... melisę sobie zaparz. :)

ScoobyDoo 2014-03-05 00:46:30
To było napisać ze zwiedzasz i sprawdzasz, czy przypadkiem nie schowałem gdzie 10 chariotów :D , i że zaraz wrócisz.
A nie tak cichacczem sobie gdzieś idziesz, nie wiem czy wrócisz i a kurde nie ma jednostek do obstawiania miast.

Rihiter 2014-03-05 08:07:15
Hehe, ***łeś podstępnie górkę kulturą, to teraz muszę łazić żeby wszystko widzieć. :)

Turki podejrzliwy naród. ^^

Rihiter 2014-03-09 21:51:38
Czym TT popłynął na wyspę? Jaką tam ma obronę?

Rihiter 2014-03-09 21:52:00
Kradzieju bananów...

Rihiter 2014-03-09 21:52:43
Żeby po nich pół Babilonii chodziło ze sraczką...

ScoobyDoo 2014-03-09 22:11:24
Te babnany tu juz od tury nr należa do Babilonii i są immanetnym terenem jej.
Tak samo jak Krym nalezy do ZSRR. Większość babilońska opowiedziała się za przyłączeniem do Babilonii w demokratycznym glosowaniu :P .

TT ma tam moze kilka immortali 2? , reszta wybita.

ScoobyDoo 2014-03-09 22:11:38
Planuje go ubic ;) zobaczymy :P

ScoobyDoo 2014-03-09 22:13:08
jakby co, jestem na skype

Rihiter 2014-03-09 22:42:15
Jutro się zdzwonimy.

ScoobyDoo 2014-03-10 14:38:03
Wiec co uzgodnilismy.
1. Jakuslyszalem haslo bodzio, to od razu na kon i ogien. Powaznie to po curreny biore hbr i robie Ha aaby wspomlc rozbior holandii i wspomoc francje.
2. Te dwa lasy po stronie turkow w mojej kulturze poswiece na konika w slusznje sprawie.
3. Pomoge z barbami na poludnii wmiare mozliwosci, b moze bycpewien problem z mayami -wnuczek
4. Holadia to przystawka wikingow, przynajmniej tak zostala skwalifikowana i musi zginac.
Lac fina !
5. Jak nie bedzie apostolskiego to wojna vs turcy.

ScoobyDoo 2014-03-10 14:40:03
Ogolnie majac swordy i katapy z barbami powinno byc w miare latwo..

Rihiter 2014-03-10 15:49:28
Powinno. Tak jak wspomniałem w rozmowie; na środku przyda mi się pomoc, bo to pozwoli zaangażować większe siły w kasowanie Holandii. W innym przypadku byłbym zmuszony robić prosty rachunek - co jest ważniejsze, własny rozwój czy działania przeciw obozowi Wikinga. Lub robić kompromisy i tu i tu się zaangażować częściowo (co daje słabe efekty).

Rihiter 2014-03-11 23:12:23
Forek przyjmie ofiarną kozę.

Rihiter 2014-03-11 23:15:11
Za ile mógłbyś mi pomóc z miastami na środku? Mój stack przy mieście na wprost pode mną (prosto pod moją rzeczką) może być za 8-9 tur. Coś takiego. Doczłapiesz tam w takim tempie, czy nie uwiniesz się ze swoim bajzlem do tego czasu?

ScoobyDoo 2014-03-12 00:04:23
tak jakoś jak wnuczek czego nie ***, będę przy tym świetym miescie.
1. sprawa zaraz ci wkelje odezwe do czarnych,
2. jak sie zgodzą to sojuszniku rudiemu trzeba bedzie solindie pomoc a nie robić pseudo wojne i robic gigantyczne lody na boku.
3. ze forek chce koze to juz wiem :)

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-03-12 00:05:32
bede przy tym swietym miesce za 10 tur, mniej wiecej.

ScoobyDoo 2014-03-12 00:05:39
Odezwa do czarnych

ScoobyDoo 2014-03-12 00:05:43
Dobra Czarna Maso, pisze i pisze i odzwewu żadnego.
Wiec cóż napisze ostatni post (będzie długi, ale proszę poczytać dokłądnie i przemyśleć).
Dzis dostałem informacj od Francji i USA. Mam też jakieś screeny i to co powiedziała Fracja
(ale poczekam az rudi wyrazi zgodę na cytowanie).

1. SOJUSZE
Bodek ma bardzo silny sojusz z whitem i efe. White to beton, przy nim to ponti jest mięciutki jak kaczuszka.
NIe zdradzi to nawet nie ma co pisać :P , bierze w ciemno miejsce na pudle i tyle. Swoją droga to uczciwy itd.
ALe jakby nie było tu będzie do konca z Bodziem, się nawet poświeci.
Z efe bodek w był w sojuszu w D4 i d5 do samego końca, wiec tutaj tak samo będzie. Na zlocie u CHeosa odnioslem wrazenie, że sie dobrze ugadali.
Zresztą wszystkie inne plotki głosza ze współptacuja. Efe nawet oddał słonie, to wiele znaczy. Bodek ma i słonie i latarenki i wyspy.
Piramidy finowi nie są potrzebne :P . Efe nie ma parcia na złoto, nie podjał pod koniec d4 próby wygrania.
Nie ma takie parcia jak cheos np akcja budzik (wiem chwalebna nie była, ale skuteczna, zgodna z reugulamine, a z bodizem trzeba twardo więc sam bym tak zagrał nawet z perspektywy czasu,
bodek i tak jeździł mocno po bandzie, chciał wejsce z Petere razem aby mu wojny nie mogł wypowiedzieć itd, wiec sorry cheos w moich oczach czysto, no może nie krystalicznie ;) ).
NIe ma parcia na szkło takiego jak choćby ja w D7.
PODSUMOWUJĄC, SOJUSZ BODKA JEST SUPER TRWAŁY I STABILNY CALA TRÓJKA NIGDY SIĘ NIE ZDRADZI
2. Przystawki:
Z tego co wiem od Rudiego (brak szlaków handlowych zagraniczny) to gryz i Trebuch to są pewnie sterowani/ instruowani przed Bodka.
Cholera współpracuje z whitem, wiec pewnie takze jest w orbicie. Robi się juz 6 graczy :) , przyjemnie. Tzw mega sojusz.
PODSUMOWANIE, SOJUSZ PROBODKOWY TO:BODEEK, EFE, WHITE, TREBUCH CHOLERA GRYZ. SZESC GRACZY z 19 żywych.
3. SYTUACJA STRATEGICZNA.
Rudi walczy sam vs Bodek i white, dodatkowo i gryz i trebuch trochę szachuja jego. Na wyspie, ma screena, widze 3 miasta bodka( tylko a pewnie jest więcej)
bodek objemuj 2 srebo gemsy. Majac currency ma z kazdeo miast 9 handlu, plus gemsy chyba 8. Wiec jest na wejsciu 17 golda :) . WIec koszty mu nie grożą.
Jak bezie mial sady to juz wogóle miło. A zarcia jest tam sporo kazde ma conajmnei dwa zarcia.
(jak rudi pozwoli wkleje screeny)
Bodek ma mase zadowalaczy na ostr scinannie, i gemsy, i zlosto i sivler i slonie :) . Przemiło wręcz.
A white zajł super miejscówkę pomiedzy bodkiem, kuku i przyprawy, ochłapy z pańskiego stalo ale skoro smakują.
Rudieg pewie wykurzą we dwóch i skończy sie kozakowanie francji na morzu i tatalna dominacja Vikinsko angielska.
Opróćze tego bodek zajmuje spokojnie na rzece miasta( tak sluszalem), majać słonie to nie problem.
Bodek doleci do gallenów szybciutko, a wtedy to juz kupa po całości. Frobiden pallac i bodek koszty praktycznie zerowe.
I mozemy machać. A terenu bodek ma mase zielonego pustego. TEGO W DYPLO NIGDY NIE BYŁO, masa terenu za free i to super energetyczne i gemsami.
Dodattkow odicęty moze 15 -20 pol i mozna całkowice wszystkie desanty iloscia statków ubuc.

PODSUMOWANIE, BODEK Z WHITEM OBEJMA WYPIEPRZĄ RUDIEGO WKRÓTCE. MAJA MASĘ SAMEGO ZIELONEGO TERENU, KOSZTY NEI GRAJĄ ROLI, SKORO SĄ TAM GEMSY/SILVER.
PLUS LATARNIA KOSZTY EKSPANSJI SĄ MALUTKIE. BODKE MA TANIE MARKETY WIEC ZETNIE JEDEN I JEST 8 GOLDA EXTRA (U FINA MARKET ZA 3 POPA).
ZARCIA NA WSYPEI JEST W UJ. KAZDE MIASTO BODKA TO JAK WIDZE 2 ZARCIA.

4. PO CO TO PISZE?
A no poto ze kurde granie o pietruszkę , nawet nie o pudło, bo nr 1 bodek, 2 efe 3 white to bez sensu.

Ja sie nie pisze, odlkikam do wakcji bodek uklepie 40 -50 miast i 50 gallenów wtedy gra sie skonczy sama.
Zaleta to wakacje bez dyplo. Szybkie dyplo, 6 miesiecy i koniec.
ZAGRAJMY, pokażmy ze mamy jaja, ze myslimy, że nie damy się łatwo, niech bodzio się chociaż wyslili, chociaż spróbójmy.
Nie bądzmy pizdy. NIech wygra, ale coś kurde zróbmy, chociaż sprójmy.
Jeśli nie znajdę zrozumienia to poklikam do wakcji, oleje tajne, poznoszę wywyższanie się bodka, przyjamnie probowalemna tajnych bo w walce to sam mogę na kozie :(
5. KTO ZYSKA?
Nie wiem, duzo osób, zdobycz terytorialnych raczej nie licze, może cos ty (white?), może coś larry (efe), rudi (bodek)? Reszta przyjemnośc
Jakby nie było koszty to będą gigantyczne, wiec ogołnie się "nie opłaca", licząc koszty i młotki.
6. JAKI MA PLAN
Pokombinowalem, pogadalem z Rudi, Larrym, wami, Rihitirem.
I tak sobie wmysliłem.
Dobrze byłoby zgadać do koalicji, Centa, Ponietgo, Domela i Barteq poza Rudi, RIhiter, Scooby , Cheos, larry, forek.
Wiem sporo, ale terenu wolnego jest i mozna sie podzielić dodadać. Nawet jak są tacie (barteq -forek). Z kilkoma nie ma kontatku
(cent i ponti), cento to mnie nei lubi za mape D8. Ale warto spróbować.
Pamietajcie ich, jest conakniej 6 sztuk, nas moze 10 (no maks), ale ponti to pewnie chce odlikac/simcity, domel podobnie/
Cent to nie wiem,... wiec moze nas jest realnie maks 8.
Oni mają wlasny teren, mniej konflitków w koalici. SPróbuje pomoć z Bartkiem (w końcu tez ma kozy ;) , spróbujcie centem i pontim.
Plan mam taki, Ja i rihtier, wspomoagamy rudiego (jak wysylam HA bo mam strasznie daleko) , rihiter axe katapty rudi to samo plus co chce.
Rudi ostro flotę (jak trebuch nie przupisci to trzeba będzie skasować trebucha, i dać tere pod rozwój rudiemu).
Dodatkowo, mozna otworzyć front u larrego na efe (larryu chetnu), oraz atakować na bodzia od południa(przez rzeke).
Ja tam dam nawet słonie rudiemu, ale nie mamy połaczenia.
Rudi moze ostro walczyc na morzu na wyspie.

Cheos i forek to mogą rozwlić cholerą i cisnac dalej white.
Bartek (HA głownie) domel i cent mogę was wspomoc. Ponti moze pomoc vs white i pomoc rudiemu (daleko ponti nie ma).
Bodek bezdzie musial ostro ciac o kombinowac komu pomoc i pilnować i wysp i rzeki i white i efe.
WNuczka bobka jarka nie licze

To póki co najlpeszy plan jaki wymyslilem, nie znam lepszego i żadnej alternatywy. Oczywiscei można modyfikować.
trzeb sie dogadac (forek i bartek), napradę terenu jest w uj. Mozna rzekę sieknać, są wyspy.
Majac HA i to szybko mozn przejsce, tylko trzeba ostro ciac.
Trzeb iśc na ilosć i HA cos kombinować plus masę katap i axe/sloni, bo wtedy jak uderzą to wymiana 1 vs 1, wiele frontów masa stacków będzie sie działo.
I najważneijsze zaufanie i walka na ostro a nie ze "ja się porozwijam" a wy bicje bodka, psudo wojny itd.
(jak to miało w D7).
Bodek będzie straszył ze spali galleona mi cale wybrze, niech pali trudno. Niech sie skupia na kimś, trudno.
Nie mamy alternaty, koszty będa ogromne, wiem.OPcja dwa to siedzimy i patrzymy :P . MOze palic mnie, ale przynajmnie spróbuje.
Popali porty trudno :)

Panowie nie ma co czekąć, jak naprawdę nie chcecie to nie. Nie będe sie narzucal i produkował bo bez sensu.
Cheos ty jesteś wice leader, w techach (pewnie jeszcze za cre ma pnkty), bodek nie ma za teren nadmorski.
Wiec sorry choes jesteś za hen hen za bodkiem, jak cała reszta. Realnie cheos to masz szanse na odznake jak cala reszta.
chyba sie zbierzemy.
Jak nie chcecie, moj plan jest zły/niewykonalny, to mówcie bez ogródek i ******. Poklikamy bez emocji.

Jak zwykle śle kiść bananów dla czarnej masy :D , na uroczej kozie.
Czekam na konkrtety.

Rihiter 2014-03-12 00:29:51
masz ci los. Już dawno nie widziałem tak chaotycznego ******. Jeżeli ktoś się na to zgodził to tylko dlatego żebyś przestał w końcu pisać. :P

"bede przy tym swietym miesce za 10 tur, mniej wiecej." - mówisz o którymś na środku? Które to jest święte?

ScoobyDoo 2014-03-12 08:41:35
chaotyczna to jest twoja koza

ScoobyDoo 2014-03-12 08:43:54
wszystko jest jasno opisane.

Mialem na mysli miassto to graniczne.

Rihiter 2014-03-12 09:21:10
Na linii naszej granicy w Eldorado? Precyzyjnie proszę się wyrażać. :)
Wiem, że Wy Babilończycy lubicie burdel i chaos, ale my tu w Turcji stawiamy na niemiecką precyzję! Kradzieje bananów...

ScoobyDoo 2014-03-12 09:35:20
hammurabii działa cały dzien dyplomatyucznie i się przejęzyczył.
Tak chodi o to miasto graniczne na granicy turcka babilon native aztecy

Rihiter 2014-03-12 10:23:37
10 tur... długo trochę kurcze. Czyli przy kolejnym to będziesz za 15 albo i więcej. A wcześniej nie dał byś rady ze 2-3 swordów wysłać. To moje katapy + axy i Twoje swordy by sobie dały radę.
Bo jak będziesz przy kolejnym za 15, to ja się wstrzymuję z wymarszem. Koszty dodatkowe mi nie potrzebne.

ScoobyDoo 2014-03-12 11:05:35
Zobacze dzis dokladnie

ScoobyDoo 2014-03-13 11:55:47
Forever
2014-03-13 11:49:08
CzakaImperium Zulusów No po wczorajszej akcji to raczej Cheos już nie ma złudzeń i Bodek wskoczył na pierwsze miejsce celów ;-)

Rihiter 2014-03-13 13:30:54
Tak właśnie myślałem. :)

Rihiter 2014-03-13 20:53:56
Joł.

Gdzieś tu najprawdopodobniej jest chariot Whita. Pewnie będzie jechał w Twoją stronę.

W moim mieście ze słoniami są niestety 3 longi. :

ScoobyDoo 2014-03-14 08:13:29
Ubije angola nawet lancuskiem bo skoro moZna to mozna

Rihiter 2014-03-14 08:28:32
Można można. Wczoraj z Peterem rozmawiałem o tym i powiedział, że jak ktoś wjedzie na Twoje terytorium (albo na tereny gdzie nie chcesz aby się plątał) i na gorąco chcesz go ubić, żeby jak najmniej zobaczył to dopuści. Ale trzeba przedzwonić i zgodę uzyskać, a nie z partyzanta.

Mnie zwiał, bo sądziłem że nie można i nawet nie bawiłem się z telefonami do Admina. A później tego samego dnia wyszła akcja Bodzia i okazuje się, że można. :)

Rihiter 2014-03-15 15:47:02
Cholera. Efe strasznie mocno działa na środku. Ma do tego *** narzędzia.

Będzie ciężko oj będzie.

Z innej beczki: Teo już jest. Dziś rewolucja i jak tylko skończy się set w stolicy (2 tury) to zaczynam AP. Będzie bonusik. Przyda się bardzo.

Rihiter 2014-03-15 15:47:55
Pojawił się przy mojej południowej granicy perski immortal. Jak będzie możliwość to go ***ę.

ScoobyDoo 2014-03-16 13:36:36
Sluchaj, 3 swordy mi padly wiec pada jest strasza. musi miec kokos zeby powyciąga longi i podobijać je na otwartym terenie. Ja bede zmiekczał dlugiego luka. Wiec samymi axami to straszna pyta jest, bez swordów to padaka na maksa.

Acha to Phenicjan to gdzie jest na granicy, Trebuch -raptorus?

I jak się dzielimy środkiem, między nami?

ScoobyDoo 2014-03-16 13:37:41
acha rela mi wpadła do jednego miasta - Mari, wiec blisko widzę, ze idziesz misjonarzem, moze do mnie :) , ja juz jednego misojarza jutro będę mial.

ScoobyDoo 2014-03-16 13:46:33
3 sprawa, to USA się boją o swoja dupę. I mnie prosili aby dołączył do wsparcia na niego :) . Z tobą gadał, co sądzisz?

Rihiter 2014-03-16 13:59:16
Lary wyskoczył dziś z pomysłem abyśmy zrobili jakieś "zamieszanie na północy", bo on chce wspomóc Bobka. Obawia się, że po zniknięciu Bobka zostanie w kleszczach Jarek-Efe. Takie to trochę płakanie na wyrost, bo nie widzę tego, żeby Jarek szybko Bobka skasował.

Co do środka, to idę tam stakiem i wara też wysyłam na wyciąganie.

ScoobyDoo 2014-03-16 16:47:26
Ja wycinam dwa swordy, a ty widzialem ze masz jakiegoś mnicha. NIe wiem dla kogo ten mnich ale moze byś podesłał jednego do mnie do persji?
Bo mialem wyciać monastery i poźniej mnichów, a mi to się nie oplaca ...
Dałoby radę sojuszniku w miare szybko mnicha dostac?

Rihiter 2014-03-16 17:37:40
Ten leci do Forka. Jutro ścinam granary w świętym za 2 popa. Z org relą wejdzie 75 i nadwyżka poleci w mnicha to później szybko go skończę i podeślę do Persji. Akurat jest dill - mnichy za swordy. Dobry pomysł. Bo "za darmo" nie lubię. Za darmo rodzi niebezpieczne sytuacje. ;)

ScoobyDoo 2014-03-17 19:56:48
Kebab, wyśłij jakiegoś speara i zliwkiduj tego immortala bo mnie ***** to bawienie sie w ganianego.

ScoobyDoo 2014-03-17 20:01:57
O widzę ze wysyłasz misjonarza przez tereny babilońskie do krainy ciemnej masy.
Myto zapłacone?

Rihiter 2014-03-17 21:09:57
A gdzie teraz jest ten immortal. Był pod moją granicą 2 dni temu, teraz to nie wiem gdzie jest.

Rihiter 2014-03-17 21:10:43
Co żeś badał ciekawego tymi 1-2 punktami szpiegostwa?

ScoobyDoo 2014-03-17 21:16:29
stoi obok twoich miast i jeszcze ci w dup w jedzie.
Wez spearu i jakiego chariota i ubij gada bo ja **pier*** dla ciebie swordy już idą.

Rihiter 2014-03-17 23:21:20
Jak podejdzie to ubije. Dziś go nigdzie nie widziałem. Gdzie konkretnie był?

ScoobyDoo 2014-03-18 21:59:05
I co, Zulusi biore kozę?

Rihiter 2014-03-19 01:37:09
Tak, nadal chcą. Forek mówi, że chce być niezależny i jest za wolnością wyznania. To bardzo dobrze, bo może to stanowić jakąś kość niezgody między nimi. Dodatkowo poprosiłem go by dalej reli do Cheosa nie przekazywał - zgodził się.

Nie bój się, dla ciebie też szybko strugnę mnichów.

Rihiter 2014-03-19 02:25:54
Za 5 tur będzie gotowy misjonarz dla Ciebie.

ScoobyDoo 2014-03-19 20:28:38
Sytuacja jest zła, rzekłby baaardzo słaba. WHite ma 14 miast :) , ma chariota koło mnie, jutro jak się wystawi to mu sieknę, a jest duża szansa, ze się wystawi.

Przynajmniej white się przyblokuje bo koszty go pozabiją, nawet fina.
Ma on GA?
EFe jest masakrycznie mocy, jak on ma 16 i miast i takie GNP to wow.

Rihiter 2014-03-19 21:54:28
Byłem wczoraj i dziś na delegacji więc tak średnio się zajmowałem dyplo. Głównie z komórki. Uff...

No Efe jest mega mocny. To prawda. Ale to dobrze i bym go nie ruszał teraz. Dobrze, bo to daje ogromną szansę na to, że nie będzie chciał być tylko przydupasem.

Rihiter 2014-03-19 22:16:36
Scooby, kiedy będziesz atakował św. miasto hindu? Podjechał bym chariotami na dobicie i spalenie, tak jak mówiłeś.

ScoobyDoo 2014-03-19 23:34:57
świete miasto hindu to jest moje między mną i bartkiem i to bierz barteq, ja mam do spalenia jeszcze dwa miasta i niz biorę kasę, a moje swordy pomogaja tobie w splanie Arian, kasa jest dla ciebie.

Rihiter 2014-03-19 23:49:10
Hmmm. Mówiliśmy o spaleniu wcześniej przeze mnie tego bliżej Ciebie, a Arian Ty byś palił.

ScoobyDoo 2014-03-20 09:00:04
wg mnie lepiej nie kombinować. Ja spale to między nami(bactrian), i pomogę ci zjarac Arian.będzie szybciej i mniej chodzenia.

Rihiter 2014-03-20 09:36:36
Dobra zresztą. Jeden uj. I tak teraz z nauką stoję w miejscu.

ScoobyDoo 2014-03-20 14:10:39
Mój sojusznik jest jednak wyjatkowo mało rozgarnięty. Bardzo mi przykro ale innego słowa nie znam.
Chodzi i masz ci los zwiedza a w stolicy bunt sie pojawił na przeładowaniu.
Swordy co idą do ciebie, pomoc zdobywać miasta barbów, to jednem z nich wraca do stolicy aby nie było buntu bo ty na dupie usiedzieć nie możesz.
Chcesz to przyśluj charitoa i sprawdzaj czy ciebie nie atakuje.
Zawiodłęm sie :(

Rihiter 2014-03-20 15:58:12
Oj Scooby, ale cudujesz. Przecież dziś wrócę warem do stolicy i buntu nie będzie.
A chariotem to jadę właśnie, bo chcę na wschód się nim kopnąć.

ScoobyDoo 2014-03-20 16:08:58
Nie cuduje. Milem wielokrotnie zebys nie chodzil stal na dupie bo miasto ma 4 5 popa i moze sie poprzestawiac.
Proislem grzecznie stac ale nie twoja chora *** paranoja jest dla mnie smieszna ale nie byla grozna.
Ja widze u ciebie 3 miast i nie szukam zdrad tam gdzie ich niema .

ScoobyDoo 2014-03-23 21:08:13
Co tam u kozowładcy cisza i padaka?

Rihiter 2014-03-23 23:14:13
A co raz mniej mi się chce grać. Gra jest i tak przesądzona. Zwłaszcza jak słyszę ostatnie rewelacje od Rugiego.

ScoobyDoo 2014-03-24 00:21:01
To, że Gryz, white bodek idą na niego?

Rihiter 2014-03-24 00:25:04
I Trebuch.

ScoobyDoo 2014-03-24 22:40:12

Sluchaj tutaj może psotawić miasto na kilka tur, trebuch ci spali je. A dostaniesz za 5 lasow jakie 200 golda.
Sojuszniku kombinuj, glowa do góry.

Rihiter 2014-03-25 02:41:58
O tym, że nas Trebuch w **** zrobi znowu to chyba wiesz? :)

ScoobyDoo 2014-03-25 07:49:00
To co proponujesz?

Rihiter 2014-03-25 08:10:48
Co uważasz, że nie zrobi?
Dotychczas albo od początku perfidnie nas robił w konia, albo lawirował i wybrał to co krótkoterminowo lepsze, typowe chapnie pod siebie ile się da. Więc w przyszłości o ile nie będzie perfidnie zdradzał, to max na co możesz liczyć to lawirowanie.

ScoobyDoo 2014-03-25 09:03:19
Pomyśl co mozna zrobić a nie negować.
Trebych bierze teren za free i mnie to nie dziwi. Bodek nie zyskuje terenu tylko wyspe a przeciez silna Holandia to dobry sojuszunik. Dodoatkow będzie nas tylko trójka.
Ogarnij się, prztyul kozę i kombinuj :P

Rihiter 2014-03-25 09:48:59
No dobry sojusznik, ale nie nasz. :P
Wyciągnij głowę z dupy Scooby. :)

ScoobyDoo 2014-03-25 09:58:48
To pomysl co mozna zrobic :p .
Jak tu grac. Dzis bodkowi punkty skoczyly o 30 punktow wiec ladnie w zarciu ostro ciagnie.
Koksu ma w uj.
Efe zaraz wyprzedzi cheosa i bedzie nr 2 white juz jest nr 6 a bedzie wyzej.

Ludzie zaczna kombiniwac bo po co klikac. Tylki trzeba to jakos ugryz albo chociaz.sprobiwac
Im leader bardziej widoczny ty bardziej sie sytuacja konsoliduje.
Stawiaj chatki i nie marudz

ScoobyDoo 2014-03-25 10:00:13
Trebuch jak podbje francje to moze.rozbudzi w so ie na bycie cos wiecj niz na odznake.
Bi szanse ma dobra nacja fin super ub i jednosrki.
Tech leader itd.

Rihiter 2014-03-25 10:02:14
Marudzę bo mam ochotę sobie po marudzić. Mapa totalnie nierówna, a nierówne warunki gry mnie drażnią.

Nie zmienia to faktu, że swoje robię. Więc nie bój duszy. Za 6 tur AP.
Dymaj tymi swordami na południe. Z werwą, bo będą zaraz potrzebne. Palę najpierw miasto po prawej stronie, bo siedzi tam 3-4 worki - przydadzą się.

ScoobyDoo 2014-03-27 20:47:46
tym misjonarzem w dół i na lewo

Rihiter 2014-03-28 22:14:15
Scooby, weź przesuń wara ze świętego miasta na górkę pod świętym.

Barb sword się pojawił i wolę żeby był drugi unit w pogotowiu blisko. Axem dodatkowym też idę, ale jak pójdzie sword na maxa na miasto, to nie zdąży.

ScoobyDoo 

ScoobyDoo 2014-03-28 22:45:50
ok

ScoobyDoo 2014-03-28 23:16:12
I am in position.

Tak sie zapytam, wiem ze nie moj interes ale właśnie widze kulturę Budki.
Jak zdobędziesz to miasto, to jak stawiasz miasta przesuwasz jedno sie w trochę w prawo aby być bliżej efe bo miejsce tam jest sporo

Rihiter 2014-03-29 00:16:23
Stawiam miasto na najbardziej wysuniętej na zachód zalesionej górce. Tak żeby widzieć całe przejście, a równocześnie mieć odpowiednią ilość przestrzeni między swoim miastem a jego. Nie mam teraz sił na konflikt. Zwłaszcza, że muszę szturmować miasto barbów the hard way... Peter tak zrobił ruchy, że barby ubiły mi 2 unity... Jeden long został w mieście (już ma 2 promo), a drugi wylazł więc go ubiłem. No i masz ci los na przeładowaniu wyskoczył w mieście nowy. Znowu są tam 3 masz ci los. *** pech.

Ale mam już dość. **pier*** jutro to miasto. Chwilę później rozwalamy ostatnie miasto barbów i trzeba się zabezpieczyć przed Efe. Widzi moje demo i wie, że jestem teraz słaby.

ScoobyDoo 2014-03-29 08:48:43
3 longi to sporo.

Dwa daje radę, rozwalić (swordy dają).
POstaw miasto ta aby zablokować mu stawianie następnych.

Rihiter 2014-03-29 12:42:54
Tak chcę zrobić. Przynajmniej od strony północnej zablokuje. Na południową to mam dla Ciebie propozycję abyś postawił tam swoje (przy marblu). Moglibyśmy wspólną obronę jakoś organizować bez dodatkowych kosztów. Bo chyba na teraz to obrony potrzebujemy od strony zachodniej tylko - wschód jest załatwiony. Popraw mnie jeżeli się mylę.

ScoobyDoo 2014-03-29 13:13:12
Od strony wschodu i od czarnych szystko jest dogadane.
Daj jakiegos screena co jak ma wygladac

Rihiter 2014-03-29 14:48:37
Spoko. Zrobię dziś.

Wiesz, to tylko taki mój pomysł, propozycja. Skoro zagrożenie jest z zachodu, to dobrze będzie mieć tutaj koncentrację. A koncentracja na obcym terenie to koszty.

ScoobyDoo 2014-03-29 15:18:43
To jest dobry pomysl :)

ScoobyDoo 2014-03-29 15:21:29
Baza wypadowa to dobry pomysl bo bi to bedzie jeden z glownych frontow.
Blisko do usa itd mam tani sad. Kulture za free z misjonarA wrzuce org rele i bedzie dobrze

ScoobyDoo 2014-03-29 15:32:43
Baza wypadowa to dobry pomysl bo bi to bedzie jeden z glownych frontow.
Blisko do usa itd mam tani sad. Kulture za free z misjonarA wrzuce org rele i bedzie dobrze takze tanie granary

Rihiter 2014-04-01 13:30:13
Hmmmm. Nie podoba mi się to wycofanie wojska z Francji. Coś ******ą - zobaczysz.

ScoobyDoo 2014-04-01 13:39:00
Trzeba sie podpytać.
Bo kurde rożnie to może byc

Rihiter 2014-04-02 01:51:08
No i kurde lipa. Jak widzisz po tym co wkleił Rudi - idą do mnie. Tak czułem, że coś takiego ******ą.

Rihiter 2014-04-03 17:57:46
O której chcesz robić turkę dziś?

ScoobyDoo 2014-04-03 18:24:38
20?

Rihiter 2014-04-03 18:25:24
Wcześniej. Bo akurat na 20 to gdzieś jadę. Więc albo teraz, albo koło 22.

ScoobyDoo 2014-04-03 19:33:14
to zrobimy oddzielnie, jakby co to poczekam w grze.

ScoobyDoo 2014-04-03 19:34:30
haha, są trzy longi :P

ScoobyDoo 2014-04-03 20:00:15
ale spoko ide armia swordów :P

Rihiter 2014-04-03 20:02:23
Eh masz ci los.

ScoobyDoo 2014-04-05 14:00:38
Wiking wg infor od czarnych ma biurko dzis.

Rihiter 2014-04-05 15:44:48
Eh. Zapieprzają w nauce finy jak nic.

Rihiter 2014-04-05 22:21:31
Poprosiłem o słonie. Jeżeli możesz to daj je, a ja za 3-4 tury dam Tobie swoje.

ScoobyDoo 2014-04-06 13:17:43
albo rela zaczela sama skakac, albo roznoszą ;)

Rihiter 2014-04-06 14:06:50
Tak, zaczął się jakiś ruch. Ale też mam połączenie handlowe z każdym na mapie. Czyli losowanie na skok reli w bez mała 100-150 miastach w każdej turze - to również może być przyczyna.

ScoobyDoo 2014-04-07 18:25:29

Wklej jak bedzie rozkladal miasta
Tu masz teren

Rihiter 2014-04-07 20:44:45
Widzę, że miasto na linii granicznej już postawiłeś, więc nie wiem po co w ogóle pytasz.

ScoobyDoo 2014-04-07 21:50:33
Ale sie pytam jak u gory postawisz.
Ba ja jeszcze jedno miejsce na miasto mam u gory.
Moge kratka w lewo lub dokladnoe na tym miastem. Lub dwie w lewo.
Zalezy jaki ty mass rozklad.

Rihiter 2014-04-07 23:24:11
Tak mam rozkład, że skoro zająłeś na dole lokacje na granicy, to ja zajmuję na górze. Ot co. Bo jeżeli chodzi o teren między nami to co najlepsze już bez jakiejkolwiek konsultacji zająłeś (żarcie + gemsy).

Rihiter 2014-04-08 19:44:07

O bankowo miasta
<> może miasta

ScoobyDoo 2014-04-08 20:12:18
spoko.MOje miasto bedzie 3 pola na Nimrud.

ScoobyDoo 2014-04-09 15:08:18
Larry nie scina
Jesli larry nie jest cele. To mozesz by tylko.
Trebuch bodek to absrakcja

Rihiter 2014-04-09 15:47:30
Ścina ścina.

4/9/14 3:12 am [POL][KAC]Lary Logged out
4/9/14 2:53 am [POL][KAC]Lary Finished turn
4/9/14 2:44 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 314
4/9/14 2:07 am [POL][KAC]Lary Logged in
4/9/14 12:33 am [POL][KAC]Lary Score increased to 317
4/9/14 12:33 am A new turn has begun. It is now 75 AD
4/8/14 12:48 am [POL][KAC]Lary Logged out
4/8/14 12:43 am [POL][KAC]Lary Finished turn
4/8/14 12:38 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 298
4/8/14 12:36 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 301
4/8/14 12:35 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 302
4/8/14 12:24 am [POL][KAC]Lary Logged in
4/7/14 11:47 pm [POL][KAC]Lary Score increased to 304
4/7/14 11:47 pm A new turn has begun. It is now 50 AD
4/7/14 3:27 am [POL][KAC]Lary Logged out
4/7/14 3:15 am [POL][KAC]Lary Finished turn
4/7/14 3:08 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 300
4/7/14 3:06 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 302
4/7/14 3:05 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 305
4/7/14 3:04 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 308
4/7/14 3:04 am [POL][KAC]Lary Score decreased to 311
4/7/14 3:01 am [POL][KAC]Lary Logged in

Dziś ściął tylko 1, ale w dni wcześniejsze ścinał ostrzej.
Zresztą, co będzie to będzie. Jak Turcja jest celem to będziemy się bronić (liczymy na sojuszniczą pomoc).

O której dziś robisz turę?

ScoobyDoo 2014-04-09 16:24:01
Dzis az raz.jakby cos dojrzal to by scinal bardziej.
Lepiej powstawiaj do produkcki jednostki i jakims chariotem wladuj sie na podwojnym w glab jego paanstwa a potem usun chariota.

ScoobyDoo 2014-04-09 16:24:56
Czyli walnij ture po nim i jutro przed nim

Rihiter 2014-04-09 16:26:52
O tyle jest to trudne do zrealizowanie, że jak mogę dziś na 100% po nim, to nie mam żadnej gwarancji że jutro uda się po nim. :)

Jednostki są w kolejkach. Nic nie bój.

ScoobyDoo 2014-04-09 20:33:27
trzymasz czujkę u trebucha?

Dwa, wg mnie nie powinieneś farmic rzeki na południu, tyklo chatki.
Bo farmy na tym etapie to raczej są słabe już.

Rihiter 2014-04-09 22:17:56
Chatki postawię dopiero przy tym civiksie co daje +100% do wzrostu chatek.
Czujkę u Trebucha dziś wsadziłem właśnie. Czysto.

Rihiter 2014-04-11 19:43:22
Nie wiem co mam o tym myśleć...

ScoobyDoo 2014-04-12 18:49:07
glowny stack ze sloniami zginał mi z oczu....

ScoobyDoo 2014-04-12 19:07:12
szpiega mam na twoim kamieniu.

Rihiter 2014-04-12 19:11:12
widzisz miasta jego? i nie ma tego staka?

ScoobyDoo 2014-04-12 19:18:06

Niee ma , glowny stack albo jest pod górka? (larry???) jednak???
Albo się cofnał.

ScoobyDoo 2014-04-13 13:32:35
Dalismy mu usa slonie a ta nic ani jednej scinki. Ani jednej. Dzis cos tam zetnie.....

ScoobyDoo 2014-04-13 13:33:50
Wg mnie trzeba mu zabrac slonie i tylle.
Nawet nie odpowiedzial co zrob gdyz efe pojdzie na turcje

Rihiter 2014-04-13 13:44:49
Tja. Też tak uważam.
To co? Czas do jutra i bierem słonie?

Rihiter 2014-04-13 13:48:13
Myślisz, że Efe czeka bo chce wojnę wypowiedzieć? :D

ScoobyDoo 2014-04-13 14:02:13
Cholera wie ...... ale to bardzo mozliwe

Rihiter 2014-04-13 14:21:49
masz ci los, dziś też nic nie dociął. Co za gość.

ScoobyDoo 2014-04-13 14:28:15
No to mnie wczoraj wkurwilo. Ma slonie i sie cieszy ...

Juz wczewniej jak ich takbardzo nie potrzebowal (nie zalogowal sie po tobie)
Juz to bylo dziwne.

Rihiter 2014-04-13 14:44:58
skype?

Rihiter 2014-04-13 21:11:02

ScoobyDoo 2014-04-13 21:16:48

ma tylko 2 worki do zrobienia drogi

ScoobyDoo 2014-04-13 21:17:16
w miescie isca settler

Rihiter 2014-04-14 16:31:27
Czyli zgodnie z przewidywaniami - na Larego nie ma co liczyć... 10HA, 3 słonie i 2 katapy. I o tym tyle trąbił... 420tys armii, 420tys armii... i masz ci los 15 jednostek okazuje się, że ma dostępne. W dodatku nie od razu. :p

Rihiter 2014-04-14 22:00:10
Żebyś sobie nie myślał... ;)

Rihiter 2014-04-16 22:18:38
Miasto poszło się ***ć, więc cała armia podobnie. Ale to było do przewidzenia.
Przyznam szczerze, że po dzisiejszym randomie już mi się po prostu odechciało. ****** mnie to już.

Rihiter 2014-04-18 00:48:01
O i proszę. Ujawnił się Lary. :)
Do tej pory mogliśmy tylko podejrzewać, że jest mendą. A od dziś to już wiemy. :D

Rihiter 2014-04-18 00:49:02
Od dawna Ci mówiłem, że Lary jest z Efe (i z Bodkiem pewnie też) dogadany. Od bardzo bardzo dawna.

ScoobyDoo 2014-04-19 10:53:41
nie widzę paktu z Budica i toba i mna:P

ScoobyDoo 2014-04-19 11:26:16
czy wogole efe cie odzywa?

Rihiter 2014-04-19 12:15:28

Rihiter
2014-04-19 12:13:53
SulejmanImperium Osmańskie Pałac Apostolski - można spróbować. Jak napisałem; każdy sposób żeby zaszkodzić liderowi dla Babilończyka i dla mnie jest ok.

Zakładam, że mechanikę znasz. Musisz więc wiedzieć, że nie jest to takie proste.
Przede wszystkim musisz sam mieć odpowiednią ilość miast z religią - to jest najprostsze.
Jest też kwestia Rudiego, którą twierdzisz, że możesz załatwić - ok.
AP stoi w takim miejscu, że spalić łatwo go nie będzie. O ile nie będziemy mieć wjazdu z wszystkich możliwych stron - czyli też od Ciebie - to raczej go utrzymamy.
Ale przede wszystkim religii nie ma jeszcze w dużej ilości krajów. Dziś sprawdzę dokładnie gdzie jest i gdzie nie ma.

Osobiście wyznaję zasadę, że plan który nie ma alternatywy to zły plan. Dlatego uważam, że musi być alternatywa, na wypadek jak z AP się nie powiedzie i do głosowania o zwycięstwie nie dojdzie.

Ale po kolei. Zastanów się przez święta i daj znać czy przyjmiesz naszą propozycję, czy też nie.

Eferalga_500
2014-04-19 09:18:41
BoudikaImperium Celtów Mamy święta i to rozważę.
Ja to widzę tak. Jedyna szansa na zwycięzwo to pałac - musicie go jednak obronić :)

Kwestie Rudiego da się jakoś załatwić :) .
Zalewy to jasne, ze chce przejąc :) .
Rihiter
2014-04-18 22:22:00
SulejmanImperium Osmańskie Acha. Aby nie było zdziwienia, że piszę jedno a robię drugie.
Postawiłem miasto przy oazie. Dla mnie to kolejny poziom obrony, bo czy przyjmiesz propozycję nie wiem. A po za tym pustynią chyba zainteresowany nie jesteś.
Rihiter
2014-04-18 22:08:26
SulejmanImperium Osmańskie Co do wydarzeń w grze:

Po tym jaki paskudny, szczurzy numer wykręcił nam Jurek Waszyngton, my jako Turcja i Babilonia składamy Boudice PEŁNĄ kapitulację. Pełną kapitulację na Twoich warunkach. Nie mamy złudzeń; gra jest dla nas skończona - gra o zwycięstwo, czy też o pudło, a nawet o jakąś wysoką pozycję. To co nam zostało to walka o odznakę "przeżył", to dążenie do zemsty na zdrajcy, i oczywiście szkodzenie liderowi jak tylko można (zarówno Scooby jak i ja uważamy, że Wikingom to zwycięstwo przyjdzie za łatwo, praktycznie na tacy - i nie podoba nam się to).
Dwie z tych rzeczy; czyli na pohybel USA i szkodzić liderowi są Tobie po drodze. Więc może naszą kapitulację zaakceptujesz i w ten sposób zyskasz sojuszników. Lub też "przydupasów". Wiking ma swoich wiernych przydupasów, Ty możesz mieć swoich.
Kapitulacja jest pełna i w pełni na Twoich warunkach. Powiedz co chcesz, misjonarze, workerzy... mówisz i to dajemy. Chcemy grać pod Ciebie i chcemy żebyś zwyciężyła (Boundiko ;) ).

Chcesz zalewy - są Twoje. Nie będę o nie dalej walczył. Od razu powiem, że mam na zalewach jeszcze jedno miasto, ale pewnie i tak o tym wiesz. Jeżeli uznasz, że mogę je zachować to będzie mi bardzo miło. Jeżeli uznasz, że chcesz całość - tak będzie. Niezależnie od tego chcemy grać z Tobą.

Składamy więc na Twoje ręce kapitulację. Możesz ją przyjąć tak jak to opisałem wyżej. Możesz też oczywiście jej nie przyjmować.
Dodam, że mam umocowanie od Babilończyka aby mówić w tej kwestii za nas oboje.

Rihiter 2014-04-19 12:15:50
Od dołu czytaj.

Rihiter 2014-04-19 14:22:16
Tja... widzę, że zwiałeś unitami z pod mojego miasta na zalewach i dziś właśnie mi je spalą barby. Jak zwykle masz ci los sojusznik roku...

ScoobyDoo 2014-04-19 16:51:17
Nie widzialem zadnego unita :(

ScoobyDoo 2014-04-19 17:12:33
Dzis nie moglem logowac sie pozniej wczoraj czekalem.
A dzis musialem sie sprezyc z tura rano.

ScoobyDoo 2014-04-19 17:15:19
Nie widzialem zadnego unita :(

ScoobyDoo 2014-04-23 10:34:51
tredt

ScoobyDoo 2014-04-26 14:36:39
Bodek cie zaatakował. Ze mu się chciało.
Efe zbiera katapy. jest spore zagrożenie dla twojego miasta.
Ja bym sie wycofował i postawił seta obok. oazy aby nie mogł wejsce na gorkę

BEDE dzis rozmawial z bartiem jak cos to wejdziemy na skype

ScoobyDoo 2014-04-26 14:51:39

proponuje taka drogę. Efe nie chce sie dogadac, nic nie pisze.

ScoobyDoo 2014-04-26 14:54:37
między krowami a ryżem możesz postawić miasto bedzie to calkiem dobre.
Mam długie łuki na dwa promo będzie można sie bronic

ScoobyDoo 2014-05-05 20:08:18
Trzeba wygrać czy zostajemy drudzy na wojnie czy też pierwsi.
Mamy możliwość wyboru, efe ma juz 8 katap w mieisce kiedy skacze ci kultue w tym miescie granciznym?

Rihiter 2014-05-05 21:02:18
Kultura skoczy za 9 tur chyba. Dziś powinien był się mur zbudować. Weź tam wojska jeszcze naściągaj. Szczególnie HA. To że mamy HA właśnie jest bardzo ważne, bo jak będziemy chcieli sprzedać mu bombę, to HA wykoszą jego katapy flankingiem.

Peter jak dzwonił to mu mówiłem, że chcę być na wojnie tak jak pierwotnie byliśmy zanim pewien ktoś zaczął mieszać - to znaczy pierwsi.

ScoobyDoo 

Rihiter 2014-05-05 22:27:49
Możesz z Arbeli wysłać w stronę Samsun ze 2 koniki? Jak mam tam drogę zbudować to muszę mieć pewność, że mi barby nie zgarną workerów.

ScoobyDoo 2014-05-05 22:47:46
da rade :)

Rihiter 2014-05-05 22:56:43
Kultura skoczy w granicznym mieście za 8 tur. Na teraz mam tam 15 katapult, jakieś 16-17 słoni, do tego stoi XX Twoich HA. Gdyby podszedł, to myślę, że by dostał łomot. Ale dobrze będzie jakbyś nadal podsyłał jakieś jednostki bo widzę, że przestałeś. Nie chcę nic mówić, ale zaczyna się tak na prawdę obrona PA. Już tu i teraz.

ScoobyDoo 2014-05-06 18:34:07

uwazaj bo efe moze kultura skoczyc i ciebei zaskoczy :P

Rihiter 2014-05-06 20:07:17
O kurcze. A z czego on to tam produkuje... ;)
Myślisz, że może przepchać moją jak ja mam +1?

ScoobyDoo 2014-05-06 20:23:13
no chyba nie powinien jak masz +1 bo on będzie mial +2 wiec chyba dasz rade?

Rihiter 2014-05-07 00:37:07
Mam nadzieję. :)

Dla bezpieczeństwa ustawię główne siły 1 pole za miastem.

ScoobyDoo 2014-05-07 20:24:12
jesli nie wiesz to efe ma GA, i wrzucił caste system.
W miescie granicznym wladowal 2 artystow wiec ma 10 na ture :P

Rihiter 2014-05-07 22:12:13
Hmmm... to niedobrze. :)

ScoobyDoo 2014-05-08 09:27:34
a moze odkryj inżynierię?

techujesz pewnie na 100% cały czas:P

ScoobyDoo 2014-05-08 09:37:22
acha rób tą drogę trochę wiecej niż jednym workiem :P

Ja muszę swoim las powicinać i przygotować teren pod obronę.
I dobrze byłoby jakbyś zrobił kilka trirem i pilnował morza

Rihiter 2014-05-08 14:16:04
Robie triremy, ale bez przesady że mam sam morze bronić.
Ląd mam bronić, morze mam bronić... a Ty to teren pod obronę czego i przed kim przygotowujesz? :P

Mam tam jeszcze 3 worków zaraz obok, więc nie bój duszy.

Rihiter 2014-05-08 14:16:33
Teraz robię maszynerię, później mogę zrobić inżynierię.

ScoobyDoo 2014-05-08 16:29:27
barteq ci pomoze na morzu, on bedzie mial soon optykę
Ja jeszcze nie mam MC :P

Rihiter 2014-05-08 20:11:01
No to co Ty będziesz robił? :P

ScoobyDoo 2014-05-09 16:17:00
efe wrzucil 3 artystów na turę.
I ma 4 worki w poblizu. tak ze mozę zrobic drogę na pustyni.

ScoobyDoo 2014-05-09 16:17:13
dobrze ze jestesmt pierwsi

ScoobyDoo 2014-05-10 17:28:15
Efe wrzucil szpiegostwo na mnie i już jego nie widzę :/

Rihiter 2014-05-11 19:45:40
Maszyneria już jest.
Teraz odbijam 100% szpiegostwa w Bodka.
Muszę.

Nie wiem co robisz Ty, ale też było by dobrze zadziałać szpiegostwem.

Rihiter 2014-05-11 19:46:36
I w ogóle to ślij do mnie wszystko co masz. Lądem i wodą statki. Taka mała sugestia. Bo niedługo się okaże, że może do tego głosowania nawet nie dojść.

ScoobyDoo 2014-05-11 20:03:59
ok tak robię

ScoobyDoo 2014-05-11 20:11:21
trzeba stanąc na **** i doprowadzić do głosowanie. TO tylko 8 tur.

Rihiter 2014-05-11 21:08:36
O ile się uda wrzucić religie do graczy poszczególnych. Zaczynam w to wątpić, czy się uda. Zwłaszcza, że nadal jest Ponti bez.

Rihiter 2014-05-14 19:40:54
Loguję się.

ScoobyDoo 2014-05-14 20:36:03

ScoobyDoo 2014-05-14 20:38:22

Rihiter 2014-05-16 09:44:06
Ej Scooby...

"Osobiscie uwazam ze rihi zagral slabo,wrecz **** :ď"

Dziadu jeden. :)
Od xx tur chronię Twoje dupsko, a Babilonia ma spokój. O zagraniach sojusznika roku typu:
- wysyłaj HA!
- mam tylko 2...
- ...
Nawet nie przypominam. :)

ScoobyDoo 2014-05-16 09:48:17
:P

Nie spinaj sie :P

Rihiter 2014-05-16 11:34:30
Spoko spoko, buduję napięcie ANTY-Lider. ;)

Rihiter 2014-05-16 11:40:57
Po co piszesz Trebuchowi, że szpiega mamy? Niech powkleja co widzi, to akurat będziemy weryfikować czy nas nie buja jakoś.

ScoobyDoo 2014-05-17 20:13:52
ufasz na tyle trebuchowi aby dac mu dokladna date oraz wszystkie triki?
(typu scinac za dwa popa) bo w we wtorek wyniki ???

Rihiter 2014-05-17 23:11:18
Nie ufam, ale teraz już jest po wszystkim, trzeba jechać z koxem na max.

Rihiter 2014-05-19 00:16:23
Napisz Laremu, że Kozi Blok głosuje na mnie w jutrzejszym głosowaniu.

ScoobyDoo 2014-05-19 00:35:49
sam mu napisz:P

Rihiter 2014-05-19 00:45:38
Napisałem mu jak wbił kitę, że Ambasada Turecka w USA zamknięta i taka na zawsze pozostanie.
Zwycięstwo zwycięstwem ale trzeba być słownym. Więc do Washu z USA nic nie piszę. :)

Rihiter 2014-05-29 20:03:53
Tu chcesz gdzieś miasto abyśmy wcisnęli?

Jutro będę miał wolnego seta jak coś.

ScoobyDoo 2014-05-29 20:05:22
w końcy coś pomyslałeś.
Hindusi mogą zrobić drgoę na pustynii

Rihiter 2014-05-29 20:08:53
Niech robią. To samo u mnie na wzgórzu z pustynią się przyda droga.

Rihiter 2014-06-07 16:01:49
Hammi, drogi sojuszniku, powiedz mi gdzie znowu ******łeś tymi HA?

p.s. Pojawiły się u mnie 2 galeony.

Rihiter 2014-06-07 16:21:14
Jak masz karawele to podeślij - ubijemy mu te dwie łajby.

ScoobyDoo 2014-06-07 20:48:42
HA są na środku w tym miescei nowo postawionym.
MAM trochę karawel

Rihiter 2014-06-07 22:27:48
To możemy Wikingowi te łajby ubić.

Bardzo niedobrze, że HA przeniosłeś na środek, bo gdy tylko odetną drogę (co jest do zrobienia) jesteśmy w dupie. Podobnie nie ma niczego na północy do obrony PA - i to też niedobrze.

ScoobyDoo 2014-06-16 16:24:39
Zbieraj wszystkie rycki na pludniu

Rihiter 2014-06-16 21:01:25
Mam ich jak na razie 6...

ScoobyDoo 2014-06-18 13:35:24
To mase masz :p
Zatrwazajaca ilosc

Rihiter 2014-06-18 13:53:25
No masz ci los, ile temu je zacząłem produkować? Żebym nie napisał ile Twoich u mnie jest... czyli na NASZEJ wspólnej granicy z wrogiem.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum