www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Admin - Scooby (Khal)" (KhalDrogo[D10])
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2015-06-21, 11:06   Pakt "Admin - Scooby (Khal)" (KhalDrogo[D10])

Pakt numer 3811, zaoony 2014-10-04 20:57:24 przez KhalDrogo[D10] (Mongolia)

Nazwa paktu: Admin - Scooby (Khal)

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: KhalDrogo[D10]
Bodek
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

genera dywizji  Zoty order za specjalne zasugi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujcy, civilopedia  Brzowy zlotowicz - 2 zloty  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo4  Zoty gracz w demokracj - GwD1-admin  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2015-06-21, 11:06   

KhalDrogo[D10] 2014-10-04 20:58:28
Hej,
Pytanie czy pojawi ci si wpis na glownej o nowym wpisie?

P.S.
Zmienilem cos w ustawieniach forum.

Bodek 2014-10-05 17:42:07
tak pojawi si

a jak zmienie skoro nie jeste adminem ??

KhalDrogo[D10] 2014-10-05 19:11:23
mam wejcie na serwer ftp.
Moesz mi zabra jeli jest uwaasz ze tak bdzie lepiej.

KhalDrogo[D10] 2014-10-05 20:04:59
Poznaem kapk wicej mapy dzisiaj oraz ssaiada-konkurenta do zota Inkw
Uff nie jest le, chocia z tym.
Ssiadem inkw jest Hatti, bardzo dobrze.

Pewnie do tego eldorado ze soniem jest take konkurentem dwjka ssiadw.

Ruski postwi miasta przy bardzo ciasno, tak aby mie od razu handel.
Stolica ruskiego cay czas pracuje na townie PEWNIE bo nie ronie ( a moe si myl).
Ciekawe w co ruski poszed jako pierwsze, wyglda ze agrri moliwe ze pojdzie teraz w mistycyzm, aby sikna stona (jest to opcja gdy jest indem).
Podobno rusku paci za mongoow 60 golda nie dosta. ciekawe.
Wic jsli paci, to wie ze zapaciem wicej i mi kasy braknie, wiec moe zaoy ze poszedem w agrii tak jak on (mam mao kasy) wiec on spokojnie jeszcze mistycyzm zmiescie przed BW.
Spraw miociwy aby tak byo :D .
Niestety ja mam mining pniej, gdy odkrywaem agri 2 tury. Kasy mam tyle ze BW zrobie na penej szybkoci.

Ciekawe czy ruski poakomi si na stona, jest to moliwe.
Moiwe ze sprbuje maks rusha na niego w pi tur mog by na jego miedzi 5 axami. Jeli ruski co popieszy to moe si uda.

Ale kurde obawiam si, ze ruski poszed w BW ostro (co dziwne) bo widziaem jego workera robicego drog dokadnie kiedy odkry techa.

Ruski trzyma wary pastwie, wiec moe si szykowa na rusha.
Zastanawia mnie wybr Stalina. Hmm, bo curde Cathy jest chyba lepsza, ale majac inda moe by tak pcre agr jak ja.

Ewentualnie odkrywa agrri , zobaczy ze obok mongolia (czyli drogo posza).
Zmieni na mistycmz, i teraz podejmuje decyzje czy ic po BW czy po agrri.
Monogol - agri, wiec on take moe isc po agrri bo ma duo wicej kasy.

Jakby nie byo wszystko jest moliwe i wszystko si moe zdarzy.
Za 5 ruebd mia jego demo, i za 5 tur moliwe ze dostanei drugiego techa lub nie. Jeli poszed po BW rush to dajemy sobie buzi i gramy dalej.
Obaj oszukiwalimy, zwodzilimy jest remis.

KhalDrogo[D10] 2014-10-14 20:33:01
Adminie, za nacje zapacim 72 jeli mnie pami nie myli. Wiec zostao 28 golda. ze spalenia dostaem 34. 34+28=62.

Dostalem tylko 60 golda. Wic naley si jeszcze 2 golda. Mam nadziej ze nadorbie jako to 2 golda jak nie to prosz oddac :)

KhalDrogo[D10] 2014-10-14 20:39:20
Aha to sugeruje aby kady otworzy to co ma i najlepiej bdzie dla ciebie aby kady si zgosi ze ma gdzie nadwyki zarcia, motk, techw, zota.
Jeli nie pci podwjnie, jeli sam si zgasza zabierasz nadwyke.

Bodek 2014-10-15 12:48:28
Mysle ze kasa sie zgadza

Bodek 2014-11-12 22:47:11
-3 golda do admina
reszta to kilka wojow nie na swoich miejscach i odkryte troszk inaczej pola z widocznoci ale znaczenie adne take puszczam

KhalDrogo[D10] 2014-11-23 01:08:26
Chciaby aby sprawdzi towarzysza Stalina.
NIe pisaem wczeniej ale cosik nie gra tutaj.
Bo wczeniej w turze 3720BC tylko jedno miasto wzroso mu do 2 popa.
Teraz w turze 3720 BC dwa miasta mu wzrostu do 2 popa.
Ewidentniej jest kurde inaczej.
ALe ty ruskiego robi, bo on tylko jedn tur.

Szkoda ze wykasowae civstata z powtrki. Powinien by:
2http://www.civstats.com/viewgame.php?gameid=2802

10/13/14 8:53 pm Uploader disconnected
10/8/14 12:50 pm Stalin Logged out
10/8/14 12:49 pm Stalin Logged in
10/8/14 6:36 am Uploader connected. Version 1.5.1.0
10/5/14 11:46 pm Uploader timed out
10/5/14 5:00 pm Stalin Logged out
10/5/14 4:59 pm Stalin Finished turn
10/5/14 4:40 pm Stalin Logged in
10/5/14 4:40 pm Stalin Logged out
10/5/14 4:35 pm Stalin Logged in
10/5/14 3:36 pm A new turn has begun. It is now 3720 BC
10/5/14 3:36 pm Stalin Score increased to 35
10/5/14 12:39 pm Stalin Logged out

KhalDrogo[D10] 2014-11-23 16:19:02
Dzisiaj sobie wszedem i jutro wracam na podwjnym ruchu aby poobserwowa ruskiego. Niestety towarzysz S, ma 3 wary w stolicy, 1 war w drugim miecie a pity na jungli. Co zauwayem to ruski ma stolic 2 popa i miasto przy morzu 2 popa. Stolica nie pracuje na townie, ciekawe, moe to 3 miasto nie pracuje na townie.

A nie ma sprawiedliwoci na tym wiecie, peter dostaje raptorusa za ssiada ktry odwala takie klocki, e hoho a mi nie do ze mam ruskiego za 1 gold to jeszcze wychodzi ze kto komaty. Za trzy tury bd widzia demo ale cosi mi si wydaje ze ruski gna po BW.

Bodek 2014-11-23 16:26:15
Co do tego co pisae wczeniej o powtrce to powtrka bya tylkod o tury 6
w turze 7 ju kady mg gra jak chcia, take mogy mu wiasta wzrosn

a co do Stalina to jak ju si kiedy zdemaskuje lub po grze opowiem CI wicej historii o tej nacji ...

KhalDrogo[D10] 2014-11-23 17:24:16
A takie pytanie techniczne. Jest anonim, ale jak gracz odpada to chyba bdzie pokazane kto nim gra? To najbardziej logiczne.

Kurde poszedem w drug stron skutem aby ruskiego nie stresowa i pozna innych ssiadw. Wiec nie wiem gdzie postawi trzecie miasto ale:
1. na pewno jest dziwne ze stolica nie pracuje na townie, wiec chyba nie postawi miasta kolo wyskokiej gorki na skos od kuku (naturalnie miejsce).

2.jak postawi misto po wysok grk to kurde, bardzo dziwne bo nie obja nawodnionego kuku

Kurde naprawdne nie wiem co tam ruski wykombinowa

I jeszcze jedno mnie dziwi, po co ruski robi drog na koniach?? Czyby poszed po hunting animal?

KhalDrogo[D10] 2014-11-23 17:26:46
a zauwa adminie, to jest screen orginalny z tury nr 7.
Ruskiego stolica ma 1 popa, a Sanct Petersburg ma 2 popa. A Stalin na 35 punktw a nie od razu skok do 37. Wiec co jest inaczej. Podejerzewam ze inaczej miast pracoway na polu dajcym 4 zarcia

KhalDrogo[D10] 2014-11-23 17:41:29
Kurde coraz bardziej podejrzewam, e to jest towarzysz larry.
Kurde by ten problem z komputerem, patrzc po stylu pisania take podobny jest do larrego. Inna sprawa ze nie ma literwek ale tutaj pewni larry moe si pilnowa i uywa sownika. Jest jeszcze jeden fakt, ktrego tutaj na pisa nie mog.

Ju mi proponowa wsplny atak na mojego ssiada Inka (a przecie do niego ma przeze mnie), i jak to fin zaraz odleci. Pewnie prubuje siekna rele albo pottery albo animala. Bo larry tak ma, e lubi mocno rozwojwk na pocztku wykrci, a przy okazji ssiadw na siebie naszczu.

KhalDrogo[D10] 2014-11-25 19:25:37
test

KhalDrogo[D10] 2014-11-25 20:02:00
Niestety Stalin - Lary ;) idzie ostro w BW. Tak wynika z wykresw. A przynajmniej. Chyba, e mnie zaskoczy na maksa i pojdzie w rele;)
Agri nie ma. WIdzialem, e larry ma co najmniej 4 wary w miastach koo mnie. Wiec jakikolwiek rush byby nieopcalny.

Plan jest taki aby szybko postawi dwa miasta w kluczowych miejscach (dwa koka).Czyli nie robi axw tylko sety, a axy robie tylko jak miasto bdzie mi roso. Innymi sowy simcity na maska

Inek jest zajty atakowaniem na Egipt, wiec raczej si spni.
Potem oczywicie, trzeba zarobi kas wie trzeba bdzie spalic dwa miasta barbw (axy s potrzebne) i biec w techach. Inek nie da rady wyprzedzi mnie po zloto, bo nie jest agr a dodatkowo ma szans na rel i teren moe mie po Egipcie.

Miato nr 1 jest bardzo ciekawe bo bdzie otoczone przez wysok gr, i adminowego luka na grce :D . WIec raczej baezpieczne.

Stalin moe sprbowa siekna stona, co moe mi skompikowa troch plany ale inni wadcy np (bombi) mog zrobi to samo.

KhalDrogo[D10] 2014-11-25 20:05:07
Co wicej miast nr1, spowoduje ze inek nie zabierze mi foodplainsa 4 1 1, bdzie ono zawsze moje bo ju miasta tam si nie wstawi :P

W techah planuje agrii fishing, pottery (mam ju 22 kolbki agri).
Mog opscic ten fishing, ale to troch bez sensu.

KhalDrogo[D10] 2014-11-28 20:30:26
Pytanie (prosz w miar moliwoci nie odpowiada na oglnym).

Czy miasto admina , ktre wg regulaminu mona, przej liczy si do iloci przejmowanych, tak jak innych u normalnych graczy?

KhalDrogo[D10] 2014-11-28 20:34:01
Jak rozumiem ide:
9.10 Wszystkie miasta Admina oprcz miasta ICE moecie swobodnie zdobywa i pali wg wasnego uznania.
9.1 Pastwo Admina nie uczestniczy w walce o zwycistwo w grze i jego istnienie ma tylko znaczenie techniczne.

Tzn: wg mnie mona spokojnie miasta zdobywa i tutaj licznik zdobytych miast si nie liczy?

KhalDrogo[D10] 2014-11-28 20:39:08
Bo jeli tak jest, to kurde diametralnie zmienia mi to strategie.
adne lamerskie simcity, scinka, i ostre klepanie axw w kadej wiosce.
A arcia to mamy bardzo adnie :D , wczoraj byem drugi w popie, ju kilku ma agri.

Bodek 2014-11-29 13:25:11
Regulamin D10
paragraf 8. Zdobywanie miast

8.8 Nie wolno przejmowa miast barbw, wszystkie one musz ulec spaleniu bez wyjtkw.

Czytanie nie boli ;)

KhalDrogo[D10] 2014-12-02 21:12:55
Gdzie ten zapis czytaem, ale zmylio mnie 9.10.
Nie wane ju.
1. Widz, e kamie jest blisko dwa pola morza

Planowaem postawi miasto na grce aby obja kamie jak tylko pop skoczy, niesty na tej grce nie ma drogi, wic trzeba bdzie robi ajb.
A to jest screen z granicy inkowie holandia (rudi).
Ja swojego nie poznam jeszcze ssiada, ale iddzie tam war aby wybada kto tam jest...

2. Dostaem tego ssiada ruskiego kurde, bardzo sabo. Jest agr i ind i masa kasy. Zrobi BW i odkry mistycym i pewnie robi stona. Stone i niego to 100 motkw wiec na pewno to robi. Z pewnoci prbuje jeszcze rele zrushowa i jego kultura mnie wywali ze rodka :( caowice. Stolica bardzo szybko bdzie miaa 4 skok kutury i bdzie generowa20 kultury na tur (od okoo 50 tury)

Dla mnie miejscka po barbach jest bardzo wana. Bo ja ruski wemie j to jestem ugotowany. Bdzie mia rele, stona i bardzo dobry teren a ja co najwyej ochapy. Stone jest powalony gdy bezie pompowa mas kultury. I bd nawet jako cre z bibliotekami mia ogromne problemy. Stolica ruskiego bdzie dawaa 11 kultury na tur , a od okoo 45 tury, 20 kulury na ture.
Planuje postawi miasto pole na lewo od miasta barbw. Wiec moe jakim cudem uda mi si popracowa na foodplainsie na grasie.
Sytuacja jest bardzo ciezka gdy, jego stolica moe mi zabra nawet foodplains na tundzrw w moim trzecim miescie.
Jest po prostu bardzo le :(
Ruski bardzo dobrze si rozwija, ma miasta 3,3,2 a ja mam teraz take 3,3,2 dopiero od nastpnej tury bd mia 4,4,2 i agri.
PO produkcji widz ze produkje ostro stona, bardzo mu skoczya, nawet stolica nie pracuje na foodpalinsie (ani nawet drugie miasto, co dziwne ju jest).
Musz zaoy, e stonei jest jego i gra bardzo dobrze.
Ale co musz zrobi, i kurde jedyne co mog zrobi to wykona
uderzenie wyprzedzajce.
Jak ruski bdzie robi ostro stona ( a podejrzeam ze nawet osczdza lasy, bo worker robic drog troch bez sensu na poudnie), to inne miasta nie bd mogy robi duo armii, zwaszcz ze Petersburg jest sabym miastem (jak na razie).
Oczywicie nie bdzie to uderzenie na ruskiego ale na miasto barbw.
Potrzebuje do tego z min 4axow i seta. Ruski co najwyej bdzie mia moe, 1axe i stona.
Musz po prostu ostro doci miast i liczy ze random czego nie ****** i strac standardowe 2 axy. Axy na sila sial wchodz na 16%, jak uk nie jest dranity, wiec wezme ze 4, axy i ze 3 wary. Miasto dolne zetnie 2 axy o dwa popa a grne zrobi axy na piechot (produkcji ma 9), potem w tym micie zetn seta na to miasto. Stolica bdzie rosa i zrobi 5 axa (kady) na 2 promo.

KhalDrogo[D10] 2014-12-02 21:19:59
A ruski, czyli jak podejrzewam larry, pieprzy ze robi armie.
Z power wynika ze ma armi tyle co jak czyli praktycznie nic.
Wali w eko(cudy) po caoci i nikt mu nie zagrozi jeli chodzi zdobycie stona.

Sytuacja z Egipt-inkowie podobno stabilna, egipt ma war charioty a inek BW.
Nie bdzie mia latwo, bo inkowie bd musieli przysc i axe i speary. No minimum ze dwa, a nawet maja tyle to i tak sabo, bo jak tam bdzie, 6 war chariotw to moe by bardzo rnie. atwo inek mie nie bdzie.

Bodek 2014-12-02 21:21:23
przygldam si dokadniej wojnom
take tu u Was specjalnie nie wiem co si dzieje
ale dzi sie przyj i moe cosik skrobn w moim tajnym o Was

ostatnio jak pisaem wspomnienia to pierwszy odpade
teraz chyba pocigniesz duej co ?? ;)

KhalDrogo[D10] 2014-12-02 21:34:14
"teraz chyba pocigniesz duej co ?? ;) "
Plan miminum to przetrwa duej ni w d6 (tam bya chyba 20 tura :D ) ;)
Za dwie tury plan zrealizuje.

Oglnie nie auje wyboru mongoow. Fakt, moliwe ze przepcielm jakies 10- 15 golda bo mylam ze jest normal a nie prince :kwasny
Miasta ma niele rozstawione, stolica na brzegu generuje wiksze koszty. Na wejciu miam -5, teraz jak skoczyy mi koszty jest -6. Ale to jest do przelknieia i wliczone w koszty. miasta bardo szereko wiece jedna moneta w t lub wewte nie robi rnicy.
Co to mie bardzo boli to bardzo prawdopodobny, wrcz graniczcy z pewnoci ston u ruskiego. larry nie jest moe bogiem wojny ale rozwoju sobie radzi bardzo dobrze. tutaj nie ma wojny, i trzeba prowadzi dyplomacji wiec lary ma idealne warunki i ind.
Oczywicie taka spowoduje wkurwienei u ruskiego, ale nie ma wyboru. Nie pozowol mu *** mojego ciko wywalczonego terenu na samym pocztku.
Podjrzewam ze, larry odpuci potem i pogodzi si ze stanem zastanym.
Dodatkowa kasa ktra mi wpadnie, ze zdobycie miasta zasili moje GNP na rush po piramidy.

KhalDrogo[D10] 2014-12-02 21:58:32
A jeszcze jest opcja atakuna podwojnym(pokojowym) 3 axami ruskiego- Petersburg. Wtedy majac 3 axy i wary ubije jego wara i jednego axa ktry si pewnie tam pojawi.
Od dou mogby podej kolejymi axami ruskiego. ze trzy w kierunku jego stolicy szachujc ja. Maja np. 5 axow moglbym sporo namiesza i np. sprbowa odci miedz, ale kurde plan jest ryzykowny bo ruski nascina armii, lasow szybko i bdzie problem gigant. Ogromna kulutra na 2 miasta i wroga ws mnie na maksa. Wol plan bezpieczniejszy nie robicy sobie w sposb bezporedni wroga.
Czas wykoania planu okoo 25-27 tury.

KhalDrogo[D10] 2014-12-03 22:52:03
Zrobilimy sobie takie odwzorowanie naszej pozycji startowej ;)
(edytuje na bieco, dopiero w turze 22 bd mia praktycznie idealnie, czyli produkcje axe, zarcie w miastach, wiec te pola z kamieniem zdejm, co ciekawe wychodzi co mona byo zrobi lepiej :/ )

** 2. WIec robimy przygotowania do tajnej operacji SZACH CZERWONEMU KRLOWI. *
-)w turze 23 scinam poudniowe miasto o 2 popa.
a) W turze 25 , pi axe na 2x sia pojawia si przy miecie barbw. loguje si po ZSRR, scinam seta w stolicy (powinno pojawi si dokadnie odoonych 40 motkw), trzeba zrobi farm na plainsie, oraz scia las do miasta przy townie
b) w wurze 26 loguje si przed ruskim i atakuje miasto barbw, axe maja szanse 16% aby straci. Przy farcie strac 1, przy cudzie adnego, prze niefarcie 3, , wezme ze 2 wary jako support, (jak strac 4 lub 5 to oddaj nacje)
c) w turze 27 stawiam czwarte miasto, axy chroni miasto (i wary).

Plus tej akcji jest taki ze nie zarobi sporo kasy (50-70), prawdopodobnie twoje miasto bdzie miao 6popa
Ze stawianiem miast nie ma co si spieszy , gdy koszty przy 4 miastach to 12-13, a przy 5 to koszty 18 (u mnie). Wiec chatki to obowizek. Miasta bd maksymalnie szeroko aby robi pokrycie.

5 miast to maskymalnei aby utrzyma techowanie na sensownym poziomie, gdy trzeba szybko odkry sailing, masonry, writting (biblioteki i OB)

Po pottery id w fishing, a potem kurde mye czy by nie zrobi bezsensowny mistyczm aby zrobi w granicznych miastach monumenty( tych dwch). Bo ciko bdzie ruskiego przepchn ze rodkowe pola 5 zarcia.
Dlatego imperialistic jest saby. Jeli nie ma cechy fin/org to po prostu koszty szybkiej expansji bd mordercze.

P.S. Mam nadzieje ze w tych miastach nic nie wyskoczy z jednostek
P.S.2 Mam nadziej ze ruski nie dotanie reli (chocia wolabym aby mia rel ni stona)
p.S.3 Ma nadzie ze kto innych ni ruski zbuduje oracla (cenny cud moe by z tego monarchai).
P.S.4 Przegiem z tym fortem na kamieniu (axe z 2 promo) ma raptem 7%, wic trzeba mie 3 aby to gwno zdoby, maskrac, mona byo robi bez fortu....
(tak bd si ciga po piramidy), potrzebne do tego 3-4 axe i set.
Zastanawiam si jeszcze aby nie wykorzysta cechy cre, i nie zajc kamienia z ldu (po skoku kultury), ale koszty miasta byy spore....

Bodek 2014-12-03 22:58:58
tak skracajc ten genialny plan to po prostu chcesz barby podbi ??

KhalDrogo[D10] 2014-12-03 23:01:59
dokadnie, tak aby ruski nie mg zareagowa, gdy na 99% buduje stona i na 99% zdy.

Bodek 2014-12-03 23:05:39
no to git

Tereny s jak wida cikie to podzielenia na dwch zatem o te rodkowe ma powsta spr, tak bya mapa projektowana
Jak rozumiem nie zamierzasz sie nimi dzieli z ssiadem tylko zgarn wszystko samemu.... dobry plan

zapewne wikszo graczy ma taki :D
teraz popatrz na wykonanie i reakcj sowietw

KhalDrogo[D10] 2014-12-03 23:14:28
A e zday to dlatego ta uwaam, bo:
Inek zajty walka z egpitem, susznie niech si pior, two mie nie bdzie, vs war charioty i wary i Gienek i kulturea i wasny teren.

Z mojeg punkti widzenia raczej ruski bdzie pierwszy po stona.
Moe go wyprzedzi pacal, reszta raczej nie ma szans. No chyba ze ruskie nie chce stona ale zlami totalnie

KhalDrogo[D10] 2014-12-03 23:23:14
Nie to, e nie zamierzam si podzieli ale nie ma jak.
Ruski postawi stolic maksymalnie blisko i drugie masto take. To ciekawe jak on chciaby sie dzieli. Moe jakby nie mia Khala na przeciwko to by si podzieli po sowiecku. Ale ma Khala, ktry Drogo kupi mongoow nie po to aby robi simcity. Jedyne co moe dosta to rybki pod warunkiem ze nie bdzie mnie gnit kulur (nie zabierze mi 5 arcia).

A przetestowa szste miasto koo kamienia i Boberkw to utrzymania (wiec moliwe ze ta zrobi). Ciekawe z kim konkuruje o te surowce... Spraw aby to by salldayn, toku, rzym,

KhalDrogo[D10] 2014-12-03 23:24:26
Jaky ruski odusna sie dwa pola dalej to bymy si podzieli. A tak to nie ma jak. Wic on dokona wyboru, nie JA!

KhalDrogo[D10] 2014-12-04 21:22:33
Tura 21
1. Modyfikacja tajnej akcji SZACH CZERWONEMU KRLOWI:
- jednostki wkrocz w turze 26, zaatakuj w turze 27 i od razu w turze 27 zaoymy miast (na podwjnym) nie dajc ZSRR adnego czasu na reakcj.

2. Patrz na demo ZSRR jestem bardzo zadowolony po dzisiejszej turze, ale to bardzo :D .
Jestem przekonany i mog to udowodni, e ZSRR odkrywa meditation (no chyba ze politeizm ale naprawd wtpie)
Wpis larrego bezcenny:
"Cule przegie :) Rela i wojna. Po brzie zdrzyes dojs do buddyzmu?? Jestem pod waraeniem. Musze policzy ,czy to wogle moliwe ,"
Nie larry to nie jest moliwe. Boska interwencja nastpia i cule ci zgarn o ture (no dobra, bez bajery o dwie ;) )
Okoo 100-110 kolbek nauki poszo si je... Jak mio, e si trafio to mojemu ssiadowi. Jak kto jeszcze zbuduje stona przed larry ( a to take moliwe, chocia szans nike) bo larry maskowa eko, to bd zachwycony
3. Cule, leader (znowu!) , bdzie mega mocny org spi, fast worki, pewni jeszcze hapnie na prdkoci priesthood (tak bym zrobi przynajmniej ja) i wolnie oracla a z niego monarchi :P .
MAM NADZIEJE ZE JESTEM DALEKO OD CULE, bo jestem na 100% daleko od Rihitera.

KhalDrogo[D10] 2014-12-04 21:23:09
Pytanie czy admin wie co za kryptonim akcji (bez googla tylko)

Bodek 2014-12-04 23:00:32
bez googla nie wiedziaem, ale ju wiem :)
co do odlegoci i kto z kim graniczy - nie wypowiadam si
co do planw ruskiego to musz sie dokadniej przyjrze

wogle mam mnstwo do opisania we wspomnieniach admina
a nie mam czasu aby przysi zanim pozapominam

Bodek 2014-12-04 23:00:32
bez googla nie wiedziaem, ale ju wiem :)
co do odlegoci i kto z kim graniczy - nie wypowiadam si
co do planw ruskiego to musz sie dokadniej przyjrze

wogle mam mnstwo do opisania we wspomnieniach admina
a nie mam czasu aby przysi zanim pozapominam

KhalDrogo[D10] 2014-12-06 00:52:15
Kolejna tura i kolejne powody do zadowolenia:
Demo inkow:

Obrazka nie trzeba komentowa. Inek poszed w hunting(po speary), to jeszcze bardziej go to pogra. Agri bdzie mia pno, cottage bardzo pono.
A speary scina, czyli ma niskie zarcie a bdzie jeszcze nisze.

Jak Egiptem dobrze zagra (tzn zabunkeruje si w stolicy 5 chariotami i 8 warami) to raczej nie ma opcji go pokona.

Beny 

KhalDrogo[D10] 2014-12-07 01:39:26
Tak si zastanawiaem, co byoby jakby 5 axow i 2 war znalazo by si podwjnych ruchem po miastem ruskiego. Czy zdobybym Mosk z marszu? Trudno powiedzie, moe a stalin (larry) na pewno scia by las i raz popa na 2 axy i nada by raz promocj.
Moe by wyszo ale raczej mocno randomowo i trzebabyoby liczy na jaki bd i jakbym utkna to mogia.
A przecie inek utkna na Egipcie (haram) i teraz jestem prawie pewny, e atwo mie nie bdzie.
Teren wolny czeka, nie warto ryzykowa

KhalDrogo[D10] 2014-12-07 11:03:35
tura 24 a ruski buduje nie zbudowal stona w stoliy :D .
A stolica robi zrobia axe (widziaem na podwjnym). Slusznie, niech robi.
Moe to miasto trzecie robi stona (ma las w zasigu) nie wane.

Dobra to wiadomo dla mnie. Ruski moe mie stona aby nie blisko mnie.
Moe te go nie mie.

Bodek 2014-12-07 20:45:19
No jak wida nie zbudowa...
a jak w ogle dyplomacja z ruskim ???
Rozmawia cosik czy cisza w eterze ?

KhalDrogo[D10] 2014-12-07 22:50:21
Z ruskim na pocztku bya ywa dyplomacja, o to jak si dzieli.
Potem niby ruski idzie ostro w armie a ja w simcity, a on mwi ze musi si "porozglda ". Potem oferuje sojusz ;) , a power stoi , a armia miaa by.
Wic widz w uja cicie.

Oglnie to lanie wody.

CO do stona, to nie mam pojecie co si dzieje. TUra 18 mistyzm, 3 laski to 90 motkow. Bazowo spokojnie moe mie 10 motkw wiec 15 na tur. Wiec MAX 4 tury. NO ABSOLUTNY MAX, jakby mu zaleao to 3. A mino 6 tur. Chyba, e chce na piechot. Moliwe. Ale tego ze w stolicy robi AXE (100%), to nie pojmuje.
Dobrze dla mnie.

KhalDrogo[D10] 2014-12-07 22:58:05
Aha zauwayem asymetri mapy. Np monglia i holandia.
On nie ma food plainsa obok owiec, ale ma inaczej miasto barbw.

Bodek 2014-12-08 10:56:22
Mapa jest symetryczna na wielu rnych osiach symetrii
najwidoczniej porwnujesz pola poza polami odbitymi

Poza tym pisaem e zgadza sie zawsze suma a nie konkrtene pola co do krateczki moe tak by e kto ma zalew a inny gras za to obok ma tamten tundre a ten co tam

A co do miast barbw... kombinujcie rozgldajcie si

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 11:28:36
Dobra porobie screeny.
Inna sprawa, caly czas nie ma stona.
Do dupy bo moglem zrobic seta worka a dopiero teraz armie.
Ale skad to moglem wiedziec.

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 19:32:58
No poznaem okolic.
Konkurenci do soni to: Wilhelm (rudi) i Grecja (tak zakadam).

Dzi co takiego znalazem, czyli grek stawia misto przy oazie, pewnie na grce. No nie powiem agresywnie ;) , do ochrony wary, a Holandia ma mas chariotw, bo posza animal - BW. Pewnie rudi( tak zkadam) nie przepuci takiej okazji. Dodatkowo zarzuciem mu delikatnie ju temat.

SPotkaem take skauta bomblowego, ale kurde co mi si wydaje, e on nie jest konkurentem do kamienia. NO kurde jakby on by to sabo byoby (co nie zmienia planw co najwyej troszk je modyfikuje)

cieka okolica, larry , rudi,, sluszaem jaki dziwne plotki ze Inek to cheos, ale co mi si wierzy nie chce, moe to jarek.
Dobrze ze inek si wpieprzy na min i bdzie mia bardzo ciko aby pokona harama, szanse na to 5%.

Ruski do tej pory nie robi stona, ale widziaem ze wyci lasek na twardej grce obok stolicy. Na boga ludzie rbta tego stona, aby tylko ruski tego nie mia! Kady kto zbuduje ma 10 do relacji z Khalem.

Nie pokoju mnie skok Powera ruskiego. Ma mniej ni ja ale widz ze robi.
C oby random by po mojej stronie. Jutro rusz si po i bd widzia jak armie trzyma w miastach. Pojutrze zobacz czy co dobudowa.
Koneicznie si trzeba z ruskim dogada ale na moich warunkach.

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 19:34:09

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 19:36:33
Zauwa, e u Grekw Holandia kuku/yto oddziela oaaza nawodnona.
W moim przydaku jest tam zoto i miast barbw.
U mnie oaza jest pomidzy mn i ruskim.

Bodek 2014-12-08 22:36:51
zauwayem - wszystko zgodnie z planem

a z innej beczki
Aleks ci wojne wypowiedzia

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 22:59:34
ALeks wpieprzyem mu si skautem troch.
Mam nadzieje ze HOlandia nauczy go kultury :)

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 23:48:27
za 32 godziny atak ;)
Moe by troch randomowo, zaley od tego co rusek bdzie mia i jak wejdze.
Jak si odbij lub drasn tylko raz pierwszym to lipa na maxa. Trzeba bdzie si wycofa bo moe by baaardzo le.

Bodek 2014-12-09 00:13:16
a ile w koncu tego rzucasz do boju ??

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 00:15:35
5 axe i 2-3 wary

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 00:16:04
HOlandia ju si pyta czy na pewno tam nie byo adnych falang :)

Bodek 2014-12-09 00:17:44
a byy falangi ??

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 00:25:27
nie byo, adnej. Zreszta zawsze wida to wida najsilniejsz jednostk wroga wzgldem tej na focusie.
Najbardzie wkuria mnie ten random. Bo rznie moe by.
Ale kto nie ryzykuje to nie ma nic.

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 14:37:37
nie ma ataku robi miasto. Po uju, ma aniamla 3 dni temu odkry a nie rele :/

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 14:37:53
trzeba mie hunitng chocia odkryty

Bodek 2014-12-09 15:17:17
nie ma ataku na Stalina czy na barby ??

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 18:50:55
nie ma ataku na barby, bo stalin ma animal a ja bym nie doci chocia jednego speara, po prostu musze mie speara aby rushy miasto barbw

KhalDrogo[D10] 2014-12-10 23:27:57
Ze nie mogem dosta jakiego Pacala. Dastam ruskiego. Do dupy.
Nie da si pokona w walce ssiada, wic trzeba si z nim dogada, podzieli.
Wic si dogadujemy. Miasto barbw dla mnie (po prawo miasto postawie).
Oaaza dla ZSRR.

Bodek 2014-12-10 23:38:31
ooo to i tak mega dobrze dal Ciebie
bo tereny wok miasta barbw s znaaaaacznie lepsze ni te przy oazie
a rybki ??

KhalDrogo[D10] 2014-12-10 23:46:37
dla niego, dla mnie po co?
Nie wiem czy lepsze. Po prostu przy oazie jest taniej i szybciej.
Mam nadziej, e si dogadamy :niepewny: .
Nie za bardzo si jest jak podzieli ale prbowa trzeba. Ja potrzebuje kasy miasta mniej potrzebne.

KhalDrogo[D10] 2014-12-10 23:50:52
le trafiem chyba z tym Larrym. Ruski to larry (za skldnie pisze) i stanowczo za mao gupot. le trafim z tym, e idzie po animala. Mylam , zdubi mnie brak agrri (tego chyab nie ma).
Mam wrazenie, e chce si dogada, to tak jak ja.

KhalDrogo[D10] 2014-12-11 00:13:22
Wcelowa *** z techami jak u rihitera. Wtedy miao by BW. NIe byo.
Tutaj miao by medittion nie ma. Do dupy :/

Bodek 2014-12-11 09:51:50
No rozpoznanie rywala nie idzie CI najlepiej to fakt

a co do ssiada to czego ty chcesz od ycia
ostatnio miae Rihitera bezbronnego do 30 tury i toytoya dokarmiajcego misie
doprawdy ciko o rwnie atwy zestaw ssiadw
teraz masz ruskiego - jak twierdzisz "Lary" - te nie wyglda to specjalnie trudno. No od kiedy to "Lary" taka gwiazda e si go lkasz
Raczej zawsze opisywae go jako .... niezbyt rozgarnitego gracza ;)

KhalDrogo[D10] 2014-12-11 09:59:22
Nie przeinaczaj.
Po prostu larry w dyplomacji nie potrafi si odnale.
Gra potrafi bardzo dobrze. Taka jest opinia

CHyba jestemy dogadani. Mam nadziej ze nie wykrci numeru.

Bodek 2014-12-11 10:53:35
fajnie to brzmi:
-Lary nie potrafi si odnale w dyplomacji
- jestemy dogadani

:D

KhalDrogo[D10] 2014-12-11 11:34:57
mam nadzieje ze si przelamie w tym dyplo

KhalDrogo[D10] 2014-12-12 22:30:00
Poznaem konkurenta do kamienia. Jest to warzywko Arabia- Raptorus. Tutaj 100% pewny jestem :) .
Wiec bardzo pasuje.

W niedziel planuje z ruskim szturm miasta mam nadzieje, e nic nie ******.

Oglnie planuje tak, ze bd tylko 4 miasta, a pite obok kamienia na ldzie.

Bodek 2014-12-12 23:11:27
znaczy zdobywacie miasto barbw wsplnie ?

KhalDrogo[D10] 2014-12-12 23:13:53
Podchodzi axem jednym jako wsparcie. Ja bd mia swoich 5 i dwa wary i odkryte ju speary. Nie powinien niczego odwali ale kto tam to wie.

KhalDrogo[D10] 2014-12-13 18:34:23
Nadale jakie promocj lucznikom?

Bodek 2014-12-13 20:40:43
Jak tylko moge to nadaje
Tak jak Ai

KhalDrogo[D10] 2014-12-13 22:55:53
Spoko, mylaem ze jakie czary, mary, masz autopromocj czy sam nadajesz?

spoko, trzeba uwaa kiedy si logujesz ;)

Mam kontakt z Zara. Ofert siekniecia Ruskiego. Piknie i fajnie tylko jak to poczy z piramidami.? I czy to moliwe?

Mam ofert aby wbic si w inkw ( tylko po co ?) zysku nie bdzie, mam nadzieje ze haram da rad.

Nie wiem po co mi la ruskiego jak, teren jest (bo arabia jest ywym trupe), inkowie wpltani w wojn

KhalDrogo[D10] 2014-12-13 23:05:02
Ocho, inkowie to cheos?
Pikne towarzystwo :P

Bodek 2014-12-13 23:06:41
Cheos napisa w watku dekonspiracja:
Gram Inkami

Gram... GRAM.... gram to mocne sowo
Na sowo "Gram" to trzeba sobie zasuy
:hehe:

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 01:02:28
Sorry za sms "." w nocy co mi si klikno.
Jednak plotki okazayy si prawdziwe. Mam nadzieje, e cheos pjdzie po caoci i bdzie atakowa spearami na wary 4 vs 3,95, przy koszcie 35 na 15

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 11:08:26
Spona twoja wioska. 2 axy straty czyli dobrze.
86 golda take mio .

Bodek 2014-12-14 11:32:31
2 axy to zdcydowanie lepiej ni dobrze
random mega korzystny - gratki

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 11:40:16
W kocu agresywne axe robi rnic. Teraz mam dwa axe na 3 promo :) .
Twj uk na kamieniu ma bardzo cieplo. Bior trzy najlepsze axy, daje i promo marines i jest po nim (moe strac jednego) i ogie po piramidy.

Bodek 2014-12-14 11:44:08
no wiesz 16 % to jest a 84% dla ucznika
take niejedna walka rozstrzyga si bez strat
ale eby bya jasno te bym atakowa 6 axami na uki szczeglnie z warami na ewentualny zy random

Tak czy inaczej gratki

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 11:47:09
Ja wziam axe ruskiego i logowanie razem bo:
- nie zaatakuje mnie jutro jako pierwszy,
- nie moe mnie zaatakowa jako pierwszy
I ryzyko wpadki jak axe nie dranie lub raz dranie take spore.
5 agr axw to jest rozsdne minimum (wary bu si przyday), 4 ryzyko.
Ile nieagresywnych axow potrzeba? A chyba z 7-8.

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 20:29:11
Dostalem info z Egiptu, ze cheos si jednak opanowa. Nie bdzie dalej brn.
A szkoda :) . Mg tam si z nimi babra jeszcze.
Ale i tak nie jest le.
Cheosa arcie i produkcja to poowa mojego.

GNP, te bez szalestw.

Zdobyl troch kasy na miescie barbw (mam nadzieje, e sporo mniej ni moje 86), obniajc koszty armii (pewni jego wary poszly w piach). Z tego co pisze haram jego armia to conajmnie 4 axy plus ze X (zgaduje 4-5) speary. Czyli wniosek jest taki ze pci za armie :)
W techach tez sabo, ma BW i hunting. Brak agri moe bdzie za par tur.

Jego speary s uja warte na moje agresywne axy, chariotw raczej szybko mie nie bdzie. Zreszt bo saling masonry wezm i w kocu animala ;) .
Raczej barakw w miastach nie pobudowa.

Z mojej perspektywy najwaneiejsze abym przej i postawi miasto obejmujce swinki zoto (to twoje) a z cheosem ju sobie poradz.

Kurde, sdze ze mam spore szans na piramidy, Chyba powinienem by pierwszy.
Z cudw to dobrze byoby sprbowa sieknac latarenk jeszcze i moe sprbowa Kolosa (ale to odlgely temat).
Miasta na HE to ju mam. MIasto przy bazowym townie. Pikne miasto mas grek :) Swoj drog to dobrze ze paliem towna. Bez dodatkowej tury bym nie znalaz tak fajnej lokalizacji :P

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 23:30:51
Fajne podsumowania.
Ciekawe powiesz na moje. Wiem jedno, ze jest unikatowe ;)
Ale korea za 50 golda, to si zdziwiem.

Bodek 2014-12-14 23:57:32
polska mowa nie by trudna ....
ale nie rozumiem co chciae napisa :D

Bodek 2014-12-14 23:57:32
polska mowa nie by trudna ....
ale nie rozumiem co chciae napisa :D

KhalDrogo[D10] 2014-12-15 00:03:54
Mialem na mysli ustawienie.

KhalDrogo[D10] 2014-12-15 00:04:17
Miast abys sie nie czepial

Bodek 2014-12-15 00:14:20
no to za jakie 15 turek jak bd pisa Twoje podsumowanie to sobie wszystko przeczytasz ;)

KhalDrogo[D10] 2014-12-15 14:21:15
to si sytuacja pokomplikowaa.
Haram zjecha Rzym (albo zaraz zjedzie) cheos, ma woln armi.
C po workerach klep axy wszedzi wszdzie i id zabezpieczy to miasto przy zocie. C jade po bandzie po 3 axy id na lajby reszta axw leci ma d do miasta barbw, a miast bd broni 2 wary. A ruski bdzie widzia ze s w nim wary. Mam nadziej ze nie zaryzykuje, bo mam konflikt z Zar. Bdzie si kapke obawia.
Cheos niech nie kituje ze nic nie straci. Co najmniej 8 warw, przy szturmie ze 6 hwaczy. Zarcia miasta nie maj s bardzo malekie.
Ale obawiam si ze moe sprbowa atakowa to drugie miasto przy barbach (ze zlotem). Wyle axy niech pilnuj baaganu

KhalDrogo[D10] 2014-12-16 00:21:35
Chodz suchy, e Khalem Drogo gra Peter.
Bardzo dobrze, bardzo dobrze.
Ciekawe co myli cheos kto jest Khalem.

Pytanie czy mog dla artu zrobi wpis w we wasnym wtku "Deknospiracja" i co wg uznania wpisac?

Bodek 2014-12-16 08:35:38
Dekonspiracja - jest nazw wtku zastrzeonym w regulaminie tak jak ogoszenia admina czy regulamin
W takich wtkach artw nie ma

Bodek 2014-12-16 08:41:08
oj a ile mi pisze na tajnych e na pewno graniczy z Peterem :D
kady kto zagra gorzej od ssiada sobie tumaczy e skoro ssiad zagra lepiej to musi to by jaka super gwiazda

Jedna parka mi wzajemnie pisze e tamten drugi jest Peterem :D
Zatem tam chyba Peter graniczy sam ze sob

KhalDrogo[D10] 2014-12-17 10:37:15
Wg oblicze, piramidy mog sta w 50-52 turze.
Zaley jak si uoy, w co bdzie gra ruski ( i czy przypadkiem) czego nie odwali.
Ruski ma jedn jednostk wiecej ode mnie, wic raczej nie zaatakuje.
W powerze wczoraj byem 19 ruski, powiedzmy axe chariot przedemn.
Wic podejmuje ryzyko i nie pobstawiam axami spearami miast, w miastach tylko po warze ( a on to widzi poprzez t glupi grk).
ABy zminimalizowa ryzyko, loguje si po ruskim aby docia jakby bya taka potrzeba.
Pisz to bo jakby ruski mi wjecha, to prosz sie nie mia, e daem sie zrobi jak dziecko.

Druga sprawa to, e cheos i haram szpeiguj mnie. Bed za ile tam tur 7-8 widzie moje demo. DObrze byoby do tego czasu jak armi zbudowa :rotfl2:
Bo kurde troch lipa. A zrobiem bad bo moglem cheosa maksa szpeigowa aby blokowc moje demo. Ale i takby sie mogli dowiedzie.
Cheos poewnie boi si w ciemo zaatkowac Khala (sluszie take bym si ba), wiec niucha co tam u mnie. Podszedl nawet pod granice warem (niby przypadkiem) ale kurde nie mialem czym go ubic.

A co do Arabbi to adnie sie zabunkrowali. Luki s. Miasto na grce. Mona scina protectywne luki. Szkoda tylko e ZUlu zgarna za free worki :/

KhalDrogo[D10] 2014-12-17 23:13:18
Mam demo sojuszika bombla:

Sporo GNP (wiksze ni moje cre), armia szcztkowa (chyba ostatni).

Mam nadziej ze nikt szalony nie jest i nie robi na sucho piramdid????

Bodek 2014-12-17 23:15:30
w poprzednim dyplo na sucho robi Cheos Wiszce Ogrody
i emy go z Efe wyliczyli i wyprzedzili na finiszu
ale Piramidy..... to ju wyjtkowy twardziel musiaby by

KhalDrogo[D10] 2014-12-18 00:10:10
ale ten wpis w kalendarium z propaghanda to ju moge sobie darowa.
Powanie nie sieje propagandy, a e cos tam si przewninie to nieuniknione jest.

KhalDrogo[D10] 2014-12-20 18:47:46
Piramidy bd w 52 turze. Mam nadzieje, e u Dothrackw.
Mam numer 4 jako gracz, (2 - arabia, 3-maya, 4-grecja (oni maja writting)).
Wiec jak kto chce wygra wycig w kosmos to musi mie piramidy w 51.
Hodor!

Beny 

KhalDrogo[D10] 2014-12-21 16:39:39
Dzi odkrylem sailing i sporo si mona dowiedzie.
Ja ma z surowcw, kuku i miedz, cheos to samo.
Natomiast, ruskim ma: miedz, konieX2 (ciekawe skd??), krowy x2, i owce.
Naprawdopodniej ruski postawi bardzo agresywnie Zarze miasto nr 4 (koo dwch food plainsw, krowy i owcy.
adnie, troch mu ksozty siaday i dopiero dzi odkry agrri (lub fishing), wic za kilka (6?) tur bdzie pottery.
Koszty ruskeigo troch dobijaj, ale terenu ma sporo i to niezego. Ale te koszty go troch dobija.
Prodkcji ma bardzo duo, i arcia take, wie zaraz bdzie solidna armia i pewnie pjdzie ostro po miasto barbw, ze zotem co go na maksa zkonfronutje z Zar.
(armii ma tyle co ja czyli pewnie ze 5 axw spear i chariot).
Teraz si nie dziwie dlaczego tak bardzo Zara namawia na atak na ruskiego :P .
Ale glupich nie ma, tylko bym pomogl Zarze. A wol wiecej ugra na oslbionym i non agr Inkowie, niz agresywnemy z wielkim zarciem i produkcj ruskiemu.

Co dobrze, dla mnie bo ja planuje na maska skonfronotwa si z cheosem w walce o nasz teren sporny, planuje wzia wszytko co jest naszej granicy.
Molwe ze cheos pjdzie w zasiedlanie terenu pomiedzy nim a Inkami, unikaj konfrontacji ze mna, co mi odpowiada bardzo.

Jednak piramidy to drogi interes, 250 mktw plus ajba 50 to troch jest.
Na wykresie armii juz si zrwnaem z Cheosem a jego speary s dla mnie niegrone.

Jednym slowem, czekam co zrobi Cheos i kontroluje jego ruchy. NIech wie, e adnej nawet troch spornej miejscwki nie wemie. Niech bierze to co jest za darmo :P

KhalDrogo[D10] 2014-12-28 21:21:00
I poszed atak. W sumie nie najgorzej, dobrze. Pierwszy mia 20%, zrani archer 1.5/3.
Drugi spokojnie wygra na 90+%.
Piramidy jednak mog by na 54, a nie na 52. Gdy pomyliem si w odlegoci wyspy.

KhalDrogo[D10] 2014-12-30 21:33:48
Egipt i Inkowie chyba ze sob wsppracuj i mog mie pewien problem ze zdobyciem zlota.
Przedwoczraj zalogowa si cheos, zanim zaraz haram (a ten ma problemy by z kim w grze). Cheosowi zginlo troch jednostek, bo jest pik na wykresie power d, taki solidny..
Wic moliwe, ze jest to rodzaj zapaty za miasto na rodku i teren dla Egiptu albo solidna wsppraca. Egipt daje war charioty, cheos swoje quacze oraz axy.

eby nie byo, e nie zdaje sobie sprawy z tego, za bardzo nie ma jak co z tym zrobi, trzeba zrobi ze miniumu 1 spear.

KhalDrogo[D10] 2015-01-08 21:19:21
A jednak podejrzenia co do wykiwania mnie przez Inkw plus Egipt okazay si bdne, jak kilka moich paranoi.
C lepiej w dyplo by starym paranoikiem, ni nie widzcym zagroe idealist.
Ci drudzy yj pewnie szczliwie ale krcej.

Dzi random nie pomg.
Miasto zdobyte, 108 :moneta: , 1 axe straty.
Zaoba u Khala.
;)
Piramidy 55 tura.

KhalDrogo[D10] 2015-01-08 22:21:03
Z takim randomem tu kurde ide klepa faszywe mongoy na rodku. Cheos bierze te swoje quequa z combatem i idziemy wykurzy dzikusw.

KhalDrogo[D10] 2015-01-08 22:32:56
A tak podjerzewam e rudi zaraz bdzie mia HBR bo nie ma pisma a troch miast pojara. Stawiam na rudiego.

Bodek 2015-01-08 22:58:39
no radnom re CI okrutnie
jeli tracisz po 1 axie na miecie to wrcz niebyway fuks

KhalDrogo[D10] 2015-01-09 00:49:08
Juz bez przesadyzmu z tym niebywalym fuksem.
Mialem 4 ataki na 17,6 % jeden na 20%. Jednego powinienem wygrac a wygralem dwa.
Potem jeden padl na 66%. Wiec w sumie stracilem 4 axy na 5 lukow.
Statystyka jest taka ze nawet jak luk wygra bitwe to powinno mu zostac 1 - 1.5 zycia.
I tak dokadnie bylo u mnie.

Przyznaje random nie krzywdzi jest korzystny. Ale uznaje ze wynagradza sasiedztwo ktory tez bylo randomowe. A ja dostalem agr ind za zlotowke i cheosa fina.
zaden z sasiadow nie zostal zjechany obydwa ostro w axy.
Dobrze ze chociaz kawelek terenu bede mial po arabie bez walki.

Z innych spraw to mysle czy rsukiemu nie przehandlowac zlota za miasto przy oazie.
Jak sie zgodzi.
A tam fajne miasto dla piramid byloby. 5 farm na grasie.
Bo podobno ruski oddaje zloto swoje zloto zarze.
Niepotrzebnie stawial 6 miasto. Lepiej bylo siekac zloto kiedy zara nie mial armii i hbr

KhalDrogo[D10] 2015-01-09 00:53:51
Bo rsuki mowi ze koszty sa spore. Bo sa 9 miast to sporo.
Bez currency strazznie skomplikowany temat.

A ciekawe czy najpierw beda piramidy czy stone :D

Bodek 2015-01-09 10:05:38
Scooby prosze Cie

Straciles 4 axy na 5 lukow zafortyfikowanych w miescie na gorce za murami.:-D
A jednego biles z wody....
Nie pisz ze miales normalny random

Nawet nie wiesz jakie ilosci ludziom poginely na jednym miescie z dma lukami
I tez agresywnym graczom

Napisz szczerze ze miales fuksa jak diabli albo nie pisz nic
Ale nie pisz ze prawidlowy random

Teraz lepiej wykaz sie ze cos na tym ugrasz

Znaczy WOJN z Cheosem i Haramem to sciema czy faktyczne dzialania

KhalDrogo[D10] 2015-01-09 10:47:06
Ja mam takie oblicznie.
Moj axe mial 6 (dwa sila)
uk ma 7,35 w miescie na grce, mury, luk ma first strike.
Zeby wygra potrzebuje ja 6 rund, a uk potrzebuje 5 rund.
Szansa na wygranie rundy przez luka jest 7,35/ 13,35= 55%
Szansa wygrania przez axe jedenj rundy to 45%
Wiec warto oczekiwana pojedynczej walki to luk wygrywa (5 rund dla niego), ale dostaje w mord na 4 rundach
czyli 5-4 w rundach dla luka.
Lukowi zostaje wiec 1.0 siy. Wystarczy tylko dobi :) .
Z first strikiem (jak wejdzie), lukowi statystycznie zostanie 1.5 siy.

Majc te obliczenia, uwaam, e na 5 twoich lukach, powinienem stracic 5 axw. Straciem 4.
Jest sprzyjjcy, korzystny, nie skrzywdzi.
Moe tak, innych random moe krzywdzi (ale podejrzewam, e nie kadego), a mi lekko sprzyja.
Albo tak, nie krzywdzi i to ju jest duy sukces w civce.
W civce jak random jest blisko wartoci oczekiwanej to ju jest bardzo dobrze.

Taka jest moja wiedza na temat randomu.
Wiec albo jest nie pena albo liczy nie rozumiem.

Co do wojny, to dzi sie koczy i bdziemy rzu w zgodzie.
Nie bdziesz mia przyjmenoci z patrzenia jak si wykrwiamy :P

KhalDrogo[D10] 2015-01-09 11:22:57
A tak sobie mysle czy nie siekne stona.
Przyda sie bo albo dostane inzyniera albo proroka.
Prorok na teologie a inzynie moze na palac.

KhalDrogo[D10] 2015-01-09 22:01:30
A jednak, to nie byy paranoje :P
Czuem, e chc mnie wydama, co jednak bodziu jak wiesz proste nie jest :P
Dzi zlikwidowaem 3 axy cheosa, gdy nie wiedzieli ze mam 2 worki i mogm zrobi drog.
Mam speara i chariota przeciwko 3 war chariotom. No zobaczmy, jak random rzuci.
Piramidy i tak buduje, kas na upgrade jest.

Bodek 2015-01-12 12:27:43
skoro si zdekonspirowae
to prosz aby pisa w kronice i wogle w sprawach dyplo jako Scooby
Khal jako nick zosta wyszarzony i nieaktywny

Bodek 2015-01-12 12:27:43
skoro si zdekonspirowae
to prosz aby pisa w kronice i wogle w sprawach dyplo jako Scooby
Khal jako nick zosta wyszarzony i nieaktywny

ScoobyDoo 2015-01-12 13:04:24
Ok, Mam nadziej ze mog logowa sie do gry jako Khal?

ScoobyDoo 2015-01-12 13:05:08
syszaem, e fakt zbudowanie piramid na zocie troch zadziwi spoeczno.

Bodek 2015-01-12 13:46:29
niekoniecznie

"niektrzy" widzieli e masz miasto na kamiennej wyspie
a e potrafi wyciga wnioski to ich nie dziwio e bdziesz prbowa piramid

Podarowaem Cheosowi nasionka koperku i pietruszki :D
eby mia czym obsia swj warzywniak :rofl2:

ScoobyDoo 2015-01-12 14:15:04
A e, niektrzy wiedzieli to ja wiedziaem, e on wiedz.
Na 100% Zara wiedzia, i ruskiemiemu powiedzia.
WIec sam potwierdzim ruskiemu, ale cheos wydawa sie lekko zaskoczny.
Haram take pogratulowa.

Co do Inkw, to cakowicie niepotrzebnie s te nasiona. Jak dobrze docisniemy to we dwjk szybciutko to wykurzymy ze rodka. A Co potem przyszo przyniesie, to trudno powiedzie.
P.S.
Z ZSRR uzgodniem wymian zoto na miasto przy oazie, piekne miasto pod piramidy.
Dodatkowo wspomog go armi na wojnie z zar. I tak sie nie mam si z kim la, a tam na pewno kasy wychacz, a Ruski niech leje Zaraz orgow.

OD dzis tylko farmy, Jednos miasto bdzie pod chatki to z marmurem. S chatki jest rzeka jest wystarczajco duo arcia.

ScoobyDoo 2015-01-14 10:46:04
No coz zakladam ze cheos i harqm nie wjada. Jak wjada to coz wqrzywniak.
Od jutra buduje stone i jak sie uda to bedzie 40 % szansy na proroka.
A wtedy teologia. Jak inzynier to pomysle moze teo na sucho.

ScoobyDoo 2015-01-15 20:49:58
Za 6 tur moze by Stoneza 5 tur matma.

ScoobyDoo 2015-01-15 20:51:08
Powiedz mi co jest z tym odlczaniem. Mozna odczac wielkich czy nie?
Od czego to zaley? Bo kurde jak wstawie wielkiego a potem nie bed mg go odczy to lipa straszna.

Bodek 2015-01-15 20:55:19
na t chwil jest ZAKAZ bezwzgldny

trwa poszukiwanie rozwizania
Niestety Civka ma mnstwo bdw jako gra a szczeglnie Pitboss

ScoobyDoo 2015-01-16 22:13:16
Si XXX dowiedziaem, e Grejci -bobkowi wyskoczyo w drugiej turze pracy na kopalni silver i ten silver ma Bombi.
I jak powiesz ze mi random re to od razu wali bd w ryj.

Bodek 2015-01-16 22:18:42
w poprzednim Ci wyskoczyla druga miedz przy najlepszym porcie take teraz musisz sobie radzic bez wyskakujacych surowcow

A o co chodzi z wojna z Rudim?

ScoobyDoo 2015-01-16 22:21:08
Dosta kamie aby zbudowac sobie mury w miastach, dodatkow uzgodnilimy ze to gniazdo barbw oddaje nam do podziau, sam chce tylko zadowalacz w prezencie z mojej puli (gemsy)

On ma bezpiecznye granice moe hasa w i innym kierunku, my mamy teren i wane surowce.

ScoobyDoo 2015-01-16 22:21:35
Po prostu musze zerwa handel z nim jutro rano. Zrobi sobie murki za poow ceny.

ScoobyDoo 2015-01-19 21:57:40
Z planw zlych i niedobrych to, ruski idzie po katapy ostro (najwysze gnp to jego), i idziemy razem., may kontyngent na zar. jaz wezm sobie troche kasy raczje miast nie bdzie duo.

Z inncych mega ciekawych rzeczy, ktrych nie chc pisa na tajnych bo to :wstyd: i :zawstydzony: , ale kurde rozwaam opcje zrobienia teologii na sucho i z inzyniera trzasn palac. Ewentualnie zbuduje stona i na 40% moge mic proroka, to jest szansa.
Kazdy wielki bdzie super tylko ze prorok lepszy.

Bodek 2015-01-19 22:48:05
znaczy we 2 wypad na Zare ??

a te sloniki i zamieszanie z Rudimi kamienien ??
no i jak Cheos znosi rol warzywka :D
nie sadzi sie troche ?

ScoobyDoo 2015-01-19 23:05:39
Ja pomagam troche, za miasto przy ooazie, ktre moe by super miastem dla wielkich.
Ruski gra all in bo twierdzi ze Zara nie idzie po katapy
Peter z haramem id na jedne gemsy i slonie. Rudi nam odpuszcza te nasze ale ma pewne plecy i dostanie zadowalacz.
Ponti stawia miast jak szalony ale bez sdw i zaraz GNP spadnie mu na ryj, bobek zajety jest rudim, wic moze sie uda zajc srodek z cheosem.

Ciekawe kto bedzie mia teologi, bo podobno haram robi proroka na 30-50%.
ycz naukowacam.

Co do chesoa to mowi mi jaki super interes jest zrobi code of law ;) .
Moe i dobry plan ale pki co to nie ma opcji, jak random nie bdzie sprzyja to masz ci los robi teologi na masie naukowacach z marszu, moze to zajmie 6-7 tur i bdzie sta paac

ScoobyDoo 2015-01-19 23:12:49
Kurde nie wiem czy egipt lepszy czy MOngo. Bo kurde jednak egupt moe mie szybko apostolksi i haram robic le idzie na randomie. Zreszta bodek jest szansa nawet ze jak sie bedzie ociga z budow to mu zarbior apostolski :P inzynierem, gdyz filzofi mog wypalic z naukowca. Ale ten numer haram dobrze zna :)

Bodek 2015-01-19 23:46:49
Otrzymaem PW od Ciebie
ale e mi si skrzynka zapycha to wkleje tutaj eby tre nie zagina ;)

Ten scren duo tumaczy, jak si czowiek przyjrzy :P
Miasto wydaje si sab ale ta nie jest bo jak bdzie trzeci soko kultury ( bibliotka bedzie to szybko) to bd mg przeynac na te wyspk ktra podjerzewam ze jest na lewo :P

Po wygldzie kratek wida ze jest
coast, ocean, ocean cost panie adminie i na pewno jest tam co cennego np silver :P craby i inne bardzi cenne zasoby

i brzydkie opcje gry jak inne zawiod :wstyd: :zawstydzony:
Kita (HA) na ruskiego ..... jak si wykrwawi na zarze :wstyd:
Mona teren potem nawet zar przejc :) jak bedzie dycha.
Ale pisz to w PW bo to s brzydkie taktyki i brzydkie myli.
Wszystko zalezy jak ruski zagra, jak zagra dobrze, to co bd mysli nad podbiciem petere :D

Bodek 2015-01-19 23:48:32
i ciag dalszy:

jest jeszcze jedna brzydka taktyka :wstyd: :zawstydzony:
Kita oczywiscie i wielki artysta :D

Mam nadzieje, e nie bdzie do tego takich brzydkich rzeczy trzeba robic

Jak to si mwi Scooby
Nie krpuj si Albercik - usta usta :D

ScoobyDoo 2015-01-20 00:04:49
Wiesz bodziu, ten pakt zostanie ocenzurowany, a wpisy po dyplo zastan skasowane :P , zreszt nie dopisuj zda ktrych nie napisaem :P .

Co noykw to nie planuj na t chwil.
Noyk moe si pojawi aby np komu skrci cierpnienie jeli pogra le.
Jeli kto zagra dobrze to n wykluczony. Zreszt sam te mog by znoowany, szczeglnie wtedy gdy bd sabszy, albo wtopi.
Jak w stadzie wilkw, wilk slaby i chory i bezbronny, to nie potrzebny trzeba go ubi.

Zawsze moe byc tak, ze u zary plan ruskiego wypali w 100% naapiemy si terenu jak dzikie koty i potem mona nawet angola razem pojecha i dzieli sie terenem. Bd mial z ruskim przeplatank ale c.

Wszystko jest mozliwe i niczego nie wykluczam.

ScoobyDoo 2015-01-20 00:23:55
Ruski podejrzewa, e Zara idzie w confu, gdy ma due pastwo i tanie sdy a rela fajna byaby dla niego :)
Wiem, e Zara dugie nie mial pisma wiec co w tym moze byc

Bodek 2015-01-20 09:09:10
Scooby napisa:

"Wiesz bodziu, ten pakt zostanie ocenzurowany, a wpisy po dyplo zastan skasowane :P , zreszt nie dopisuj zda ktrych nie napisaem :P ."

Mam wklei screena ??
Co si wstydzisz.... masz plan wbicia noa to OK
nie musisz si krygowa
zreszt zainteresowani mog sobie przeczyta tajne pakty twoje z Toytomem z D9 i starczy :D

take nie krpuj si i pisz tutaj a nie w PW

A Podbj Zary wsplnie z Ruskim to ju co konkretnego czy tylko takie odlege mgliste plany gdzie kiedy ?

ScoobyDoo 2015-01-20 09:14:36
Konkret.

ScoobyDoo 2015-01-20 09:18:31
TT byl wazywem :

Bodek 2015-01-20 09:55:42
No to jak konkret to ciekawie
bed bacznie obserwowa

ScoobyDoo 2015-01-20 10:18:07
Mi na tej wojnie nie zalezy jakos dostsne dobre miasto pod farmy.
Zara na pew o sie oslabi. Ja zarobie kase z palenia miast moze jakis teren.
Podobno ponti 9 miast ciekawe jak z kosztami ;)

Bodek 2015-01-20 23:23:39
no i co okazao si e Lary owszem jest w pobliu ale nie na rosji

ScoobyDoo 2015-01-20 23:58:10
Widziaem, jak nie byo reli ani stona i podplomacji.
Obstawiam, ze ruski to bartek. Gra "Jzka" ciapka niepotraficego gra, mao kumatego, a pdzie na penej xxxx do katap (bez fishing sialing mistycyzm)
Zoto ma odemnie :P , podzielimy si Zar :P najprawdopodnien bo ruski mocno przytnie, oj mocno. Ja musze sie podzieli wiec take mocno przytn

ScoobyDoo 2015-01-21 00:01:37
aby nie byo:
"
KhalDrogo[D10]
2014-12-10 23:50:52
Kubilaj ChanImperium Mongolskie le trafiem chyba z tym Larrym. Ruski to larry (za skldnie pisze) i stanowczo za mao gupot. le trafim z tym, e idzie po animala. Mylam , zdubi mnie brak agrri (tego chyab nie ma).
Mam wrazenie, e chce si dogada, to tak jak ja.
"
Tu oczywiscie mialo byc ruski to NIE larry.brako NIE ale z kontekstu tak wynika.

ScoobyDoo 2015-01-21 00:10:39
Haha, ponti ma 9 miast, ciekawe czy sdy ju buduje bo ostanio adnego nie byo.
No maskara ciekawe czy co odkrywa. Jak wyjdzie jednostkami poza teren to strajk???

Bodek 2015-01-21 00:12:41
no popatrze czy umie sobie radzic z ekonomi

ma warunki piekne
jak jest cos wart to powinien byc mocarstwem
jak nie bedzie to znaczy ze pipka nie dobry gracz

ScoobyDoo 2015-01-21 00:15:23
Widzisz, ja mam pikne rdlo informacji w postaci Sallydyna.
Przyjemnie sie gra jak wiesz duo wicej o przeciwniku, szczeglnie, e on nie wiele wie o mnie.

ScoobyDoo 2015-01-22 17:56:56
troch pozno ale zawsze mio.
Troch sie zastanawiaem czy taki numer nie wyskoczy jak bede piramidy robi :P
i dokladna wylicznaka wezmie w b :(

ScoobyDoo 2015-01-22 17:57:17

ScoobyDoo 2015-01-22 17:57:41
szkoda ze nie silver:P, bo go wogole nie ma. Ale zawsze moze byc :)

Bodek 2015-01-22 21:27:28
:facepalm:

ScoobyDoo 2015-01-22 22:33:20
Bodek jest pewna rnica, silver w turze 15-20 a w 65.
To mnie nie dziwi ze bombi ma rele.
Tak samo jak porwnanie silvera w 15-20 turze do miedzi w 70.
Jak porwnianie wara do kozaka :P

Bodek 2015-01-22 23:40:56

ScoobyDoo 2015-01-25 14:50:57
Haramowi, urodzi sie naukowiec, bardzo mnie to smuci ;)
od jutra zaczynam budow HG, i bdzie szybko inzynier. Za 5 tur bde mial currency. Wiec bardzo moliwe ze zrobi teologi na sucho.

ScoobyDoo 2015-01-25 17:41:32
Taki robimy podzia rodka z Cheosem .

CHeos ma uzgadniac ilos kulutyr ze mna aby mnie nie przepchan.
Innego wyjscia nie ma trzeba miec miasta na grkach i cheos powiece jedne gemsy.

ScoobyDoo 2015-01-26 19:36:48
Larry:
"rozumeim ,ze obiecae Stalinowi moje ziemie :D ijeszcze harama wynaj ;) w "takim razie jutro wysyp woja :D .
Laryy
"wycigam jak najmniej prawdopodobne wnioski :D , ale to nie zmienia faktu , ze na wszelki wypadek od jutra zaczynaja wypadac jednostki "

Kurde skd on to wszystko wie? Haram jeszcze nie wie, ale si dowie w odpowiednim czasie, ale wstpnie wybadaem go czy jak tam stosunki z Zar. Zobaczymy. Ja i tak na kadym ukdzie zarobiony jestem.
Z tym stonem mam mieszane uczucia ale chyba bdzie ok.
w techa po currency konnice i kurs na teologi

ScoobyDoo 2015-01-28 19:41:33
Jak mnie egipt i inek wyruchaj war chariotami, to c trudno si mowi :D .
Bez wsppracy pomidzy naszymi krajami i tak nie miabym o co gra.
ABy nie byo.

A co do randomu, to na miescie cheos staraci masz ci los 3 quaua(tylko jeden 2 razy drana), ja dwa axy na 3 promo i hex speara na 99 procentach :D
Cosik pecha przynosci :( , bez niego trac mniej i slabszych jednostek

Beny 

ScoobyDoo 2015-01-28 21:45:27

OSTATECZNA Propozcyja larrego podziau ZSRR.

Bodek 2015-01-28 23:03:56
to w koncu idziesz z Larym na ruskiego czy z ruskim na larego ?

ScoobyDoo 2015-01-29 00:37:34
A kurde musz si zastanowic :D

Na powanie, propozycja Larrego jest jakbym dosta w ryj.
Skrajnie niekorzystana dla mnie, a baardzo krzystna dla niego orga Zara.
Bo nie dosc ze ma lepszy teren i zadowalacza, to jeszce dostanie dostp do sloni i gemsw, ktrego teraz nie ma (ma na obkoo).

WIec nie ma opcji, wol pomoc ruskiemu ktoremu daem gemsy (8 axw 2 speary) to moja pomoc.

ScoobyDoo 2015-02-01 21:38:41
Jade po code lawKurde mogem to miec 2 tury szybciej ale i tak dam rad.
Shaka ma code law za 4 tury ja bd mia za 3,

ScoobyDoo 2015-02-01 21:48:22
Plan jest taki: ide po code law aby miec rele jakkolwiek. Mam spore szanse na code law.
Potem w zaleznosci od rozwoju wydarzen to skocze szybko po teologi i zrobie z inzyniera palac. Nabuduje w kazdej wioske w kocu te biblioteki i wrzuci si naukowcw.
Stolica bdzie sety wycina, bo niedugo w niej sie by urodzi naukowiec ale troch pocignie jeszcze.
HG mog miec bardzo syzbko nawet chyba dotn aby mie pewnego inzyniera.
Idziemy na larrego ciekawe czy si uda. Ja raczej robi za pomocnika, 10 jedostek rzycam odetn zoto, zarobi troch kasy spal co bd mog.

ScoobyDoo 2015-02-01 21:55:54
Acha jestem wyej rozstaiony ni shaka wiec aby wygra, ale sprawdz moliw ze bde musia sie ustawi jako pierwsy na wojne :/ .
Czyli kurde nie dobrze bo bd musial opoznic akcje u zary. C, to si peter ucieszy :)

ScoobyDoo 2015-02-01 22:05:24
za 7 tur ogrody bez scinki.

Bodek 2015-02-02 14:16:44
a jak tam Ponti ?? nie protestuje e go ze soni dymacie :D
Bo przecie jego zwiad tam stoi i podziwia
mocno si motyla noga ?

ScoobyDoo 2015-02-02 14:42:44
Nikt go nie dyma.po prostu wieksza armia w postaci agr axe powiedziala ze zartowac nie planuje.

Bodek 2015-02-02 14:49:48
czyli wydymany z gemsw :D

ScoobyDoo 2015-02-02 15:45:38
Nie prawda. Nie ma sznas sie przebic . Po co ma rozpetac wojne ktorej wygrac nie moze

Bodek 2015-02-02 15:46:51
jak ty zawsze nawet na tajnym prbujesz sie wybieli :D

ScoobyDoo 2015-02-02 15:48:00
W srode code law mnie i u shaki . U kogo bedzie rela ? ;)
Sam nie jestem pewny. Zobaczymy czy praktyka potwiedzi testy i teorie.
Maly stresk jest.

Bodek 2015-02-02 15:53:41
akurat tu nie mog nic skomentowa...

ScoobyDoo 2015-02-02 16:08:42
Dzis bede wiedzial czy shaka moze miec jutro rele na 100%

ScoobyDoo 2015-02-02 16:09:00
Skomentujesz w srode.

ScoobyDoo 2015-02-02 22:00:24
code law u shaki :/ , byo od razu isc..

ScoobyDoo 2015-02-02 22:33:48
1 :0 dlaptera. Jak sie ma biblioteki tak to jest.
Jam jako cr jedna biblioteka. Ale coz skoro cheos armii nie chce robic.i wszystko co jeet na srodkunto praktycznie moje.
No coz mojnblqd bon moglm miec wczesniej. Sprobuje jeszxz e teologie na sucho jak bede mial wecej bibliotek .

ScoobyDoo 2015-02-02 22:36:14
Z inych spraw to tak sie kurde zasranawiam czy przypadkiem ruski nie idz na mnie no coz.
Bylobumy to mega dziwne mega bo larry ma tak miasto ustaiwone ze nie ma opcji Aby mu nie wjechal HA.
Ciekawe czynieszczescia chodza parami.

Bodek 2015-02-02 23:12:23
no wiesz
zbyt sprawiedliwie to ty si z Ruskim terenem nie podzielie
a w zasadzie to tak wiesz,
wszystko co sporne to moje a reszte sobie bierz :D

ale masz dyplomacj to kombinuj

co do reli - si nie wypowiadam o przyszych zdarzeniach
Jaki random by na barbach ??

ScoobyDoo 2015-02-03 07:18:38
Sorry bodziu. Podzielilusmy sie tak jak moglismy.
To miasto przy oazie przehanowalem za zadowalacz i 10 sztuk na wojnie jednkstek.
Ruskinsie zgodzil i powiedzial ze ok.

ScoobyDoo 2015-02-03 07:30:00
NA ostatnim miescie straty nasze 3 quaqua.
Na przedostatnim tym z 3 promo citybdef 1 axe na 3 promo.
Acha co do randomu to gienka nadal nie mam.

ScoobyDoo 2015-02-03 15:06:51
Oj khal bedzie sie sie smazyl w piekle.
Na szczescie sam nie bedzie admin takze tam ma miejsce honorowe :p
Larry nie wtrzymal.cisnienia nie scial panstwa. Ruski podjezdza jednostskmi juz dzi jutro na miejcu bedzie w srode atak.

No mam nadziej ze to ja bede jadl a nie mnie beda jedli.
Wszystko na ryzyku.

Bodek 2015-02-03 16:53:19
Lary - tradycja zobowiazuje
Nie scina wojska w obliczu wojny

Bodek 2015-02-05 23:04:14
uu
i co to za odwrt... no nie ukrywam e mnie rozczarowalicie
tyle krzykw na forum i dupsko w troki w efekcie ??

ScoobyDoo 2015-02-05 23:24:51
Mialem ci nic nie pisa bo admin si mnie czepia cosik.
Ale niech ci bedzie

Powiem tak chlopaki si dogadali. Dwa miasta id do piachu Zary id na rodek.
Miasto ze zlotem do zjarania, to wcinajcie sie jutro ruski jara.
White powiedzia ze bedzie wspiera Zar, ja wicej i tak bym nie rzuci.

1) Zara wycofuje wojsko i Stalin pali miasto Yeha
2) Zara wycofuje wojsko i Khal schodzi ze zota. Stalin struga seta. Jak set bdzie to Khal pali miasto przy zocie. Stalin stawia miasto na miejscu spalonego chyba, e Zara przekona Stalina do innej miejscwki. Jesli nie przekona to zostaje wg pierwotnych ustale.
3) Zara podstawia bez obstawy 1 worka dla Stalina.
4) na miejscu Yeha nie powstaje adne miasto, to bdzie strefa buforowa pomidzy Zar i Stalinem i nie bd walczy kulturk (jeli wsppraca dobrze si uoy to istnieje ewentualno w przyszoci, e Zara postawi miasto kratk w d od spalonego miasta Yeha (tylko za zgod Stalina)
5) pakt o nieagresji pomidzy Zar, Angolem, Khalem, Stalinem - 50 tur (kady z kadym i wszyscy razem)
6) armia Stalina i Zary idzie na rodek (trzeba powalczy z Montepuss, bo ten Was namawia na nas i na odwrt, a tylko dlatego, e chce mie rodek dla siebie - jemu na rk jest wojna midzy nami) Angol jeli chce idzie z nami (od drugiej strony) Generalnie nie moemy dopuci Montepussy na rodek (wiem te e kademu z Was proponowa zagospodarowanie rodka razem z nim na sp - kademu proponowa - taki styl ;) ). Miasta palimy po rwno
7) pozostae plany rozwojowe takie jak wczeniejsze ustalenia midzy Zar a Stalinem czyli Zara idzie miastami wybrzeem itd.

sugestia Khala, eby nie dawa znaku Pusi i nie mwi nikomu o tym, e si dogadalimy i uprawia dalej wojn, a robi wg ustale
moim zdanie suszna sugestia

ScoobyDoo 2015-02-05 23:25:29
Tylko zeby nie pisna nawet bo to tajne, cisle.

ScoobyDoo 2015-02-05 23:26:11
A z innych spraw ma super plannik tak *** ze o matko kurde, obym tylko zdy. Potrzebuje 3 tury pls. dajcie mi je :P

ScoobyDoo 2015-02-05 23:27:34
Buduje oracla, i z oracla teologi.

Kurde niech rihi i forek poczekaj. kapk.Pls.
Wrzuc mltki do produkcji(currency) i zbuduje jako pierwszy oracla po przeadowaniu. Prosz 3 tury. PLS

Bodek 2015-02-05 23:37:04
spoko ja nikomu nie mwie o tym co wiem
jakbym chcia mwi to nie potrzebowabym waszej wiedzy
samo to co widz wystarcza

znacz Lary zama si psychicznie... bo tego miasta przy zocie to bycie za szybko nie zdobyli ale Yeha owszem.....
Bombelek bdzie niepocieszony

ScoobyDoo 2015-02-05 23:39:15
miasto przy zlocie splonie za 6 tur.
Kurde obawiam ze znowu ******em z tym oracle :/
Znowu kapk braknie ech.
ALe cos cule nic nie mwi na forum itd, moe jeszcze nie id

Bodek 2015-02-05 23:40:32
w tym temacie podobnie jak kiedy z rel - nie mog komentowa

ScoobyDoo 2015-02-05 23:43:43
co jak ***em to ***em.
ALe jak bde mia 3 tury(raczej 4) to bd pierwszy choby rihi sie z forkiem skitrali

ScoobyDoo 2015-02-06 10:18:04
Co do tego *** planu.
To musze jakos przekazac rihiterowi forkowi ze moge wziac teologie z oracla.
Ze trzeba spalic miasto z rela.
I to trzeba tak im przekazac zeby nie nabrali podejrzen....
Bo pomysla od razu ze jest jakis walek z mojej stronu.
Musze to jeszcze przemyslc jak ich naprowadzic na taki plan jesli takiego nie maja ;)
Bo moze maja.

ScoobyDoo 2015-02-06 22:38:24
po duszym zastanowieniu kurde jedna prbuje oracle...
Forek od katap odkry 2 techy a potrzebuje 3. mOliwe ze zdze jak chopaki tak zagraj....

ScoobyDoo 2015-02-06 22:38:38
dlatego dociaem HG bo moe si zegra.

ScoobyDoo 2015-02-08 15:08:01
Pisz tylko to co mog :)
1. Na rodku ZSRR i zara wypdz pusiego. Co zrobi Rudi to niewiadomo jest.
2. W krtkim czasie dostawiam 3 miasta, we wszystkich wznych lokalizachach
3. Odkrywam estetyke i buduje partheon, myle nad literatura czy prbowa
(jazda troch po krawdzi), ale jak kto powiedzia, e jak sie jest z tyu to trzeba jecha na ryzyki ;)
, czy bezpiecznie zagra po HBR i katapy. Partheon dnie si komponuje z piramidami.
4. Obsawiam jednak, ze bombel bdzie mial teologi. pasuje. Cheos nie zdazy.
Powiniem mie mega kasy artemidy, wiec moze zrobi telogi na sucho. On tam niezle simcity robi..
5. Planuje wypalenia filzoofii za 20 tur, z naukowca. Do tego bardzo bdzie pomocny partheon.

ScoobyDoo 2015-02-11 02:20:37
masz ci los ma. Gdyby nie ten napaleniec Inek na rel to ju bymy ja mieli w 800BC.
A tak to masz ci los loswka czy wemie to Budica czy Bombel czy on, bo obaj pal miasta barbw a to oznacza kasa, duo kasyy.
WIec kurde wszystko jest pewnie na styk. le zrobim e nie podzeszm sam :facepalm:

Plan awaryjny, jesli nie uda sie zrobi teologii wypaliem z naukowaca filozofi.
Mam juz 300 nauki w adowane cakowicie bez sensu w code law :wstyd: .
Wystarczy zrobic medition za 130 :nauka: alfabet 500 code za 250 w sumie. 800 nauki i rela jest ;)
(tylko 800 xxxx nauki). Wychodzi to jakie 3 tury techowania na maksa. Trzeba miec kas mam juz 200 :kasa:
Rel musz miec bo jako mongo z piramidami to po prostu nie wypda.

Oczywiscie daem dupy i si przynaje. Powiniem zrobi teologie na sucho w 800BC bym ju j mia.
Za par tur urodzi by si inzyier na 100% i miabym pac. A tak to straszna dupa.
MIaby JU teraz rel i pewny palac. Co piknego. Co cudownego.
Piramidy, paac, wiete, mega dopa, nacje cre agr, w planach kolejne pikne rzeczy.
A tak to jestem leszcz. Wszystko wina tego Inka.....

Plan awaryjny zakada, zrobienie teologii na sucho 800 :nauka:
Inzyniera bd mia okoo 104 tury na okoo 87% (piknie, 13% to artysta)

A tak to gram jak pi*da, poszedem po etetyk, partheon :wstyd: . Niezle ale masz ci los bez sensu.

Dobrze, e aden z moich sasiadw nie ma HA, wiec nei musz ic po katapy.
POnti odkry matm, zbiera kas na konstrukcje . peter idzie po kontrukcje ale on jest daleko.
Ruski, co jego GNP szoruje po dnie. NIe w gowie mu HA.

Jabym jakim cudem, doczapa si do komba, filozofa, paac, partheon, sangorksi, minaret, angor wat to kurd bdzie mega licznie.
GL nawet nie chc, bo to po kiepski cud dla mnie Bd mi si rodzi na maksa naukowcy ;) , a to kurde potem inzyniera mie nie bd
A potrzebowabym minimum jednego proroka ).
Z fajnych rzeczy to bym chcia jeszcze artyst z muzyki, to moze by nieze na tej mapie.
Ale wszystkiego mie nie bd. Chyba ze bd.

O planach ekspanji (bo to w sumie najwaniejsze), to c jest ambitny plan
wielki plan podboju sumerii i zulusw :D . Koniec planu.
A co na bogato.

Powiem bodek ze prince to jest za duo na dyplo. Kurde bdziemy si babrac strasznie wolno.
Armia droga, techy kurde drogie. Ryckami to bedziemy sie tuc do 180 tury jak nic.
Prine powoduje, ze ludziom nie chce si walczy.

Bdzie to jeszcze super unit.

Mognol i piramidy zy nie jest.
Niespodziewaem si, e bd tak cudakowa.
Ale w sumie to regua jest taka. Jeli nacje rozwojowe to malo cudw. Jeli nacje walki to cudw wicej robisz.
W D7 mialem przez wiele, wiele tur jeden CUD. Taj mahal. NIe miam zadnej reli, adnego innego cuda
Potem dopiero corpy x2. Pentagon. i finito.
A tutaj ju mam 2 cudaki (trzecie w budowie, w bliskich planach ze 5)

Co do podziau gniazda sonie gemsy, to kurde podzia zarcia 4 -2 dla cheosa spdza mi sen z powiek.
masz ci los nie mogem zniec, ze ja tam wysyam w cholere armi, wycinam miasta, przeganiem pontiego a tu dostaje minimum arcia.
Wie sie podzielilimy zarciem 3-3. Nie wiem jeszcze jak dokldnie jak dwa miasta cheosa bd stay ale tak to bedzie.
Zarcie 3-3. Swoja drog to mgby dac na srodku jeszcze ze 2 zarcia, np 2x winki, bo kude za mao jest.

Acha gospodarka typowo ...... farmy. Chatki ju zrobiem.
Te chatki w core pastwa to nie by bd. Przydaj sie i to bardzo.
Jedna chatka jest tylko zla. Ta koo mojego miasta z piramidami i HG.
TO bdzie adne miasto

ScoobyDoo 2015-02-16 21:07:22
Zastanawiam si w co zagra teraz Rudi. Bombel ma sporo armii niewiel mniej ni holender. Grek te ma sporo. Co mi si zdaje, e nie da rady. Nawet maja sonie.

ScoobyDoo 2015-02-21 14:03:04
Pewnie ***em, ze paac nie ma palacowej. Ale i tak bym nie mial szybko kasy ze wietego, bo trzeba byoby mocno na naukowcach jecha.
Tak to jest partheon ktry idealnie sie komponuje z piramidami.
Teokrajca jest troch nie po drodzie, bo jaby nie byo 820 :nauka: wyrzucone, potem trzeba wrzuci inzyniera, a przecie mog doda inzynier do miast i mie od razy krtko terminowe korzyci.

Teraz zrobie inaczej, mam ju code law i estetyke, jutro mam IW, po jutrze katapy. Dalej jad w HBR jednak, to nie jest jakie drogie a po prostu musz miec. Watpie aby kto na mnie si wybiera, ale zawsze lepiej mie.
Kilka sonikw na granicy, bdzie ok.

Po HBR, nie id w kalendarz, ale prostu w biurko, aby irygowa wszystko i te banany (bd mial 4 zamiast 5 kromek z nich. Mowi inaczej, cae zielony teren bdzie pokryty farmami. Calutki. Zadnych chatek nie bd robi.
Bd mial kilka townw w core cities, i to wszystko.

Buduje Paya ale tylko i wyacznie dla kasy. Haram mwi ze forek buduje paya.
Moze wpadenie z 500 :kasa: (u forka jaki may to sens ma, bo daje punkt proroka), moe nie bdzie odkrywal monoteizmu?? ZYsk jest.
Zastanawiam sie czy nie zrobi Statuy, zeusa, w moim super miecie z cudami.

Jak sie urodzi iznynier to chyba zrobie. WW +100% spowododuje, ze ju naprawde malo kto przyjdzie do mnie ( a watpie aby ktokolwiek nawet w rednim terminei sie wybiera). A zystk jest taki, ze bd mial punkty artysyty co moe by bardzo cenne dla mnie.

Po biurku, ide po literature, potem MC i dalej wiadomo jaka droga :)

ScoobyDoo 2015-03-15 19:37:29
adnie si porobio co?
C najwidoczniej jestem zmor petera. W d7 dwa worki, tutaj peter sie poakomi, nie zyskal niczego a tylko wroga i jeszcze wicej wrogw.

Chodz suchy, ze tylko przypadkiem yj :D , ale zyj i pogoski o mojej mierci stanowczo przesadzone.
Ide po klarawele. Wypalam machinery z inzyniera!!! , za 17 tur bdzie kolejny naukowiec na optyk i przegonie petera triremy z morza.
Bde take chodowa dwch naukowc na astro, w techa po guilde (zachacz o literatur 300 nauki to naprawd luz)
Z koljenego inzyneira bed mog zrobic inzynier lub go zostawi na lepsze czasy. Ale takich raczej chyba nie bdzie dla Khala.

Ech peter spieprzyl nam obydwu gr :(
Co zreszta sam potwierdzi.
Nie ma teraz odwrotu. Inkowie uroli i ja jestem teraz tym mniejszym.
Fakt ze oni teraz bd mieli przeciwko sobie Sumeri ja glwnie Shak, z Haramem, wic kapk atwiej.

Wiem, e takie wypalanie z iznyniera to nie jest to co si powinno robi.
Ale kurde nie mam wyboru, pomyl jeszcze jak z tego gwna w ktrym si znalazem z wsnej winy wyj. Ale bdzie masakrycznie ciezko.
Liczy na bd petera to kurde abastrakcja, ale kurde jeszcze yj i warzywkiem bym siebie nie nazwa. Miasta odbuduj. Dla SHaki ju nie jestem wrogiem numer 1, wiec kurde moze co tam nie bdzie sie jarao.

Nie wiem czy s jakie szanse na cokolwiek :kwasny: , ale sprbuje.
Teraz ciear wojny przejdzie na Inkw i Egipt, ja ma chwilowy oddech.
Musz wypchnc petera z morza, jako bonus bde mial t wysp z surowcami na srodku.

Bodek 2015-03-15 21:14:34
Hehe
Tu jest pakt z Adminem tu nie musisz ciemnia i wciska kitu :D
Bo i tak wszytsko widz z gry.

Absolutnie nie zgadzam si tym co napisae

Realnie oceniajc sytuacje - piszesz e uwali Wam obu gr ??
a to nieprawda, uwali ale Tobie.

Popatrz na wasne wpisy tutaj, sam pisae kilka wpisw temu, docelowo uderzam na Zulusa i Sumeri, w planach hohoho, grae o pierwsze miejsce REALNIE - i miaes podstawy. Piramidy, Ogrody, Inynier, Rela, gniazdo soniowe, i wszytsko to pryso z kilka turek.

Uwali due i silne pastwo na dodatek jemu wrogie (najwidoczniej tak to oceni i jak wida prawidowo) popatrz na swoje wykresy !!!
a sam utraci przy tym 2 katapki i rydwan, zyska sporo kasy i 3 worki i teren pod kolejne miasta - jak dla mnie dobre zgaranie

Co zrobi le - a to ju inna sprawa i niestety nie teraz do rozmowy, chyba e oddajesz nacj to pogadamy :)
A to czy moge ju nie y i od czego to byo/jest uzalenione te nie mog odpisa.

Co do wrogw w postaci Inka i Egipt - to tak szczerze niby co ??
To byli Zulusa przyjaciele ktrzy nagle zmienili front przez ten atak ??
Uwaam e tak samo jak ty traktowali go docelowo jako wroga i planowali wojn, jego atak tylko przyspieszy ich ujawnienie.
A to e wojna wybucha wczeniej ni planowali - to inna sprawa

Co do Sumerii - zupenie nie bd si wypowiada gdy Ponti jest przekonany o swojej ***ci a ilo bdw w jego wykonaniu jest przeogromna
zatem poczekam na wynik kocowy.

Co do planw twoich na wod to ... ciekawe
Sam jestem ciekaw czy go tym zaskoczysz na wodzie
jak na razie 1:0 dla Petera
obserwuje dalej

ScoobyDoo 2015-03-15 21:44:28
Prawda uwali mnie, sobie nie bardzo, ale kurde postawi sie w sytuacji w ktrej ma cieej.
Teraz podobno wrg nr 1 to Egipt (ciekawa za co si tak poarali, bo peter mowi ze on mnie przebi ;) )

Wiesz teraz, zrobio si tak 3 vs 2, Biznacjum nawet paluszkiem nie ruszyl
Wg mnie egipt sobie poradzi Szaka, Inkowie powinni z Sumeria/.
(cheos ma ju swite, wicej miast ni sumeria),
Problem bedzie tylko czy da rad si poczy jako stacki sumerii i shaki (wtedy egipt moz mie krucho)
na kogo ponti si uwezmie bardziej (egipt czy cheos).

Ja bed tak 70% shaka , 30% vs ponti.

Nacji nie oddaje, pomcze petera, zobaczymy czy bd epickie bitwy morskie.

W 120 prosze odlaczy inzyniera.

ScoobyDoo 2015-03-16 18:56:37

ODLACZAM WIELKIEGO INZYNIERA ***

prosz tak to zrobi aby peter nie wiedzia :P

Bodek 2015-03-16 19:39:54
Pojawi sie w miescie w 121
Czy to miasto widzi Peter nie mam wplywu

ScoobyDoo 2015-03-16 19:51:17
A chodzi mi o to aby nie widzia ze wogoe logujesz sie na mnie i odczasz.
Rozumiem, ze bedziesz odczal jak wszyscy zrobi tur itd?

ScoobyDoo 2015-03-21 15:22:10
3 tury miny postoju panterki.

ScoobyDoo 2015-04-01 19:12:02
Ale masz ci los zart prima aprilisowy.
Zaloze sie ze klku zaraz podchwyci temat :D

ScoobyDoo 2015-04-01 19:15:48
O numer z you caly czas dziala.
Ruski juz na tajnych pisze ocb.
W pierwszym momncie myslalem ze chodzi o fakowy screen jakidalem laremu.
Ale kurde bez jaj

ScoobyDoo 2015-04-01 19:21:41
Stalin luknal bo mu wyswietlilo mnie i jego.
Jak lary moj screeny.

Beny 

ScoobyDoo 2015-04-02 20:17:24
No moe by jeszcze ciekawie, bardzo ciekawie i jeszcz bardziej zmiennie.

Bodek 2015-04-02 22:58:51
Tzn?

ScoobyDoo 2015-04-02 23:00:48
s rne moliwe ciekawe konfiguracje.
Napisabym na PW ale wkleisz tutaj wic ci nie powiem.

Jak ju bdzie blizej planu to moze moze,

ScoobyDoo 2015-04-10 20:20:37
Przejem Moskow za 1 narodowy cud- paac

ScoobyDoo 2015-04-10 20:21:01
KOlejne dwa lub 3 bd zuluskie porty.

ScoobyDoo 2015-04-26 20:47:36
prosz o odlczenie:
1.Z moscow 2 naukowcw i artysty.
2.Z bravos gienka.

Bodek 2015-04-26 20:57:24
masz 3 naukowcw w Moskwie ??

ScoobyDoo 2015-04-26 21:10:59
2, jednego dolozylem

Bodek 2015-04-26 21:13:26
nie moesz odczy wielkiego ktrego sam nie dodae
On u Ciebie pozostanie i bdzie pracowa w miecie do koca gry ale odczy go nie moesz

ScoobyDoo 2015-04-26 21:17:22
a gdzie to jest napisane ?

Bodek 2015-04-26 21:23:54
no nie spodziewasz sie chyba e przy zakazie przekazywania jednostek i zota czyli gra na maksa samodzielna, moga pozosta furtka na przekazanie wielkiego czowieka midzy graczami czyli de facto przekazanie 2K gold

Bodek 2015-04-26 21:57:18
rzeczywicie nie dodaem tego w regulaminie tylko w pocie
"Szczegowe Zmiany w Modzie"

to wszytsko przez to zamieszanie z restartami na pocztku
zamiast porzdnie podopina regulamin to szukaem dziury w modzie

"To co zauway Forek e teoretycznie mona w ten sposb si podoy i przekaza wielkiego czowieka sojusznikowi... ehh... wy cigle wyszukujecie podkadek
Nie pozostaje nic innego jak zabroni w regulaminie odczenia wielkiego czowieka ktrego si samemu nie wyfarmio. Czyli moesz miasto zdoby i ten wielki tam sobie bdzie siedzia ca gr tak jak dotychczas."

To wypywa wrcz z idei gry samodzielnej
ale dopisz do regulaminu eby nie byo wtpliwoci

ScoobyDoo 2015-04-26 22:05:13
spoko nie trzeba dodawa.

ScoobyDoo 2015-05-13 18:07:22
przejeto jedno wiosk zulusw (drugie przejecie)

ScoobyDoo 2015-05-14 20:21:22
przejeto druga wiosk zulusw (trzecie przejecie).

Na chwile obecna ma 4 cuda narodowe.

ScoobyDoo 2015-05-15 21:18:12
Dla potomnych:
Plan wypalenia astro zreazlizowany
Shaka wyparty z terenw macierzystych

Miasto w kwadracie, zostawiam nie pal, nie ma zarcia, nie ma bydynkw, zrobi blokad i bdzie generowao tylko koszty.

W techach ide bo military science,(greny i ship of line) potem dziaa...
i koniec techowanie w tym dyplo (no chyba ze Egipt pojedzie shake i skapnie mi sporo z jego ternw).
Aktualnie ma fregaty i gallony.
Za chwile rodzi si wileki 31% na naukowa/kupca. Jesli naukowiec wypalnie miliatry science, jesli merhant to robi misj kupieck i odrywam miliraty science.

ScoobyDoo 2015-05-15 21:55:31
oblzenie Summera przez Inka i Greka

ScoobyDoo 2015-05-18 14:27:01
Prosze o odlaczenie artyst z miasta kolo zara tego nad morzem

ScoobyDoo 2015-05-19 23:19:04
Miasto Tilfis

ScoobyDoo 2015-06-15 19:44:07
Prosz odczy artyst z miasta mur jeden.
Jakby braklo kasy to admin niech przelej. Oddam

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: