www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Admin - Scooby (Khal)" (KhalDrogo[D10])
Author Message
Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 67/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-06-21, 10:06   Pakt "Admin - Scooby (Khal)" (KhalDrogo[D10])

Pakt numer 3811, założony 2014-10-04 20:57:24 przez KhalDrogo[D10] (Mongolia)

Nazwa paktu: Admin - Scooby (Khal)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: KhalDrogo[D10]
Bodek
ScoobyDoo
Postaw piwo autorowi tego posta

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2015-06-21, 10:06   

KhalDrogo[D10] 2014-10-04 20:58:28
Hej,
Pytanie czy pojawi ci się wpis na glownej o nowym wpisie?

P.S.
Zmienilem cos w ustawieniach forum.

Bodek 2014-10-05 17:42:07
tak pojawił się

a jak zmieniłeś skoro nie jesteś adminem ??

KhalDrogo[D10] 2014-10-05 19:11:23
mam wejście na serwer ftp.
Możesz mi zabrać jeśli jest uważasz ze tak będzie lepiej.

KhalDrogo[D10] 2014-10-05 20:04:59
Poznałem kapkę więcej mapy dzisiaj oraz sąsaiada-konkurenta do złota Inków
Uff nie jest źle, chociaż z tym.
Sąsiadem inków jest Hatti, bardzo dobrze.

Pewnie do tego eldorado ze słoniem jest także konkurentem dwójka sąsiadów.

Ruski postwił miasta przy bardzo ciasno, tak aby mieć od razu handel.
Stolica ruskiego cały czas pracuje na townie PEWNIE bo nie rośnie ( a może się mylę).
Ciekawe w co ruski poszedł jako pierwsze, wygląda ze agrri możliwe ze pojdzie teraz w mistycyzm, aby sięknać stona (jest to opcja gdyż jest indem).
Podobno rusku płacił za mongołow 60 golda nie dostał. ciekawe.
Więc jęsli płacił, to wie ze zapłaciłem więcej i mi kasy braknie, wiec może założyć ze poszedłem w agrii tak jak on (mam mało kasy) wiec on spokojnie jeszcze mistycyzm zmiescie przed BW.
Spraw miłościwy aby tak było :D .
Niestety ja mam mining później, gdyż odkrywałem agri 2 tury. Kasy mam tyle ze BW zrobie na pełnej szybkości.

Ciekawe czy ruski połakomi się na stona, jest to możliwe.
Możłiwe ze spróbuje maks rusha na niego w pięć tur mogę być na jego miedzi 5 axami. Jeśli ruski coś popieszy to może się udać.

Ale kurde obawiam się, ze ruski poszedł w BW ostro (co dziwne) bo widziałem jego workera robiącego drogę dokładnie kiedy odkrył techa.

Ruski trzyma wary państwie, wiec może się szykować na rusha.
Zastanawia mnie wybór Stalina. Hmm, bo curde Cathy jest chyba lepsza, ale majac inda może być tak półcre agr jak ja.

Ewentualnie odkrywał agrri , zobaczył ze obok mongolia (czyli drogo poszła).
Zmienił na mistycmz, i teraz podejmuje decyzje czy iśc po BW czy po agrri.
Monogol - agri, wiec on także może isc po agrri bo ma dużo więcej kasy.

Jakby nie było wszystko jest możliwe i wszystko się może zdarzyć.
Za 5 ruebędę miał jego demo, i za 5 tur możliwe ze dostanei drugiego techa lub nie. Jeśli poszedł po BW rush to dajemy sobie buzi i gramy dalej.
Obaj oszukiwaliśmy, zwodziliśmy jest remis.

KhalDrogo[D10] 2014-10-14 20:33:01
Adminie, za nacje zapłaciłęm 72 jeśli mnie pamięć nie myli. Wiec zostało 28 golda. ze spalenia dostałem 34. 34+28=62.

Dostalem tylko 60 golda. Więc należy się jeszcze 2 golda. Mam nadziej ze nadorbie jakoś to 2 golda jak nie to proszę oddac :)

KhalDrogo[D10] 2014-10-14 20:39:20
Aha to sugeruje aby każdy otworzył to co ma i najlepiej będzie dla ciebie aby każdy się zgłosił ze ma gdzieś nadwyżki zżarcia, młotkó, techów, złota.
Jeśli nie płąci podwójnie, jeśli sam się zgłasza zabierasz nadwyżke.

Bodek 2014-10-15 12:48:28
Mysle ze kasa sie zgadza

Bodek 2014-11-12 22:47:11
-3 golda do admina
reszta to kilka wojow nie na swoich miejscach i odkryte troszkę inaczej pola z widocznością ale znaczenie żadne także puszczam

KhalDrogo[D10] 2014-11-23 01:08:26
Chciałby abyś sprawdził towarzysza Stalina.
NIe pisałem wcześniej ale cosik nie gra tutaj.
Bo wcześniej w turze 3720BC tylko jedno miasto wzrosło mu do 2 popa.
Teraz w turze 3720 BC dwa miasta mu wzrostu do 2 popa.
Ewidentniej jest kurde inaczej.
ALe ty ruskiego robiłęś, bo on tylko jedną turę.

Szkoda ze wykasowałeś civstata z powtórki. Powinien być:
2http://www.civstats.com/viewgame.php?gameid=2802

10/13/14 8:53 pm Uploader disconnected
10/8/14 12:50 pm Stalin Logged out
10/8/14 12:49 pm Stalin Logged in
10/8/14 6:36 am Uploader connected. Version 1.5.1.0
10/5/14 11:46 pm Uploader timed out
10/5/14 5:00 pm Stalin Logged out
10/5/14 4:59 pm Stalin Finished turn
10/5/14 4:40 pm Stalin Logged in
10/5/14 4:40 pm Stalin Logged out
10/5/14 4:35 pm Stalin Logged in
10/5/14 3:36 pm A new turn has begun. It is now 3720 BC
10/5/14 3:36 pm Stalin Score increased to 35
10/5/14 12:39 pm Stalin Logged out

KhalDrogo[D10] 2014-11-23 16:19:02
Dzisiaj sobie wszedłem i jutro wracam na podwójnym ruchu aby poobserwować ruskiego. Niestety towarzysz S, ma 3 wary w stolicy, 1 war w drugim mieście a piąty na jungli. Co zauważyłem to ruski ma stolicę 2 popa i miasto przy morzu 2 popa. Stolica nie pracuje na townie, ciekawe, może to 3 miasto nie pracuje na townie.

A nie ma sprawiedliwości na tym świecie, peter dostaje raptorusa za sąsiada który odwala takie klocki, że hoho a mi nie dość ze mam ruskiego za 1 gold to jeszcze wychodzi ze ktoś komaty. Za trzy tury będę widział demo ale cosi mi się wydaje ze ruski gna po BW.

Bodek 2014-11-23 16:26:15
Co do tego co pisałeś wcześniej o powtórce to powtórka była tylkod o tury 6
w turze 7 już każdy mógł grać jak chciał, także mogły mu wiasta wzrosnąć

a co do Stalina to jak już się kiedyś zdemaskuje lub po grze opowiem CI więcej historii o tej nacji ...

KhalDrogo[D10] 2014-11-23 17:24:16
A takie pytanie techniczne. Jest anonim, ale jak gracz odpada to chyba będzie pokazane kto nim grał? To najbardziej logiczne.

Kurde poszedłem w drugą stronę skutem aby ruskiego nie stresować i poznać innych sąsiadów. Wiec nie wiem gdzie postawił trzecie miasto ale:
1. na pewno jest dziwne ze stolica nie pracuje na townie, wiec chyba nie postawił miasta kolo wyskokiej gorki na skos od kuku (naturalnie miejsce).

2.jak postawił misto po wysoką górką to kurde, bardzo dziwne bo nie objał nawodnionego kuku

Kurde naprawdne nie wiem co tam ruski wykombinował

I jeszcze jedno mnie dziwi, po co ruski robi drogę na koniach?? Czyżby poszedł po hunting animal?

KhalDrogo[D10] 2014-11-23 17:26:46
a zauważ adminie, to jest screen orginalny z tury nr 7.
Ruskiego stolica ma 1 popa, a Sanct Petersburg ma 2 popa. A Stalin na 35 punktów a nie od razu skok do 37. Wiec coś jest inaczej. Podejerzewam ze inaczej miast pracowały na polu dającym 4 zarcia

KhalDrogo[D10] 2014-11-23 17:41:29
Kurde coraz bardziej podejrzewam, że to jest towarzysz larry.
Kurde był ten problem z komputerem, patrząc po stylu pisania także podobny jest do larrego. Inna sprawa ze nie ma literówek ale tutaj pewni larry może się pilnować i używać słownika. Jest jeszcze jeden fakt, którego tutaj na pisać nie mogę.

Już mi proponował wspólny atak na mojego sąsiada Inka (a przecież do niego ma przeze mnie), i jak to fin zaraz odleci. Pewnie prubuje sieknać rele albo pottery albo animala. Bo larry tak ma, że lubi mocno rozwojówkę na początku wykręcić, a przy okazji sąsiadów na siebie naszczuć.

KhalDrogo[D10] 2014-11-25 19:25:37
test

KhalDrogo[D10] 2014-11-25 20:02:00
Niestety Stalin - Lary ;) idzie ostro w BW. Tak wynika z wykresów. A przynajmniej. Chyba, że mnie zaskoczy na maksa i pojdzie w rele;)
Agri nie ma. WIdzialem, że larry ma co najmniej 4 wary w miastach koło mnie. Wiec jakikolwiek rush byłby nieopłcalny.

Plan jest taki aby szybko postawić dwa miasta w kluczowych miejscach (dwa kołka).Czyli nie robię axów tylko sety, a axy robie tylko jak miasto będzie mi rosło. Innymi słowy simcity na maska

Inek jest zajęty atakowaniem na Egipt, wiec raczej się spóźni.
Potem oczywiście, trzeba zarobić kasę wieć trzeba będzie spalic dwa miasta barbów (axy są potrzebne) i biec w techach. Inek nie da rady wyprzedzić mnie po zloto, bo nie jest agr a dodatkowo ma szansę na relę i teren może mieć po Egipcie.

Miato nr 1 jest bardzo ciekawe bo będzie otoczone przez wysoką górę, i adminowego luka na górce :D . WIec raczej baezpieczne.

Stalin może spróbować sieknać stona, co może mi skompikować trochę plany ale inni władcy np (bombi) mogą zrobić to samo.

KhalDrogo[D10] 2014-11-25 20:05:07
Co więcej miast nr1, spowoduje ze inek nie zabierze mi foodplainsa 4 1 1, będzie ono zawsze moje bo już miasta tam się nie wstawi :P

W techah planuje agrii fishing, pottery (mam już 22 kolbki agri).
Mogę opóscic ten fishing, ale to trochę bez sensu.

KhalDrogo[D10] 2014-11-28 20:30:26
Pytanie (proszę w miarę możliwości nie odpowiadać na ogólnym).

Czy miasto admina , które wg regulaminu można, przejąć liczy się do ilości przejmowanych, tak jak innych u normalnych graczy?

KhalDrogo[D10] 2014-11-28 20:34:01
Jak rozumiem ideę:
9.10 Wszystkie miasta Admina oprócz miasta ICE możecie swobodnie zdobywać i palić wg własnego uznania.
9.1 Państwo Admina nie uczestniczy w walce o zwycięstwo w grze i jego istnienie ma tylko znaczenie techniczne.

Tzn: wg mnie można spokojnie miasta zdobywać i tutaj licznik zdobytych miast się nie liczy?

KhalDrogo[D10] 2014-11-28 20:39:08
Bo jeśli tak jest, to kurde diametralnie zmienia mi to strategie.
Żadne lamerskie simcity, scinka, i ostre klepanie axów w każdej wiosce.
A żarcia to mamy bardzo ładnie :D , wczoraj byłem drugi w popie, już kilku ma agri.

Bodek 2014-11-29 13:25:11
Regulamin D10
paragraf 8. Zdobywanie miast

8.8 Nie wolno przejmować miast barbów, wszystkie one muszą ulec spaleniu bez wyjątków.

Czytanie nie boli ;)

KhalDrogo[D10] 2014-12-02 21:12:55
Gdzieś ten zapis czytałem, ale zmyliło mnie 9.10.
Nie ważne już.
1. Widzę, że kamień jest blisko dwa pola morza

Planowałem postawić miasto na górce aby objać kamień jak tylko pop skoczy, niesty na tej górce nie ma drogi, więc trzeba będzie robić łajbę.
A to jest screen z granicy inkowie holandia (rudi).
Ja swojego nie poznałęm jeszcze sąsiada, ale iddzie tam war aby wybadać kto tam jest...

2. Dostałem tego sąsiada ruskiego kurde, bardzo słabo. Jest agr i ind i masa kasy. Zrobił BW i odkrył mistycym i pewnie robi stona. Stone i niego to 100 młotków wiec na pewno to robi. Z pewnością próbuje jeszcze rele zrushować i jego kultura mnie wywali ze środka :( całowice. Stolica bardzo szybko będzie miała 4 skok kutury i będzie generował20 kultury na turę (od około 50 tury)

Dla mnie miejscóka po barbach jest bardzo ważna. Bo ja ruski weźmie ją to jestem ugotowany. Będzie miał rele, stona i bardzo dobry teren a ja co najwyżej ochłapy. Stone jest powalony gdyż bezie pompował masę kultury. I będę nawet jako cre z bibliotekami miał ogromne problemy. Stolica ruskiego będzie dawała 11 kultury na turę , a od około 45 tury, 20 kulury na ture.
Planuje postawić miasto pole na lewo od miasta barbów. Wiec może jakimś cudem uda mi się popracować na foodplainsie na grasie.
Sytuacja jest bardzo ciezka gdyż, jego stolica może mi zabrać nawet foodplains na tundzrw w moim trzecim miescie.
Jest po prostu bardzo źle :(
Ruski bardzo dobrze się rozwija, ma miasta 3,3,2 a ja mam teraz także 3,3,2 dopiero od następnej tury będę miał 4,4,2 i agri.
PO produkcji widzę ze produkje ostro stona, bardzo mu skoczyła, nawet stolica nie pracuje na foodpalinsie (ani nawet drugie miasto, co dziwne już jest).
Muszę założyć, że stonei jest jego i gra bardzo dobrze.
Ale coś muszę zrobić, i kurde jedyne co mogę zrobić to wykonać
uderzenie wyprzedzające.
Jak ruski będzie robił ostro stona ( a podejrzeam ze nawet osczędza lasy, bo worker robic drogę troch bez sensu na południe), to inne miasta nie będą mogły robić dużo armii, zwłaszcz ze Petersburg jest słabym miastem (jak na razie).
Oczywiście nie będzie to uderzenie na ruskiego ale na miasto barbów.
Potrzebuje do tego z min 4axow i seta. Ruski co najwyżej będzie miał może, 1axe i stona.
Muszę po prostu ostro dociąć miast i liczyć ze random czegoś nie ****** i stracę standardowe 2 axy. Axy na sila sial wchodzą na 16%, jak łuk nie jest draśnięty, wiec wezme ze 4, axy i ze 3 wary. Miasto dolne zetnie 2 axy o dwa popa a górne zrobić axy na piechotę (produkcji ma 9), potem w tym mięście zetnę seta na to miasto. Stolica będzie rosła i zrobić 5 axa (każdy) na 2 promo.

KhalDrogo[D10] 2014-12-02 21:19:59
A ruski, czyli jak podejrzewam larry, pieprzy ze robi armie.
Z power wynika ze ma armi tyle co jak czyli praktycznie nic.
Wali w eko(cudy) po całości i nikt mu nie zagrozi jeśli chodzi zdobycie stona.

Sytuacja z Egipt-inkowie podobno stabilna, egipt ma war charioty a inek BW.
Nie będzie miał latwo, bo inkowie będą musieli przysłąc i axe i speary. No minimum ze dwa, a nawet majać tyle to i tak słabo, bo jak tam będzie, 6 war chariotów to może być bardzo różnie. Łatwo inek mieć nie będzie.

Bodek 2014-12-02 21:21:23
przyglądam się dokładniej wojnom
także tu u Was specjalnie nie wiem co się dzieje
ale dziś sie przyjżę i może cosik skrobnę w moim tajnym o Was

ostatnio jak pisałem wspomnienia to pierwszy odpadłeś
teraz chyba pociągniesz dłużej co ?? ;)

KhalDrogo[D10] 2014-12-02 21:34:14
"teraz chyba pociągniesz dłużej co ?? ;) "
Plan miminum to przetrwać dłużej niż w d6 (tam była chyba 20 tura :D ) ;)
Za dwie tury plan zrealizuje.

Ogólnie nie żałuje wyboru mongołow. Fakt, możliwe ze przepłącielm jakies 10- 15 golda bo myślałęm ze jest normal a nie prince :kwasny
Miasta ma nieźle rozstawione, stolica na brzegu generuje większe koszty. Na wejściu miałęm -5, teraz jak skoczyły mi koszty jest -6. Ale to jest do przelkniećia i wliczone w koszty. miasta bardo szereko wiece jedna moneta w tę lub wewte nie robi różnicy.
Co to mie bardzo boli to bardzo prawdopodobny, wręcz graniczący z pewnością stoną u ruskiego. larry nie jest może bogiem wojny ale rozwoju sobie radzi bardzo dobrze. tutaj nie ma wojny, i trzeba prowadzić dyplomacji wiec lary ma idealne warunki i ind.
Oczywiście taka spowoduje wkurwienei u ruskiego, ale nie ma wyboru. Nie pozowolę mu ***ć mojego ciężko wywalczonego terenu na samym początku.
Podjrzewam ze, larry odpuści potem i pogodzi się ze stanem zastanym.
Dodatkowa kasa która mi wpadnie, ze zdobycie miasta zasili moje GNP na rush po piramidy.

KhalDrogo[D10] 2014-12-02 21:58:32
A jeszcze jest opcja atakuna podwojnym(pokojowym) 3 axami ruskiego- Petersburg. Wtedy majac 3 axy i wary ubije jego wara i jednego axa który się pewnie tam pojawi.
Od dołu mogłby podejść kolejymi axami ruskiego. ze trzy w kierunku jego stolicy szachując ja. Majać np. 5 axow moglbym sporo namieszać i np. spróbować odciąć miedz, ale kurde plan jest ryzykowny bo ruski nascina armii, lasow szybko i będzie problem gigant. Ogromna kulutra na 2 miasta i wroga ws mnie na maksa. Wolę plan bezpieczniejszy nie robiący sobie w sposób bezpośredni wroga.
Czas wykoania planu około 25-27 tury.

KhalDrogo[D10] 2014-12-03 22:52:03
Zrobiliśmy sobie takie odwzorowanie naszej pozycji startowej ;)
(edytuje na bieżąco, dopiero w turze 22 będę miał praktycznie idealnie, czyli produkcje axe, zarcie w miastach, wiec te pola z kamieniem zdejmę, co ciekawe wychodzi co można było zrobić lepiej :/ )

** 2. WIec robimy przygotowania do tajnej operacji SZACH CZERWONEMU KRÓLOWI. *
-)w turze 23 scinam południowe miasto o 2 popa.
a) W turze 25 , pięć axe na 2x siła pojawia się przy mieście barbów. loguje się po ZSRR, scinam seta w stolicy (powinno pojawić się dokładnie odłożonych 40 młotków), trzeba zrobić farmę na plainsie, oraz sciać las do miasta przy townie
b) w wurze 26 loguje się przed ruskim i atakuje miasto barbów, axe maja szanse 16% aby straci. Przy farcie stracę 1, przy cudzie żadnego, prze niefarcie 3, , wezme ze 2 wary jako support, (jak stracę 4 lub 5 to oddaję nacje)
c) w turze 27 stawiam czwarte miasto, axy chronią miasto (i wary).

Plus tej akcji jest taki ze nie zarobię sporo kasy (50-70), prawdopodobnie twoje miasto będzie miało 6popa
Ze stawianiem miast nie ma co się spieszyć , gdyż koszty przy 4 miastach to 12-13, a przy 5 to koszty 18 (u mnie). Wiec chatki to obowiązek. Miasta będą maksymalnie szeroko aby robić pokrycie.

5 miast to maskymalnei aby utrzymać techowanie na sensownym poziomie, gdyż trzeba szybko odkryć sailing, masonry, writting (biblioteki i OB)

Po pottery idę w fishing, a potem kurde myśłe czy by nie zrobić bezsensowny mistyczm aby zrobić w granicznych miastach monumenty( tych dwóch). Bo ciężko będzie ruskiego przepchnąć ze środkowe pola 5 zżarcia.
Dlatego imperialistic jest słaby. Jeśli nie ma cechy fin/org to po prostu koszty szybkiej expansji będą mordercze.

P.S. Mam nadzieje ze w tych miastach nic nie wyskoczy z jednostek
P.S.2 Mam nadziej ze ruski nie dotanie reli (chociaż wolałbym aby miał relę niż stona)
p.S.3 Ma nadzie ze ktoś innych niż ruski zbuduje oracla (cenny cud może być z tego monarchai).
P.S.4 Przegiąłem z tym fortem na kamieniu (axe z 2 promo) ma raptem 7%, więc trzeba mieć 3 aby to gówno zdobyć, maskrac, można było robić bez fortu....
(tak będę się ścigał po piramidy), potrzebne do tego 3-4 axe i set.
Zastanawiam się jeszcze aby nie wykorzystać cechy cre, i nie zając kamienia z lądu (po skoku kultury), ale koszty miasta były spore....

Bodek 2014-12-03 22:58:58
tak skracając ten genialny plan to po prostu chcesz barby podbić ??

KhalDrogo[D10] 2014-12-03 23:01:59
dokładnie, tak aby ruski nie mógł zareagować, gdyż na 99% buduje stona i na 99% zdąży.

Bodek 2014-12-03 23:05:39
no to git

Tereny są jak widać ciężkie to podzielenia na dwóch zatem o te środkowe ma powstać spór, tak była mapa projektowana
Jak rozumiem nie zamierzasz sie nimi dzielić z sąsiadem tylko zgarnąć wszystko samemu.... dobry plan

zapewne większość graczy ma taki :D
teraz popatrzę na wykonanie i reakcję sowietów

KhalDrogo[D10] 2014-12-03 23:14:28
A że zdaży to dlatego ta uważam, bo:
Inek zajęty walka z egpitem, słusznie niech się piorą, łątwo mieć nie będzie, vs war charioty i wary i Gienek i kulturea i własny teren.

Z mojeg punkti widzenia raczej ruski będzie pierwszy po stona.
Może go wyprzedzić pacal, reszta raczej nie ma szans. No chyba ze ruskie nie chce stona ale zlami totalnie

KhalDrogo[D10] 2014-12-03 23:23:14
Nie to, że nie zamierzam się podzielić ale nie ma jak.
Ruski postawił stolicę maksymalnie blisko i drugie masto także. To ciekawe jak on chciałby sie dzielić. Może jakby nie miał Khala na przeciwko to by się podzieli po sowiecku. Ale ma Khala, który Drogo kupił mongołow nie po to aby robić simcity. Jedyne co może dostać to rybki pod warunkiem ze nie będzie mnie gniótł kulurą (nie zabierze mi 5 żarcia).

A przetestował szóste miasto koło kamienia i Boberków to utrzymania (wiec możliwe ze ta zrobię). Ciekawe z kim konkuruje o te surowce... Spraw aby to był salldayn, toku, rzym,

KhalDrogo[D10] 2014-12-03 23:24:26
Jaky ruski odusnał sie dwa pola dalej to byśmy się podzieli. A tak to nie ma jak. Więc on dokonał wyboru, nie JA!

KhalDrogo[D10] 2014-12-04 21:22:33
Tura 21
1. Modyfikacja tajnej akcji SZACH CZERWONEMU KRÓLOWI:
- jednostki wkroczą w turze 26, zaatakują w turze 27 i od razu w turze 27 założymy miast (na podwójnym) nie dając ZSRR żadnego czasu na reakcję.

2. Patrząć na demo ZSRR jestem bardzo zadowolony po dzisiejszej turze, ale to bardzo :D .
Jestem przekonany i mogę to udowodnić, że ZSRR odkrywał meditation (no chyba ze politeizm ale naprawdę wątpie)
Wpis larrego bezcenny:
"Cule przegiąłeś :) Rela i wojna. Po brązie zdąrzyłes dojs do buddyzmu?? Jestem pod warażeniem. Musze policzyć ,czy to wogóle możliwe ,"
Nie larry to nie jest możliwe. Boska interwencja nastąpiła i cule ci zgarnął o ture (no dobra, bez bajery o dwie ;) )
Około 100-110 kolbek nauki poszło się je..ć. Jak miło, że się trafiło to mojemu sąsiadowi. Jak ktoś jeszcze zbuduje stona przed larry ( a to także możliwe, chociaż szansę nikłe) bo larry maskował eko, to będę zachwycony
3. Cule, leader (znowu!) , będzie mega mocny org spi, fast worki, pewni jeszcze hapnie na prędkości priesthood (tak bym zrobił przynajmniej ja) i wolnie oracla a z niego monarchię :P .
MAM NADZIEJE ZE JESTEM DALEKO OD CULE, bo jestem na 100% daleko od Rihitera.

KhalDrogo[D10] 2014-12-04 21:23:09
Pytanie czy admin wie co za kryptonim akcji (bez googla tylko)

Bodek 2014-12-04 23:00:32
bez googla nie wiedziałem, ale już wiem :)
co do odległości i kto z kim graniczy - nie wypowiadam się
co do planów ruskiego to muszę sie dokładniej przyjrzeć

wogóle mam mnóstwo do opisania we wspomnieniach admina
a nie mam czasu aby przysiąść zanim pozapominam

Bodek 2014-12-04 23:00:32
bez googla nie wiedziałem, ale już wiem :)
co do odległości i kto z kim graniczy - nie wypowiadam się
co do planów ruskiego to muszę sie dokładniej przyjrzeć

wogóle mam mnóstwo do opisania we wspomnieniach admina
a nie mam czasu aby przysiąść zanim pozapominam

KhalDrogo[D10] 2014-12-06 00:52:15
Kolejna tura i kolejne powody do zadowolenia:
Demo inkow:

Obrazka nie trzeba komentować. Inek poszedł w hunting(po speary), to jeszcze bardziej go to pogrąża. Agri będzie miał późno, cottage bardzo poźno.
A speary scina, czyli ma niskie zarcie a będzie jeszcze niższe.

Jak Egiptem dobrze zagra (tzn zabunkeruje się w stolicy 5 chariotami i 8 warami) to raczej nie ma opcji go pokonać.

Beny 

KhalDrogo[D10] 2014-12-07 01:39:26
Tak się zastanawiałem, co byłoby jakby 5 axow i 2 war znalazło by się podwójnych ruchem po miastem ruskiego. Czy zdobyłbym Moskę z marszu? Trudno powiedzieć, może a stalin (larry) na pewno sciał by las i raz popa na 2 axy i nadał by raz promocję.
Może by wyszło ale raczej mocno randomowo i trzebabyłoby liczyć na jakiś błąd i jakbym utknał to mogiła.
A przecież inek utknał na Egipcie (haram) i teraz jestem prawie pewny, że łatwo mieć nie będzie.
Teren wolny czeka, nie warto ryzykować

KhalDrogo[D10] 2014-12-07 11:03:35
tura 24 a ruski buduje nie zbudowal stona w stoliy :D .
A stolica robi zrobiła axe (widziałem na podwójnym). Slusznie, niech robi.
Może to miasto trzecie robi stona (ma las w zasięgu) nie ważne.

Dobra to wiadomość dla mnie. Ruski może mieć stona aby nie blisko mnie.
Może też go nie mieć.

Bodek 2014-12-07 20:45:19
No jak widać nie zbudował...
a jak w ogóle dyplomacja z ruskim ???
Rozmawia cosik czy cisza w eterze ?

KhalDrogo[D10] 2014-12-07 22:50:21
Z ruskim na początku była żywa dyplomacja, o to jak się dzielić.
Potem niby ruski idzie ostro w armie a ja w simcity, a on mówi ze musi się "porozglądać ". Potem oferuje sojusz ;) , a power stoi , a armia miała być.
Więc widzę w uja cięcie.

Ogólnie to lanie wody.

CO do stona, to nie mam pojecie co się dzieje. TUra 18 mistyzm, 3 laski to 90 młotkow. Bazowo spokojnie może mieć 10 młotków wiec 15 na tur. Wiec MAX 4 tury. NO ABSOLUTNY MAX, jakby mu zależało to 3. A minęło 6 tur. Chyba, że chce na piechotę. Możliwe. Ale tego ze w stolicy robi AXE (100%), to nie pojmuje.
Dobrze dla mnie.

KhalDrogo[D10] 2014-12-07 22:58:05
Aha zauważyłem asymetrię mapy. Np monglia i holandia.
On nie ma food plainsa obok owiec, ale ma inaczej miasto barbów.

Bodek 2014-12-08 10:56:22
Mapa jest symetryczna na wielu różnych osiach symetrii
najwidoczniej porównujesz pola poza polami odbitymi

Poza tym pisałem że zgadza sie zawsze suma a nie konkrtene pola co do krateczki może tak być że ktoś ma zalew a inny gras za to obok ma tamten tundre a ten coś tam

A co do miast barbów... kombinujcie rozglądajcie się

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 11:28:36
Dobra porobie screeny.
Inna sprawa, caly czas nie ma stona.
Do dupy bo moglem zrobic seta worka a dopiero teraz armie.
Ale skad to moglem wiedziec.

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 19:32:58
No poznałem okolicę.
Konkurenci do słoni to: Wilhelm (rudi) i Grecja (tak zakładam).

Dziś coś takiego znalazłem, czyli grek stawia misto przy oazie, pewnie na górce. No nie powiem agresywnie ;) , do ochrony wary, a Holandia ma masę chariotów, bo poszła animal - BW. Pewnie rudi( tak zkładam) nie przepuści takiej okazji. Dodatkowo zarzuciłem mu delikatnie już temat.

SPotkałem także skauta bomblowego, ale kurde coś mi się wydaje, że on nie jest konkurentem do kamienia. NO kurde jakby on był to słabo byłoby (co nie zmienia planów co najwyżej troszkę je modyfikuje)

cieżka okolica, larry , rudi,, sluszałem jakiś dziwne plotki ze Inek to cheos, ale coś mi się wierzyć nie chce, może to jarek.
Dobrze ze inek się wpieprzył na minę i będzie miał bardzo ciężko aby pokonać harama, szanse na to 5%.

Ruski do tej pory nie robi stona, ale widziałem ze wyciął lasek na twardej górce obok stolicy. Na boga ludzie róbta tego stona, aby tylko ruski tego nie miał! Każdy kto zbuduje ma 10 do relacji z Khalem.

Nie pokoju mnie skok Powera ruskiego. Ma mniej niż ja ale widzę ze robi.
Cóż oby random był po mojej stronie. Jutro ruszę się po i będę widział jaką armie trzyma w miastach. Pojutrze zobaczę czy coś dobudował.
Koneicznie się trzeba z ruskim dogadać ale na moich warunkach.

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 19:34:09

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 19:36:33
Zauważ, że u Greków Holandia kuku/żyto oddziela oaaza nawodnona.
W moim przydaku jest tam złoto i miast barbów.
U mnie oaza jest pomiędzy mną i ruskim.

Bodek 2014-12-08 22:36:51
zauważyłem - wszystko zgodnie z planem

a z innej beczki
Aleks ci wojne wypowiedział

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 22:59:34
ALeks wpieprzyłem mu się skautem trochę.
Mam nadzieje ze HOlandia nauczy go kultury :)

KhalDrogo[D10] 2014-12-08 23:48:27
za 32 godziny atak ;)
Może być trochę randomowo, zależy od tego co rusek będzie miał i jak wejdze.
Jak się odbiję lub drasnę tylko raz pierwszym to lipa na maxa. Trzeba będzie się wycofać bo może być baaardzo źle.

Bodek 2014-12-09 00:13:16
a ile w koncu tego rzucasz do boju ??

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 00:15:35
5 axe i 2-3 wary

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 00:16:04
HOlandia już się pyta czy na pewno tam nie było żadnych falang :)

Bodek 2014-12-09 00:17:44
a były falangi ??

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 00:25:27
nie było, żadnej. Zreszta zawsze widać to widać najsilniejszą jednostkę wroga względem tej na focusie.
Najbardzie wkuria mnie ten random. Bo róznie może być.
Ale kto nie ryzykuje to nie ma nic.

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 14:37:37
nie ma ataku robię miasto. Po uju, ma aniamla 3 dni temu odkrył a nie rele :/

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 14:37:53
trzeba mieć hunitng chociaż odkryty

Bodek 2014-12-09 15:17:17
nie ma ataku na Stalina czy na barby ??

KhalDrogo[D10] 2014-12-09 18:50:55
nie ma ataku na barby, bo stalin ma animal a ja bym nie dociął chociaż jednego speara, po prostu musze mieć speara aby rushy miasto barbów

KhalDrogo[D10] 2014-12-10 23:27:57
Ze nie mogłem dostać jakiegoś Pacala. Dastałęm ruskiego. Do dupy.
Nie da się pokonać w walce sąsiada, więc trzeba się z nim dogadać, podzielić.
Więc się dogadujemy. Miasto barbów dla mnie (po prawo miasto postawie).
Oaaza dla ZSRR.

Bodek 2014-12-10 23:38:31
ooo to i tak mega dobrze dal Ciebie
bo tereny wokół miasta barbów są znaaaaacznie lepsze niż te przy oazie
a rybki ??

KhalDrogo[D10] 2014-12-10 23:46:37
dla niego, dla mnie po co?
Nie wiem czy lepsze. Po prostu przy oazie jest taniej i szybciej.
Mam nadziej, że się dogadamy :niepewny: .
Nie za bardzo się jest jak podzielić ale próbować trzeba. Ja potrzebuje kasy miasta mniej potrzebne.

KhalDrogo[D10] 2014-12-10 23:50:52
Żle trafiłem chyba z tym Larrym. Ruski to larry (za sklądnie pisze) i stanowczo za mało głupot. Źle trafiłęm z tym, że idzie po animala. Myślałęm , zdubił mnie brak agrri (tego chyab nie ma).
Mam wrazenie, że chce się dogadać, to tak jak ja.

KhalDrogo[D10] 2014-12-11 00:13:22
Wcelowałę *** z techami jak u rihitera. Wtedy miało być BW. NIe było.
Tutaj miało być medittion nie ma. Do dupy :/

Bodek 2014-12-11 09:51:50
No rozpoznanie rywala nie idzie CI najlepiej to fakt

a co do sąsiada to czego ty chcesz od życia
ostatnio miałeś Rihitera bezbronnego do 30 tury i toytoya dokarmiającego misie
doprawdy ciężko o równie łatwy zestaw sąsiadów
teraz masz ruskiego - jak twierdzisz "Lary" - też nie wygląda to specjalnie trudno. No od kiedy to "Lary" taka gwiazda że się go lękasz
Raczej zawsze opisywałeś go jako .... niezbyt rozgarniętego gracza ;)

KhalDrogo[D10] 2014-12-11 09:59:22
Nie przeinaczaj.
Po prostu larry w dyplomacji nie potrafi się odnaleźć.
Gra potrafi bardzo dobrze. Taka jest opinia

CHyba jesteśmy dogadani. Mam nadziej ze nie wykręci numeru.

Bodek 2014-12-11 10:53:35
fajnie to brzmi:
-Lary nie potrafi się odnaleźć w dyplomacji
- jesteśmy dogadani

:D

KhalDrogo[D10] 2014-12-11 11:34:57
mam nadzieje ze się przelamie w tym dyplo

KhalDrogo[D10] 2014-12-12 22:30:00
Poznałem konkurenta do kamienia. Jest to warzywko Arabia- Raptorus. Tutaj 100% pewny jestem :) .
Wiec bardzo pasuje.

W niedzielę planuje z ruskim szturm miasta mam nadzieje, że nic nie ******.

Ogólnie planuje tak, ze będą tylko 4 miasta, a piąte obok kamienia na lądzie.

Bodek 2014-12-12 23:11:27
znaczy zdobywacie miasto barbów wspólnie ?

KhalDrogo[D10] 2014-12-12 23:13:53
Podchodzi axem jednym jako wsparcie. Ja będę miał swoich 5 i dwa wary i odkryte już speary. Nie powinien niczego odwalić ale kto tam to wie.

KhalDrogo[D10] 2014-12-13 18:34:23
Nadaleś jakieś promocję lucznikom?

Bodek 2014-12-13 20:40:43
Jak tylko moge to nadaje
Tak jak Ai

KhalDrogo[D10] 2014-12-13 22:55:53
Spoko, myślałem ze jakieś czary, mary, masz autopromocję czy sam nadajesz?

spoko, trzeba uważać kiedy się logujesz ;)

Mam kontakt z Zara. Ofertę siekniecia Ruskiego. Pięknie i fajnie tylko jak to połączyć z piramidami.? I czy to możliwe?

Mam ofertę aby wbic się w inków ( tylko po co ?) zysku nie będzie, mam nadzieje ze haram da radę.

Nie wiem po co mi lać ruskiego jak, teren jest (bo arabia jest żywym trupe), inkowie wplątani w wojnę

KhalDrogo[D10] 2014-12-13 23:05:02
Ocho, inkowie to cheos?
Piękne towarzystwo :P

Bodek 2014-12-13 23:06:41
Cheos napisał w watku dekonspiracja:
Gram Inkami

Gram... GRAM.... gram to mocne słowo
Na słowo "Gram" to trzeba sobie zasłużyć
:hehe:

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 01:02:28
Sorry za sms "." w nocy coś mi się kliknęło.
Jednak plotki okazayły się prawdziwe. Mam nadzieje, że cheos pójdzie po całości i będzie atakował spearami na wary 4 vs 3,95, przy koszcie 35 na 15

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 11:08:26
Spłonęła twoja wioska. 2 axy straty czyli dobrze.
86 golda także miło .

Bodek 2014-12-14 11:32:31
2 axy to zdcydowanie lepiej niż dobrze
random mega korzystny - gratki

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 11:40:16
W końcu agresywne axe robią różnicę. Teraz mam dwa axe na 3 promo :) .
Twój łuk na kamieniu ma bardzo cieplo. Biorę trzy najlepsze axy, daje i promo marines i jest po nim (może stracę jednego) i ogień po piramidy.

Bodek 2014-12-14 11:44:08
no wiesz 16 % to jest aż 84% dla łucznika
także niejedna walka rozstrzyga się bez strat
ale żeby była jasność też bym atakował 6 axami na łuki szczególnie z warami na ewentualny zły random

Tak czy inaczej gratki

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 11:47:09
Ja wziałęm axe ruskiego i logowanie razem bo:
- nie zaatakuje mnie jutro jako pierwszy,
- nie może mnie zaatakować jako pierwszy
I ryzyko wpadki jak axe nie draśnie lub raz draśnie także spore.
5 agr axów to jest rozsądne minimum (wary bu się przydały), 4 ryzyko.
Ile nieagresywnych axow potrzeba? A chyba z 7-8.

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 20:29:11
Dostalem info z Egiptu, ze cheos się jednak opanował. Nie będzie dalej brnął.
A szkoda :) . Mógł tam się z nimi babrać jeszcze.
Ale i tak nie jest źle.
Cheosa żarcie i produkcja to połowa mojego.

GNP, też bez szaleństw.

Zdobyl trochę kasy na miescie barbów (mam nadzieje, że sporo mniej niż moje 86), obniżając koszty armii (pewni jego wary poszly w piach). Z tego co pisze haram jego armia to conajmnie 4 axy plus ze X (zgaduje 4-5) speary. Czyli wniosek jest taki ze płąci za armie :)
W techach tez słabo, ma BW i hunting. Brak agri może będzie za parę tur.

Jego speary są uja warte na moje agresywne axy, chariotów raczej szybko mieć nie będzie. Zresztą bo saling masonry wezmę i w końcu animala ;) .
Raczej baraków w miastach nie pobudował.

Z mojej perspektywy najważneiejsze abym przejął i postawił miasto obejmujące swinki złoto (to twoje) a z cheosem już sobie poradzę.

Kurde, sądze ze mam spore szansę na piramidy, Chyba powinienem być pierwszy.
Z cudów to dobrze byłoby spróbować sieknac latarenkę jeszcze i może spróbować Kolosa (ale to odlgely temat).
Miasta na HE to już mam. MIasto przy bazowym townie. Piękne miasto masę górek :) Swoją drogą to dobrze ze paliłem towna. Bez dodatkowej tury bym nie znalazł tak fajnej lokalizacji :P

KhalDrogo[D10] 2014-12-14 23:30:51
Fajne podsumowania.
Ciekawe powiesz na moje. Wiem jedno, ze jest unikatowe ;)
Ale korea za 50 golda, to się zdziwiłem.

Bodek 2014-12-14 23:57:32
polska mowa nie być trudna ....
ale nie rozumiem co chciałeś napisać :D

Bodek 2014-12-14 23:57:32
polska mowa nie być trudna ....
ale nie rozumiem co chciałeś napisać :D

KhalDrogo[D10] 2014-12-15 00:03:54
Mialem na mysli ustawienie.

KhalDrogo[D10] 2014-12-15 00:04:17
Miast abys sie nie czepial

Bodek 2014-12-15 00:14:20
no to za jakieś 15 turek jak będę pisał Twoje podsumowanie to sobie wszystko przeczytasz ;)

KhalDrogo[D10] 2014-12-15 14:21:15
to się sytuacja pokomplikowała.
Haram zjechał Rzym (albo zaraz zjedzie) cheos, ma wolną armię.
Cóż po workerach klepę axy wszedzię wszędzie i idę zabezpieczyć to miasto przy złocie. Cóż jade po bandzie po 3 axy idą na lajby reszta axów leci ma dół do miasta barbów, a miast będą bronić 2 wary. A ruski będzie widział ze są w nim wary. Mam nadziej ze nie zaryzykuje, bo mam konflikt z Zarą. Będzie się kapke obawiał.
Cheos niech nie kituje ze nic nie stracił. Co najmniej 8 warów, przy szturmie ze 6 hwaczy. Zarcia miasta nie mają są bardzo maleńkie.
Ale obawiam się ze może spróbować atakować to drugie miasto przy barbach (ze zlotem). Wyśle axy niech pilnują bałaganu

KhalDrogo[D10] 2014-12-16 00:21:35
Chodzą słuchy, że Khalem Drogo gra Peter.
Bardzo dobrze, bardzo dobrze.
Ciekawe co myśli cheos kto jest Khalem.

Pytanie czy mogę dla żartu zrobić wpis w we własnym wątku "Deknospiracja" i coś wg uznania wpisac?

Bodek 2014-12-16 08:35:38
Dekonspiracja - jest nazwą wątku zastrzeżonym w regulaminie tak jak ogłoszenia admina czy regulamin
W takich wątkach żartów nie ma

Bodek 2014-12-16 08:41:08
oj a ile mi pisze na tajnych że na pewno graniczy z Peterem :D
każdy kto zagrał gorzej od sąsiada sobie tłumaczy że skoro sąsiad zagrał lepiej to musi to być jakaś super gwiazda

Jedna parka mi wzajemnie pisze że tamten drugi jest Peterem :D
Zatem tam chyba Peter graniczy sam ze sobą

KhalDrogo[D10] 2014-12-17 10:37:15
Wg obliczeń, piramidy mogą stać w 50-52 turze.
Zależy jak się ułoży, w co będzie grał ruski ( i czy przypadkiem) czegoś nie odwali.
Ruski ma jedną jednostkę wiecej ode mnie, więc raczej nie zaatakuje.
W powerze wczoraj byłem 19 ruski, powiedzmy axe chariot przedemną.
Więc podejmuje ryzyko i nie pobstawiam axami spearami miast, w miastach tylko po warze ( a on to widzi poprzez tą glupią górkę).
ABy zminimalizować ryzyko, loguje się po ruskim aby dociać jakby była taka potrzeba.
Piszę to bo jakby ruski mi wjechał, to proszę sie nie śmiać, że dałem sie zrobić jak dziecko.

Druga sprawa to, że cheos i haram szpeigują mnie. Bedą za ileś tam tur 7-8 widzieć moje demo. DObrze byłoby do tego czasu jakąś armię zbudować :rotfl2:
Bo kurde trochę lipa. A zrobiłem bład bo moglem cheosa maksa szpeigować aby blokowąc moje demo. Ale i takby sie mogli dowiedzieć.
Cheos poewnie boi się w ciemo zaatkowac Khala (sluszie także bym się bał), wiec niucha co tam u mnie. Podszedl nawet pod granice warem (niby przypadkiem) ale kurde nie mialem czym go ubic.

A co do Arabbi to ładnie sie zabunkrowali. Luki są. Miasto na górce. Można scinać protectywne luki. Szkoda tylko że ZUlu zgarnał za free worki :/

KhalDrogo[D10] 2014-12-17 23:13:18
Mam demo sojuszika bombla:

Sporo GNP (większe niż moje cre), armia szczątkowa (chyba ostatni).

Mam nadziej ze nikt szalony nie jest i nie robi na sucho piramdid????

Bodek 2014-12-17 23:15:30
w poprzednim dyplo na sucho robił Cheos Wiszące Ogrody
i żeśmy go z Efe wyliczyli i wyprzedzili na finiszu
ale Piramidy..... to już wyjątkowy twardziel musiałby być

KhalDrogo[D10] 2014-12-18 00:10:10
ale ten wpis w kalendarium z propaghanda to już mogłeś sobie darować.
Poważnie nie sieje propagandy, a że cos tam się przewninie to nieuniknione jest.

KhalDrogo[D10] 2014-12-20 18:47:46
Piramidy będą w 52 turze. Mam nadzieje, że u Dothracków.
Mam numer 4 jako gracz, (2 - arabia, 3-maya, 4-grecja (oni maja writting)).
Wiec jak ktoś chce wygrać wyścig w kosmos to musi mieć piramidy w 51.
Hodor!

Beny 

KhalDrogo[D10] 2014-12-21 16:39:39
Dziś odkrylem sailing i sporo się można dowiedzieć.
Ja ma z surowców, kuku i miedz, cheos to samo.
Natomiast, ruskim ma: miedz, konieX2 (ciekawe skąd??), krowy x2, i owce.
Naprawdopodniej ruski postawił bardzo agresywnie Zarze miasto nr 4 (koło dwóch food plainsów, krowy i owcy.
Ładnie, trochę mu ksozty siadały i dopiero dziś odkrył agrri (lub fishing), więc za kilka (6?) tur będzie pottery.
Koszty ruskeigo trochę dobijają, ale terenu ma sporo i to niezłego. Ale te koszty go trochę dobija.
Prodkcji ma bardzo dużo, i żarcia także, wieć zaraz będzie solidna armia i pewnie pójdzie ostro po miasto barbów, ze złotem co go na maksa zkonfronutje z Zarą.
(armii ma tyle co ja czyli pewnie ze 5 axów spear i chariot).
Teraz się nie dziwie dlaczego tak bardzo Zara namawia na atak na ruskiego :P .
Ale glupich nie ma, tylko bym pomogl Zarze. A wolę wiecej ugrać na osląbionym i non agr Inkowie, niz agresywnemy z wielkim zarciem i produkcją ruskiemu.

Co dobrze, dla mnie bo ja planuje na maska skonfronotwać się z cheosem w walce o nasz teren sporny, planuje wziać wszytko co jest naszej granicy.
Możlwe ze cheos pójdzie w zasiedlanie terenu pomiedzy nim a Inkami, unikająć konfrontacji ze mna, co mi odpowiada bardzo.

Jednak piramidy to drogi interes, 250 młktów plus łajba 50 to trochę jest.
Na wykresie armii juz się zrównałem z Cheosem a jego speary są dla mnie niegroźne.

Jednym slowem, czekam co zrobi Cheos i kontroluje jego ruchy. NIech wie, że żadnej nawet trochę spornej miejscówki nie weźmie. Niech bierze to co jest za darmo :P

KhalDrogo[D10] 2014-12-28 21:21:00
I poszedł atak. W sumie nie najgorzej, dobrze. Pierwszy miał 20%, zranił archer 1.5/3.
Drugi spokojnie wygrał na 90+%.
Piramidy jednak mogę być na 54, a nie na 52. Gdyż pomyliłem się w odległości wyspy.

KhalDrogo[D10] 2014-12-30 21:33:48
Egipt i Inkowie chyba ze sobą współpracują i mogę mieć pewien problem ze zdobyciem zlota.
Przedwoczraj zalogował się cheos, zanim zaraz haram (a ten ma problemy być z kimś w grze). Cheosowi zginęlo trochę jednostek, bo jest pik na wykresie power dół, taki solidny..
Więc możliwe, ze jest to rodzaj zapłaty za miasto na środku i teren dla Egiptu albo solidna współpraca. Egipt daje war charioty, cheos swoje quacze oraz axy.

Żeby nie było, że nie zdaje sobie sprawy z tego, za bardzo nie ma jak co z tym zrobić, trzeba zrobić ze miniumu 1 spear.

KhalDrogo[D10] 2015-01-08 21:19:21
A jednak podejrzenia co do wykiwania mnie przez Inków plus Egipt okazały się błędne, jak kilka moich paranoi.
Cóż lepiej w dyplo być starym paranoikiem, niż nie widzącym zagrożeń idealistą.
Ci drudzy żyją pewnie szczęśliwie ale krócej.

Dziś random nie pomógł.
Miasto zdobyte, 108 :moneta: , 1 axe straty.
Załoba u Khala.
;)
Piramidy 55 tura.

KhalDrogo[D10] 2015-01-08 22:21:03
Z takim randomem tu kurde ide klepać fałszywe mongoły na środku. Cheos bierze te swoje quequa z combatem i idziemy wykurzyć dzikusów.

KhalDrogo[D10] 2015-01-08 22:32:56
A tak podjerzewam że rudi zaraz będzie miał HBR bo nie ma pisma a trochę miast pojarał. Stawiam na rudiego.

Bodek 2015-01-08 22:58:39
no radnom żre CI okrutnie
jeśli tracisz po 1 axie na mieście to wręcz niebywały fuks

KhalDrogo[D10] 2015-01-09 00:49:08
Juz bez przesadyzmu z tym niebywalym fuksem.
Mialem 4 ataki na 17,6 % jeden na 20%. Jednego powinienem wygrac a wygralem dwa.
Potem jeden padl na 66%. Wiec w sumie stracilem 4 axy na 5 lukow.
Statystyka jest taka ze nawet jak luk wygra bitwe to powinno mu zostac 1 - 1.5 zycia.
I tak dokadnie bylo u mnie.

Przyznaje random nie krzywdzi jest korzystny. Ale uznaje ze wynagradza sasiedztwo ktory tez bylo randomowe. A ja dostalem agr ind za zlotowke i cheosa fina.
zaden z sasiadow nie zostal zjechany obydwa ostro w axy.
Dobrze ze chociaz kawelek terenu bede mial po arabie bez walki.

Z innych spraw to mysle czy rsukiemu nie przehandlowac zlota za miasto przy oazie.
Jak sie zgodzi.
A tam fajne miasto dla piramid byloby. 5 farm na grasie.
Bo podobno ruski oddaje zloto swoje zloto zarze.
Niepotrzebnie stawial 6 miasto. Lepiej bylo siekac zloto kiedy zara nie mial armii i hbr

KhalDrogo[D10] 2015-01-09 00:53:51
Bo rsuki mowi ze koszty sa spore. Bo sa 9 miast to sporo.
Bez currency strazznie skomplikowany temat.

A ciekawe czy najpierw beda piramidy czy stone :D

Bodek 2015-01-09 10:05:38
Scooby prosze Cie

Straciles 4 axy na 5 lukow zafortyfikowanych w miescie na gorce za murami.:-D
A jednego biles z wody....
Nie pisz ze miales normalny random

Nawet nie wiesz jakie ilosci ludziom poginely na jednym miescie z dma lukami
I tez agresywnym graczom

Napisz szczerze ze miales fuksa jak diabli albo nie pisz nic
Ale nie pisz ze prawidlowy random

Teraz lepiej wykaz sie ze cos na tym ugrasz

Znaczy WOJN z Cheosem i Haramem to sciema czy faktyczne dzialania

KhalDrogo[D10] 2015-01-09 10:47:06
Ja mam takie oblicznie.
Moj axe mial 6 (dwa sila)
Łuk ma 7,35 w miescie na górce, mury, luk ma first strike.
Zeby wygrać potrzebuje ja 6 rund, a łuk potrzebuje 5 rund.
Szansa na wygranie rundy przez luka jest 7,35/ 13,35= 55%
Szansa wygrania przez axe jedenj rundy to 45%
Wiec wartość oczekiwana pojedynczej walki to luk wygrywa (5 rund dla niego), ale dostaje w mordę na 4 rundach
czyli 5-4 w rundach dla luka.
Lukowi zostaje wiec 1.0 siły. Wystarczy tylko dobić :) .
Z first strikiem (jak wejdzie), lukowi statystycznie zostanie 1.5 siły.

Mając te obliczenia, uważam, że na 5 twoich lukach, powinienem stracic 5 axów. Straciłem 4.
Jest sprzyjąjący, korzystny, nie skrzywdził.
Może tak, innych random może krzywdzić (ale podejrzewam, że nie każdego), a mi lekko sprzyja.
Albo tak, nie krzywdzi i to już jest duży sukces w civce.
W civce jak random jest blisko wartości oczekiwanej to już jest bardzo dobrze.

Taka jest moja wiedza na temat randomu.
Wiec albo jest nie pełna albo liczyć nie rozumiem.

Co do wojny, to dziś sie kończy i będziemy rzuć w zgodzie.
Nie będziesz miał przyjmeności z patrzenia jak się wykrwiamy :P

KhalDrogo[D10] 2015-01-09 11:22:57
A tak sobie mysle czy nie siekne stona.
Przyda sie bo albo dostane inzyniera albo proroka.
Prorok na teologie a inzynie moze na palac.

KhalDrogo[D10] 2015-01-09 22:01:30
A jednak, to nie były paranoje :P
Czułem, że chcą mnie wydamać, co jednak bodziu jak wiesz proste nie jest :P
Dziś zlikwidowałem 3 axy cheosa, gdyż nie wiedzieli ze mam 2 worki i mogłęm zrobić drogę.
Mam speara i chariota przeciwko 3 war chariotom. No zobaczmy, jak random rzuci.
Piramidy i tak buduje, kas na upgrade jest.

Bodek 2015-01-12 12:27:43
skoro się zdekonspirowałeś
to proszę abyś pisał w kronice i wogóle w sprawach dyplo jako Scooby
Khal jako nick został wyszarzony i nieaktywny

Bodek 2015-01-12 12:27:43
skoro się zdekonspirowałeś
to proszę abyś pisał w kronice i wogóle w sprawach dyplo jako Scooby
Khal jako nick został wyszarzony i nieaktywny

ScoobyDoo 2015-01-12 13:04:24
Ok, Mam nadziej ze mogę logować sie do gry jako Khal?

ScoobyDoo 2015-01-12 13:05:08
słyszałem, że fakt zbudowanie piramid na złocie trochę zadziwił społeczność.

Bodek 2015-01-12 13:46:29
niekoniecznie

"niektórzy" widzieli że masz miasto na kamiennej wyspie
a że potrafią wyciągać wnioski to ich nie dziwiło że będziesz próbował piramid

Podarowałem Cheosowi nasionka koperku i pietruszki :D
żeby miał czym obsiać swój warzywniak :rofl2:

ScoobyDoo 2015-01-12 14:15:04
A że, niektórzy wiedzieli to ja wiedziałem, że on wiedzą.
Na 100% Zara wiedział, i ruskiemiemu powiedział.
WIec sam potwierdziłęm ruskiemu, ale cheos wydawał sie lekko zaskoczny.
Haram także pogratulował.

Co do Inków, to całkowicie niepotrzebnie są te nasiona. Jak dobrze docisniemy to we dwójkę szybciutko to wykurzymy ze środka. A Co potem przyszłość przyniesie, to trudno powiedzieć.
P.S.
Z ZSRR uzgodniłem wymianę złoto na miasto przy oazie, piekne miasto pod piramidy.
Dodatkowo wspomogę go armią na wojnie z zarą. I tak sie nie mam się z kim lać, a tam na pewno kasy wychaczę, a Ruski niech leje Zarazę orgową.

OD dzis tylko farmy, Jednos miasto będzie pod chatki to z marmurem. Są chatki jest rzeka jest wystarczająco dużo żarcia.

ScoobyDoo 2015-01-14 10:46:04
No coz zakladam ze cheos i harqm nie wjada. Jak wjada to coz wqrzywniak.
Od jutra buduje stone i jak sie uda to bedzie 40 % szansy na proroka.
A wtedy teologia. Jak inzynier to pomysle moze teo na sucho.

ScoobyDoo 2015-01-15 20:49:58
Za 6 tur moze być Stoneza 5 tur matma.

ScoobyDoo 2015-01-15 20:51:08
Powiedz mi co jest z tym odlączaniem. Mozna odłączac wielkich czy nie?
Od czego to zależy? Bo kurde jak wstawie wielkiego a potem nie bedę mógł go odłączyć to lipa straszna.

Bodek 2015-01-15 20:55:19
na tą chwilę jest ZAKAZ bezwzględny

trwa poszukiwanie rozwiązania
Niestety Civka ma mnóstwo błędów jako gra a szczególnie Pitboss

ScoobyDoo 2015-01-16 22:13:16
Się XXX dowiedziałem, że Grejci -bobkowi wyskoczyło w drugiej turze pracy na kopalni silver i ten silver ma Bombi.
I jak powiesz ze mi random żre to od razu walił będę w ryj.

Bodek 2015-01-16 22:18:42
w poprzednim Ci wyskoczyla druga miedz przy najlepszym porcie także teraz musisz sobie radzic bez wyskakujacych surowcow

A o co chodzi z wojna z Rudim?

ScoobyDoo 2015-01-16 22:21:08
Dostał kamień aby zbudowac sobie mury w miastach, dodatkow uzgodniliśmy ze to gniazdo barbów oddaje nam do podziału, sam chce tylko zadowalacz w prezencie z mojej puli (gemsy)

On ma bezpiecznye granice może hasać w i innym kierunku, my mamy teren i ważne surowce.

ScoobyDoo 2015-01-16 22:21:35
Po prostu musze zerwać handel z nim jutro rano. Zrobił sobie murki za połowę ceny.

ScoobyDoo 2015-01-19 21:57:40
Z planów zlych i niedobrych to, ruski idzie po katapy ostro (najwyższe gnp to jego), i idziemy razem., mały kontyngent na zarę. jaz wezmę sobie troche kasy raczje miast nie będzie dużo.

Z inncych mega ciekawych rzeczy, których nie chcę pisać na tajnych bo to :wstyd: i :zawstydzony: , ale kurde rozważam opcje zrobienia teologii na sucho i z inzyniera trzasnąć palac. Ewentualnie zbuduje stona i na 40% moge mięc proroka, to jest szansa.
Kazdy wielki będzie super tylko ze prorok lepszy.

Bodek 2015-01-19 22:48:05
znaczy we 2 wypad na Zare ??

a te sloniki i zamieszanie z Rudimi kamienien ??
no i jak Cheos znosi rolę warzywka :D
nie sadzi sie troche ?

ScoobyDoo 2015-01-19 23:05:39
Ja pomagam troche, za miasto przy ooazie, które może być super miastem dla wielkich.
Ruski gra all in bo twierdzi ze Zara nie idzie po katapy
Peter z haramem idą na jedne gemsy i slonie. Rudi nam odpuszcza te nasze ale ma pewne plecy i dostanie zadowalacz.
Ponti stawia miast jak szalony ale bez sądów i zaraz GNP spadnie mu na ryj, bobek zajety jest rudim, więc moze sie udać zając srodek z cheosem.

Ciekawe kto bedzie miał teologię, bo podobno haram robi proroka na 30-50%.
Życzę naukowacam.

Co do chesoa to mowi mi jaki super interes jest zrobić code of law ;) .
Może i dobry plan ale póki co to nie ma opcji, jak random nie będzie sprzyjał to masz ci los robię teologię na masie naukowacach z marszu, moze to zajmie 6-7 tur i będzie stał pałac

ScoobyDoo 2015-01-19 23:12:49
Kurde nie wiem czy egipt lepszy czy MOngoł. Bo kurde jednak egupt może mieć szybko apostolksi i haram robic źle idzie na randomie. Zreszta bodek jest szansa nawet ze jak sie bedzie ociągał z budową to mu zarbiorę apostolski :P inzynierem, gdyz filzofię mogę wypalic z naukowca. Ale ten numer haram dobrze zna :)

Bodek 2015-01-19 23:46:49
Otrzymałem PW od Ciebie
ale że mi się skrzynka zapycha to wkleje tutaj żeby treść nie zaginęła ;)

Ten scren dużo tłumaczy, jak się człowiek przyjrzy :P
Miasto wydaje się słabę ale ta nie jest bo jak będzie trzeci soko kultury ( bibliotka bedzie to szybko) to będę mógł przełynac na te wyspkę która podjerzewam ze jest na lewo :P

Po wyglądzie kratek widać ze jest
coast, ocean, ocean cost panie adminie i na pewno jest tam coś cennego np silver :P craby i inne bardzi cenne zasoby

i brzydkie opcje gry jak inne zawiodą :wstyd: :zawstydzony:
Kita (HA) na ruskiego ..... jak się wykrwawi na zarze :wstyd:
Można teren potem nawet zarę przejąc :) jak bedzie dychał.
Ale piszę to w PW bo to są brzydkie taktyki i brzydkie myśli.
Wszystko zalezy jak ruski zagra, jak zagra dobrze, to coż będę mysli nad podbiciem petere :D

Bodek 2015-01-19 23:48:32
i ciag dalszy:

jest jeszcze jedna brzydka taktyka :wstyd: :zawstydzony:
Kita oczywiscie i wielki artysta :D

Mam nadzieje, że nie będzie do tego takich brzydkich rzeczy trzeba robic

Jak to się mówi Scooby
Nie krępuj się Albercik - usta usta :D

ScoobyDoo 2015-01-20 00:04:49
Wiesz bodziu, ten pakt zostanie ocenzurowany, a wpisy po dyplo zastaną skasowane :P , zresztą nie dopisuj zdań których nie napisałem :P .

Co nożyków to nie planuję na tę chwilę.
Nożyk może się pojawić aby np komuś skrócić cierpnienie jeśli pogra źle.
Jeśli ktoś zagra dobrze to nóż wykluczony. Zresztą sam też mogę być znożowany, szczególnie wtedy gdy będę słabszy, albo wtopię.
Jak w stadzie wilków, wilk slaby i chory i bezbronny, to nie potrzebny trzeba go ubić.

Zawsze może byc tak, ze u zary plan ruskiego wypali w 100% nałapiemy się terenu jak dzikie koty i potem można nawet angola razem pojechać i dzielić sie terenem. Będę mial z ruskim przeplatankę ale cóż.

Wszystko jest mozliwe i niczego nie wykluczam.

ScoobyDoo 2015-01-20 00:23:55
Ruski podejrzewa, że Zara idzie w confu, gdyż ma duże państwo i tanie sądy a rela fajna byłaby dla niego :)
Wiem, że Zara długie nie mial pisma wiec coś w tym moze byc

Bodek 2015-01-20 09:09:10
Scooby napisał:

"Wiesz bodziu, ten pakt zostanie ocenzurowany, a wpisy po dyplo zastaną skasowane :P , zresztą nie dopisuj zdań których nie napisałem :P ."

Mam wkleić screena ??
Co się wstydzisz.... masz plan wbicia noża to OK
nie musisz się krygować
zresztą zainteresowani mogą sobie przeczytać tajne pakty twoje z Toytomem z D9 i starczy :D

także nie krępuj się i pisz tutaj a nie w PW

A Podbój Zary wspólnie z Ruskim to już coś konkretnego czy tylko takie odległe mgliste plany gdzieś kiedyś ?

ScoobyDoo 2015-01-20 09:14:36
Konkret.

ScoobyDoo 2015-01-20 09:18:31
TT byl wazywem :

Bodek 2015-01-20 09:55:42
No to jak konkret to ciekawie
bedę bacznie obserwował

ScoobyDoo 2015-01-20 10:18:07
Mi na tej wojnie nie zalezy jakos dostsne dobre miasto pod farmy.
Zara na pew o sie oslabi. Ja zarobie kase z palenia miast moze jakis teren.
Podobno ponti 9 miast ciekawe jak z kosztami ;)

Bodek 2015-01-20 23:23:39
no i co okazało się że Lary owszem jest w pobliżu ale nie na rosji

ScoobyDoo 2015-01-20 23:58:10
Widziałem, jak nie było reli ani stona i podplomacji.
Obstawiam, ze ruski to bartek. Gra "Józka" ciapka niepotrafiącego grać, mało kumatego, a pędzie na pełnej xxxx do katap (bez fishing sialing mistycyzm)
Złoto ma odemnie :P , podzielimy się Zarą :P najprawdopodnien bo ruski mocno przytnie, oj mocno. Ja musze sie podzielić wiec także mocno przytnę

ScoobyDoo 2015-01-21 00:01:37
aby nie było:
"
KhalDrogo[D10]
2014-12-10 23:50:52
Kubilaj ChanImperium Mongolskie Żle trafiłem chyba z tym Larrym. Ruski to larry (za sklądnie pisze) i stanowczo za mało głupot. Źle trafiłęm z tym, że idzie po animala. Myślałęm , zdubił mnie brak agrri (tego chyab nie ma).
Mam wrazenie, że chce się dogadać, to tak jak ja.
"
Tu oczywiscie mialo byc ruski to NIE larry.brakło NIE ale z kontekstu tak wynika.

ScoobyDoo 2015-01-21 00:10:39
Haha, ponti ma 9 miast, ciekawe czy sądy już buduje bo ostanio żadnego nie było.
No maskara ciekawe czy coś odkrywa. Jak wyjdzie jednostkami poza teren to strajk???

Bodek 2015-01-21 00:12:41
no popatrze czy umie sobie radzic z ekonomią

ma warunki piekne
jak jest cos wart to powinien byc mocarstwem
jak nie bedzie to znaczy ze pipka nie dobry gracz

ScoobyDoo 2015-01-21 00:15:23
Widzisz, ja mam piękne źródlo informacji w postaci Sallydyna.
Przyjemnie sie gra jak wiesz dużo więcej o przeciwniku, szczególnie, że on nie wiele wie o mnie.

ScoobyDoo 2015-01-22 17:56:56
trochę pozno ale zawsze miło.
Trochę sie zastanawiałem czy taki numer nie wyskoczy jak bede piramidy robił :P
i dokladna wylicznaka wezmie w łęb :(

ScoobyDoo 2015-01-22 17:57:17

ScoobyDoo 2015-01-22 17:57:41
szkoda ze nie silver:P, bo go wogole nie ma. Ale zawsze moze byc :)

Bodek 2015-01-22 21:27:28
:facepalm:

ScoobyDoo 2015-01-22 22:33:20
Bodek jest pewna różnica, silver w turze 15-20 a w 65.
To mnie nie dziwi ze bombi ma rele.
Tak samo jak porównanie silvera w 15-20 turze do miedzi w 70.
Jak porównianie wara do kozaka :P

Bodek 2015-01-22 23:40:56

ScoobyDoo 2015-01-25 14:50:57
Haramowi, urodził sie naukowiec, bardzo mnie to smuci ;)
od jutra zaczynam budowę HG, i będzie szybko inzynier. Za 5 tur będe mial currency. Wiec bardzo możliwe ze zrobię teologię na sucho.

ScoobyDoo 2015-01-25 17:41:32
Taki robimy podział środka z Cheosem .

CHeos ma uzgadniac ilosć kulutyr ze mna aby mnie nie przepchanć.
Innego wyjscia nie ma trzeba miec miasta na górkach i cheos poświece jedne gemsy.

ScoobyDoo 2015-01-26 19:36:48
Larry:
"rozumeim ,ze obiecałeś Stalinowi moje ziemie :D ijeszcze harama wynająłęś ;) w "takim razie jutro wysyp woja :D .
Laryy
"wyciągam jak najmniej prawdopodobne wnioski :D , ale to nie zmienia faktu , ze na wszelki wypadek od jutra zaczynaja wypadac jednostki "

Kurde skąd on to wszystko wie? Haram jeszcze nie wie, ale się dowie w odpowiednim czasie, ale wstępnie wybadałem go czy jak tam stosunki z Zarą. Zobaczymy. Ja i tak na każdym ukłądzie zarobiony jestem.
Z tym stonem mam mieszane uczucia ale chyba będzie ok.
w techa po currency konnice i kurs na teologię

ScoobyDoo 2015-01-28 19:41:33
Jak mnie egipt i inek wyruchają war chariotami, to cóż trudno się mowi :D .
Bez współpracy pomiędzy naszymi krajami i tak nie miałbym o co grać.
ABy nie było.

A co do randomu, to na miescie cheos staracił masz ci los 3 quaua(tylko jeden 2 razy dranał), ja dwa axy na 3 promo i hex speara na 99 procentach :D
Cosik pecha przynosci :( , bez niego tracę mniej i slabszych jednostek

Beny 

ScoobyDoo 2015-01-28 21:45:27

OSTATECZNA Propozcyja larrego podziału ZSRR.

Bodek 2015-01-28 23:03:56
to w koncu idziesz z Larym na ruskiego czy z ruskim na larego ?

ScoobyDoo 2015-01-29 00:37:34
A kurde muszę się zastanowic :D

Na poważnie, propozycja Larrego jest jakbym dostał w ryj.
Skrajnie niekorzystana dla mnie, a baardzo krzystna dla niego orga Zara.
Bo nie dosc ze ma lepszy teren i zadowalacza, to jeszce dostanie dostęp do sloni i gemsów, którego teraz nie ma (ma na obkoło).

WIec nie ma opcji, wolę pomoc ruskiemu ktoremu dałem gemsy (8 axów 2 speary) to moja pomoc.

ScoobyDoo 2015-02-01 21:38:41
Jade po code lawKurde mogłem to miec 2 tury szybciej ale i tak dam radę.
Shaka ma code law za 4 tury ja będę miał za 3,

ScoobyDoo 2015-02-01 21:48:22
Plan jest taki: ide po code law aby miec rele jakąkolwiek. Mam spore szanse na code law.
Potem w zaleznosci od rozwoju wydarzen to skocze szybko po teologię i zrobie z inzyniera palac. Nabuduje w kazdej wioske w końcu te biblioteki i wrzuci się naukowców.
Stolica będzie sety wycinać, bo niedługo w niej sie by urodził naukowiec ale trochę pociągnie jeszcze.
HG mogę miec bardzo syzbko nawet chyba dotnę aby mieć pewnego inzyniera.
Idziemy na larrego ciekawe czy się uda. Ja raczej robię za pomocnika, 10 jedostek rzycam odetnę złoto, zarobię trochę kasy spalę co będę mogł.

ScoobyDoo 2015-02-01 21:55:54
Acha jestem wyżej rozstaiony niż shaka wiec aby wygrać, ale sprawdzę możliwę ze będe musiał sie ustawić jako pierwsy na wojne :/ .
Czyli kurde nie dobrze bo będę musial opoznic akcje u zary. Cóż, to się peter ucieszy :)

ScoobyDoo 2015-02-01 22:05:24
za 7 tur ogrody bez scinki.

Bodek 2015-02-02 14:16:44
a jak tam Ponti ?? nie protestuje że go ze słoni dymacie :D
Bo przecież jego zwiad tam stoi i podziwia
mocno się motyla nogał ?

ScoobyDoo 2015-02-02 14:42:44
Nikt go nie dyma.po prostu wieksza armia w postaci agr axe powiedziala ze zartowac nie planuje.

Bodek 2015-02-02 14:49:48
czyli wydymany z gemsów :D

ScoobyDoo 2015-02-02 15:45:38
Nie prawda. Nie ma sznas sie przebic . Po co ma rozpetac wojne ktorej wygrac nie moze

Bodek 2015-02-02 15:46:51
jak ty zawsze nawet na tajnym próbujesz sie wybielić :D

ScoobyDoo 2015-02-02 15:48:00
W srode code law mnie i u shaki . U kogo bedzie rela ? ;)
Sam nie jestem pewny. Zobaczymy czy praktyka potwiedzi testy i teorie.
Maly stresk jest.

Bodek 2015-02-02 15:53:41
akurat tu nie mogę nic skomentować...

ScoobyDoo 2015-02-02 16:08:42
Dzis bede wiedzial czy shaka moze miec jutro rele na 100%

ScoobyDoo 2015-02-02 16:09:00
Skomentujesz w srode.

ScoobyDoo 2015-02-02 22:00:24
code law u shaki :/ , było od razu isc..

ScoobyDoo 2015-02-02 22:33:48
1 :0 dlaptera. Jak sie ma biblioteki tak to jest.
Jam jako cr jedna biblioteka. Ale coz skoro cheos armii nie chce robic.i wszystko co jeet na srodkunto praktycznie moje.
No coz mojnblqd bon moglm miec wczesniej. Sprobuje jeszxz e teologie na sucho jak bede mial wecej bibliotek .

ScoobyDoo 2015-02-02 22:36:14
Z inych spraw to tak sie kurde zasranawiam czy przypadkiem ruski nie idz na mnie no coz.
Bylobumy to mega dziwne mega bo larry ma tak miasto ustaiwone ze nie ma opcji Aby mu nie wjechal HA.
Ciekawe czynieszczescia chodza parami.

Bodek 2015-02-02 23:12:23
no wiesz
zbyt sprawiedliwie to ty się z Ruskim terenem nie podzieliłeś
a w zasadzie to tak wiesz,
wszystko co sporne to moje a reszte sobie bierz :D

ale masz dyplomację to kombinuj

co do reli - się nie wypowiadam o przyszłych zdarzeniach
Jaki random był na barbach ??

ScoobyDoo 2015-02-03 07:18:38
Sorry bodziu. Podzielilusmy sie tak jak moglismy.
To miasto przy oazie przehanowalem za zadowalacz i 10 sztuk na wojnie jednkstek.
Ruskinsie zgodzil i powiedzial ze ok.

ScoobyDoo 2015-02-03 07:30:00
NA ostatnim miescie straty nasze 3 quaqua.
Na przedostatnim tym z 3 promo citybdef 1 axe na 3 promo.
Acha co do randomu to gienka nadal nie mam.

ScoobyDoo 2015-02-03 15:06:51
Oj khal bedzie sie sie smazyl w piekle.
Na szczescie sam nie bedzie admin takze tam ma miejsce honorowe :p
Larry nie wtrzymal.cisnienia nie scial panstwa. Ruski podjezdza jednostskmi juz dzi jutro na miejcu bedzie w srode atak.

No mam nadziej ze to ja bede jadl a nie mnie beda jedli.
Wszystko na ryzyku.

Bodek 2015-02-03 16:53:19
Lary - tradycja zobowiazuje
Nie scina wojska w obliczu wojny

Bodek 2015-02-05 23:04:14
uu
i co to za odwrót... no nie ukrywam że mnie rozczarowaliście
tyle krzyków na forum i dupsko w troki w efekcie ??

ScoobyDoo 2015-02-05 23:24:51
Mialem ci nic nie pisać bo admin się mnie czepia cosik.
Ale niech ci bedzie

Powiem tak chlopaki się dogadali. Dwa miasta idą do piachu Zary idą na środek.
Miasto ze zlotem do zjarania, to wcinającie sie jutro ruski jara.
White powiedział ze bedzie wspierał Zarę, ja więcej i tak bym nie rzucił.

1) Zara wycofuje wojsko i Stalin pali miasto Yeha
2) Zara wycofuje wojsko i Khal schodzi ze złota. Stalin struga seta. Jak set będzie to Khal pali miasto przy złocie. Stalin stawia miasto na miejscu spalonego chyba, że Zara przekona Stalina do innej miejscówki. Jesli nie przekona to zostaje wg pierwotnych ustaleń.
3) Zara podstawia bez obstawy 1 worka dla Stalina.
4) na miejscu Yeha nie powstaje żadne miasto, to będzie strefa buforowa pomiędzy Zarą i Stalinem i nie będą walczyć kulturką (jeśli współpraca dobrze się ułoży to istnieje ewentualność w przyszłości, że Zara postawi miasto kratkę w dół od spalonego miasta Yeha (tylko za zgodą Stalina)
5) pakt o nieagresji pomiędzy Zarą, Angolem, Khalem, Stalinem - 50 tur (każdy z każdym i wszyscy razem)
6) armia Stalina i Zary idzie na środek (trzeba powalczyć z Montepussą, bo ten Was namawia na nas i na odwrót, a tylko dlatego, że chce mieć środek dla siebie - jemu na rękę jest wojna między nami) Angol jeśli chce idzie z nami (od drugiej strony) Generalnie nie możemy dopuścić Montepussy na środek (wiem też że każdemu z Was proponował zagospodarowanie środka razem z nim na spółę - każdemu proponował - taki styl ;) ). Miasta palimy po równo
7) pozostałe plany rozwojowe takie jak wcześniejsze ustalenia między Zarą a Stalinem czyli Zara idzie miastami wybrzeżem itd.

sugestia Khala, żeby nie dawać znaku Pusi i nie mówić nikomu o tym, że się dogadaliśmy i uprawiać dalej wojnę, a robić wg ustaleń
moim zdanie słuszna sugestia

ScoobyDoo 2015-02-05 23:25:29
Tylko zebyś nie pisnał nawet bo to tajne, ścisle.

ScoobyDoo 2015-02-05 23:26:11
A z innych spraw ma super plannik tak *** ze ło matko kurde, obym tylko zdążył. Potrzebuje 3 tury pls. dajcie mi je :P

ScoobyDoo 2015-02-05 23:27:34
Buduje oracla, i z oracla teologię.

Kurde niech rihi i forek poczekają. kapkę.Pls.
Wrzucę mlótki do produkcji(currency) i zbuduje jako pierwszy oracla po przeładowaniu. Proszę 3 tury. PLS

Bodek 2015-02-05 23:37:04
spoko ja nikomu nie mówie o tym co wiem
jakbym chciał mówić to nie potrzebowałbym waszej wiedzy
samo to co widzę wystarcza

znacz Lary złamał się psychicznie... bo tego miasta przy złocie to byście za szybko nie zdobyli ale Yeha owszem.....
Bombelek będzie niepocieszony

ScoobyDoo 2015-02-05 23:39:15
miasto przy zlocie splonie za 6 tur.
Kurde obawiam ze znowu ******łem z tym oracle :/
Znowu kapkę braknie ech.
ALe cos cule nic nie mówi na forum itd, może jeszcze nie idą

Bodek 2015-02-05 23:40:32
w tym temacie podobnie jak kiedyś z relą - nie mogę komentować

ScoobyDoo 2015-02-05 23:43:43
coż jak ***łem to ***łem.
ALe jak będe miał 3 tury(raczej 4) to będę pierwszy choćby rihi sie z forkiem skitrali

ScoobyDoo 2015-02-06 10:18:04
Co do tego *** planu.
To musze jakos przekazac rihiterowi forkowi ze moge wziac teologie z oracla.
Ze trzeba spalic miasto z rela.
I to trzeba tak im przekazac zeby nie nabrali podejrzen....
Bo pomysla od razu ze jest jakis walek z mojej stronu.
Musze to jeszcze przemyslc jak ich naprowadzic na taki plan jesli takiego nie maja ;)
Bo moze maja.

ScoobyDoo 2015-02-06 22:38:24
po dłuższym zastanowieniu kurde jedna próbuje oracle...
Forek od katap odkrył 2 techy a potrzebuje 3. mOżliwe ze zdąze jak chłopaki tak zagrają....

ScoobyDoo 2015-02-06 22:38:38
dlatego dociałem HG bo może się zegrać.

ScoobyDoo 2015-02-08 15:08:01
Piszę tylko to co mogę :)
1. Na środku ZSRR i zara wypędzą pusiego. Co zrobi Rudi to niewiadomo jest.
2. W krótkim czasie dostawiam 3 miasta, we wszystkich wąznych lokalizachach
3. Odkrywam estetyke i buduje partheon, myśle nad literatura czy próbować
(jazda trochę po krawędzi), ale jak ktoś powiedział, że jak sie jest z tyłu to trzeba jechać na ryzyki ;)
, czy bezpiecznie zagrać po HBR i katapy. Partheon łądnie się komponuje z piramidami.
4. Obsawiam jednak, ze bombel będzie mial teologię. pasuje. Cheos nie zdazy.
Powiniem mieć mega kasy artemidy, wiec moze zrobić telogię na sucho. On tam niezle simcity robi..
5. Planuje wypalenia filzoofii za 20 tur, z naukowca. Do tego bardzo będzie pomocny partheon.

ScoobyDoo 2015-02-11 02:20:37
masz ci los mać. Gdyby nie ten napaleniec Inek na relę to już byśmy ja mieli w 800BC.
A tak to masz ci los losówka czy weźmie to Budica czy Bombel czy on, bo obaj palą miasta barbów a to oznacza kasa, dużo kasyy.
WIec kurde wszystko jest pewnie na styk. Żle zrobiłęm że nie podzeszłęm sam :facepalm:

Plan awaryjny, jesli nie uda sie zrobić teologii wypaliłem z naukowaca filozofię.
Mam juz 300 nauki w ładowane całkowicie bez sensu w code law :wstyd: .
Wystarczy zrobic medition za 130 :nauka: alfabet 500 code za 250 w sumie. 800 nauki i rela jest ;)
(tylko 800 xxxx nauki). Wychodzi to jakieś 3 tury techowania na maksa. Trzeba miec kasę mam juz 200 :kasa:
Relę muszę miec bo jako mongoł z piramidami to po prostu nie wypda.

Oczywiscie dałem dupy i się przynaje. Powiniem zrobić teologie na sucho w 800BC bym już ją miał.
Za parę tur urodził by się inzyier na 100% i miałbym pałąc. A tak to straszna dupa.
MIałby JUŻ teraz relę i pewny palac. Coś pięknego. Coś cudownego.
Piramidy, pałac, świete, mega dopał, nacje cre agr, w planach kolejne piękne rzeczy.
A tak to jestem leszcz. Wszystko wina tego Inka.....

Plan awaryjny zakłada, zrobienie teologii na sucho 800 :nauka:
Inzyniera będę miał około 104 tury na około 87% (pięknie, 13% to artysta)

A tak to gram jak pi*da, poszedłem po etetykę, partheon :wstyd: . Niezle ale masz ci los bez sensu.

Dobrze, że żaden z moich sasiadów nie ma HA, wiec nei muszę iśc po katapy.
POnti odkrył matmę, zbiera kasę na konstrukcje . peter idzie po kontrukcje ale on jest daleko.
Ruski, coż jego GNP szoruje po dnie. NIe w głowie mu HA.

Jabym jakimś cudem, doczłapał się do komba, filozofa, pałac, partheon, sangorksi, minaret, angor wat to kurdę będzie mega ślicznie.
GL nawet nie chcę, bo to po kiepski cud dla mnie Będą mi się rodzić na maksa naukowcy ;) , a to kurde potem inzyniera mieć nie będę
A potrzebowałbym minimum jednego proroka ).
Z fajnych rzeczy to bym chciał jeszcze artystę z muzyki, to moze być niezłe na tej mapie.
Ale wszystkiego mieć nie będę. Chyba ze będę.

O planach ekspanji (bo to w sumie najważniejsze), to cóż jest ambitny plan
wielki plan podboju sumerii i zulusów :D . Koniec planu.
A co na bogato.

Powiem bodek ze prince to jest za dużo na dyplo. Kurde będziemy się babrac strasznie wolno.
Armia droga, techy kurde drogie. Ryckami to bedziemy sie tłuc do 180 tury jak nic.
Prine powoduje, ze ludziom nie chce się walczyć.

Będzie to jeszcze super unit.

Mognol i piramidy zły nie jest.
Niespodziewałem się, że będę tak cudakował.
Ale w sumie to reguła jest taka. Jeśli nacje rozwojowe to malo cudów. Jeśli nacje walki to cudów więcej robisz.
W D7 mialem przez wiele, wiele tur jeden CUD. Taj mahal. NIe miałęm zadnej reli, żadnego innego cuda
Potem dopiero corpy x2. Pentagon. i finito.
A tutaj już mam 2 cudaki (trzecie w budowie, w bliskich planach ze 5)

Co do podziału gniazda słonie gemsy, to kurde podział zarcia 4 -2 dla cheosa spędzał mi sen z powiek.
masz ci los nie mogłem znieśc, ze ja tam wysyłam w cholere armi, wycinam miasta, przeganiem pontiego a tu dostaje minimum żarcia.
Wieć sie podzieliliśmy zarciem 3-3. Nie wiem jeszcze jak doklądnie jak dwa miasta cheosa będą stały ale tak to bedzie.
Zarcie 3-3. Swoja drogą to mógłbyś dac na srodku jeszcze ze 2 zarcia, np 2x świnki, bo kude za mało jest.

Acha gospodarka typowo ...... farmy. Chatki już zrobiłem.
Te chatki w core państwa to nie był błąd. Przydają sie i to bardzo.
Jedna chatka jest tylko zla. Ta koło mojego miasta z piramidami i HG.
TO będzie ładne miasto

ScoobyDoo 2015-02-16 21:07:22
Zastanawiam się w co zagra teraz Rudi. Bombel ma sporo armii niewiel mniej niż holender. Grek też ma sporo. Coś mi się zdaje, że nie da rady. Nawet majać słonie.

ScoobyDoo 2015-02-21 14:03:04
Pewnie ***łem, ze pałac nie ma palacowej. Ale i tak bym nie mial szybko kasy ze świetego, bo trzeba byłoby mocno na naukowcach jechać.
Tak to jest partheon który idealnie sie komponuje z piramidami.
Teokrajca jest trochę nie po drodzie, bo jaby nie było 820 :nauka: wyrzucone, potem trzeba wrzucić inzyniera, a przecież mogę dodać inzynier do miast i mieć od razy krótko terminowe korzyści.

Teraz zrobie inaczej, mam już code law i estetyke, jutro mam IW, po jutrze katapy. Dalej jadę w HBR jednak, to nie jest jakieś drogie a po prostu muszę miec. Watpie aby ktoś na mnie się wybierał, ale zawsze lepiej mieć.
Kilka słoników na granicy, będzie ok.

Po HBR, nie idę w kalendarz, ale prostu w biurko, aby irygować wszystko i te banany (będę mial 4 zamiast 5 kromek z nich. Mowią inaczej, całe zielony teren będzie pokryty farmami. Calutki. Zadnych chatek nie będę robił.
Będę mial kilka townów w core cities, i to wszystko.

Buduje Paya ale tylko i wyłacznie dla kasy. Haram mówi ze forek buduje paya.
Moze wpadenie z 500 :kasa: (u forka jakiś mały to sens ma, bo daje punkt proroka), może nie będzie odkrywal monoteizmu?? ZYsk jest.
Zastanawiam sie czy nie zrobić Statuy, zeusa, w moim super mieście z cudami.

Jak sie urodzi iznynier to chyba zrobie. WW +100% spowododuje, ze już naprawde malo kto przyjdzie do mnie ( a watpie aby ktokolwiek nawet w średnim terminei sie wybierał). A zystk jest taki, ze będę mial punkty artysyty co może być bardzo cenne dla mnie.

Po biurku, ide po literature, potem MC i dalej wiadomo jaka droga :)

ScoobyDoo 2015-03-15 19:37:29
Ładnie się porobiło co?
Cóż najwidoczniej jestem zmorą petera. W d7 dwa worki, tutaj peter sie połakomił, nie zyskal niczego a tylko wroga i jeszcze więcej wrogów.

Chodzą słuchy, ze tylko przypadkiem żyję :D , ale zyję i pogłoski o mojej śmierci stanowczo przesadzone.
Ide po klarawele. Wypalam machinery z inzyniera!!! , za 17 tur będzie kolejny naukowiec na optykę i przegonie petera triremy z morza.
Będe także chodował dwóch naukowcó na astro, w techa po guilde (zachaczę o literatur 300 nauki to naprawdę luz)
Z koljenego inzyneira bedę mogł zrobic inzynierę lub go zostawię na lepsze czasy. Ale takich raczej chyba nie będzie dla Khala.

Ech peter spieprzyl nam obydwu grę :(
Co zreszta sam potwierdził.
Nie ma teraz odwrotu. Inkowie urośli i ja jestem teraz tym mniejszym.
Fakt ze oni teraz będą mieli przeciwko sobie Sumerię ja glównie Shakę, z Haramem, więc kapkę łatwiej.

Wiem, że takie wypalanie z iznyniera to nie jest to co się powinno robić.
Ale kurde nie mam wyboru, pomyślę jeszcze jak z tego gówna w którym się znalazłem z włąsnej winy wyjść. Ale będzie masakrycznie ciezko.
Liczyć na błąd petera to kurde abastrakcja, ale kurde jeszcze żyję i warzywkiem bym siebie nie nazwał. Miasta odbuduję. Dla SHaki już nie jestem wrogiem numer 1, wiec kurde moze coś tam nie będzie sie jarało.

Nie wiem czy są jakieś szanse na cokolwiek :kwasny: , ale spróbuje.
Teraz cieżar wojny przejdzie na Inków i Egipt, ja ma chwilowy oddech.
Muszę wypchnąc petera z morza, jako bonus będe mial tą wyspę z surowcami na srodku.

Bodek 2015-03-15 21:14:34
Hehe
Tu jest pakt z Adminem tu nie musisz ściemniać i wciskać kitu :D
Bo i tak wszytsko widzę z góry.

Absolutnie nie zgadzam się tym co napisałeś

Realnie oceniając sytuacje - piszesz że uwalił Wam obu grę ??
a to nieprawda, uwalił ale Tobie.

Popatrz na własne wpisy tutaj, sam pisałeś kilka wpisów temu, docelowo uderzam na Zulusa i Sumerię, w planach hohoho, grałeś o pierwsze miejsce REALNIE - i miałes podstawy. Piramidy, Ogrody, Inżynier, Rela, gniazdo słoniowe, i wszytsko to prysło z kilka turek.

Uwalił duże i silne państwo na dodatek jemu wrogie (najwidoczniej tak to ocenił i jak widać prawidłowo) popatrz na swoje wykresy !!!
a sam utracił przy tym 2 katapki i rydwan, zyskał sporo kasy i 3 worki i teren pod kolejne miasta - jak dla mnie dobre zgaranie

Co zrobił źle - a to już inna sprawa i niestety nie teraz do rozmowy, chyba że oddajesz nację to pogadamy :)
A to czy mogłeś już nie żyć i od czego to było/jest uzależnione też nie mogę odpisać.

Co do wrogów w postaci Inka i Egipt - to tak szczerze niby co ??
To byli Zulusa przyjaciele którzy nagle zmienili front przez ten atak ??
Uważam że tak samo jak ty traktowali go docelowo jako wroga i planowali wojnę, jego atak tylko przyspieszył ich ujawnienie.
A to że wojna wybuchła wcześniej niż planowali - to inna sprawa

Co do Sumerii - zupełnie nie będę się wypowiadać gdyż Ponti jest przekonany o swojej ***ści a ilość błędów w jego wykonaniu jest przeogromna
zatem poczekam na wynik końcowy.

Co do planów twoich na wodę to ... ciekawe
Sam jestem ciekaw czy go tym zaskoczysz na wodzie
jak na razie 1:0 dla Petera
obserwuje dalej

ScoobyDoo 2015-03-15 21:44:28
Prawda uwalił mnie, sobie nie bardzo, ale kurde postawił sie w sytuacji w której ma cieżej.
Teraz podobno wróg nr 1 to Egipt (ciekawa za co się tak pożarali, bo peter mowi ze on mnie przebił ;) )

Wiesz teraz, zrobiło się tak 3 vs 2, Biznacjum nawet paluszkiem nie ruszyl
Wg mnie egipt sobie poradzi Szaka, Inkowie powinni z Sumeria/.
(cheos ma już swięte, więcej miast niż sumeria),
Problem bedzie tylko czy da radę się połączyć jakoś stacki sumerii i shaki (wtedy egipt mozę mieć krucho)
na kogo ponti się uwezmie bardziej (egipt czy cheos).

Ja bedę tak 70% shaka , 30% vs ponti.

Nacji nie oddaje, pomęcze petera, zobaczymy czy będą epickie bitwy morskie.

W 120 prosze odlaczyć inzyniera.

ScoobyDoo 2015-03-16 18:56:37

ODLACZAM WIELKIEGO INZYNIERA ***

proszę tak to zrobić aby peter nie wiedział :P

Bodek 2015-03-16 19:39:54
Pojawi sie w miescie w 121
Czy to miasto widzi Peter nie mam wplywu

ScoobyDoo 2015-03-16 19:51:17
A chodził mi o to aby nie widział ze wogołe logujesz sie na mnie i odłączasz.
Rozumiem, ze bedziesz odłączal jak wszyscy zrobią turę itd?

ScoobyDoo 2015-03-21 15:22:10
3 tury minęły postoju panterki.

ScoobyDoo 2015-04-01 19:12:02
Ale masz ci los zart prima aprilisowy.
Zaloze sie ze klku zaraz podchwyci temat :D

ScoobyDoo 2015-04-01 19:15:48
O numer z you caly czas dziala.
Ruski juz na tajnych pisze ocb.
W pierwszym momncie myslalem ze chodzi o fakowy screen jakidalem laremu.
Ale kurde bez jaj

ScoobyDoo 2015-04-01 19:21:41
Stalin luknal bo mu wyswietlilo mnie i jego.
Jak lary moj screeny.

Beny 

ScoobyDoo 2015-04-02 20:17:24
No może być jeszcze ciekawie, bardzo ciekawie i jeszcz bardziej zmiennie.

Bodek 2015-04-02 22:58:51
Tzn?

ScoobyDoo 2015-04-02 23:00:48
są różne możliwe ciekawe konfiguracje.
Napisałbym na PW ale wkleisz tutaj więc ci nie powiem.

Jak już będzie blizej planu to moze moze,

ScoobyDoo 2015-04-10 20:20:37
Przejąłem Moskowę za 1 narodowy cud- pałac

ScoobyDoo 2015-04-10 20:21:01
KOlejne dwa lub 3 będę zuluskie porty.

ScoobyDoo 2015-04-26 20:47:36
proszę o odlączenie:
1.Z moscow 2 naukowców i artysty.
2.Z bravos gienka.

Bodek 2015-04-26 20:57:24
masz 3 naukowców w Moskwie ??

ScoobyDoo 2015-04-26 21:10:59