Draft Dyplo14
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.

: Draft Dyplo14
Draft odbywa się na drodze licytacji.
Licytujecie z kasy startowej w grze.
Bazowo każdy ma do dyspozycji 100 gold minus tyle ile wyda na zakup nacji.
Nie polecam licytacji za wszystko bo nawet brązu nie wymyślicie z zerem na koncie. Szczególnie, że jest tylko 16 graczy a grywalnych, dobrych nacji jest całkiem sporo dlatego dobrze przemyślcie czy warto ostro licytować.
Licytujecie NACJE nie przywódców. Jeśli wygracie licytację nacji a ma ona więcej niż jednego przywódcę to możecie wybrać do gry dowolnego z nich.

LICYTACJA

Po ogłoszeniu początku licytacji każdy wyśle do mnie PW, w którym wpisze 3 nacje którymi chciałby grać i przy każdej podaje kwotę którą jest gotów za nią zapłacić. Kwoty MUSZĄ być różne.
Np.
Egipt - 30
Zulus - 22
Wiking - 51
Liczy się "pierwsze" PW. Nie uznaje późniejszych PW z informacją "zmieniłem zdanie jednak daję na xxx".
Następnie robię tabelkę i rozdzielam nacje.
Tam gdzie nie ma remisów tam zwycięzca dostaje nacje.
Jak ktoś wygrał w więcej niż jednej licytacji to dostaje nację najdroższą, a w pozostałych nację zgarnia następny w kolejce.

Tam gdzie jest dwóch lub więcej wygrywających wysyłam PW do graczy że zremisowali na tej nacji i mogą odesłać PW z informacją ile jeszcze dokładają do licytacji. Kto da najwięcej - wygrywa. Jak będą 3 remisy pod rząd w dogrywce na jednej nacji, to dostaje ją najszybszy (czyli ten kto najszybciej odesłał do mnie PW w trzeciej dogrywce - bardzo małe szanse takiego zdarzenia)

Jak ktoś w pierwszej rundzie nie wylicytuje żadnej nacji to przechodzi do kolejnej rundy, w której wybór będzie ograniczony o nacje wybrane przez innych w turze poprzedniej. I tak do skutku aż wszyscy będą mieli nację.
Wyniki poszczególnych rund będę zamieszczał w tym wątku w kolejnych postach.

Ruda 1 - jej początek i czas trwania zostanie ogłoszony niebawem.

Nie będzie podawanych informacji ile kto zapłacił za jaką nację.
Informacyjnie podam tylko ile kasy udało mi się zebrać od wszystkich za wszystkie nacje.

Sytuacja jest świetna ale nie beznadziejna (S. Michalkiewicz)
:
Ruszamy z draftem, co powinniście widzieć o mapie?
Startujecie z ciasnej miejscówki o powierzchni podobnej do tej z Dyplo-testu. Będzie dużo pływania bo cześć zadowalaczy (i nie tylko) znajdziecie za morzem ale bez konieczności biegnięcia do Astro.
Początkowo zamierzałem wykluczyć nację Wikingów (o czym gdzieś wspomniałem więc muszę teraz jasno to napisać) - wszystkie nacje są dostępne bez żadnych wykluczeń.
Na startówce zastaniecie 2 osadników, 2 robotników, 4 wojów, 1 zwiadowca.

Pierwsza tura od teraz (21.10) do czwartku włącznie (25.10)

Pytania, uwagi i narzekania proszę pisać w tym wątku http://civilization.org.p...=41781&start=75

Last edited by Rudi2 on 2018-10-21, 15:08; edited 3 times in total
:
Draft został zakończony.
W Dyplo14 spotkacie Wikingów, Rzymian, Babilończyków, Mogołów, Celtów, Japończyków, Inków, Rosjan, Azteków, Persów, Greków, Zulusów, Holendrów, Hindusów, Kartagińczyków, Egipcjan.

Zainwestowaliście - 327 goldów

Pod tym linkiem możecie się rozpoznać ale nie ujawniajcie się jeszcze https://www.youtube.com/watch?v=BI851yJUQQw

:
Ostatnia sierota zdeklarowała się jakim przywódcą będzie grać. Trzeba było wyrywać pacjenta z letargu.

https://www.youtube.com/watch?v=0mH23CAV7jE

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
Jump to:  

Czas generowania strony : 0.35 s.